Weekagenda 3-Oktoberfeest Meer reismogelijkheden in Leiden speciale diensten voor Vlietwijk Voorschoten Raad Zoeterwoude over plan Dorpskern NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 Donderdag (31 augustus) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: naar Taptoe Delft, 7.30 uur vanaf Stati onsplein. DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelconcert Heinz Wunderlich. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Vrijdag (1 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Koningskerk, half 8 tot 9 uur: receptie ds. L. Kievit t.g.v. zilveren ambtsjubi- Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: naar corso Aalsmeer, 7 uur vanaf Stati onsplein. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, Hans Rich- ter-Haaser piano. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Zaterdag (2 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Boerderij Van der Krogit, Vlietweg Leiden, 10.30 tot 6 uur: volkstuinders- vereniging Roomburg, tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging: excursie naar Oostvoorne. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Wim van Beek, met Anner Bijlsma cello. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft (slqt). Zondag (3 sept.) Gehoorzaal, 10.30 uur: experimenteel kerkewerk Hervormde Gemeente, ge sprek met hoofden sociale dienst Leiden, personeelschef (tevens diaken), vak bondsbestuurder en echtpaar zonder sociale functie. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Our man Flint (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Fu-Manchu (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Finale in Berlijn (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De Viking koningin (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow-up (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb- maandag geslotei dinsdag 911J5 u. en 13.3017.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u, vrijdag 911.15 u. en 13.3018.40 u. zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 a Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11J5 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 er 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 a er, l.«.30—18.45 u_ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevm. Beestenmarkt: fo to's van Leen Manneke, tot 31 augustus Sted. museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 eD van 2 tot a uur, kassen zaterdags en zondags ge- Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3. 17 en 31 aug.. van 104 uur (doorlopend). Molenmnseum Molen De Valk: geopend dinsdag bot en met zaterdag van 10 tot 5 uur, zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- ten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). Lijn 55 Leiden Station - Oegst- geest (Abtspoelweg). Dit zijn Maarse-en-Kroon-lynen. Lijn 2 kent een halfuurdienst. Lijn 55 een uurdienst. LIJN NAL Leiden Station - Lei den Hoge Rijndijk. t is een lijn van de autobusonder neming P. Langhout te Ter Aar NAL heeft een uurdienst. Interlokale lijnen Lijn 40-42 Noordwijk - Rijnsburg/ Voorhout - Leiden (Station) - Meer burg. Ter verkrijging van betere aanslui tingen op eigen lijnen in de avonduren alsmede door een versnelling van de materieelomloop in de vroege morgen en avonduren, is de dienstregeling ge wijzigd. Voor de reizigers betekent dit slechts een kleine verschuiving in de vertrek- en aankomsttijden in de avonduren. Lijn 41 Katwijk - Rijnsburg - Leiden (Stat.) - Zuidwest. De rijtijden van de laatste nach telijke ritten zijn meer in overeen stemming met de werkelijkheid ge bracht, dus versneld. Lijn 43 Den Haag - Wassenaar - Leiden. Met liet OP de verkeerssituatie is de rijtijd overdag met 'wee minu ten verlengd, waardoor de tijden, hoofdzakelijk in de richting van Den Haag, iets zijn verschoven. In de avonduren is de rijtijdverdeling tussen de halten onderling iets gecorrigeerd. Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 19 augus tus zijn: le prijs 5,J. Boer, Molenstraat 19, Zwammerdam; 2e prijs 2,50: S. van Beelen, Tijmstraat 27, Katwijk aan Zee; 3e prijs ƒ2,50: mevrouw W. M. Lobbezoo, Broekweg 49, Lisse. Winterdienst NZH gaat 17 september in Stadsnet Leiden HAARLEM De winterdienst 1967/68 van de N.Z.H., die zondag 17 september ingaat, wijkt op vele punten af van de tot nu toe geldende dienstregelingen. Zo zal het Haarlemse stadsdeel Schalkwijk nu door twee lijnen worden verbonden. De Haarlemse en Leidse stadsnetten bieden meer reismogelijkheden door het vervallen van de vervoersverboden op de bin nen het stadsvervoergebied van de NZH gelegen trajecten van de diensten van de N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon en die van P. Langhout te Ter Aar. De Voorschotense Vlietwijk krijgt forensensneldiensten naar Den Haag, terwijl het Wassenaarse Zijlwateringkwartier tevens wordt op genomen in de route van de lijnen 91/92. De dienstregeling van lijn 90 ging helemaal ..ondersteboven" door de invoering van éénmansbediening op deze laatste nog met conducteurs gereden lijn. Lijn 45 Wassenaar - Voorschoten In Wassenaar wordt tussen Duin- rell en Van Oldenbarneveldtweg de Van Zuylen van Nyeveltstraat gevolgd. In Voorschoten wordt de route via de Van Wijngaardenlaan vervangen door een via de Papelaan. In de rijtijd als mede in de vertrek- en aankomsttijden zijn enige geringe wijzigingen ge bracht. Lijn 49 Leiderdorp - Leiden (Sta tion Lammenschans) - Voorschoten - Voorburg - Den Haag. Deze forensendienst zal de Voor schotense Vlietwijk gaan bedienen en bovendien sneldienst worden tussen Voorschoten Zuid en Voorburg Via duct. Van Vlietwijk (Professor Ein- steinlaan) wordt uitsluitend van maandag tot en met vrijdag ver trokken om 7.16, 7-31 en 7.46. De te rugkerende bussen vertrekken van Den Haag (Leidestraatweg), zoals tot nu toe, om 17.10, 17.25 en 17.40. Lijn 50 Leiden - Bollenstreek - Haarlem. Op de „stamlijn" van de NZH zijn de vertrek- en aankomsttijden onge veer zes tot acht minuten verschoven halverwege de lijn, Lisse Kanaal straat. gerekend waardoor te Lei den Station een gunstige aansluitings mogelijkheid op lijn 46 ontstaat: de overstaptijd bedraagt vijf minuten. Voorts is de rijtijd verkort. Lijn 60 Leiden - Noordwijkerhout. Met uitzondering van de diensten e om 6.50, 7.50, 12.50, 15.50 en 16.50 jn Leiden vertrekken en om 7.25, 8.25 13.25, 16.25 en 17-25 van Sancta Marin terugkeren, wordt de verbinding met Sancta Maria overdag door de te Noordwijkerhout Brink aansluiting gevende diensten van lijn 93 verze kerd Van Leiden af zijn dat de dien sten die op —.20 vertrekken. In de onduren rijden de diensten 21.20, 22.20 en 23.20 naar Sancta Maria door. zoals gebruikelijk. Lijn 90 Den Haag - Noordwijk - Duinstreek - Haarlem. Bus bracht zieke Leidenaar naar AZ LEIDEN Een bewoner van het flatgebouw Cronesteyn heeft het Onderling Bijstandsfonds van de NZH een gift geschonken van f 100vergezeld van een dank betuiging aan chauffeur C. T. Wisse te Leiden. Op 15 maart van dit jaar werd de Leidenaar onwel in een bus van lijn 46. Chauffeur Wisse heeft toen het zekere voor het onzekere genomen en is recht streeks naar het Academisch Ziekenhuis geredenwaar op neming van de man noodzakelijk bleek. De Cronesteynbewoner heeft nu, na een lange rustperiode, zijn dank omgezet in genoemde gift. Dank zij de zeer snelle over brenging naar het ziekenhuis door uw voortreffelijke chauffeur Wis se kon erger worden voorkomen", schreef hij in zijn begeleidende brief. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Nicolaas Gerardus Jacobus Johannes zn v N G Zandvliet enJMEJ Hooge- veen; Martin zn v H J P Ros en H B van Keulen; Cornells zn v C Hoek en P van der Marei; Gerar dus zn v G van Rijn en K Barn- hoom; Bauke Udo zn v J W Feijtes en M A Hartman; Sandra Josette Sophie drvGMG Valen- tiny en M P Huppen; Pieternella dr v C van Rijn en G Kuyt; An- toinetta dr v A J Paardekooper en MAG Struyvé; Patrick Paul zn v M J de Rijke en C C Maas; Mir jam dr v S W Botermans en H Varkevisser; Mauriits Eduard zn v P Langeler en G A van der Meij; Johannes Gerardus Maria zn v N A van der Hulst en A M Dissel dorp: Martïen Gerard an v G Hols- wilder en M N den Ouden; Jeroen Martien John an v J A A Nagte- gaal en P J G van Bars; Marcel zn v A Ju en M van 't Zelfde; Aagje Wilhelmiina dr v C J IJ van der Plas en A Schaap; Antoinette Jo hanna dr v K J L Rogier en E W T Mums; Corina dr v A van Duijn en J P van Ruijn; Lisette Eveline ;dr v P N Scott en E B Paardekoo per; Geertrui Cornelia dr v G J Grootendorst en M Hoogstraten; Leendert Elbert zn v P Ommering en G L Sukkel; Mark André zn v P A van den B oogaart en A S Ver hoog; Elizabeth Johanna Esther dr v C J Gaakeer en E Dolderman. GEHUWD: W Hanno en C H Blom; J W P Stavleu en A M van Apeldoorn. OVERLEDEN: W Vos 77 jaar man; W F van Putten 74 jaar man; P J Schreuder 77 jaar man; C Ha- neveld 82 jaar man;; N Jansen 83 jaar man; K van Iterson 79 jaar echtgenote van S P de Haan; P H Keereweer 66 jaar man; W Blok 77 jaar man; R J M Zwierstra 3 maanden zoon; S C H C Slager 79 jaar weduwe van T Jacobs. Lijn 91 Den Haag - Katwijk Rijn- Lijn 92 Den Haag - Noordwijk - Bollenstreek - Haarlem. Lijn 93 Noordwijkerhout - Bol lenstreek - Haarlem. De invoering van éénmansbediening op de voormalige „Duinlanderlijn" brengt een algehele wijzigng van de „Negentigers" met zich. De rijtijd is over het gehele traject met -een goed kwartier verlengd. Van het Hollands Spoor in Den Haag af vertrekken de „Negentigers" op het volle kwartier en wel lijn 90 op het hele en halve uur, lijn 91 om kwart over elk heel uur en lijn 92 kwart voor elk heel uur. In omgekeerde richting vertrekken de bussen van lijn 90 om kwart over en kwart voor elk heel uur, tegelijk met die van de lijnen 92/93. Door het laten vervallen van enige slecht bezette inrukkende diensten, tussen Den Haag en Noordwijk ener zijds en Haarlem-Katwijk anderzijds begint de avond uurdienst op lijn 90 19.00; bovendien vervalt de laat ste dienst van (aanvullende) lijn 91- De starre halfuurdienst tussen Den Haag en Noordwijk begint daardoor om 21.00. Daar staat tegenover dat een laatste dienst Haarlem-Noordwijk (Van Haarlem om 23.45-, werd toege voegd. Catena verhuist misschien naar de Breestraat LEIDEN Het bestuur van de stu- dentengezelligheidsvereniging Catena voert momenteel onderhandelingen met het gemeentebestuur over even tuele verhuizing van de sociëteit Horus van Rapenburg 127 naar Bree straat 24, de voormalige clichéfabriek van Koningsveld, welk pand nu eigen dom is van de gemeente. Hoewel Ca tena het oude pand aan het Rapen burg al jaren grondig aan het op knappen en uitbreiden is, blijft ver huizing naar een geschikter onderdak toch nog steeds de grote wens. In studentenkringen staan nog meer plannen op stapel. Zo is het niet onmo gelijk, dat het Prytaneum wordt overge plaatst van Rapenburg 6 naar de voorma lige diekenfabriek van Beuth aan de Kaiserstraat. De R.K. studentenvereniging Sanctus Augustinois wil gaan verbouwen en in deze periode onderdak vinden in het oude MSG-gefoouw aan de Pieterskerk- gracht. Het is echter nog lang niet zeker, of de gemeente met dit plan akkoord kan Voor BRILJANT JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Kleurentelevisie in Stadsgehoorzaal LEIDEN De firma Langezaal, die vanavond in het Stadsgehoorzaalcom plex een expositie van meubels, elek trische apparatuur en verwarmingstoe stellen opent, zorgt voor een aardige noviteit voor Leiden: kleurentelevisie. Na veel voorbereidend werk is liet ge lukt een zondanige draaiende antenne op het dak van de Gehoorzaal te plaat sen, dat kleurentelevisie-uitzendingen uit Duitsland en Engeland kunnen worden opgevangen. De beeldkwaliteit varieerde tijdens de in de afgelopen dagen gehouden proeven van goed tot uitstekend, al naar gelang de weersomstandigheden. Er is één toestel op de antenne aange- De technici van de firma Langezaal verwachten, dat bij perfectionering van de antenne en versterking van het sig naal ook in Leiden een regelmatige ontvangst van Duitsland en Engeland mogelijk is. De expositie is tot en met zondag dagelijks geopend van 2 tot 5 en van 7 tot 11 uur. LEIDEN Hieronder volgt alvast een kort overzicht van het programma voor de komende viering van het 3-oktoberfeest. PoUtiehondondressuur en een wielercriterium zijn nieuwe elemen ten in het programma. MAANDAG 2 OKTOBER ■19.30 uur: Grote Taptoe van Leidse verenigingenkransleggingen bij het standbeeld van burgemeester P. A. v. d. Werf en het Jan van Houtmonument. 20.00 24.00 uur: Lunapark op Schuttersveld. DINSDAG 3 OKTOBER 7.00 uur: Reveille door het Leidsch Politie Muziekgezelschap op het bordes van het stadhuis zijde Vismarkt. 7.30 - 9.30 uur: Uitdeling haring en wittebrood in liet Waaggebouw; tijdens de uitdeling concert op het Waaghoofd door het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht". 8.00 uur: Koraalmuziek in het Van der Werf park. 8.15 -11.00 uur: Kinderprogramma in vier stadswijken, „Variété programma voor kinderen". 8.30-10.00 uur: Hengelwedstrijdcn voor de jeugd in „de Rijn' langs de Apothekersdijk. 9.00-10.30 uur: Politiehondendressuur door de Rotterdamse Politiehondendressuurclub op het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeterwoudse Singel. 9.00-10.30 uur: Wielercriterium in Zuid-W est, Rooseveltstraat Vijf-meilaan Churchill-laan. 9.00 - 24.00 uur: Lunapark op het Schuttersveld. 9.30 uur: Militaire parade en défilé, eenheden van Land-, Zee- en Luchtmacht defileren voor de autoriteiten. Défilé Breestraat bij het Stadhuis. 10.00-12.00 uur: Museum „De Lakenhaltentoonstelling van voorwerpen betrekking hebbende op „Beleg en Ontzet' in 1574. „Molen De Valk", molenmuseum. 10.30 uur: Herdenkingsdienst in de Pieterskerk. 13.00 uur: Grootse optocht „Leidse Lachspiegel'. 19.00-20.00 uur: Dans festijn Lammermarkt. 20.00 uur: Operette Stadsgehoorzaal „Viktoria und ihr Husar". 23.00 uur: Groot vuurwerk op een terrein achter het Lunapark. Eerste prijs voor Leidse poloërs LEIDEN Het waterpoloteam van de Leidse tweedeklasser De Sleutelstad heeft tijdens het jubileumtoernooi van het 35-jarige Hilversumse HZC een fraai succes behaald. In het sterk be zette toernooi voor tweede-klassers grepen de Leidenaars de eerste prijs. Het aloude Amsterdamse AZ '70 werd met 21 verslagen, ook het or ganiserende HZC moest er met 6—2 aan geloven. Alleen tegen het Nij meegse NZC kwam de Sleutelstad- ploeg niet tot winst. Het werd een 3—3 gelijkspel. AZ '70 kwam door XJ-7CW7P yvr, Aa Ledenvergadering van de L.D.D.B. LEIDEN Dezer dagen hield de Leidse Districts Dambond zijn leden vergadering. Voor de eerste maal stond de vergadering onder leiding van de nieuwe Voorzitter, de heer M. Lieftinck. Nadat deze enkele ogen blikken stilte had gevraagd voor twee overleden leden van de LDDB t.w. de heren Van der Vlist en Van Dam) ging hij over tot de prijsuitreiking aan de kampioenen: C. Varkevisser, G. v. Zuylen en Slingerland (Hoofd- kl.); D. van Duyvenboden, J. Masurel en J. Velthuysen (le kl); R. Kromhout en Sj. van Beek (Jeugdklasse). Het Bestuursvoorstel „Afschaffing reiskostenomslag LDDB," werd niet in z'n geheel aangenomen. Om de reiskosten te dekken, werd een hoger inleggeld vastgesteld en tevens een kilometer-vergoeding. Er zullen weer vijftallenwedstryden worden gehouden en op 2 maart 1968 in Noordwijk een damtoernooi. De hoofdklasse gaat spelen in 2 groepen van 6 en de le klasse in 2 groepen van 7 tientallen. De bovenste 3 van elke groep gaan dan volgend seizoen de nieuwe klassen vormen. Leidse stadsbussen in liet geel LEIDEN Komende maand gaat de NZH in Leiden 14 nieuwe stadsbussen inzetten die in de nieuwe gele kleur zijn gespoten. De resterende 13 wagens van deze serie gaan naar Haarlem. De hoofdkleur geel is in eerste in stantie uit veiligheidsoverwegingen ge kozen. Dat de gele bussen op grotere afstand herkenbaar zijn, is trouwens ook prettig voor wachtende reizigers aan de halten. Rondvliegend deksel verwondt draaier LEIDEN Gistermorgen om half tien is de 43-jarige draaier J. Ammer- laan uit Sassenlieim tijdens werkzaam heden aan de draaibank in een fa briekshal aan de Os- en Paardenlaan tegen zijn linkerschouder getroffen door een rondvliegend deksel van een flens. j man was bezig met het passend maken van flenzen. Waarschijnlijk heeft hu de beitel niet goed vastgezezt, waand'oor deze de flens blokkeerde en het deksel met kracht uit die klem werd geworpen. Hij kreeg inwendige kneuzingen en is door de EHD naar een ziekenhuis gebracht. Inbrekers stalen uit radiozaak LEIDEN In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een ra diozaak aan de Aalmarkt. De inbrekers kwamen binnen door een ruit van de zijdeur te forceren. Zij probeerden ook om de binnendeur naar de winkel te forceren, maar dit is riiet gelukt. Uit de reparatie-afdeling namen zij drie transistorradio's en een bandre corder mee, die klanten hadden ge bracht om te worden gemaakt. Uit een bureaula van het kantoor werd een bedrag van f 35 gestolen. Auto vloog uit bocht sloot in LEIDEN Een sportauto, bestuurd door een 28-jarige Hagenaar, is gis termiddag om 6 uur met lioge snel heid uit een bocht van de secundaire weg langs rijksweg 4 gevlogen. De auto reed in de richting van de Rijn dijk. In de bocht van de weg, waar maximum snelheid van 50 km geldt, verloor de bestuurder de macht over het stuur. De wagen schoot van de weg, de drie bermpaaltjes en rooide twee bomen. Ongeveer 90 meter verder op kwam hij in de sloot terecht. Een medepassagier, een 50-jarige Hage naar, kreeg een slagaderlijke bloe ding en schaafwonden aan het linker been. De bestuurder kwam er onge deerd af. De auto is vrijwel vernield. Haagweg Leiden wordt Ominedijkseweg LEIDEN Het gemeentebestuur heeft besloten de naam Haagweg vooi de westelijke parellelweg van rijks weg 4, die bij het Haagsche Schouw begint en in de richting Wassenaar loopt, te wijzigen in „Ominedijkse weg". Deze naamswijziging was nodig omdat Leiden ook vóór de grens wijziging al een Haagweg had e dus kans op verwarring is ontstaan. Het Leidse gemeentebestuur heeft de gemeente Valkenburg verzocht ook het op Valkenburgs grondgebied legen deel van genoemde parallelweg de naam Ommedijkseweg te geven. Politie arresteert Leidenaars LEIDEN Op de Haarlemmer straat heeft de politie gisteravond om 10 uur een 20-jarige varensgezel, wo nend in Leiden en een 20-jarige Lei denaar zonder beroep aangehouden wegens openlijke geweldpleging. Zij mishandelden de voorbijgangers en sloegen de vitrine van een snackbar aan gruzelementen .De politie heeft de zaak nog in onderzoek. ZOETERWOUDE De raad ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester Detmers. De bouw van een openbare lagere school en een bijzondere lagere school kan doorgaan. De goedkeuring voor de bouw van een noodslachtplaats is door G.S. aan gehouden. Het voorstel van B. en W. om een tijdelijke regeling te treffen voor de noodslachtingen werd goed gekeurd, al werd de vraag gesteld of de gemeente bereid is, een door parti culieren gestichte noodslachtplaats te huren. De voorzitter zei, dat dit altijd kan gebeuren. De heer Bosman vroeg een regeling, om de uit nood ge slachte dieren tocli in Zoeterwoude te verkopen. De voorzitter zal hierover contact opnemen. en W stellen voor het jachtrech'. te verpachten aan W. P. S. de Groot te Leiden, voor f 2 per hectare. Dit werd besloten. Er was een voorstel om het plan Dorpskern vast te stellen overeen komstig het pre-adivies. De heer Pley vroeg betreffende het te bouwen win kelcentrum of er een financiële prog nose is. De heer J. H. v. d. Ploeg uitte ook zijn waardering voor het plan maar vroeg om spoed bij de realise ring hiervan. De heer Joh. van Vliec zag niet de kosten als het moeilijkste punt omdat een belangrijk gedeelte reeds eigendom van de gemeente is, vroeg wel voortgang te maken met de realisering. De voorzitter zei, dat een kosten berekening nog moeilijk te maken is wilde hierbij de middenstand in Zoeterwoude gelegenheid geven voor initiatieven. Ook buiten de gemeente er animo voor. De voorzitter geeft graag voorkeur aan de sportvelden. De jeugdraad van de Hervormde Gemeen te gaat er al bouwen. Wethouder Sies is niet zo optimis tisch. Hij zei, dat de realisering nog wel op zich zal laten wachten. Zolang het Westeinde niet is voltooid zal een middenstander zich daar niet zo ge makkelijk vestigen. De heer Van der Veer vroeg nog wanneer B. en W. denken, dat de brief de goedkeuring van dit plan kan worden verzonden. De voorzitter zei. dat dit morgen gebeurt. Bij een voor bespreking over dit object is toege zegd dat na goedkeuring door de raad de bouwvergunning voor het jeugd- gebouw terstond zal worden klaarge maakt. Voor de verbetering van de riolering in de Rijnegommestraat stelden B. en W. voor een krediet van f 7.500 goed te keuren. Verder om een krediet te verlenen van f 705.000 (te lenen bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten) voor de bouw (en grond) van twee scholen (openbare lagere school en bijzondere lagere school in het West einde). De raad had geen bezwaar. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Diemen of de uitwijkplaat sen langs de Weipoortseweg verhard kunnen worden voor het natte jaar getij aanbreekt Wethouder Van Hof wegen zei, dat daarvoor maatregelen in voorbereiding zijn. De heer Bosman vroeg B. en W maatregelen te nemen om honden op de openbare weg aan gelijnd te houden. De voorzitter zal hiernaar informeren. Op een vraag van de heer Pley ter zake van verkeers lichten op de Hoge Rijndijk antwoord de de voorzitter, dat Rijkswaterstaat NU IS EEN RINCK-BRIL door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 hierin geen medewerking verleent. De vraag is nu voorgelegd aan de com missie openbare werken, die hierover zal rapporteren. De heer Van der Veer vroeg maat regelen ten opzichte van de alarm tele foon om de politie te kunnen berei ken. De voorzitter raadde aan in geval van nood het groepsbureau te Hazers- woude te bellen, 01714445. De heer Van der Veer vroeg nog ..aar het Industrieschap. De voorzitter zei dat besprekingen gaande zijn met de betrokken wethouder te Leiden en met de heer Roest, die op een voor delige wijze het industrieschap wil ontsluiten. Om de damtitel van Zuid-Holland LEIDEN Vrijdag wordt een begin gemaakt met de strijd om de persoon lijke damtitel van Zuid-Holland. Bij de senioren zijn enkele „nieuwko mers". Zo zullen naast Varkevisser, nu ook Van der Wiel en Van Zuylen van het Leidse district deelnemen. Kanshebbers zijn ongetwijfeld out sider F. Gordijn, J. Weerheym, Van der Staay en Varkevisser. Ook bij de jeugd zien we nieuwe gezichten. Voor de LDDB doen mee: Sj. van Beek en R, Kromhout. Hier is A. Huët de kampioen van vorig jaar sterk favoriet. De overige deelnemers zijn: Joh. Burggraaff, H. J. van der Wouden, L. P. Kaïn, J. Ivens, Van der Wetering, F. B. van Vloten, A. Bizot en S. de Jong en junioren A. A. de Koning, L. A. Staallekker, H. L Simons, A. te Lindert, F. Hermsen, J. Kok, N. Ne- derlof, A. Huët, P. R, Poot en A. J. de 'Brie. Op de vrijdagen wordt gespeeld in RDG's clublokaal Van Speijkstraat 1 en op de zaterdagen in hotel De Poort, Brouwersgracht. J ubileumdammen bracht eerste verlies LEIDEN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan speelde een tien tal van D.C.L. de eerste nederlaag wedstrijd tegen een tiental van K.D.C. Onder aanvoering van de DCL-er H. Schild werd het een kleine neder laag. De DCL-ers waren gehandicapt, omdat Slingerland, Rijgsman en La- terveer verhinderd waren. De uitslag luidt: H. Schild (DCL) J Passchier (RDC) afg; H. Brouwer J. Zwaan 11; W. van der Reyden Am van Beelen 1—1; W. Blom—J. Slootweg 2—0; J. Wijsman—H. Voor zaat 20; W. T. OlivierJ. van Duy- I yenbode 1—1; J. de Vink—H.Rlinken- berg 02; D. van DuyvenbodenJ. Gottevald 1—1; P. Zeegers—J. Heems kerk 02; C. Halensmulder—H. Roe- lewijn 02; Voorlopige uitslag; 810. Dinsdag 2e nederLaagwedstryd tegen W.D.G. en 12 september tegen De Burcht (Voorburg). Voetbal MLB.-U.V.S. OEGSTGEEST Gisteravond is in het sportpark „de Voskuyl" een voetbaiwedstrijd gespeeld tussen het M.E.B.- en het zaterdagmiddag elftal van UVS. Het is een harde wedstrijd geworden. Reeds na 15 minuten keek UVS tegen een 20 achterstand aan. Door hard spel en met medewer king van een slechte scheidsrechter kwam UVS terug, maar meer dan 33 was er niet te behalen, door uit stekend keepwerk van M.E.B.-doel- man Varkevisser. HILLEGOM Wethouder Jac, van der Vinne is verhinderd dinsdag 12 september spreekuur te houden. HILLEGOM Woensdag 6 septem ber is er weer gelegenheid met de vuilnisophaaldienst grof huisvuil mee te geven. Het tuinvuil in bundels van ten hoogste 40 x 40 x 100 cm, anders wordt het niet meegenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3