Zoet van zege voor Zoet Springer doet greep naar de macht in Duitse tv Grote brand in Europoort „Spionnen" als nieuwsjagers Gaat het rijk lonen van Hofpersoneel betalen? Holland gaat weer winnen in Sneekweek H. Tesselaar tweede in Tsjecho-Slowakije Wat matiger drinken: 300 doden minder... NIEUWE CLIPPER VAN VOLKSWAGEN Roy Emerson geeft Santana geen kans Hollandse Regenljogen te sterk voor Friezen AZC BESLUIT MET ZEGE OP DOLFIJN: L-3 NIEUWE LEIDSE C0URAN7 9 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 Onthullingen van Der Spiegel HAMBURG Het laatste nummer van het weekblad Der Spiegel onthult spionage- activiteiten van het Springer concern in de Duitse omroep. Het Westduitse blad noemt de juridisch adviseur van Sprin ger, Arning, als sleutelfiguur. Der Spiegel is de grote vijand van «Axel C. Springer (55). die in West-Duitsland de krantendienst uit maakt. Zijn kranten en tijdschriften bereiken een totaal-oplage van acht tien miljoen. Der Spiegel schrijft hoe de Ham- burgse advocaat Herman F. Arning (52) een net van „informanten" op bouwde om zoveel mogelijk feiten over de Duitse omroep te verzame len. Hij schakelde daarbij journa listen van de eigen bladen in. Hij beloofde hen in ruil een verzekerd bestaan. „TV-TERREUR" Springer streeft al jaren naar een televisie-atndmachtiging in handen van de dagbladuitgevers. Zijn bladen laten dan ook niet na, voortdurend scherpe kritiek op de omroep te leve ren. Met koppen als „Zonde van de stroom", „Beschimping van de kij kers" en „Bild-lezers verbitterd als nooit tevoren Geen middel tegen televisie-terreur?" drijft Springer zijn publiek in de gewenste richting. Als in koor vallen de Bild-lezers in: „Zorg voor echte concurrentie" en „te levisie in handen van particulieren". Axel C. Springer Twee spionnen noemt Der Spiegel de belangrijkste: Josef Hyzdal von Miserony (42), per 1 juli ontslagen als chef-redacteur van het geïllus treerde weekblad „Hör zu" uit Ber lijn en de Berlijnse schrijver en journalist Ekkehard Franke- Gricksch (33). Deze twee verzamelden zoveel mo gelijk schandaaltjes over de omroep en haar medewerkers. Met microca mera's en bandopnameapparaten leg den zij vertrouwelijke gesprekken en documenten vast. Zij hadden him ei gen kring van contactmensen binnen de omroep op belangrijke posten. Hun onderzoekingen zouden onder andere aan het licht hebben gebracht dat op kosten van de tv-maatschap- (Van parlem entsredactie) DEN HAAG Politieke waar nemers verwachten dat de regering de Tweede Kamer binnenkort me dedelingen zal doen over de uitleg die moet worden gegeven aan de grondwetsartikelen over het inko men van leden van het Koninklijk huis. Hierna kan het wetsontwerp tot verhoging van het inkomen van de koningin in behandeling worden genomen. Premier Cals diende dit ontwerp vorig jaar juli in. ,,Haar ouders vinden mij niet goed genoeg" Schots huwelijk voor Limburgers PRESTWICK De tegelfabrikant P. Laumans uit Tegelen heeft gis teren samen met zijn zoon Theo geprobeerd zijn dochter Beatrix van een huwelijk in Schotland te weer houden. Het achttienjarige meisje wil 26 augustus trouwen met de 27-jarige gemeenteambtenaar Jo hannes Verbong, eveneens uit Tege- Na afloop van een gesprek van een uur tussen beide partijen zei Theo Laumans: „Het belangrijkste bezwaar van mijn familie ligt in het verschil in leeftijd. Zij is nog maar een kind". Het antwoord van de toekomstige bruidegom: „Haar ouders zijn rijk en vinden mij niet goed genoeg, maar Beatrix en ik zijn erg geluk kig met elkaar. Wij gaan trouwen". De Hollandse regenboogzeilers lij ken ook dit jaar in de Sneekweek een grote overwinning te gaan boe ken. Dinsdag lieten Van Wijk. Bak ker en Hofland er geen twijfel over bestaan in welke groep de beste zei lers zitten. De Sneker Jacques de Wilde maak te met zijn zwaar bevochten tweede plaats de nederlaag van de Friezen nog wat dragelijk. De uitslag van de ze eerste wedstrijd: 1. Holland 30,1 punt; 2. Friesland 25 punten. De Friezen wonnen even eerder de groepswedstrijd in de Finjollen. De vierde dag van deze drukke zeilweek bracht de deelnemers ideaal zeilweer. Er stond een flinke bries uit het Oosten, die af en toe even aanwakker de. Bij de Valken is de strijd vrijwel gestreden, nu Ulbe de Vries voor de derde maal won. Maar in de 16 (vier kante) klasse is de winnaar nog lang niet bekend. De spankerzeiler Hammmga uit Arnhem is met drie overwinningen en een tweede plaats vrijwel zeker van de hoofdprijs, terwijl het bij de Flying Juniors hoofdzakelijk tussen Swagerman en Van der Parren gaat. De Grouwster Wester kan zich met vier overwinningen reeds hoofd- prijswinnaar noemen in de OK-jol- len. 2,5 miljoen gulden tot 5,2 miljoen. Het inkomen van prins Bernard zou stijgen van 300.000 tot 475.000. Voorts zou voor het onderhoud van paleizen in plaats van 500.000 een bedrag van 825.000 beschikbaar worden gesteld. Advies In verband met de grote lasten voor de schatkist rezen bezwaren tegen dit wetsontwerp. Mr. Cals had hierop de Raad van State advies gevraagd over de uitleg van de grondwettelijke bepalingen. Verwacht wordt dat de regering- De Jong een oplossing zoekt door de personeelskosten van het Hof los te maken van het grondwette lijk inkomen van de Koningin. De personeelsuitgaven zouden dan rechtstreeks op de rijksbegroting geplaatst worden. en Deze oplossing ligt temeer voor de hand omdat de Koningin de laatste jaren regelmatig genood zaakt is geweest bedragen uit haar particuliere inkomen bij te passen om alle personeelskosten te kunnen betalen. Over de definitieve vorm van het wetsontwerp pleegt het kabinet nog overleg. Na haar terugkeer uit Porto Ercole zal ook de Koningin over dit wetsontwerp geraadpleegd worden. pij een medewerker in Scheveningen een kamer met „aantrekkelijk ge zelschap" gehuurd had. ONTSLAGEN Arning echter was niet tevreden over het werk van zijn ondergeschik ten en ontsloeg hen. Bovendien werd von Miserony nog ontslagen als chef redacteur van „Hör zu". Na de publikatic van Der Spiegel zei Springer in een korte verklaring dat de verzamelde gegevens wegens onvoldoende bewijzen niet voor open baarmaking vatbaar waren. Een opmerkelijke bijzonderheid bij de hele affaire is nog, dat Der Spie gel sinds 1 april op „Springer-per sen" in Hamburg wordt gedrukt. Ter gelegenheid daarvan schreef hoofdre dacteur Rudolf Augstein dat de weder zijdse redacties en uitgeverijen niet vriendelijker over elkaar zouden gaan spreken. BRATISLAVA De derde etappe van de elfde amateurronde van Tsje- cho Slowakije is gewonnen door de Tsjech Jan Wenzel. Hij legde de 160 kilometer tussen Liptovsky Mikulas en Svit af in 3 uur 58 minuten en 31 seconden. De Nederlander Hans Tesselaar werd tweede met een halve minuut achterstand. Ook in de algemene rangschikking bezet Tesselaar nu met 30 seconden achterstand de tweede plaats achter de Tsjech Milos Hrzadi- De Nederlanders .Leo van Schalen, Cees Zoontjes en Jan Hesse staan respectievelijk op de zevende, de achtste en de achttiende plaats. KRANSJKA GORA De Joegosla- viër Fran Skerlj heeft de internatio nale amateurronde van zijn eigen land gewonnen. Hij reed de in totaal 1213 kilometer in 31 uur, 17 minuten 56 seconden. Zijn landgenoten Bozic- nik en Cubric werden respectievelijk tweede en derde. De Nederlander Wim Deelen bezet in het algemeen eindklassement de zevende plaats met bijna twaalf mi nuten achterstand op de winnaar. (Vervolg van pag. 1) Bedrijfsarts dr. Van Willigen be hoefde niemand te helpen. Om een ernstige uitbreiding van het vuur naar de andere vijf fabrieken op het j terrein van de Konam te voorkomen, werd bovendien de energievoorzie- ning stopgezet. Konam werkt hoofdza- j kelijk op aardgas. Bovendien liggen j er leidingen voor butaan en andere De andere fabrieken dan de azijn- zuurfabriek hebben erg geleden door j de grote hitte. Volgens de heer Dek ker zullen alle installaties zoals ketel huizen, instrumenten, bekabelingen moeten worden nagekeken voordat de fabrieken weer op gang gebracht kunnen worden. Konam NV is een gezamenlijke stichting van Kon. Zout Ketjen en de Amerikaanse Celanese Corporation. In januari werd met de produktie begonnen. Azijnzuur is daarvan het belangrijkst. Het wordt met tankera (met roestvrijstalen) tanks voorna melijk gebracht naar de Amerikaanse moedermaatschappij in Corpua Christi (Texas). ZES Er waren reeds zes fabrieken in werking voor ondermeer de volgende produkten: butylacetaat, formaldehy de, vinylacetaat, metanol, bureumfor- maldehyde, butanol en acetyleen. Dit jaar zouden nog vier fabrieken aan de installaties worden toegevoegd. Ko nam heeft bijna driehonderd man in Volgens de heer Dekker was de fabriek zeer modern van opzet. De gebruikte materialen zijn bijzonder duur. Nieuwe materialen moeten van over heel de wereld komen. Dat maakt dat de reparatie waarschijn lijk enkele maanden zal duren. De azijnzuurfabriek, nu een hoop ver wrongen staal, beslaat een opper vlakte van 56 bij 114 meter. Het vuur werd geblust met behulp van poeder en speciale drukkanonnen. Hoofdzakelijk werd de vaste brand weerinstallatie (ondermeer sprinklers voor het koel houden van overige apparatuur) gebruikt. Deze heeft, al dus de heer Dekker goed gewerkt. Hij was tevreden over de alarmering en de acties die daarop zijn onderno men. Bij de blussing werd de eigen watervoorziening gebruikt Op het ogenblik van de explosie lag er geen schip voor de kade. Bur gemeester mr. J. Sloots van Rozen burg was op het terrein van de Ko nam aanwezig. Het terrein was met behulp van een soort knokploeg her metisch afgesloten. De politie hield bij het kruispunt van de Europaweg de nieuwsgierigen tegen. DEN HAAG Er zouden in Nederland jaarlijks 15.000 auto ongelukken (300 met dodelijke afloop) minder gebeuren als de „alcohol drinkende automo bilisten" ervoor zouden waken dat het alcoholgehalte in hun bloed beneden de 0.8 promille blijft. Tot deze slotsom komt een stuur groep van de stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveiligheid. Zijn rapport „Alcohol en verkeers- rnaakt. Voorzitter is prof. dr. P. veiligheid" is vandaag bekend ge- Muntendam. oud-staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid. Een andere conclusie is, dat auto- ongelukken die „onder invloed" ver oorzaakt zijn, naar verhouding ern stiger aflopen dan andere auto- (Van onze redacteur automobilisme) AMERSFOORT Niet in de perso nenwagen-, maar wel ><i de be drijfswagensector heeft Volkswagen toch iets nieuws voor 1968. In het geheim is in Hamburg een bijna ge heel nieuw type ontwikkeld, dat de concurrentiestrijd zal moeten aanbin den met de succesvolle bedrijfswa genserie van Ford. Sinds Ford met deze nieuwe typen op de markt gekomen is, heeft Volkswagen bijna overal op de we reld enkele procenten van zijn aan deel in de bedrijfswagensector verlo- De nieuwe VW-bedrijfswagen volgt een type op, waarvan er 1.8 miljoen werden verkocht. Alleen in Nederland werden er 12.000 per jaar omgezet. De speciaal ontwikkelde motor van het nieuwe type heeft een inhoud van 1.6 liter en een vermogen van 57 pk. De tank kan 60 liter benzine be vatten tegen 40 liter in het vorige type. Eigenschappen Andere in het oog springende ei genschappen: Een achterasconstructie, die tot nu toe slechts in sportwagens te vin den is, en die als homokynetisch wordt aangeduid. Beide uiteinden zijn „beweegbaar", wat in dit geval wil zeggen dat ze elkaar compense ren. Voordelen: veel betere weglig- ging, moeilijker uitbreken in bochten, minder gehobbel voor de inzittenden. Een gescheiden remsysteem. Een frisse luchtinstallatie. Een vergrote laadruimte door een bredere carrosserie (zes centi- Comfort als in een VW-personen- wagen. Meer en beter qitzicht door een panoramische ruit. Er zijn verschillende modellen le verbaar: bestelwagens, bestelwagens j met vergrote laadruimte, pick-up met dubbele kabine, combi en on der de naam „Clipper" busjes voor personenvervoer. De prijzen voor de verschillende modellen zijn iets hoger geworden, maar dit wordt weer goed gemaakt door de standaard schuifdeur die vroeger tegen een meerprijs verkre gen moest worden. ongelukken. Volgens buitenlandse cijfers is bij ten minste 12 pet van alle aanrijdingen alcohol in het spel. Bij aanrijdingen imet dodelijke af loop was dit in 40 tot 70 pet het ge val (In Nederland ligt dit percen tage, voorzover bekend, aanmerke lijk lager). Driekwart van het totaal aantal ongevallen Waarbij alcohol in het spel was, geeft een alcoholgehalte in het bloed van meer dan 1 pro- Eten bjj het drinken vermindert niet de mate van onder invloed- raken zoals velen menen. Drinken in de ochtenduren geeft een grote re kans op ongelukken dan 's mid dags of 's avonds. Mensen tot 25 jaar en boven 70 jaar, alsmede on ervaren rijders, veroorzaken de meeste ongelukken-onder-invloed. Wat ertegen te doen? De stuur groep beveelt o.m. aan een meer ge richte politiecontrole op plaatsen en tyden, waar de meeste „alcoholon gelukken" voorkomen en het bij voorbaat weren van alcoholisten uit het verkeer. (In onze krant van zaterdag ko men wij uitvoerig op de problema tiek rondom het autorijden „onder invloed" terug Redactie). EUROPEES RECORD 800 M VRIJE SLAG LANDSKRONA Bij de Zweedse zwemkampioenschappen in Landskro- na heeft Elizabeth Ljunggren het Eu ropese record op de 800 m vrije slag verbeterd en gebracht op 9.53.7. Het oude record stond sinds 17 augustus 1960 (Uppsala) met 9.55.6 op naam van haar landgenote Jane Cederquist. De vijftienjarige F. E. N. M. van der Burgt is gisteren in de gemeente Melick en Herkenbosch (L) onder een kantelende trekker geraakt en omge komen. Lachertje HAMBURG De nieuwe in ternationale Duitse tenniskam pioen Roy Emerson zorgde in de finale van het herenenenkelspel voor een op de lachspieren wer kend incidentje. Een voortdurend hoestende lijnrechter irriteerde de Australiër zodanig, dat hij de scheidsrechter verzocht de man weg te sturen. De arbiter voldeed aan het verzoek. Een nieuwe lijnrechter maakte even later zijn opwachting, nam plaats en begonte hoesten. Emerson speelde lachend verder. Westduitse titel bij de dames voor sterke Francoise Durr HAMBURG De 24-jarige Pari- sienne Francoise Durr heeft in Ham burg bij de internationale tennis kampioenschappen van West-Duits- IDEAAL ZEILWEER OP DE VIERDE DAG VAN SNEEKWEEK: 'N STEVIGE BRIES SN'EEK De Hollandse Regen boogzeilers lijken diiit jaar opnieuw op een grote overwinning af te ste venen in de teamwedstrijden van de Sneekweek. Gisteren lieten Van Wijk, Bakker en Hofland er geen twijfel over bestaan in welke groep de beste zeilers zitten. De Sneker Jacques de Wilde maakte met zijn zwaar bevochten tweede plaats de nederlaag van de Friezen nog wat draaglijk. De uitslag van deze eerste wedstrijd: 1 Holland 30,1 punt; 2 Friesland 25 pun ten. De Friezen wonnen even eerder de groepswedstrijd in de Finjollen. De vierde dag van deze drukke week bracht de deelnemers ideaal zeil weer, Er stond een flinke bries uit het oosten, die af en toe even aanwakkerde. Hoewel de ruim 750 zeilers dus alle tegenheid kregen de wedstrijd op het water te beslechten, werd in veel klas sen de strijd voortgezet aan de tafel var de protestjury. Bij de Valken is de strijd vrijwel ge streden, nu Ulbe de Vries voor de derde maal won. Maar in de 16 (vierkante) klasse is de winnaar nog lang niet be kend. De Spankerzeiler Hamminga uit Arnhem is met drie overwinningen er een tweede plaats vrijwel zeker van d< hoofdprijs, terwijl het bij de Flymg Ju- :s hoofdzakelijk tussen Swagerman Van der Parren gaat. De Grouster Behrend neemt in Solo-week leiding over MEDEMBLIK Op de tweede dag van de Soloweek 1967, die op het IJssehtieer voor Medemblik wordt gehouden, werden de tachtig deel nemers aan di)t gespecialiseerde zei!I- toernooi voor véle problemen ge steld. Bij de start stond er een ideale wind van 4 tot 5 meter per seconde, maar naarmate de race vorderde nam de wind meer en meer af. de race werd het één grote drijf- partij. De zeilers hadden bovendien veel last vain de deining op het IJssel- In de A-groep is de Nederlandse kampioen Behrend aan de top van het klassement gekomen aan zijn twee de plaats van maandag voegde hij gis teren een eerste toe. Toch kwam hij pas als tweede over de lijn. Als eerste finishte Kroeze, die echter wegens een te vroege start later werd uitgesloten. In de B-groep heeft na twee wedstrij den Van Wermeskerken de leiding. De uitslagen luiden: A-groep: 1 Behrend; 2 Korswagen; 3 De Vries; 4 Wilton; 5 Kersbergen. Algemeen klassement; 1 Behrend 3 punten; 2 Kersbergen 18 punten. B-groep: 1 Van Hecke; 2 Coster; 3 Van Wermeskerken; 4 Kuenne; 5 Van der Harst. Algemeen klassement: 1 Van Wer meskerken 11.4 punt; 2 Van der Harst 18 punten. G er hen Karstens in GP Lugano LUGANO Gerben Karstens is de enige Nederlander die op 15 okto ber deel zal nemen aan de Grote Prijs Lugano. De 24-jarige Leidenaar komt in deze tijdrit onder anderen uit tegen de Italianen Gimondi, Motta en Balmamion, de Belgen Merckx en Bracke en de Duitser Rudi Altig. Sfaw te *9 gort* f lb .WIiim IMduf «r te# Wester kan zich met vier overwinningen reeds hoofdprijswinnaar noemen in de OK-jollen. Uitslagen Regenboog: 1, Hofland. 2. Bakker; Vrijheid: 1. Molenaar 2. Alberda Va/ken: 1. De Vries 2 Wester; Finnjollen; 1 Venekamp 2. Gros; Pampus; 1. Van Dijken 2 Donker; 16 m2; 1. Visser 2 Aide Agterhuis; Flying Juniors; 1 V. D. Parren 2 Van Nappen; Schakelklasse: 1 Bouma 2 R A Wester; OK Jollen; IRE Wester 2 Vrijling; Olympiajollen: 1 Hof 2 Loogman; Flying Dutchman: 1 De Boer 2 Van Elsen; Stern; 1 Innemee 2 Botman; Vaurien; 1 Van der Broek 2 Fontijn; So[o; 1 Mej. C van Baaren 2 De Haas. land de titel in het damesenkelspel behaald door een overwinning in de finale op de Australische Lesley- Turner met 64 64. Het was een van de beste finales bij de dames, die de laatste jaren in het Stadion Rothenbaum is gespeeld. Reeds eerder stonden Francoise Durr en Lesley Turner dit seizoen tegenover elkaar. Dat was in de finale van de internationale kampioenschap pen van Frankrijk te Parijs en in het toernooi om de Federation Cup te Ber lijn. Ook toen zegevierde de Fran- gaise, die als Westduitse kampioene de opvolgster is van de Australische Margareth Smith, die zich uit de wed strijdsport heeft teruggetrokken. Francoise Durr toonde zich ook nu weer een veelzijdiger speelster dan Lesley Turner, terwijl zij bovendien over een sneller reactievermogen be- GEEN MOEITE Roy Emerson behaalde de titel In het herenenkelspel door in drie sets te winnen van de Spanjaard Manuel Santana. De 30-jarige Australiër had wienig moeite met zijn tegenstander, die hij in 89 minuten met 64 63 en 61 totaal overklaste. Het was voor Emerson de eerste keer dat hij de open Westduitse titel veroverde. Ver leden jaar was zijn landgenoot Fred Stolle de sterkste. De Nederlandse kampioen Tom Okker werd samen met de Austra lische Gail Sherrif titelhouder in het gemengd dubbelspel. De Australisch Nederlandse combinatie bleef in de eindstrijd met 63 en 62 de meerdere over Stan Smith (VS)/ Edda Buding (Did.). (Van onze sportredactie) WILLEBROEK (België) Bart Zoet heeft zp vorm weer te pakken. De tegenwoordig in het Zeeuwse Waarde wonende Swiftrenner toonde gisteren in de Ronde van Willebroek in België geheel over zijn terugslag voedselvergiftiging in de ronde van Spanje heen te zijn. In de eind sprint van de 150 km lange wedstrijd gaf Zoet zijn medevluchters Wuytak en Frans Aerenhouts geen schijn van kans. De ZeeuW Gerard van Vianen eindigde als zesde. De tijd van Bart Zoet over de 150 km was 3 uur, 45 mi nuten en 12 seconden. (Van onze waterpolomedewerker) LEIDEN Het Alphense AZC heeft de laatste (onbelangrijke) wedstrijd in de promotiecompetitie naar de eer ste klas in winst omgezet. Na de ne derlagen tegen het Utrechtse UZSC en ZCE in Enschede versloegen de Al- phenaren gisteravond voor eigen pu bliek in De Hoorn het Amsterdamse De Dolfijn met 43. Ook in het laatste promotieduel maakte AZC de fout, die hen de pro motie naar de eerste klas heeft ge kost: men gaf de tegenstanders te wei nig mandekking, waardoor de Amster dammers rustig hun normale spelle tje konden spelen. Het duurde dan ook tot de derde periode voordat de pupillen van coach Van der Bijl een beslissende voorsprong wisten te ne- De voor Jim Koster in het water ge komen Ton Seppen voerde met twee treffers, waarvan één uit een straf- worp, de door Wim Verhagen in het eerste gedeelte veroverde voorsprong tot 31 op en in de laatste speeltijd maakte de schotvaardige Verhagen aan alle spanning een einde (41). Verder dan tot 43 liet AZC de Am sterdamse ploeg, die het vooral van aanvalsleider Meester moest hebben, niet komen. Eindstand promotiecompetitie: 1. ZCE 2-4. 2 UZSC 2—4, 3 AZC 3—2, 4 De Dolfijn 42. Bowliiigcentrum in Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE Het bowlingcentrum op de hoek Van PanhuysstraatDuinweg, dat nu al met vier Duitse kegelbanen in gebruik is en volgende week zaterdag aangevuld met zes bow lingbanen officieel zal worden geopend. Foto N. van der Horst Gezellig feest bij gouden paar RIJNSBURG In gezelschap van meer dan honderd personen heeft het echtpaar H. de Mooij - Nagtegaal giste ren in rusthuis Avondzon zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Onder de feest gangers bevonden zich ook de negen kinderen van het bruidspaar en burge meester en mevrouw Koomans. Er werden vele goede en hartelijke woorden gesproken door één van de tehuisbewoners, de heer F. Vlètter, di rectrice C. van der Sijs en bestuurslid L. van Amerom. Men onderstreepte de gelukwensen met de aanbieding v^n cadeaus, onder meer een plantenbak, Engelse kop en schotels, eau de Cologne en sigaren. Eén van de zoons sprak een dank woord. Het was een echt gezellig feest Ook met deze warme dagen hebben de bewoners van Avondzon het goed naar de zin. Ze zijn veel buiten. In de tuin is een serie parasols geplaatst waaronder het goed toeven is. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Patrick Johannes, z v J A M Blom en C Q A van Kampen. Ondertrouwd: Leonardus Jacobus Adrianus Duijnhoven. 23 jr, Warmond Hendrika Maria Zoet, 22 jr; En- gelbertus Adrianus Jozef, Smit, 25 jr en Maria Anna de Vogel, 25 jr; Jacob van Klaveren, 28 jr te Rijnsburg en Theuntje van der Meijden, 20 jr; Jo hannes van Die, 31 jr te Hendrik-Ido- Ambacht en Cornelia Johanna Bladel, 28 jr; Henricus Cornells Maria van Dam, 24 jr en Johanna Catharina Louise Landwer, 22 jr; Thomas Pe trus de Rooij, 23 jr te Warmond en Hubertha Cornelia Witteman, 22 jr. Gehuwd: H H J Allart te ^lphen a.d. Rijn en J M Vlaming; L Heijns en J 9 van den Heuvel te Werkendam. Overleden: Mari P Verkruissen, e v de Bruin, 76 jr; Aart Vliem, 70 jr. Stand schatkistpapier DEN HAAG De stand van het schat kistpapier was op 7 augustus: schatkist promessen f 1,120.400.000.(31 juli f 1.120.400.000,schatkistbiljetten f 3.642.200.000,— 31 juli f 3.734.600.000,—).

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9