<1 Greame Allwright, de culturele vagebond RADIO 4-. de stad en dokter Moore HELEMAAL ZICHZELF IN TV-SHOW Toch maar geen proces Rotterdamse zeeman De Jager wil nu 3 uur tv-zendtijd fty 1 Puzzefhoek DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 Commentaar Niet zwaar 'FE MIDDEN van een avond televi- sieamusement op beide netten viel het Silhouetvan de VV£)- senator mr. H. van Riel ook niet te zwaar. In een geanimeerd gesprek met Henk Neuman gaf de man van wie bekend is dat hij zich door zijn emotionaliteit kan laten meeslepen tot veel meer dan een ironisch betoog, de toehoorders wel het volle pond bij het opsommen van zijn ideeën en meningen. Vrijgezel is hij gebleven „omdat hij zo'n grote mate van belangstel ling voor de vrouw heeft", in het verzet heeft hij niet gestreden „om dat hij het zinloos vond en bang was, dat daarmee voedsel zou worden ge geven aan het communisme na de oorlog". Hij wil als staatsman uitsluitend voor Nederland zorgen „opdat dit sterk zal zijn bij. mogelijke gevaren van Chinese kant en hij verwacht in zo'n situatie alles van de Verenigde Staten, die nu tonen zulke grote of fers te kunnen brengen om het Zuid- vietnamese volk vrij te maken". Zoals gebruikelijk spraken via korte films enkelen die hem goed kennen, mee. Tegen sommige op merkingen had mr. Van Riel zich bijna driftig te verdedigenmaar dat deed hij met kennelijk plezier. Brandpunt was bij de tijd met een ingelaste discussie over de christen- radicale actie binnen de KVP. Het voor en tegen werd onder leiding van Frits van der Poel, die er wat sla perig bij zat te kijken maar toch de juiste buigingen aan het gesprek gaf, fiks uit de doeken gedaan. Tegenwicht kreeg men o.m. in KRO's traditioneel variété uit Tres long en een spannende speelfilm van de AVRO. Twee officieren en negen matro zen zijn gisteren om het leven geko men bij een ontploffing van een ke tel in de machinekamer van de Brazi liaanse kruiser Almirante Barroso. De minister van marine, die aan boord was, bleef ongedeerd. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgenavond -kunt U hem zien in het NTS- programma op Ned. 1: Creame Allwright, de be faamde zanger van volks liedjes, bijgenaamd „de cultu rele vagebond". „Die bijnaam zie ik als een compliment", zegt hij, „ik ben een zwerver en een ma nusje-van-alles, je moet niet in een beroep of op een be paalde plaats blijven hangen. In elk beroep en overal ter wereld valt iets te leren. Door samen te werken met allerlei mensen word je zelf steeds menselijker, krijg je meer be grip voor anderen en voor het leven zelf". Zoiets kan je echter moeilijker tot je levensleus maken wanneer je smid of bakker, accountant of ban kier bent, dan wanneer je begaafd bent met een grote mate van artistici teit, zoals Greame Allwright. Dan neem je met je kunst en je gitaar alles wat voorwaarde is om waar dan ook te werken en je kost te verdienen, mee. Dan is de kans om te werken het contact met vele mensen van diverse landaard en na tionaliteit. Maar goed, Greame Allwright hul digt dit principe en leeft er naar. „Een mens moet helemaal zichzelf wezen en de problemen van het le ven zijn betrekkelijk. De dingen gaan nu eenmaal goed of verkeerd, dat moet je aanvaarden." Greame is nu 40 jaar oud en Nieuwzeelander van geboorte. Zijn vader stamt uit een oud Frans-Iers pioniersgeslacht en heeft zijn leven lang veel van zingen gehouden. Zijn (Van onze radio- en tv-redactie) ROTTERDAM/HILVERSUM Men kan van de Rotterdamse zeeman man L. de Jager niet zeggen, dat hij geen vasthoudend man is, noch dat li ij zich spoedig uit het veld laat slaan. Na vier jaar in z'n eentje (gesteund door enkele medestanders die welwillend toekijken hoe hij zich weert) de door hem gestichte „Orga nisatie Televisie Nederland in op bouw" te hebben vertegenwoordigd zonder dat enige instantie, laat staan een schare gewenste aanhangers, naar hem luisterde, is hij nu overge gaan tot het vragen van drie uren zendtijd in het avondprogramma om zijn doelstellingen toe te lichten. Onverdroten gelooft hij er in dat cle overheid hem die „binnen afzien bare tijd" wel zal toestaan, zulks met grootmoedig negeren van de voor waarden, welke er aan zendtijdverle ning vastzitten. L. de Jager wil alle tv-toestelbezit- ters verenigen in protest tegen het meeste, wat er op de beeldbuis verschijnt. Hij is van mening dat wie een tv-toestel heeft gekocht, met een recht moet hebben om te bepa len, wat er op „zijn" scherm zal verschijnen. De invoering van de tv-reclame heeft hem bitter gestemd: „Ik heb daar niet om gevraagd en ik wil die niet in huis krijgen", is zijn argu ment. Daarom heeft hij een jaar gele den een stuk met twaalf vragen aan de Tweede Kamer gezonden en in het begin van dit jaar proces-verbaal laten opmaken van zijn grieven. Proces L. de Jagers bedoeling was, een proces tegen de staat te doen aanspannen, maar naar hij ons nu laat weten, heeft hij hier van af gezien. „Het was een mijlpaal, en dan kan je beter iets doen dan niets", is zijn argument. De mededeling van het proces-verbaal heeft in veel kran ten gestaan en als je die regels omre kent tegen advertentiewaardc kom je wel op 40.000. Zo'n publiciteit is meer dan voldoende voor een gezon de ontwikkeling van de OTN i.o." Intussen is de heer De Jager nog steeds niet gevorderd met zijn orga nisatie, maar dat vermindert zijn energie niet. Hij heeft nu een ver zoek om drie uren 'televisiezendtijd ingediend en die uren moeten vallen tussen 's avonds 6 en 's nachts 2 „De vraag is", zegt hij, „of drie uur aan een stuk luisteren naar mijn toelichting niet aan de lange kant is, maar om het plan goed te doorgron den. is het nog te kort." Bij wijze van compromis laat hij nu een boekje schrijven, waarin hij zijn plan om de kijkers aan het roer te zetten kenbaar maakt: „Als dit boekje goed verkocht wordt zou ik aan één uur praten voor de camera genoeg hebben", verklaart hij. L. de Jager is geheel te goeder trouw, maar zou hij zich realiseren, dat een uur zendtijd zo'n dikke 9.000 kost, dat de overheid heel spaarzaam moet omgaan met zend tijdverlening en dat zij die, gebon den aan de wet als zij is, niet aan particulieren kan toekennen? Een van de verdrietelijkheden waarmee de heer De Jager kampt is, dat geen omroep er voor te porren is, zijn klachtenboek in eigen actuali teitenrubriek te openen. En een ande re, dat de toestelbezitters zich niet bij hem aansluiten. Niettemin gaat hij door, want hij geeft de hoop nooit op. moeder trouwens ook. Zij hielden hun zanglust en hun goede stemmen niet voor zichzelf, zij voedden er hun zoon mee op en lieten ook anderen er „We hebben met ons drieën heel wat afgezongen" in ziekenhuizen en in kerken, maar ook op bruiloften en partijen. Een heerlijke tijd!" Greame kwam dus al heel jong veel met mensen in contact en dat deed een razende nieuwsgierigheid bij hem groeien. Hij moest en zou weten hoe de mensen en de dingen in elkaar zitten en bovendien had hij geen zitvlees: hij hield ervan overal en nergens te zijn. Stilzitten was er voor hem niet bij. Toen de middelbare schooltijd was afgelopen, moest er worden omge zien naar werk of studie. Greame koos studie: letteren. Maar via de universiteit kwam hij in aanraking met het toneel en daarvoor liet hij de letteren weer in de steek. Het telkens in andere gedaanten verschij nen trok hem geweldig aan. Oude ivereld Zijn uitgesproken artistieke aanleg kwam tot uiting in zijn toneelpresta ties. Plotseling won hij een beurs voor toneelstudie en dat gaf hem de vurig verbeide kans over te steken naar de „oude wereld" naar Europa en zijn cultuur. Hij kwam in Londen terecht en leerde hst vak bij het beroemde to neelgezelschap Old Vic. In toneelkrin gen leerde hij een Frans meisje ken nen en weldra zei hij Londen vaar wel om haar te volgen naar Frank rijk, na in Engeland nog getrouwd te De vader van zijn vrouw bezorgde hem een baan in de schouwburg St. Etienne: „Eigenlijk waren het drie banen tegelijk. Ik was acteur, toneelknecht en decorontwerper. Ja, ik had gevoel' voor decors en vond dat heerlijk Al te lang duurde het echter niet, want de zwerflust maakte zich weer meester van Greame. Er deed zich een kans voor in Parijs... en het echt paar Allwright pakte de koffers en reisde erheen. Ze kregen in de lichtstad de leiding van het Théatre Babylone", waar Beckett, Ionesco en andere avant-gardistische auteurs re gelmatig werden gespeeld. Het ging allemaal best. maar op een dag zei Greame: „Waarom zing ik eigenlijk niet meer?" „Ja," zei z'n vrouw, „waar om niet?" En dus pakte Greame zijn gitaar en begon weer te zingen. Chansons van Brassens, Brei en Ferré. En het publiek was „in", het luisterde graag naar zijn verhalende Van alles Toen was het gauw uit met de theaterleiding: de Allwrights gingen er vandoor, zo gauw Greame's stem de aandacht had getrokken. In de jaren die volgden waren de koffers meer in- dan uitgepakt en ze reisden van land naar land. Greame zong, zijn vrouw bewon derde hem en hielp de zaken rege len, maar zij konden samen niet bestaan van de liedjes, dat kwam later pas. In deze jaren vervulde Greame tal van functies. In een Franse zenuwin richting was hij leraar Engels, op een Engelse school zette hij een kin dertheater in elkaar: „Jullie moeten Planorecital, (opnK 021£° ^a- Sm;ndeUkeerk. 22.30 Nieuws. 22.40 verweging. 22.45 Sabeth, of: De zwartgerokte gasten, hoorspel. 23.55- 24,00 Nieuws. Hilversum II 298 m: AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten. 18.30 Licht orkest. 18.55 muziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Lichte gram- 8.10 Gewijde' muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantletlps. 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Operette-klan ken (gr). 10.10 Stereo: Residen tie-orkest (gr). 10.30 Morgen- foonmuzlek. muziek in vrije tijd. Hilversum II. 298 m: VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek en reportage. (7.30- 7.35 Van de voorpagina, persoverzicht.) VPRO: 7.55 De ze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek en reportages. (8.30- 8.35 Voor de hulsvrouw). 9.00 Klassieke en moderne orkestmuziek (gr.). 10.00 Lichte grammofoon muziek. 10.50 Voor de kleuters, ii.nn Nieuws. 11.02 Voor de .40 Vocaal dubbel- -1.55 Lichte grammo foonmuziek. 12.22 Voor het 13.50 Gesproken i irtet. 15.00 Voor de kinde- Bob Wallagh (59) overleden AMSTERDAM In de leeftijd,, van 59 jaar is gisteren in Amsterdam overleden de schrijver-journalist Bob Wallagh. Hij werd bijzonder be kend in 1946 toen hij optrad als de leider van de hersengymnastiek voor de Avro met de rubriek „Hoe is de stand Mieke?". Wallagh was al jaren aan de reportagedienst van de Avro verbonden en gold voor de oorlog als een expert op het gebied van de bokssport. Hij verzorgde o.a, het blad van de Nederlandse Boksbond. De heer Wallagh was voor de oor log redactiechef bij het persbureau Vaz Dias en later ook redacteur van het Hollands Weekblad. Later is hij opgetreden als verdediger van Hans van Meegeren. Felix Hechini (Bavaria^pro 207X6 "ReclameJNCRV20.21 tentie. 20.40 Amusementspiu- 21.30 87 th Precinct Main event. TV-film. 22.20 Tschal- kowsky-FestivalPlanorecital. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. STER: 20.01 riété-proL The Virginia AVRO-sollsten (11.00 Nieuws) 12.02 Operettefragmen- 0 Nieuws. 13.02 Actual! Plaatjes en praat Lichte muziek Hands pul 16.02 Platei afdeling. 17700 Nieuws. 17.02 Ac- '.ten. 17.05 Rhythm and 17.35- 18.00 Country and hollands publiek. 16.02 Platenpro- AVRO's Jeugd- B. Nieuws. 17.01" tualiteiten. 17.05 Rhythm H|^v"T.35- 18JJ0 NTS: 22.00 - 22.15 Jour- België Nederlands i 2 en 10. 15.30 grootvader, film ■"..55-17.55 Rep. v. a. m te Mol 16.55 flitsen d. eerste reeks). 17.15 Reehts rep. v. d. tweede Tienerklanken. door A ff at hu Young zelf je eigen stukken schrijven", zei hij en hij wees de'jleerlingen de weg om dat te doen. Intussen bouwde hij aan zijn reper toire: volksliedjes uit Engeland, Frankrijk, Amerika' en Nieuw Zee- In 1966 maakte 'hij zijn eerste plaat en vandaag de dag heeft Grea me Allwright een stevige reputatie als een van de beste Franse chanson niers. Zijn repertoire weerspiegelt het leven, zoals hij dat heeft aange troffen in zijri nomade-achtig bestaan. Had hij daarom zo'n groot succes bij zijn optreden in Mon- treux? t)e „culturele vagebond" Greame Allwright, die langs U zult dat morgen zelf kunnen ontelbare zijpaadjes is opgeklommen naar de top waar constateren, wanneer hij tussen zijn de beste liedjeszangers zich verdringen, ziet U hier in kunstbroeders optreedt in „Bienve- actie. Morgenavond verschijnt hij op de beeldbuis nue". in het programma „Bienvenne Guy Béart". Overigens is „Bienvenue" de naam Béart, Franse chansonnier, probeert in deze tv-show van een intieme club in Parijs, waar de intieme sfeer van de kleine lokaliteiten waarin hij gastheer-chansonnier Guy Béart een zijn eerste liedjes zong, te benaderen. Voor dit „wei aantal goede vrienden ontvangt. kom" heeft hij een keur van kunstvrienden: dichters, Bij de opname van dit programma zangers, musici, dansers en komische acteurs, uitge- zei Béart: „We doen het ditmaal eens nodigd. De Franse omroep zond het programma naar „live". Geen -play-back, geen repeti- Montreux, waar het wel buiten de prijzen viel. maar ties en geen herhalingen. Iedereen toch hartelijk werd toegejuicht. Greame Allwright. die doet zoals hij wil, iedereen is hele- er persoonlijk ook optrad, oogstte bijzondere bijval. maal vrij." Zonder schmink Als dat zo is." zei de beroemde mime-speler Mrcel Marceau, die ook uitgenodigd was, „dan speel ik eindelijk eens zonder schmink op mijn gezicht, zonder masker en zon der „werkpak". Zo is dat toen gebeurd en het resul taat was zo apart, dat de ORFT het programma geslaagd en origineel ge noeg vond om het naar Montreux te Voor Greame Allwright was het een belevenis. En het deerde hem later bepaald niet, dat „Bienvenue" geen gouden, zilveren of bronzen roos wegsleepte. Hij genoot van deze voorstelling <■»- '-opetijk doet U dat morgenavond ook. H Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. arbeid - kruipend dier, 2. myth, figuur - ontkenning, 3. buitenhaven - lief, 4, vreemde munt - strijdperk, 5. bekende afkorting - speelgoed - meisjesnaam, 6. nummer (afk) - troep - bijwoord, 7. mikpunt - aardsoort - oude; lengtemaat, 8. schraal - eer - hogepriester te Silo, 9. hevige stormwind - boom. Verticaal: 1. plaats in ZH. - mu zieknoot, 2. plaats in Gelderland - bloeiwijze - lichaamsdeel, 3. radio - omroep (afk) - gem. -in N. Brab. - boom, 4. pet - orient expresse (afk) - meisjesnaam, 5. zijde van het voor hoofd - werk van Ibsen, 6. oude lap - wiel - telwoord, 7. plaats in N. Brab. - bijwoord - water in Friesland, 8. ontkenning (duits) - ten dele, 9. voornaamw. - genoeg ge kookt - deel van de mond. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. pipa, 5. akal, 9. Leo, 10. ets, 11. Ida, 12. atol, 14. teen, 15. totebel, 19. kanon, 21. steek, 22. ede le, 23. rente, 26. weieens, 29. teen, 31. soda, 33. ere, 34. pen, 35. Mia, 36. karn, 37. Aser. Verticaal: 1. plan, 2. iet, 3. Poot, 4. Stien, 6. kiel, 7. adé, 8. lans, 13. Loke ren, 14. tendens, 16. takel, 17. boete, 18. ets, 20. els, 24. neder, 25. stek, 26. weer, 27. soms, 28. paar, 30. era, 32. die. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV en TROS 7.00 uur Jazz met Jacobs. 7.30 uur aflevering „De gasten van Felix Heohinj 8.20 uur actualiteiten. 8.40 uur tweede deel „Klein Reis-ABC". 9.30 uur aflevering „87bh Precinct". Ned. 2 NTS VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 8.00 uur uitvoering Magnificat van C. Ph. Em. Bach onder leiding van Henk Spruit (stereo). 8.55 uur Kees Coolen leest een verhaal voor v Isaak Babel. 10.45 uur poëtisch hoorspel „Sabeth of de zwartgerokte Hilversum II AVRO 7.00 uur Willem Duys' Muziekmozaïek. 8.35 uur gevarieerd vakantieprograinma. 9.50 uur jazzrubriek. 10.55 uur Hedendaagse Zweedse muziek op de plaat (stéréöï. 4mateurfilmers nog eens bij de NCRV (Vanc radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is een buiten kansje voor de amateurfilmers, dat de NCRV-televisie hen nog een kans geeft om in de rubriek „Filmen in de vakantie" met enkele adviezen en produkten op de beeldbuis te komen. Dat zal op 6 september a.s. gebeuren. Er zal nu aandacht worden besteed aan afwerking van de smalfilm en aan de projectie. De amateurfilmers Henk Brinkhuis, Jan Melis en de publicist Jan A. Kleyn zullen aan het programma meewerken. Fairchild zei: „Aha", lang en zacht. Moore bloosde plotse ling. Hij klemde zich aan de kant van de tafel vast. „Ik ben alleen eigenaar van het ziekenhuis omdat ze dertig jaar geleden in Haddon te beroerd waren er een te stichten." „Wil je er niet in toestemmen dat het een openbaar ziekenhuis wordt, ik bedoel dat de stad het van je over neemt?" „O nee, dat wil ik niet.. Het is mijn ziekenhuis. Het is mijn leven, dat kun je dramatisch opvatten als je wilt. Vandaag weten de mensen van Haddon behalve dan die partij en misschien is dat maar één man dat zij net ziekenhuis nodig hebben. Als het tot een krachtmeting komt. en dat zal wel, dan zullen ze zeker mij steunen. Mi] en het ziekenhuis. Zouden buitenstaanders beter weten wat de stad nodig heeft dan ik? Ik zoek jonge mensen een nieuwe medisch* generatie om Perkins en mij op te volgen. Ik ga modernise ren. Vraag me niet hoe, maar ik zal het doen. De mensen van Haddon zijn nu trots op hun ziekenhuis. Ik kan je beloven dat ze er in de toekomst nog trotser op zullen zijn." Er viel een stilte en toen besefte Moore dat hij de enige was die zijn eten nog niet op had. Hij begon vlug te eten terwijl Fairchild naar hem keek en David peinzend voor zich uitstaarde. Even later legde Moore zijn mes en vork nadrukkelijk neer en een kelner die zich schuil had gehou den, verwijderde onmiddellijk zijn bord. Fairchild zei: „Je bent erg eerlijk geweest, Ed, maar ik wil één punt opgehelderd zien. Begrijp ik het goed, dat je elk jaar het tekort uit je eigen zak bijpast?" „Dat heb ik gedaan met bankleningen en hypotheken." Moore richtte zich nu rechtstreeks tot Armstrong. „Het i» niet gemakkelijk een zo'n gecompliceerde zaak te beschrij ven. Toch heb ik het geprobeerd. Waarom kom je niet eens bij ons kijken? Het ziekenhuis bekijken en de stad. op een paar huisbezoeken mee. Je zult dan beslist een heel andere indruk van alles krijgen dan ik je gegeven heb Een zieken huis als het onze staat heel dicht bij de gemeenschap, zo dicht als je je waarschijnlijk niet kunt voorstellen." David pakte zenuwachtig zijn koffiekopje op en zette het weer neer. „Ik neem aan dat dokter Fairchild u gezegd heeft, dat ik naar een betrekking uitzie voor niet langer dan een jaar, voor ik mijn definitieve beslissing neem? Het ontbreekt me aan klinische ervaring. Ik geloof dat l.et een gebrek van de medische opleiding tegenwoordig is, vooral in de chirurgie. Ik wil een jaartje dicht bij de patiënten werken..." „Ik heb de kans nog niet gekregen dokter Moore iets over je te vertellen", zei Fairchild kort en op een manier die duidelijk maakte dat de hoeveelheid klinische ervaring die een chirurg moest hebben een meningsverschil tussen Armstrong en hem uitmaakte. Moore keek even peinzend naar Armstrong, maar in plaats van verder te praten, richtte hij zich tot Fairchild en hij ging door waar hij gebleven was. „Nu heb ik een aanleiding een jonge man iets te bieden die je niet kunt evenaren, Adam. Een jonge chirurg moet een kans krijgen op het platteland, daar kan hij hoofdchirurg zijn, iets wat hier voor hem de eerste tijd niet is weggelegd." Hij keek naar David om te zien of zijn woorden indruk maakten. Die ging zich nu al met dokter Moore die peinzend keek, verbonden voelen. Het dessert werd gebracht eh Moore at er maar heel weinig van. Hij legde zijn lepel neer. „En er is nog iets. De laatste tijd is er heel wat veranderd in de plattelandsmedicij nen. Ik heb het te druk gehad dm er veel aandacht aan te kunnen schenken, maar er zijn veranderingen in de lucht die zo sterk zijn, dat je het wel moet merken. Je zou het kunnen vergelijken met een pan die gaat koken een gevoel van spanning, van iets groots dat op handen is. Ik weet niet of je het soort temperament hebt dat zo iets belangwekkend vind, maar als ik jonger was... Haddon is niet meer te stuiten, vrees ik. Een jonge man zou ons onschatbare diensten kun nen bewijzen." Moore legde beide handen op de tafel, leunde achterover in zijn stoel, alsof hij alles gezegd had, wat er te zeggen viel. David sloeg zijn ogen op en merkte dat Moore hem recht streeks aankeek. Even keken zij elkaar aan; dan zei Moore, op zachte en milde toon: „Waarom kom je niet eens een kijkje bij ons nemen, dokter?' Armstrong knikte, wachtte even en zei toen: „Goed." Moore pakte zijn lepel weer op en at vlug zijn dessert op, alles, hij schrapte zijn bordje schoon. Regen had de startbaan op de berg doorweekt en striemde de kleuren van de omringende heuvels. Moore, met de kraag op, stapte de trap van het vliegtuig af, hij liep zo snel als zijn bagage het hem toestand en werd luidkeels begroet door de vliegveldassistent Henry. „Dag dokter. Geen jas? Ga maar naar binnen, ik zal de koffer wel dragen." Het kleine houten gebouw rook naar vochtige kleding en de van regen doornatte wind bracht geuren van de akkers en de bossen mee. Een aantal ontmoedigde passagiers stond gemelijk en zwijgend te wachten. Na een poosje kwam Henry luidruchtig binnen, zijn overjas glom van de regen. Wordt vervolgd SUKKELTJE EN BRUUNKE 27. De vriendjes begin nen in vredesnaam maar aan het karwei. „Wat zijn jullie smeerpoetsen; het is niet schoon te krijgen!", foetert Stikkeltje. Daar schateren de Stoute Rikjes „Wat word ik moe van al dat kijken naar i keltje!" geeuwt een Rikje. „Ik MOET wel i FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7