Katwijks bloemencorso: Weekagenda fris en onberispelijk vakwerk Catechisanten de beste herinnering aan Leiden Miele a Organisatie was weer uitstekend Ds. Haverkamp hij afscheid: Slangen melken op de Terra-Hortus K. en O. in het nieuwe seizoen NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 Veel bewondering en grote fotojaclit MAANDAG 14 AUGUSTUS Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur chr. emigratiecentrale, Stad'huis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw. fonds Ned. Gemeenten. Schuttersveld, 8 uur: circus Willy NOORDWIJK-BINNEN. Grote kerk, 8 uur: Orgelconcert Jan Bonefaas. DEN HAAG Openluchttheater Zui derpark, 2 uur; Limburgs Jeugdtoneel met .Assepoester". DELFT Oude Kerk, 8 uur; Feike Asma. DINSDAG 15 AUGUSTUS Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Willy Hagenbeek. SOHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Alain Lom bard m.m.v. André Tsjaiko-wsky piano. DEN HAAG Openluchttheater Zui derpark, 2 uur; Theater Spotlight met Jeugdexpres 1967". KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur: Vox Jubilans m.m.v. Feike Asma. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe kerk, 8 uur: concert Vox Jubilans uit Wad- dinxveen m.m:v. Feike Asma. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Sohuttersveld, 3 en 8 uur: circus Willy Hagenbeek. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsvrouw. DEN HAAG Grote tent kampeer plaats Ockenburgh, 8 uur: muziekver eniging Juliana. Openluchttheater Zuiderpark 2 uur; Swieberfcje, Bromsnor, S aartje enzo- Oude Kerk, 8 uur: Sander van Marion, orgel, m.m.v. Martha van Kerkhof, alt, n Henk van den Brink, bas. Pier, doorlopend: Haags Marionetten- leater met „De gouden schelp". DONDERDAG 17 AUGUSTUS Sohuttersveld, 3 en 8 uur: circus Willy Hagenbeek. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht. 7.30; contact-ruilavond Philatelica. DEN HAAG Evangelisch Lutherse kerk, 8.15 uur; Wolfgang Kamer, orgel. Openluchttheater Zuiderpark ,2 uur: Bert Brugman met Buffalo Bill". DELFT Oude Kerk, 8 uur: Marie Dufour, orgel, m.m.v. Nancy van der Eist-, zang. VRIJDAG 18 AUGUSTUS De Lakenhal, 8 uur: opening tentoon stelling van schilderijen en monotypes van Kees Buurman door wethouder San- nes. Inleiding Laurens ten Cate uit Hee- SCHEVENINGEN Kurzaal, *.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Alain Lombard .v. James Oliver Buswell, viool. Bernard Renooy, orgel. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur;1 Dik Trom en de ruimtevaart, 8 uur: Cabaret Adam en Eva met Tussen ta il en bed" van Fiet en Frans Koster L.m.v, Jo Spiers. ZATERDAG 19 AUGUSTUS Station, 9.30 uur v.m.: excursie na tuurhistorische vereniging na-ar ten toonstelling „Natuur en mens" in het zoölogisch museum te Amsterdam. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: Gerard Akkerhuis, orgel, m.m.v. Willem Noske, viool. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal apotheek, Breestraat 74, tel.: 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg i Leiderdorp is de gehele week ge opend. Dagelijks in Den Haag Koninklijke schouwburg, 20.15 uur; Toneelgroep Ensemble; „Je kunt 't toch niet meenemen". Circustheater t.m. 13 Sept.: 20.15 uur: Musical „Anatevka". Dlligentia, t.m. 17 aug.: 20.15 uur; (zondag en maandag geen voorst.): Ca baret Fons Jansen: „Hoe meer zielen" 13 aug t.m. 2 Sept.: 2010 (ma.av geen voorst.); Cabaret Tingel Tangel: „Hol land op z'n smalst" met Marijke en Sieto Hoving. (A.) Malieveld t.m. 13 aug.: 15.00 en 20.00 uur; Circus Willy Hagenbeek (A.) Paviljoen Theater tot en met 31 aug.' (ma.av geen voorst.): 20.30 uur: Show van Wim Sonneveld m.m.v. Ina van Faassen. Bezichtiging Huis ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den Haag: tot en met 25 aug.. op werkdagen van 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en zondag. Films Camera (2.30 uur): Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.); 7 en 9.15 uur: De helden van Telemark (14). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De roeke lozen (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): The double man (14). Rex (2.30 uur): Geheim agent Fred Flinstone (a.l.); 7 en 9.15 uur: De veertig gestolen geweren (14). Studio (2.30 7 en 9.15 uur): Dokter wat doe je nou? (14); 's morgens 10.30 uur behalve op zondag: Nieuwe avon turen van Pinocchio (a.l.). Trianon (2 en 8 uur, zondags 2, 5 en 8 uur): Th sound of music (a.l.). AUTO'S GESLIPT IN VOORHOUT VOORHOUT Een inwoner van Leiden is zaterdag met zijn auto tegen een tegenligger geslipt, bestuurd door een Duitser uit Karlsruhe. Het onge luk gebeurde, toen hij vlak voor de Noordwijkerhoekbrug nog even snel een paar auto's inhaalde en plotseling moest afremmen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De beide auto's werden totaal vernield. Detail van de mooiste -praalwagen van het corso, ingezet door de groenteveilingvereniging Katwijk en omstreken. Foto D. Kruyt Van Hoekens houthandel LEIDEN De afdeling detailhandel in gezaagd hout en houtprodukiten van Van Hoekens houthandel is met in gang van 1 augustus opgeheven, de terreinen aan de Waardstraat zijn ont ruimd en de fabriek en kantoren zijn gesloten. De afdeling import gezaagd naald hout wordt voortgezet en het kantoor verplaatst van de Waardstraat naar de Rijnsburgerweg 19. Aan dit kantooradres worden ook de lopende zaken van de houthandel verder afgewikkeld. Auto's gestolen LEIDEN Het afgelopen weekein de zijn er auto's gestolen- Uit de Aal tje Noordewierlaan werd een grijze Opel Rekord ontvreemd, kenteken ZX 68-08. Uit het Terweepark is een groene Peugeot 403 gestolen, kenteken DG 77-97. Uit een electrowagen, die in een be drijfspand stond aan de Rooseveltstraat is een bedrag van f 530 gestolen. DIEF REED AUTO HET WATER IN LEIDEN Zaterdagavond om streeks 7 uur is ter hoogte van de Trompstraat een auto het water van de Zijlsingel ingereden. Volgens oog getuigen was de bestuurder uitgestapt en had hij de wagen opzettelijk in het water laten rijden. Later bleek de auto diezelfde dag na 5 uur te zijn ge stolen van een autohandelaar in Lei- TT'AT WIJK Weer kronkelde een bontkleurige bloemen- corso-slang door het dorp. Het was er één, die veel beter kon dan sissen: zes korpsen, 's avonds nog met K. en O. uit Leiden vermeer derd, begeleidden hem. Het was alles bijeen een boeiend schouw spel, ook een lust voor het oor. Vooral de talrijke buitenlandse gasten, die onze badplaats rijk is, waren opgetogen. Langs de weg, in het bijzonder om en bij de zee kant, zag men overal fototoestellen in actie. De vastgelegde kleuren zullen de komende winter zeker nog honderdduizenden anderen Bloemen, kaas, molens, properheid en nog enkele andere reclamefolder- zaken meer, trekken de vreemdelin gen. Nou ja, die kaas. die molens en die properheid zijn nogal betrekkelijk. Maar met zijn bloemen staat Neder land écht bovenaan. Zo waren we dan zaterdag allemaal weer een en al bewondering. Ook, om dat alles zo fris en onberispelijk was- Wat een subliem vakwerk stak daar achter Pipi Het enige incident, dat wij hebben kunnen constateren, gebeurde op de boulevard bij de Voorstraat, waar een langs het corso in tegengestelde aan het politietoezicht te ontsnappen recalcitrante automobilist kans zag richting wegreed. Hij moest echter te rug; dat gaf veel moeite en boze woor- ;'s Avonds na een fikse bui, werd liet .corso herhaald, langs een be korte weg. De K. en G. wereld kampioenen maakten er toen nog een attractie hij. Als dat tenminste tech nisch mogelijk is, moest men de wagens een volgende keer 's avonds fetler belichten. De mooie bloemen ;n echt wel heel goed gezien Een sprankelend vuurwerk besloot de bloemen feestdag. Jury-oordeel De jury bestond uit de heren H. Era- dus te Leiden, A. Buurman te Wasse- C. Soeteman te Nordwijk en C. de Koning en B. de Mooij uit Riins- Bij de praalwagens was de ereprijs en de kwalificatie mooiste praalwa gen" voor de groeneveilingvereniging Katwijk en omstreken. Dc VVV-wagen kreeg de eer9te prijs, de strand-exploi- tanlen de tweede prijs en het jeugd- rode kruis de derde- Bij de bedrijfsauto's wes de ereprijs voor de firma Grimbergen en Noor- dermeer, bij de personenauto's met re clame (garagehouders) voor automo bielbedrijf Van der Velde te Wasse naar, bij de personenauto's met re clame voor melkinrichting De Hoop en bij de personenauto's zonder re- Enkele wagens vielen door een of andere blikvanger op. Zo torende hoog boven de straat een zich voort durend wentelende Pipo-de-clown, die, blijkens een bord, een Mamma Lou be geerde. De jongedames konden zich boven aanmelden.- Verheven boven de weelderige vei lingwagen troonde een charmante groentenkoningin.. Ook de kinder rode kruis-wagen trok de aandacht- Enkele smaakvol uitgedoste auto's zou den wij, zonder aarzelen, een eerste prijs hebben toegekend. De jury dacht er hier en daar anders over. De VVV -organisatie was uitste kend, Toen de file van veertig wagens om twee uur het Rijns- burgse Flora-terrein verliet, rem de dat maar korte tijd de ver keersstroom. De wachtende korpsen schikten zich in Katwijk-Binnen zonder' vertraging in de stoet. Onderweg ward nog twee keer gerust. Het tijdschema klopte niet helemaal, maar dat bleek geen be zwaar. Een rijdende megafoon voorop maande met succes tot het vrijhouden van de weg. Incident In de klasse personenauto's zon der reclame kreeg deze wagen de ereprijs. De aulbo, eigendom van aannemingsbedrijf G. van Duijn van de Parklaan, was op gemaakt door W. van den Eykel uit Rijnsburg. Foto D. Kruyt clame voor aannemingsbedrijf G. van Duijn en Zn, N.V, De verdere uitslagen: Afd. Bedrijfsauto's: Geluidswagen Radio Caspers, Noordwij k- 5e pr. Schoenhandel v/h Kr. Haasnoot, 2e pr. Schoenhandel C- E. P. v. d- Berg, le pr. Schildersbedrijf N. van Maren, 5e pr. Firma Jac- Th. Remmerswaal en Zn. 4e pr. Zaak Trico Leeuwarden, le pr. Seven-Up Bottling Cy, 3e pr. Firma L. Harteveld, 4e Dr. Princestraat Aktief Afd- luxe wagens met reclame (garage-houders): Garage Van der Plas, 2e pr. Auto Foreholite N.V., 4e pr. Garage Modern, 5e pr. Garage Sein post, 3e pr. Garage Seinpost. 2e pr. Garage Dijksman, le pr- Kamsteegs automobielbedrijf N V., 3e pr. Garage Rijnzidht, 5e pr. Afd. luxe wagens met reclame: Fa. L. van Duijn. 6e pr. Fa. L. van Duijn, le pr- Fa. P. Zuyderduyn, 4e pr. Fa. P. Zuyderduyn. le pr- Assurantiekantoor D. J. C. Verhaar. 2e pr. N.V. Machine fabriek De Mol, 2e pr. Fa M Guijt, 5e pr Kledingmagazijn J. Haasnoot en Zn., 2e pr. Fa. Oudshoorn en Arends, 6e pr. Fa. Rij sent, 5e pr- Foto Jaap van Duijn. 5e pr- Het Emai'llehuis, 3e pr. Fa. E. Oostingh. 3e pr. Assurantiekan toor Doldersuim, 6e pr- Afd. luxe wagens zonder reclame: C. van Duijn, Duinstraat 15, Katwijk aan Zee. le pr. VW Katwijk, 2e pr- Ruim 25.000 bezoekers LEIDEN Bijtend op het puntje van zijn tong keek een Duitse slangenspecialist zaterdag middag op de Terra-Hortus ge spannen toe hoe één van de slan gen werd „gemolken", dat wil zeggen van gif ontdaan, dait is bestemd voor de fabricage van geneesmiddelen.. De belangstelling >r dit gebeuren was groot. Voor de gisteravond om zes uur defini tief gesloten expositie zelf trou wens ook. Een uur voor sluitings tijd werd de 25.000ste bezoeker geregistreerd. De gelukkige was mejuffrouw A. J. Ouwerkerk, die werd vergezeld door haar ver loofde W. H. Alt; beiden wonen in Leiden. Foto N. van der Horst LEIDEN Ds. E. Haverkamp nam gisteravond wegens zijn vertrek naar Assen in de Petrakerk afscheid, van de Gereformeerde Kerk van Leiden, die hij zes jaar heeft gediend. Na de dienst sprak ds. D. Kronemeijer hem hartelijk toe. Hij bedankte zijn collega voor al diens ploeteren en sjouwen en „hard. er aan trekken". Ook uitte hij zijn waardering over de preken van ds. Haverkamp, die recht op de man af waren, alsmede over diens activiteiten voor het jeugdwerk ds. Kronemeijer is ds. Haverkamp op gevolgd als jeugdpredikant. Ten slotte sprak ds. Kronemeijer ook mevr Haverkamp toe, die op haar nuchtere Friese manier haar man altijd heeft bijgestaan en die daarnaast actief tvas in vrouwenbond en bejaardenwerk. Verder sprak de heer W. van Ek, voorzitter van het geref. jeugdverband die verschillende facetten van het jeugdwerk noemde, die hun ontstaan of groei hebben te danken aan de ini tiatieven en activiteiten van ds. Ha verkamp, zoals het instituut van de jeugdouderlingen, de jeugddiensten en het Boemerangwerk. Hij bood de scheidende predikant enige geschen ken aan. waaronder een langspeel plaat van de show van Toon Hermans en een plaat van Bach. Twee meisjes die ten slotte namens de catechisanten ds. en mevrouw Ha verkamp geschenken aanboden, ont lokten ds. Haverkamp een bijzonder enthousiaste reactie. „Ik heb zes jaar lang zonder één uitzondering genoten van mijn catechisanten en zij zijn mijn mooiste herinnering aan Leiden" zei hij. Verder sprak liij zijn grote sympatie uit voor het damescomité, de „bloedsomloop" van het werk in wisfe Geen mensenwerk Als tekst voor zijn vóór deze af scheidswoorden gehouden preek had ds. Haverkamp gekozen Johannes 16 vs. 16 7a. „Het is beter voor u, dat ik heenga" Om misverstanden te voor komen. wilde hij eerst uitdrukkelijk vaststellen dat deze woorden van de Heiland niets te maken hebben met het afscheid van een predikant hoe wel ze in deze dienst toch wel op hun plaats waren omdat het woorden van Heiland zijn. Motto van de preek was „De betere weg" en ds. Haverkamp bepaalde zich tot de punten „Een verrassend nieuw uitzicht" en „Een rijke belofte". Droefheid domineerde ten tijde van het afscheid van Jezus van Zijn disci pelen. Zij konden het zich moeilijk voorstellen, dat zij nu verder moes ten leven zonder de nabijheid van hun grote Meester. Bovendien werden zij in hun naaste omgeving geconfron teerd met haat en tegenstand. De discipelen waren dus bedroefd Raadslid vraagt: Ook in Leiden reeds defecte gaskranen? LEIDEN Het raadslid J. var Baaren heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de berichten over gevaarlijke aansluit- kranen voor de toevoer van aardgas. Zoals bekend .betreft het hier kranen met plastic bovendeksel. De heer Van Baaren wil op zo kort mogelijke termijn weten of de berich ten in deze juist zijn en zo ja, waarom ook in Leiden dergelijke kranen ziin gebruikt in tegenstelling tot bijvoor beeld een gemeente als Delft. Verder vraagt de heer Van Baaren zo nodig snelle maatregelen en een nog snellere voorlichting van het pu bliek. Bromfietser gewond LEIDEN Zaterdag omstreeks 5 uur zijn twee bromfietsers op de Ha ven met elkaar in botsing gekomen. De 20-jarige M. de Ridder uit Noord- wijk kneusde zijn linkerschouder en liep schaafwonden op. Ziin duo-ipassa- gier kreeg een wond boven het linker oog. schaafwonden aan de knieën en klaagde over pijn in de rug. Beide slachtoffers zün naar een ziekenhuis gebracht. en bang hoewel Jezus hen uitvoerig had voorbereid op het naderende af scheid. Zij moesten gelovig verder gaan om vruchten voort te brengen. Het verrassende uitzicht van Jezus' woorden is, dat alles wat hij de Zij nen heeft geleerd, werkelijkheid zal worden. Als Hij is teruggetreden, zul len zijn discipelen, zal zijn Gemeente in de wereld staan om zijin werk voort te zetten. Hij wil bij ons zijn op een geheel andere manier en Hij wil een zelfstandige Gemeente met een taak. In de afgelopen zes jaar hebben Man moest nog even opbellen LEIDEN Twee Noorse trek kers, 19 en 20 jaar, kregen gis teren uit Amsterdam een lift van een bestuurder van een Peu geot 204. In Leiden aangekomen bood de bestuurder de lifters in de stationsrestauratie een con sumptie aan. De jongens lieten hun bagage in de auto staan. Plotseling zei de man, dat hij nog even moest opbellen. De man verdween met de auto en de bagage, waarin naast pas poorten ook geld zat. De Leidse politie heeft de trekkers ver wezen naar de Noorse consul in Den Haag. Buil slechts f 10 VOORHOUT Het afgelopen week einde is ingebroken in de schuur en het kantoor van de bloembollenkwe kerij en exportfirma C. Westerbeek aan de Teijlingerlaan. De inbrekers forceerden de ruit om binnen te ko men. Buitgemaakt werd een bedrag van f 10. tefSSi MONOKNOP DE LUXE 421 4Vï kg. 1495.. VAN DEN ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bosplein 13-14 - Tel. 2561 Katwijk, wij het ook heel dikwijls meege maakt, d<Lt heit onmogelijke door Hem mogelijk is geworden. Alle zegen, diie er in de afgelopen jaren is geweest, was een verhoring der gebeden en alles wat kon worden op gebouwd, was geen werk van men sen maar van de Heiland, die niet laat varen het werk zijner handen. LEIDEN Het K. en O.-program- ma voor het nieuwe seizoen vermeldt weer drie concerten van het Residen tie-Orkest en het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Tót de medewer kenden behoren het Guarneri-trio, Da- nièle Dechenne, piano, Herman Kreb- bers, viool, Jean Decroos, violoncel, Henny May, sopraan, Gré Brouwen- stijn, sopraan en het Rotterdams Con servatoriumkoor. Op 22 sept. wordt een Beethoven-concert gegeven, op 21 december een kerst-promenadeconcert en op 7 maart een belcantoconcert. De Meesterserie zal bestaan uit zes orkest-concerten. De 30ste oktober is gereserveerd voor de operette Wiener Blut. Wim Sonneveld en Ina van Faassen komen op 17, 18, 19 en 20 januari. Het Tsjechisch Danstheater Broln zal op 2 november een opvoering geven. Fons Jansen komt op 29 en 30 maart met zijn eenmanscabaret 'Hoe meer zielen'. Verder staan er weer lezingen, cursussen en films op het program ma. En uiteraard ook weer een to neelserie. De gezelschappen zijn de toneelgroep Centrum, het Nieuw Rot terdams Toneel en de toneelgroep Theater. Het experiment van het vo rige seizoen, namelijk het instellen van een gemengd kunstabonnemeni voor houders van groene kaarten, is een volledig succes geworden. De honderd plaatsen die voor dit abon nement beschikbaar waren, waren in korte tijd uitverkocht. Er komt nu nog een mogelijkheid bij. Het nemen van een abonnement betekent, dat men zelf zijn plaatsen kan uitkiezen en dat men voor alle voorstellingen die plaatsen behoudt. Vrouw (68) reed onder toezicht van haar man (88) auto LEIDEN Zaterdagmiddag om half vijf reed een 68-jarige inwoon ster uit Voorburg onder toezicht van haar 88-jarige echtgenoot auto op de Kanaalweg. Bij de Wilhelminabrug reed zij per ongeluk de secundaire weg op. Toen haar man haar daar op attent maakte, verloor zij de mach) over het stuur. Eerst werd een auto geramd, die links langs de weg stond. Vervolgens reed de auto het trot toir op en ontwortelde een boom. De auto werd aan de voorkant totaal ver nield. De beide inzittenden liepen schaafwonden en kneuzingen op. De E.H.D. heeft het echtpaar naar een ziekenhuis gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3