A Lisser Boys kwam in de slotfase nog naast Leiden DAPPER SIZO „PAKTE" ZWALUWEN DOELMAN HEINEN WAS BIJNA ONPASSEERBAAR Pernix hield Snel juist op afstand Verrassend herstel van Hillegommers tflEUWE LEEDSE COURANT MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) LISSE —In een enerverend duel, meer spannend dan {raai, lieeft Lisser Boys een zeker schijnende nederlaag legen Leiden om kunnen huigen in een overigens ver diend gelijkspel. De zwart-witten Maren het meest in de aanval, maar hadden weinig geluk met hun schoten, waar bij zij een voortreffelijk opererende doelman Azier steeds weer redding zagen brengen. Leiden speelde als geheel wat beter en combineerde ook wat beheerster, maar kwam het laatste kwartier duidelijk in ademnood. Twee jeugdige ploegen hebben elkaar niet6 cadeau gedaan, want van meet af aan werd er zeer enthou siast gespeeld, waarby Leiden in de zevende minuut goedkoop aan een doelpunt kwam, toen Lisser Boys- doelman Den Hertog een door rechts buiten Plate scherp ingeschoten bal door zyn handen liet glippen. De toe- gesnelde J. Rysbergen bracht met en zacht tikje de stand op 01. Lisser Boys dat nog naar de combina- e liep te zoeken, trachtte onder roering van B. Mondriaan, de Lei- den-verdediging te verschalken, maar miste daarbij vele kansen. Hoewel het sterk in de aanval was, moest het in de nende minuut alweer een doelpunt toestaan. Herman v.d. Kraan speelde zich han- g vrij van twee verdedigers en tikte de bal listig door naa de op volle snel heid liggende B. de Graaff, die hard SMS RAAKTE PUNT ACHTER (Van onze sportredactie) Van het gelijke spel tussen het ongeslagen sms en kmvz heb ben ap en svj dankbaar ge bruik gemaakt. Beide teams won nen en delen nu de eerste plaats. sms en kmvz Volgen od een 2 0° 0 4 2 0 0 4 Altijd Paraat SVJ KMVZ SMS Kinheim Volewijckers WGA VEW WOL 2 10 12 2 0 2 0 2 2 0 111 2 0 111 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 Snaterse schoot SMS naar remise AMSTERDAM Het Nieuw Ven nepse SMS heeft ook in de tweede wed strijd van het seizoen een goed resul taat geboekt. De reis naar KMVZ le verde een 11 gelijkspel op, maar SMS kon het meest recht doen gelden op de overwinning. Daarvoor heeft het voldoende kansen gehad, met name door Snaterse, die kort voor rust twee keer alleen voor de keeper kwam maar beide keren faalde. Uiteindelijk was de punitendelinig de juiste uitslag, temeer omdat beide teams moeite hadden om gecontroleerd voetbal te spelen. De harde wind maak te goed voetbal praktisch onmogelijk. JÜ moest SMS dan ook in de eerste helft tegen de wand optornen, het hield goed stand en alleen een ongelukkig foutje van doelman Roodenburg wa- ae oorzaak van de 10 achterstand. De Vennepse keeper gooiae ae Dtu u gen spil Jacobs, waarna de verbouwe reerde linksbinnen Borsch gemakkelijk kon scoren. KMVZ dacht in de tweede helft de voorsprong te kunnen verdedigen door veel op buitenspel te spelen, maar zo als zovaak werd dit de Amsterdammers noodlottig. Toen de KM VZ-uatensii. bleef staan voor vermeend buitenspel was het Snaterse. die daarvan in de 25ste minuut handig profiteerde (11) raak schoot (02). Lisser Boys bleef aanvallen, maar slaagde er niet in de goed ingrijpende Leiden-defensie iets te hard) te passeren. Keeper Azier vertolkte hierbij een hoofdrol. Fel op aanval Lisser Boys speelde na de hervat ting fel op de aanval, maar ondanks onder meer vele vrije trappen, kon het geen vuist maken. Een prachtig schot van midvoor Reitsma werd door Azier uit de uiterste hoek ge tikt, terwijl Workula even later net naast schoot. Leiden moest het in deze periode heb- van verrassende uitvallen en het bij een ervan dat B. de Fraaff opnieuw succes had. Hij schoot doel man Den Hertog bijna met bal en al in het doel (03). Dit gebeurde in de 27ste minuut en iedereen verzoende zich met een nederlaag van de thuisclub. De Boys zelf dachten daar anders over en toen in de 31ste minuut de eerste tegentreffer tot stand kwam door rechtsbuiten Boot, begreep het dat leer in zat (13) Met snelle aanval len werd de Leidse verdediging herhaal delijk onder vuur genomen en nauwe lijks twee minuten later was het al- raak. Na een vrije trap van B. Mondriaan was het wederom rechtsbui ten Boot ditmaal met de linkervoet die Azier geen schijn van kans gaf (2—3). Lisser Boys „rook" het gelijke spel 1 betrok nu ook de linkervleugel meer i het spel. Van deze zijde kwam dan de gelijkmaker. Een felle schuiver van linksbuiten De Koker belandde in het strafschopgebied, waar de bal via de van één der Leidse verdedigers laqgs rgrijpgrage handen van Azier in bet doel caramboleerde (33). Geen paniek Leiden raakte door deze onverwachte wending niet in paniek en slaagde er zelfs in om het initiatief over te nemen. Hierbij kreeg Herman v.d. Kraan de kans-van-de-dag, maar alleen voor kee per Den Hertog schoot hij de bal in diens handen. Toen de prima leidende scheidsrech ter P. Meyer voor de laatste maal floot, verlieten 22 moegestreden voetballers het veld, na een ontmoeting met een enerverend score-verloop en een toch wel juiste uitslag. Ondanks groot overwicht bleef zege Rijnsburgse Boys tot 2-0 beperkt Ingesloten door verdedi gers van Lisser Boys is deze Leidenaanvaller uiter aard kansloos. Lisser Boys raakte in dit duel niet van de kook en kwam uit ver loren positie nog verrassend Gebrek aan conditie kostte Fiks punten OEGSTGEEST Dat ook in de korf balsport een goede conditie onmisbaar is voor succes, bleek zaterdag in Oegst- geest opnieuw. Het eerste twaalftal van Fiks kwam tegen het 's-Gravendeelse ADO in de overgangsklasse ongetraind binnen de lijnen en hoewel ADO be paald geen grootse wedstrijd speelde, behaalde het een vrij gemakkeliike Bovendien ontbrak bij Fiks de inzet n een goed resulaat te bereiken en omdat het ook technisch bij zijn tegen stander achter bleef, werd de winst van ADO dat als twaalftal beter was verzorgd, goed verklaarbaar. Alleen het eerste kwartier kon Fiks het tem po bijhouden en door Paul*"'Mekking nam het zelfs' dè' l'eidinig (1-^-0). Herman Kranendonk en JaTap de Vrij (na blunder van Jan Karstens) zetten ADO op een voorsprong (12). Direct hierna had Els Heyboer succes (22), maar daarmee was voorlopig al het Fiks-kruit verschoten. Cees Dekker (voor rust) en opnieuw Cees Dekker en Hei-man Kranendonk beslisten met drie doelpunten de wedstrijd definitief (2—5). Paul Mekking zorgde in de slotfase nog voor een draaglijke klassering. De zwak leidende arbiter had kennelijk moeite met het wat forse spel van het ADO-twaalftal. RIJNSBURG Het was in Rijns burg al snel een duidelijke zaak. Rijnsburgse Boys zou ongetwijfeld gaan winnen van Hoogvliet, de vraag was alleen met hoeveel. Want vanaf het beginsignaal van de uitstekend leidende Haagse scheidsrechter T. H. J. Arts was het de geel-zwarte for matie, die ondanks het windnadeel het beste van het spel, liet zien. Toch duurde het tot de 23ste minuut voor het overwicht in een doelpunt kon worden gezet, bovendien nog op een weinig bevredigende wijze. Kees Heemskerk sprintte goed op een pass van Rein Harteveld en toen Hooge- veen het gevaar wilde keren en terugspeelde op zijn doelman, rolde de bal na een botsing tussen beide spelers in het verlaten doel (10). Hoogvliet trachtte hierna met de buitenspelval Rijnsburgse Boys van een grotere voorsprong af te houden, maar slaagde slechts tijdelijk. Bab Kralt namelijk kwam bij een aanval goed mee en toen hij op de doellijn de bal voorzette, stond Heemskerk op de juiste plaats en tegen diens DORDRECHT Met grote voortva rendheid, zich daarbfj geen enkel ogen blik de mindere tonend van het sterke Pernix. heeft Snel zijn vurige hoop om het duel in een gelijk spel te laten ein digen. in rook zien opgaan. In de laatste minuut gaf Marijke Romeün de thuisclub een sprankje hoop door de bal han dig de korf in te wippen. Vlak daarop klonk echter het laatste fluitsignaal. Gezien het. krachtsverschil zou Snel ;n gelijk spel ruimschoots hebben ver diend. In de beslissende fase van de strijd had de thuisclub het ongeluk zijn eerste aanval voorin te treffen. Hiervan heeft Pernix geprofiteerd om het gelijk soel (3—3) in een 3—5 voorsprong om te bul- _|ln de eerste 20 min. konden de beide twaalftallen-niet goed-op gang komen. na een schot van Gé van Zwieten waarbij Snel met 0—1 achter kwam te staan, kwam de spanning er goed in. De zeer actieve Gerrie Schotman scoorde de 25e min. de gelijkmaker, een opval lend succes in de zwakke eerste aanval Snel. die uit de zeer vele toegespeel de ballen de juiste combinatie niet kon vinden. Pernix was in technisch opzicht knapper en zocht het steeds in het verre schot. Hans van Oosten zag zijn kans schoon in de 30e minuut: 12. De goed draaiende tweede aanval van Snel kwam voor de rust waarbij Snel het laatste kwartiertje aanvallend sterker was niet tot een doeLpunt. De onoplettendheid van de thuisclub kostte een puntje, toen Alice Tielman dicht by de korf uit vrUe positie kon schieten: 1—3. Het verloop van de stryd werd zeer spannend toen het sterkste aanvalsvak van Snel aan bod kwam met Jan Versteeg. Martin Versteeg en Henny Moret in de frontlinie. Zowel Martin Versteeg en Jan Versteeg brachten het tot een doelpunt: 33. In de beslissende fase van de stryd kreeg Snel de voortreffeiyke eerste val van Pernix tegenover zich met voerder Gé van Zwieten als de grote op ponent. Hy was het die via een 31 in de 40 min. met een prachtig schot van grote afstand de score op 35 bracht. Het ialen van Snel's eerste aanval niet meer goed worden gemaakt. Ten slotte bracht Marijke Romeijn de stand op 4—5, ne<t te weinig voor Snel Woedend waren de spelers uit Dordrecht over enkele scheidsrechterlijke beslissin gen. die naar zij zeiden hun een gelijk spel heeft gekost. VENLO Het voorlopig Nederlands hockeyelftal heeft zaterdag in Venlo een oefenwedstrijd met 10 gewonnen van Venlo. Na een doelpuntloze eerste helft maakte Elffers kort na de rust het enige doelpunt voor het Nederlandse elftal. (Van een onzer verslaggevers) VLAARD1NGEN Debutant SIZO heeft het Vlaardingse Zwaluwen een lesje geleerd. Geen voetballes, want de club uit Hïllegom weet zelf maar al te goed dat het moeite heeft zich aan het 2de klas-peil aan te passen. Neen, het was de les die elke voetballer kan dromen: een wedstrijd duurt ander half uur en geen kwartier. Toen een^sterk aanvallend Zwaluwen na een kwartier met 20 voorstond door doelpunten van De Wilde na een kogel van v. d. Graaf (7e minuut) en Hofman na een half gestopt schot van v. Ree (16e minuut) had Zwaluwen de zaak moeten afmaken. SIZO wist niet welke middelen het moest vinden om de thuisclub af te stoppen. Maar Zwaluwen dat vorige week bij Zuidvogels ook al een 20 voorsprong had verspeeld, bleek niets te hebben geleerd. Keeper Van Haaften stopte een schot van Van Ree slechts gedeeltelijk, waar door de bal voor de voeten van midvoor Hofman komt. SIZO-aanvoeder Boot moet toezien hoe Zwaluwen zijn tweede treffer scoort. Nog bij rust was het gelijk en het uiteindelijke liedje was dat SIZO won en nog niet eens onverdiend. Dat danks een machtig slotoffensief van de Vlaardingers. waarbij v. d. Graaf met een gloeiende kogel de lat trof en van Ree tot tweemaal toe rakelings o Hoe goed bedoeld ook. het was te Driebergen had vrije middag kopbal had doelman Heinen geen verweer (20). VOORTREFFELIJK Hoogvliet, dat met niet minder dan vijf Invallers aantrad, miste de capaci teiten om terug te komen, het kwam zelfs met de rug tegen de muur te staan. In deze periode ontpopte de Hoogvliet-goalie Heinen zich als een voortreffelijk doelman. Hij werd de ster van het veld en aan hem dankt Hoogvliet het ongetwijfeld dat de ne derlaag niet in een hogere score werd uitgedrukt. Toch raakte Hoogvliet niet geïnspi reerd door zijn goede optreden. Voor rust kwam het doel van Driebergen slechts één keer in werkelijk gevaar. Rechtsbinnen Steenbergen was na een verdedigingsfoutje dicht bij een treffer, aar Driebergen kon nog net redden. Na de hervatting met Rijnsburgse Boys constant in de aanval door het indvoordeel heeft Heinen het zeer druk gehad. Hij weerstond keer op keer de kanonnade van de geel-zwarte aanvalslinie, al had hij meerdere keren alle geluk op zijn hand. Zo kwam rechtsbuiten Hans van Zuijlen tot drie keer tot oog in oog met de Hoogvlietse doelman, maar even zovele keren faal de hij. Ook schoten van Dick en Jan Heemskerk liepen op niets uit. Hoogvliet kwam in deze perioden laar zelden op de andere helft, maar, kreeg omdat de Boys de teugels wat lieten vieren, toch nog een fraaie kans. HUIZEN—ZCFC 2—1. Huizen mocht dan met wat beter veldspel voor de dag komen. ZCFC bood kranig partij en dikwijls de gelijke van de thuisclub. Na goed doorzetten van linksbinnen Zwier opende Ellermeier in de 35ste minuut de score (01). Deze werd zeven minuten later door de schietgrage Kruimer recht getrokken (11). Ook na rust was aantrekkelijke partij die door Baas het voordeel van Huizen werd beslist doordat hij na 25 minuten na een cornei Kriek onhoudbaar inschoot (21) Goed spel van ZCFC's rechtsbuiten Mei- Een keer was het dicht bij een treffer. Driebergen was al gepasseerd, maar Van Egmond kon op de lijn redding brengen. Rijnsburgse Boys was toen gewaarschuwd en schroefde het tempo weer op. Doelman Heinen gaf echter geen krimp. Het bleef 20. BUITENSPELVAL WAS KOUDEKERK NOODLOTTIG: 1-3 KOUDEKERK Een als los zand aan elkaar hangend elftal van Koude kerk heeft verdiend in Be Fair zijn meerdere moeten erkennen. De weinig gevarieerde aanvalsacties leverden doelman Spee weinig moeite op en bij de sporadische reële kansen toonde hij zich een vakbekwaam keeper. Uitein delijk werd de buitenspelval Koude kerk nog noodlottig, overigen maakten beide elftallen gebruik van dit weinig aantrekkelijke wapen. Hierdoor werd het in de zaetlende minuut 01. De Koudekerk-defensie bleef staan voor vermeend buitenspal en het was de Be Fair-linlksbirmen W. Bron die gemakkelijk kon scoren. Vier minuten later werd hel zelfs 02. T. Bron rondde een voorzet van P. Oskam doeltreffend af. Toch liet Koudekerk de moed met zaïfeken, al kwam het niet vaak tot goede aanvallen. Albert Zweeris was nog dicht bij een treffer, maar zijn kopbal ging rakelings naast. De rust kwam na een offensief van de wit- roden, maar doelman Spee was op zyn post. Na de rust leek Koudekerk serieuze pogingen in het werk te stellen om de achterstand ongedaan te maken. John Harskamp strafte eerst een foutje van de Waddinxveense verdediging af (12) en was direct hierna opnieuw dicht bij een treffer. Hij schoot echter recht op keeper Spee af. Het was W. Bron van Be Fair dae de zege veilig stelde, door opnieuw te profiteren van vermeend buitenspel. (13). Een rommelig spelenid Koude kerk moest zioh uiteindelijk met deze score verzoenen- Voor de wit-roden een ontmoeting om snel te vergeten. Niet voor scheidsrechter J. de Vries uit Den Haag, die voortreffelijk leidde. laat. Men had de gehele wedstrijd zo moeten spelen, SIZO zou geen kans hebben gehad. Maar de club van voor zitter De Graaf kreeg na die 02 ach terstand veel meer kans op herstel dan het zelf in deze door arbieter Bos voor treffelijk geleide wedstrijd had durven hopen. Zwaluwen verviel onbegrijpelijk snel in nonchalant spel en zocht de combinaties teveel in de breedte. Daar bij liepen de egoïstisch spelende bui tenspelers Keizerswaard en De Wilde steeds weer vast in de Hillegomse ach terhoede, waarin de correct spelende aanvoerder Boot de centrale figuur was. Gedreven door ongebreidelde geest-j drift kwam SIZO steeds weer terug) en doordat de middenveldbezetting on danks het gemis van Duwel bij de gas ten veel beter was, werd de druk steeds groter. Verdiend scoorde de lange Bob De Jong na 21 minuten dan ook 21 en het zou in de 34ste minuut gelijk zijn geweest als hij geen strafschop had gemist- Nadat Boers Lamfers had vastgegrepen, schoot Bob de Jong de bal vanaf de stip tegen de lat. Zwaluwen begreep de waarschuwing niet en verdiend werd het voor rust gelijk door v. d. Jagt. die volledig vrij werd gelaten (22). Trainer Jacobs Zwaluwen zal zijn mannen in de rust wel hebben aangepakt en het leek succes te hebben, want de tweede helft werd ingezet met een groot Zwaluwen offensief waarbij Hofman uit aangeven van Van Ree 32 inkopte. Maar weer zakte Zwaluwen terug en een koelbloedig doorspelend SIZO maakte dankzij de Jong gelijk toen Genderen na 13 min. mistastte en een blunder van keeper Boers (later vervangen door Schras) bracht SIZO e 21ste minuut via Lamfers op 34. Zwaluwen mocht toen sterk te rugkomen, manmoedig hield SIZO in deze qua voetbal niet zo beste, maar door het scoreverloop aantrekkelijk duel stand. v. d. NIET GOED OP DREEF Vier treffers v. cl Lippe brachten Noordwijk winst jaap v. d. niet AMSTELVEEN Het zag er kort voor de rust verre van rooskleurig uit voor Noordwijk. want het tot dat moment goed combinerende en enthousiast spelende Amstelveen leidde toen met 20. Het pleit voor de mentaliteit van de rood-witten, dat zij zich niet lieten ontmoedigen en op fraaie wijze door vier voltref fers van v. d. Lippe met een 42 overwinning de punten alsnog mee naar huis namen. En verdiend, ook al ontstond het der de doelpunt uit een strafschop. Ver diend ook. omdat Noordwijk na rust zodanig de toon aangaf, dat zelfs de Amstelveense supporters het er mee eens waren dat de beste ploeg had ge wonnen. Na een kwartier moest keeper v. d. Niet voor de eerste keer naar het net, toen Wim Verburg een fraaie combina tie afsloot met een goed schot (10). Op vrije goedkope wijze ontstond het tweede doelpunt na een half uur kon rechtsachter Kuiper niets anders doen dan de bal in eigen doel schieten: 20. Nog juist voor het rustsignaal van scheidsrechter Lub bracht v. d. Lippe de achterstand tot 21 terug. Diezelfde v. d. Lippe zou na rust „naam" maken. Eerste besloot hij in de 20ste minuut Een situatie tijdens een Pernix-aanval op de korf van Snel. Een der Leidse doelt, maar heeft dit keer geen succes. de zwerver zuidvogels 12. De Zwerver was geen schaduw van de ploeg van vorige week. Zuidvogels behaalde, overigens ook beslist niet impo nerend spelend, een verdiende overwin ning. Een misser van de Kinderdijkse stopper Smidt gaf Van Galen in de tien de minuut de gelegenheid om Zuidvogels naar een O1 voorsprong te schieten. Kort na rust kwam De Zwerver op gelijke voet, toen Birahy uit een pass Slagboom raak schoot (1—1). In de 32ste miuut greep Zuidvogel de zege, toen Kruimer de matig spelende keeper De Jong passeerde: 1—2. Arbiter Brand leidde zeer goed. hands van Hobo mocht r Bij Amstelveen vond men deze over treding wat te zwaar gestraft, maar niettemin bracht v. d. Lippe de stand hierdoor op 23. Het Noordwijkse over wicht werd in de voorlaatste minuut wel duidelijk gedemonstreerd toen v. d. Lippe zijn vierde doelpunt scoorde en daardoor de stand op 24 bracht Bij Noordwijk speelde keeper v. d. Niet een uitstekende wedstrijd, hoewel hij goed werd bijgestaan door v. d. Meulen, Marijt en Kuijpers. In de voorhoede hadden Weyers, Duindam en v. Maris bepaald pech met hun schoten. Jonker en Hertog waren bij Amstel veen bijzonder gevaarlijk, maar hel middenveld werd door Duindam en Heemskerk zodanig „bewaakt", dat de Amstelveen-voorhoedc weinig gevaar lijk kon worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11