"Je moet hard werken, maar dat moet een timmerman ook" Weekagenda Zangeres Margie Ball (19) uit Voorschoten: Voor GERO CASSETTES SCHUDEL'5 CITROEN NTEÜWE LEIDSE COUR ANT S VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 Vrijdag (1 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Koningskerk, half 8 tot 9 uur: receptie ds. L. Kievit t.g.v. zilveren ambtsjubi leum. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: naar corso Aalsmeer, 7 uur vanaf Stati onsplein. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, Hans Rich- ter-Haaser piano. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Zaterdag (2 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, teleyisie en verwarming. Boerderij Van der Krogt. Vlietweg Leiden, 10.30 tot 6 uur: volkstuinders- vereniging Roomburg, tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging: excursie naar Oostvoorne. DEN HAAG Nieuwe Kerk, orgelconcert Wim van Beek, met Anner Bijlsma cello. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u Haagsche Comedie met „Zo is het of lijkt het". DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft (slot). Zondag (3 sept.) Gehoorzaal, 10.30 uur: experimenteel kerkewerk Hervormde Gemeente, ge sprek met hoofden sociale dienst Leiden, personeelschef (tevens diaken), vak bondsbestuurder en echtpaar zonder sociale functie. Maandag (4 september) Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering. Dinsdag (5 september) Zaal Petrakerk. Surinamestraat, 8 uur: afd. Noord Christen-vrouwenbond. J. G. Wittpen A dam over reddingmaatschap pij (met film). Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur. spreekuur Chr. Emigratiecentrale. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". SCHEVENINGEN Kurzaal 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Malcolm Frager, piano. Woensdag (6sseptember) Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. SVHEVENINGEN Oude Kerk. Kei zerstraat, 8 uur: orgelconcert Sander van Marion, m.m.v. Adri van der Knaap, trompet. Donderdag (7 september) DELFT Oude Kerk, 8 uur: oi elcon- cert Johan C. Lemckert. Vrijdag 8 september) Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconce f Jo han van Dommele Arnhem), i .rr.v. Bouw Lemkes en Jeanne Vos. vie lduo. DEN HAAG Kwoosterkerk, 1 uur: orgelconcert Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.li. uu:: Residentie-Orkest, met Theo Olof. viool. Zaterdag 9 september) Schouwburg. 8 uur: Hoofdstad-Opere - te met „Wiener Blut". L.H.J.-gebouw Levendaal 101: ope ningsfeest midden- en ouderensociëteit. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u Haagsche Comedie met „Zo is het of lijkt het". DEN HAAG Diligentia. 2.15 u Arena met „Ploeft": 8.15 uur: cabaret Adam en Eva. van Fiet en Frans Koster, met ..Tussen tafel in bed". DEN HAAG Houtrusthallen. 8.15 uur: Limburgs Symfonie-orkest, met Mar git Schram en Rudolf Schock. „Ein Abend in Wien". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag '2 september is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur. voor spoe deisende gevallen bovendien geopend: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 2-3553. Apotheek R. \an Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 3 september geslvten van 8 uur tot 24 Dok ersdienst Tot zaterdagmid lag 12 uur de eigen huisarts raadpleger Daarna de dokterste lefoon bellen. 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Our man Flint (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Fu-Manchu (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Finale in Berlijn (14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De Viking koningin (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow-up (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur). The sound of music (alle leeftijden). Badinrtcbtlngen LEIDEN Een afspraak met tienerzangeres Margie Bali (familienaam met één I, artiestennaam met twee) voor een interview is vlugger gemaakt dan ik eigenlijk had gedacht. Als ik voor de tweede keer naar Voorschoten bel, zegt even later een zachte meisjesstem aan de andere kant van de lijn„Met Margie" en in nog geen vijf minu ten zijn we tijd en plaats overeengekomen. Dinsdagmid dag om half drie in de Turk (het Leidse Kras). Na een minuut of tien aan een tafeltje bij het raam te hebben ge wacht, komt Margie binnen. Zij excuseert zich uitvoerig voor de tien minuten, dat ze te laat is en zegt. dat het ver keer in de Leidse binnenstad hopeloos vast zat. Met lang zwart haar tot op haar rug en gekleed in een bontgekleurd hip jurkje ziet ze er lief uit. Hoewel ze niet de indruk geeft zenuwachtig te zijn, rookt ze toch vrij constant de ene sigaret na de andere- Als ik vraag: mag je wel zoveel roken, ant woordt ze: ,,Van wie zou ik niet mogen roken. Ik hoef aan niemand toestemming te vragen". Achter ons in een hoek van het restau rant is een pas getrouwd stel, om ringd door talrijke familieleden, be zig de eerste trouwdag te vieren. Op de wijs van ,,Dans je de hele nacht met mij" zingt de familie het bruids paar met een eigen tekst over de voor- en tegenspoed van het (hu welijkslieven vrolijk toe. Margie vindt, dat de bruid er schattig uitziet en vertrouwt me toe later vast en zeker ook in het wit te zul len trouwen- Terwijl de feestgangers doorgaan met voor luidruchtige achtergrondmuziek te zorgen, komt het gesprek al gauw op Margie zelf- Met een zekere open hartigheid vertelt ze over haar (nog jonge) carrière als zangeres. Pietje Banaan Wcvnneer was je eerste openbare optreden en wie heeft jou eigenlijk ontdekt? Mijn Nederlandse Leraar Theo J oosten is mijn ontdekker geweest. Hij gaf toen les op het Bonaventuratyceum. Mijn eerste optreden was in maart '64 in de Stadsgehoorzaal- Mijn broer Leendert (20) zorgde met een bas- gitarist voor de begeleiding. Maar daarvóór zong je toch ook al? Ja. je weet wel, het gewone werk op feestjes en schoolavonden en zo. Vroeger op de lagere school zong ik altijd het liedje „Pietje Banaan". Dat gaat over een negerjongetje, dat zo zwart is als roet en met ringen in z'n oren. Dat liedje zong ik altijd voor het rapportcijfer. Elk rapport was het weer raak- Treed je veel op? Nou. op het ogenblik niet. Het is nu nog zomertijd, maar in september is het weer drie a vier keer per week op de Bühne. Dan trek je door het hele land. Dat is overal wel hetzelf de- Personeelsavondjes. maar ook grote shows. Dat is heel fijn om te doen. Is The Gamblers je vaste begelei dingsgroep? Nee, ik ben wel begonnen met The Gamblers. De groep is trouwens door Leen opgericht, maar die is er nu uit. Hij kreeg het druk voor school- Het gebeurde soms, dat hij om vijf uur 's nachts thuiskwam en dan om acht uur weer op school moest zijn. Dat was niet vol te houden. Door de week treed ik meestal met een pia nist op. Op zulke avondjes kan je geen beat gaan brengen. Dan zing ik heel andere nummers. Met The JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Linaesiraai lb maandag gesiutec i-nsdag 9—11.15 u. en 13.3U—17.15 u. voensdag gesloten, donaeraag 13.30- 8.15 u. vrijdag 0—11.15 u. en 13.30— lö.4a i zaterdag 8—11.15 u. en 13.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en misdag gesloten, woensdag 811.15 en 3.30—17.15 u.. donderdag 830—11.15 er 'S.30—18.15 u., vrudag 8.30—11J5 u. er, .30—18 45 il, zaterdag 7.30—11.15 en .3.30—1630 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u, ook zaterdag, ludag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Kapen burg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: fo to's van Leen Manneke, tot 31 augustus Sted. museurn De Lakenhal. Ouae Suigel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): oc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot i kassen zaterdags en zondags ge- Molenmnseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot en met zaterdag vad 10 tot 5 uur zod- dags \an 1 tot 5 uur. Maandags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Balr, beeld er» droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5. aondntrs van 1 tot 5 uur). Daar loopt Margie Hoe vind je het om bekend te zijn? Nu vind ik het wel gewoon en niet vervelend meer. Op straat word ik herkend en soms vragen ze om een foto met handtekening, maar als ik aan het winkelen ben in Den Haag, dan is het wel eens lastig soms. Ik lieip een keer in de Spuistraat en toen riep een klein meisje, dat met haar moeder wandelde, opeens kei hard over straat: „Kijk. mama, daar loopt Margie". Dat is niet leuk maar achteraf moet je er wel om lachen. - En in Voorschoten? Daar ben ik als een gewoon meisje geaccepteerd. In het begin vond ik het vreselijk. Als ik dan in de verte iemand tegenkwam, dan durfde ik soms niet door te lopen, maar holde hard naar huis toe. Schrijf je zelf veel liedjes? Ik heb in Knokke verleden jaar het liedje ..Avond" gezongen, dat had ik zelf geschreven, en verder schrijf ik. als ik inspiratie krijg. Ik heb zelf ook gedichten gemaakt maar die houd ik liever voor mezelf. Mis schien dat ik ze later wel eens pu bliceer- hoewel ik weet het eigenlijk niet. Ik ben niet iemand- die ermee te koop loop. Wat vind je van N ederlandse col lega's? Nadat ik wat namen van beatgroepen heb genoemd, zegt ze: Rudy Bennett en de Motions vind ik wel goed en de Cats zijn vokaal wel aardig. De Shoes brengen een soort beat- dat mij helemaal gek maakt. Het is wel leuk voor een feestje, maar op den duur word ik er stapelgek van- De zanger (Theo van Es) heeft wel een fijn stemmetje- Ik hou zelf van jazz (zowel oud als modern) en van melody-songs. Ik kan met Karin Kent en Martine Bijl heel goed op schieten. maar dat komt ook door Knokke. Shotv in Polen Hoe zijn je ervaringen in Polen ge weest? (Margie Ball had voor de t.v. een uitnodiging gekregen om eigen show te maken). Het is eigenlijk wel raar, als je erover nadenkt. In Nederland draai ik bij 3t2 jaar mee en heb ik nooit een show voor de t-v- gehad en nu ging ik als onbekend persoon naar Polen toe- De mensen in Polen zijn schattig erg vriendelijk. Toen ik mijn sh- had gedaan, kwamen technici cameralieden naar mij toe om te zeg gen dat het fijn was geweest. Ook de regisseur was enthousiast en ik heb toezeggingen gekregen om terug te komen. Hoe zat het met je gage? Nou. ik mocht de helft contant r nemen en de andere helft heb ik belegd in kristal. Het kristal daar is geweldig en heel goedkoop. Ik heb van mijn uitzet (wat het glaswerk betreft) al een gedeelte bij elkaar. (Margie gaat zich nog dit jaar ver loven met de journalist Peter Huys- man (27) van de Haagsche Courant) Oh, wat ook leuk is om te vertellen- Begin volgend jaar. in februari, wü de regisseur een show op de tv. brengen met andere Nederlandse ar tiesten erbij. Frans van Klingen (ex- manager van Shirley) moet de ploeg samenstellen. Hij heeft ook mijn be langen in het buitenland behartigd. Nieuwe single Was dit je eerste optreden in het buitenland, behalve Knokke? Ja. ik geloof het wel. In de Benelux gaat het wel en ik ben nog een keer drie dagen in Rome geweest voor een plaatopname, die niet doorging. Vind je jezelf romantisch? (Lacht verlegen). Ik ben wel voor al les gevoelig, maar je leert (glimlach verdwijnt) vanzelf om harder te doen en je zelf over bepaalde din gen heen te zetten. Ben je van plan er nog lang mei door te gaan? Daar heb ik geen flauw idee van. Als ik getrouwd ben. wordt dat wel moeilyk. Ik sta 's morgens om een uur of twaalf op en vertrek 's avonds om op te treden- Dat zal wel moei- lij<k te regelen zijn. Heb je veel platen gemaakt? In september komt er een single van mij uit met daarop twee jazzy num mers, Stormy Weather en Ain't mis- behavin'. Deze nummers zijn uit een l.p. gelicht, die wordt gemaakt door de ,.Cosy Corner Streetparaders". Peter speelt hierin trompet en op deze l.p- zing ik twee nummers. Ik heb tot nu toe zeven platen ge maakt. De laatste plaat was er een met teksten van mijzelf en met En- böIsp muziek Alia zii de titels van de plaat noemt (De Liefde en Mijn leven dag en nacht), dan doet ze dit op een bijna verontschuldigende 'toon. alsof ze zich schaamt voor de wel wat gedragen titels. Met Kerstmis komt.mijn eerste l.p. uit met Engelse kerstliedjes. Verleden jaar heb ik in een kerstdienst in de Grote Kerk in Den Haag gezongen met orkestbegeleiding. De hele sfeer met Kerstmis is wel fijn. Iedereen is dan vergevingsgezind. Stem gekregen Ben je zelf gelovig? Ik ben r.k. opgevoed, maar ik ga alleen met Kerstmis naar de kerk. Er is nu gelukkig een hoop aan het verande ren, maar vroeger op school was ik doodsbang voor de zusters. Ik ge loof wei, dat je langzamerhand op een leeftijd komt dat je gaat na denken over de zin van het leven, over liefde en dood. Als ik opnieuw moest beginnen zou ik het wel ders doen. Dils geen zangeres meer? Nee. dat bedoel i k niet. Ik zou zangeres willen zijn, maar juist de kleine dingen en zo, zou Ik anders doen. Je moet in dit vak hard werken. Roomburg houdt fruit en bloemenexjKisitie LEIDEN Morgen van 11 tot 6 uur houdt de volkstuindersvereniging „Roomburg" in de boerderij van d- heer G. P. van der Kor-gt. Vlietweg 7, een expositie van groenten, bloemen en fruit. Belangstellenden kunnen daar (gratis) zien welke resultaten er alzo op een volktuin zijn te bereiken. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren-" Sientje Margje, d v A Ham en G Zoer; Catiharina Elisabeth, d v J W Cra- ma en M A Blom; Petrus Maria Leonardus, z v P W G Vlasveld en M A Bentvelzen: Dirk Marco, z v T Verkade en H J Mak; Jacobus Adrianus, z v J A van der Kraan en C A M van den Berg. Gehuwd; J F ten Hove en M T Jahlonska; K J de Rooy en K J'E Verkade; J B M Vogelezang en A MME van der Kraan; H R A de Roo en A E van Eijik; D Beij en J Glasbergen; AAM Hocks en E Meijer; E M Schreuder en J H Mink; A van Polanen en W Boelee; J T Loomans en M J van Dam; F Nederbragt en J A van der Kroef Ondertrouwd: H van Heek en L van der Reijden; A Hakkenbrak en M A Klamer; W F Geuke en G Alberts; H Kluivers en M Kramer; K J M Hoyer en W M G C Ver- heijen; H J Smittenaar en M A C Borreman; J E A Böker en C ten Braak; G van Huis en E B van den Heuvel; J G A M Westerhof en S A Pasma; F M Fonsioen en J M M Goldenberg; B Hóuthoff en C Tis- seur; F N J van der Hoeven en L J G H Montanus. maar dat moet je als timmerman ook. Ik ben niet trots op mijzelf of op wat ik misschien heb bereikt. Ten slotte heb ik mijn stem gekregen en dat is geen verdienstt- - Wat doe je. als je wel eens vrij bent? Lekker lang slapen en dan gewoon fijn bezig zijn- Op het ogenblik ben ik aan het tekenen met vetkrytjes. Niet om nu artistiek te zijn. maar gewoon omdat ik het leuk vind om te doen. Heel gekke dingen teken ik dan, zo als vogels met vijf poten. Ik heb een enorme fantasie. Schuimpjes - Vind je gold belangrijk? Ik ben niet materiaJistisch, maar ik wil wel kunnen kopen, wat ik wil. Geen grote dingen, maar ik zal een voorbeeld geven: ik ga naar de bakker om een pond schuimpjes te kopen en als ik dan even later weer trek heb om een pond te kopen, dan wil ik dat kunnen doen. Gelukkig behartigt mijn vader een beetje mijn zakelijke belangen, want zelf kan ik gemakkelijk geld uitgeven. Het enige, wat Margie zichzelf heeft gegeven is ee»n auto (Triumph He rald). die ze nodig heeft om zich gemakkelijk en snel te kunnen ver plaatsen. Thuis heeft zij nog twee broers (een grote en een kleine), een zusje, twee honden (ik houd veel van dieren) en de poes CyHa. Marxjie romantiseert het leven als zan geres niet, daarvoor draait zij te lang in het vak mee, maar wel krijgt men Madrigaalkoor '20 jaar Première compositie Herman Strategier LEIDEN Het Nederlandse Ma drigaalkoor te Leiden bestaat in het komende concertseizoen 20 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt in fe bruari een lustrumconcert gegeven: er worden dgn alleen werken van Nederlandse componisten uitgevoerd. Een werk voor gemengd koor en orkest van dirigent Herman Strate gier gaat in première. De heer Stra tegier ontving een opdracht van het ministerie voor deze compositie, die in het koor werd opgedragen. Vandaag werd de voorzitter, tevens op richter van het koor, de heer C. Zand bergen, in intieme kring gehuldigd ter gelegenheid van zijn 20-jarig jubileum. Hij heeft het koor in de afgelopen 20 jaar met vaste hand geleid en het opgewerkt tot een kamerkoor, dat vele malen wordt uitgenodigd elders medewerking te ver lenen. Enkele keren werkte 't Madrigaal koor zelfs mee aan het Holland-Festival. Vandaag werd de heer Zandbergen Zaanse klok aangeboden. de indruk, dat zij voorlopig door wil zingen, ook als zij getrouwd is. In ieder geval zal dan haar'eerste plaat Goodbye to love" (verkoopcijfers 60.000). haar ongeloofwaardig in de oren klinken. Zij houdt het dan lie ver op de (Now that love has come my way)-kant. En waarom niet. Afscheid secretaresse Leidse burgemeester LEIDEN Na 13 jaar i J. Franken-Buurman gisteren afscheid als secretaresse van de burgemeester en de gemeentesecretaris van Leiden. Zij wordt opgevolgd door mejuffrouw G. de Jong, die tot nu toe secretaresse waa van ir. Y. Ykema, directeur van de Ste delijke Lichtfabrieken. Het afscheid van mevrouw Franken had dn intieme kring plaats. Loco-bur gemeester wethouder S. Menkent de ge meentesecretaris en de wethoudera zwaaiden haar lof toe voor de prettige wijze, waarop zij haar vertrouwenspo sitie heeft bekleed. Ook oud-burgemees ter Van Kinschot en diens vrouw, die bij het afscheid aanwezig waren, brach ten mevrouw Franken dank. Er werden mevrouw Franken verscheidene persoon lijke geschenken aangeboden. C.H. jongerengroep iu Sehachtenhof bijeen LEIDEN Voor de eerste maal na het zomerseizoen vergaderde gister avond de afdeling Leiden van de C-H. Jongeren-Organisatie in de regenten kamer van het Schachtenhof. In zyn openingswoord kon de voorzitter een twintigtal jongeren welkom heten. De plannen van het bestuur voor het vol gend seizoen werden bekend gemaakt, waaronder een propaganda-actie en een voorstel tot oprichting van een Chr. Hist Studentenwerkgroep. Tevens werd een nieuwe secretaris benoemd en een nieuw reglement aanvaard. Na de pauze sprak de heer L. F Schipper over de geschiedenis van de Chr. Hist. Unie. Naar aanleiding hier van ontstond een geanimeerde discus sie over de mogelijkheden voor de vorming van een nieuwe algemene confessionele partij in de toekomst en de relatie tussen het beginselprogram ma van zo'n partij en de de beginsel programma's van de nu bestaande con fessionele partijen- Alle aanwezigen bleken voorstander te zijn van één christen-democratische partij met een eenvoudig, zich op het Evangelie gron dend beginselprogramma. Jahn-huwelijk in Leitien Kinderen van de gymnastiekver eniging Jahn vormden gisteren een erehaag bij de Bevrijdingskerk nadat ds. J. Bovenberg het huwelijk van bestuurslid Bram van Polanen en leidster Willy Boelee kerkelijk had bevestigd. Foto. N. van der Horst iiiiiinniiiiiniiiiiinniiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiniiiiinimiiiiiiin Kinderafdeling van Elisabetbziekenliuis werd uitgebreid LEIDEN Vanmorgen werd door het in gebruik nemen van een nieuw pa viljoen een ennd gemaakt aan de te krap pe huisvesting van de kinderafdeling van het Elisabethziekenhuis aan de Hooi gracht. In totaal is in de nieuwe ruimte nu plaats voor 8 bedden en 4 boxen, wat een welkome verruiming van de accom modatie betekent. Inbrekers snijden gat in kluis LEIDEN In de nacht van woens dag op donderdag hebben inbrekers geprobeerd in het kantoor van het [BB de muurkluis open te branden. Zij maakten in de voorplaat een gat van 6 bij 12 cm. maar toen stootten ze op een stalen plaat, die daarachter zat. Daar konden ze niet doorheen komen. Voor zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. Alleen de parketvloer kreeg schade door rond vliegende vonken. De inbrekers kwa men binnen door een ruit van een van de kantoorruimten te breken. Zondagsschool 100 jaar LEIDEN De Geref. zondagsschool 'Zaai uw zaad in de morgenstond' bestaat dit jaar honderd jaar. Veertig tot vijftig kinderen bezoeken de zon dagsschool nog. Woensdag 27 septem ber om 8 uur zal in de kerk aan de Oude Vest een herdenkingsbijeen komst worden gehouden. De zondagsschool wordt elke zon dag gehouden van half 1 tot half 2. DUSBfl GfSTOOKTf NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ LEIDEN Bromfietsers gewond LEIDEN Op de Apothekersdijk reed een auto. bestuurd door een Lei- denaar, gistermorgen om 11 uur een bromfiets, bestuurd door de 56-jarige K. van Leeuwen, aan. De auto raakte bij het inhalen Lp het linkerwegge deelte en schepte de bromfiets. De bestuurder brak zijn linker kuitbeen Gistermiddag om 5 uur kwam de 76-jarige bromfietser C. Pauw in de Potgieterlaan te vallen, toen een bal over de weg rolde. De man kreeg een lichte hersenschudding en een wond aan het gezicht. Kinderdiensten Z.-West LEIDEN Op 17 september, tij dens de morgendienst, begint in de Geref wyk van de Bevrijdingskerk een proef met het houden van een nevendienst voor kinderen van de eerste drie klassen der lagere school. In de kerk zelf maken de kinderen de dienst mee tot na de Schriftlezin gen. De eerste kinderdienst zal wor den geleid door mevrouw Verrips. De diensten worden om de veertien dagen gehouden. Valkenburg was spaarzaam VALKENBURG By de Rykspost spaarbank werd in augustus ingelegd f 14.433.72 en terugbetaald f 8.848.18

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3