'^m$i I ff Duizend man politie bij doopplechtigheid Weinig hekken langs route Generale repetitie in de Grote Kerk Katwijkse wijk De Hoornes groeit nog steeds snel Bouw 39 woningen in het plan t Joght Vrachtauto in brand f»7 NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 Haags korps 700 man versterking Het gedeelte van de binnenstad, dat wordt afgesloten voor alle rijverkeer. wordt begrensd door de straten Hof weg - Spuistraat - Wagenstraat - Grote Marktstraat - Prinsegracht - Lijnbaan - Bij de Westermolens -Veenkade - HemsterhuissVr. - Elandstraat - Noord- einde - Plaats en Vijver dam (zie zwar te lijnen op het kaartje). De hierboven genoemde straten zijn bereikbaar, alle straten binnen deze kring niet. Via de stippellijnen op de kaart wordt het verkeer tijdelijk omgeleid. DEN HAAG De generale repetitie voor de plechtigheid bij de doop van een Prins. Dat wilde dinsdagmiddag de Grote Kerk zeggen: kijken of het draaiboek past in een gladlopend pro gramma, of er op papier en in gedach- J W DEN HAAG De Haagse politie krijigt zaterdag versterking van 700 man. In totaal zullen tüdens de doop plechtigheid van p rins Willem- Alexander 1000 man beschikbaar zijn voor afzetting en regeling het verkeer. Het politiekorps Rotterdam levert 120 man, het korps Rijkspolitie en de Koninklijke Mare chaussee de overige 580- Men verwacht, dat veel mensen bet gadeslaan van de koninklijke stoet zul len combineren met een bezoek aan de binnenstad. De politiemaatregelen ziin hieraan aangepast en het zal zaterdag nog tot kwart voor elf mogelijk zijn de binnenstad per auto te bereiken. Slechts een klein aantal straten ui o® omgeving van de Grote Kerk zal reeds vanaf half negen tot na afloop van plechtigheid voor het rijverkeer wor den afgesloten. Langs de route en op een aantal an dere plaatsen in de onmiddellijke om geving van de Grote Kerk zal zaterdag morgen (in enkele gevallen reeds van af vrijdagmorgen acht uur) parkeren niet zijn toegestaan. De bewoners van deze straten ontvingen hieromtrent reeds schriftelijk bericht van de hoofdcom missaris van politia. If STRA1SDBEZOEK De Koningskade en de Laan van Nieuw Oost-Indoe Ibliiven voor het rijverkeer open tot vijf minuten voor het passeren van de stoet. Bij mooi weer zal het te verwachten drukke verkeer richting Schevenineen door deze maatregel vrijwel geen opont houd hebben. De trams en bussen van de HTM, die door debinnenstad rijden, krijgen een aparte regeling. Hierover publiceerden wij gisteren reeds. Taxi's zullen overal waar mo gelijk worden doorgelaten. Behalve in enkele smalle straten in het centrum (Buitenhof, Gravenstraat, Visserijgolfjes IJMUIDEN Met het oogmerk vis sers, sleep- en scheepvaartpersoneel en eventueel personeelsleden van rijks waterstaat en loodsdienst onderricht te geven in het juiste gebruik van radar en andere elektronische apparatuur, ligt het in de bedoeling daarvoor met ingang van 15 augustus 1967 op de Ge meentelijke school voor Visserij en scheepvaart in IJmuiden een cursus te beginnen. Er worden hiervoor twee cursussen georganiseerd: één van vier ochtenden per week en één, die des zaterdagsmorgens zal worden gehou den. De tweede cursus, die op zaterdag morgen, is bestemd voor kust- en kot- tervissers, wie het hiervoor door de week aan tijd ontbreekt. Een 52-jarige uit Noordwijk afkom stige visser ligt in het Antoniuszieken- huis te IJmuiden. Hij liep enkele ge broken ribben op toen hij op de Geer- truida KW 211 tijdens het vissen be kneld raakte tussen de verschansing en de bok, die aan het slingeren was geraakt. Het ongeluk gebeurde negen tig mijl van IJmuiden. Aan de markt Vandaag lagen aan de IJmuider markt de, IJM 5 met 1050 kisten, TX 9 met 600, TX 33 met 500, TX 3 met 600 en TX 4 met 400. Totale aanvoer 3310 kisten en 500 kleine kisten, waarvan 330 schelvis, 10 wijting, 150 gul en kabelauw, 180 kool- vis, 2000 haring, 250 kleine kisten ha ring, 260 makreel, 250 kleine kisten makreel, 210 schol, 12 tarbot, 90 varia, 70 stijve kabeljauwen en 3500 kg tong. In Scheveningen In Scheveningen bestond de aanvoer vandaag uit 10 kisten wijting, 20 gul en kabeljauw, 1000 haring, 240 schol en 5000 kg- tong. Nieuw kerkelijk bureau in Katwijk aan Zee? KATWIJK AAN ZEE De kerk voogdij van de Hervormde Gemeente overweegt in de nabije toekomst het weeshuis en de Kapel af te breken. Deze panden zouden moeten plaats maken voor een nieuw verenigings centrum en een nieuw kerkelijk bu reau. Gezien de snelle uitbreiding van de kerkelijke gemeente is er behoefte aan nieuwe voorzieningen. Wanneer deze plannen doorgaan, verandert het gezicht van de Voor straat nog meer. Door de uitbreiding van de Raiffeisenbank is nu ook het laatste kapiteinshuis tegenover de hervormde pastorie verdwenen. Dit uit het midden van de negentiende eeuw daterende pand, heeft oorspronkelijk toebehoord aan een kapitein van de Rotterdamse Lloyd. Duitser bijna in zee verdronken KATWIJK AAN ZEE Gisteren is de 49-jarige Duitser Gert Benz uiit Bielefeld in zee in moeilijkheden ge komen. Ter hoogte van het Waaigait slaagde men erin hem op het strand te brengen, waarna kunstmatige ademhaling werd toegepast. Op ad vies van een arts is de drenkeling later naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Zijn toestand was redelijk goed. Groenmarkt^ etc.) zullen eeen hekken langs de route worden geplaatst. Zoals bekend is er ook zeen militaire arzet- ting. Hoewel men geen grote drukte ver wacht, houdt de Haagse politie een nogal uitgebreide politiemacht achter de hand. „We moeten uitgaan van de drukst mo gelijke situatie", aldus een woordvoer der van het politiekorps. „Het is best mogelijk dat enige honderden politie agenten niet in actie hoeven te komen". In zalen aan de Kneuterdijk en Kazerne straat en in Hof van Holland in de Wa genstraat en gebouw Amicitaa aan het Westeinde worden eenheden politie agenten ondergebracht die al naar gelang de behoefte kunnen worden ingezet De normale surveillance door de stad wordt gehandhaafd, omdat ook elders in de residentie op de gebruikelijke za- terdagdrukte moet worden gerekend. De politie beschikt zaterdag over 120 voertuigen, alle uitgerust met mo bilofoon. De verbindingen met het hoofdbureau worden via drie kanalen van ^het mobilofoonnet tot stand ge- B. en W. namen een juiste beslissing KATWIJK De bouwverordenings commissie heeft de beroepsschriften van de firma T. Vooijs, Remisestraat 24, bestudeerd. De firma verweert zich daarin te gen de weigering van B. en W. toe stemming te verlenen tot het uitbrei den van de bedrijfsruimten aan de Remisestraat. De commissie is unaniem tot de slotsom gekomen, dat de beslissingen van B. en W. juist zijn geweest en de gevraagde vergunningen terecht zijn geweigerd. Een minderheid van de commissie adviseert de raad evenwel B en W. in overweging te geven voor het ge biedsdeel waarin het onderhavige be drijf is gelegen een herziening van de geldende bestemmingsregeling te be vorderen, zodanig, dat op deze grond bedrijfsbebouwing wordt toegelaten. Gevaarlijk kruispunt in Katwijk aan Zee KATWIJK Raadslid Van Eltcn heeft de aandacht van B; en W ge vestigd op de gevaarlijke situatie op het kruispunt Mr. C. Fockstraat-Van der Vegtstraat. Niemand weet volgens hem wie daar voorrang heeft en er is al verschei dene malen een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Hij verzoekt de aangelegen heid voor te leggen aan de verkeers- commissie ter overweging van het plaatsen van borden bij dat punt. B. en W. antwoorden, dat reeds in 1960 door verplaatsing van een schut ting het uitzicht op de betrokken krui sing belangrijk is verbeterd. Sindsdien hebben ter plaatse nog wel enkele aanrijdingen plaats gehad, maar die waren steeds het gevolg van het niet verlenen van voorrang en het rijden met een te hoge snelheid. De verkeersintensiteit is daar naar de mening van B. en W. niet van een zodanige omvang, dat aanwijzing als voorrangskruispunt noodzakelijk is. Geen slakkengang op de Voorstraat KATWIJK Raadslid dr. Overdij- king heeft gevraagd om een snel heidsbeperking in de Voorstraat. B. en W. voelen daar niet voor. Zij me nen, dat een maximumsnelheid van 15 kilometer (het vaststellen van een maximumsnelheid tussen 50 en 15 kilometer is niet toegestaan) een vlotte doorstroming van het verkeer verhin dert en de onveilgheid eerder in de hand zal werken dan tegengaan Voorlichtingsgids voor Katwijk KATWIJK Het gemeentebestuur heeft van een uitgeversbedrijf de aan bieding gekregen met geringe kosten voor de gemeente de uitgave van een voorlichtingsgids te verzorgen. De financiële bijdrage van de ge meente beloopt maximaal f <500 plus de kosten van de verspreiding, waar voor eveneens f 600 wordt geraamd. De gids zal allerlei gegevens bevat ten die voor de burgerij van belang zijn- LISSE Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Roode Kruis zal een deputatie van het bestuur de afdeling Lisse van het Roode Kruis deze week alle bejaarden van Rust oord en Huize Pius een herinnerings lepeltje aanbieden. KATWIJK AAN ZEE Deze week de firma Van Heeswijk uit Eindho ven in de Hoornespolder begonnen met de bouw van de in mei aanbestede achtklassige gereformeerde lagere school. Deze firma, die ook de her vormde systeembouwschool aan de Gemeentelijke aankopen KATWIJK De heer A. Verdoes. Mr. C. Fookstraat 1, heeft het ge meentebestuur bericht, dat hij van zijn aanspraken op het verkrijgen van grond aan de Willy Sluiterstraat af ziet. Hij is tot verkoop van zijn be zittingen aan de Badstraat-hoek Freek van Rhoonstraat aan de gemeente be reid voor de- prijs van f 65.000 De grond aan de Sluiterstraat, waarop de heer Verdoes een claim had liggen, komt nu voor uitgifte aan andere ge gadigden vrij. De heer J. van Duijn, Parlevlietslop 24, heeft de gemeente het pand Parle vlietslop 28 te koop aangeboden voor f 7000. Hel perceel ligt binnen het bestemmingsplan Katwijk aan Zee en dient te worden afgebroken ten be hoeve van de daar geprojecteerde woningen met bedrijfsbebouwing. Rechtsvordering tegen gemeente KATWIJK De heer Joh. Guyt, Hoogstraat 7, heeft tegen de gemeente bij het Leidse kantongerecht een rechtsvordering ingesteld. Het gaat om het vastleggen van een pachtcontract voor de duur van zes jaar terzake van een gedeelte van het voormalige want- veld in de noordduinen. Sinds 1963 is deze grond telkens voor een jaar verhuurd, een korte termijn, wat verband houdt met de recreatieve bestemming van de grond. Het is na melijk niet uitgesloten dat de gemeen te de grond op korte termijn nodig heeft. De vastlegging van het contract voor zes jaar achten B en W onaarevaard- Ds. Pijlman op zee KATWIJK Gisteren is ds. F. Pijl- man met het hospitaal-kerkschip De Hoop de Noordzee op gegaan voor een reis van drie weken. Iedere zondag hoopt hij twee keer voor te gaan in de scheepskapel. Deze diensten worden uitgezonden over de visserijgolf. Ds. Pijlman zal ook de dag sluitingen verzorgen en met behulp van een rubberboot de vissers op de schepen bezoeken. De Katwijkse predikant die al eens eerder met De Hoop meeging, heeft van de leden van de Gereformeerde Kerk vee] Lectuur voor de vissers meegekregen. De heer W. K. Heijl distantieert zich WARMOND De heer W. K. Heul, oud-wethouder, heeft aan het ..Comité protestant-christelijke groepering War mond". waarvoor hij indertijd zitting nam in de gemeenteraad, het volgende schrijven gericht: ..Naar het mij voorkomt, is het beter voor u te weten, dat ik mij niet mee. beschouw als behorend tot de Protes tant-Christelijke Groepering van War mond. Onze visie in de gemeentepoli tiek verschilt, gezien de publikatie van het comité (over het plan Zwanbur- gerpolder Red.) dusdanig, dat ik mij geheel los wens te zien van deze groe pering en mij te zijner tijd zal aan sluiten bij die partij, die mijns inziens het Warmondse belang vertegenwoor digt". Raadsvergadering uitgesteld WARMOND De voor 12 septem ber uitgeschreven raadsvergadering, tijdens welke het plan Zwanburgerpol- der zou worden oehandeld, is uitge steld tot dinsdag 296 september. De vergadering wordt dan niet in het ge meentehuis gehouden maar in het Her vormd verenigingsgebouw 't Trefpunt: aanvang 8 uur. WARMOND De heer A. de Ruygt, commies A op de gemeentesecretarie, is benoemd tot eerste ambtenaar te Eemnes met ingang van lö oktober. Parsstraat bouwde, hoopt de nieuwe school, die er precies hetzelfde komt uit te zien, volgend jaar mei op te le veren. De school verrijst aan de Schimmel- penninokstraat in wijk west van de Hoornespolder. In deze omgeving heb ben de firma Van der Marei en de N.V. J. van Rhijn reeds vele etage- en eengezinswoningen in afbouw. De firma W. Ouwehand is in de leng terichting van de Hoorneslaan begon nen met de bouw van een groot aan tal maisonnettewoningen in vier lagen. De wijk Hoornes krijgt door al deze activiteiten al werkelijk de allure van een zelfstandig gemeentedeel. Zij is via een kwartierdienst van de NZH met het centrum van Katwijk verbonden. Een van de wensen van de bewoners nog een hulppostkantoor of agentschap van de PTT. Zwemexamens in Noordwijk NOORDWIJK 111 het Gollbad werden de zwemexamens van de Noordwijkse Reddingsbrigade afgeno men door de heren Schuitemaker, C A Noorlander en W Smit. Voor de zwemproef A slaagden- de dames: C Duivenvoorde, A van Eedien (beiden Noordwijkerhout)C W van Genit-Janson (Noordwijk), C G Lans-Warmerdam (Leiden): de heren: J van Beelen, Th van Beelen (beiden Noordwijk), J W J van der Linden (Leiden). De meisjes: M v d Nouland (Voor hout), Q C M Oostdam (Noordwijker hout), M Putman (Oudewater), W Smetink (Noordwijk) H J Tol (Rotter dam), R Waasdorp (Noordwijk), I Wijnands (Leiden), P R van Beelen (Noordwijk), AAM van den Berg, M van den Berg (beiden Noordwijker hout), J M J Hoogervorst, T v d Hoorn (beiden Noordwijkerhout), C Klinkenberg, A Kranenburg (beiden Noordwijk). A W Nedersticht (Lei ten geen gekke bokken sprongen zijn gemaakt en ten slotte ook om een aantal jeugdige gasten in de kerk hun aandeel in het verhogen van de sfeer bij te brengen. Met die laatste groep worden dan voornamelijk bedoelt de zangers en zangeresjes van Haagse jeugdkoren, die zuster Schwellengrebel. verzorgster van de Prins, bij de binnenkomst in de kerk zullen begeleiden. Hun kristallen stemmen zullen zaterdag door heel Ne derland en ver daar buiten worden ge hoord. Wat het volume en de zuiver heid betrof, was het het aanhoren gis teren al ten volle waard. Zaterdag zal ter aanvulling een koorstem op de achtergrond nog een groep van der tig soortgenootjes een plaats krij gen. De megatfoniist bij de repetitie, pseudo-ceremoniemeester. was er te vreden over. Zuster Schwellengre bel, die zich gewillig in de zangersstoet liet meevoeren, als „surrogaat" behoed zaam haar handtasje meevoerend, even eens. Voor het overige was deze gene rale repetitie een kwestie van hoofd zakelijk polshoogte nemen. Televisie en radio mensen, fotografen, muzikanten en dominees, bekeken hun plaatsen. De microfooninstelling werd beproefd. De megafoon schalt erdoor heen. naar de organist: „U speelt toch door als de stoet de kerk uit is?". Een knik is voldoende. Dan zwijgen alle stemmen weer, omdat het blaaskwartet het vocht uit de in- strumenen wil. Een groepje van zo'n dertig ambtena ren drentelt over een splinternieuwe groene loper naar de kerk: de proef konijnen voor de Koninklijke stoet met gasten van zaterdag, die zonder moeite hun plaatsen moeten kunnen innemen verlaten. Dan is alles voorbij en iedereen tevreden. Behalve de fotograaf die het vinden van een exclusief plekje boven in de galerij moet bekopen met een tijdelijke opsluiting. Hij zit twintig minuten vast, tot een bereidwillige koster, dankbare informatiebron voor allen, hem na twintig minuten bevrijd. Zaterdag zit hij er weer. Did), M Smit, K C van Venetiën (bei den Noordwijk), G van 't Wout (Lei den), P J M van den Berg, M T A van den Burg (beiden Noordwijkerhout), A de Groot, L van der Hulst, B J van der Linden (allen Noordwijk). Voor het diploma geoefend zwem mer B slaagden: de dames en meisjes: R van Beelen (Noordwijk), C P M van den Berg af an dier Voet (Ledden), W van den Beng (Noordwijkerhout), A I van Duyn, J H M Plug, D L M Smit, D Verloop, C J N Wouters (allen Noord wijk), A van Eeden, M van Eeden, A M Niessen (allen Noordwijkerhout), H J Tol (Rotterdam), D van 't Wout (Leiden) A van Duivenboden (Leider dorp), M Verloop (Leiden. H Bader (Leiderdorp). De heren en jongens: J van Beelen. Th van Beelen, W Klinkenberg, Smdt ('allen Noordwijk), L van Kraan (Rotterdam), E G Vink (Chat- tem-Canada). Volksspelen in Noordwijk NOORDWIJK De Oranjevereni ging Noordwijk-B innen hield gister avond een wedstrijd op de evenwichts- balk met attractie. De uitslag: 1 Harry van Rijn. 2 Tom Plug. 3 Karei Brouwer. Waterdragen over evenwichtsbalk: 1 Peter van Houten. 2 Anneke Kraan. 3 Aad Groenendaal. Tobbetje steken: 1 Arie Hoek. 2 Sjaak Pesschier. 3 Paul v d Meer. Viswedstrijd 50 jaar en ouder: 1 Jaap Vink, 575 gram. 2 G v Werkhoven. 530 gram. 3 Th M v Werkhoven 450 gram. De heer Westerik overleden NOORDWIJKERHOUT Begin deze week is de lieer D. J. Westerik overleden, die van de oprichting in 1914 af vijftig jaar lid is geweest vai christelijke gemengde zangvereniging Concordia. De heer Westerik maakte ook tal van jaren deel uit van het be De laatste jaren woonde hij niet meer in Noordwijkerhout, maar zijn trouiw'en ijver voor de zangvereniging waren hier nog niet vergeten- De zang vereniging is dankbaar voor alles wat de overledene in haar belang heeft ge daan. DEN HAAG In de Grote Kerk werd dinsdagmiddag generale repetitie gehouden voor de doopplechtigheid van prins Willem-Alexander zater dagmorgen, bijgewoond door onder andere medewerkers van televisie, film en andere media. Ook zuster E. J. Swellengrebel, die het prinsje de kerk binnendraagt, was aanwezig (zie foto). Zij repeteerde samen met de leden van het Haagse kinderkoor en jeugdkoor, die zaterdag zuster Swellengrebel begeleiden als zij tijdens de dienst het prinsje de kerk binnendraagt. Mejuffrouw Swel VALKENBURG De gemeenteraad wordt voorgesteld de bouw van 39 wo ningwetwoningen in 't Joght onder- je Katwijk aan Zee voor 1.014.030. Voor het aanbrengen van geysers en badcelverwarming zijn kredieten nodig van respectievelijk f 4615 en f 3120. De Weer verkoop van woningwethuizen VALKENBURG De bewoners van de percelen Katwijkerweg 24 en 't Boonrak 34 hebben verzocht de door hen bewoonde woningen te moken aankopen. Verhoging van belastingen VALKENBURG Op aandringen van Gedeputeerde Staten stellen B. en W. voor straatbelasting, personele be lasting en de legeskosten te verhogen. De verhoging van de eerstgenoemde twee belastingen zal de gemeente een meeropbrengst opleveren van respec tievelijk f 10.000 en f 2000. Ondanks deze verhogingen za] hec noodzakelijk zijn. dat een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds wordt ontvangen. Agenda gemeenteraad VALKENBURG Dinsdagavond om acht uur vergadert de gemeente raad. De agenda: vaststelling begro ting woningbedrijf, voorstellen inza- bouw 39 woningwetwoningen, •lopige vaststelling rekening wo ningbedrijf over het exploitatie jaar 1965-1966, huurverhoging woningen, salarismaatregelen 1967, onderwijs- maatregelen, budgettaire maatregelen, verkoop perceel Hoofdstraat 64a en 66. beschikbaarstelling aanvullend krediet voor verbouwing postkantoor, verbetering weg, wijziging Algemene Politieverordening, straatnaamgeving, vervanging centrale verwarming ambtswoning, verkoop parkeerterrein, verlening bijdrage aan de Algemene Speeltuinvereniging, tegemoetkoming in elektrifikatie van tuindersbedrijven, verkoop woningwetwoningen aan de bewoners, aankoop gronden. Leuke tocht voor bejaarden R'burg RIJNSBURG De bejaarden en al leenstaanden van de Chr. Geref. Kerk beleefden dinsdag een novum. Ze gin gen voor het eerst in hun leven een middag samen er op uit. Het initiatief ging uit van de kerkeraad en de orga nisatie berustte bij enige kerkeraads- De aan de deelnemers niet bekend gemaakte route leidde via Leiden en Hazerswoude(dorp) naar Boskoop en Gouda, waar langs enkele bezienswaar- dighedien werd gereden. Van Gouda ging het naar Schoonhoven, waar ruim een uur werd gepauzeerd op het ter ras van „Lekzicht". Via Lekkerkerk en Krimpen aan de Lek waar van de veerpont werd ge bruik gemaakt, bracht men een bezoek aan het molerarijke Kinderdijk. De reis voerde vervolgens naar Alblasserdam en via de Van Brienenoordibrug naar Rotterdam. Om half aoht was de tocht ten einde en konden de reizigers plaats nemen aan een welvoorziene tafel, door de Vrouwenvereniging gereed ge maakt in de ruime zaal van de kerk. m de Oude VMetweg. Ds G. de Vries, die met zijn echtge note de reis meemaakte, fungeerde als tafelpresident. Uit de geanimeerde ta felgesprekken bleek hoe zeer de mid dag in de smaak was gevallen. voor deze voorzieningen verschuldigde vergoedingen zijn berekend op f 0.70 en f 0.30 per week. VALKENBURG De tuinders J. van der Nagel Nzn. en de firma ge broeders Van der Meij hebben voor hun kwekerijen een kabel ter lengte van 75 meter doen leggen, waarvan 70 meter in gemeentegrond. De raad wordt voorgesteld voor de helft te sub sidiëren in de gemaakte kosten (f700). VALKENBURG De gemeenteraad wordt voorgesteld gemeentewerken 40 meter afrastering van de speeltuin te doen vernieuwen. Kosten f 400. VALKENBURG De heer P. C. A. van Emmerik heeft de gemeente ge vraagd het parkeerterrein aan de zij kant van zijn uit te breiden bedrijfs pand te mogen kopen. Het gaat om 210 vierkante meter. Overeengekomen prys f 30 per vierkante meter. Het terrein blijft zijn huidige bestemming behou- VALKENBURG Van de Caltex heeft het gemeentebestuur f 4500 ont vangen voor het opknappen en asfal teren van De Krom. De raad word. voorgesteld nu met de werkzaamhe den te laten beginnen. VALKENBURG B. en W. stellen de gemeenteraad voor het perceei Hoofdstraat 64a-66 te verkopen aan de bewoner voor f 20.000. Voor de aanleg van een parkeerha ven en verplaatsing van de bushalte heeft het gemeentebestuur evenwel een stuk van de voortuin nodig. Daar voor wil het f 930 betalen, welk bedrag in mindering op de koopsom kan wor den gebracht. OUDE WETERING Gistermor gen was een vrachtauto met aanhan ger van Cor Olsthoorns internationaal transportbedrijf te Honselersdijk op weg naar de Coenhaven te Amsterdam De auto die bestuurd werd door chauffeur T. G. A. J. Verbeek uit, Naaldwijk, was geladen met pakken asfaltpapier. Hij reed op de rijksweg 4a ter hoogte van de Lisserweg toer» werkmensen die de weg aan het teren zijn rook uit de lading zagen komen Zij waarschuwden de chauffeur. Toer. deze zijn aanhanger had afgekoppeld en van de truck het dekkleed verwij derd sloegen de vlammen en de dikk? rook er aan alle kanten uit. De brand weer van Hoofddorp bluste het vuur, maar kon niet verhinderen dat auto en lading geheel uitbrandden. Floraweg en Geestweg worden afgesloten ROELOFARENDSVE5N Floraweg en Geestweg worden afgesloten voor verkeer. Nu de ruilverkavelingswegen onder het beheer zijn gekomen van de gemeente Alkemade, is men begonnen met enkele herstelwerkzaamheden aan het wegdek. In verband hiermede is het noodzakelijk dat zowel Geestweg als Floraveg te Roelofarendsveen met ingang van vrijdag 1 september vanaf 's morgens 8 uur tot n.m. 4.30 uur voor het verkeer is afgesloten. Vooral voor de kwekers die hun bloemen naar de veiling moeten aanvoeren is het van belang dat zij met deze afsluiting reke ning houden. ROELOFARENDSVEEN Zondag middag om 3.30 uur zal de Veense praalwagen die op zaterdag 2 sept. deelneemt aan het Aalsmeerse bloe- lengrebel zei tegen de kinderen, het prinsje liever in de rechterarm te dra gen in plaats van links in verband met het overnemen door prinses Bea- De bloemen en andere versiering in de kerk worden geschonken door de gemeente Den Haag en door de cen trale kerkvoogdij. De gemeentelijke plantsoenendienst begint vrijdag met het plaatsen van varens en laurier struiken ter maskering van de tombe van Wassenaer van Opdam en de zij paden naar het koor. Tegen pilaren en bij het doopvont worden enige een voudige bloemornamenten aange bracht. Aanvankelijk zouden slechtM witte bloemen worden gebruikt, maar thans ligt het in de bedoeling ook enige pasteïkleurige bloemen als decoratie te gebruiken. Dr. J. G. de Beus naar Bonn DEN HAAG De permanente ver tegenwoordiger van ons land bij de Ver enigde Naties, dr. J. G. de Beus. zal bin nenkort worden benoemd tot ambassa deur in Bonn. De heer De Beus volgde 3 Va jaar geleden dr. Van Royen op als permanent vertegenwoordiger bij de VN. In en uit Voorhout VOORHOUT Vertrokken: F E Ganzdez naar Spanje; A Zuiderduin» v d Bent en dochter naar Katwijk; J F Scljutze naar Leiden; P B M Peters naar Tilburg; J M Peters-Tulen naar Oostflakkee; J J Meskers naar War mond. Gevestigd: E H Holthaus-de Ridder van Noordwijk; A P P van Vliet van Tilburg; G A Buis-v Rijn van Zwijn- dreefht; M C M Bots van Maarsen; C Welboren-van Andel van Haarlemmer- meet; J H Scheepens van 's-Graven- hage; B I J W Scheepens- v d Eerden van Tilburg; J H L van Amsterdam van Leiderdorp; H I van Watoben-Mul- der van Leiderdorp; P J Buis van Lei den; M B J Homan van Sassenheim; P G R W van Ooijen van Delft; M v d Putten en gezin van Sassenheim; W F Knop en gezin van Voorburg; J W Freij en gezin van Enschede; P C T M Visser van Haarlem; H B M van Ger- ven-Koeman van Noordwijk; G van Lunteren-van der Wel van 's-Graven- ha ge. Burgerlijke stand van Voorhout VOORHOUT Geboren: Karin A J, d v T W Cassa en A J van Beusichem. Ondertrouwd: D Beukers, 25 j en J A M. Zwartjes, 22 j; J A M Balk, 24 j en J F M v d Hulst. 27 j; P J O Stott, 22 j en M Voorhoeve, 21 j. Gehuwd: J A Onderwater, 27 j en C van 'der Geer, 29 j; J van Schooten. 27 j en H C M Kortekaas, 19 j; J H Steen voorden, 54 j en P C van der Geer, 44 j. Overleden: Dirkje Knetsch, 62 j e v B D Monitz; Cornells J van Meeuwen, 65 j e v A E H de Groot. VOORHOUT De leden van de afdeling van de christenvrouwenbond zijn een dagje uit geweest. Eerst voer de de tocht naar de bloemenveiling in Aalsmeer en later werd op de Loos- drechtse plassen een boottocht ge maakt. Voorts bezichtigde men het nieuwe Schiphol om tenslotte in Half weg te gaan eten. Love-in te Voorschoten VOORSCHOTEN De Jeugdsocië- teit houdt ter opening van het seizoen zaterdag van 2 tot 8 uur op het gras veld van het voormalige Marine-Op- komst-Centrum een love-im. De beat- groppen Shart, High Life en Quash verzorgen de muziek. Iedereen mag door de microfoon zeggen wat hij of zij wil en de organisatoren rekenen op vele zo hip mogelijk geklede jongelui, getooid met bloemen. Als het regent, kan jong Voorschoten pas volgende week zaterdag loef zijn voor elkaar. Auto in brand te Sassenheim SASSENHEIM Omstreeks acht uur reed gisteravond op rijksweg 4 een Eersonenauto, die, waarschijnlijk door ortsluiitdng, in brand vloog. De twee inzittenden bleven ongedeerd. Een passerende automobilist bluste d« mencorso, door Roelofarendsveen rij den. De praalwagen wordt voorafge gaan door de plaatselijke muziekver. Liefde voor Harmonie. De route is Noordeinde, Zuideinde, Kerkweg, Flo raweg, Westeinde, naar de veiling aan de Sotaweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5