Zoeklicht-toogdag trok weer meer mensen Twee Belgische kerken willen zich verenigen 0*0 C Een woord voor vandaag Ook aantal abonnees neemt weer toe Uw probleem is het onze.. HERVORMDEN EN METHODISTEN Spanje sluit weer protestantse kerk Staking in kustvaart heeft weinig zin: er vaart haast niets Nieuw Amsterdam blijft toch in de vaart DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 „Hoort Mij zwijgend aan, gij kustlanden, en laten de natiën nieuwe kracht putten; laten zij toetreden en dan spreken; laten wij te zamen in het gericht gaan." Zo spreekt God in Jesaja 41. In Jesaja 40 wordt gesproken tot Israël. Men heeft wel eens gedacht dat God in het Oude Testament alleen tot Israël spreekt. Maar wie goed leest, ontdekt dat als Israël wordt aangesproken, de andere volkeren niet ver buiten Gods ge zichtsveld staan. Israël mag nooit losgekoppeld worden van de volkeren. Maar er ligt in deze tekst ook een ander accent. God gaat spreken tot de volkeren, maar zegt eerst: Wees nu eens stil, kom er bij staan, maar houd eerst nog even uw mond. Laat Mij nu eens uitpraten, en zeg dan pas iets. Is dat geen actueel woord voor iedereen? Hebben ook wij vaak niet zo'n grote monddat we de ander, dat we God niet kunnen horen? Er zijn mensen die zich zeer luidruchtig tegen God keren. Er zijn christenen die met allerlei vragen zitten. Maar hebben we God wel laten uitspreken? Vallen we Hem niet telkens weer in de rede? Krijgt Hij wel de kans om ons op onze vragen te antwoorden? Laten we eens stil worden, zwijgend luisteren. Misschien horen we Gods stem niet, omdat we zelf zo druk aan het woord zijn. We lezen vandaag: Romeinen 10:1421. (Van onze kerkredactie) HILVERSUM Het Zoeklidht, liet 49 jaar oude blad dat inder tijd door Johannes de Heer in het leven werd geroepen en veertig jaar door hem geredigeerd werd, ziet zijn abonnementenaantal weer stijgen na enige jaren van stilstand. Dit werd gisteren medegedeeld op de jaarlijkse zomertoogdag van dit blad in de Expohal door de heer S. J. de Heer, die zijn vader is opgevolgd als voorzitter van het stichtingsbestuur. Het blad is altijd gewijd geweest aan de tekenen der tijden en de (spoe dige) wederkomst van Jezus Christus. De ontwikkelingen in het Midden-Oosten hebben een hernieuw de belangstelling wakker geroepen voor de toekomstprofetieën van de bijbel. Daaraan is zeker de groei van het abonnementenaantal toe te schrij ven, maar ook aan het feit dat een nu de harde matras met alle comfort van een zachte! groot aantal lezers enthousiast aan het werk is gegaan om nieuwe le- Aan het begin van het middagpro gramma werd dan ook een prachtige Rembrandbijbel uitgereikt aan me vrouw Van Veen uit Steenwijk, die in de afgelopen maanden de meeste abonnees heeft gewonnen. De opkomst op deze toogdag was groter dan vorig jaar. Ruim 2300 le zers uit vele kerken en geestelijke kringen, maar één in hun belangstel ling voor het profetische Woord, vul den de Expohal en zongen enthousi ast onder lei-ding van evangelist J. Brieven die niet iljn voor alen van naam en adres kunnen niet in behandeling worden ge nomen. Geheimhouding is ver zekerd. Vragen die niet onder ling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden ingesloten. Vrag: Sinds 25 jaar woon ik in dezelfde woning. Na de dood mijner moeder ben ik alleen daarin achter gebleven. Ik ben nu op jaren geko men. De huiseigenaar woont buiten de stad en laat zich nooit zien. doch zijdelings kreeg ik nu en dan te horen: „Ik wou dat ze er maar uit waren, dan kon ik dit huis verko pen". Reeds jaren geleden heb ik me laten inschrijven voor een bejaarden flat. Nu is plotseling de eigenaar ko men zeggen, dat mii binnenkort schriftelijk dé huur Wordt opfgezegd, want hij heeft de ruimte nodig voor zijn dochter met gezin 13 .kmdpren), die uit andere werelddelèn zijn geko men en nu bij hem in huis zijn. Dit wordt voor hem te druk. Ik vertelde hem dat ik als al leenstaande geen woning kan vin den en dat ik nog steeds niet in een bejaardenflat kan komen. Intussen is mij via de deurwaarder het huis tegen een bepaalde datum opgezegd. Hoe moet ik snel tijdelijk onderdak vinden? Ook Volkshuisvesting wist daarop geen antwoord. Antwoord: De eigenaar kan u niet uitzetten zonder dat er een proces gevoerd is. U kan mededelen, dat u krachtens huurbescherming in het huis blijft. De eigenaar kan u in dit geval niet uitzetten, tenzij hij het huis dringend nodig heeft voor ei gen gebruik. Gebruik door een doch ter geldt volgens de huidige jurispru dentie niet als eigen gebruik. Nu is het waar dat dit geval wat Ingewikkelder is omdat de eigenaar te weinig ruimte heeft in zijn eigen woning. Dit zou natuurlijk de uitspraak in een dergelijk proces on zeker kunnen maken. In elk geval zal de rechter ook in dat geval uw belang afwegen tegen het belang van de eigenaar. Mocht u in het ongunstigst denk bare geval het proces verliezen, dan zal de rechter u toch in elk geval een behoorlijk uitstel toestaan. Wint u het proces, dan heeft u voorlopig geen zorgen. Wees echter voorzich tig en zoek een tijdelijke woongele genheid of opneming in het bejaar denflat- (Van onze kerkredactie) ANTWERPEN De Pro testants Evangelische Kerk van België en de Methodistische Kerk in dit land willen binnen vijf jaar samengaan. Het rap port van het verbindingscomité, dat een plan tot eenwording be- vat> is bijna unaniem door de synode van de Protestants Evangelische Kerk goedge keurd. De synode heeft dit ver bindingscomité tevens opge dragen, de statuten van de nieu we verenigde kerk op te stellen. Een paar jaar geleden besloten de Protestants Evangelische Kerk van België en de Belgische Conferentie van de Methodistische Kerk tot de instelling van een „verbindingscomi té", om over de mogelijkheid van sa mengaan te spreken. Dit comité heeft nu een program van zes punten op tafel gelegd: 1. komen tot de oprichting van een nieuwe verenigde kerk (uiterlijk in 1972); 2. nu reeds de volledige intercom munie instellen; 3. gedurende de overgangsperiode (maximaal vijf jaar dus) weder zijdse contacten aanleggen op ge meentelijk vlak; 4. een jaarlijkse kanselruil op de eerste adventszondag invoeren; wftoo/ op een nieuwe fiets Godsdienstvrijheid in de wetmaar (Van onze kerkredactie) BILBAO, Spanje Sinds Spanje de nieuwe wet op de godsdienstvrijheid heeft aange nomen is de eerste kerk geslo ten. De burgemeester van Bil bao, een industriestad in Noord- Spanje, gaf opdracht om de diensten te staken, omdat de baptistenpredikant geen toe stemming had van de regering om diensten te houden. .Volgens de nieuwe wet worden de protestantse kerken beschouwd als verenigingen. Zij moeten officieel erkenning aanvragen bij het minis terie van justitie. De baptistengemeente van Bilbao is nu de eerste die moet sluiten sinds de kerken besloten hebben geen justitionele erkenning aan te vragen, omdat zij zichzelf niet als vereni gingen beschouwen. De diensten werden gehouden op de eerste verdieping van een woonhuis. Het was maar een kleine gemeente, die reeds een aantal jaren bijeen komt. Nog maar onlangs had de gemeente gehoord dat de diensten gerust door konden gaan, omdat volgens een wet van 1880 voor bijeenkomsten van minder dan twintig mensen geen bijzondere vergunning nodig is. Inmiddels heeft minister Oriol vorige week in Madrid bekend laten rna ken dat de kerken nog tot 31 de cember van dit jaar de kans heb ben om alsnog erkenning aan te vragen. Dit is zijn eerste reactie op de brief die door vertegenwoordigers van alle protestantse kerken werd on dertekend, waarin zij hem berichten dat niet te zullen doen. Het Evangelisatie-centrum van de Gereformeerde Kerken in Neder land heeft zoals vorige jaren een brochure gemaakt met het program ma voor het komende seizoen 1987/68. In dit goed verzorgde boekje staan alle wetenswaardigheden over acti viteiten op evangelisatiegebied. 5. direct een algemeen evangelisa tiecomité benoemen; 6. direct de toelating tot het ambt van predikant in onderlinge sa menwerken regelen. Goedkeuren De methodistische kerkelijke auto riteiten moeten het plan nog goed keuren. De Protestants Evangelische Kerk van België is de grootste protestant se kerk van het land. Zij omvat 13.547 van de 43.647 protestanten, die over het algemeen nog al sterk ver splinterd zijn. Vier van de 51 ker ken en posten dateren nog uit de Hervormingstij d Tot 1960 was het een bond van zelfstandigeprotestants-evangeli sche kerken, die jarenlang door de Belgische regering als het enige met kerkelijk gezag beklede lichaam van het Belgische protestantisme erkend In 1960 werd deze bond omgezet in de Protestants Evangelische Kerk van België. Zij onderhoudt nauwe banden met de Nederlandse Her vormde Kerk. De Methodistische Kerk ontstond in België in de jaren na de eerste wereldoorlog als gevolg van zending uit Engeland. Zij telt thans achtttien kerken en posten met in totaal 2242 Nogmaals de Israël-oorlog in boekvorm Vele pocketboeken zijn de laatste tijd als kranten: de actualiteit voor alles. Een onderwerp dat zich bij uitstek leent voor een (geïllustreerde) reportage in boekvorm, is wel de Is- raëlisch-Arabische oorlog. De Amerikanen waren zeer snel. Reeds enkele dagen na de wa penstilstand verscheen de eerste poc ket (in onze krant aangekondigd). Een goed verzorgde uitgave deed Het Parool te Amsterdam verschij nen in de actuele Parool-pocketserie: Israël in het geweer, door Jan P. de Graaf en Robbert Keegel. Ondanks de korte tijd zijn de sa menstellers erin geslaagd, naast een tot in details verzorgde reportage, ook de nodige achtergrondinformatie te verschaffen. Veel diepgang moet men er niet in zoeken, maar dat is ook niet de bedoeling. Een schokken de gebeurtenis van mondiaal belang is in aantrekkelijke vorm vastgelegd. Toch bekruipt bij dit soort boeken de recensent het gevoel, dat niet al leen de actualiteit de uitgave bepaalt, maar ook het speculeren op valse sen timenten, in dit geval de heroïek van de Israëlische overwinning. Van Strike Zion, door William Ste venson (een Bantam-pocket), versche nen in één maand tijd drie drukken. Strike Zion is samengesteld volgens hetzelfde procédé als de Nederlandse uitgave. Leon Uris schreef het laatste hoofdstuk. Importeur van deze 142 blz. tellende Bantam 4,95) is Meu- lenhoff in Amsterdam. Beroepingsiverk NED. HERV. KERK Beroepen te Westerhaar (O.), e.a. (toezj: K. Schaap te Tange-Alteveer (Gr.). GEREF. KERKEN Beroepen te Bovensmilde: H. G. Ver- haagen te Opperdoes. Beroepbaarstelling: m.Lv. 15 augustus is kand. F. Ledegang te Baarn beroep baar. Wegens ernstige ziekte is ds. P. G. van Berge te Baarn voorlopig niet in staat predikbeurten te vervullen. Ds. Van Berge is onlangs door een hartaanval ge troffen. Het ziet er naar uit, dat hij het eerste jaar niet in kerkdiensten zal kun nen voorgaan. Kortgeleden werd ds. Van Berge door de synode van de Geref. Ker ken benoemd tot conrector van het Zen dingscentrum te Baarn. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Zaandam: A. W. Drechsler te Den Haag-Zuid en J. J. de Jonge te Noordscheschut Er was al lang samenwerking tus sen beide kerken. Zo stichtten zij in 1950 gezamenlijk de protestantse theologische faculteit te Brussel. Nog meer Ook tussen de Protestants Evange lische Kerk en de Belgische Christe lijke Zendingskerk (dc op een na grootste Belgische protestantse kerk met 9649 zielen) zijn besprekingen gaande met samensmelting als doel. De synode van eerstgenoemde kerk aanvaardde eenstemmig een voorstel inzake een regeling van de finan- Terwijl, zoals we maandag bericht ten, plaatselijk de toenadering tus sen de Belgische Christelijke Zen dingskerk en de Gereformeerde Ker.-. ken (1874 zielen) ver gevorderd is. Kleurlingenkerk wil lid worden van GOS JOHANNESBURG De Neder duitse Gereformeerde Zendingskerk in Zuid-Afrika heeft het lid maatschap aangevraagd van de Gere formeerde Oecumenische Synode. Dit is de dochterkerk van de Neder duitse Gereformeerde Kerk onder de kleurlingen in Zuid-Afrika. Zij telt circa 450.000 leden en is daarmee ver reweg de grootste kerk onder de an derhalf miljoen kleurlingen in Zuid-Afrika. Praag-Vaticaan overleg mislukt ROME In doorgaans welingelich te Vaticaanse kringen heeft men het gerucht bevestigd, dat de onderhande lingen tussen het Vaticaan en de Tsje chische regering over normalisering van de betrekking-n mislukt zijn. Het overleg zou gestrand zijn op het feit, dat Praag de benoeming van nieuwe bisschoppen niet wil overla ten aan het Vaticaan. Actualiteit In de prediking ontbrak het niet aan actualiteit. De baptistenpredikant uit Delfzijl en lid van de redactie, ds. Sj. Zijlstra sprak over „Beroeringen onder de volkeren." Wij willen ons niet met de wereldpolitiek bemoeien, zei hij, maar we mogen en moeten aandacht schenken aan de dingen die te maken hebben met de profetieën van de bijbel. Wat in onze tijd ge beurt kan niet zonder meer aan ons christenen voorbijgaan. Wat op het wereldtoneel gebeurt is fascinerend, vervolgde hij, een appèl een teken van de tijd. maar er staat nog veel meer op het programma van God. „De onrust die in onze dagen zo voelbaar is zal nog sterker worden, maar toch zijn wij als maranatha christenen geen zwartkijkers. We zijn optimist omdat we geloven in de be loften van God." V erantwoordelijkheid Keek ds. Zijlstra vooruit, de vry- evangelische predikant uit Dordrecht, ds. Jac. Verboom bepaalde de aanwe zigen bij hun eigen geestelijke verant woordelijkheid. Hij sprak over de ge lijkenis van de talenten, waarin de Heer als Hij terugkeert vraagt wat de gelovigen gedaan hebben met de talenten die Hij hun gegeven heeft. „We moeten het bezit, wat we ontvan gen hebben vermeerderen. Dat geldt in de eerste plaats voor ons geestelijk „De bekering is het einde niet, maar pas het begin. Dan moeten we •groeien, dan moeten we wandelen in de weg des Heren. Maar de tweede taak is naar buiten. Het evangelie is gegeven om door te geven." Voor het eerst werd op deze dag ook een soort forum gehouden. De drie sprekers, ds. Zijlstra, ds. Ver boom en de evangelist Jb. Klein Ha- neveld beantwoorden vragen die schriftelijk waren ingediend. Naar eigen predikant Een eerste vraag die ds. Verboom moest beantwoorden was: „Wat denkt u van jeugdsocieteiten in de kerken." Hij gaf geen rechtstreeks antwoord. Hij zei dat het Zoeklicht zich niet wil begeven op kerkelijke paden. Als iemand moeilijkheden heeft met dit werk binnen zijn eigen gemeente, moet hij naar zijn eigen predikant gaan en er ronduit en ernstig met hem over spreken. Een soortgelijk antwoord gaf hij toen gevraagd werd: „Mag iemand zich laten wederdopen als hij tot be kering gekomen is?'' Het Zoeklicht, zeihij, is geen kérk of kerkelijke richting. Dergelijke vragen moet u met uw eigen predikant bespreken. Maar wel waarschuwde hij de mensen om zich nimmer in een ande re geestelijke gemeenschap te laten herdopen als dit verlangen niet eerst ernstig met de eigen predikant besproken is. Israël en Arabieren De boekentafel lag tijdens deze Zoeklichttoogdag vol met boeken over Israël. Het Zoeklicht heeft altijd gro te interesse gehad voor het oude volk van God en altijd geleerd dat dit volk eenmaal tot bekering zal komen. Johannes de Heer was waarschijnlijk indertijd een van de allereerste her vormden die lang voor de eerste wereldoorlog durfde te voorspellen dat de Joden weer een nationale staat zouden vormen. Maar kennelijk wierp deze grote belangstelling bij een der aanwezigen de vraag op of die niet eenzijdig is. „We biddeh zo vaak wel voor Israël, maar moeten we niet tegelijkertijd bidden voor Nasser en Egypte?" Jb. Klein Haneveld was het hier volkomen mee eens. In onze tijd gaat het evangelie uit naar allen, naar Jo den en Arabieren, naar blank en bruin. Dat is de taak van de christe lijke kerk. Wat we op het ogenblik met Israël zien gebeuren klopt geheel met de lijnen van de bijbel, maar dat mag ons niet doen vergeten dat we ook een boodschap hebben voor Nas ser, zei hij. (Vervolg pag. 1) Is er nog hoop voor de noodlij dende kleine handelsvaart? Kan als nog een positie worden verkregen, waarin de strijd tegen de concurren tie met succes kan worden aange bonden? Maatregelen In Groningse rederskringen is men nog niet zo pessimistisch dat men de kustvaart er nu ook helemaal bij wil neergooien. De exploitatiekosten, waarvan 61 procent uit lonen bestaat (in vijf jaar tijd is deze post met 40 procent gestegen!), zouden kun nen worden gedrukt als de volgende maatregelen worden genomen: 1. Verwijdering uit de cao van de bemanningsschaal, die soms meer schepelingen en functies per schip voorschrijft dan de overheid via het Scheepvaartbesluit 1965 ver eist. 2. Afschaffing van de cao-bepaling dat de gage van een zogenaamde Timid LfTij de harde matras met alle comfort van een zachte! (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is vrijwel ze ker dat de Nieuw Amsterdam in de vaart zal blijven. Een nauwgezet on derzoek aan de ketels en talrijke besprekingen zouden ertoe hebben ge leid dat de directie van de Holland-A- merika Lijn heeft besloten tot herstel. Het is wel duidelijk dat de vervan ging van de ketels miljoenen zal kosten. Bij de Holland-Amerika Lijn is daarom ook aan vervanging van de Nieuw Amsterdam gedacht. Het ligt in de lijn der verwachtin gen dat de Nieuw Amsterdam bij de Rotterdamsche Droogdokmaatschap pij tevens een verhouding zal onder gaan. Dit in verband met de strenge re Amerikaanse brandvoorschriften voor passagiersschepen, die volgend jaar ingang. Van de zijde van de HAL verna men wij dat het definitieve besluit zeer binnenkort is te verwachten. Kerstactie voor chronisch zieken (Van een onzer correspondenten) ROTTERDAM De interkerke lijke stichting „Ziekentroost", die een gelijknamig maandblad voor zieken uitgeeft, organiseert opnieuw een kerstactie. Reeds 1 september gaan vrienden van deze vereniging op stap om het komend kerstnummer van dit blad te verkopen. Uit de opbrengst is het mo gelijk geschenkenpakketjes samen te stellen voor chronisch zieken. Initiatiefneemster van deze actie, die reeds enkele jaren wordt georga niseerd, is de zieke mejuffrouw Miep Langstraat uit Rotterdam, Odastraat 16b. Zij begon in 1959 en verkocht toen 77 kerstnummers aan mensen die haar kwamen bezoeken. Nu gaan in het gehele land medewerkers op Vorig jaar werden 9517 nummers op die manier verkocht en konden 500 zieken een kerstpakket ontvan gen. De actie wordt gevoerd onder de leus „Tienduizend zieken op bed". ontbrekende schepeling moet wor den verdeeld onder het varend personeel, dat zijn taak opvangt. 3. Vermindering van de scheepsbe- zetting door combinatie van func ties. 4. Verhoging van de tonnage van 500 brt door invoering van de lengtemaat (75 meter). Vreemde vlag Alleen op deze wijze en dan nog met veel moeite menen de reders hun produktiviteit en hun rentabili teit te kunnen verhogen. Worden de ze maatregelen niet of slechts ge deeltelijk genomen, dan zullen steeds meer Nederlandse kustvaar ders onder vreemde vlag gaan va ren. Voor tien procent van alle sche pen is in dit opzicht reeds een aan vraag ingediend. De voordelen van de vreemde vlag liggen ten aanzien van de kleine han delsvaart niet in de eerste plaats op belastingtechnisch gebied. Wel zal men lagere exploitatiekosten imee kun- »n bewerkstelligen. Hoewel men idient te voldoen aan de klassevoorsdhriften van Lloyd's en an dere verzekeringsmaatschappijen, zal men de zware Nederlandse keurings- bepallingen kunnen omzeilen. Ook zal men zich kunnen bevrijden van de knellende banden van de cao. Faciliteiten De Groningse reders hopen dat het oriëntatiebezoe/k van staatssecretaris Keyzer ook de nodige faciliteiten van de zijde van de overtieid zal opleve ren. Reeds lang is hierom gevraagd. Reeds jaren geleden werd bij Den Haag aangeklopt om hét invoeren van dezelfde bepalingen, die voor de kust vaart in het 'buitenland gelden. „Men 'krijgt daar goedkoop geld," :i een reder, die z'n bedrijf voorlopig gesloten 'heeft en fihans in een heel andere branche een dunbelegde bo terham verdient. „Men jongleert daar met kortingen op reparaties zolang deze door nationale werven worden uitgevoerd. Men heeft daar een heel andere en veel voordeliger beman ningsschaal. Vooral Duitsland stelt er belang in een eigen kléine handels vaart 'te behouden". Niet alleen in Nederland is er spraike van vakantie of recreatie-pastoraat, maar ook m het buitenland is de kerk aanwezig op de cam pings. Predikanten hebben er hun tenten opgeslagen. Op de foto ds. Robert Mar tin wiens tent in het Zwit serse Yvonaud staat. Iedere ochtend verzamelen zijn me- dekampeerders zich om naar hem te luisteren. Staking In rederskringen in het noorden meent men overigens niet dat de sta king en de boycot, waarmee de werknemersbonden hebben gedreigd om hun afgewezen eisen alsnog kracht bij te zetten, zullen kunnen worden uitgevoerd. „Het rapport, dat door onafhanke lijke instellingen is opgesteld en thans vrijgegeven is," zo luidde een commentaar, „moet de bonden wel duidelijk maken dat de noodklok voor de kustvaart niet voor niets wordt geluid. We gaan met z'n allen ten onder als de werknemers blijven vasthouden aan de bemannings schaal". Heeft het zin Uit een andere mond vingen we op: „Wat voor zin heeft de staking in de kustvaart, die op of omstreeks 1 september zal moeten uitbreken? Wat voor zin heeft de boycot in bui tenlandse havens, waarmee is ge dreigd, als er tóch geen schepen meer varen? Het zal waarschijnlijk een walsta- king worden, omdat de meeste sche pelingen die nog varen, hun dikbe- legde boterham beslist niet in de waagschaal willen stellen. Een ma troos, zo heeft een steekproef bij ver schillende bedrijven uitgemaakt, ver dient ten slotte een jaarsalaris van 11.000 tot 12.000. Het lijkt mij beter als we de strijd bijl begraven en de koppen weer bij elkaar steken." Kampeerruzie met mes beslecht OOSTENDE Een ruzie tussen twee Nederlandse kampeerders op een kampeerterrein in Middelkerke bij Oostende in België is uitgelopen op een dolksteek, waardoor één van hen zwaar is gewond. Volgens de Belgische politie waren bij het drama betrokken de 21-jarige Freek Nieuwenhuysen uit Groningen en zijn 18-jarige vriend E. Kram, eveneens uit Groningen. Tussen beide kampeerders was ru zie ontstaan naar aanleiding van het feit dat ze vandaag naar huis moesten terugkeren. Kram werd in de gevangenis van Veurne opgeslo ten. Freek Nieuwenhuysen verloor veel bloed. In het burgerlijk hospi taal te Oostende werd zijn toestand ernstig genoemd. De 60-jarige tuinder J. Henke uit Berkhout is gisteren op de provincia le weg in Hoogwoud verongelukt. Hij verleende geen voorrang aan een personenauto en werd aangereden met dodelijk gevolg. HET WEER IN EEROPA cemburg geh.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2