Golden Fiction Audrey en Mel uit elkaar Mannenkleding met talrijke variaties Meer veiligheid en comfort in Saab '68 Veranderde Daffodil heet Daf 33 Douaniers in België dreigen met staking Gemakkelijk schoeisel voor jong en oud(er) Kiesverenigingen ARP gaan over christelijke partijvorming praten 9 VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 HOLLYWOOD De filmactrice van Nederlandse afkomst Audrey Hepburn en haar man. de filmacteur Mel Ferrer, hebben, na wat velen een sprookjeshuwelijk noemden, besloten te scheiden van tafel en bed. Met haar zevenjarig zoontje Sean blijft Audrey Hepburn voorlopig nog in Zwitserland. Mel Ferrer vertoeft in Parijs, waar hij voorbereidingen treft voor de productie van de in Wenen op te nemen film „Mayer- ling". Hij wil daarna terug naar de Verenigde Staten om als filmprodu cer werkzaam te zijn. Audrey en Mei hebben nog niet besloten tot ontbinding van hun hu- Telefoonkabel bij Heusden vernield DEN HAAG Gistermorgen om half elf is bij reconstructiewerk zaamheden aan een weg te Herpt, gelegen tussen Haarsteeg en Heusden. een draaggolfkabel van PTT zodanig beschadigd, dat 2000 te lefoonverbindingen uitvielen. Een deel van deze verbindingen kon in de loop van de morgen via andere kabel routes worden omgeleid. Het herstel van de kabel kwam in de loop van de middag gereed. Met name het telefoonverkeer tus sen Amsterdam en 's Hertogenbosch heeft van deze storing veel hinder ondervonden. Het Syndicat Haute Coiffure Fran- gaise en Coiffure Créotion heeft als nieuwe modelijn voor het haar een kort kapsel gelanceerd, waarbij de nekpartij hoog wordt opgeknipt. Van de kruin af wordt het haar naar voren gekamd en in luchtige lokjes over het voorhoofd en de oren gelegd. Een gedeeltelijke permanent (modeling) dient om de houdbaar heid te verhogen; overigens kan het kapsel door luchtig .borstelen in orde gehouden worden. Wie een spoeling wil gebruiken houde zich aan warme tinten pas send bij het diepe bruin, dat deze winter in de mode is. Grote bosbranden in de Ver. Staten bos in het noordwesten van de V.S. staan in brand. Het zwaarst getroffen zijn de staten Oregon, Washington en Idaho. Aan de branden is een lange periode van uitzonderlijke droogte voorafgegaan. ■stijl uit de Terlen ka Young collectie (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM De Terlenka Young collectie herenkleding mag dan in het Hilton hotel gelanceerd zijn, de originele en vaak gedurfde garderobe van de moderne man komt uit ateliers die over heel het land verspreid zijn. Niet minder dan 21 heremodefabrikanten wer- 'ken er aan mee. Dit betekent, dat in vrijwel alle kledingmagazijnen straks de nieuwe modellen te koop zullen zijn. Ten minste wanneer de inkopers het aan durven. Daar moeten we maar op hopen, want het aardige is, dat dan de gar derobe van de heren even individua listisch kan worden samengesteld als die van een vrouw. Maar dan zullen de mannen wel zelf hun kleding moeten gaan kopen en niet meer louter varen op het kompas van hun vrouw. De variaties zijn zovele, dat een eigen stijl mogelijk is. Voorpanden rond Neem de colberts. Meestal lang van lijn, 'maar toch zagen we ook korte jasjes, terwijl als tegenpool het bijna knielange colbert verscheen. Bijna al le voorpanden waren rond en ver weggesneden. Een knoop op tail le-hoogte is het punt waar de afron ding al begint. Soms is er geen knoop maar een korte ritssluiting. De kleurenvariatie is oneindig. Zee groen, zachtblauw, cyclaamkleur, okertinten, grijze nuances, maar ook het krijtstreepje en ruiten. Soms wordt het colbert gesierd met cordu roy of suède kraag en manchetten. De revers zijn niet al te smal, soms rond, of groot als van de jas van Napoleon. De mouwen zijn dikwijls met een kop ingezet. Kragen, geen kragen of colletjes verschenen. Een hoofdstuk apart zijn de overhemden, die in alle felle kleu ren onder de jasjes gedragen werden. Waarop een das, die er ook niet om loog. Wie een das te gewoon vindt kan een fladder kiezen. En om de buik bindt de man, die het wil, een felgebloemde zijden sjaal. Op zich zelf geen gek idee, maar waarom bloemige sjaal, das, over hemd en colbert in een afschuwelijke kleurenwildheid waren gekozen, is ons voorlopig niet duidelijk. Harmonie in tinten blijft ook bij nieuwe mode eerste vereiste. (Van onze redacteur automobilisme) AMSTERDAM De giste ren geïntroduceerde modellen 1968 van Saab vertonen uiter lijk weinig verschil met de be staande, maar hebben op het gebied van veiligheid en com fort wel enige wijziging on dergaan. De voornaamste ver anderingen zijn de aanzienlijk vergrote ramen. De opper vlakte van de voorruit is met 14 procent, die van de achter ruit met 16 procent vergroot. Om reflectie tot een minimum te beperken zijn alle typen van het nieuwe model voorzien van een donker stuur, donkere knoppen en versnellingshandel alsmede matte ruitenwissers. Om dezelfde reden werd de claxonring door een claxonhandelvervangen. Ook ter bevordering van de vei ligheid werd de spiegel hoger ge monteerd en werd een ander en beter type 3-punts veiligheidsrie men aangebracht. Voorts is het carrosserie op verscheidene plaatsen verstevigd. Om te zien wanneer de remleidin gen defect raken of de remschoe nen versleten zijn, is een rood ver klikkerlampje aangebracht op het dashboard. De 96 V4, 95 V4 en 96 2-takt zijn uitgevoerd met dashboard- en deur bekleding in dezelfde kleuren als in de huidige uitvoering. Luxe Saab Helemaal nieuw is de Saab V4 de Luxe. Deze nieuwe loot aan de Saab-stam is uitgevoerd met fraaie nieuwe bekledingsstoffen en een vaste vloerbekleding. Voorts is hij voorzien van openklapbare achter zijramen, achteruitrijlampen, siga rettenaansteker, keienvanger, wielsierringen en deurstrips zoals bij de Saab Monte Carlo. (Prijs 9790). Om aan de wensen van de 2-takt- rijders te voldoen (Saab hand haaft dus zijn 2-takt), komt tevens dit jaar naast de 2-takt met mengsmering de Saab 2-takt met separate smering als standaard uitvoering op de markt, 8990). Van de pantalons valt weinig te vertellen. Recht en gewoon, niet bij zonder slank om de heup. Van de jassen des te meer. Als tenminste niet de cape verkozen wordt, die ook al in steenrood of okergeel mag zijn. Die jassen zijn jekkerkort of reiken over de knie, soms tot de kuit. Er is het type met de gerende lijn vanuit de taille, waar bij horizontale naden het schouderbe- leg en de ceintuur aangeven. Andere zijn in redingotestijl getailleerd, maar niet te sterk. Vaak ook alleen aan de voorzijde, waarbij de rug dan ruim valt. Diepe plooi Twee kuitjassen hadden een enor me diepe plooi in de rug, het beleg was van een contrasterende kleur. De Joodse gemeenten doen beroep op Rode Kruis AMSTERDAM In een geluk- wenstelegram aan het Rode Kruis hebben drie Nederlandse joodse kerk genootschappen de aandacht ge vestigd op de „onmenswaardige be handeling van joden in Arabische lan- Het Nederlands-Israëlietisch Kerk genootschap, het Portugees-Israëlie- tisch Kerkgenootschap en het Liberaal Joods Kerkgenootschap verzoeken het Nederlandsche Roode Kruis op de conferentie van het internationale Ro de Kruis de omstandigheden waaron der joden in Egypte, Irak en Syrië leven ter tafel te brengen. „Vele honderden joden in deze lan den zijn sinds enkele maanden in de gevangenis, alleen wegens het feit, dat zij joden zijn, terwijl hun familie leden in een allerellendigste situatie verkeren", staat in het telegram. Met klem verzoeken de kerkge nootschappen alle middelen aan te wenden om het lot van de slachtof fers te verbeteren en speciaal om hen in staat te stellen deze landen te mo gen verlaten en te emigreren naar landen, waar de rechten van de mens wel worden geëerbiedigd. Frans militair toestel neergestort: vijf doden PARIJS Bij Nohant-en-Gracay in het departement Cher (Mid den-Frankrijk) is gisteren een Frans militair vliegtuig neergestort. De vijf inzittenden vonden de plooi kon echter door een rits ook gesloten worden, waardoor de jas recht en slank valt. Gezellige windjacks, een en kel battledress, waarbij het ooglapje „behoort" gedragen te worden en de bermudashort met aansluitende kiel zijn de bij-artikelen, die een moderne man in zijn garderobe moet hébben. Ook Ma.r Hey- mans heeft zich op op het terrein van de herenmode begeven. Voor de Dordtse fabriek Gerard van den Herck ontwierp hij een serie over hemden, die bre ken met de tra ditionele begrip pen over dit kle dingstuk. Het materiaal is veelal fijn ba tist In zeer geva rieerde pasteltin ten. Aan zoom en manchetten zijn o.a. ingeweven ton-sur-ton ran den. Men ver wacht de over hemden met het etiket Max Hey- mans zeer spoedig in alle grote mo dezaken. De prij zen zullen tiLssen de f25 en f45 komen te liggen. (Van onze redacteur automobilisme) EINDHOVEN De Daffodil, waarvan er inmiddels 150.000 zijn verkocht, wordt straks onder de naam DAF 33 op de markt gebracht. De wijzigingen zijn echter niet be perkt gebleven tot de naam. De nieuwe DAF 33 heeft een ster kere, 32 pk-motor gekregen waar door de topsnelheid werd opgevoerd tot 112 km per uur, terwijl de accele- ratictijd van 0 tot 80 km 17 seconden bedraagt. Het benzineverbruik blijft, volgens de fabriek, gelijk. Voorts is de wagen voorzien van nieuwe stoelen met veiligheidsver grendeling. De voorstoelen zijn vrij wel gelijk aan die van de DAF 44. Vanwege de smallere rugleuningen is de beenruimte voor de achterpas sagiers aanmerkelijk vergroot. BRUSSEL Na een stiptheidsac tie van drie weken dreigen de Bel gische douaneambtenaren thans met een algehele staking. Zij eisen sala risverhogingen en vertragen sinds 11 augustus het verkeer aan de grenzen door geheel volgens het boekje te werk te gaan. Wegvervoerders zeg gen dat voor het inklaren van een auto aan de Duits-Belgische grenspost Eynatten zes a acht uur uitgetrokken wordt. Aan deze post hebben gisteren verscheidene doua niers het werk geheel neergelegd. De Belgische regering heeft hierop on middellijk gereageerd en gezegd dat afwezige douaneambtenaren geen sa laris ontvangen. Het Belgisch ver bond van douaneambtenaren bij fi nanciën heeft als antwoord gedreigd met een algemene staking als de sta kende douaniers door regeringsmaat regelen getroffen worden. De normale uitrusting van de DAF 33 is zeer uitgebreid en bevat onder meer verwarming, luchtaf zuiging achter (tochtvrije ventilatie), licht signaal, ruitensproeier, radiaalban- den en bevestigingspunten voor vei ligheidsgordels. De normale uitvoe ring (nu ook met roestvrij stalen bumpers) kost 4995, de luxe 5395. 300 goedkoper dan de vroegere Daffodil de Luxe Extra). Hij is vrij om te kiezenuit brons, ijzer, steeneen beeldhouwer uit zich steeds in nieuwe expressies, ontdekt altijd weer origi nele vormen. Kan ook kiezen uit tientallen sigaretten. Rookt Golden Fiction. EEN LAURENSPRODUKT Voor rokers met een eigen stijl (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Was de zomermode in schoenen dit jaar voor al wat jong is en voor Gemakkelijke instappermet op de wreef kenmerken de sch gelanceerd door Data Inter (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het bestuur van de Anti-Revolutionaire Par tij heeft de kiesverenigingen ge vraagd gespreksgroepen in te stellen, die zich moeten beraden over de functionering van de democratie. Hoofdpunten hier bij zijn de christelijke partij formatie en het onbehagen over de werking van de democratie. Voor deze discussie over de toe komst van de ARP geeft het bestuur vier mogelijkheden: het zelfstandig voorbestaan van de ARP. het streven naar een christen-de mocratische partij van ARP, CHU en GVP en Ombudsman De ARP heeft de uitgangspunten van de discussie vervat in een docu mentatie, waarin democratie en ont wikkelingen in onze democratie wor den besproken. In de documentatie staat ook iets over het al dan niet voortbestaan van de Eerste Kamer, een gekozen minister-president, een ombudsman en gemeentelijk en pro vinciaal bestuur. De gespreksgroepen moeten voor het einde van dit jaar hun resultaten insturen aan het partijsecretariaat. De ARP gaat voorts een actie voeren om één op de vier partijleden zich op „Nederlandse Gedachten" te laten abonneren. Als dit 'lukt zal het aan tal abonnes van 15.000 tot 20.0000 stij gen. Wasmachinefabriek wil 13 personeelsleden ontslaan UTRECHT De wasmachinefa briek Bico in Utrecht wil 13 van de 65 personeelsleden ontslaan. Maandag is een ontslagvergunning aange vraagd en gisteren is het overleg met de vakbonden over een afvloeiingsre geling begonnen. Er werd nog geen overeenstemming bereikt. Oorzaak van de personeelsinkrim ping is volgens de Bico-directie het feit, dat de onderneming geleidelijk de produktie wil gaan stopzetten om als handelsonderneming veTder te kunnen werken. haar alleen, deze winter komt ook de niet-meer-jonge vrouw rijkelijk aan bod. Bata-Interna- tional beweest dit in het Hilton- hotel met een uitgebreide show. Allereerst dan de laarzenmode. Niet de Parijse lieslaars, maar een beenhulsel dat tot de knie reikt. Tien tallen kleuren en eindeloze variaties in sluitingen. Antilope-leer in pastel tinten met een schulprand, die om geslagen kan worden. Geitenleer met een vetersluiting, waarbij de veter van elastiek is. Soms sluitingen van gespen of haken en tenslotte de lan ge, verdekt ingenaaide rits. Alle laarzen sluiten smal om de enkel, hebben een stevige hak en dik wijls een elastische voering. De neuzen zijn ietwat afgerond, doch niet met de „weggesneden", platte kantige lijn, zoals we die later bij de wandelschoenen en pumps za- Elke leeftijd Deze categorieën zijn echt voor el ke vrouw van elke leeftijd. De hak is vierkant en dikwijls kantig, de hoog te variërend van drie tot (bij geklede pumps) 67* centimeter. De wreef met een klep hoogopgesneden en graag versierd met metalen ornamenten of strikjes. Men kan die versieringen los kopen en dus de schoen nog eens anders garneren. Bruin is de grote modekleur, van levertint tot diep kastanje. Gevlekt leer zwart-bruin is het laatste snufje. Lak blijft vooropgaan en verrassend mooi is het mctalisé-Iak, dat bijna spiegelt. De zwarte pump, zo geliefd voor „netjes" is in alle toonaarden aanwe zig. De hak ondanks de hoogte toch stevig en robuust. Hak je En juist als we concluderen dat de naaldhak en de spitse teen hebben afgedaan komt er een schoentje aan tippelen met spits hakje en punt-teen tje en fijne bandjes over de wreef. Een extraatje, dat misschien al een voorlopertje is op de nu nog verbor gen mode! Voor paardrijders en -rijdsters nog een goed nieuwtje: er zijn rubber rijlaarzen, die aan alle eisen van de ruiter voldoen. Deze laarzen kosten nog net geen dertig gulden, wel een verschil met de prijs van leren laar- „Koning Klant" in Amerika (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM VARA's Gerrit Schilder en zijn assistente, die verant woordelijk zijn voor het tv-program- la „Koning Klant" gaan op 11 sep tember a.s. beginnen aan een 14-daagse reis door Amerika, om daar materiaal tc verzamelen voor een spe ciaal aan het kopend publiek daar te wijden uitzending. Een uitzenddatum wordt nog nader vastgesteld. ADVISEUR BIJ LIJEMPF LEEUWARDEN Het conflict in de gelederen van de aandeelhouders der NV Leeuwarder IJs- en Melk- produktenfabriek is voorlopig be zworen in afwachting van de resul taten van een onderzoek naar de jaarstukken door een adviseur van onbetwistbare reputatie. Dit blijkt uit een bekendmaking, die de raad van commissarissen van de Lijempf gisteravond hebben ge daan. De raad is benaderd door een aantal aandeelhouders, die niet aan de algemene vergadering van 1 augustus deelnamen en die ook con tact opnamen met de oppositiegroep uit die vergadering. Uit dit overleg is gebleken dat er wellicht een andere oplossing moge lijk is dan het instellen van een commissie van onderzoek, zoals door het bestuur van de nv was toege zegd. De oppositiegroep ziet voorlo pig af van een dergelijke commis sie en gaat akkoord met een onder zoek door een onpartijdig adviseur. Gedurende dit onderzoek zullen beide partijen zich onthouden van stappen naar buiten. In verband met dit streven naar een oplossing binnenskamers is de bijzondere ver gadering van aandeelhouders, die op 7 september zou worden gehouden, afgelast. In Peking weer betog Britse legatie LONDEN Naar de Engelse rege ring gisteren heeft vernomen, zijn op nieuw betogingen gehouden voor het gebouw in Peking waar op het ogen blik de leden van de Britse legatie verblijf houden. De Britse zaakgelastigde, Donald Hopson, werd woensdagavond ge dwongen petities in ontvangst te ne men waarvan de inhoud nog niet is bekendgemaakt. Gisterochtend had een kleine groep demonstranten zich voor de poort van het gebouw verzameld. Het Britse ministerie van buiten landse zaken weet nog steeds niet of Hopson het Chinese ministerie van buitenlandse zaken de boodschap heeft kunnen overhandigen, die woensdag door de minister van bui tenlandse zaken, George Brown, aan zijn Chinese ambtgenoot Tsjen Yi is gezonden. Van de zijde van buitenlandse za ken zijn de geruchten niet bevestigd volgens welke president Ajoeb Chan van Pakistan zijn eigen vliegtuig ter beschikking zou hebben gesteld van vrouwen en kinderen van de Britse legatie in Peking tot wier evacuatie ;en week geleden besloten werd. „Quebec vrij", nationale zaak voor De Gaulle PARIJS Het streven van de Franse Canadezen naar grotere zelfstandigheid is „een Franse natio nale zaak". Dit is de mening van president De Gaulle, zo verklaarde gisteren de minister van buitenlandse zaken. Couve de Murville. Frankrijk kan zich van deze Franse gemeenschan niet afzijdig hou den en dit legt Frankrijk bepaalde verplichtingen op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9