eekagenda Morgen inschrijving voor haring en wittebrood Gambit—amusement zonder enige verdere prententie Winkelcentrum en plein in kern Zoeterwoude DE NIEUWE LEIDSE COURANT BEZORGERS Studenten opgesloten in hun eigen woning Ell WE LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 AUGUSTUS 196. Vrijdag (25 augustus) •ieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Al- t de Klerk (Haarlem) iCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur adentie-Orkest, met Marianne Jasch- Zaterdag (26 aug.) )en Burcht, 4—8 uur: inschrijving ir haring en wittebrood. )EN HAAG Diligentia, 2.15 uur: ïeelgroep Arena met „Ploeft". iCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: ernationaal folkloristisch danstheater. )ELFT Markt, 1 uur: De Drum- irds: 8.30 u.: community-singing me- iverking van korps Ned. Kabelfabrie- )ELFT Waalse kerk, Oude Delft 1,3.30 uur: orgelbespeling. Maandag (28 augustus) )ELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Dinsdag (29 augustus) ireestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur r. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- s Ned. Gemeenten. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: sidentie-Orkest, Herman Krebbers, vi- DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Woensdag (30 augustus) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 reekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: Bat- Robin en de Raadselman. DEN HAAG Camping Ockenburgh, Dte tent, 8 uur: jeugdfanfare en drum- ad. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: lieert Kongolese groep, met orgel. SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei- rstraat, 8 uur: orgelconcert Ben Fey. DELFT Markt, 2.30 uur: kinder- orstelling Taptoe Delft, 9 uur nam. ptoe Delft. Donderdag (31 augustus) Ifd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: Taptoe Delft, 7.30 uur vanaf Stati- splein.-' t DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 orgelconcert Heinz Wunderlich. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Vrijdag (1 september) Koningskerk, half 8 tot 9 uur: receptie i L. Kievit t.g.v. zilveren ambtsjubi- Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: :so Aalsmeer, 7 uur vanaf Stati- 'splein. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: rgelbespeling Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: ïrtgebouworkest, Hans Rich- aaser piano. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Zaterdag (2 september) Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver- liging: excursie naar Oostvoorne. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: rgelconcert Wim van Beek, met Anner ijlsma cello. HAAG Schouwburg, 8.15 uur: aagsche Comedie met „Zo is het of zo jkt het". DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft lot). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Ipotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 1136. Op zaterdag 26 augustus is in Lei- zoor spoedeisende gevallen, 'smor- van 8 tot 12 uur bovendien geo- Haven Apotheek, Haven 18, tel. 5085. Apotheek R. van Breest Smallenburg e Leiderdorp en Apotheek Voorscholen ijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon- lag 27 augustus gesloten van 8 uur tot tuur. EN DOKTER NODIG? Tot zaterdagmiddag 12 uur raadplege a de eigen huisarts, indien deze niet vakantie afwezig is, daarna de dok- ersdienst bellen, 5 maal 2. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Gam- (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Sabotage complot Gouden Zeven (14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het naakte vlees (18 jaar) Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Helden zonder glorie (14 jaar4 Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dokter, wat doe je nou? (14 jaar) Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden) Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn olgende tijden geopend Llndestraal lb maandag geslotei dinsdag 911.15 u eu 13.36—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.36- 18,15 u, vrijdag 911.15 a en 13.36—18.40 -zaterdag 8—11.15 u. en ■3.36—16.36 a Van der Werfstraat 39: maandag en gesloten, woensdag 8—11-15 en 13.3017.15 u., donderdag 8.3011.15 er 133018.15 u., vrijdag 8.36—11J5 a 3L 13-3018.45 tL, zaterdag 7.3011.15 er 13.3016.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag iondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: fo- o's van Leen Manneke, tot 31 augustus. Sted. museum De Lakenhal, Oude LEIDEN Morgen is het weer zover: de inschrijving voor de uitdeling van haring en wittebrood op 3 oktober. Een traditioneel pwrft van het jaarlijkse feest, gebaseerd op de gebeurtenissen uit 1574, in beeld gebracht in di/fc reliëf van het Van der Werf-monu- menlt. Van 4 uur 's middags tot 8 uur 's arvonds kan men morgen voor zichzelf, voor familieleden en voor kennissen inschrijven voor deze feestgave, waarvan het stempel „bedeling" allang is ver vangen door „traditie". Juist ook daardoor neemSt de belangstelling voor haring en wittebrood" de laatste jaren weer toe. 1 Ook meer jongeren Onder degenen, die zich laten inschrijven, zijn er, die dit al tientallen jaren doen, uit gevoel voor traditie en omdat zij hebben begrepen hoe belangrijk het is, dit deel van de herdenking van Léidens ontzet in stand te houden. Het gaat immers om een sym bolische herhaling van de gebeurtenissen uit Ï574 to bh de Water geuzen van admiraal Boisot met hun platboomde vaartuigen over het ondergelopen land de stad konden bereiken en de uitgehon gerde bevolking met haring en brood konden spijzigen. Leiden was gered en dank zij de onversaagde dapperheid van de Leidse bevolking was een mijlpaal bereikt in de vrijheidsstrijd der Neder landen: het hart van de belangrijke provincie Holland bleef be houden voor de Prins van Oranje. Weer out zoute haring Diit jaar zullen enkele tientallen „Watergeuzen" met hun vaar tuigen bij de Waag aan de Aalmarkt afmeren om de feestviering luister bij te zetten. De belangstelling stijgt voor dit traditionele programmapunt, zoals wij dl opmerkten, met name ook bij de jongeren. Vorig jaar werden aan ruim 7.500 personen van alle rang en stand en uit alle delen van de stad haring en wittebrood uitgereikt. Evenals vorig jaar zal dit keer oMzóute haring worden uitgedeeld, die direct na het schoonmaken kan worden genuttigd. Raadsagenda Zoeterwoude ZOETERWOUDE Woensdagavond om 8 uur vergadert de raad. De agenda vermeldt onder meer: treffen van een tijdelijke voorziening voor de nood- slachtingen; verpachten van jachtrecht; vaststellen bestemmingsplan Kern; aangaan geldlening, groot f 705.000.-; uitbreiding riolering Rijnegommer- straat; wijziging rechtspositieregelin gen. Burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Geboren: Sas- kia M dv G van der Heijden en van: Swaneveld; Nicolette M J dv van: A G Droogh en van: M J van Schie. Ondertrouwd: J D Versteegen 21 jaar en C K E Rönnfeldt 20 jaar te Hamburg; E Turk 24 jaar en S M Kramp 21 jaar te Leiden PCM Starrenburg 22 jaar te Voorschoten en T G M Lelieveld 24 jaar; P A A van Noort 23 jaar en W M van Stein 26 jaar te Lisse; Q T P M Be-rbee 22 jaar te Sassenheim en P A M Zeven hoven 21 jaar; W L M van Schie 23 jaar te Waddinxveen en J G M Lelie veld 22 jaar; G L Meier 25 jaar te Es sen en H E den Eisen 20 jaar; C R van der Meer 24 jaar te Sassenheim en C H M van Klink 23 jaar; T L Zand bergen 35 jaar en M M A van Steijn 24 jaar; C B G van Cromvoirt, 25 jaar en J A A M Bus 23 jaar te Leiden. Getrouwd: B A M De Groot en M T Pieterse; D Sopar en M C A van Swieten. ZOETERWOUDE Hoewel het dorpscentrum in zijn huidige omvang momenteel groot genoeg is, moet worden verwacht, dat hierin snel ver andering komt. Ten eerste doordat het plan Westeinde weldra in een ver sneld tempo wordt volgebouwd. Bovenldiien wordt binnenkort met de aan leg van de westelijke omlegging van de provinciale weg begonnen waar door deze weg van Lelden naar het groeiende Z&oetermeer meer verkeer zal trekken, wat ook stimulerend op het dorp zal werken. Uitbouw van het huidige winkelcentrum in meer moderne zin is dus wenselijk. Gunstige factoren hiervoör Zijn de verwerving van een industriecomplex bij de Hervormde kerk door de ge meente, de noodzaak van vervanging van de openbare school en amovering van enige krotwoningen daarnaast waardoor een open terrein kan worden gemaakt, geschikt voor een modern winkelcentrum van beperkte omvang. Verder kan de huidige autoweg (langs de Hervormde kerk) ten noor den van het nieuwe complex worder gevoerd zodat het winkelcentrum een rustig voetgangersgebied kan worden. Het voetbalveld kan van de Loethe worden verlegd naar een nieuw ter rein ten oosten van het Watertje. Gun stige consequentie hiervan is, dat ten zuiden van het winkelcentrum een groot plein kan worden aangelegd, waarlangs enige openbare gebouwen en flatgebouw tot drie lagen kan ver- Het plein wordt door straten ver bonden met het Watertje en met de toekomstige westelijke uitbreiding. Via deze uitbreiding wordt het in verbin ding gebracht met het ontworpen via- Amateurtonelisten en kunstenaars in school Breestraat LEIDEN Aangezien het plan van de afdelingen Leiden van de Ned. Amateur-Toneel-Unie en het Werkverband R.K. Amateurtoneel 0111 in de voormalige blo-school Breestraat 66 een amateurtoneelcentrum te vestigen voor repetities, cursussen, vergaderingen en opslag décorsgeen doorgang kan vinden in verband met de hieraan verbonden zeer hoge kosten, hebben genoemde afdelingen zich nu verenigd met een plan van de gemeente. Dit komt er op neer, dat het gebouw gedeeltelijk ter beschikking zal komen van het amateurtoneel. De gemeente zal de allernoodzakelijkste voorzieningen aan de ruimte treffen, waarmee 23.000 is gemoeid. De niet voor amateurtoneel nodige ruimten zullennadat daarvan van gemeente wege eveneens de noodzakelijkste voorzieningen zijn getroffen, worden verhuurd als atelierruimte aan kunstenaars. B. en Wstellen de raad voor, akkoord te gaan met een krediet van f 23.000,-. Suigel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 0 kassen zaterdags en zondags ge- Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3, 17 en 31 aug.. van 104 uur (doorlopend). Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot n met zaterdag van 10 tot 5 uur zon- ags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- TENTOON STELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten- -onsielling Bali, beeld en droombeela tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). vraagt voor spoedige indiensttreding nog enkele voor wijken in Oegstgeest en Leiden (binnenstad). (leeftijd 15 jaar of ouder) Aanmelden: Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 31441. duct over 'de ^provinciale weg in de richting Stompwijk. Het plein krijgt een goede functie bij feestelijke gele genheden en voor het parkeren van Aangezien geen bezwaren tegen het plan „Kern" zijn ingediend, stellen B. en W. de raad voor het bestemmings plan vast te stellen. Meisje ontsnapt via dakgoot LEIDEN - Vier jeugdige Leidenaars hebben gisternacht een studentenecht paar en een studente meer dan ander half uur lang in hun eigen woning ge vangen gehouden. Ten slotte gelukte het de studente via het dakraam en de dakgoot te ontsnappen en de politie te alarmeren, die de vier vanmorgen kon arresteren nadat de studenten hen van archieffoto's hadden herkend. IEMCO ERRES TELEVISIE 59 cm. 948.— inruil 250— 698,- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Franck Mar- tinus, z v L A Zandvliet en J J Kind- Ie: Johannes Petrus Paulus, z v J Verplancke en H Kluivers: Daniel Gerard Willem, z v W L H Sloos en A G van> den Berg: Johannes Adam, z v J G de Best en W J van der Holst; Johan Pieter, z v H Schalk en J L Geervliet; Cornelia Margaretha Claudlia, d v S G Behrens en C J W van der Niet; Yvonne Sophia Corne lia Maria, d1 v S M M Vermolen en H M van Tol; Leonaröus Hendrikus, z v H J Bruggeman en A W Rein ders; Debora Eunice, d v D van der Veere en J E Benschop. Overleden: ACM Witkamp, 73 jr, Gehuwd: H J L C Meijer en C E M Hazebroek; A Griekspoor en J A H M Eduard; C Souhoka en C de Vrind; C M Heemskerk en C A V Kuijsters; W H M Oostdam en A J van Rossen; L Filemon en Y S G de Wit; K Lens en M van Egmond; R van der Lip en G Nagtegaal; C W Boeren en M A M van Schravendijk. Ondertrouwd: AAA Ouwerkerk en E van der Vijver; M M Allouch en M M P F Hoogervorst; J Kruider en M Zwaan; H Dusoswa en H Peet; N V van Seggelen en M L V Verhoe ven: L van Koppenhagen en W I van Hemerit; D G de Rooij en V I M Bur gers; G M van den Broek en C M Ba- velaar; T C Kapaan en M van der Meij; A Kuijt en M Molenaar; A G Brandt en E F van den Berg; HAF van de Wakker en H P M Delfos; O D L Strack en A D Kuenen; W Kramer en A M Keijser; W F de la Rie en J van Dam; G Wesselink en E H A Maaskant; J G M Schimmel H M van Oerle; A N Eradus en S Plezrier; H Kositer en J J M van de Meulengraaf: O R Mul en M C H Kortram; R M Kellogg en L C Ver- De vier jongelui (een 26-jarige ex ploitant. een 19-jarige loodgieter en twee jongens van 20 jaar) drongen 's nachts het huis van de slapende stu denten binnen. Ze begonnen zonder meer al het 'huisraad naar buiten te De politie vermoedt, dat zij handel den in opdracht van de huiseigenaar, die ruzie met het studentenechtpaar had gehad toen het wa,s komen vragen aan het huis een en ander te repare- De wakker geworden studenten vroegen de indringers hun werkzaam heden te staken en het huis te verla ten, maar ze reageerden daar niet op. Toen de bewoners de politie wilden gaan alarmeren, sloten ze hen op en vertrokken na de verhuizing te heb ben voltooid. Nieuwe rector voor Stedelijk Gymnasium LEIDEN In verband met haar be noeming tot adviseur van de gemeente Leiden voor het openbaar voortgezet onderwijs heeft mejuffrouw dr. A. M- M. Smit eervol ontslag gevraagd uit haar betrekking van rectrix van het Stedelijk Gymnasium. B. en W. stellen de raad voor in deze vacature te voor zien door het benoemen van drs. A. M. Coebergh van den Braak, eerste con rector van het gemeentelijk Thorbecke- lyceum te Utrecht andere namen komen op de voordracht niet voor aan gezien er verder geen geschikte kan didaten waren. De te benoemen rector, die in Ben- nekom woont, is 43 jaar oud. Hij werd geboren in Den Haag, waar hij een gymnasiale opleiding kreeg. Van 1942 tot 1950 studeerde hij filosofie en theo logie aan het seminaritrm te Warmond, waarna hij aan de R.K.-universiteit te Nijmegen klassieke letteren studeerde. In 1957 werd hij leraar aan het R.K.- gymnasium te Heemstede en twee jaar later werd 'hij aan het Thorbecke- lyceum te Utrecht benoemd, waarvan hij in 1963 ook conrector waa. Fa. Brinks bestaat veertig jaar LEIDEN Gisteren vierde de Fa. Matth. Brinks het feit, dat veertig jaar geleden in het pand Turfmarkt 11 een zaak in goud en zilver werd begonnen. Gisteren had ook de her opening van de geheel gemoderniseer de zaak plaats. De „oude" heer Brinks begon in 1927 aan de Turfmarkt en zijn zoon de heer M. Brinks, zette de zaak van zijn vader voort. In 1937 verhuisde de winkel naar het pand Haarlemmer straat 126, waar deze nu nog is ge vestigd. Vijf jaar geleden werd een filiaal gesticht in de Schoolstraat te Voorschoten. Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan: en de heropening werd gistermiddag en gisteravond een re ceptie gehouden. LEIDEN Morgenavond om half 8 spreekt de heer D. Groot uit Veenen- daal in het gebouw Hoge Rijndijk 24 voor de Geref. Gemeente in Neder land. CAMERA De namen Shirley Maclaine en Michael Caine samen in een film zouden een uur van kostelijk plezier moeten ga randeren. Maar in Gambitvalt dat een beetje legen. Het verhaal is niet zo origineel. Harry Dean, een gentleman-zwendelaar, en de „kunstkenner' Emile Fournier vervalsen een uiterst kostbaar beeld, dat het eigendom is van een miljonair. Op deze wijze willen zij in het bezit komen van het origineel. Daartoe hebben zij de hulp van de taxi-girl Nicole Chang nodig. Volgens het plan van Dean zal de gehele geschiedenis op rolletjes moeten verlopen. De diefstal wordt ontdekt, maar niet verijdeld en dat tenslotte de miljonair in het bezit blijft van het origineel komt alleen doordat Ni cole haar partner in de inbraak om weet te praten voortaan een mens van eerlijke levenshandel en -wan del te worden. Dat de toeschouwer toch nog voor verveling gespaard blijft, komt uit sluitend door het plezierige spel van Shirley Maclaine en Michael Caine, maar de film mist de vaart en de spanning, waartoe het scenario toch wel mogelijkheden biedt. Daarbij had de tekst spitser en geestiger kunnen zijn. (Voor een gezellig avondje uit). Sabotagecomplot Gouden Zeven LIDO „Sabotagecomplot Gou den Zeven" is een weinig originele harde thriller, waarin geheimagen ten achter staven uranium en een nieuwe uitvinding aanzitten. Wilde en spannende avonturen, waarin Michael Caine, plezierige speler in de film Gambit. niet alleen mannen, maar ook een mooi meisje een belangrijke rol doezeld. speelt, vullen de film van het be gin tot het eind. (Jacht op uranium). gaat zien, komt al gauw bedrogen uit. Immers naakt vlees kan ook een onbedekte arm zijn en naakt is en blijft in zulk soort films be dekt naakt De film, die van Japanse makelij is, bedoelt een drieluik uit het le ven gegrepen te zijn. Deze grepen blijken echter losse flodders die als middel moeten dienen om de film „aan te kleden". Het eerste deel van het drieluik gaat over een man, die zo schrikt van een auto-ongeluk, dat hij tot groot verdriet van zijn vrouw im potent wordt. Het middenstuk laat een schoolmeisje met ervaring (op het gebied van mannen) zien en het sluitstuk verhaalt van een prosti tuee, die denkt de ware liefde te hebben gevonden. Wanneer zij door haar vriend wordt teleurge steld. maakt zij een einde aan haar leven door de zee in te lopen. Drie filmpjes, waarin op zo'n ama teuristische manier met (bedekt) bloot wordt gegoocheld, dat de toe schouwer op zijn klompen kan aanvoelen, waar het op uitloopt. (Zwak vlees) Prolongaties REX „Helden zonder glorie". De bekende oorlogsfilm (Engelse titel: The naked and the death) van Raoul Walsh, die een beeld geeft van de geallieerde strijd tegen de Japanners. Hoewel niet geheel vrij van valse romantiek wordt de ver schrikking van de oorlog niet ver- STUDIO „Dokter, wat doe je nou?". Lachfilm waarin alles draait om Leslie Philips, die er een kos telijke grap van maakt. TRIANON (2 en 8 uur) „The LUXOR Wie aangelokt door sound of music". Lieve musical met de titel de film „Het naakte vlees" een slap verhaal. Het naakte vlees

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3