Weekagenda Cursus- en ontwikkelingswerk sterke pijler van K. en O. uw nieuwe najaars garderobe VAN OOY Breestraat 39, Leiden Wim Brugman vierde zijn jubileum Twee boomkwekers onwel door zeer giftig bestrij dingsmiddel Reinigingsrechten Leiderdorp gaan met 70 procent omhoog BREESTRAAT 41 ADR. van OOY jr. ADR. van OOY jr. BREESTRAAT 39 en 41 NIEUWE LEIDSK COURAM WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 Woensdag (30 augustus) I DEN HAAG Camping Ockenburgh, I grote tent, 8 uur: jeugdfanfare en drum- SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: concert Kongolese groep, met orgel. SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei zerstraat, 8 uur: orgelconcert Ben Fey. DELFT Markt. 2.30 uur: kinder voorstelling Taptoe Delft, 9 uur nam. Taptoe Delft. Donderdag (31 augustus) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en I verwarming. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: naar Taptoe Delft, 7.30 uur vanaf Stati- I onsplein. DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelconcert Heinz Wunderlich. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Vrijdag (1 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Koningskerk, half 8 tot 9 uur: receptie is. L. Kievit t.g.v. zilveren ambtsjubi- Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: naar corso Aalsfneer, 7 uur vanaf Stati onsplein. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, Hans Rich- ter-Haaser piano. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Zaterdag (2 september) Gehoorzaal, 2 tot 5 en 7 tot 11 uur: show firma Langezaal, meubels, huis houdelijke artikelen, radio, televisie en verwarming. Boerderij Van der Krogt, Vlietweg Leiden, 10.30 tot 6 uur; volkstuinders- vereniging Roomburg, tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit. Afd. Leiden Kon. Ned; Natuurhist. Ver- eniging: excursie naar Oostvoorne. DEN HAAG Nieuwe Kerk. 8 orgelconcert Wim van Beek, met Anner I Bijlsma cello. I DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u Haagsche Comedie met „Zo is het of lijkt het". DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft (slot). Zondag (3 sept.) Gehoorzaal, 10.30 uur: experimenteel kerkewerk Hervormde Gemeente, ge sprek met hoofden sociale dienst Leiden, personeelschef (tevens diaken), vak bondsbestuurder en echtpaar zonder sociale functie. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R, van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Gam- bit (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Sabotagp- complot Gouden Zeven (14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het naakte vlees (18 jaar) Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Helden zonder glorie (14 jaar^ Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dokter, wat doe je nou? (14 jaar1) Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden) Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zlm jp de volgende tijder geopend Lindestraai lb- maandag geslotei dinsdag 911.15 u en 13.30J7J5 u. woensdag gesloten, donderdag I3.30- 18.15 u vrijdag 911.15 u eD 133018.4a 1 zaterdag 811.15 u. en '3.3016,30 1 Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesloten woensdag 811J5 en 13.30—17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 =t 1330—18 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u it 1.-.30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—1630 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: fo to's van Leen Marmeke. tot 31 augustus Sted. museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): cc werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3 17 en 31 aug. van, 104 uur (doorlopend). MolenmuseuiD Molen De Valk: geopend dinsdag to' an met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon dags vaD 1 tot 5 uur. Maandags geslo- ten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Ball, beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). Verder zijn er weer studiecursussen, lezingen en filmavonden. Wat de cur sussen betreft, valt te vermelden, dat er bijvoorbeeld cursussen zijn, gewijd aan: politieke partij vernieuwing in ons land, de ontwikkelingshulp, hét voor komen van vroegtijdige veroudering de huidige ontwikkelingen in In donesië. Ook is er weer een cursus „Antieke cultuurgeschiedenis". Geen K. en O -programma zonder creatieve cursussen: beeldende expres- boetseren, schilderen, cadeautjes maken, weeftechnieken, bloemschik ken, fotograferen en spreken in hst openbaar. Naast een filmserie in het Camera theater zijn er ook weer activiteiten in de Filmclub 16. die uitsluitend mm-films vertoont. Oegstgeest en Leiderdorp Voor de leden in Oegstgeest en Lei derdorp wordt het uitgebreide K. en O.- programma nog gecompleteerd door LEIDEN In hel programma van de Leidse volksuniversiteit K. en O. voor het komende seizoen is ook ruimschoots aandacht geschonken aan hel ontwikkelingswerk in de breedste zin des woords. De taai-avondschool hel Renibrandtlyceum neemt weer een belangrijke plaats in. Behalve Frans worden nu ook Engels en Duits volgens de audio-visuele methode onderwezen de klassieke methode blijft hiernaast, echter gehandhaafd; dit geldt ook voor hel Italiaans, het Russisch, liet Spaans, hel Zweeds en het latijn. Bij de taai-avondschool stonden in het vorige seizoen 534 leer lingen ingeschreven tegen 443 in het jaar daarvoor. Voor HORLOGES en KLOKKEN JUWELIER - HORLOGEE v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 Werkdiscussie bij experimenteel Kerkewerk LEIDEN In de ruime maar toch huiselyke bovenzaal van de Stadsge hoorzaal wordt zondagmorgen om kwart voor elf door dr. P. L. Schoon- heim namens Experimenteel Kerke werk van de Leidse Hervormde Ge meente een werkdiscussie geopend voor mensen die zich voor praktische morele of geestelijke hulp t.b.v. medemensen in naaste omgeving in teresseren. Een vijftal Leidenaars, hoofden Sociale Dienst Leiden, een •akbondsbestuurder, een personeel- chef (tevens diaken) en een echtpaar zonder sociale functies worden over een aantal discussiegroepen verdeeld om mee te denken, mee te luisteren en mee te praten. Om half twaalf worden deze groepen samengevoegd om in concrete conclusies, praktische voorstellen en adviezen tot een dui delijk eindresultaat te komen. Om twaalf uur wordt de werkdis cussie die vrij toegankelijk is geëin digd. Half elf is de ontvangst, en kwart voor elf begint het gesprek. Lasapparatuur gestolen DEN HAAG Een 23-jarige varens gezel uit Oegstgeest zou samen met eeii plaatsgenoot, een even oude kel ner, bij een Leids bedrijf lasapparatuur hebben gestolen en een haspel met elektriciteitskabel toebehorend aan de Leidse Lichtfabrieken. De varensgezel had er alles bij el kaar al zes jaar gevangenisstraf op zitten. Hij is een nogal agressief man. die onlangs in een woning van een vriendin voor f 2500 schade aanrichtte De officier eiste zeven maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek van he* voorarrest. De kelner was nog nooit met de rech ter in aanraking geweest. Tegen hem was de eis vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. „Er valt niets te ver dedigen, ik heb meegedaan", zo gaf hü ruiterlijk toe- Uitspraak op 12 september. Spreekuur sociale raadsvrouw LEIDEN In verband met de v kantie zal op de woensdagen 30 augus tus, 6 september en 13 september het spreekuur van de sociale raadsvrouw, mej. A. Krijkamp. worden waargeno- men door de heer C. N. Boot. medewer ker van de Sociale Dienst. een afdelingsprogramma. Voor Oegst geest vermeldt dat onder meer een cursus eenvoudig Engels, een concert, een kindermatinee en een causerie van Jan Blokker. In Leiderdorp kan men hoeden leren maken of naar een lezing van Jan Wolkers gaan luisteren, om enkele greep te doen. Metselaar rammelt cafébezoeker door elkaar DEN HAAG Een 26-jarige metse laar uit Noordwijk stond terecht voor de politierechter omdat hij had deel genomen aan een vechtpartij in een café te Voorschoten. Een van de cafébezoekers had daar bij een neusbeentje gebroken, maar wie hem de trap tegen zijn neus had gegeven, was niet te achterhalen. De metselaar zei, dat hij de betrok kene alleen maar had beetgepakt en jflink door eikaar geschud. De officier eiste f 100 boete, de rech- r maakte er f 25 van. Toch een drumband in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Door strubbe lingen in het bestuur van de St. Jans fanfare dreigde de drumband, die er een onderdeel van vormde, te worden opgeheven. Enige leden hebben het initiatief genomen de band weer nieuw leven in te blazen, waartoe een leden vergadering werd gehouden in café Landzicht. Het voorlopige bestuur werd met algemene stemmen als definitief ge kozen. Het is als volgt samengesteld: C. Paardekooper. voorzitter; P. Straat hof, 2de voorzitter; W. van Bohemen. lste secretaris; J. Ammerlaan, 2de se cretaris: Joh. Turk, commissaris. De drumband kreeg de naam VIOS (Vooruitgang is ons streven). Er zullen donateurs worden geworven. Kantinegebouw in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Er is een nieu kantinegebouw op het voetbalveld van S.J.Z. geopend. Aanwezig w het bestuur van de L.V.B., C.O.V.S., N.K.S., de leveranciers en bouwers, nl. de heren Bosman, v. Gent en Elder- horst, en het gemeentebestuur. De voorzitter van S.J.Z. verrichtte de opening met een sleutel hem aange boden door het jongste lid. De voorzit ter van het actiecomité, de heer Adr. v. d. Hoeven, sprak het openingswoord en bracht dank aan allen die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van het gebouw. Diverse sprekers pre zen de activiteiten van de leden van de club. Het gebouw is nl. met eigen vrij willige krachten opgezet. Er werden cadeaus en verversingen aangeboden. Het interieur is in 'bruikleen geschon ken door de Heinekens bierbrouwerij. Jan P. Strijbos opent vrijdag 29 september de serie film- en dia lezingen van K. en O. met een causerie over Turkije. Dromeda rissen geven in de kleurenfilm dan acte de presence als het lastdier van de Bery-Turken in Anatolië. Kotter vist bom op WILHELMSHAVEN De Neder landse kotter „Marijke"' uit Harlingen heeft maandagavond ten noordwesten van het Duitse Noordzee-eiland Nor- derney een bom van 500 kg „gevangen" Daar men op de Nederlandse vissers boot niet met zekerheid kon vaststel len wat er was gevangen, riep men via de radio de waterpolifie van Norderney te hulp. Nog in de nacht van maandag op dinsdag voer deze uit en trof de kotter in het Dove-diep, ten noorden van Norderney. De politieambtenaren stel den vast dat de vangst een vliegtuig bom uit de afgelopen wereldoorlog was. Veiligheidshalve is de kotter met zijn gevaarlijke last in het riffgat voor anker gegaan. Een technische ploeg zal de bom in het wad voor Norddeich onschakelijk maken. Jubileum de-. Kievit LEIDEN De receptie ter gelegen heid van het zilveren jubileum van ds. L. Kievit, vrijdagavond in de Konings kerk, begint om half 8 en duurt to! 9'uur. Zondagmorgen om half 11 hoopt ds. Kievit voor te gaan in de Marekerk. Hij stelt zich voor, in de prediking enige aandacht te schenken aan het feit dat hij 25 jaar geleden in het ambt werd bevestigd. LEIDEN Een 48-jarige bromfietser t Leiden heeft gistermiddag om streeks 12 uur op de Havenkade zijn rechterbeen gebroken. Hij reed op de kade, toen een links geparkeerde be stelauto plotseling wegreed. De chauf feur van de auto had geen voldoende uitzicht, omdat er te veel auto's dub bel geparkeerd stonden. Hierdoor zag hij de bromfiets niet aankomen. De duopassagiere klaagde over pijn in rechterbeen. TERUG VAN WEGGEWEEST? DAN NU WEER TIJD NEMEN VOOR heeft voor U gezorgd. Een hele nieuwe najaarskol- lektie heren- en jonge heren konfektie hangt voor U klaar. Uit binnen- en buitenland. Loopt U even bij ons binnen? Onze herenafdeling is op de le et. ADR. von OOY jr OOK VOOR WONINGTEXTIEL. Utrecht won in Leiden politietoernooi LEIDEN Het Nationaal Politie Voetbaltoernooi, dat de Leidse Politie Sportvereniging ter gelegenheid var haar 40-jarig bestaan gisteren organi seerde, is zeer geslaagd te noemen Twaalf elftallen uit alle delen van het land streden de gehele dag, begunstigd door fraai voetbalweer, op de ter reinen van de Kikkerpolder. Na de voorronden plaatsten zich voor de halve finale de elftallen v Leeuwarden. Haarlem. Utrecht Haarlemmermeer. De finale ging tussen Utrecht en Haarlem. Na de vastgestelde speeltijd was er nog niet gescoord. Ook in de verlenging werd geen doelpunt gemaakt, waarna door het nemen van strafschoppen, Domstedelingen dit toernooi op hun naam wisten te brengen. De wedstrijden werden o.a. bezocht door de wethouders S. Menken en S. Sannes. de commissaris van politie, mr. J. Barends. alsmede enkele Korps chefs van deelnemende verenigingen. De hoofdinspecteur D. J. Verzijden, voorzitter van de L.P.S.V. reikte na afloop de prijzen uit. Hij bracht hier bij een woord van dank aan de sport- instructeur J. Westbroek, voor d« voortreffelijke organisatie. Onder de zes scheidsrechters, die dit toernooi op goede wijze leidden, zagen we de Leidse arbiters C. A. de Groot en Wi B. Johansen. De eindstand is als volgt: 1. Utrecht. 2. Haarlem. 3. Haarlemmermeer. 4. Groningen, 5. Leeuwarden, 6. Roosen daal. 7. Katwijk. 8. Leiden. Middenstandsbank «roeit voort AMSTERDAM De Nederlandsche Middenstandsbank meldt dat de gecom bineerde balans in het eerste halfjaar met 11,4% is toegenomen tot boven de f 3 miljard. De f 2 miljard was in 1965 overschreden. De bankbalans is op f 2,5 miljard gekomen na verandering der kantoren der Verenigde Bankbedrijven in eigen kantoren. De winst vóór belas ting bedroeg na deze inlijving f 13 (vo rig jaar 10,8) miljoen, een stijging van 20,4%, wat echter geen conclusie voor het jaarresultaat toelaat, daar tweede halfjaar 1966 nog f 1,3 min winst VBB werd verantwoord. Deze ba-te zal in 1967 lager zijn nu de Crediet- en Effec- tenbank zelfstandig werkt. Ook zonder deze inlijving was het eerste halfjaar beter dan in 1966. De baten overtroffen de grote lastenstijging. Na f 6.2 min is de winst f 6,3 (5.7) min. Het aantal vestigingen nam tot 220 toe. Door de nieuwe deelneming NMB Heller Factoring samen met de Ameri kaanse Walter Heller Co is nu ook het factoreren ter hand genomen. Het tweede halfjaar zal niet belangrijk van het eerste afwijken. De dochterbedrijven ontwikkelen zich bevredigend. LEIDEN Onder grote belangstelling uit allerlei kringen heeft de heer Wim Brugman gisteren zijn veertigjarig jubileum bij de conservenfabriek De Sleutels gevierd. Van deze veêrtig jaar is de heer Brugman 37 jaar ver tegenwoordiger geweest. Eerst werd gistermiddag in het Antoniusclubhuis aan de Mare een receptie gehouden. Tal van relaties hebben daar de jubilaris en zijn familie gelukgewenst. Ook waren er afgevaardigden van de belde collec tantencolleges van de Leidse Hervormde Gemeente. Van één is de heer Brugman namelijk lid. Toen de receptie ten einde was, werd de familie Brugman naar het kantoor van de fabriek aan de Morswcg gereden voor een nuldiging door directie en personeel. Daarna verenigde men zich weer in het Antoniusclubhuis voor een diner en een feestavond, waarop ook Sempre Avanti, het populaire gezelschap waarvan Wim Brugman de zanger is, van de partij was. Voor Brugman en zijn familie is het een onvergetelijke dag geworden! Als eerste wenste directeur F. H. Nieuwenhuizen hem geluk met het jubileum. Hij zei, dat de heer Brug man met al zijn klanten even goed weet om te gaan. De erkentelijkheid van de directie bracht hij tot uitdruk king in de vorm van een enveloppe met inhoud. Procuratiehouder M. Heyn noemde de heer Brugman een geziene man bij alle klanten. „Voor de klanten bent u niet alleen de vertegenwoordiger van De Sleutels, maar ook vriend Brug man. Ook bij het kantoorpersoneel van de firma bent u zeer gezien". Een tweede enveloppe was hiervan het Namens de raad van commissaris sen sprak de heer J. W. Nieuwenhui zen de heer Brugman toe. Hij ver baasde zich er niet over, dat Brug man als vertegenwoordiger en als iemand met operette- en toneelerva ring goed van de tongriem gesneden Er bestaat een gezegde: „praten BOSKOOP Twee boomkwekers zijn bij werkzaamheden onwel ge worden. Een van hen verloor twee keer het bewustzijn. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Ontdekt is, dat op de naburige kwe kerij een zeer giftig plantenbestrijdings- middel „verneveld" is. Gelukkig her kende de behandelend geneesheer het spuitmiddel aan de reuk. Hij kon de oorzaak van de ziekte snel vaststellen en de nadelige gevolgen zoveel mogelijk tegengaan. Gebruik was gemaakt van een zoge naamd hogedrukn-evelspuitkanon, dat bij enige wind grote mistwolken vergif over de omgeving uitstort. Nonchalance bij het spuiten kan zwaar lichamelijk letsel, ja zelfs de dood ten gevolge hebben. Bij een onderzoek op andere bedrijven bleek, dat daar wel de vereiste voor zichtigheid in acht is genomen. Voorschrift is, dat spuiten met giftige bestrijdingsmiddelen alleen bij windstil weer mag gebeuren. De omgeving mag er geen last van ondervinden. Bij het spuiten moet een masker worden ge dragen. De twee boomkwekers hebben dankzij het snelle medische ingrijpen geen ver dere nadelige gevolgen van de vergifti ging ondervonden. als Brugman", aldus de heer Nieu wenhuizen. Er is voor ons een nieuw gezegde bijgekomen: „Verkopen als Brugman". De heer H. J. Casterop bood namens het jubileumfonds even eens een geschenk onder couvert aan. „De mensen, uit wie mijn klanten kring bestaat, zijn niet alleen mijn afnemers", zei de heer Brugman in zijn dankwoord, „maar ook mijn vrienden". Hij vertelde, dat hij altijd veel plezier in zijn werk heeft gehad. „Bovendien had ik als tegenwicht voor mijn werk mijn hobby, de muziek". Dat de heer Brugman niet alleen een vriend is van zijn klanten, maar ook van zijn collega's, bleek toen alle werknemers van De Sleutels hem en zijn gezin persoonlijk kwamen felici teren. Op de foto: gelukwensen van de heer Nieuwenhuizen. In het mid den mevrouw Brugman. De Dillenburg en woonoord nu ook belast T roephuis LEIDERDORP Als de raad akkoord gaat met een voorstel van B. en worden de reinigingsrechten met ingang van 1 januari verhoogd van 18,tot 30,60 per jaar een verhoging van 70 procent. In een zeer uitvoerige motivering deelt het college bovendien mee, dat de nil in voor bereiding zijnde begroting voor 1968 kan nopen tot een nog verdere ver hoging. Het huidige dekkingspercentage van de reinigingsdienst (57 pro cent) is namelijk te laag. Na de voorgestelde verhoging wordt liet 70 pro cent maar in de toekomst zal de reinigingsdienst waarschijnlijk volledig kostendekkend worden. Ook het bejaardencentrum De Dillenburg en het woonoord voor buitenlandse gastarbeiders gaan nu onder de heffings- verordening vallen, zij het met een aangepast tarief. sloopt om plaats te maken voor open baar groen en plantsoen. Voorts kan in het kader van de sanering de wo ning Dwarswateringkade 5 worden gekocht van de heer J. Hoogenboom te Roelofarendsveen voor een bedrag van 4.000.— In verband met het vertrek van de heer Neijmeijer stelt het college voor de heer A. F. R. Hogendoorn te be noemen tot eerste plaatsvervanger van de secretaris en' de heer A. A. Allaart tot tweede. In de aanstaande vacature- II. C. Kleemans stellen B. en W. voor de heer A. F. R. Hogendoorn te be noemen tot ambtenaar van de burger lijke stand. Bij het gebouw Hoofdstraat 103 zul len, als de raad akkoord gaat met het plan, parkeerhavens worden aange legd, waarvoor 2.500 nodig is. Voorts stellen B. en W. een ver hoging van de precariorechten voor met in totaal 1.600,De opbrengst over dit jaar bedraagt ƒ3.200, De huurovereenkomst met de M'hala Panzi-Postgroep West te Voorschoten inzake de veestal van de boerderij Munnikenweg 2 dient zodanig te worden gewijzigd, dat de overeen komst door beide partijen kan worden opgezegd maar dat de huur door de gemeente niet zal worden beëindigd vóór 1 mei 1982. Reden: de provincie en de Mytylstichting zijn slechts be reid subsidie te verlenen voor de bouw van een troephuis indien een huur contract voor ten minste 10 jaar kan worden getoond. Verbouwing van de veestal zal minstens f 45.000.kosten. Beheerderswoning Blijkens een ander voorstel van B. en W. wordt een beheerderswoning gebouwd op het terrein van het ten nispark De Munnik. De gemeente zal 25.000,van de kosten voor haar rekening nemen. De heer Verhoeks heeft de woning Jaagpad 5 te koop aangeboden voor 4.500,De woning zal worden ge Lijnbaan Er komen weer straatnamen bij: Koekoekstraat en Merelstraat voor de twee straten aan de kop van de En- gelendacl; verder: Rietschans, Zijl- dreef, Bosdreef, Peppelschans, Iepen schans, Dennenschans, VVilddreef, Beu kenschans en Houtschans. De weg langs het industrieterrein zal Lijnbaan gaan heten. De raad wordt voorgesteld het be zwaarschrift van de heer D. Hanson tegen de weigering van B. en W. hem vergunning te verlenen voor het plaat van een benzinepomp op de Hoofd straat tegenover de Ruigekade onge grond te verklaren. Hetzelfde geldt voor een beroepschrift van Keijzer' Oliehandel NV te Bergschenhoek voo dieseloliepomp aan de Achthovener- weg. Een gewijzigd verzoek, wa sprake zal zijn van huisbrandolie, zal waarschijnlijk worden ingewilligd. Raadsagenda Leiderdorp LEIDERDORP Maandagavond om 8 uur vergadert de raad. De agenda vermeldt onder meer: aanschaf bestel auto voor Gemeentewerken; toetre ding tot gemeenschappelijke regeling bestuursschool Ztid-Holland; vast stelling nieuwe bouwverordening; eervol ontslag van de heer H. C. Klee mans; benoeming vijfde ambtenaar burgerlijke stand; aanwijzing twee plaatsvervangers van secretaris; aan koop woningen Jaagpad 5 en Dwars wateringkade 5; bouw beheerderswo ning op tennispark De Munnik; aan leg parkeerhaven voor Hoofdstraat 103; verhuur veestal aan padvinders- groep; aanvullend krediet voor ver groting burgemeesterskamer; verhu ren jachtreeht in Zijllaan en Meije- polder en in de Munnikenpolder aan S. van der Stoel; wijziging verorde ning reinigingsrechten en van de tarieven; nieuwe verordening pre cariorechten; ongegrondverklaren van beroepschriften tegen weigering van een vergunning tot het plaatsen van brandstoftanken. JAPON - MANTELPAKJE BROEKPAK WINTERMANTEL met of zonder BONT Voor ren lekkere, .varme DAMES PULLOVER - TRUI of VEST Voor een vlotte DAMES ROK, BLOUSE of LINGERIE of zoekt u een warm gevoerde NYLON WINDJACK???? Nu naar dc nieuwe dameskon- fektic-afdeling „HET IIUIS VAN VERTROUWEN DAT VERTROUWEN GEEFT" Reeds meer dan 25 jaar. LEIDEN, telefoon 20890 U weet het? waar ook die leuke kinderjasjes en -mantels hangen Nieuwe ophaalbrug over de Ringvaart HOOFDDORP De oude draaibrug, die de verbinding vormde tussen Lisse en de dorpskern Lisserbroek voldeed reeds lang niet meer aan de eisen van het verkeer. Bovendien verkeerde deze brug al enkele jaren in een minder goede onderhoudstoestand. Om te komen tot de bouw van een uieuwe waterovergang is met de be sturen van de Haarlemmermeerpolder en de gemeente Lisse, die bij deze verbinding belang hebben, alsmede de directie van de provinciale water staat van Noordholland overleg ge pleegd. Dit overleg heeft ertoe geleid dat dit waterschap een plan heeft ontworpen voor de aanleg van een nieuwe (op haal) brug. Het maken van de boven- en onder bouw is inmiddels door dijkgraaf en heemraden gegund aan de n.v. machi nefabriek Figee te Haarlem en aan de n.v. v.h. gebr. E. van Luiing te Wou- brugge voor aanneemsommen van res pectievelijk f 298.200.- en f 302-600.-. Met het bestuur van de Haalemmer- meerpolder is in principe overeenstem ming bereikt over een zodanige verde ling van de stichtingskosten, dat de ge meente Haarlemmermeer hierin voor 20 pet zal bijdragen en de provincie Noordholland en de gemeente Lisse ieder voor 10 pet. St eer te *t gain Dm ieome Lad—" er te/

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3