Weekagenda Raad akkoord met nieuwe stortplaats voor vuil ADO geeft Quick Boys les in doelpunten maken: 3-8 Treinramp in Denemarken Prolongatie Terra Hortus Voorlopig nood winkelcentrum in de Poelpolder te Lisse TER LEEDE HEEFT DE LES GELEERD: 4-2 ZEGE OP RCH LERAREN AVONDSCHOOL NIEUWE LEEDSE COURANT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 Donderdag (10 aug.) DEN HAAG Lutherse kerk, 8 uur orgelconcert Feike Asma. DEN HAAG Goede-Vrijdagkerk, Be zuidenhoutseweg 361, 8.15 uur: halve fi nale interpretatie vierde nationaal orgel- concours voor amateurs. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur dansgroep Djoliba uit Guinee. DELFT Oude Kerk, 8 uur: orgel concert. Vrijdag (11 aug.) DEN HAAG Kloosterkerk, Lange Voorhout, 1 uur; orgelbespeling Bernard Renooy. DEN HAAG Zuiderpark. 2 Limburgs jeugdtoneel; 8 uur: Die Haghe Operettespelers. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur Residentie-Orkest met violist. Zaterdag (12 aug.) Hotel De Witte Singel, Witte Singel 93 11 uur: herdenking 500-jarig bestaan Je- ruzalemhofje Kaiserstraat. Na afloop be zichtiging van het hofje. DEN HAAG Goede-Vrijdagkerk, Be- zuidenhoutseweg 361, 2.30 uur: finales interpretatie en improvisatie vierde tionale orgelconcours voor axhateurs. Dagelüks in Den Haag Circus-theater Scheveningen: tot en 13 sept., 8.15 uur, musical Anatevka. Paviljoen-theater, tot en met 31 (maandags geen voorsteling) 8.30 u. s van Wim Sonneveld. Bezichtiging Huis ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den Haag: tot en met 25 aug., op werkdagen van 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en zondag. Welke apotheek 7 Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider-apotheek. De Qegstgeester apotheek is geopend. Films Caméra (2.30 uur): Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.); 7 en 9.15 uur: De helden van Telemark (14). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De roeke lozen (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): The double man (14). Rex (2.30 uur): Geheim agent Fred Flinstone (a.l.); 7.15 en 9.15 uur: De veertig gestolen geweren (14). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Dokter wat doe je nou? (14); 's morgens 10.30 uur behalve op zondag: Nieuwe avon turen van Pinocchio (a.l.). Trianon (2 en 8 uur, zondags 2, 5 en 8 uur): Th sound of music (a.l,). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn v>p de volgende tyder geopend Lindestraat lb maandag geslotei dinsdag 9—11.15 a en 13.30—17.15 a woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u. vrndag 9—11.15 a en 13 30—18.40 u. zaterdag 8—11.15 u. eD '3.30—1630 -■ Van der Werfstraat 39: maandag eD dinsdag gesloten woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u.t donderdag 8.30—11.15 13.30—1815 u., vrijdag 8.30—11.15 u »l j,-.3018.45 u., zaterdag 7.30—11.15 er. 13.30—16.30 a MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt: fo to's van Leen Manneke, tot 31 augustus Sted. museum De Lakenhal, uuoe Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot o uur, kassen zaterdags en zondags ge- Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3- 17 en 31 aug. van 104 uur (doorlopend). Molenmoseuin Molen De VaLk: geopend dinsdag to en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo Fietser geschept LElL»üi\ 1>e difttiupcll Jlacui OU. streeks half een is een 44-jarige fietser uit Leiden op de Hoge Rijndijk ter hoogte van pand 278 door een auto uit Bergambacht geschept. Hij kreeg zware hoofdwonden en brak zijn rechter on derbeen. De man stak plotseling de Laurens ten Cate leidt expositie van Buurman in LEIDEN De heer Laurens ten Cate, hoofdredacteur van de Friese Koerier, komt vrijdagavond 18 augus tus uit Heerenveen naar De Laken hal o») een tentoonstelling van schil derijen en monotijpe van Kees Buur man in te leiden. De tentoonstelling wordt die avond om acht uur geopend door wethouder S. Sannes. Zij zal te bezichtigen zijn van 19 augustus tot 1 oktober, dagelijks van tien tot vijf, '3 zondags van één tot vijf uur. Bioscoopbelasting in Lisse gehalveerd LISSE De raad heeft zich gister- -ond in hoofdzaak met slechts twee zaken beziggehouden, althans er be sprekingen aan gewijd. Dit betrof de erlaging van de vermakelijkheidsbe lasting voor het Luxortheater te Lis- n de vestiging van een nieuwe vuilnisstortplaats. Vooraf waren enkele minder be langrijke zaken afgehandeld, nl. de verkoop van grond aan het Staats bedrijf der PTT en de Staat der Ne derlanden, het laatste in verband met het aanleggen van een voetpad tus sen de 3e Poellaan en de Beekbrug. Besloten werd Voorts bij de brug in de 2e Poellaan een uitwijkplaats aan te leggen voor de veiligheid van het verkeer, omdat de huidige toestand tot ernstige verkeersmoeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. De kos ten hiervan bedragen 1.250. Door het college van B en W werd voorgesteld het tarief van de ver makelijkheidsbelasting voor de ex ploitant van het Luxor-theater van 20 pet te brengen op 10 pet. De ex ploitant had namelijk een verzoek in gediend om geheel te worden vrijge steld wegens slechte bedrijfsresulta ten. B. en W. willen de vermakelijk heidsbelasting halveren. De heer H. Nieuwenhuis (SGP) verklaarde zich een principieel tegen stander van dit bioscoopbedrijf; hij vond het onjuist de vermakelijkheids belasting te verlagen. De heer M. Montagne (prot. chr.) was tegen de verlaging omdat hij het onjuist vond (Vervolg van pagina L) Nader wordt gemeld, dat de snel trein Sydvestrjyden tussen Marslev er Odense met motorstoring te kampen had en stil moest staan. De achter deze sneltrein komende Nordjyden, waar van de bestuurder de stilstaande trein nie,t bijtijds opmerkte, reed met grote vaart op de Sydvestrjyden in- Volgens de Deense spoorwegen za ten in beide sneltreinen samen onge veer 500 passagiers. Naar verluidt lig gen op het ogenlblik vijf doden in het gemeentelijk ziekenhuis van Odense en 30 gewonden, onder wie 15 a 20 wier toestand ernstig is. Aangenomen wordt, dat nog 15 a 25 mensen tussen de wrakstukken van de treinen liggen. Versoheidenen moesten me tsnijhran- ders bevrijd worden. LEIDEN De reptielententoonstel- line Terra Hortus in de Oranjerie van de HortusBotanicus zal vanavond haar poorten niet sluiten. In verband met de grote belangstelling is besloten de ex positie te verlengen tot zondagmiddag zes uur. Het komende weekeinde wordt de 25.000ste bezoeker verwacht. Tot nog toe zijn ongeveer 20.000 be zoekers geteld. bepaald bedrijf (en niet een bedrijfstak) met achteruitgang te kampen heeft, op deze wijze tegemoet ordt gekomen. De heer P. van Leeuwen (PvdA) as er niet op tegen, maar wilde ieder jaar deze zaak opnieuw bezien bij de begrotingsbehandeling. De heer G. J. de Vos (WD) wilde het bedrijf exploitabel maken door het ver tonen van schoolfilms. Het voorstel van B en W werd aangenomen met tegenstemmen van de heren H. Nieuwenhuis en M. Mon tagne. Tulpenvuil De besprekingen over een nieuwe vuilnisstortplaats namen de langste tijd van de raadszitting in beslag. De vuilnisbelt in de Poelpolder moet on herroepelijk verdwijnen. Reeds en kele jaren werd gezocht naar een goede andere plaats. Het college van B en W meent deze nu gevonden te hebben aan de Loosterweg-Zuid in Lageveensepolder, Een perceel grond kan worden gekocht van me vrouw E. M. C. gravin van Rechteren Limpurg te Dalfsen. Na 15 jaar moet de gemeente Lisse, wanneer de plaats is volgestort, deze weer om niet af staan aan de eigenaresse. Daarna zal een bebossing op moeten worden aangebracht in verband met reeds lang bestaande recreatieplannen. Ver scheidene raadsleden voerden hier- er het woord. De heer G. van der Berg (KVP) wilde het terrein aan de 3e Poellaan voor de toekomst vast houden. Hij vond de vergelijking van de kosten van een nieuwe stortplaats vuilverbranding in 'Leiden niet juist. De voorzitter antwoordde, dat de cijfers miscschien wel wat kunnen afwijken, doch zonder meer vast staat, dat storten in Lisse de meest goedkope mogelijkheid is. De heer G. J. de Vos (VVD) vroeg of wel licht intergemeentelijk een vuilver brandingsoven gesticht zou kunnen worden, hetgeen de voorzitter ont kende. De kosten zijn veel te hoog. Het langst werd gesproken over de mogelijkheid van het storten van (zieke) bloembollen en tulpenvuil. De hinderwet zou dit verbieden, doch deze clausule zou mogelijk kunnen worden herzien. De voorzitter merkte op, dat het geenszins de bedoeling is, dat bollenbedrijven uit Hillegom en Sassenlieim in Lisse komen storten. Lisse wordt géén stortplaats voor de hele bollenstreek. Het voorstel werd aangenomen. De raad keurde goed, dat aan de jubilerende muziekverenigingen Trou moet Blycken (70 jaar) en Canite Tuba (50 jaar) een extra subsidie van totaal 2.000 zal worden toege kend voor bestrijding van de jubi- leumkosten. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Jo-han, zn v H Bek en A C Weijers; Albert us, zn v C J Zuiderduin en N Meel dijk; Karin, dr v K C van der Meer en N Kraaijenbrink; Pieter- nella, dr v B W F van Dam en A M Beekman; Richard Alexan der, zn v A E Moraal en J B van Orden; Sywert Hidde, zn v H H Brongersma en U W Oosterhoff; Christiaan Frederi'k Willem, zn v A Rijling en C A van der Kleij; Maria Justina, dr v A A J Kroon en G M C Hoekstra; Petronella Annetta Dieuwke, dr v T den Besten en D van der Perk; René Michel, zn v L H J G M Orth en TAM Weetink. Gehuwd: ATM Distelbrink en J M C van Noort. Overleden: P Wielemaker, 63 jr, man; R Jansma, 9 jr, zoon; P W A Dupont, 2 maanden, zoon; J Questroo, 80 jr, wed v W C van der Wilk; J van Slagmaat, 62 jr, Katwijkers komen er voor de rust niet aan te pas: 0-7 In een woordenboek staat het zo eenvoudig. In Koenen-Endepols le zen we b.v. bij het woord voetbal spel: „Balspel tussen twee ploegen LISSE Naar aanleiding van een vraag van het raadslid G. van der Berg (K.V.P.) en een verzoek van de heer M. Montagne (prot. chr.) in een der vorige raadsvergaderingen betreffende het te stichten winkelcentrum in de nieuwe woonwijk Poelpolder heeft het College van B. en W. van Lisse volledige opening van zaken gegeven in een uitvoerige nota over deze materie, zowel wat een tijdelijke oplossing betreft als wat betreft een te stick en permanent winkelcentrum. Deze nota zal in een der vol gende raadsvergaderingen aan de orde worden gesteld. en W. delen mede, dat ingewon nen adviezen, onder meer van de rijksmiddenstandsconsulent, en bespre kingen met vertegenwoordigers van de plaatselijke middenstandsorganisaties, hebben geleid tot de mening, dat in de Poelpolderwoonwijk in beginsel dient te worden volstaan met een 20-tal winkels voor meer directe consump tiegoederen en dat aldus de bewoners van de Poelpolder voor de aankoop meer duurzame gebruiksgoederen zullen blijven aangewezen op in de oude dorpskern gevestigde bedrijven. Het 'aat zich echter tevens verstaan, dat de ontwikkeling van het voorgeno- (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM Ter Leede leert snel en goed. Dat hebben de rond 600 toeschouwers gisteravond op het sportpark aan de Sassenheimse Menne- reg met eigen ogen kunnen constateren. De roodgelen, die zaterdag na hun verrassende triomf op een sterke DWS-combinatie (32) door het B-team van de Haagse eredivisieclub op een gevoelige 26 nederlaag waren onthaald, lieten tegen een sterke combinatie van RCH uit Heem stede hun vorderingen zien. Ondanks een 01 achterstand by de rust wierp de les van ADO vruchten af. Na de wisseling vorige week de zwakke plek sloeg Ter Leede toe. De 01 achterstand veranderde in een duidelijke en verdiende 42 zege. en wanneer de roodgelen iets ge lukkiger waren geweest, had er voor de rust nog wel de gelijkma ker ingezeten. Het sein Het felle verzet van Ter Leede had voor RCH-trainer Dubbeldam het sein moeten zijn om er na de rust een hoger tempo uit te persen. Maar toen RCH in de tweede helft nog steeds bleef volharden in de gedachte dat de strijd al was gewonnen, had Ter Leede 'het' opeens. In de vijfde minuut leverde een zwaar beleg van het door Bes overi gens goed verdedigde doel de gelijk maker op toen Barten inschoot. Vijf minuten later zorgde dezelfde speler met een hard schot voor 21 en in een winning-mood speelden de Sas- senheimers verder. De rollen waren omgedraaid. Niet RCH, maar Ter Leede gaf de toon aan en wat RCH in de eerste fase van de; strijd had verzuimd (te scoren) deed Ter Leede nu wel. Dick van Biezen (ondanks het uitvallen van zijn nieuwe 'part ner' Rob de Brons blessure Wolvers speelde na de rust mee) zorgde voor 31 en 41 en RCH was een geslagen ploeg. Honout, die reeds bij de stand 21 naar voren was getrokken zag zijn' alles-of-niets poging dus stranden (de RCH-defen- sie was r >or zijn vertrek verzwakt) en pas toen Ter Leede het welletjes vond kon kort voor het einde Galis de eindstand een iets minder ver nederend beeld geven: 42. Bij Ter Leede speelde half Nico van der Fange eert uitstekende wed strijd. Ommekeer komt na hervatting „Hier hebben ze tenminste iets van kunnen leren. Vooral de ach terhoede". zei trainer Ton Kante been zaterdagavond na het lesje van ADO vrij opgewekt. Het was geen gespeeld excuus van de Leidse oefenmeester. Ter Leede heeft zich de les ter harte genomen en RCH, dat met de voor ƒ30.000 van DWS gekochte doel man Bes. de oud-Telstar spelers Hen- drikse. Galis en Seegers en de voor het eerste team kandidaat staande achterspelers Honout en Franz (van origine voorhoedespeler) aantrad werd er het wat vernederde slacht- Toch zag het er aanvankelijk niel naar uit. dat Ter Leede het kunst stukje van DWS zou herhalen. Voor al in de eerste twintig minuten van de strijd gaven de in de eerste divisie spelende Heemstedenaren de toon aan met vooral technisch superieur spel. En toen Seegers in de 15e minuut voor 01 zorgde, dachten de RCH' ers dat de strijd wel gestreden was 'immers, zo'n zaterdagploegje als Ter Leede. is toch zo te pakken Maar de Sassenheimers dachten er anders over. Zonder de in mili taire dienst zijnde Ligtenberg en de geblesseerde Van Ginhoven (de van Foreholte overgekomen Rade en tweede elftalspeler Blokker na men de open gekomen plaatsen in) vocht de Ter Leede-formatie terug men winkelcentrum hoge investerin gen vereist van de neringdoenden zelf. terwijl daaraan voorafgaand ook van gemeenteweg het nodige dient te ge schieden voor de ontsluiting van het betrokken gebied Enerzijds moet er een voldoende be zetting v,an de nieuwe woonwijk aan wezig zijn om tot de stichting van een winkelcentrum te kunnen overgaan en anderzijds is het noodzakelijk, dat de huidige bewoners van de Poelpolder zo mogelijk op korte termijn de gelegen heid krijgen om dicht bij huis de door hen benodigde directe consumptiegoe deren in te kopen, zoals brood, zuivel- artikelen. fruit, groenten, e-d-. Omdat de stichting van een defini tief winkelcentrum thans nog niet mo gelijk is. streeft het college er naar de mogelijkheid te doen ontstaan van het bouwen van nood winkels tot verkoop van genoemde artikelen. Hel College van B. en W. denkt de oplossing te kunnen vinden door een binnenterrein ran de reeds gebouwde woningen voor het vestigen van nood- winkels te bestemmen, op welk terrein de bouw van 45 garages is gepland Het College wil met gegadigden voor een noodwinkel tot een regeling ko men. zodanig, dat het garage-complex in eerste instantie tot een samenstel van noódwinkels wordt getransfor meerd en wel zodanig, dat na ophef fing van de noodwinkels op weinig in grijpende wijze de oorspronkelijke be stemming tot garages zal kunnen wor den gerealiseerd. Stichtingsbestuur Bij de plaatselijke middenstand van Lisse blijkt voor de gedachte van B. en W. belangstelling te bestaan. Nader met. vertegenwoordigers van de plaatselijke neringdoende midden stand gevoerde besprekingen hebben tot het volgende plan geleid: 1. De overkoepelende middenstands organisatie ,,Alverha" roept een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam in het leven, te weten, een stichting tot ontwikkeling van het Poelpolder-win kelcentrum (inclusief het daarop voor uitlopende centrum van noodwinkels. 2. Het bestuur van de stichting zal uitsluitend bestaan uit niet-gegadigden voor een noodwinkel c.q. definitieve winkel in de Poelpolder. 3. Gegadigden voor noodwinkels en definitieve winkels in de Poelpolder melden zich na. algemene oproep bij het Stichtingsbestuur, daarbij finan cieel en anderzins voldoend aan nader te maken voorwaarden- 4. Na ingewonnen advies van betrok ken instantie(s) van het departement van economische zaken beslist het stichtingsbestuur welke branches in de Poelpolder toelaatbaar zijn. Zodanige beslissing behoefde goedkeuring van (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Na de uitstekende wedstrijd tegen serni-profclub Haar lem (32 zege), waren talrijke toeschouwers (zo'n 3000) gisteravond nieuwsgierig toegestroomd om hun favorieten tegen de zeer sterke semi- profclub A.D.O. uit Den Haag (vorig jaar na Ajax, Feyenoord en Sparta als vierde in de ere-divisie geëindigd) aan het werk te zien. Pas tegen het eind van de wedstrijd, toen de stand al tot 08 in het voordeel van de Hagenaars was opgelopen, brak het blauwwitte geweld los. Driemaal moest de spectaculair uitlopende doelman Thie het hoofd buigen voor treffers van een eensklaps veiTassend goed spelende Quick Boys voorhoede, waar door de eindstand toch nog een enigszins draaglijk aanzien kreeg: 3—8. van elf spelers,, die de bal in het doel der tegenpartij moeten schoppen". H o de bal in dat doel moet worden geschopt staat er echter niet bij. Maar dat belangrijke onderdeel heeft at Haagse ADO gisteravond op Nieuw Zuid aan het Katwijkse Quick Boys uit gelegd. Als een leraar aan zijn leerlin gen, zo geduldig leerde docent ADO het maken van doelpunten aan leerling Quick Boys. het eind van de wedstrijd bleek de leerliilg uitstekend opgelet te hebben. RUSTPERIODE Na de trip door Amerika, waar 12 zware wedstrijden gespeeld moesten worden, heeft ADO eerst drie weken gerust. Daarna speelden de Hagenaars als voorbereiding voor de nieuwe com petitie slechts twee oefenwedstrijden. Tegen Dukla Praag (0-0) en gister avond tegen Quick Boys. Dat de op volle oorlogssterkte Katwijk gekomen Hagenaars veel doel punten wilden maken bleek vooral i eerste helft. Na het eerste fluitsignaal de zwak optredende scheidsrechter Deins uit het district Den Haag ging ADO ontstuimig van start. Toen na drie kwartier de ki-uitdampen optrokken, bleek dat de man aan het scorebord cij fers en handen te kort kwam, onj de 0-7 score, door toedoen van Maassen (3x), Schoenmaker <2x> en Houwaard (2x) te geven. Tegen het snelle, fantasie rijke doortastende spel van de Hage- had Quick Boys geen enkel ver- De Katwijkers kwamen gewoon klasse tekort om de wervelende tegen standers te weerstaan. DOINDERSPEECH Na de pauze bleek echter een donder- speech van trainer Westenhoven succes te hebben gehad. Na het achtste doelpunt, vlak na de rust door halfspeler Jochems gescoord, werd het doel hermetisch af gesloten en probeerden de blauwwitten met snelle uitvallen succes te boeken. Pas in de laatste tien minuten lukte deze taktiek. „Ouderwetse" aanvallen het gemeentebestuur van Lisse. 5. Indien meer gegadigden zich voor eenzelfde branche hebben gemeld dan toelaatbaar is te achten, beslist hef stichtingsbestuur aan welke gegadig- de(n) plaats zal worden toegewezen. Puzzel prominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 29 juli zijn: Ie prijs f 5: C. Molenaar, Turf- spoor 196, Abbenes. 2e prij3 f 2,50: G. Zandbergen, Burg. Hermansstraat 27. Rijns- Se prijs f 2,50: mevrouw K. Horsman, Zijlsingel 51a, Leiden. Behrend blijft op de eerste plaats in Solo-week MEDEMBLIK De derde wed strijddag van de Soloweek 1967 op het IJsselmeer voor Medemblik is gisteren ondanks een dreigende windstilte in de morgenuren bijzon der vlot verlopen. By de start stond er al juist voldoende wind om deelnemers met redelijke snelheid te laten vertrekken. Later nam de nog wat toe. Onze nationale kampioen Behrend van de watersportvereniging „De Braasem" was ook in deze derde race weer in de kop van het veld te vinden. Hij werd nu tweede aohter zijn aloude rivaal Wilton die in deze Soloweek nog niet tot grote prestaties is ge komen. Door zijn tweede plaats staat Behrend nog onbedreigd op de eerste plaats van het algemeen klassement, op de tweede plaats gevolgd door Kersbergen, die gisteren als derde binnenkwam. In de B-groep verspeelde Van Wer- meskerken zijn eerste plaats in het algemeen klassement door pas in ne gende positie de finishlijn te passeren. De leiding is in deze tweede afdeling nu in handen van Van der Harst, die een tweede plaats veroverde in de DE UITSLAGEN: A-groep: 1. Wilton; 2. Behrend; 3. Kersbergen; 4. Van Deursen; 5. De Knoop B-groep: 1. Kuehne; 2. Van der Harst; 3. Berkel; 4. Nederhorst. jr; 5. Geelkerken. Algemeen klassement A-groep: 1. Behrend 6 punten; 2. Kersbergen 23.7; 3. Lucas 29; 4. Korswagen 31.7; 5. Wil ton 37. B-groep: 1. Van der Harst 21 punten; 2 Van Berkel 22.7; 3. Van Wermes- kerken 26.4; 4. Coster 29; 5. Neder horst jr. 42. Chr. Techn. Avondschool „KATWIJK" Gevraagd: per 1 oktober a.s. Vaktekenen en vaktheorie (bouwkunde) Sollicitaties aan de directeur, postbus het verschijnen van dit blad. B, binnen 10 dagen na Lesauto botste tegen lichtmast LEIDEN Op de Lage Rijn dijkhoek Borneostraat is gis teravond omstreeks 7 uur een lesauto uit ALphen aan den Rijn tegen een lichtmast gebotst. Drie inzittenden, onder wie de leer ling en zijn rij-instructeur, raak ten gewond en kregen kneuzin gen en schaafwonden. Het ongeluk gebeurde, toen een bestelauto uit Leiden de bocht te ruim naar links nam, waardoor de lesauto moesf uit wijken. De lesauto werd geheel vernield. De lichtmast werd ver bogen. Caféhouder (71) uit Oirschot vermoord OIRSCHOT Gisteravond half tien heeft de rijkspolitie te Oirschot het lijk gevonden van de 71-jarige caféhouder J. H. Schoenmakers. Het lijk werd in zittende toestand aangetroffen op een stoel in de gelagkamer van het café de Eindhovensedijk 19, De politie stelde vast, dat de man door bijlslagen op het achterhoofd om het leven moet zijn gebracht. Uit het feit dat het ochtendblad van Woensdag nog in de brievenbus lag, wordt afgeleid dat de misdaad waar schijnlijk dinsdagavond werd gepleegd. Het café-met-speeltuin, „De oase" ge- gesloten, ook de gordijnen in de ge lagkamer bleven dicht. Een en ander behoefde geen bevreemding te wek ken, daar net café niet druk werd be- Over het motief van de moord tast de politie nog in het duister. Wel staat vast dat een kast in het huis is door zocht. De brandkast in een ander ver trek, werd niet opengebroken. De heer Schoenmakers woonde alleen bij het café. Hij was een vrij eenzame figuur, die weinig contact met de Oirschotse bewoners had. Zeldenrust. patholoog-anatoom van het gerechtelijk geneeskundig la boratorium in Den Haag, is vannacht ter plaatse geweest en heeft in Eind hoven op het politiebureau sectie ve-r Het tweede doelpuntt van h^t sterke Haagse ADO tegen Quick Boys: de sclwtvaardige Maassen passeert Gerrie Vooys van dicht bij kansloos (0-2). De Katwijkse doelman zou daarna nog zesmaal moeten vissen... veelal geleid door de zeer actieve en ge vaarlijke Pruymgraaff leverden drie maal succes op. Eerst was het Cor van Duy- venbode, daarna Leo Pluymgraaff en ten slotte Hans Pluymgraaff, die de score tot dragelijker aanzien voerden (3-8). De Hagenaars geloofden het in de slotfase overigens wel enigszins Visserij nieuws IJMUIDEN Gisteren is de Bel gische kotter Z 546 Mayflower door de Z 564 Poolster de liaven van IJmuiden binnengesleept. De Mayflower liad tij dens het vissen op de Noordzee een net in de schroef gekregen. Beide kot ters zijn afkomstig uit Zcebrugge. Vandaag waren in IJmuiden elf vaartuigen aan de markt met 1000 kis ten vis, waarvan 15 schelvis, 65 wij ting, 120 gul en kabeljauw, 100 haring, 815 kleine kisten haring, 42 kleine kis ten makreel, 380 schol, 5 tarbot, 75 varia, 360 stijve kabeljauwen en 12000 kg tong. Morgen Voor morgen wordt verwacht de KW 74 mët 1300 kisten en 700 kleine In Scheveningen In v Scheveningen werden vandaag aangevoerd 70 kisten wijting, 50 gul en kabeljauw, 400 schol en 8000 kg tong. Supermarkt aan Hoornesplein KATWIJK AAN ZEE Gistermid dag is de supermarkt van de heer J. van Vliet aan het Hoornesplein onder grote belangstelling geopend. De zaak heeft een oppervlakte van 525 vier kante meter, waarvan 440 vierkante meter verkoopruimte. Achterin bevinden zich twee koel cellen: voor groente en fruit en voor vlees en vleeswaren. In het midden van de winkel staan verscheidene koel- meubels opgesteld. Die voor koek en geb'ak wordt de „knipoog" genoemd. Allerlei moderne snufjes maken een efficiënte bediening mogelijk. Zo wor den bijvoorbeeld de lege flessen auto matisch naar beneden afgevoerd. De slagerij is door een glaswand af gescheiden van de overige ruimten. Het kantoor van de heer Van Vliet biedt een overzicht over de hele win kel. De inrichting is verzorgd door de heer W. M. G. Nahof, de decorbouw door de heer H. Kenens uit Wassenaar. Verkocht worden kruidenierswaren, vlees en groenten, brood, koek, zuivel- produkten, kosmetica, rookartikelen en speelgoed. Directeur Rotteveel van de DES sprak het openingswoord, waarin hij herinnerde aan het kleine begin in Den Haag en initiatief en durf van de heer Van Vliet prees. Veel groepen in wandeltocht KATWIJK AAN ZEE De giste ren gehouden zesde wandeltocht van de VW trok veel deelnemers. Er waren veel Duitsers bij. Dat nogal wat gasten in familieverband naar Kat wijk zijn gekomen, bleek uit het grote aantal inschrijvingen per groep. Start en finish waren bij strandpaviljoen Fock de Best. Klokkenspel Katwijk KATWIJK Zaterdagavond om half acht wordt de beiaard in de toren van de Oude Kerk bespeeld door de heer C. Don, beiaardier van Vlaardin- gen en Schiedam: Het programma luidt: 1. Trumpet Voluntary (J. Clarke); 2. Potpourri van oud-Engelse volksliedjes; 3. Thema met varianten (Jef Denijn); 4. Potpourri van oud- Vlaamse liedjes; 5 Uit „Die Zauber- flöte" (W.A.Mozart): a. Der Vogel- fanger bin ich ja; b. Ein Madohen oder Weibchen; 6. Tweede sonatine voor beiaard (C. Don); 7. Potpourri van oud-Nederlandse volksliedjes; 8. Fan tasie (Staf Nees). Orgelconcert te Katwijk KATWIJK Vanavond om 8 uur geeft de organist Hans Erné in de Triumfatorkerk te Katwijk aan Zee een orgelconcert- Hoog en laag Maler te Kalwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag, hoog water 6.39 en 19.04 uur; laag water 2.43 en 14.59 uur. KATWIJK AAN ZEE KVC speelt morgenavond om zeven uur op het parkeerterrein bij De Zwaan een volleybalwedstrijd tegen SOS 1 uit Utrecht. Bij minder gunstig weer wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van de Zonnebloemschool aan de Piet Heinlaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3