TV RADIO de stad en dokter Moore Corrie mocht niet optreden Mahalia onherkenbaar veranderd Fantastisch kleurenspel van Berlijnse gala Slechts voor 5000 kijkers impresario van Beatles dood op bed gevonden Puzzelboek MAANDAG 28 AUGUSTUS I%7 en MUZIEKCURSUS NRU EN VPRO (Van onze radio-en tv-redactie) j- HILVERSUM ea In samenwerking j BERLIJN/BUSSUM Een show voor tachtig miljoen kijkers die stichting Gaudeamus zullen meer dan een half jaar heeft gekost en waarvoor ruim een miljoen mt NRU en VPRO tezamen in het komen de winterseizoen een muziekcursus van 40 lessen voor de gewone muziek liefhebber zonder speciale oplei ding. geven. De uitzendingen zijn op zondagmiddag en vrijdagavond vast gesteld. Het cursusgeld bedraagt f 12.50, waarvoor men ook vooraf toe l: zenden samenvattingen van de les- sen. ev. partituurfragmenten en een opbergmapje krijgt; Bedoeling van het onderricht, waar- bij men steeds uitgaat van een be- j paald instrument, is de luisteraar te interesseren in alle vormen van mu- ziek'.- Behalve het gangbare repertoi re zal muziek uit het heden en het verre verleden in het onderwijs wor den betrokken. De lessen beginnen op de middag van zondag 1 oktober en keren op die tijd (in de pauze van het door de NRU uit te zenden concert) wekelijks op dat uur terug. Verder zal elke vrijdagavond tussen 8 en 8..45 uur een uitzending worden gegeven waar in een van de werken welke 's zon dags in fragmenten als illustratie heb ben gediend, nader worden behan deld In oktober zullen achtereenvolgens op zondagmiddag worden besproken de viool, de altviool, de cello en de contrabas. Samensteller en presenta tor van de cursus is Bernard van Beurden uit Amsterdam. Echte Velazquez „terug van niet weggeweest" MADRID Ruim twee eeuwen lang heeft ergens in het koninklijke paleis Riofrio een stilleven gehangen zonder dat iemand op de gedachte kwam dat het een werk zou kunnen zijn van de beroemde schilder Velazquez. Dat is dan nu ge beurd. Markies de Lozoya, eertijds directeur- generaal voor de schone kunst in Spanje, heeft in een dagbladartikel onthuld, dat het hier volgens deskundigen zou gaan om het voor verdwenen gehouden stille ven „Cuerna de venado" (gewei van een hert) van Velazquez. Kort na 1735 zijn beschadigde schilde rijen uit de verzameling 'van de Spaanse koninklijke familie gerestaureerd. Ken nelijk is toen ook het bewuste schilderij ter hand genomen, maar iemand schijnt het nodig te hebben gevonden de voor stelling uit te breiden met o.a. een uil en koppen van zwijnen en wolven. Zo raakte een „Velazquez" spoorloos zonder uit het paleis te zijn verdwenen. gulden is neergeteldhet zijn geweldige cijfers, die zaterdag het1 Grand Gala, openingsavond van de Duitse en tegelijk de Europese officiële kleurentelevisie, hegeleidden. En toch, niet meer dan onge veer 5.000 kijkers hebben het hele echter ervan, de kleuren, gezien. Wat de show zelf betreft: we mo gen zeggen dat de kleuren en de en tourage goed maakten wat het ge halte tekort kwam. Zo'n hulde aan de plaat ontkomt nooit aan een ze kere eentonigheid, ook al treden de beste sterren op. Dat was hier zeker het geval. Toch had men geprobeerd er wat variatie in te brengen met een wer veling van heel jonge vedettes in mini, die het programma openden in een regen van splinternieuwe Duitse liedjes, die allemaal een beet je herinnerden aan het succesnum mer van het jongste Songfestival „Puppet on a string", en er best in wilden. De „gewone" kijker ontging, hoe er hierbij uiterst smaakvol werd gewerkt met wisselend gekleurde achtergronden. Men had een witte rondhorizon toegepast en liet die tel kens van kleur veranderen, zodat de toiletten van de sterren daarte gen het mooist uitkwamen. Presen tatrice Vivi kwam telkens op in eenzelfde prachtige avondjapon, ech ter in verschillende kleuren vari ërend van roze, via geel tot zacht- Duitsers, die zich al een ontvanger hadden aangeschaft, en kleine groep jes genodigden die in Nederland en een paar Scandinavische landen rondom een omroeptoestel zaten. Bij ons werden, naar wij ons lieten vertellen, de kleuren alleen opge vangen in Bussums hulpstudio Con cordia, waar de KRO een groot scherm en diverse monotofs had ge plaatst en waar leden van de pro grammaleiding, enige toptechnici van de NTS en. enkele tv-critici van het bonte beeld genoten. Echte televisie Het was inderdaad genieten, want de kleuren kwamen prachtig en bij zonder helder over. Meldde com- mentatrice Teddy Scholten uit Ber lijn, dat de tinten vrij fel waren in de show, in Bussum waren ze vloei end en zacht, fantastisch in harmo nie, een lust voor het oog. Opmerkelijk echter, dat de sen satie na een kwartiertje er af was: heel vlug al bleek het „gewoon". Ook een kleurenfilm, waaraan wij im mers allang gewend zijn, blijft niet opwinden. De ervaring was, dat we nu ein delijk televisie zagen die moet zijn: stukken levendiger dan het beste zwart-wit ooit kan geven. Als con trast had Concordia ook een zwart- wit-ontvanger, en ja, als het oog aan het bonte scherm is gewend, doet het kleurloze beeld wel heel anders Niettemin hebben die tachtig mil joen kijkers in diverse landen ook bij ons tooh met animo de vlotte show gevolgd. De rijke mon tage dwong veel bewondering af. Opvallend was de vrolijkheid van het geheel. Omdat er met veel meer licht werd gewerkt dan gewoonlijk leek het alsof het publiek in de Ber lijnse studio meer bij het feestelijk gebeuren was betrokken. Brian Epstein maakte Beatles beroemd Er zat veel spanning in de show, omdat er totaal geen play-back mocht worden toegepast en dat is tegenwoordig een uitzondering. Mu ziek en zang waren echt en direct. Ook dat kostte de ARD handenvol geld, want juist de groten van- het scherm nemen tegenwoordig geen risico meer en bewegen liever de -mond bij het draaien van de eigen plaat: dan zit het immers altijd god met de kwaliteit. Maar als zij echt zingen moeten stijgt het honorarimu meteen. Mahalia De twee uren vlogen om naar het eind, dat met het optreden van Ma halia Jackson, na haar ernstige ziekte bijna onherkenbaar veranderd, een treffend hoogtepunt bracht. Ma halia, die praktisch altijd in het wit optreedt zoals de gospelzang min of meer vereist, was nu in een zacht groen toilet gehuld. Haar zang bracht, het publiek tot een geweldige ovatie. U zult hebben opgemerkt, dat de „internationale show" voor een góed deel was gericht op Scandinavië met zijn landen die voor Duitsland kleu- renkijkers langs de grenzen beloven. LONDEN De impresario van de Beatles, de 32-jarige Brian Epstein, is gistermiddag dood aangetroffen in zijn vrjj- gezellenwoning te Londen. Vol gens de politie was er geen mis drijf in het spel. Wel zal er een lijkschouwing worden gehou den. Het waarschijnlijk dat de miljonair over- leden is aan de i gevolgen van het gebruik van lsd. Epstein had open- lijk toegegeven dat hij lsd ge- bruikte. De Beatles, Paul McCartney, John Lennon, George i Harrison en Ringo Star. zeiden zeer geschokt te zijn over de dood van hun vriend. Zij hebben hun va kantie in Wales onderbroken en vertrokken. De politie vond Epstein dood in zijn bed. nadat zijn huishoudster alarm had geslagen omdat de impresario niet reageerde op haar kloppen op zijn deur. Een vriend vertelde dat hij al enige maanden ziek was geweest. Vorige maand verdedigde Epstein voor de televisie de Beatles tegen een Londen aanval van onderminister van binnen landse zaken, Alice Bacon, naar aan leiding van uitlatingen van Paul McCartney over het gebruik van mid delen als lsd. Epstein had verklaard dat het ge bruik van zowel lsd als marihuana bepaald minder schadelijk was dan het drinken van alcohol. Hij zei beide te hebben gedaan, maar niet verslaafd te zijn. Ook gaf hij toe lsd te gebruiken en niet van plan te zijn daarmee op te houden. Gefrustreerd Epstein en de Beatles, allen afkom stig uit Liverpool, ontmoetten elkaar voor het eerst in 1961. Hij was toen grammofoonplatenverkoper. Toen steeds meer klanten naar platen van de Beat les vroegen, zocht Epstein contact met hen. Kort daarna werd hij hun im presario. waarbij werd bepaald dat hij een kwart van alle inkomsten zou krijgen. Epstein behartigde ook de belangen van andere sterren als Cilla Black. Zelf betreurde hij het dat hij als za kenman en niet als acteur was ge slaagd. Hij placht zich een „gefrus- teerde toneelspeler" te noemen. In tegenstelling tot wat men verwachten zou, ging zijn muzikale voorkeur uit naar het werk van Bach en Sibelius. Paul McCartney zei bij zijn vertrek naar Londen: het is een grote schok en ik ben erg in de war. John Lennon: Ik zou niet weten wat er van ons zon der Brian zou zijn geworden. Het is moeilijk om nu aan de toekomst te denken. Om de cijfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woor den invullen die betekenen: 1. groen te, 2. offertafel, 3. evenmens, 4. plaats in N.Brab., 5. schikgodinnen (Germ. Myth), 6. plaats in Bretagne, 7. de daad van lenen, 8. schade, 9. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. vader, 4. brand, 8 ra, 10. na, 12. gom, 15. entre, 17. ede le. 19. sas, 20. lat, 22. nel, 23. Meden, 24. ale, 26. eer, 27. een, 29. adder, 30. eenre, 31. Don, 33. se, 37. ne, 38. trant, 39. staal. Verticaal: 1. Vries, 2. Aa, 3. el, 5. rij, 6. nn, 7. dadel, 9. do, 11. ets, 12. geleerd, 13. Meteren, 14. pen, 16. naald. 18. leger, 21. adé, 24. Aalst, 25. Ede, 27. eng, 28, netel, 32. os, 34. er, 35. on, 36. Ot, 37. na. Iffaihti Yattnff Eorrie Voor onze Corrie Brokken, die voor deze dag een uitnodiging had gekregen, is het een diepe teleur stelling geworden. Zij had gere kend op een plaats in de show die haar zeker was toegekomen maar haar optreden voor de kleu- ren-tv bleek zich op het laatste ogenblik te moeten bepalen tot 's middags in het tentoonstellings park voor de gasten te zingen. Dat kostte haar vele tranen. Afgezien van deze zaken heeft Duitsland zijn kleurrijke entree goed gemaakt. Vrijdagavond beet ZDF de spits af met het guldenschot-pro gramma dat ook enkele uren duur den en waarin Vico Torriani als quiz-master-presentator een heel be hoorlijk figuur sloeg. Hierbij was het beeld harder en feller van kleur. Dat kon wel in een spektakelpro gramma. Bij de Duitse kijkers bleven de meningen verdeeld: de één betreur de „Onkel Lou", de ander was ge lukkig met Vico, die de show een nieuw eigen karakter gaf. Maar ver- deeldemeningen blijven er altijd: ook over het gala van zaterdagavond en zijn kwaliteit kan men twisten. Tsjechen schieten op Oostduitse vluchtelingen WENEN Voor de tweede maal in twee weken tijd hebben Tsje chische grenswachten gisteren gescho ten op vluchtelingen die poogden naar Oostenrijks gebied uit te wij ken. Ditmaal waren het vier Oost duitsers, van wie er vermoedelijk één om het leven is gekomen. De drie anderen kwamen ongedeerd in Oostenrijk. De Oostduitsers waren met een au to komen aanrijden op een olaats in de buurt van Gmünd in Ne- der-Oostenrijk, waar de rivier de Mo- rava de grens vormt. Het viertal klom ophet dak van de wagen die tot vlak bij de prikkeldraadversper ring was gereden, sprong over deze .jiindernis^.en poogde, gekleed en wel. naar' de Oostenrijksekant van de stroom te zwemmen. Tsjechische militairen openden met mitrailleurs het vuur en troffen één der vluchtelingen, toen hij op de kant wilde klimmen. Het slachtoffer vercfcveen in het snel stromende wa ter. De andere Oostduitsers werden door een - voorbi jganger -op- de oever - geholpen. Op 13 augustus week een Tsje chisch gezin van acht personen in hetzelfde gebied naar Oostenrijk uit. Ook deze vluchtelingen werden beschoten, waardoor enkele van hen licht werden gewond. Bloedige taalstrijd RANTSJI De minister voor poli- tie-aangelegenheden in de Indiase staat Bihar heeft bekendgemaakt, dat in vier dagen van „taalonlusten" in Bihar 55 mensen het leven hebben verloren. 106 mensen liepen verwon dingen op en ongeveer 800 werden gearresteerd. De onlusten zijn ontstaan, aldus heet het officieel, door een vlugschrift tegen het invoeren van het Oerdoe als de tweede officiële taal in Bihar, waar Hindi de officiële taal is. Vij fling overleden in Brazilië JOAO PESSOA Een 25-jarige boerin in Joao Pessoa in de Brazili aanse staat Paraiba heeft het leven geschonken aan een vijfling, vier jon gens en een meisje, dat twaalf uur na de geboorte overleed. De vier jon gens wogen samen 4,7 kilogram. Als in een spionagegeval liefde gaat meespelen, komen er gewoonlijk verwikkelingen van. Zo is het ook in de vanavond op Ned. 1 in de aflevering ,JHet geval Schürzheim" van „De vijfde koïonne". Horst Schürzheim U ziet hem hier op de foto in de persoon van acteur Gerd Baltus is de leider van #en spionagegroep, waarvan ook Ingrid Lutz als secre taresse op het ministerie van defensie lid is. Zij moet de knappe Horst belangrijke geheime gegevens in handen spelen. Als ze echter op een ogenblik haar tedere gevoelens voor haar opdrachtgever niet meer voor zich kan houden U ziet, hoe innig zij hem aankijkt be ginnen de moeilijkheden, waarbij zaken en persoonlijke ambities lelijk door elkaar raken. Hoe het afloopt weet n vijf minuten over 10 haarfijn. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO .7.00 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.30 uur aflevering van „Kolonel Hogan's helden". 8.20 uur actualiteiten. 8.50 uur spionageserie „De vijfde kolonne". 10.05 uur Franse documentaire over de werking van organen in het menselijk lichaam. Ned. 2 KRO 8.05 uur jazzmuziek: Dave Brubeck Quartet. 8.30 uur speelfilm uit 1938 „De geheimzinnige dr. Clittenhouse, met Edward G. Robinson en Humphrey Bogart (14 jaar). VANAVOND TE HOREN Hilversum l NCRV i uur hoorspel „De vrienden van onze vrienden" (herhaling). i uur Berliner Symphoniker, koor en solisten in o.m. werken van Vivaldi en Roussel. I uur amusementsprogramma met muziek en zang uit Griekenland. Hilversum II NRU uur Promenadeconcert uit Londen: Pierre Boulez dirigeert het BBC-Symfonieorkest in werken van Debussy en Mozart. 5 uur documentaire „De reder als ondernemer". uur amateurkoren zingen. uur Iks, een sprong in het duister uit Berlijn. Berlijn^ Filh.-.iv indoverdenking; I II. 298 m. VARA: •s; 18.15 Actualltel- Wood Promenade klankbeeld; 22.0" volken; 20 50 -eder als onderner Nieuws; 22.40 Re- zlek; 23.55-24.00 Nieuw GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA TELEVISIE V\*\VOYD Nederland I. NTS. 18.45 De dng; AVRO: 19.30 Kolonel Ho- AVRO: 20 20 AVRO's Televi- zier: 20.50 De vijfde colonne Het geval Schürzheim. TV-spel22.05 Het Innerlijk le ven. film over het rnenseli"- lichaam: NTS: 22.25-22.30 Jot De geheimzinnige dr. 'house: STER: 21.56 Re NTS: 22.00-22.15 Journaal 10. 19.30 Flipper 20 23 De vluchteling. Marl'. ihlppers. 12.20 V. d. land bouwers 12.27 mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Licht ensemble met so listen. 13-30 Licht gevarieerd muziekprogramma (opn.) 14.00 Simba's sterven niet. hoorspel (3). 14.40 Gevarieerde grammo- foonmuzlek. 15.00 Muzikaal middag magazine. 17.00 Over heidsvoorlichting. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Licht gevari eerd Dlatenprogramma. 18.40 Musicerende dilettanten: koor- ïênwijding. 9.00 Klank- 11 nee nade irkest. 5.V. li .30 Draaior^ Nieuws. 13.10 Actua- <gr.). 12 kost 13. opera (opn.) 15.40 Het buit< r de Ueners^ ^"TROsf^OO Nieuws. 9.02 Actu aliteiten. 9.10 Vakantletips. 9.13 Platenprogramma 10.02 "pop- en cabaretprogram ma met interviews. VARA: 10.00 Nieuws. 10.02 Pop- en ca baretdecor. (10.30 Geen ja, Nieuws. 12.02 Platen bij "de lunch. (13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14 02 Verzoekplatenpro- gramma. 15.00 Nleuws.^.O^Ge- (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws 17.02 - 18.00 555555en en Dief in het die haar porte- kwadraat Sn°ha'l fa"™ warenhuis in Stockholm werd een uur nadat zij weer thuis was, opgebeld met de me- dedeling: „Wij hebben uw portemon- naie gevonden." Dolgelukkig "snélde zij n aar het wa renhuis. maar-daar wist, men van niets. Toen zij weer in haar flat terug gekeerd was, trof zij daar een ware ravage aan. Juwelen en schilderijen ter waarde van 7200 gulden waren verdwenen. De dief had haar tweemaal te pak ken gehad. 36 „Nou, AliceHij trok een houten stoel bij en ging tegenover haar zitten, terwijl hij zich afvroeg of zij door zijn komst zich de dood van haar zuster weer herinnerde, zodat in haar benevelde hersenen dit een voortzetting was van de gebeurtenissen toen in het ziekenhuis, terwijl de tussenliggende tijd door haar was vergeten. Haar magere lichaam in de veel te grote kleren deed hem denken aan de kat, want zij leek op een kat die door kinderen in oude kleren is gekleed. Hij schreeuwde: „Hoe gaat het, Alice?" „Dat zeg ik je toch?" Haar magere handen beefden van de verlamming, maar er brandde een boosaardig vuur in haar donkere ogen en op haar wangen was een vaag rood ontstaan. Moore nam tot zijn tevredenheid hiervan kennis, hij beschouwde dit als de tekenen van een herstellende gezondheid. Het was heel goed mogelijk dat Alice zou opleven, nu zij onder de druk van haar tirannieke zuster uit was. Hij voelde haar pols en hij verbaasde zich over de snelheid waarmee zij haar hand wegtrok. De geur van muffe oude kleren en een oud vrou- wenlicnaam drong in zijn neus. Hij zei: „Nou, nou, Alice". Het klonk als een zacht verwijt, maar hij deed geen poging haar te dwingen. Hij bleef met zijn handen op zijn knieën zitten en telde haar pols door op de slagader in haar nek te letten en op zijn horloge te kijken. Daarna bleef hij haar peinzend opnemen en zij' staarde terug, het was echter net of haar ogen naar een levenloos voorwerp keken. Lang geleden had hij diezelfde blik in de ogen van opgesloten dieren gezien in de pathologische afde ling van zijn ziekenhuis. Deze vrouw zou krankzinnig kun nen zijn, zij scheen zich niets meer te herinneren. Volgens Moore was dit het ergste van het. oud worden, hoewel alle verschijnselen erg waren, maar dit verlies aan contact met anderen was toch wel het verschrikkelijkste wat er bestond. Maar, overdacht hij opeens, dan toch niet voor de betreffen de persoon. Oude Alice was afgesneden van alle ellende, behalve haar eigen ellende. Zij had geen last meer van sympathie of antipathie voor anderen. Misschien had zij wel gelijk en kon zij zonder de stimulans van de ruzies met haar zuster niet meer leven. Hij moest haar dus niet al te zeer met zijn behandeling plagen, het zou haar leven nauwelijks verlengen, maar hij' moest haar zo gelukkig mogelijk maken en verder de natuur haar loop laten. Een zwak geluid als afkomstig van een windstoot kwam over haar lippen. Hij concentreerde nu weer zijn afgedwaal de geest op haar en zag dat haar hoofd voorover was gebogen en haar ogen gesloten. Het leek wel of zij zacht was flauw gevallen in al die kleren. Alice sliep. Hij stond op en zette voorzichtig zijn stoel weg; daarna ging hij naar de ijskast, haalde ei een karton melk uit, rook eraan en schonk een kom vol die naast het fornuis op de grond stond. De gele kat die hem de ijskast dicht hoorde doen, kwam onder een gordijn van een gang uitkruipen en draafde naar de kom, terwijl hij luid spon. Moore vertrok en sloot de deur achter zich. Op het pad bij het kapotte hek kwam hij een buurvrouw tegen die hij kende. „Gaat u de oude Alice opzoeken?" „Ja, dokter, ik ga haar potje koken. Ze eet piet meer dan een vogel". „Goed. Haar lichaam heeft niet veel voedsel nodig". „Nu u toch hier bent, dokter Moore, kan ik vertellen dat zij zich niet wil wassen. Ook mag ik niets in het huis aanraken. Alleen mag ik de vaat doen, maar het bed opma ken mag ook niet. Ik denk dat zij het doet om haar dode zuster te plagen die altijd de lakens uitdeelde. Dat zal het zijn, of ze moet gek wezen, maar ik geloof eigenlijk niet dat het haar verstand is. „Laat haar maar betijen en kijk of het over gaat. Ze heeft nu niet veel last van het vuil, zij is nu haar eigen baas voor het eerst in haar leven en dan is het niet verwonderlijk dat zij koppig haar eigen zin wil doordrijven. Het is fijn dat u een oogje in het zeil houdt." „Nou....het kost me niet veel moeite. Trouwens, we worden allemaal oud." wajfw, ,,Ja, jammer genoeg wel." Hij was er zich van bewust dat zijn opmerking maar al te duidelijk was. Hij klom in zijn jeep en reed terug maar de stad. Hij had de keus tussen op tijd met zijn spreekuur begin nen en een sandwich eten. Hij koos het eerste en werd ervoor gestraft door een ongewone toevloed van patiënten. Bovendien wilde iedereen nog extra tijd om ovei het geval Truelove te praten en de afwezigheid van doktoren. Toen de laatste patiënt vertrokken was, bemerkte hij zonder verba zing dat hij doodop was. Wordt vervolgd De 21-jarige Dure vrouw Tobby Bau uit Port Moresby (Australisch Nieuw-Guinea) heeft het bruidsschat-record gebroken om De bruidsschat, door de familie bekostigd, werd uitbetaald in 1.029 granaten, 54 zakken rijst, 59 zak ken meel, 56 zakken suiker en vier varkens tot een gezamenlijke waar de van 18.000 gulden. Pas nadat dit alles zes uur lang verzameld en geteld was, kon de bruiloft be ginnen. SUKKELTJE EN BRUUNKE 38. Stikkeltje probeert de blokfluit en blaast zo hard hij kan, „Stttü zachtjes blazen; je lijkt wel een alarmfluit!" roept meneer Aria, met de handen op de oren. „Alle vogels vlogen di rect weg!" zegt Bruunke onverstoorbaar. ,,Je hebt niet de minsté aanleg!" constateert meneer Aria, „jullie zullen direct uit Muziekstad weg moeten!" „Maar we MOETEN eerst naar de hoeden makers Krimp en Hol" zegt Stikkeltje, haast in tranen. Maar mevrouw Aria brengt uitkomst. „Ik weet er iets op, waardoor je je toch "hier kunt redden!" zegt ze. „Ga maar mee naar de „Hier, deze ouderwetse grammofoon mogen jullie wel hebben; even kijken.... ja, hier is de enige grammofoonplaat van de stad, achter gelaten door een logé. WIJ maken altijd zélf onze muziek, weet je. Zo, succes, er mee!" Het is wel een hele sjouw! FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11