KOERIERS DEEN FREDBORG VERRASSEND WERELDKAMPIOEN TIJDRIT Greep naar de macht van Klaas Balk gelukte niet Opnieuw kleurrijk spektakelstuk Publiek Taptoe hield even de adem in Grote partijen onderhandelen over Vietnam Autocoureur gedood HERSTEL VAN MANCHESTER DAF: „Geen eigen anderhalf liter benzinemotor,'' Overheid bezuinigt op sanering middenstand Prot.-ehr. comité Warmond en liet plan Zwanburg N.V. Elam NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 AMSTERDAM De Deen Niels Fredborg uit Aarhus is de eerste wereldkampioen wielrennen 1967 geworden. Dat was in feite een volslagen verrassing op de eerste dag van de baan- kampioenschappen in het Amsterdamse Olympisch Stadion. Fredborg greep de regenboogtrui namelijk op de 1 kilometer tijdrit met staande start, een nummer waarop de veelvoudige wereldkampioen Trentin uit Frankrijk andermaal zonder pardon favoriet was. Maar de als laatste gestarte Trentin kwam niet eens op de ere podium, want de drie daarop beschikbare plaatsen werden ge reserveerd voor Fredborg, de 32-jarige voor velen volslagen onbe kende Pool Latocha en de donker getinte Gibbon uit Trinidad, van wie niemand iets had verwacht. De Deen Niels Fredborg werd de eerste wereldkampioen wielrennen in 1967. Hij zegevierde op de 1 kilo meter-tijdrit. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie gevraagd de sprintster Wil ma van de Berg (De Keien) toe te voegen aan de ploeg, die zal worden afgevaardigd naar de pre-Olympische wedstrijden, welke in oktober in Mexico worden gehouden. Machtsvertoon De jonge Nederlander Klaas Balk (18) uit Badhoevedorp reikte niet ver der dan een zesde plaats. Mogelijk iets teleurstellend, maar hij kan nog enorm veel leren. Zijn tijd van 1.09.49 was overigens de beste die Balk ooit op de kilometer voor zich liet afdrukken. Later op de avond Het onze land genoot Piet de Wit uit Wormer er geen twijfel over bestaan wie er straks wereldkampioen bij de amateur-stayers zal worden. Hij won zijn serie met groot machtsvertoon en lijkt niet te kloppen, waardoor De Wit zijn vorig jaar in Frankfurt veroverde wereldtitel gaat prolongeren. Er kan evenwel nog een kink in de kabel komen alg het gedrag van gang maker Koch wordt gestraft. Koch is tijdens de rit van gisteravond tot drie maal toe ingereden op het Franse jury lid en oud-stayerkampioen Georges Paillard, toen deze op de baan stond. De Fransman beklaagde zich direct en eiste dat Koch voor de rest van het tornooi een startverbod zal worden op gelegd. Nederlandse officials zullen Koch dwingen zijn verontschuldigingen aan te bieden om daarmee een naar incident te voorkomen. De wereldkampioenschappen wielren- 1 nen op de baan zijn gistermiddag na een korte fanfare van de Amsterdamse poli- tiekapel begonnen. Dames uit de strijd De dames beten het spit af. waarb(j Jannie Jonkers uit Gameren en Keetie Hage uit St. Maartensdijk zich niet voor de halve finales van het achter- (Van een onzer verslaggevers) DELFT Taptoe Delft 1967 ls meer spectaculair, levendiger en bruisender dan ooit. In hoog tempo ontrolde- zich gister avond voor duizenden bezoe kers dit immense kleurrijke spektakelstuk waarin aan vele facetten aandacht wordt be steed. Taptoe Delft 1967 kent vele hoog tepunten. Een adembenemend mo ment is het wanneer de commando's in een wervelende vaart van een ongeveer tachtig meter hooggelegen trans van de Nieuwe Kerktoren via Kritische motie (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamer debat over Vietnam, waarop buiten het parlement met zoveel klem is aangedrongen, begint morgenochtend om elf uur. Het zal hoogstwaarschijn lijk tot laat in de avond voortduren. De verwachting is, dat minister Luns (zojuist teruggekeerd van een offi cieel bezoek aan Polen) met een of meer moties zal worden geconfron teerd. Achter de parlementaire schermen is de laatste dagen intensief onder handeld over een ontwerp-motie van de PvdA-afgevaardigde Ruygers, waarin in gematigde bewoordingen stelling wordt genomen tegen de Amerikaanse politiek inzake Vietnam en tegen het militaire optreden van de V.S. aldaar. De bedoeling is hier van een motie van de zes grote en middelgrote partijen te maken. Er is nogal wat aan het ontwerp-motie geschaafd om het iedereen naar de zin te maken. Desondanks bleef de VVD er zeer gereserveerd tegenover staan. KVP. PvdA. ARP. CHU en D'66 zouden het inmiddels over de formulering van de tekst eens zijn geworden. LUNS EN AR De grote vraag is hoe de minister zich tegenover deze motie zal opstel len Hij is tot dusver steeds een voorstander van de Amerikaanse Vietnam-politiek geweest. Dat gold tot dusver zij het in meer gema tigde zin - ook voor de AR-fractie. maar daar is het standpunt de laatste maanden niet onbelangrijk ge- wijzigd. De Zuidvietnamese ambassade in Londen heeft de afgelopen dagen con tact met de Kamerleden opgenomen om nogmaals de pro-Amerikaanse visie van de Zuidvietnamese regering te argumenteren, touwen naar het midden van de markt glijden. De spanning was waarneembaar in het duizendkoppige publiek dat enthousiast deze durvers met ovaties wilde belonen en zich slechts door de commentator liet weerhouden tot volgingsnummer hebben kuni plaat- Janny Jonkers kwam met de slechtste t(jd van alle twintig deelneemsters uit de bus en viel direct af. Keetie Hage deed het wat beter. ZIJ won na uiter ste krachtsinspanning van de forse Engelse June Mary Pitchford. ste honderd meter perste Keetie staande op de pedalen een lange rusn uit die net voldoende was om te win nen. Maar in de kwart-finale was de Zeeuwse tegen het Russische geweld dat Garkushina ontketende volmaakt kansloos. Keetie liet voor haar doen een uit stekende tijd van 4.18.56 afdrukken, maar de Russin had aan 4.06.45 genoeg om de drie kilometers te overbruggen. Bij de amateur-stayers bereikte be halve Piet de Wit ook onze landgenoot Helsloot de finale door zijn serie te winnen. Hij klopte verrassend de Zwit- Het dopingonderzoek dat gister avond na afloop van de ritten werd ge houden, verliep zonder incidenten. Alle aangewezen renners en rensters meld den zich keurig op tijd en voldeden aan hun verplichtingen. Etappezege van Rini Wagtmans NAMEN De Nederlandse amateur Rlnl het8Nederiand" tearr^blfhet6wereldkampi oenschap op de weg. heeft woensdag ,d< gewonnenftPWagtma: Floreffe '"in f Belgen Capiaux en iltslag: 1. Blni Wagti 2 Gilbert Capiaux (Belg) Juchelz (Belg) z.t.: 4. Henk Meuw- Ned) 2.53.10: 5. René Pijnen (Ned) Leslie West (GB) z.t.: 7. Eduard Nederland B.39.0C SCHIPHOL Met een lijnvlieg- tuig van Japan Air Lines is woensdagmiddag de Nederlandse ten niskampioene, Astrid Suurbeek van Schiphol naar Japan vertrokken om in Tokio aan de zomer-universiade deel te nemen. Nog geen contact met Van den Boorn WENEN De Nederlandse ambas sade in Boekarest, die ook de Neder landse belangen in Bulgarije behar tigt, heeft bevestiging gekregen van de Bulgaarse autoriteiten dat Tonnie van den Boorn is gearresteerd. Het is nog niet gelukt om toestemming te krijgen voor een onderhoud. De Maastrichtenaar is aangehou den toen hij de Oostduitse halfzuster van zijn vrouw, Gudrun Lehmann, uit Bulgarije wilde smokkelen. Op de ambassade was niet bekend of en wanneer een proces tegen Van den Boorn zal worden gevoerd. Westelijke waarnemers geloven niet, dat de autoriteiten hem zwaar zullen aanpakken. LUIK Tijdens de eerste nacht van de autorace „de marathon van de weg", die op de Nurbürgring wordt gehouden, heeft een ongeluk plaatsgehad, dat het leven kostte van de Belg Berger. De Porsche van Ber- gar reed tegen een boom. De coureur was op slag dood. TIMMAN NAAR DERDE PLAATS JERUZALEM Jan Timman heeft in de vijfde ronde van de fi nale van het wereldkampioenschap jeugdschaken de Zweed Lennart Asplund verslagen. De Nederlander staat in het algemeen klassement op de derde plaats met drie overwinnin gen na vijf partijen. De Portoricaan Julio Kaplan vero verde de leiding door de West-Duitser Robert Hübner te verslaan. Kaplan heeft 3% punten na 4 partijen. Op de tweede plaats staat de Brit Raymond Keene met. 3 (4), gevolgd door Timman. de Roemeen Dimitru Ghizdavu 2'/i (5), Hübner 2 (3), Asplund 2 (4), Lawrence Day 1 (4), Amikam Balshan (3) en Treje Wi- be V» (3). LONDEN Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal werden woensdag de volgende wedstrijden gespeeld: Chelsea Newcastle Uni ted 11; Manchester United Leeds United 10; Sheffield Wed nesday Leicester City 21; South ampton. Manchester City 3—2; Stoke City Sheffield United 1—1; Sunderland Fulham 30; Totten ham Hotspur Everton 11; Wol verhampton Wanderers West Brómwich Albion 33. OSLO Noorwegen heeft de tweedaagse atletiekontmoeting tegen de gecombineerde Nederlands-Bel gisch-Luxemburgse ploeg gewonnen met 231,5 tegen 177,5 punten. Het slotstuk hierbij werd zelfs gevormd door een groep commando's, die op hun buik liggend, deze glij- tocht waagden. Als vredesduiven wiekten zij in het licht der felle schijnwerpers naar beneden. SPOOKPELOTON Van een geheel ander karakter zeer zeker even spectaculair was het optreden van het spookpeleton. Dit demonstraticpeloton van de Ko ninklijke Luchtmacht gaf een staal tje exercitie weg waarin het uiter ste aan discipline en zelfbeheersing werden gedemonstreerd. Heel lang hield het. peloton het publiek in het ongewisse of het nu wel of niet zou schieten. Telkens wanneer men zich op een knal voor bereidde, bleef het bij een lenig ma nipuleren met het geweer en pas toen men deze bewegingen geboeid volgde kwarn, zoals altijd, het niet verwachte schot. MUZIEK Maar het bleef deze avond geluk kig niet alleen bij behendigheids wedstrijden.- Er was muziek,, veel muziek; dan afzonderlijk, dan weer massaal traden vele militaire mu ziekkorpsen in het licht van de schijnwerpers. De Marinierskapel van de Konink lijke Marine met tamboers, pijpers en fakkeldragers van het Korps Ma riniers gekleed in een donkerblauwe tuniek met ponceau rode uitmon stering en kraag, witte pantalon en witte pet. onder leiding van J. P. Laro, de Koninklijke Militaire Ka pel met het tamboerskorps en garde grenadiers gekleed in donkerblauw tuniek met gele tressen op de borst, Nassau blauwe broek en zwart hoge beremuts onder leiding v. Aad Post humus en de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht en tamboer korps gestoken in lichtblauw tuniek, donkerblauwe broek, zwarte bonte kolbak met witte pluim, zorgden met marsen en een ouverture van Rossini voor een hoogtepunt. IN STEMMING Naast de traditionele marsmuziek was er veel showmuziek. Zo klonk er muziek uit de bekende musicals en raakte het publiek in stemming bij het spelen van de yellow sub marine, dat met een „Jelle zal wel zien" begeleid werd. Een lieflijk tafereeltje vormde het optreden van een historische groep bij het onderdeel jagers in verleden en heden. Na een gedragen uitvoe ring van „Merck tooh hoe sterk" werd deze Taptoe met het Wilhel mus besloten. Delft blijft tot 2 september Taptoe- stad. (Van onze soc.-i DEN HAAG De bezuini- gingsnoodzaak by de regering treft ook de middenstand. De regering heeft besloten de richt lijnen voor het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de mid denstand zo te wijzigen, dat hiermee voor de schatkist min- (Van onze redacteur automobilisme) EINDHOVEN De geruchten dat DAF met de ontwikkeling van een eigen vier cylinder anderhalf liter benzinemotor doende is, werden vanmorgen door de Eindhovense fabriek met de opmerking van de hand gedaan dat hier „geen zinnig woord" over te zeggen valt. Zoals bekend is DAF met de pro- duktievoorbereidingen bezig van een totaal nieuwe wagen in de midden klasse. Eind 1969 of begin 1970 zal deze auto, die in niets op de DAF 44 lijkt, geïntroduceerd worden. Totnogtoe heeft het er altijd op geleken dat de gebrs. Van Doorne hun middenklasser met een bestaan de krachtbron van een bekend auto merk wilden uitrusten. In dit ver band is de naam van de Franse automobielfabriek Renault nogal eens genoemd. Nieuwe krachtbron Uitgesloten is in ieder geval niet dat DAF het toch goedkoper heeft gevonden, zelf aan de ontwikkeling van een anderhalf liter benzinemo tor te gaan werken. In de vracht wagensector hebben de zelf ontwik kelde DAF-dieselmotoren tenslotte een wereldnaam gekregen, met an dere woorden: bij het ontwerpen van een nieuwe krachtbron bevindt men zich niet op .vreemd terrein. Wat het versnellingsmechanisme betreft, zal de grootste DAF zo goed als zeker worden uitgerust met de beproefde Variomatic. De research heeft aangetoond dat het mogelijk is volgens hetzelfde principe een gro tere en sterker» versie te ontwikke len. i. redactie) der financiële offers gemoeid zijn. Over het totale bedrag, dat voor dit fonds op de rijksbegroting 1968 zal worden uitgetrokken doet staats secretaris Van Son (Economische Za ken) nog geen mededelingen. Over 1966 was dit bedrag 6 miljoen, la ter teruggebracht tot 5,5 miljoen. De heer Van Son heeft het bestuur van het fonds laten weten, dat voor het doen van uitkeringen bij sane ring van middenstandsbedrijven in de toekomst als peildatum zal wor den gehanteerd 1 januari 1958. Een bedrijf zal tenminste tien jaar ge vestigd moeten zijn wil het voor sa nering volgens de regels van het fonds in aanmerking komen. WARMOND Het Prot.-Chr. Co mité voor de Verkiezingen, bestaande uit de heren B. G. van den Akker, W. Betram, G. Olden, H. v. d. Voet en P. Wassenaar, heeft ten huize van het raadslid J. Breedijk het plan voor de Zwanburgcrpolder besproken. Wet houder G. Tulp was aanwezig om een toelichting te geven. Hij schetste eerst de gebeurtenissen van de jaren 60. toen de gemeente ook al van plan was in de Zwanburgcrpolder te bouwen. Hogere instanties hebben dit toen onmogelijk gemaakt en ook het in beroep gaan bij de Kroon tegen deze beslissing, waar- het toenmalige college van B. en an harte heeft meegewerkt, mocht niet baten. Noodgedwongen is de gemeente toen kostbare bollengrond gaan aanspreken. Sinds 1961 is serieus gewerkt aan het plan Endepoel. Wil een gemeentelijk bestemmingsplan hogere goedkeuring verwerven, dan moet het exploitabel zijn. Dat betekent, dat in de grond gestoken kapitalen ook terug moeten komen. Met heel veel pijn en moeite nq herhaalde wijzigingen van het plan is dat in Endepoel gelukt. Naast het kleine stuk grond dat de gemeente al vroegtijdig in bezit kreeg en waarop Richtlijnen fonds gewijzigd Waardevast Een bedrijf dat na 1 januari 1958 ls gesticht zal niet voor saneringsuitke ringen in aanmerking kunnen ko men. Deze nieuwe regeling gaat in op 1 januari 1968. De aanvragen die voor deze datum worden ingediend vallen nog onder de oude regeling. Een andere maatregel is, dat de periodieke uitkeringen van het fonds niet langer welvaartsvast maar waar devast zullen zijn, dus afgestemd op de prijsontwikkeling en niet op de Voorts wordt de uitkering van maximaal 5000 ineens uit te beta len op het moment van liquidatie, als voorschot op de periodieke uitkerin gen, afgeschaft. Hierop zijn echter enkele uitzonderingen gemaakt. Het bestuur van het fonds heeft togen de maatregelen van de rege ring reeds schriftelijk geprotesteerd. Het fonds heeft aangedrongen op een handhaving van de uitkering ineens, tot maximaal 5.000 als voorschot op de periodieke uitkeringen. Afschaffing van deze uitkering zou voor vele middenstanders sanering onmogelijk maken en daarmee het fonds niet aan zijn doel doen beant woorden. ZES DODEN Bij AANVARING YARMOUTH Zes vissers zijn in de nacht- van dinsdag op woensdag voor de Canadese oostkust omgeko men als gevolg van een aanvaring tussen hun treiler, de „Silverking 1", en het vrachtschip „Ocean Rockswift". De zevende opvarende van de treiler is gered. gebouwd kon worden, moest langs de weg van onteigening de rest van de d in bezit worden verkregen. Deze grond wordt eerst thans bouwrijp ge maakt, terwijl een aantal eigenbouwers al flink opschiet met de bouw van ei gen woningen. Daar de gemeente, om de bevol kingsgroei tot 1980 op te vangen ,over ten minste 15 ha grond moet beschik ken, is naarstig gezocht naar een oplos sing. In de toelichting, behorend bij het door de provincie vastgestelde streekplan Bollengebied, staat met zo veel woorden te lezen, dat gemeente lijke bouwplannen niet zullen mogen worden uitgevoerd op grond die geschikt is voor bollenteelt. Het staat dus van tevoren al vast, dat elk ge meentelijk bestemmingsplan waarin woningbouw op bollengrond is opgeno men geen hogere goedkeuring zal kun nen verwerven Wethouder Tulp schetste vervolgens de overwegingen die hebben geleid tot de ontwikkeling van het Zwanburger- plan, waarin woningbouw, zandwin ning en recreatieve voorzieningen tot een zo goed en harmonisch mogelijk geheel zijn samengebracht Dit plan ligt thans ter visie en be- Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 23 augustus De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpa pier geldend in Amsterdam op de vol- gendoe werkdag zijn heden onveranderd gebleven. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 23 augustus Con tante prijzen: Londen 10.01%10.01'/*, New York 3.59iV—3.59H, Montreal 3.34A 3.34tè, Parijs 73.28—73.33. Brussel 7.24'/. —7.25, Frankfort 89.87%—89.92'/., Stock holm 69.73'/:—69.78'/., Zuerich 82.79'/.— 82.68'/», Milaan 57.70'/»—57.75%, Kopenha gen 51.78'/»51.83'/», Oslo 50.27—50.32, Wenen 13.93'/*—13.94%. Lissabon 12.49V* —12.50»/*. Amev-groep heeft Amev of Australia Pty Ltd opgericht te Melbourne en daarin haar Australische belragen on dergebracht, onder leidinig van, de heren J. C. E. vara Hewerden te Melbourne en mr. C. G. Nengermara te Utrecht. Ariev. is houdster vara d-e aandelen. 1 TOT 30 WOORDEN f 2,— ELK WOORD MEER f 0.12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Personeel gevraagd 0 Gevraagd op bouwwerk in Rotterdam bekw. tim merlieden voor langdurig dienstverband. Pendelaars passende reisvergoeding. Aanmelden Bouw- en aaran. bedrijf v. Ommen De Groot, Heemraadssingel 223 of tel, 010-235595 of na 5 uur 010-272152. 0 In één van onze Dames salons vlakbij Leiden, komt de plaats vrij van chef - cheffin. Geheel zelfstandige functie. Middenklasse salon met 6 personeelsleden. Pri ma loon, basis provisie: Gelegenheid om in te wer ken en event, woning be schikbaar. Brieven onder nr. 1339 bureau van dit blad. 0 Wij vragen een flinke bürüdcr. Leeftijd 17 a 18 jaar. Van Cleef Leiden. Haarlemmerstraat 172-174. 0 Gevraagd slagersleerling of gevorderde. Slagerij K. Buikema. Kerkstraat 94. Oude Wetering, Tel. 01713- 228. 0 Gevraagd een flink, ge zellig dagmeisje of werk ster voor 3 a 4 dagen per week in klein gezin. Dagen komen. Hoog salaris. Prins Frederiklaan 14. Wassenaar. Telefoon 01751-8332 0 Wij kunnen meisjes plaatsen van 15 en 16 jaar. Hoog loon. Aanmelden da gelijks tot 18.00 uur. Was serij Nooit Gedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Lei derdorp. 0 Hulp in de huishouding gevr. voor 2 halve dagen per week in gezin met 2 kleine kinderen. Liefst zo spoedig mogelijk. Mevrouw 't Hoen. Geversstraat 3 Oegstgeest. Tel. 51565 0 Werkster gevraagd voor 1 ochtend of middag per week. Rijnsburger weg 85. 0 Nette werkster gevr. voor 1 morgen of middag per week. Mevrouw Ouwe hand, Prinses Margrietlaan 35 Katwijk. 0 Net meisje gevr. voor donderdag- of vrijdagmor gen. G. v. Klaveren, Katwij- kerweg 10. Rijnsburg. Personeel aangeboden 0 Schilder, zelfstandig vr. schilderwerk voor binnen en buiten. D. v. d. Mee. Lombokstraat 40. Leiden. Tel. 42564 Te koop gevraagd 0 Papegaai, grote en klei ne parkieten, kanaries en fazanten. Brieven met aan tal. vraagprijs enz. aan Loosduinsekade 55 Den Haag Te koop aangeboden 0 Wasserij Spronk. laken- pakketservice. Lakens slopen en tafellakens 6 stuks ge wassen en gestreken voor 2,80. Uitsluitend brengen en halen. W. Singel 14. Leiden. Wasserij Spronk. 0 Graszaad, bloem- en groentezaden, grasmachines, motormaaiers, harken, schof fels, spaden, graven en alles voor Uw tuin. W. P. HART- WIJK, Nieuwe Beestenmarkt 7—11, Leiden. Tel. 26627. Ruime parkeergelegenheid aanwezig. 0 De scholen beginnen weer. De tijd voor stevige schoenen breekt weer aan. Let dan op htet juiste adres. De Lederhal, Utrechtse Veer 15, de zaak van vertrouwen, de zaak met de grootste 0 Voor uw jongens en meis jes een stevige schoen met een jaar garantie. Wij heb ben voor U FUT. G4 Robin son. Garantieschoenen reeds vanaf 16,95. De Lederhal, Utrechtse Veer 15 0 Kinderschoenen 2023 5.95; 24—27 6,95; 28—31 7,95; 3235 8.95. Meisjesschoenen in pracht juchtleder 2831 11,95; 32—35 13,95; stevige jongensschoenen 2831 12,95 32—35 14,85; 36—40 16.95. De Lcderhal, Utrechtse Veer 15 0 Te koop jonge boxer, 8 weken oud. Kleur goud bruin. Tevens goed tehuis gezocht voor leuk hondje van 9 maanden. J. Paauw, Geerweg 1 Zoeterwoude- Dorp Tel. 01715-562 0 Dames- en herenrijwielen, kompleet v.a. 125,Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur v.a. 199, CITANE, B.S.A., TRIUMPH, BATAVUS enz. Kinderrij wielen vanaf ƒ65,ƒ79, 89,Firma DUSOSWA, Turfmarkt 1—3, Leiden. Tel. 24409. 0 Katwijk opgelet. Vrijdag markt. Met inlevering van deze advertentie onze be kende automatische Itali- herenparaplu's 100% nylon en stormvast 19,95 nu 10,Zie borden Japie. 0 Katwijk opgelet. Vrijdag markt. Leuke nylon dames- nachthemden 6,95 nu 2,95. Dames- en jongensslips 69 cent. Lange onderbroeken borstrokken 2,95. heren flanellen dubbele borst 4,95 3,95. Zie borden Japie. w Katwijk opgelet. Vrijdag'- markt. Nu kopen meisjes slips, tot 3 jaar 69 cent, drie voor 1 gulden. Leuke nylon damesblousjes tot 44 1,98. Zie borden Japie. 0 Te koop zwarte dwerg- poedeltjes, 5 mnd, witte dwergpoedeltjes 3 mnd. spa- nieltjes. pinstertjëfe, Schotse collies. Middenslag poedel- tjes. Duitse Herders. De Dierenvriend, Kanaalstraat 69, Lisse. 0 ZUID BEVELAND. Te koop Ovezande vryst. wo ning m. plm. 2500 m2 grond, ind: 2 kamers, keuken, berg ruimte. toilet en boven zol derruimte. Medio nov. te Vrije vest Pr. f 15.500. Ini.: G ten Voorden, Pa- teynweg 98. Goes, telefoon 01100-7897. Rijwielkoopjcs. Mooie R.S. f 105.-. Union kabel- remmen f 115,-. Junker 3 versn. f 135,-. Gazelle ka- belr. f 115.-. Batavus 3 versn. f 135,-. Alles in staat van nieuw. Roestvrije velgen. Rijwielhand. Sjouke. Hoge woerd 9. Wij verzorgen het maken n herenkostuums voor slechts 69,— ook voor part. Bent U in het bezit van een coupon stof is 't bij ons mogelijk deze te ruilen tegen 'n confectiekostuum naar keuze, met uitsluitend bij betaling maakloon. Stuur kaart. Kabalt Confectie bedrijf, Postbus 76, Bode graven. Graag tijd en uui bezoek. Wij bezoeken an huis, geheel vrij blijvend. Ook 's avonds. 0 Schoenwinkel „Brabant". Reklame: rubber laars, hoog 10% korting. Lage kinder - laars, rood, zwart, wit 22-25 4.50. 26-30 5,50; 31-35 5,95 Jongenssch. .7,95. Oersterke schoolsch. v.a. 12.95. Joiï- genspantoffels 3,95. Noord einde 36 Leiden. 0 Schoenwinkel „Brabant' Damesmolières 8.95, flatje: 6,95, mocassins 12,95. open schoen met open hiel en blokhak 9.95. ripfluweel 7.50. Pumps v.a. 13,90, pantoffels 3.95. slippers 1.95, T.V.slip- pers 1.50. Diverse meisjes- sch. wit v.a. 3.95. Kindersch. 23-26 5,95, 27-31 6.95. Noord einde 36 Leiden. 0 Het Vogelpaleis, Hoefka- de 436. Den Haag ruilt en koopt alle soorten vogels, papegaaien, fazanten en an dere dieren in. behalve hon den en katten. 0 Duizenden tropische vo gels. zang- en kleurkanaries, parkieten, fazanten, marmot ten. duiven enz. Weekrekla- me, loopeendjes ƒ1,Kui kentjes 0,50. Jonge beo 45,Grijze roodstaart pa pegaai. 1 jaar garantie 200 Dwergkwartels 2.50. Vogel paleis. Hoefkade 436. Den Haag. 0 Heel huis te koop, 6 ka mers, zolder, douche, tuin achterom enz. enz. Randstad Z.W. Moet klein huurhuis aan kunnen bieden. Brieven onder ito. 1336 bur. blad. 0 Aangeb. electr. demonstr. naaimachines in koffer. Le- wenstein 265,v. 125, Fridor (lichtgew.) 295, voor 135,Naumann 275— voor 115,— Vol ledige garantie. Handnaai machines 55,95, (w.o. als nieuw). Herenstraat 23. Tel. 32027. Off. Dewen- stein dealer. 0 Schoenwinkel „Brabant" Winkelmeisje voor de za terdag gevraagd. Reklame: herensch. 15,95; hoge werk- sch. 16.95; mooie zwarte mo lière 19,90; Cosy pant. v.a. 7,95; sokken 1,98: leren schooltassen v.a. 9,95; da mestas 7,95. Noordeinde 36 Leiden. - Te koop aangeb. nieuwe picknick koffer voor 4 pers. voor slechts 75,— de Gij- selaarstraat 7 Leiden. Tel. 24798 0 D.K.W. 50 cc. politiemo- i, bouwjaar v.a. 1963 uil is de kans om voor weinig geld motorfiets- te gaan rijden, v. d. Mey. Mid delweg 30 Leiden. Honda C 320 bromfiets prima staat van 1040,— „U voor 420,— met ver zekering. v. d. Mey, Mid delweg 30 Leiden. Ejjsink rekord bromfiets ...„oi en sportief, nu voor slechts 450— v. d. Mey, Middelweg 30 Leiden. zwaarschriften kunnen door ieder wor den ingebracht. De raad krijgt uiteinde lijk te beslissen nadat alle be zwaarschriften deugdelijk zijn onder- De leden van het comité hoorden de ze uiteenzetting met grote belangstel ling aan en schaarden zich met een uitzondering achter het gemeentelijk plan. Van partic. betrouwb., gave Citroën Ami 1962. Zeer mooi en zuinig. Prijs 1500,— Begonialaan 20 Oegstgeest. Tel. 51519 Te huur gevraagd w Juffrouw zoekt kamer m. kookgelegenheid bij bejaard echtpaar b.b.h.h. genegen lichte huish. werkzaamhe den te verrichten. Brieven onder no. 1326 bur. blad. 0 Heer zoekt zolder-slaap kamertje met wasgelegen heid in Rijnsburg of Kat wijk a.d. Rijn. Brieven on der nr. 1341 bureau v. d. bl. Woningruil 0 Woningruil. Aangeboden een rustige gezellige 3 ka merflat Z.W. beneden (par terre) gevraagd beneden of bovenwoning of heel huisje. Betr. lage huur. Brieven on der nr. 1340 bur. v. d. blad. 0 Woningruil Dordrecht- Katwijk aan Zee. Aangebo den grote woonkamer, keu ken, douchecel, 3 slaapka mers. Huur 19,85 per week. GevB. soortgelijke woning Katwijk. Kleiner geen be zwaar. Mauritsweg 82, Dor drecht. 0 Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Fa. C. A. MOSTERT Zn., Middelstegracht 89, Leiden Telefoon 01710—22085. Auto's en Motoren 0 10 AUTORIJLESSEN 47,50. Vervolg- en losse lessen ƒ6.50. Fonkelnieuwe V.W.'s, gedipl. instructeurs. Theorielessen met kleuren dia's. Gratis ophalen en brengen. Bondsautorijschool „De Centrale". Aanmeldings adressen: Leiden'. Beesten markt 1, hk. Steenstraat. Tel. 21532. Leiden: Corellistraat 50. Tel. 22287. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. Tel. 3765. Tevqns verhuur V.W.'s 1967. 0 Erk autohandel „Frevato" Waardkerkplein 1, Leiden, tel. 32280 (bij Herengracht) heeft steeds goede gebruik te automobielen voorradig. Laag in prijs. 3 maanden garantie. Financiering met of zonder vooruitbet. mog. 0 Autoverzekering? All-risk. Casco, WA verzekering. Uit sluitend ondergebracht bij prima assuradeuren. Voor particulier gebruik en land bouwers speciale condities. Bureau F. Heynen, Hoge- woerd 124. Leiden. Telefoon 01710—20098. Diversen 0 Beloning. Op 7 aug. weg gelopen uit Leids Dieren- asyl H. Rijndijk: Cyperse Poes (kater), middelgrijs, zwarte streep over rug. zwart staart puntje, witte borst, neus en buik en witte voetjes, roepnaam Roekie. bellen tel. 01720-3784 Paraplu-reparatie (ook opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken, rubberdoppen. Reparaties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle, Haarlem merstraat no. 95. 0 Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurtseweg 30, Zoeterwoude, tel. 01715- 353. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werk hoven. Maredijk 34a. Telef. 22300—32/oo 500 gulden beloning aan hij of zij die aan kan tonen dat de benzine van de grote merkbenzirae beter is dan de benzine uit onze witte pom pen. Fa. A. v. d. Pouw Kraan Zn., Station terrein bij Haagsche Schouw. Voor prima koffie be legde broodjes, warme maal tijden bami- of raassischo- tels. ijs. Limonade naar Sam's Snackroom, Vrouwen- kerkkoorstraat. 7 bij Haar lemmerstraat; Tel 33009. ook voor uitzendingera van diners met of zonder ser- 0 Voor een goede rijop leiding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers- instituut. Levendaal 171, tel. 22803. b.g.g. 41002. Erkend gedipl. Betrouwbaar. Gebroken ruiten, glas-ln- lood-rcparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard, De Sitterlaan 76. Tel. 32916. Auto, Boot, caravan. Snel financiering in één dag ge reed. Vliet Crediet. Telefoon 01710-31144 Tophypotbeken tot 125.000,-, duur 30 jaar. Vliet Crediet, Bakkersteeg 6 (bij de Kaiserstraat)Tel. 01710- 31144. Eradus voor al uw stads vervoer, ook klapstoelen ver huur voor elke gelegenheid Pioenstraat 29a Tel 31500 'K VOUW MIJN flndergettedtr HANDJES |f 3.25| '*Toi*D"nX N.V. QEBR. ZOMER KEUNINOS UIT0EVERSMI) - WAGENINQEN s ERVICE met een grote ,,S' Wanneer U dit zoekt Belt U dan de Elam -voor een afspraak. Uw adres voor: Service Reparatie Doorsmeren/ olie verversen Wassen/Poetsen Plaatwerk/Spuiten Haarlemmerweg 2-4 LEIDEN 01710-33141 toestel 7. Tijdig repareren behoedt U voor grotere reparaties! CITROËN-OCCASIONS CITROëN 2 C.V. pers. wagen1905 CITROëN AZAM-6 1965 CITROëN AMI-6 de Luxe met vouwdak 1965 CITROëN AMI-6 BREAK Commerciale 1967 Bakker's Automobielbedrijf Agent CITROËN LEIDEN SASSENHEIM Herengracht 79 Hoofdstraat 133 Tel. 01710-33861 Tel. 02532-7427

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9