KAÏRO WEER OPGELUCHT Ambt niet afhankelijk de benoeming van Schadevergoeding voor te hoog benzineverbruik Prof. Buikhuisen: Rellen serieus bestrijden Slechte situatie in wegenbouw lijkt voorbij VS-China Erkenning komt over van Israël de lippen Romney haalt Johnson in Amsterdams nieuwe burgemeester Dr. Klijn hoogleraar Surséance betekent nog geen ontslag "I 7 DINSDAG 22 AUGUSTUS \967 UTRECHT Relletjes ont staan niet doordat er te weinig agenten aanwezig zijn, maar doordat er te veel zjjn die on- geschikt zjjn voor dit werk. Er moest dan ook een soort relbri- gade z\jn of worden gevormd [dat bq elk politiekorps geregeld fmet relletjes te maken heeft. - Dit bepleit de Groninger hoogleraar 'dr. W. Buikhuisen in het Nederlands jtijdschrift voor criminologie. Deze «reeg twee jaar geleden bekendheid met zijn proefschrift over de achter gronden van het nozemgedrag, waarin hij voor het eerst het woord „provo" gebruikte. De heer Buikhuisen geeft in zijn beschouwing richtlijnen voor het voorkomen en het bestrijden van rel letjes. Hij meent dat relbestrijding feen grote kennis, een grote ervaring en een grote dosis vindingrijkheid" vergt, Drie soorten onderscheidt drie. soorten rel- relletjes waarbij de ongeregeldhe den als middel worden gehanteerd om de aandacht te vestigen op ongewenste toestanden (ontwapening, Vietnam); DEN HAAG De slechte situatie in tie wegenbouw schijnt voorbij te zijn. In de eerste helft van het vorige jaar werd voor 214 miljoen aan werk aanbesteed. In de eerste zes maanden van dit jaar was dit bedrag ruim 334 miljoen. „Dit is een verheugende ontwikke ling", zei de voorzitter van de Neder landse vereniging van wegenbou wers, ir. H. D. Prins, gisteren op de jaarvergadering van zijn organisatie. Het is duidelijk dat de wegenbouw over het dieptepunt heen is. 1 Vooral de rijksoverheid heeft be gin dit jaar een groot aantal aan bestedingen voor haar rekening geno men (tot een bedrag van 123 mil joen, tegen vorig jaar slechts 31 miljoen). De bijdrage van de gemeen ten steeg van 92 tot 125 miljoen. De aanbestedingen van de provincies hopen iets terug. De heer Prins zei dat het „inhaalef fect" hierbij een woordje meespreekt. Bovendien werd geld aangewend dat is uitgetrokken ter bestrijding van de werkloosheid. Tenslotte pleitte de heer Prins voor continuïteit in de wegenbouw. Deze kwam vorig jaar ernstig in ge vaar en het gevolg was een moorden de concurrentie tussen de bedrijven. De kwaliteit lijdt dan onder de lage p is. Werk moet worden gegund aan h n die een verantwoorde prijs bedin gen, aldus de heer Prins. (Vervolg van pag. 1) Het neerhalen van de Amerikaan se toestellen stond vandaag vermeld in een dagorder van het Chinese leger. Het militaire comité spreekt v m „krachtige steun aan het Noord- vietnamese volk en een ernstige s ag voor de Amerikaanse provoca teurs". Regeringskringen in Washington zeiden vanmorgen te hopen dat de Chinezen af zullen zien van de „show-proces" tegen de gevangen genomen Amerikaanse vlieger. Al eerder hebben Amerikaanse vliegtuigen het Chinese luchtruim geschonden. Tot gisteren was slechts één piloot gevangen genomen: Phi lip Smith, die in september 1965 voor het Cjiinese eiland Hainan in de Golf van Tonkin krijgsgevangen werd gemaakt. NEW YORK TIMES Het gezaghebbende Amerikaanse b'ad de New York Times hekelt de wijze waarop de woordvoerder van het Witte Huis, Cristian, gereageerd heeft op de schending van het lucht ruim. Op een vraag of er nu een nieuw onderzoek naar de voorzorgs maatregelen zou worden ingesteld, antwoordde hij: „Ondanks alle voor zorgen krijgt men incidenten als deze". Dat houdt in dat het neerschieten van Amerikaanse vliegtuigen boven communistisch China voortaan kan worden gezien als een normaal on- derdeel van de Vietnamese oorlog. Hel blad waarschuwt tegen het bom barderen van doelen dichtbij de Chinese grens als er geen bewijzen zijn dat die zullen leiden tot ver minderde oorlogsinspanning. Nog vrijdag heeft president John son gezegd dat de Amerikaanse luchtaanvallen binnen tien mijl van de grens met China „geen enkele bedreiging voor dat land betekenen. Alle voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen nu de grens voor de bom bardementen is verlegd tot op één minuut vliegen van China. Toch zijn nu al twee toestellen uit de koers geraakt. En nu wordt bij monde van de presidentiële woordvoerder gevraagd dit als een dagelijks gebeuren te aanvaarden", zo schrijft de New York Times. iets gebeurt, waarvan men vindt dat het niet had mogen gebeuren of an dersom (verkeerde beslissing van een scheidsrechter of het uitblijven van een toegezegd programmapunt bij een beatconcert). Bestrijding Op twee niveaus moet een rel wor den bestreden: geprobeerd moet wor den de noodzaak tot provoceren weg te nemen en als dat niet kan, moet een oplossing in het vooruitzicht worden Dat gebeurt nog veel te weinig. De provorellen in Amsterdam (tegen het gezag) waren voor een deel te wijten aan de geringe bereidheid van de plaatselijke overheid om met de pro vo's te gaan praten. Dat was voor hen een bewijs dat het gezag in Nederland ondemocratisch wordt uitgeoefend. En dit was voor de provo's weer een extra reden op de ingeslagen weg voort te gaan. Veel van de in die tijd heersende spanningen hadden weggenomen kun nen worden als de overheid in discus sie was getreden met de provo's, vindt prof. Buikhuisen. Waarom reageerde zij niet door middel van een ingezon den stuk op het zakelijk- technische artikel in het Provo-blad van Luud Schimmelpenninck over de toenemen de luchtverontreiniging? Men had een delegatie van Provo kunnen uitnodigen om op het stadhuis te komen praten met gemeentedeskundigen. Alternatieven Onderzoek naar de oorzaken vai zemrellen heeft aangetoond, dat men hierbij herrie schopt vanwege het ont breken van andere mogelijkheden on zich te vermaken. In eerste instantie moet de oplossing worden gezocht het scheppen van voor deze jongeren aantrekkelijke alternatieven. Voorts moet worden voorkomen dat de geschiedenis zich herhaalt. Waarom is er geen onderzoek ingesteld naar de vraag waarom de hallen van het Cen traal Station zo aantrekkelijk zijn vooi de jongeren? Zijn er geen ontmoe tingscentra te creëren? Documentatie Elke relbestrijding moet beginnen met het inwinnen van zoveel mogelijk informatie over de situatie waarmee men te maken krijgt. Er moet als het ware een documentatie worden samen gesteld, die uitgewisseld kan worden aan andere politiekorpsen. Daarnaast moeten gelegenheden die als een saort generale repetitie dienst kunnen doen worden benut. Als een staatshoofd een bezoek aan Amsterdam brengt of een beatband daar optreedt, moet de Haagse politie in de hoofdstad gaan kijken. Na deze oriëntatie via documentatie en observatie begint dan de tweede fase, het contact zoeken met de verschillende partijen die met de even tuele ongeregeldheden te maken kun nen krijgen. In de eerste plaats met de officier m justitie en verder met de formele i informele leiders van de groeperin gen die medeverantwoordelijk kunnen voor het uitbreken van de relle tjes, Begrip Het grote belang ervan is dat men een sfe»3r van wederzijds begrip voor eikaars positie kan scheppen. De politie kan haar diensten aanbieden aan organiserend comité, zodat dit niet het gevoel krijgt dat de politie er uitslui tend is om het te dwarsbomen. In de gesprekken kan bovendien worden na gegaan of de noodzaak tot provoceren niet kan worden weggenomen. Ten slotte zegt prof. Buikhui sen dat de speciale relbrigades een aparte theoretische en prak tische opleiding moeten krijgen. Van belang zijn ook de goede public-relations. Dit aspect wordt in politiekringen nog te amateu ristisch gehanteerd. Deskundigen op dit terrein moeten worden ingeschakeld. Gebruik nieuw gas tegen opstandige negers in VS NEW HAVEN De politie van New Haven ("Connecticut) heeft een nieuw gas gebruikt om de opstandelingen tot kalmte te dwingen. Het gas heeft een verlammende werking op hen die het in het gezicht krijgen. Zij worden eerst verblind, zakken daarna .in elkaar en verliezen hun opstandigheid. Het middel heeft geen schadelijke gevolgen voor de gezondheid volgens de politie van New Haven. Men moest gisteren tijdens hernieuwde onlusten, ondanks de talloze politiepatrouilles en de avondklok, dit gas toepassen. Onge veer 25 mensen werden bedwelmd. Tegelijkertijd heeft een aantal negers een manifest gepubliceerd, waarin on dermeer opheffing van de avondklok, verontschuldiging door de politie en één miljoen dollar voor verbetering van de levensomstandigheden in de neger- wijk worden geëist. Er zijn tot nu toe 260 arrestaties verricht. J7"AIRO Wat ik voor onmogelijk had gehouden, toen ik twee en een halve maand geleden met het zegevie rende Israëlische leger achter Nassers vluchtende Arabieren aantrok, is zonder enig probleem werkelijkheid geworden. Ik ben in Kairo bakermat en bolwerk van de heilige oorlog tegen het Zionisme. Geen moeilijkheden met een visum. Geen beperking van bewegingsvrijheid. Geen achter- docht of erger. In plaats daarvan een sfeer, erkennen die zich kort en goed laat samen /aften in deze uitspraak van Amin Chaker, minister voor toerisme en persoonlijk vriend van Nasser: „Natuurlijk bent u welkom. Wij hebben de Is de wereld dan vergeten, hoe wij bij El Alamein met de geallieerden tegen Duitsland hebben gevochten?" Geen nazisme dus in Egypte, als men Cha ker mag geloven. Geen anti-semitisme. Alleen een politiek probleem. Betekent dit, dat Egypte Israël zou kunnen vreedzaam mee samen kunnen leven, als het politieke probleem uit 'eg zou zijn geruimd? .T inister Chaker antwoordt hierop, wat bij Nederlandse toeristenWnodig 'enV hebben h5 «f*' Nederlandse deskundigen nodig, die ins leren, over öe heeft gekregen. Hl, 2e., hoe wij van landbouw kunnen overschakelen |tja- wanneer Israël de vluchtelingen zou op tuinbouw orn^ een hogere opbrengst uit de terugnemen en schadeloos stellen .^annccr grond te krijgen." het wereldzionisme voorts zou ophouden met Verbazilte Arabieren te beroven, dan zouden we de staat Israël als buurland kunnen erkennen." Men kan tot mijn verbazing bij iedere Egyp tenaar de rauwe plek van de nederlaag tegen Israël aanraken zonder dat er een afwerende reactie komt oak bij deze bewindsman en vertrouweling van de president, ai houdt hij zich meer dan anderen (hij is per slot van rekening ambassadeur in Brussel geweest) met diplomatieke handigheid op de vlakte. Opgediend met het korreltje propagandistisch zout, dat men er nu eenmaal bij moet nemen, komt zijn samenvatting van de crisis in het Nabije Oosten hierop neer: „Het probleem wordt in het Westen te een zijdig bekeken. Wij zijn maar één kant van de zaak. Ons principe is altijd vreedzaamheid geweest. Wij hebben de vrede nodig voor onze Wij hebben iedere cent nodig voor hervor mingen. Men denkt, dat wij antisemiet zijn. Dat. is een leugen. Israël is geen menselijk, maar een politiek probleem. Wij willen geen koppen afhakken dat hebben we nooit ge daan. Als er ergens ter wereld pogroms tegen de Joden waren, hebben wij altijd de deur wagenwijd opengezet. Het probleem ligt bij het wereldzionisme, dat de Arabieren van huis en haard wil bero ven. U moet niet vergeten, dat 76 procent van de huizen en 80 procent van de grond in Israël aan Arabieren heeft toebehoord. On danks onze pogingen in de Verenigde Naties zijn we er zelfs niet_ in geslaagd, een zaakwaar nemer benoemd te 'krijgen, die deze belangen voor ons kon behartigen." Misdadiger Het ligt na deze woorden voor de hand, dat Ik hem vraag naar de nazistische tendenzen, die de Egyptische politiek en propaganda naar veler mening met het gehate rood-zwart heeft gekleurd. Hij antwoordt meteen: „Hitier was een misdadiger. Schrijft u gerust op, dat ik er zo over denk. En ik daag iedereen uit, om te bewijzen, dat wij ons laten adviseren door De inwoners gevluchte SS-ers. te zijn. Er is Irreëel Het zijn zware voorwaarden, die hij op noemt. Irreële voorwaarden misschien in de ogen van hen, die de crisis in het Nabije- Oosten alleen door de zionistische bril bekij- Maar het hoge woord „erkenning" kwam eruit en dat is meer dan men drie maanden geleden voor mogelijk zou hebben gehouden. Het suggereert een mentaliteitsverandering, die ik trouwens overal elders in Kairo ben tegengekomen soms in zeer onverbloemde vorm. Het suggereert, dat Egypte nadenkt over zijn smadelijke necterlaag en er zijn les uit trekt. Amin Chaker is aan zijn ambt voorzichtig heid verplicht, maar veel Arabieren gaan ver der in hun analyse van de situatie waarin hun land is geraakt. Overal heb ik de verwachting horen uitspreken, dat president Nasser en zijn aanhangers binnen een jaar vrijwillig het veld zullen hebben geruimd voor een bewind, dat een meer op de werkelijkheid gericht kompas zal gebruiken. Niet anders „Het kan niet anders," is het argument van deze Arabieren, die men vooral aantreft in de kringen, waarvan de economie van Egypte afhankelijk is de zakenmensen, de bankiers en de hoteleigenaars. „De oorlog heeft ons dertig miljard gulden gekost. We hebben de hele wereld tegen ons in het harnas gejaaigd. We zijn bankroet en wie wil ons helpen?" Men kijkl, na de wrokkige toon, waarop Piet Snoeren, die in juni vanuit Israël onze lezers verslag uit bracht van de oorlog in het Na bije Oosten, bevindt zich nu ruim twee maanden later, aan de andere kant van de frontlijn, in Egypte. Min of meer tot zijn verbazing: Arabieren blijken, althans tegen over journalisten, niet haatdra gend te zijn. Het visum werd zon der aarzelen verstrekt en de Egyp tische autoriteiten hebben onze verslaggever ook verder geen en kele moeilijkheid in de weg ge legd. Zijn eerste relaas treft de lezer hiernaast aan. men de Arabische leiders officieel over de nederlaag hoort spreken, wel even verbaasd op van dit realisme. Wat mij echter zo moge lijk nog meer getroffen heeft, is de openhartig heid. waarmee dit soort meningen wordt geu Niet op de fluistertoon van samenzweer ders Niet in donkere hoeken. Gewoon en plein oublie. In aanwezigheid van fanatieke Nasse'-zeloten soms. ^on.er vrees kennelijk, wegens defaitisme of -ftsgevaarlijke meningen te worden opge pakt ^et is een onverwachte ervaring, maar hij strookt met het hele beeld, dat Kairo te zien geeft. Ik had een grimmige stad ver wacht, een teneergeslagen bevolking, soldaten op de straathoeken, betogingen teg'si Israël en zijn helpers. Opgelucht In plaats daarvan uitpuilende terrassen, nachtclubs, die op volle buikdans-toeren draai en, overal het tierige, goedlachse, bonte leven, dat de Arabische wereld zijn bijzondere char me geeft. Ik zou bijna zeggen: een opgeluchte stad. Vijftien jaar lang heeft men hier naar de oorlog toegeleefd. In vijftien minuten was hij verloren, als men de vernieling van de Egyp tische luchtmacht als beslissende factor wil aanvaarden. Men weet nu waar men aan toe is en gaat over tot de orde van de dag. Enkele stapels zandzakken, die er verloren bij liggen, en hier en daar een verduisterde ruit dat is alles, wat aan de oorlog herin nert. De burgerwacht oefent in een straat, maar trekt nauwelijks aandacht. De toeristen daarentegen, die binnen beginnen te druppe len, worden knipmessend ontvangen. Ik weet, dat men misschien iets ander had verwacht, maar ik kan er niet onder uit. Kairo (El Caghi- ro in het Arabisch, wat „de on overwinnelijke" betekent) blijkt zjjn nederlaag met schouderopha lend realisme te dragen daar helpt geen Nassertje lief aan. PRINCETON De populariteit van Johnson is sinds juni gedaald in het voordeel van de gouverneur van Michigan, Romney. Volgens het in Princeton (New Jersey) gepubliceer de rapport van het Amerikaanse „instituut voor publieke opinie-onder zoek" leidt Romney met 49 procent tegen Johnson 41. In juni lag president Johnson nog vijf procent voor op Romney. Ook de andere concurrent van Johnson, Nixon, loopt langzaam in. In de raadzaal van het stadhuis is dr. 1. Samkalden gistermiddag geïnstalleerd als burgemeester van Amsterdam. Loco-burge meester dr. P. J. Koets hing hem de ambtsketen om. Burgemeester Samkalden zal morgen voor het eerst de gemeenteraadsvergade ring leiden. AMSTERDAM Prof. dr. Ivo Samkalden is gisteren ge ïnstalleerd als nieuwe burge meester van de hoofdstad. In zijn installatierede heeft hij meteen kritiek uitgeoefend op de voorgestelde herziening van de gemeentewet. In het ontwerp wordt onder meer elke vorm van inspraak van de raad bij de benoeming van een burge meester afgewezen. Bij invloed van de raad zou de bur gemeester afhankelijk worden van een deel van de raad, terwijl hij de boven- partijdige bewaker van de gemeente- PARIJS Een Parijse automobilist heeft zijn eis tegen de Mercedes auto mobielfabrieken om schadevergoeding wegens te hoog benzineverbruik van zijn auto toegewezen gekregen. De man had 3500 gulden geëist omdat zijn dure Mercedes 36 procent meer benzine verbruikte dan in een reclamefolder was opgegeven. Commentaar van een Merccdes-importeur: „We hebben nooit eerder klachten gehad. Het was een model 1964, dat al weer door een nieu were versie is vervangen." EGYPTE DANKT WERELDRAAD GENEVE Hoge staatkundige en kerkelijke persoonlijkheden in Egyp te hebben hun dank betuigd aan de Wereldraad van Kerken voor de hulp betoond in de jongste crisis in het Nabije Oosten. De Egyptische minister van gezond heid deelde mee, dat een gift van vijftigduizend gulden gebruikt is voor de aankoop van insuline en dat Amerikaanse en Duitse kerken grote hoeveelheden geneesmiddelen ge"">n- den hebben. lijke belangen moet zijn. Prof. Samkalden noemde deze argu menten onjuist. De zelfstandigheid van het ambt, zei hij, is niet afhanke lijk van de benoeming. Het gaat in de eerste plaats om de eis van het ambt. Of men aan die eis voldoet, hangt af van de wijze waarop het ambt wordt uitgeoefend. Dit geidt voor gekozen gezagsdragers en benoemden; voor gedeputeerden en wethouders en voor de commissaris van de koningin en de burgemeester. Aangaande de vraagstukken rond om de politie en de handhaving van de openbare orde zei de burgemees ter dat hij zich intensief met deze vragen zal bezighouden. Hij deelde mee dat er reorganisatie plannen bij de politie in voorberei ding zijn die beogen de in het verle den gebleken bezwaren van een te Van onze kerkredactie) GRONINGEN Dr. A. F. J. Klijn is benoemd tol gewoon hoogleraar in de oud-christelijke letterkunde en de uitlegging van het Nieuwe Testament aan de rijksuniversiteit te Groningen. Hij volgt prof. dr. P. A. van Stemp- voort op. Dr. Klijn, thans lector in het Nieuwe Testament aan de Utrechtse universi teit, was sinds de emeritering van prof. Van Stempvoort reeds belast met een leeropdracht in deze vakken. Albertus Frederik Johannes Klijn is 44 jaar oud. Hij studeerde in Utrecht, deed in 1947 cum laude zijn doctoraal examen met als hoofdvak Nieuwe Tes tament, was er vervolgens twee jaar assistent en promoveerde in 1949, eveneens cum laude. Zijn promotie handelde over de westerse tekst van.de evangeliën en de Handelingen. Van 1951 tot 1955 was dr. Klijn her vormd predikant te Heinkenszand. Sindsdien is hij verbonden aan de theo logische faculteit van de universiteit te Utrecht, eerst als wetenschappelijk hoofdambtenaar en sinds 1964 als lec- Hij is lid van de revisiecomissie Nieuwe Testament van het Nederlands Bijbelgenootschap. NEW YORK Het geologisch labo ratorium van de Columbia universi teit in New York heeft meegedeeld gistermorgen een tamelijk sterke aardbeving te hebben geregistreerd in het noorden van Sumatra. sterke decentralisatie in de bevelvoe ring te ondervangen. Ook voor de voorlopige oplossing van het klemmende organisatiepro bleem, het personeelstekort zijn voor zieningen in de maak, die op korte termijn uitkomst kunnen bieden, zo verklaarde prof. Samkalden. De Amsterdamse burgemeester zei tenslotte: ik hoop dat de door com missie-Amsterdam gehoekstaafde er varingen van ingewijden ons bij de studie van deze vragen nuttig materi aal zullen verschaffen en ik koester de verwachting dat de gebleken kortsluitingen in de samenwerking met het openbaar ministerie in de toekomst zullen worden voorkomen en dat aan de verhouding tussen poli tie en publiek van verscheidene kan ten constructief wordt gewerkt. Bemoedigend INE INTREE van de heer Samkal- den als burgemeester van Amsterdam heeft ook buiten de hoofdstad een bemoedigende Indruk gemaakt. De ontvangst was hartelijk. Wan klanken werden niet gehoord. En de nieuwe burgemeester bleek een even redelijke als frisse kijk te heb ben op allerlei hedendaagse proble men waarmee in het bijzonder de stad Amsterdam tot dusver had te worstelen. Men mag zich daarover verheugen. Want het betekent ook, dat er les sen zijn getrokken uit hetgeen is voorgevallen. Een burgemeester is heengezonden ongetwijfeld een uitzonderlijk ge beuren en een brok tragiek. Ook naar hem zijn gisteren stellig veler gedachten uitgegaan. Men mag van een offer spreken, dat echter tegelijk de mogelijkheid opende van een nieuw begin. In de voorbijgegane tijd heeft Am sterdam als hoofdstad onder ons al len aan gezag ingeboet. Dat we aan een herstel toe zijn, achten we niet uitgesloten na de bemoedigende intree van gisteren. Directie hoopt ISyma te redden NIJMEGEN De aanvraag tot surséance van betaling door de directie van de kunstzijde- spinnery te Nijmegen Nyma NV betekent nog geen ontslag voor het personeel. De directie, die dit gisteren bekend maakte, hoopt juist de produktie dankzij de te verlenen surséance in samenwerking met de bewindvoerder ongestoord te kunnen voortzetten en het bedrijf van een eventuele onder gang te redden. In totaal zijn bij het bedrijf mo menteel 1066 arbeidskrachten werk zaam, van wie 129 vreemdelingen. In vakbondskringen was men niet verrast door het bericht. „We hadden die mededeling al veel eerder ver wacht", zei een vakbondsfunctiona ris, die herinnerde aan de reeks van jaren dat Nyma uitsluitend negatieve bedrijfsresultaten kon melden. Kor ter werken had zelfs geen zin meer om het bedrijf te redden. De vakbon den vroegen zich vaak af hoe het Nijmeegse bedrijf in staat was steeds te voldoen aan verlangens betreffen de loonverbete ringen. Overheidssteun Van de zijde van het ministerie van economische zaken werd verno men dat Nyma in 1966 reeds de moei lijkheden voorzag. De directie heeft zich toen georiënteerd over de moge lijkheid van bijstand van over heidswege voor het financieren van een proefproduktie op het gebied van acrylvezel met de bedoeling zo moge lijk tot een uitbreiding in die rich ting van het produktieprogramma te komen. Zodoende hoopte zij in de toekomst tot een rendabele bedrijfsvoering te geraken. Een omlijnd project kwam daarbij niet ter sprake. Wel bleek, naar volgens het ministerie ook van de zijde van de Nymadirectie werd beaamd, dat vermoedelijk niet aan de essentiële voorwaarden voor het verlenen van een ontwikkelirv -re- diet kon worden voldaan. Acuut gevaar voor liquiditeitsmoei lijkheden en daarmee voor de werk gelegenheid was destijds volgens een mededeling van directie-zijde niet aanwezig. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid overweegt welke maatregelen er kunnen worden geno men teneinde de betrokken perso neelsleden, in geval van ontslag, zo goed mogelijk bij te staan. Het gewestelijke artoidsbureau te Nijmegen zal alles in het werk stel len om spoedige wederinpassing in het arbeidsproces te bevorderen van werknemers, die het bedrijf zouden moeten verlaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7