em T¥ Veronica-formule op derde net toepassen de stad en dokter Moore Oude pracit Compromis voor radioreclame Vico Torriani volgt Lou van Burg op ^^■en WOENSDAG AUGUSTUS 1967 toch weer nieuw f (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In de NCRV-gids die aan het eind van deze weck zal verschijnen, trQkt Bert Buddingh', hoofd van NCRV's publiciteitsdienst, in een openingsartikel nog eens van leer tegen de oude praat die van tijd tot tijd weer nieuw wordt: de idee van een nationale omroep met afge paste bijdragen van christelijke en politieke stromingen. Hij doet dit naar aanleiding van een zinsnede in het boek „Beeldper- spektieven" van H. Schaafsma, ad junct-directeur van de School voor Journalistiek enbestuurslid van de VPRO, de omroep die in een al- haast grijs verleden deze stellingen reeds huldigde en in geschriften pu bliceerde. „Men kan verwachten", aldus de door Buddingh' gelaakte zinsnede, ..dat de huidige omroeporganisaties na verloop van tijd zullen worden gereduceerd tot verzorgsters van hun essentiële taak: het 'produceren van de principiële programma-elementen, levensbeschouwelijk en politiek." Populair gezegd, aldus Buddingh's reactie, komt het hier op neer, dat bijv. de NCRV voorbestemd zou zijn te reduceren tot een toeleveringsbe drijf van wat men wel noemt „ty pisch godsdienstige programma's in woord en lied". „Als Schaafsma", zegt hij in zijn artikel, „dit een nieu- HILVERSUM Het moei lijke onderwerp radioreclame dient weer. Nog deze maand zal het overleg worden hervat tus- I sen overheid, omroepen en re- I clamewereld. Men heeft thans een compro mis-voorstel, voortgekomen uit de reclame-organisaties, op ta fel. Dit behelst de idee om de „Veronica-formule" (d.i. de ge hele dag reclameboodschappen uitzenden tussen lichte muziek door) toe te passen op Hilver sum III. Het is echter de vraag, of overheid en omroepen hier mee accoord zullen gaan. Volgens de nieuwe omroepwet zou de radioreclame op dezelfde manier als de tv-reclame moeten geschie den. D.w.z. rondom de nieuwsuit zendingen in blokjes van enige we omroepstructuur noemt, is hij mis, want dit is een verouderd stand punt waarvoor de liberalen zich in de jaren twintig al vergeefs hebben inge zet". Ten overvloede lioht hij dan nog eens toe, dat een christelijke omroep geen sectarisch verschijnsel is, maar een normaal totaalprogramma kan verzorgen dat geen godsdienstige randversieringen vertoont, geën sepa ratie wenst maar integratie. Een om roep, die uit zijn evangelisch-geïnspi- reerde arbeid juist geëigend is tot het bieden van een totaalprogramma. Roddelpraat rond Onkel Lou HILVERSUM ZDF (twee de Duitse tv-programma) heeft een opvolger gevonden voor Lou van Burg als leider van het spel- programma „Het gulden schot", dat op 25 augustus a.s. het spits zal afbijten van de Duitse kleu rentelevisie. Deze uitzending, door Lou van Burg groot ge- i aakt, moet het paradepaardje van ZDF blijven en toen men Rudi Carrell niet kon krijgen heeft men zich tot een andere zingende showmaker gewend: Vico Torriani. Inmiddels is het rumoer rondom Onkel Lou" nog lang niet werstomd. Duitse programmabladen en de inter nationale boulevardpers blijven zich b^-ighouden met het sensationele ge- v. waarin het privéleven van een ,,'Vr" reden voor ontslag werd. T-'loze brieven van kijkers spelen 2rin een grote rol. ZDF verdedigt 7 "n beleid met juist deze aan te voe- r nmen had voor het ontslag stapels protesten tegen het vrije liefdeleven van Lou van Burg ontvangen. Men pleitte voor zijn vrouw Juichen die Snij sinds jaren heeft verlaten voor ziin assistente Angèle Durand, die hij nu weer in de steek liet voor de nog f: huwde Marianne Krems, die met l aar 29 jaren ruim 20 jaar jonger is dan Lou. In liet ene blad leest men, dat /.-gele haar gewezen minnaar grote verwijten maakt en „zweert" zijn car rière te zullen breken (waarmee ze dus al begonnen zou zijn), in het Duitse programmablad „Hör Zu" ver klaart zij onder tranen, „dit nooit gewild te hebben". Kortom, er wordt geweldig gekletst en geroddeld. Intussen zegt Lou van Burg zelf, dat hij „zo spoedig mogelijk zijn le ven wil normaliseren", door na de beide scheidingen die in september zullen worden uitgesproken, netjes met. Marianne te trouwen. Het liefst wil hij haar 3-jarig dochtertje adopte ren, maar daar is de textielman Krems hèvig óp te'ien. Voorts heeft Lou van Burg ZDF (die hem zijn salaris .volgens contract moet uitbetalen en dat ook doet) om schadevergoeding gevraagd en de aan geboden som van honderdduizend mark vooralsnog als „te weinig" van de hand gewezen. Overigens staat hij financieel niet op straat, hij heeft een groot inko men gehad als ster-quizmaster van ZDF en dit honorarium gaat nog door. Ook heeft hij nog ongeveer 200 cir cusvoorstellingen voor de boeg en zijn contract met de AVRO voor 8 spelshows die in januari beginnen, is getekend. Tevens treedt hij nog inci denteel op voor de Zwitserse tele- De zeer vele reacties van Duitse kijkers vertonen een tweeledige ten dens. Men leest ze in vele bladen en programmabladen. Overwegend zijn de kijkers boos omdat hun geliefde Onkel Lou verdwenen is: men vindt aanmerkingen op zijn privéleven geen argument voor ontslag op staan de voet. „Als we zo moesten handelen kon men de helft van de artiesten wel ontslaan en nooit meer een speelfilm draaien", wordt er dikwijls gezegd. blij de Anderen „tv-clown" en „de ijdeltuit" verlost te zijn. Alles tezamen kan men de reacties dus „vrij normaal" noemen, want ook hier wordt de kritiek ver pakt in lelijke de lof in hooggestem de bewoordingen. Lou van Burg zal. ook als hij bij de AVRO gaat werken, in Duitsland blijven wonen. De AVRO handhaaft haar standpunt, dat zij niets heeft te mr ken met het privéleven van een optredende artiest en doet er verder het zwijgen toe. spots achter elkaar. De advertentie wereld zou daar vrede mee hebben, indien er op die tijdstippen slechts één spot zou worden uitgezonden. Zeer korte beeldmededelingen sorte ren wél effect, tien of meer aanprij zingen van waren, achter elkaar via het geluid alleen, niet. Volgt men de voorschriften van de omroep wet, dan moeten het echter recla meblokken worden, want anders komt men nooit aan de maximum toegestane 24 minuten per dag. Het is volkomen begrijpelijk dat de reclame-organisaties het medium beoordelen naar zijn effectiviteit voor de adverteerder en dus moe ten ze tegen die blokken wel „neen" zeggen. Even vanzelfsprekend is het, dat de omroeporganisaties niet veel zin hebben het in de wet vastgestelde systeem te verlaten en het oude voorstel van de advertentiebureaus om de programma's te larderen met reclameboodschappen, aan te nemen: dat zou de vrijheid van de programmamakers aantasten en zulks heeft dus iets met „zuilen die lekker de zaak dwars zitten" te ma- Het is nu de vraag, of het voorstel van de reclame-organisaties tot toe passing van de ,.Ver cnformule" op het derde net het zal halen. Radioreclame is dringend nodig, me de voor de noodlijdende omroepen zelf. Eveneens voor de adverteer ders. Niet alleen de groten, die zich ook op het scherm laten zien en horen, ook de middelgrote onderne mers, die de gestegen tarieven voor tv-reclame moeilijk kunnen beta len, kijken hiernaar uit. Men wil juist deze een kans geven, ook etherreclame te voeren. Men is daarom uitgegaan van de ge dachte. dat Hilversum III oorspron kelijk is opgezet door de overheid., om tegenwicht te vormen voor Veronica, ook al was er in wezen geen geld voor beschikbaar. Dit is tot op zekere hoogte wel gelukt, maar zeker niet helemaal. Het ni veau van beide zenders loopt niet zo erg uiteen: van beide, aldus re deneren de reclamemensen, kan men niet zeggen dat zij culturele programma's geven, althans cultu reel in de verheven zin des woords. Daardoor zijn ze op zichzelf niet slechter, maar men mag ze toch niet hoger aanslaan dan ze zijn. „Bij Hilversum III", aldus de overwe ging, „ontbreekt één ding: de recla me. Laat daarom de hele 24 minu ten btsdhikbare advertentietijd toe op die zender, uitgespreid over de gehele zendtijd per dag, dan wel alleen voorkomende in program- v ma's met een hoge luisterdichtheid. Men krijgt dan toch platcnprogram- ma's doorspekt met reclame boodschappen en zo wordt het der de net een volwaardige tegenhan ger van Radio Veronica Op Hilversum I en II wenst men dan langzame invoering van reclame boodschappen, volgens de wette lijke regels, zodat de culturele pro gramma's er niet door worden ge hinderd. De "STER heeft hier wel oren naar, maar de eerste beslissing is, na overleg, aan de Reclameraad. Acht miljoen Een dergelijke oplossing heeft nog enkele voordelen. De regering zit nog steeds met Radio Veronica in de maag. Wanneer dus de ex-terri- toriale zender niet meer in een be hoefte voorziet omdat Hilversum III die taak heeft overgenomen, wordt, bij concurrerende tarieven (dat behoort er dan wel bij) Veroni ca overbodig. En wat let de STER, tarieven te berekenen die niet ho ger liggen dan bij Veronica? De adverteerders mogen de piraten zender dan een plezierige zaak heb ben gevonden, wanneer er een al ternatieve mogelijkheid is, laten zij die even gemakkelijk weer vallen: zo is nu eenmaal de harde wet van het commerciële bedrijf. Dit moet de overheid wel in de kaart spelen, want zij ziet niets liever dan dat Veronica een natuurlijke dood sterft, zodat zij geen impopulaire mmofoonmuzielc. StSJS Actualitei ten. 18.30 Stereo: Vocaal-Instru mentaal ensemble en^zangso- 19.20 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd platenprogramma. 20 40 Wedstrijdprogramma. 21.15 Sa men uit - zelden thuis: inter views. 22.00 Actuele feiten van nabij bekeken. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Hol land Festival '67. 23.30 l GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA Fidele Bauer"; pins du bord d« TELEVISIE VVVWOM» irerzicht. STER: 20.16 Reclaim de humoristische Reclame. NCRV: 20.05 Eér rizontaal. quizprogramma. 20 J0 Das Krimlnalmuseum erzahlt: Dl. 9: De Kist, TV-thrlller. 21.30 Avondslui ting. 21.35 Pondspondsgewijs, Tsjechisch TV-spel. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15 - 10: 19.30P Jeugdtele Weerber. 20.00 Nws^ 20.20 Avonturenfilms. ^2.30 5. 8.10 Voor de kinderen. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietlps. 8.45 Lichte grammofoonmu- ziek. (9.35 Waterstanden). 10.00 Moderne muziek (gr). 11-00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 12.27 Mededelingen voor land- Gitaar-recital. TROS: 14.45 Boemmmi: licht programma. 15.05 Actualitei ten. 15.10 Accordeonmuzlek. 15.45 Klavecimbelrecital (gr). 16.00 Bi.ibeloverdenklng. 16.30 Utrechts kamermuziek Ge zelschap. 17.00 Stereo: Metropo- le-orkest. 17.30 Stereo: Zuid-A merikaanse klanken (gr). 18.10 Sportrubrlek. 18.30 Voor twintl- Hilvei 7.00 Nieuws en ochtendgym- (oonmuziek. VPRO: 7.55 Deze lag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Morgenwijding 9.00 Stereo: voor oudere luisteraars. 10.00 beldpvitaminen (11.00 - 11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Licht vocaal snsemble 12.27 Mededelingen lionaal t menieving. lezing. 14.30 Ste reo: Omroeporkest. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws- 16.02 Licht muziekprogramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Amuse- Nieuws. 9.02 Lichte vokale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nieuws). 14.30 Lagelanders (gr.) KRO: 15.00 Nieuws. 15.02 - 18.00 Licht muziekprogramma (18.00 en 17.00 Nieuws, aansluitend actualiteiten.) maatregelen hoeft te treffen. (Maar wie zegt dat er in Nederland geen plaats is voor meer dan één recla me-radiozender, ook al krijgen de nieuwe Engelse piraten geen voet aan de grond?). Wat de opbrengsten betreft, er is be rekend dat, wanneer men de streef datum van 1 januari 1968 kan ver werkelijken, de radioreclame in dat jaar 8 miljoen gulden kan opbren gen. Dit lijkt veel. maar er staan nogal wat gegadigden om de pot. Toch zouden de omroepen met een paar miljoen al iets beter uit de voeten kunnen en minder program maplannen wegens tekort aan geld behoeven af te gelasten. Indien bij de komende bespreking dit compromisvoorstel zou worden aan genomen, zou de advertentiewereld nog tijd genoeg hebben om op 1 januari a.s. van start te gaan met de radioreclame, maar veel later moet het al niet worden. Dr. P. Gros Commentaar Straling LJET belangrijkste deel van de televisieprogramma's betrof gis teravond de populair-weten schap pelijke BBC-documentaire over ra dioactiviteit, op de bekende aan trekkelijke manier samengesteld en door de AVRO vertoond. Soms wat rommelig van opstel ling en nogal moeilijk te volgen, maar vooral in de medische toepas singen van bestralingen heel boei end, was dit nieuwe kijkje in de wereld der onderzoekingen. Dergelijke uitzendingen kunnen belangwekkende kennis overbren gen. Zij bergen echter ook het ge vaar van slordig kijken en luisteren, waardoor verkeerde begrippen ont staan. Bij deze uitzending werd niet temin zo duidelijk door een ver scheidenheid aan wetenschapsmen sen verteld, dat de doorsnee-kijker er toch behoorlijk veel van kon op steken. Een beetje cru deed na allerlei geruststellende woorden (waarbij tenslotte toch niet werd toegelicht hoe de mens zich kan verweren te gen vrijgekomen radioactiviteit bij een kernoorlog) de korte journaal- reportage van de jaarlijkse doden herdenking in Hirosjima aan. Een merkwaardige coïncidentie, dat dit zo samentrof. In de actualiteitenrubriek hield de AVRO zich geruime tijd bezig met een ingevoegde herdenking van haar overleden medewerker Max Tak, waarbij wij ook de onverwoest bare radiopionier Willem Vogt in het beeld kregen. Zijn herinneringen gaan nog terug naar de tijd, toen Max Tak zijn intrede bij de AVRO deed. Een vrij lang gesprek over de dopingkwestie werd gevoerd met de artsen Rolink en Ebeling, die zich beiden tegenstander van het gebruik van stimulerende middelen bij sport wedstrijden noemden. Dokter Rolink erkende echter, dat hij incidenteel geblesseerde of even uit de conditie geraakte wielrijders op medisch verantwoorde wijze op wekkende middelen toedient, welke hen in staat stellen in de running te blijven. Ook normale medicijnen kunnen stimulerend werken en sporen daar van zou men bij urine-onderzoek kunnen aantreffen. Wanneer dus vier wielrenners verklaren dat zij geen doping hebben gebruikt, behoe ven zij niet te liegen. De AVRO nam, zoals gewoonlijk, geen eigen standpunt in. BOERDEKIJBRAND INGEN Een felle brand heeft gisteren de boerderij van boer D. G. J. Verkerk te Ingen gedeeltelijk ver woest. De schade loopt in de tonnen. Een grote hoeveelheid koren en stro ging verloren. Het gezin Verkerk, dat uit elf personen bestaat, zal elders moeten worden ondergebracht. ff ut hu Y'auhff In de NCRV-Politieserie (produktie ZDF) ditmaal een amusant gegeven in „De kist". Ene Hubert Köpke noemt zich koopman, en hij kan het kopen inderdaad niet laten, maar het- beloofde afbetalen wél. Zodoende haalt op een keer het afbetalingsmagazijn zijn halve woning leeg. Hij stuurt dan vrouw en dochters naar Australië om daar een nieuw leven te beginnen, en aangezien hij het land niet mag verlaten vanwege zijn schulden, verzendt hij zichzelf „per kist". Hij komt dan tot de ontdekking, dat vrachtgoederen niet altijd de kortste en de beste weg volgen Op de foto een spelmoment: de ondernemende Köpke spreekt zijn vrouw voor haar vertrek moed in: hij komt spoedigtia! VANAVOND TE ZIEN Ned. I NTS 7.00 uur Amerikaans gespeeld sprookje „De wilde zwanen". 8.35 uur speelfilm „De mooiste tijd van je leven", kluchtige toestanden op een Engelse kost school. 9.55 uur „De Italianen", boosaardig zelfportret. Ned. 2 NCRV 8.05 uur spelletje „Eén horizontaal". 8.30 uur aflevering serie „Politiemuseum". 9.35 uur „Pondspondsgewijs", Tsjechisch tv-spel, ko medie. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur Leger des Heils. 8.40 uur Radio Filharmonisch orkest speelt Haydn en Strawinsky (stereo). 10.15 üur avondoverdenking. 10.40 uur Vocaal Ensemble zingt Brahms (stereo). 11.15 uur lichte muziek. Hilversum II VARA 8.05 uur amusementsprogramma. 8.40 uur Prijsbelleïi naar de studio. 9.15 uur gesprek met Jenny Areans en Huib Rooy- mans. 10.55 uur solistenconcert van Holland Festival (ste reo). OPGAVE vakanfie-adres j vakantie-adre via de uit de krant geknipte bon 20 Er kwam zweet op zijn voorhoofd en in zijn handpalmen. Hij herinnerde zich dat hij vlug moest zijn, alles zien. mets aan zijn aandacht laten ontsnappen. De vorm van het hart kende hij uit de snijzaal, waar de studenten vroeger ontleed den. Hier was hetzelfde hart. waarvan hij de weerstand al# het ware nog onder het mes voelde. Hier waren al de aderen en adertjes die zich als een fijn netwerk om het hart sloten, onbeweeglijk, maar kloppend op het ritme van het Hij zag de twee grote slagaders meetrillen, de longslagader en aorta, het ritme was enigszins tegengesteld aan dat van het hart. En toen zag hij de schade aan de longslagader, da zwelling boven de haperende hartklep, en hij veronderstelde dat de elasticiteit van de slagaderwanden sterk verminderd was. De hand van Fairchild werd met één vinger op de kloppende slagader gelegd. Moore voelde zijn eigen vinger toppen tintelen. Toen hoorde hij Fairchilds stem en hij leunde duizelig achterover, want de stem van deze gemasker de vreemdeling kende hij maar al te goed. Fairohidd sprak op een toon die hij zich van de vroegere grapjes herinnerde. „Let op de vergroting van de longslagader op deze plaats. Het bloed komt door de gedeeltelijk geblokkeerde hartklep in een straal die mijn vinger kan voelen. Let op de vergro ting aan de rechterkant van het hart." Moore voelde zich duizelig en de stem achter hem fluisterde: „Adam voelt zich wel heel wat als hij in een operatiekamer staat" Moore tastte naar zijn zakdoek en veegde de binnenkant van zijn handen af. Hij voelde dat wat overbleef, het niet haalde bij zijn eerste blik op het levende hart, hoe bekwaam en tech nisch oerfect het ook mocht zijn. Fairchild werkte nu snel en geconcentreerd door, de boven- verlichting weerkaatste op zijn nek en de rondingen van zijn oren. Voorlopig scheen er weinig te doen voor de eerste assistent en plotseling werd de camera op hem gericht. Dromerig staarde hij voor zich uit, iets wat Moore vaker in operatiekamers had gezien bij personen die even niets te doen hebben. Het leek een pauze tussen twee werelden. Het voegde niets toe aan zijn indrukken van deze jonge chirurg maar het deed hem weer denken aan herinneringen die hij aan chirurgen en de chirurgie in het algemeen had, dat er een scherper onderscheid is tussen de operatiekamer en „erbuiten" dan tussen het werk en het dagelijkse leven van een willekeurig ander persoon, met uitzondering misschien van een toneelspeler. Er ging een somber, bijna vervelend uur voorbij, waarin de longslagader losgemaakt werd van het hart, plotseling afgebroken door de stem van Fairchild die tegen de anesthesiologist zei: „Ik wil de patiënt onder een bijzonder lichte narcose hebben als we met de pomp gaan beginnen." Er antwoordde een stem: „Hij is onder lichte narcose. Hij beweegt zijn hoofd een beetje". Toen, alsof hij zich de studenten op het amfitheater herinnerde, zei hij op de loon van iemand die college geeft: „Terwijl de patiënt aan de pomp is gesloten, wordt de narcose gestaakt. Pentothal en emorol worden aan het bloed in de pomp toegevoegd, slecht» een beetje, want het bloed van de patiënt wordt in de pomp onderkoeld." Er viel een nerveuze stilte. Fairchild zei plotseling scherp: .Klaar om aan de pomp te gaan," en toen werd de spanning in de operatiekamer tastbaar, de ruisende geluiden van veel mensen die zich nauwgezet bewogen. Het scheen nu dat de technici het werk van de chirurgen overnamen. Iemand buiten het bereik van de camera zei: „Bloeddruk, honderd." Iemand anders zei gespannen: Klaar om te beginnen, klaar om de slagaderklem weg te nemen." Fairchild zei: „Iedereen klaar? Eén, twee, drie nu!" De pomp nam bezit van d« bloedstroom van de jonge man. Fairchild werkte nu vlug, herstelde de klep, ofschoon Moore niet kon zien wat hij deed. De man achter hem gaapte luidruchtig en Moore voelde een woede in zich opko men- Een stem naast de camera zei: „Terugkeer in de ader» is vierentwintighonderd. Dalend." Toen: „Aderdruk twee dui zend het peil daalt. Nee, het herstelt zich.... herstelt zich nog steeds.... zesentwintig honderd. Temperatuur van de patiënt is zesendertig." Fairchild zei: Kun je de slagader- pomp wat vlugger laten lopen?" En de andere stem zei een beetje nerveus: „Niet met deze hoeveelheid bloed." Iemand die bij de meters moest staan zei scherp: „Longslagader loopt van dertig naar veertig," en Fairchild antwoordde kwaad: „Dat is veel te erg. We hebben hier te maken met een zwakke longslagader." Moor klonk dit allemaal erg ver ward in de oren. maar hij volgde de gebeurtenissen met spanning, niet opgewonden maar wel met groeiende geprik keldheid. Hij ving een glimp van het hart op en stelde zich voor dat het wanhopig streed om te blijven kloppen. Hij draaide zich half in zijn stoel om en keek naar de deur. Hij wilde dat 'hij kon vertrekken. Hij leunde achterover en sloot zijn ogen. Hij hield ze dicht tot Fairchilds stem zei: „We hoeven deze uitzending niet langer voort te zetten. De patiënt is los van de pomp- De operatie heeft onthuld dat deze jonge man een lichte vernauwing van de slagader heeft, nu ik het hart en de slagader beter heb bekeken ben ik geneigd dit als de enige mogelijkheid te zien. (Wordt vervolgd) SUKKELTJE EN BRUUNKE 22. „We gaan. Bruun- i wacht, nee, eerst >g even naar huis; ik haal mijn fototoestel, ze zijn reuze ijdel, weet jé?" Bruunke haalt zijn schou ders op, „Ik weet het niet ik begrijp niet, wat je wilt", zegt hij. Stikkeltje rommelt in zijn kastje en pakt zijn fototoestel. „De Stoute Rikjes zijn zo ijdel, dat ze nóóit genoeg foto's van zichzelf hebben!" zegt hij. „Maar waarom maak je dan nóg een foto van ze en -je vindt ze niet eens aardig ook!" ver baast zich Bruunke. Stikkeltje hangt zijn fototoestel om. „Ik ga ze een ruil voorstellen!" zegt hij slim. „Een foto van hen in ruil voor de hoed uit Jats Allewats pak huis!" „Da's slim bedacht!" bewondert Bruunke. FERDNAND j

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7