TER LEEDE ONTWAAKTE BIJ 4-0 ACHTERSTAND... Favoriet Quick Boys won. het was een zege zonder maar glans HBSS verdiende gelijkspel Oegstgeest kon evenmin WINNENDE GOAL VAN AANDE WIEL schotvaardige voorhoede van Katwijk tegenhouden Koppen schoot CWS naar de eerste winst om tenslotte met 5-4 te winnen .m Monster won zoals het wilde bij RCL NIEI WE LF.TDSE COllRANT 9 MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST Ook in He twee de wedstrijd van het nog jonge zoen is het Katwijk gelukt om geslagen te blyven. Ditmaal werd Oegstgeest het slachtoffer van het sterke Katwijk, dat vastbesloten lijkt om dan toch eindelijk de sprong naar de derde klas te maken. Met 30 kwamen de oranjehemden onge schonden uit „De Voscuyl". Het op maar liefst vijf plaatsen gewij zigde Oegstgeest, heeft ondanks de dui delijke nederlaag toch geen slechte in druk achtergelaten. De nauwelijks 200 toeschouwers zagen vooral in tweede helft een energiek voetballend Oegstgeest dat met man en macht pro beerde de achterstand wes te werken. STEUNPILAREN Maar de Katwijk-achterhoede, met Henk van Duyvenbode en Jaap v. d. Plas als steunpilaren, gaf slechts wei nig kansen weg. En werd Oegstgeest werkelijk gevaarlijk, dan stond er al tijd nog een doelman Job Poot, die uitstekend op dreef was en zich niet liet passeren. Katwijk nam reeds snel een voorsprong. Reeds na vijf minuten pro fiteerde Arie van Beelen van een misverstand in de geel-zwarte achter hoede. Stopper Boland speelde de bal verkeerd op doelman Pauw terug en Van Beelen was er als de kippen bij om in te schieten (01). Bosman scoorde daarna een bui tenspel-doelpunt en vanaf dit moment Ed de Noorlander verrassend sterk op Universiade TOKIO Ed de Noorlander bezet na de eerste vijf onderdelen van tienkamp tijdens de Universiade Tokio de vierde plaats met het uit stekende puntenaantal van 3840 pnt. De 22-jarige Rotterdammer heeft daar mee ruim 150 punten meer verzameld dan hij eerder dit seizoen in Leiden na een dag had behaald (3682) Hij eindigde toen op 7029 pnt. Het ziet er naar uit dat De Noorlander r.u aanzienlijk hoger komt. Op de eerste plaats staat de sterke Westduitse atleet Joachim Walde met 4143 punten. Hij wordt verrassend gevolgd door de Oos tenrijker Gert Herunter (4039) Leo de Winter was minder succesvol. Hij legde de 200 meter af in 22.4 sec., hetgeen niet voldoende was voor een plaats in de halve finale. In de series de Australiër Greg Lewis de snelste tijd t i 21.4. De Amerikaanse Barbara Farrell no leerde op dezelfde afstand voor dames 24.0 sec. Zij ging met deze tijd als snelste dc finale in. Ook hier .is het Remmels- zwaal die een aktie van de Schiedammers onderbreekt. De naar de vleugel afge zwenkte Aaldijk raakt op de lijn van het strafschop gebied de bal kwijt. leek Katwijk door te drukken. Stopper Boland bracht Van Beelen binnen het strafschopgebied ten val, maar Wim Freeke schoot de penalty naast. CROOT OFFENSIEF Na de thee startte Oegstgeest met een geweldig offensief. Met de harde wind in de rug, beukten de mannen van trainer Windhorst keer op keer op de veste van keeper Poot. De oran je-zwarte defensie hield echter stand en zelfs wist Katwijk door snelle uitval len via met name Wim Geijteman ge vaar te stichten. Nadat Jan Vooijs en Arie van Beelen al enkele kansen om zeep hadden ge bracht. was hel na een half uur dan toch raak. Een verre voorzet van linksbuiten Vooijs zeilde over doelman Pauw in het net (02). Nauwelijks een minuut later was het Arie van Beelen die na een solo Oegstgeest definitief op de knieën bracht (03). Oegstgeest pro beerde het verdiende tegenpuntje nog wel te scoren, maar Katwijk gaf geen Hazerswoudse Boys speelde gelijk tegen een sterk De Lier DE LIER Hazerswoudse Boys heeft in De Lier een verdienstelijk gelijkspel geboekt. De Boys sleep ten tegen kamnioenskandidaat De Lier een verdienstelijke nuntende- ling uit bet vi"»~ en hebben zelfs een 21 achterstand ingelopen. Na vijf minuten schoot Pruijssen in e'sren doel en dal betekende 01. De Lier bleef sterker en kwam door rechtsbinnen Groeneveld verdiend op 11. Dezelfde Groeneveld had ook een groot aandeel in het tweede doelpun.'.. Zijn voorzet werd door v. d. Ende doeltreffend afgerond (2—1). Na de hervatting kwam Hazers woudse Boys danig in het nauw, maar het wist in de vloedgolf van aanvallen stand te houden. Zelfs slaagde het erin om de achterstand ongedaan tie maken, terwijl een wan hopig offensief van De Lier geen baat meer bracht. Eén keer kwamen de Boys nog goed weg. De bal was ongetwijfeld al over de lijn na een inzet van Groeneveld. maar de verder voor treffelijk leidende scheidsrechter Van Bergenhenegouw-en keurde deze treffer niet goed. Het bleef 22. (Van onze sportredactie) KATW IJK ,.Zo worden ze nooit kampioen"Deze teleurstellende constatering was na afloop van de wedstrijd Quick Boys—HBSS op „Nieuw Zuid" alom te horen bij de grote supporterschare van de Katwijkers. En terechtwant Quick Boys had dan welis waar met 2—1 gewonnen, het vertoonde spel hoorde niet thuis bij een ploeg die kam pioensaspiraties heeft. ISu vonden de blauw-witten in het debuterende HBSS een stellig gelijkwaardige tegenstandermaar meer tweede klas ervaring had de Schiedammers misschien wel de overwinning gebracht. Dat dit niet gebeurde danken de Katwijkers al leen maar aan te weinig stootkracht in de oranje-zwarte voorhoede, die dikwijls fraaie kansen kreegmaar onvoldoende was in de afwerking. En dat was dan nog een plus punt bij Quick Boys. De weinig uitstekend opgezette aanvallen betekenden dikwijls groot gevaar voor het doel van de goed op dreef zijnde keeper Van Heest. Niettemin was het stopper Aandewiel die de Kahvijkers aan de overwinning hielp. SASSENHE1M Het Sassenheinue GWS heeft zich danig gerevancheerd voor de grote 04 nederlaag van vorige week tegen Katwijk. De Sas- senheimers behaalden op Rouwkoop ecu verdiende 21 overwinning, met name door het voortreffelijke kee perswerk van Vleeshouwer. Niettemin moest de GWS-aanhang tot twee minuten na rust wachten op de eerste treffer, mede omdat Koppen en Schurink voor de pauze niet de goede richting aan hun schoten ken den geven. Toch was hei Koppen die GWS aan de stellig verdiende voorsprong hielp. Met een kopbal scoorde hij het eerste doelpunt (10). Een goed weerstand biedend Rouwkoop kwam nog wat verrassend op 11. Een afstandsschot van rechtshalf Ouwerkerk was doel man Vleeshouwer in de 25 minuut te machtig. Vijf minuten daarna was het op nieuw Koppen die succes had. Een pass van rechtshalf Morits bereikte Schurink. die daarna Koppen doel treffend aan het werik zette. (21). GWS maakte in de slotfase nog be nauwde momenten door, veroorzaakt door nerveus spel. Niettemin hield de verdediging met succes stand. Arbiter Kleinsmit werd het in deze sportieve wedstrijd niet moeilijk gemaakt. Een typerende foto voor de wedstrijd Quick Boys- HBSS. Doelman Vooys kan gemakkelijk een „ver dwaalde" voorzet onder scheppen, waardoor de ge spannen toekijkende Schop (links) opnieuw geen doel treffend werk kan leveren. Me', een machtige kopbal uit een corner van Andries van Leeuwen tekende hij al na vijf minuten in de tweede helft het winnende doelpunt aan (21). Die eerste periode van de tweede helft was nog het meest inte ressant. Beide doelen verkeerden herhaaldelijk in gevaar en het mocht een wonder heten dat de scoringskansen niet werden gebruikt. Direct na de hervatting passeerde rechtsbuiten Schop van IIBSS op dc doellijn de uitgelopen keeper Ger Vooys met een listige hooghal, maar er was geen Schiedammer in de huurt om hiervan te profiteren. I De aanval was ongetwijfeld het zwakke punt van de Schiedammers. I jammer voor de uitstekende defensie, I die in stopper Leeuwangh een bril- \jante verdediger hadden. Hij toonde I zich tegenover de Quick Boyse aan- I valslinie onpasseerbaar. Menige aan val kon hij dan ook opbouwen en ook hierin was hij goed op dreef. Zonder twijfel was hij de beste man van het veld en het was daarom jam mer dat hij na een duel met Leo Pluimgraaff een kwartier voor tijd met een knieblessure van het oeld moest worden gedragen. Dat zijn invaller Jonkman van mindere klasse was, deerde de Schie dammers niet, terwijl Quick Boys niet de energie kon opbrengen om van het wegvallen van de steunpilaar in de Schiedamse defensie te profi- Dat de Katwijkers na de overtuigen de start tegen Hoogvliet nu duidelijk teleurstelden, was onbegrijpelijk. Te genstander HBSS liet goed voetbal toe, maar het wilde maar niet lukken bij de „Nieuw Zuid"-bewoners. Onbegrijpe lijk zwak werd er soms gespeeld, met name verdedigend lieten Aandewiel c.s. nogal eens een steekje vallen, maar tel kens weer kon het gevaar tijdig wor- (Van een onzer verslaggevers) PERNIS Ter Lecde heeft zich op grootse wijze gerevancheerd voor het teleurstellende gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen Arncmuiden. Zelfs een 40 achterstand tegen DOTO was ditmaal niet voldoende om de Sasscn- heimers op de knieën te krijgen. In zegge cn schrijven 32 minuten slaagden de rood-gelen er in om niet minder dan vijf doelpunten te scoren en daarmee de Pernissers in dc slotfase toch nog te verrassen. Immers drie minuten voor tijd was liet de op de grond zittende Dick van Biezen die de bal nog juist langs de grijpende handen van invaller doel man Strijdhorst kon tikken om daar mee de stand op 45 te brengen. DOTO was verslagen, maar had dit min of meer aan zichzelf te wijten. Immers wanneer een 40 voorsprong nog verloren gaat dan is er iets mis. Na 40 dacht men de buit binnen te hebben en de Pernissers lieten de tel gels dan ook vieren door onmiddellijk het middenveld prijs te geven. Dat was een tactische fout, waarop Ter Leede doeltreffend reageerde. Ongetwijfeld een hevige teleurstelling voor de vaak briljant spelende debutanten, die on danks het gemis van doelman Offen- berg en schutter Joop de Ronde goed uit de voeten konden. Althans, zeker in de eerste helft. Lig- tenberg en de nogal wat vrije trappen veroorzakende De Bruin hielden een kwartier stand, maar moesten toen capi tuleren voor een zeer fraai doelpunt van aanvoerder Keemink na goed voor bereidend werk van Nolten en Kalk man (10). Juist nadat Ter Leede zich wat aan de druk had ontworsteld en Rade feite lijk al een fraaie kans had gemist, werkte Kalkman na ruim een half uur spelen een gave pass van Keemink be heerst af (20). Het viel ergens nog wel te begrijpen dat DOTO na rust door doelpunten van Kalkman in de vierde minuut en Duva- lois na een schitterende combinatie met Kalkman in de achtste minuut eenmaal op 40 gekomen, de teugels wat liet Maar de geroutineerde Sassenhei- mers reageerden snel. Reeds twee minu ten later was het raak. Rechtsback Van Eek werd na een lage voorzet van Dick van Biezen zo in het nauw gebracht, dat hij in eigen doel schoot (41). GOEDE COMB11S.4TIES DOTO onderkende het gevaar niet, het sloeg dc waarschuwing in de wind. Ter Leede maakte daarvan onmiddel lijk gebruik, voerde het tempo op en kwam eindelijk tot goede combinaties. Succes bleef niet uit, want in dc acht tiende was Van dc Fange een succesvol afronder van een fraaie combinatie tus sen Rade en Van Biezen op de rechter vleugel (42). Nu leek het even een handbal wedstrijd te worden. Eerst probeerde Kalkman voor DOTO met dc hand te den gekeerd. Toch raakte de defensh nogal eens in paniek en moest een wil de trap redding brengen. Gelukkig stak doelman Vooys in een goede vorm, ders had het er somber uitgezien. De middenlinie vormde nog het beste deel van het team. Jeroen den Hollan der en Leen de Best droegen herhaalde lijk munitie aan, maar het aan- vals-kwartet liet het zaterdag afweten. Leo Pluimgraaff kregen tegen Leeu wangh weinig kans, terwijl neef Hans ondanks enkele fraaie solo-acties bijna niet in het stuk voorkwam. Cor Duyvenbove stichtte nog wel eens ver warring, maar hij had evenmin succes. Toch was het Leo Pluimgraaff die het eerst succes had. Hij profiteerde van de enige fout van Leeuwangh, gleed hem handig voorbij en tegen zijn strakke schot was keeper Van Heest kansloos. Dat was vier minuten voor rust 10. Onverdiend, want HBSS bineerde stellig beter en verdiende een treffer,, die het overigens al snel hierna scoorde. Een droog afstandsschot Korporaal verraste doelman Vooys to taal (1—1). De zwakke eerste helft met een even zwakke scheidsrechter Van Rhijn, die de meest onbegrijpelijke beslissingen nam, deed ook hondscoach Evert Sterk en keuzecommissie-voorzitter H. Jon ker de wenkbrauwen fronsen. Gelukkig bracht de tweede helft enige opleving, zonder evenwel tot voetbal op een hoog peil te komen. Tegen de verhouding in kwam Quick Boys dan nog op 21, maar de Schie dammers lieten dc hoop niet varen en rezen even voor het einde nog overeind toen Korporaal een vrije trap mocht nemen. De laatste kans op een ver diend gelijkspel ging toch nog verloren. Dc bal verdween ver naast doel.Een groot deel van de ruim 2000 toeschou wers was toen al naar huis. SN DM SPAKENBURG 3—2. Een produktieve start in deze match want al negen minuten waren er drie goals gescoord. Beukers 01, Ooms 11 en Beukers 12. Tien minuten voor rust makte middenvoor Meijers, invaller Dor Kaars, gelijk (22). Vier minuten a rust bezorgde Peter Manshanden NDSM met een prachtig schot een 32 voorsprong en firn werd niet meer uit handen gegeven. Weliswaar werd Spa kenburg steeds sterker, maar onder aan voering van Keeper Visser werd het of fensief van de zebra's weerstaan en zorg de NDSM voor een flinke verrassing. scoren, maar evenmin als daarna- bij Cock Versluis ontging dit niet aan de voortreffelijk leidende Dordtse scheidsrechter Schroots. Even later had Cock Versluis dan wel succes. Na een afgemeten pass van de als vervanger voor Van de Heide meespelende Blok ker, bracht hij nieuwe hoop in de Sas- senheimse harten (43). Nog deed DOTO geen pogingen om het midden te heroveren en opnieuw was het Versluis die succes had (44). Hij profiteerde van een defensie-foutje. Dat Van Biezen in de laatste fase nog voor Sassenheimse winst zorgde was een volledige ontgoocheling voor DOTO, maar uiteraard kon Ter Leede zijn reugde niet op. Goede start bracht geen succes LEIDERDORP Een teleurstel lend RCL heeft ook in de tweede thuiswedstrijd in successie bepaald niet kunnen imponeren. Werd het vorige week tegen VVGZ nog een gelijkspelzaterdag tegen Monster werd het zelfs een duidelijke neder laag, die stellig hoger was geweest als de Westlanders een beter gebruik hadden gemaakt van de vele sco ringskansen. Niettemin was het begin hoopvol voor de Leiderdorpers. Zeker toen Zonneveld na de gelijkopgaande openingsfase een foutje van de Mon ster-verdediging afstrafte en de Racing aan een voorsprong hielp (10). Kooreman, die de geblesseer de Piet van Tol verving, leverde het voorbereidende werk. Drie minuten later kreeg Kooreman ilf een scoringskans, maar voor open doel ging die verloren, omdat de bal zijn schoen gleed. RCL was niet aangeslagen en bleef het doel van Monster bestoken, zij het dat het ver band dikwijls zoek was bij deze acties. Monster raakte langzamerhand wat onder de druk vandaan en het was rechtsbuiten v. d. Marei, die een fraaie kans op de gelijkmaker kreeg. Zijn schot ging evenwel hoog over. Toch kwam nog voor rust de gelijkmaker tot stand. Na een indirecte vrije schop, ontstaan wegens onjuist aanvallen van Rietveld, was het linksbuiten Vooys die succes had (1—1). Drie minuten na rust zette Van Al phen na een misser van Versteegen RCL op een 12 achterstand en vanaf dit moment tekende de nederlaag van de Leiderdorpers zich af. Een minuut later was het opnieuw raak. De Haan scoorde en de goed leidende arbiter Ros was zeer beslist toen hij constateerde dat doelman Maaskant de bal nog wel stopte, maar achter de doellijn. Heel RCL protesteerde, maar de scheidsrech ter bleef bij zijn beslissing (13). RCL raakte hierna geheel van de kook en mocht blij zijn dat de neder laag geen grotere vorm aannam. Monster domineerde volledig, maar was kennelijk tevreden met de 31 score. Doelman Storm speelde bij Monster een uitstekende partij. Reünie voor de oud-internationals ROTTERDAM Volgende week dins dag (12 september) hoopt de heer E. Sterk uit Hilversum, de populaire bonds coach van het Nederlandse zaterdagelftal zestig jaar te worden. Ter ere van dit feit wordt voor de Hilversumse vrijgezel een reünie van oud- internationals en oud-leden van de cen trale trainingsgroep gehouden in het clubhuis van de v.v. Huizen in Huizen. Dat zal gebeuren op vrijdag 15 september 's avonds om 8 uur. Alle oud-spelers vai» het Nederland» zaterdagelftal uit de periode waarin Evert Sterk bondscoach was, z(jn uit genodigd. Mochten er oud-Internationals zijn die onverhoopt de invitatie niet heb ben ontvangen, zijn zij uiteraard ook pan harte welkom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9