In 10 weken 9 moorden dokter Moore DODEN OP DE WEG Roem: Met Soekarno is het voorgoed gedaan Leo van Doeselaar (13) en Ruud Cannemeyer winnen orgelconcours 6 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 i i» (Vervolg van pag. 1) MIDWOLDA Zeven personen zijn gisteravond min of meer ernstig ge wond bij e enbotsing te Midwolda. De kracht van de botsing was zo hevig dat een van de wagens doormidden brak. Een helft kwam in een sloot terecht, de andere 20 meter verder in een wei land. De inzittenden werden uit de brokstukken geslingerd en kwamen deels in een sloot, deels op het weiland terecht. De andere auto sloeg over de kop en kwam eveneens in het weiland terecht. De gewonden werden naar een ziekenhuis te Winschoten gebracht. Met ernstige kwetsuren werden op genomen de heer K. R. Jongsma uit Finsterwolde, zijn vrouw C. Jongsma van den Heuvelen, hun omstreeks 12- jarig zoontje Corrie, mevrouw H. Door- nebosJongsma en de ruim 12-jarige Otto Kerbof. Verder werden in het ziekenhuis op genomen de garagehouder D. Blaauw uit Midwolda .zijn 15-jarige dochter Fredie kon na behandeling het zieken huis verlaten. Oorzaak van het onge luk is nog niet bekend. EDAM Zaterdagmiddag is te Edam eeen personenauto frontaal op een tegenligger gebotst bij een misluk te inhaalpoging. Drie inzittenden van de inhalende auto werden gedood. Het zijn de heren H. G. Westerhuis (46), P. G. Smoorenburg (27) en G. A. Eijke- lenkamp (38), allen uit Amsterdam. De beide inzittenden van de tegenlig ger, afkomstig uit Utrecht, werden zwaargewond. MUIDEN Op rijksweg 1 ter hoogte van Muiden is gisteren een personen auto bij het inhalen geslipt, op het lin kerweggedeelte geraakt en daar in bot sing gekomen met een tegenligger. De bestuurders van de twe£ wagens H. Hoeve (25) uit Laren en C. H. Steke- tee (45) overleden tijdens het transport naar een ziekenhuis. De echtgenote van de heer Steketee werd zwaar gewond. NIJVERDAL Zaterdagavond zijn bij Nijverdal twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen nadat een van de wagens een inhaalpoging had gedaan. Drie personen werden zwaar gewond en twee licht. De lichtgewon den zijn mejuffrouw J. J. van E. uit Herkingen en de heer R. van R. uit Amsterdam. De zwaargewonden uit de andere wagen zijn de heer W. te W. uit Hengelo en twee Franse lifters, resp. B. L. T. en S. J. VRIES Bij Vries is gistermiddag een personenauto tijdens een regenbui geslipt doordat de bestuurder plotse ling moest remmen. De auto kwam tegen een boom terecht na over de kop te zijn geslagen. De vrouw van de bestuurder mevrouw T. Tabak (27) uit Groningen werd gedood. Haar man .werd licht gewond. QREVENBICHT Bij het oversteken Is zondag de 66-jarige W. Eurlinge uit Obbicht en Papenhoven door i ~'"A~ aangereden en gedood. BEEKBERGEN De 63-jarige brom fietser J. W. Schut uit Beekbergen werd door een auto gegrepen toen hij plotse ling een voorrangsweg opreed. Hij was op slag dood. VENLO De auto waarin de dertig jarige Maria GopfertStekelbroeck uit Lüllingen in Duitsland zat. slipte zater dag en reed tegen een boom. De vrouw overleed. De bestuurder werd zwaar ge- APELDOORN De 45-jarige J. H. Benedictus uit Leeuwarden is ter plaatse overleden toen hij in Apeldoorn tegen een stilstaande bus reed. De naast hem zittende 74-jarige mejuffrouw L. de Vries werd levensgevaarlijk gewond. UTRECHT De 61-jarige De LigtZijlstra uit Delft is zaterdag in Heeswijk onder Linschoten bij een ongeluk om het leven gekomen. De vrouw zat achter op de bromfiets van haar man. Toen zij werden ingehaald door een andere bromfiets begon hun bromfiets te slingeren en het echtpaar viel. HAPERT Gisternacht is de 65-jarige bromfietser F. Kennis uit Hoogeloon te gen een auto gebotst. Hij was op slag HOOGLAND Bij een inhaalma noeuvre botste een personenauto tegen een ANWB-bord. De 19-jarige J. P. Du- newind uit Paterswolde. een v, zittenden, werd gedood. Erkelens uit Voorburg om het leven gekomen. De auto waarin zij zaï was tegen een boom gereden. Haar mar en twee kinderen werden gewond. AAGTEKERKE De 46-jarige brom fietser M. Mol is tegen een auto gereden en om het leven gekomen. Zijn vrouw werd ernstig gewond. AMSTERDAM De 65-jarige haring, handelaar P. Zuiver is nadat zijn mo torcarrer onmgevallen was, onder eer auto terechtgekomen. Op weg naar he ziekenhuis overleed hij. BAARN Op een nietbeveiligde over weg in het bos tussen Hilversum ei Baarn is de 83-jarige mevrouw IV: Buchner onder een trein gekomen. Zij was op slag dood. PALMA Negen Britse toe risten werden gedood en 26 gewond toen hun bus bij Palma, Majorca, botsing kwam met een vrachtwagen. De bus vervoerde toeristen, die op het vliegveld van Palma waren aange komen. SCHIPHOL Met Soekarno is het voorgoed gedaan. Er be staat geen kans meer dat hij nog ooit terug zal keren gezien zijn leeftijd en tekortkomingen. Dit zei oud-minister Moham med Roem zaterdag bij zijn aankomst op Schiphol. Roem speelde samen met Soekarno in de eerste na-oorloge realisering van de onafhankelijkheid een grote rol, maar in 1962 werd hij door Soe karno gevangen gezet. Vier jaar en vier maanden zat de heer Roem gevangen, voor generaal Soeharto een jaar geleden zijn vrijla ting gelastte. In de gevangenis begon hij een boek te schrijven over de stormachti ge geschiedkundige periode van Indo- ië tussen de proclamatie in 1945 de soevereiniteitsoverdrag in 1950. Hij is thans naar Nederland gekomen daarover nog meer materiaal te vergaren. Zijn studie in Nederland werd mogelijk gemaakt door het Prins Bernhard Fonds. „Ik zal in mijn boek feiten bekend maken die nog nooit onthuld zijn en die eigenlijk nog maar alleen aan mij bekend zijn. Ik wil objectief en rustig schrijven en Nederland geen oud zeer meer veroorzaken, want het is allemaal geschiedenis geworden, zo betoogde Mohammed Roem. De heer Roem verklaarde verder dat Soeharto het verzoek dat hem door vele prominente Nederlanders is gedaan, gratie te verlenen aan oud-minister Soebaridrio, in ernstige overweging heeft genomen. Over Indonesië's solidariteit met Egypte zei hij: Indonesië heeft Israël nimmer erkend uit solidariteit met de Arabische landen. De Arabische Kabel stoelt jeslift schiet los: dode INNSBRUCK Op de „Hohe Muth" by Obergurgl In Tirol is zondag een Duitse toeriste (37) omgekomen bij een ongeluk met een stoeltjeslift. Haar man liep ernstige verwondingen op, terwijl hun achtjarig zoontje, dat bij zijn vader op schoot zat, ongedeerd bleef. Het ongeluk gebeurde toen de stoeltjes losschoten van de kabel en het gezin omlaag stortte. liga heeft in het verleden Indonesië gesteund. De politiek van Djakarta in dit opzicht is volkomen begrijpelijk. Uit het niet-erkennen van Israël zijn voor Indonesië geen nadelen voortge vloeid, aldus de heer Roem. Hij zei verder dat hij meegewerkt heeft aan de voorbereiding tot de op richting van de nieuwe partij in Indo nesië, die Partei Moslim zal heten. Soeharto heeft ons voor de oprichting nog niet het groene licht gegeven. De partij, zal gebaseerd zijn op de is lam, zei Roem. De oud-minister kon nog moeilijk zeggen of hij weer in de politiek zal gaan en ook niet of hij zal deelnemen aan de volgende verkiezingen. Hij meent dat het wel tijd zal kosten eer de nieuwe verkiezingswet zal zijn op gesteld. Tegen die tijd zal hij wel Wat de communistische partij be treft. „Ik ben er tegen dat er weer zo'n partij wordt opgericht. Wij heb ben genoeg bittere ervaringen met communisten gehad, luidde het com mentaar van Mohammed Roem. Nigerië begint groot offensief LAGOS Nigeriaanse federale troepen hebben volgens eigen zeggen het bolwerk Opi op de weg van Nsoekka naar Enoegoe, de hoofdstad van het afgescheiden Biafra, ver overd en zijn opgerukt tot 45 km van de hoofdstad. Een federale woordvoerder zei dat hiermee een uitval uit het Midden- Westen is geblokkeerd. Dit deel van Nigeria werd woensdag door het Bia- fraanse leger bezet. De regering van Lagos heeft algehele blokkade van de midden westelijke havens bevolen. De Nigeriaanse bewindvoerder Go- won is van een beperkte politieactie tot hardere maatregelen overgegaan. Hij heeft burgervliegtuigen, DC-3's en Fokker Friendships, gedwongen deel te nemen aan een volledige oor logsoperatie. Federale troepen zouden vrijdag bij Warri geland zijn, ook naar de middenwestelijke en noorde lijke grenzen zijn versterkingen gestuurd. Bij een botsing tussen twee auto bussen bij Yazd in Midden-Perzië zijn 38 mensen omgekomen en 3E ernstig gewond. DEN HAAG Negen mensen zijn sinds 1 juni in ons land op een gewelddadige wijze om het leven gebracht. 1 juni: De tachtigjarige Utrechter J. J. A. Donse wordt gevonden in zijn winkeltje voor feestartikelen „Cupido". Zijn schedel is ingeslagen. 7 juni: De 47-jarige Amsterdammer D. F. vermoordt bij een ruzie zijn moeder (81) in haar woning aan de Olympiakade. 19 juni: De politie ontdekt aan het Nieuwkerkplein in Dordrecht het lichaam van de 68-jarige mevrouw D. W. H. Muijs-Koman. Ze blijkt negen weken in haar keuken te hebben gelegen. Haar zoon bekent de moord. 20 juni: De 38-jarige A. T. uit Nistelrode wordt gearresteerd. Hij bekent zijn echtgenote (39) te hebben vergiftigd. 4 juli: Het 19-jarige meisje Ria Florijn uit Ruurlo wordt verminkt achter een heg bij Doetinchem gevonden. Een verpleegde uit het rijks asiel De Kruisberg heeft haar vermoord. 30 juli: De invalide 65-jarige Willem Strobos in Oude Pekela sterft. Twee jonge mannen hadden hem overvallen en gedwongen jenever te drinken. 4 augustus: Een Duitse zeeman (19) heeft de 76-jarige heer W. A. van der Plaat in zijn huisje aan de Van Kinsbergenlaan in Vlaardingen vermoord. 9 augustus: De vermoorde caféhouder J. H. Schoenmaker wordt in zijn café in Oirschot gevonden. 13 augustus: De 47-jarige veehouder Ryer de Bruyn wordt vermcord aangetroffen in zijn boerderij in Heeswijk. Hij is zaterdag op beest achtige wijze om het leven gebracht. DEN HAAG Voor de fina les Interpretatie en Improvisa tie van het vierde Nationaal Orgelconcours voor Amateurs bestond zaterdagmiddag in de Goede Vrijdagkerk een redelij ke, zij het geen overweldigende, belangstelling. De winnaars van de halve finale waren Leo van Doeselaar, Frans Bo- ley, Dries van Zomeren en Chris van Bruggen. Zij waren verplicht twee Bachcom- posities te vertolken resp. Preludium en Fuga in Bes (uit de Acht kleine Preludia en Fugae) en uit het Or- gelbüchlein „Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf". Reeds eerder we zen wij op de nadelen van deze Bach- voorkeur en deze verplichte eenzijdig heid. Inderdaad dient elke organist in staat te zijn Bach-composities te ver tolken, doch de francofiel onder deze amateurs kwam toch wel erg slecht aan zijn trekken. Overmoed Het peil van de vertolkingen wees er op. dat Bach zeer hoge eisen stelt (en dat bepaald niet alleen aan ama teurs!). Opvallend was dat de vier deelnemers speelden met jeugdige overmoed en met een somtijds over matige flair. De aanpak was over het algemeen zeer krachtig, met name in het Prelu dium. De eerste deelnemer speelde gejaagd, waardoor het klankbeeld aan helderheid inboette. Nummer twee was in zijn registratie zeer posi tief, speelde muzikaal doch over *t algemeen te nadrukkelijk en zwaar wichtig. Onze voorkeur ging uit naar de deelnemers 3 en 4 met een kleine doorslag voor 4. Zij speelden zeer muzikaal en technisch goed geschoold met een fraaie registratie en gevoel voor ritmiek. De fuga van 4 was meer stijlvol dan van 3, doch voor het overige ontliepen zij elkaar niet De jury was blijkbaar dezelfde me ning toegedaan! Winnaar van de In terpretatie-prijs werd 4: de 13-jarige Leo van Doeselaar (leerling van de organist van de Nieuwe Kerk Gerard Akkerhuis), die ook op de halve fi nale eerste werd. Een prachtige prestatie van leerling en leraar en volkomen verdiend! Tweede werd de derde deelnemer Chris van Bruggen. Improvisatie Zoals de zaken er thans voor staan wat betreft het onderdeel improvisa tie, herhalen we ons advies: laat men dit onderdeel voorlopig schrappen. De Improvisatie-cursus door Cor Kee zal wellicht in de toekomst candida- ten opleveren, nu moest men n.b. deelnemers uitnodigen! Een merk waardige gang van zaken bij een con- De opdracht: improvisatie van een Fantasie en Fughette op thema's van Cor Kee bleek zonder meer een veel te zware taak. In de eerste plaats bleken de thema's ontstellend moei lijk, in de tweede plaats wist men geen weg met de compositievormen. De deelnemers deden hun best, doch zij bewezen tevens, dat er op dit ge bied in ons land nog zeer veel te doen is. De beoordeling van deze voor ama teurs in feite onmogelijke opgave bleek een moeilijke zaak. In de jury zelf zou verschil van mening zijn ge weest en met de uitslag waren wij het ook niet geheel en al eens. Doch nogmaals: zoals de zaken er nu voor staan kan men alle kanten, of eigen lijk slechts één kant uit: voorlopig geen improvisatie. Winnaar werd Ruud Cannemeyer (leerling van de organist van de Goede Vrijdagkerk Nico v.d. Hooven). Als tweede eindig de Henk van Dijk, die tevens de aan moedigingsprijs in ontvangst mocht 1.10 Radiokri.„ Roemenië. Joegoslavië en Grie- ïoorspel. 20.45 Gevarieerd cprogramma (opn.) 22.10 Boekbespreking. 22.50 Amuse- mentcmiiTiplr I ar 23.00 LlChte Oostenrijk. kenland muziekprogra 23.55-24.00 P Hllversui II 298 i 5 Stereo: Grammo- PROGRAMMA in. symphonlsch gedicht. TELEVISIE Y VWONl) «edcrland I. NTS 18.45 De clame. KRO: 20.20 noot. 22-20 Epiloog. NTS: 12.25-22.30 Journaal. Nederland n. NTS: 20.00 1 kort. STER: 20.01 (1955). speelfilm. STER: Recla- NTS: 22.45-23.00 Journaal. Belde. Nederlands landbouwers. 12.27 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Aktualltei- SlmbaJs^sterven niet. hoorspel foonmuziek.°PlI5a00 Muzikaal middag magazine. 17.00 Oyer- 7.20 Lichte gramme ek. VPRO: 7.55 Dez ictuallteiten. 8.15 Lichte gram- Klankjuwelen Actualiteiten. 13.30 Stereo: diophllharmonisch orkest. foonmuziek voor 4 02 Verzoekplater TELEVISIE MORGEN België: Nederlands p visie:"Mis uit Dom van J Boerderij in de as: ton schade DALFSEN Een felle brand heeft zaterdag in Dalfsen een 150 jaar oude boerderij, twee hooibergen en een varkensschuur in de as gelegd. Ook de inboedel ging grotendeels verlo ren. De schade bedraagt meer dan 100.000. De brand ontstond door kortslui ting in de hooiblazer, die op dat mo ment in werking was. Een groot aantal varkens is in de vlammen omgekomen of moest wor den afgemaakt. De eigenaar was ver zekerd. HET WEER IN EUROPA ilovr l\gnihil Younfj Prinses Gracia van Monaco is, in gezelschap van haar echtgenoot, prins Rainier, in Amerika, waar oude filmvrienden van de Prinses werden bezocht. Hier babbelt de Prinses, vroeger bekend onder de naam Grace Kelly, met Rock Hudson, die erg geamuseerd lijkt door wat zij hem zojuist heeft verteld. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 CVK/IKOR/RKKKRO 19.00 uur Kenmerk, actualiteiten over kerk en sa menleving. 20.20 uur Lekkere diertjes: problemen rond Ulli. 21.05 uur Piste uit Treslong in Hillegom. 21.45 uur Silhouet portret van mr. H. van Riel. Ned. 2 AVRO 20.05 uur Dick van Dykeshow. 20.30 uur Jean Pierre Ferland zingt chansons. 21.00 uur Duivel in zijde, film met Curd Jürgens en Lili Palmer. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 19.30 uur Muziek uit uw vakantieland. 20.10 uur De bandrekels, hoorspel. 20.40 uur Promenade van prominenten. 23.00 uur In een landomdraai: Oostenrijk. Hilversum 11 NRU 18.50 uur Meisjes- en kinderkoor 19.15 uur Vibrato (grammofoonplatenpr. stereo). 19.30 uur Henry Wood Prom Concert, klassieke mu ziek. 21.50 uur De actualiteit van de Dreigroschenoper, do cumentaire. 23.00 uur Iks, een sprong in het duister. nemen. Als 3 en 4 bereikten Jan Schaap en Piet Hamelink de finale. De voorzitter van „Pro Organo" bracht in een kort woord o.a. dank aan de Wijkkerkvoogdij van de Goe de Vrijdagkerk en aan de kosteres. Wethouder L. van der Weide, die de taak van wethouder Wilzen overnam, overhandigde na zijn toespraak tenslotte de wisselprijzen, de door de gemeente 's-Gravenhage ter beschik king gestelde zilveren legpenningen en de geciseleerde orgelpijp van de fa. Stinkens in Zeist. „Pro Organo" gaat zich voorberei den op haar eerste lustrum van het Adr. Hager Geen bezem en emmer in lift van generaal REGENSBURG De commandant van de vierde pantser-grenadiersdivisie van de Deutsche Bundeswehr, generaal- majoor Hellmut Grashey, wil in het stafgebouw niet meer met de werksters in één lift staan. Hij vond het geen stijl dat hij in de zelfde lift moest als een werkster, ge wapend met bezem en emmer. De „Re- gierungsinspektor" die het bevel voert over de werksters, vaardigde daarop de order uit, dat het schoonmaakperso neel niet in een lift mag stappen, waar in zich al een officier met de rang van majoor of hoger bevindt. Het resultaat is dat de werksters boos zijn en ook de lagere officieren, op wie de order geen betrekking heeft. 24 Fairchild die altijd weinig at, schoof al gauw zijn stoel achteruit en streek over zijn slaap, terwijl hij zijn andere hand op zijn over elkaar geslagen benen steunde. Het was een houding die Armstong heel goed kende van een portret dat in Fairchilds huis hing, maar David wist niet of de schilder een geliefde houding had gevonden, of dat Fairchild de houding had aangenomen, nadat het schilderij geschil derd was. Op het portret was een overdreven frons van dunne lijnen tussen de ogen en hij staarde naar een verre hoek van de kamer met een uitdrukking die meer deed denken aan Washington op het schilderij beneden. David zei: „Ik zou graag meer over het ziekenhuis horen." Fairchild keek hem even aan en schudde bijna onmerkbaar zijn hoofd. Hij bedoelde ermee dat David er verstandig aan zou doen geen persoonlijke belangstelling te tonen in de medische zaken van Haddon. Moore zei: „Geld is niet de enige moeilijkheid. En zelfs niet de ernstigste." En Fairchild vroeg: „Nee?" Zijn toon klonk zo ongeïnteresseerd, dat het duidelijk moest zijn dat ze alles gehoord hadden, wat nodig was. Moore was te zeer in beslag genomen door zijn onderwerp om de terughouding te bemerken. „Je moet weten Adam. dat ik blij ben dit reisje te maken, want het is voor het eerst dit jaar dat ik tijd had om na te denken. Toen ik het ziekenhuis klaar had, was ik er zeker van dat de medische zaken van de stad in orde waren en dat waren ze daarom ging ik door, van dag tot dag, zonder me te realiseren dat er dingen in de medicijnen aan waren. Pas gisteren kreeg ik een schok en /an bewust. Mijn ogen zijn open gegaan. Er ander veranderen." niet onvriendelijk: „Wat is er veranderd, werd ik me moet het een Fairchild Ed?" „Te veel o: besef dat het erop in te gaan. De hoofdzaak is dat ik nu pas iekenhuis niet geheel en al in medisch opzicht voldoet. Ik bedoel niet alleen dat het ziekenhuis gemoder niseerd moet worden wat ook nodig is..." Hij wachtte en glimlachte, en David vond hem sympa thiek. „Ik vind natuurlijk dat er van alles gemoderniseerd moet worden. Fairchild beantwoordde de glimlach met een peinzend lachje, alsof hij de grap ervan inzag. David luisterde met de grootste belangstelling. „Plotseling ben ik tot het inzicht gekomen dat er andere eisen aan het ziekenhuis gesteld worden. En dat heb ik nooit beseft. Niet lang geleden waren wij werkelijk een stadszie kenhuis dat werkte voor de mensen uit de stad. Zo beschouwden wij ons ook, ofschoon wij ook wel patiënten van buiten hadden, en uit andere steden. Wij braken er ons niet erg het hoofd over. Wij voorzagen in de behoeften van Haddon. Maar nu zie ik in dat de behoeften van het platte land even groot zijn geworden als die van Haddon en ik kan er maar niet over uit, dat ik dat nu pas besef. De gewichten op de schaal hebben zich verplaatst." Armstrong zei: „Wat maakt het voor verschil? Betere wegen? Toeneming van de bevolking? „Het eerste is natuurlijk een factor. Het tweede van min der belang, en Haddon is zelf wat groter geworden. Het grote verschil is, zoals ik het nu zie, dat de mensen over het algemeen meer gebruik van ziekenhuizen maken, boeren en vooral arbeiders uit de fabrieken die allemaal hun verzeke ring hebben." „Hoe zit dat dan, dokter?" „Beter begrip van de gezondheidszaken. De fabrieken ge ven ziekenhuisverpleging en grote uitkeringen bij ziekte." Fairchild zei: „Dat is al een tijdje gaande, Ed." „Ik zeg je toch, dat ik niet op de hoogte was. Ik leefde op een soort medisch eiland. Natuurlijk wist ik wel van bepaal de medische verzekeringen. Maar ik zag niet wat voor een invloed dat zou hebben op het ziekenhuiswezen, omdat ik het te druk had. En nu ben ik er pas achter en nu sta ik en het ziekenhuis wat bijna hetzelfde is aan de rand van een bankroet." „Maar Ed." Fairchild nam zijn glas water op, keek erin, zette het neer en draaide zijn lichte ogen naar Moore. „Neem me niet kwalijk als ik zeg dat ik werkelijk niet begrijp wat de moeilijkheden zijn. Meer patiënten meer geld om het ziekenhuis te laten marcheren. Als het nodig is, breid dan uit. Dat gebeurt in elk ziekenhuis op het platteland." „Dat is er een onderdeel van, maar niet alles. Ik wou dat het zo was. Natuurlijk wil ik moderniseren en dat ben ik ook van plan." Hij keek dokter Armstrong even met zijn blauwe ogen ernstig aan. „Maar er is een stroming ik ontdekte dat pas gisteren, dus ik weet nog niet helemaal wat het betekent die denkt dat het ziekenhuis overgeplaatst moet worden naar een stad die bijna geheel door fabrieken beheerst wordt. Het ziekenhuis zou dan een onderdeel van de fabriek worden nou, daar hoef ik niet op in te gaan." „Dat standpunt van jou is duidelijk, maar ik denk niet dat de gemeente Haddon erin betrokken is. Ken jij iemand?" „Jazeker dat geloof ik wel. Zoals ik je zei, is alle* nieuw voor me. Het blijkt me echter dat men geen particu lier ziekenhuis wenst." Wordt vervolgd SUKKELTJE EN BRUUNKE 26. „Kijk: hier staat een teil, daar is zeeppoeder, en warm water hebben we ook al voor jullie gemaakt: hebben wij niet aardig voor jullie gezorgd?!" grin nikt een Stout Rikje. „Je kunt voor mijn part op vliegen!" roept Stikkeltje woedend en gaat zitten. Bruunke ook. Zo zitten ze heel, heel lang. De Stoute Rikjes zitten in een kring om hen heen en beletten, dat ze er vandoor gaan. „Ik wilde een mooie foto van lijke antwoord. „Al duurt het dagen: WIJ vinden jullie maken in ruil voor de hoed!" begint Stik- wachten héérlijk!!" De vriendjes begrijpen, dat keltje, die probeert vriendelijk te zijn ze tegen zo velen niet op kunnen: het zal wel „Eerst wassen, dan praten?" is het onverbidde- moeten!

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6