DODENWEG IN ZEELAND Dit jaar al zestien slachtoffers Vijf doden in één auto DODE I Stad urenlang onbeschermd alles goed en[ wer BONN: NAVO MOET BLIJVEN BESTAAN Rechercheurs speuren naarstig naar dader Uil de Haagse hof geplukt Militairen rookten goedkoop 5 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1967 {Van uof» correspondent) «U.AND-BAI» - NA INHAALMANOEUVRE Ambulances reden af en aan op rijkswet58 Koppen uit de kranten van deze Kettingbotsingen op rijkswee M J Ontwikkelingshulp Nationale Raad wil f750 miljoen i DEN HAAG De Nationale raad van advies voor ontwikkelingshulp heeft in een brief aan minister Udink te kennen gegeven dat op de begroting voor 1968 ten minste 750 miljoen voor ontwik kelingshulp zou moeten worden uitge trokken. Voor het geval dit bedrag niet haalbaar is, heeft de raad een projectenplan op gesteld, dat 575 miljoen zal vergen. Dit jaar is ƒ450 miljoen voor ontwikkelings hulp bestemd. DÜSSELDORF In de Westduitse deelstaat Noordrijnland-Westfalen zul len voorlopig geen korte gevangenis straffen worden opgelegd, omdat alle gevangenissen vol zitten. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH ..Vorig jaar hebben we een triest record bereikt. Toen kwamen er op de ongeveer vijftien kilo meter rijksweg in deze gemeente tien mensen om bet leven. Bij minstens zestig ongelukken moest assistentie worden ver leend door de plaatselijke arts. Tientallen malen worden am bulances naar Rilland-Bath gedirigeerd." Dit zegt burgemeester J. C. W. Jobse van Rilland-Bath. Hjj noemt rijksweg 58 (Bergen op Zoom-Vlissingen) een ellendig stukje weg, waar je beslist niet voor je genoegen op moet gaan rijden. Vorige week woensdag verloren hier vijf Amerikanen het leven bij een frontale botsing. Sinds 1 januari vielen er op rijksweg 58 zestien do den, waarvan acht in de gemeente Rilland-Bath. Tweebaans Deze rijksweg, waarover in de zo mermaanden vooral tijdens de weekeinden, meer dan tienduizend auto's met vakantiegangers naar de kust rijden, is op een klein stukje bij Middelburg na geheel tweebaans. Van de bijna 70 kilometer is nu ongeveer drie kilometer tussen Mid delburg en de Sloedam vierbaans. En kele kilometers weg over de Sloedam zijn vorige week aanbesteed. Het stuk tussen Lewedorp en Kruiningen zal waarschijnlijk in 1971 nieuw zijn aangelegd. Het moeilijke en gevaar lijkste gedeelte van deze weg, bij Rilland-Bath, zal waarschijnlijk pas in 1975 of 1976 zijn vernieuwd. Volgens burgemeester Jobse zijn verscheidene factoren de" oorzaak van het grote aantal ongelukken op deze weg. Om te beginnen is er de toeristenstroom naar de Zeeuwse kust. Deze wordt soms gehinderd door landbouwtrekkers, die noodge dwongen gebruik moeten maken van de rijksweg. Hierdoor ontstaan in de meeste gevallen kilometers lange fi les. Geen goed woord Een ander euvel burgemeester Jobse heeft er geen goed woord voor over is de uitvoering van werk zaamheden aan dit stuk weg in het hoogseizoen. De burgemeester is van Geen pil (10) Als de heer W. W. Smith uit Den Haag om Bijbelbewijs tegen beper king van het kindertal vraagt, ant woord ik: 1. De Heere zegt: weest vruchtbaar en vermenigvuldigt u en vervult de aarde. Zou Hij dan ook niet zorgen voor de uitkomst? Daar om: houdt uzelf niet al te wijs. Weg met de pil. 2. We lezen in Genesis 38: 10, dat Onan zijn zaad tegen de aarde verdierf. Doet u dat met de pil niet op een nette wijze? Maar de straf bleef niet uit: de Heere doodde hem. Zwijndrecht L. Legerstee Geen pil (11) Vraagt men tegenstanders van „de pil" hun standpunt met Schrift- plaatsen te verdedigen, gelijke be wijslast rust op voorstanders! Laten die ons aantonen, dat kinderen niet tot de Zegeningen Gods gerekend kun nen worden en dat het de stervelingen vrijstaat* zelf de kwantiteit van hun erfdeel te bepalen. Zegt de bedelaar soms ook: ,,'k Heb maar 'n riks nodig, hier, twee-en- twintig vijftig terug", als de gulle ge ver hem een vijf-en-twintigje toestopt? Wie bepaalt de mate van de gift? De Gever of de begiftigde? Gewis: de Gever, Die toomt over afwijzing van hetgeen Hij belieft te geven, al heeft die afwijzing ook een schoon uiter lijk. - Waar geloof is gaan alle puur-menselijke berekeningen over- Rijswijk (ZH) K. Chr. Hoekstein, vdm Wel pil (5) In goede gemoede vraag ik: waarom al dat geleuter over de pil? Het al dan geen gebruik ervan maken is toch eer der een kwestie van ieders persoon lijke verantwoordelijkheid. Daar slaat niemand een ingezonden stukken- rubriek, die doorspekt is met bijbel teksten, op na. Het onzinnigste van de hele schrijverij vind ik als vrouw ech ter, dat alleen maar (oude?) mannen zich druk maken. Is het dan toch nog zo, dat pa in het gezin alleen de wet leest, naar „oud" gereformeerd ge bruik? Den Haag T. v. Griensveen-De Jeug- Wel pil (6) Zou de „Bijbelgetrouwe voortplan- tingsdrift" niet bekoelen als man en vrouw dezelfde lasten zouden dragen, als die anti-pil-mannen zelf de finan ciële lasten moesten dragen en niet afwentelden op anderen, en als zij zelf de lasten der overbevolking van de overheid zouden moeten overne- Rotterdam Joh. Quist oordeel dat werkzaamheden uitge voerd moeten worden buiten het toe ristisch seizoen. Dat juist op het gedeelte van de Zeeuwse weg bij Rilland-Bath zo veel ongelukken gebeuren kan ge deeltelijk worden verklaard door de vele dijkovergangen, die hier in de weg liggen. De hellingen zijn le vensgevaarlijk wanneer iemand wil inhalen. De meeste ongelukken op deze weg gebeuren bij inhaalmanoeuvres. Het aanbod van het verkeer is vooral op het gedeelte tussen Kruiningen en Bergen op Zoom bijzonder onregel matig. Dit houdt verband met de aan komst van de veerboot uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Iedere twintig minuten komt er „een prop" verkeer van de boot op de rijksweg. Wie vanaf Bergen op Zoom komt en de boot nog wil halen geeft bijna automatisch wat meer gas. Op het districtsbureau van de rijkspolitie in Middelburg wordt een statistiek bijgehouden van alle onge lukken. Op rijksweg 58 waren dat er vorig jaar ruim 160. Dit jaar heeft men er tot hu toe 126 geregistreerd. Het instellen van een maximum snelheid wordt hier geen oplossing genoemd. In de eerste plaats zou dit alleen in de zomermaanden van kracht moeten zijn. In een bepaalde periode wel en in een ander tijdvak geen maximum snelheid werkt ver warring in de hand. Praktisch gezien is het voor de politie onmogelijk om een waterdichte controle uit te oefe nen op de naleving van een derge lijke maatregel. Mentaliteit „Wij hebben constant drie patrouil lewagens op deze weg, maar je kunt ongelukken meestal niet voorkomen. In de meeste gevallen ligt het aan de mentaliteit van de automobilist. Rijkswaterstaat heeft alles gedaan om de weg in zo goed mogelijke con ditie te krijgen en te houden," aldus de rijkspolitie. Ir. F. J. Sprenger. van het arrondis sement Goes van rijkswaterstaat, ver telt dat het de bedoeling is een ge heel nieuwe autosnelweg aan te leg gen naast de thans bestaande twee- baansweg. Hier is al een begin mee gemaakt onder Middelburg. Hij meent dat het niet mogelijk zal zijn alle dijken, in het stuk bij' Rilland-Bath, in de toekomst bij aan leg van de vierbaansweg door te gra ven. „Een aantal zullen we moeten laten liggen, maar dan komen er gescheiden rijbanen en dat zal een grote verbetering zijn." Ir. Sprenger zegt ook dat de plan ning voor aanleg van deze weg vast ly/! EERWAARDIG genoeg blijven de Amerikanen, die toch nauw bij Latijns Amerika betrokken zijn, onverstoorbaar spreken van com munisme als ze het over de confe rentie van Havana hebben. Maar er is toch wel gegronde re den om te twijfelen aan de echtheid van het communisme van Latijns Amerika, zelfs aan dat van Castro. Het is eerder het communisme dat in de afgelopen jaren een dank baar gebruik heeft gemaakt vai het protest van bepaalde groepen tegen misstanden en onderdrukking. Niet de breuk tussen Castro en Mos kou was het meest aansprekend op de Havana-conferentie, maar het feit dat de revolutionairen van La tijns Amerika van nu af gerust „cas troïsten" genoemd kunnen worden De eenheid onder de militante re volutionairen moet Washington om rust baren en een aansporing zijn om de ontwikkeling in landen als Guatemala en Columbia met spoed door te zetten. Amerika moet de oorzaak van het onbehagen niet in Moskou zoeken, maar dichter bij huis. Zolang de Amerikanen de guerrilla daar als door Rusland geïnspireerd blijven zien, zullen ze de ware oorzaak niet ontdekken. Want niet iedereen die „Amerika- imperialist" schreeuwt, is een com munist. Generaal De Gaulle toch ook niet, zelfs al ligt die leuze ten grondslag aan zijn politiek. ligt in het rijkswegenfonds. Volgens hem is het mogelijk dat er verschui vingen komen bij het bepalen welk gedeelte van de weg eerst moet wor den aangelegd. In het verleden hebben zowel Ge deputeerde Staten als provinciale sta ten van Zeeland, evenals de Eerste en Tweede-Kamerleden uit deze pro vincie de minister van verkeer en waterstaat herhaaldelijk gewezen op de onhoudbare situatie van de rijksweg door Zeeland. Feitelijk is de weg de enige verbin ding vanuit Brabant. Toen de Zee- landbrug gereed was, werd verwacht dat deze nieuwe verbinding de Zeeuwse weg sterk zou ontlasten. Burgemeester Jobse meent echter dat er niet veel verschil is met de situatie toen de Zeelandbrug er nog Cijfers De cijfers lijken de heer Jobse ge lijk te geven. Uit tellingen in mei van dit jaar, en in dezelfde maand van vorig jaar, is gebleken dat het dit jaar drukker op de weg is dan vorig jaar. Op werkdagen passeerden in mei van dit jaar 8480 auto's de Zeeuwse weg, tegen vorig jaar 7810. Op hemel vaartsdag waren dat er 13.570 (vorig jaar 16.820); op eerste Pinksterdag 16.410 (vorig jaar 13.850). Op zaterdagen in mei van dit jaar telde men 8580 voertuigen tegen vo rig jaar 7860. Op zondagen waren deze getallen 12.240 en 12.410. Tweede pinksterdag lag het aantal in beide jaren op ruim twintigduizend. Bijna iedere dag stuiven ambulan ces met loeiende sirenes over de Zeeuwse dodenweg. Niet te .voorko men? Beheerst rijden, niet roekeloos inhalen, kortom meer zorgvuldi^ieid van de automobilist zou veel kunnen veranderen. DS. KING RÖËPT NEGERS OP TOT ONGEHOORZAAMHEID ATLANTA Negerleider Martin Luther King heeft gisteren verklaard voorstander te zijn van wat hij noemde burgerlijke ongehoorzaam- heidsacties op grote schaal, teneinde het vraagstuk van de rasdiscrimina tie in de VS nader tot een oplossing te brengen. In een toespraak in Atlanta (Geor gia) zei hij een reeks acties te over wegen die tegelijkertijd zouden moet- ten plaatsvinden. Negerkinderen zou den van school moeten wegblijven, negerarbeiders zouden zitstakingen moeten houden en duizenden werklo ze jonge negers zouden voor de rege ringsgebouwen in Washington moe ten gaan kamperen. Maar „wij moeten onze hoop niet stellen op geweld of gewapende op- Amsterdamse jongen toch verdronken AMSTERDAM Sectie op het lijk van de 14-jarige Huub Zwart, dat in de nacht van zondag op maandag uit de Prinsengracht in Amsterdam werd opgedregd, heeft uitgewezen, dat de jongen door verdrinking om het leven is gekomen. De jongen was omstreeks een uur van de woonboot, waarop hij woonde, in het water ge vallen. Aanvankelijk achtte de poli tie misdrijf niet uitgesloten, maar bij het onderzoek is hiervan niets geble- Kiesinger bij Johnson WASHINGTON President Johnson en bondskanselier Kie singer zijn overeengekomen, dat zij hun NAVO-bondgenoten vol ledig zullen raadplegen voordat zij eventueel besluiten tot troe penvermindering in Europa. Dit maakten de twee regeringslei ders gistermiddag bekend, na dat Kiesinger kort na zijn aan komst in Washington een eerste gedachtenwisseling had gehad met het Amerikaanse staats hoofd. Kiesinger verzekerde dat zijn re gering „niettegenstaande vele ge ruchten vastbesloten is de NAVO te behouden en te versterken, niet al leen het bondgenootschap, maar ook het stellsel van de militaire integra ties". President Johnson noemde het overleg „zeer constructief, zeer vriendschappelijk en zeer produk- tief'. „ZEER TEVREDEN' Volgens welingelichte Amerikaanse kringen zijn Johson en Kiesinger tot een grote mate van overeenstemming gekomen over alle besproken onder werpen. Johnson zou zeer tevreden zijn over het resultaat van het marathon gesprek, dat vele uren duurde en ook vanmorgen werd voortgezet. Een van de belangrijkste winstpun ten van de besprekingen is volgens Amerikaanse bronnen dat West-Duitsland zich akkoord heeft verklaard, als andere westelijke bond genoten al eerder deden, met een ont- werp-tekst over de garantieclausule van een kemstopverdrag met Rusland. Bij de verwelkoming van de "West- President Johnson in gesprek met de Westduitse bondskanse lier Georg Kiesinger tijdens hun ontmoeting in de tuin van het Witte Huis. Collectie De Boer bedrieglijk LUZERN De omstreden schilde rijen van de Amsterdamse kunsthan delaar Jelle de Boer zijn in beslag genomen, omdat de eigenaar van de kunsthandel waar zij werden geëxposeerd, niet had voldaan aan het bevel om de werken niet langer als zijnde van de hand van Van Gogh en de Franse impressionisten ten toon te stellen. De rechter van instructie van Luzern heeft dit giste ren gezegd. Hij sprak in dit verband van een „bedriegelijke benaming". De 127 werken werden maandag door de politie met een verhuiswa gen weggehaald ,uit de Hof galerie van Anton Achermann, die zelf zegt overtuigd te zijn van de echtheid ook al kunnen, volgens hem, „in elke ver zameling wel een of twee vervalsin gen voorkomen". De heer De Boer verblijft sinds maandagavond in Luzem. Dinsdag kon hij geen stappen doen bij de autoriteiten, doordat alle bureau's in verband met een feestdag waren gesloten. Toch mishandelingen in Zuidafrikaanse gevangenissen GENEVE Een VN-gxoep van vijf man, die gisteren haar rapport over omstandigheden in Zuidafri kaanse gevangenissen heeft voltooid, is eenparig van oordeel, dat bewerin gen over slechte behandelingen in die gevangenissen in de kern waar zijn. Dit heeft een lid van de groep gezegd. Heeswijkse moord nog lang niet opgelost HEESWIJK Het politie apparaat in vrijwel heel Neder land speurt thans naarstig naar de moordenaar van de 47-jarige veehouder Rijer de Bruin uit Heeswijk, die vermoedelijk za terdagavond, op gruwelijke wijze om het leven werd ge bracht, Rechercheurs van de rijkspolitie uit alle districten in ons land hebben inmiddels in structies gekregen. Van de onbekende auto die zater- dagayond achteruit het erf van de heer De Bruin is opgereden, is nu wat meer bekend. Volgens getuigen verklaringen zou de wagen een Mer cedes zijn uit de jaren '47 tot '52. Onbekende auto De rijkspolitie heeft overigens nog geen telefoontje gehad van een van de drie automobilisten, die zaterdag avond flink moesten remmen voor de auto die het erf van de veehouder opreed. „Wel hebben wij een groot aantal andere tips betreffende de moord ont-, vangen", aldus majoor mr. R. W. Bui tendijk, de districtscommandant van de rijkspolitie in De Bilt, „maar het vergt nu eenmaal veel tijd om al deze vaak zeer vage mededelin gen na te gaan. Onze mensen gaan nu vooral bij autohandelaars en op autokerkhoven en kampeerterreinen navraag doen omtrent de onbekende Het knaapje zat zoetjes op de schoot van zijn moeder om de vrien delijke glimlachjes van passerende dames op te vangen. Je moest wel naar hem kijken. Bruine krulletjes, een blozend snoetje en blauwe kij kers. Zo'n knuffel kind. De tocht was enigszins avontuur lijk, want het oude HTM-beestje, dat open tram heet én in de fraaie zomer beurtelings de lijnen 8 en 9 opluistert, bonkte door de stromen de regen. Achterin joelden wat kin deren, zich dol amuserend met de waterstralen die de treeplank zo nu en dan besprongen. Maar het knaapje zat daar diep ernstig te kijken. Pas toen we een meubelmagazijn passeerden veerde hij op: „Mooie kamers" zei hij diep tevreden. De moeder knikte ernstig terug. „Oma's kamer is mooier", stelde het kind vast. De moeder beaamde het Die twee zinnetjes hadden mijn aandacht getrokken, want het kwam er zo keurig, zo volmaakt uit en dat terwijl ik het kind nog in de brab- belperiode dacht. We kregen auto's naast ons. De kinderen achterin loeiden, want de modder spatte nu wellustig op. Het kleutertje vestigde zijn ernstige blik op de wagens en constateerde: „Een Volvo, een sportwagen. Daar zit je laag in". Stomverbaasd constateerde ik in derdaad een wegschietende Volvo en daarachter een knalrode sportvlug- gerd. „Die dame heeft een gekke hoed op", het klonk wat luid, want we stonden net stil. De moeder suste wat en werd ac tief om de aandacht van gevaar lijker zaken af te leiden. „Nog drie haltes, tel maar mee." „Ik zit liever in de trein", consta teerde het kind. De moeder greep het dankbaar aan: „We hebben pas in de trein gezeten. Weet je nog wel?" Het jongetje zuchtte even: „Na tuurlijk, naar Haarlem." „En waar waren we toen?" „Bij Laurens Janszoon Coster." Mijn mond viel prompt open. Wie ter wereld zal direct het grijze mo nument als eerste Haarlemse attrac- „En waar nog meer?" „Bij de Amsterdamse Poort." Laat ie nou niet de Bakenesse- gracht en het Frans Halsmuseum noemen, dacht ik. En prompt daarop klonk het stemmetje: „En daar is het museum van Frans Hals... die schilder..." De moeder knikte geduldig, maar was toch blijkbaar nog niet tevre- „Jawel, jawel, maar* waar zijn we nou naar toe geweest?" Het kind verzonk in gepeins en de moeder hielp: „Met de bus en toen nog even lopen..." Hij keek haar verloren aan, zocht blijkbaar in zijn geheugen. Toen meteen zucht: „O, ja, die speel tuin..." „Met de wip en de schommel", trierelierde de moeder. Het kind keek gekweld: „Kunnen we er nou uit? Ik... ik word zo mis selijk." „Hoe kan dat nou in de open tram", protesteerde de moeder. „Die schommel stond ook buiten", hijgde hij, „kom er nou uit, hij staat stil..." Hand aan hand stapten ze door de regen verder... De mevrouw naast me keek ze peinzend na: „Zo'n kind toch", zei auto. Een afbeelding van deze auto samengesteld aan de hand van talrijke tips hierover zal worden gepubliceerd." Legpuzzel De heer Buitendijk gelooft overi gens niet dat de moordenaar spoedig zou zijn gevonden. „Er ontbreken op het ogenblik nog veel te veel gege vens in deze moeilijke legpuzzel", al dus de majoor. Ook wat betreft de moord in Eist op 1 april gepleegd op een 86-jarige is men nog niet veel wijzer geworden. Tot op de dag van vandaag zijn nog altijd recher cheurs met deze zaak bezig. Er zijn al enkele honderden mensen ver hoord in de Elster moordzaak. „Het dossier is al zo omvangrijk dat men er gerust op kan gaan zitten", aldus adjudant K. Gerssen van de rijkspoli tie De Bilt. Guevara leidt in Columbia verzet LA PAZ Een Franse linksgeo riënteerde journalist de 26-jarige Re- gis Debray, die i.v.m. de activiteit van guerrillastrijders in zuidoost Boli via wordt vastgehouden heeft ver klaard dat hij drie weken heeft opge trokken met de Cubaanse guerrillalei der Ernesto „Che" Guevara. Deze voormalige Cubaanse mi nister voor de industrie zou volgens hem de verzetsactiviteit hebben geor ganiseerd en geleid die al vijf maan den in het genoemde gebied van Co lumbia gaande is. Rapporteur Thant naar Jeruzalem NEW YORK Ernst Thalman, hoofd van een afdeling van het Zwitserse departement van buiten landse zaken, zal Oe Thant rapport uitbrengen over de toestand in Jeru zalem, Hij vertrekt 21 augustus naar deze stad en blijft er twee weken. Zijn enige taak is het verzamelen van gegevens. Hij zal dus geen onder handelingen voeren. President Tito van Joegoslavië, die besprekingen voert in enkele Ara bische landen, zal het standpunt van deze landen inzake de crisis in het Nabije Oosten bekendmaken aan president Johnson en de leiders van de Sowjetunie, andere commu nistische landen en een aantal niet-verbonden staten. Dit meldt het Egyptische blad Al Achram. Het is volgens het blad niet de bedoeling van Tito nieuwe voorstel len bij de Verenigde Naties in te dienen. duitse regeringschef had de presi dent eerder verklaard, dat de VS met de Bondsrepubliek zullen blij ven samenwerken, niet alleen om aan de „kunstmatige verdeling van Duitsland" een einde te maken, maar ook om het hoofd te bieden aan „de dringende taken die ten aanzien van andere delen van de wereld, met name in Zuidoost-Azië en het Nabije Oosten, op de twee landen rusten". De bondskanselier zei dat hij niet uitsluitend de Duitse zorgen aan de orde zou stellen. De Bondsregering zou binnen haar mogelijkheden zor gen, dat een weinig van de last van de Amerikaanse problemen van de schouders van president Johnson wordt afgenomen. Het is Kiesingers eerste bezoek aan de VS sinds hij in december aan het hoofd van de regering in Bonn is gekomen. Hij blijft twee dagen in Washington. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt, neemt deel aan de bespre kingen. Na inbraak in winkel SCHIPHOL Twee broers uit Amsterdam, een kanonnier en een radiomonteur, hebben kans gezien acht weken lang vele soldaten van de 44ste afdeling veldartillerie in de legerplaats 't Harde op de Veluwe goedkoop aan hun rokertje te helpen. Sigaretten die zij bij inbraken in het kleine sigarettenwinkeltje van de fir ma Hexpoor op het oude Schiphol buitmaakten, deden zij tegen sterk verlaagde prijzen van de hand. Aangezien veel militairen wisten, dat de sigaretten van diefstal af komstig waren, gaat de Koninklijke marechaussee na wie van hen in aan merking komen voor bestraffing we gens heling door de militaire rechter. De kanonnier werd vorige week vlakbij de legerplaats bij een routi ne-controle van militaire vrachtwa gens aangehouden. Marechaussees ontdekten in zijn wagen sloffen siga retten, die hun verdacht voorkwa men. Al spoedig viel de kanonnier, de twintigjarige R. M. van der W., door de mand. Half juni waren de broers met hun praktijken begonnen. Ze braken bij Hexpoor in en gooiden de sloffen in lege dozen zonder dat iemand op het vrij verlaten oude Schiphol het merk te. Enkele weken later herhaalden ze dit spelletje. Ze droegen nu heen en weer lopend tussen de winkel en het parkeerterrein veel meer rookwaar naar hun auto. En weer lette nie mand op hen... Boerenknecht door stier gedood HEERLEN De 69-jarige boeren knecht W. Caelen uit Hoensbroek is gistermorgen door een jonge stier aangevallen en daarbij zodanig aan het hoofd gewond dat hij ter plaatse in het weiland overleed. Dit is de nieuwe wintermoda voor zichzelf respecterende hon den. Het elegante bruidspaar ver scheen op een show in Tokio. De kleding is ontworpen door Takazawa, die overigens leider en trainer is van een groep gedres seerde honden. Brandweer zonder telefoon EINDHOVEN PTT-teohnici hebben gistermiddag tijdens werkzaamheden op de Grote berg te Eindhoven een kabelbreuk veroorzaakt, waardoor de brandweer enkele uren onbereikbaar was en de alarmverbindingen van banken en juwelierszaken met het politiebureau verbroken werden. Gedurende de storing stationeerde de brandweer veiligheidshalve een mobilofoonwagen bij het politiebureau in de hoop, dat men bij brandalarm de politie zou bellen, wanneer men merkte dat de brandweer niet te be* reiken was. De banken en juwelierszaken kregen in de tussentijd een specials politie-bewaking. Gelukkig kwamen er tijdens de storing geen brandmeldingen binnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5