Geen zeggenschap van raad bij benoeming burgemeester OPPOSITIE BIJ DE LIJEMPF WIL EEN ONDERZOEK „Geheim plan van YS en Rusland" Dat doet uw politie Italiaan stak twee meisjes kantoor Moordenaar korte tijd vrij na ontsnappen uit Nijmeegse kliniek 7 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 VOORONTWERP VOOR NIEUWE GEMEENTEWET NIEUWE BEPALING VOOR GEMEENTEBESTUUR (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Op liet ministerie van binnenlandse zaken voelt men er vooralsnog niets voor om de inspraak van gemeenteraden bij de benoeming van burgemeesters een wettelijke basis te geven. Dit blijkt uit bet eerste deel van het voorontwerp voor een nieuwe Gemeentewet, dat minis ter Beernink thans heeft gepubliceerd met het doel de openbare discussie over de komende 'her ziening van ons gemeenterecht op gang te brengen. D it stuk dat aan de provinciale besturen is voorgelegd bevat o.m. nieuwe bepalingen voor de inrichting en samenstelling van het gemeente bestuur. Minister Beernink is slechts verant woordelijk voor de publicatie van dit voorontwerp. ;,WeIiswaar sta ik ook voor een heel groot gedeelte achter de inhoud, maar men mag zeker niet alles aan mij toeschrijven", zei de bewindsman gisteren op een perscon ferentie. „Het gaat hier immers om een discussiestuk, te vergelijken met de Proeve voor een nieuwe Grond- Hij bleek het echter eens te zijn met de handhaving in het ontwerp van de bestaande procedure voor bur gemeestersbenoemingen (de Kroon be noemt op aanbeveling van de commis saris van de Koningin). In de toelich ting hierop wordt niet alleen impli ciet de figuur van de „gekozen burge meester" van de hand gewezen, maar ook elke vorm van inspraak van de gemeenteraad bij burgemeestersbe noemingen. Op zijn persconferentie gaf mr. Beernink overigens toe, dat op dit punt de toelichting „enigszins door de praktijk is achterhaald", gezien de gang van zaken bij de burgemeesters benoemingen te Amsterdam en Vlis- singen. Daar zijn de gemeenteraden in de eerste plaats de wethouders over de benoeming gehoord. „Daar toe hebben de commissarissen van de koningin het recht en ik meen, dat van dit recht een verstandig gebruik dient te worden gemaakt. Er is zich op dit punt een praktijk aan het vor men. Men moet echter niet alles in regels willen vastleggen", aldus mr. Beernink. Met andere woorden: voor enige institutionele, d.w.z. wettelijk geregelde vorm van inspraak van de gemeenteraden bij het benoemingsbe leid bleek ook de minister niets te voelen. Geen zeggenschap In het voorontwerp wordt on derstreept, dat de Grondwet de ge meenteraad in dit opzicht geen zeg genschap toestaat, al zou er uit consti tutioneel oogpunt mogelijk geen be zwaar tegen bestaan de raad een recht van aanbeveling toe te kennen. Ook dit gaat de opstellers van het voorontwerp echter te ver. Afgezien van het grondwettelijk as pect menen zij de inspraak van de raad vooral op andere gronden te moeten afwijzen. De burgemeester, zo schrijven zij, zou in zekere mate afhankelijk worden van dat deel van de raad dat aan zijn benoeming heeft meegewerkt of daarvoor heeft ge pleit. „Minder dan thans zou hij de man zijn die door de gehele raad en de gehele bevolking wordt beschouwd als de bovenpartijdige bewaker van de gemeentelijke belangen." Verder vrezen de voorontwerpers, dat de invloed van de raad zal leiden tot weinig verheffende ontwikkelin gen gedurende de periode waarin het burgemeesterschap vakant is. „Ook wanneer men de situatie in het bui tenland in de beoordeling betrekt, blijkt het in Nederland geldende sys teem voor de benoeming van burge meesters onmiskenbare voordelen te bezitten". Minister Beernink, die de argumen ten van het voorontwerp onder schreef, wees er nog óp, dat het me de-beoordelen van kandidaten door de gemeenteraad voor de betrokkenen onaangename consequenties kan hebben in de persoonlijke sfeer. In het voorontwerp is nu wel de bepaling opgenomen, dat de commis sarissen van de koningin voor elke burgemeestersvacature een aanbeve- .ling moeten opstellen en doorsturen naar de minister van binnenlandse zaken. Deze procedure wordt thans voorgeschreven door de Instructie aan de commissarissen des Konings, maar „aangezien het hierbij gaat om een belangrijk detail van de gang van zaken bij burgemeestersbenoe mingen" menen de opstellers van het voorontwerp, dat de verplichting tot inzending van een aanbeveling in de nieuwe Gemeentewet hoort te staan. Eén burgemeester Ook het hier en daar bepleite denk beeld om de benoeming van meer dan één burgemeester in een gemeen te mogelijk te maken, heeft imen niet in het voorontwerp willen overne men. Door de bestuurlijke en re presentatieve taken van elkaar te scheiden en aan aparte functionaris sen op te dragen, zouden twee func ties overblijven, die elk voor zich het karakter en het aanzien van het bur gemeestersambt moeten missen. Over belasting van burgemeesters kan be ter worden voorkomen door o.a. een deel van de representatieve verplich- LEEUWARDEN De jaarvergade ring van de N.V. Lycmpf (melkproduk- ten) is gisteren in „De Harmonie" by de behandeling van het tweede agenda punt al gestrand op een motie van wan trouwen van een oppositiegroep, die 81.000 van de 108.692 aandelen in bezit heeft. De Parijse ontwerper Louis Fêraud kwam op de gedachte dit wollen pakje met korte gerende rok te schetsen. Opvallend in zijn uitgewerkte idee is de zeer wijde kraag en de plaatsing van de knopen. Niet zo verschrikkelijk elegant? Dat is natuurlijk een kwestie van smaak. In de motie werd voorgesteld commissie een onderzoek te laten stellen naar het beleid. De zou toegang tot alle boeken moeten hebben. De woordvoerder van de oppo sitiegroep, mr. W. Baron van Haersolte, noemde een dergelijke commissie nodig wegens „twijfelpunten" in het jaarver slag. Daaruit blijkt, dat 1966 voor de NV ongunstig is geweest: een dividend werd voorgesteld van 5 pet (v.j. 10). De voorzitter werd ook aangevallen op een door hem toegegeven geval van misbruik van interne gegevens. Een der commissarissen had die ge bruikt om speculaties te bedrijven. Zijn naam werd niet genoemd. Na een felle discussie werd de ver gadering onderbroken voor een beraad door de commissarissen. President- commissaris prof. mr. K. Wiersma deel de mee, dat de commissarissen geen enkele behoefte hebben aan een com missie van onderzoek, omdat commissa rissen en directie bereid zijn alle ge vraagde inlichtingen te verstrekken. Geen bezwaar is er tegen de commissie, indien de meerderheid van aandeel houders haar wenst, maar dan zou de sa menstelling onpartijdig moeten geschie den en geheimhouding verzekerd moe ten zijn. De oppositie wenste haar motie niet in deze igeest te wijzigen, waarna op voorstel van oud-directeur ir. A. Cats de vergadering plotseling werd gesloten, omdat naar verklaard werd on voldoende aandeelhouders aanwezig waren om over een dergelijk ingrijpend voorstel te beslissen, hetgeen veel ru moer op de vergadering teweegbracht, Baron van Haersolte noemde het af breken van de vergadering een oorlogs verklaring. De kwestie zal in een bui tengewone aandeelhoudersvergadering opnieuw aan de orde komen. VNReferendum in W.-Irian gaat door NEW YORK De Indonesische re gering heeft secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties offi cieel beloofd eind 1969 een volksstem ming in West-Irian (het voormalige Nederlands Nieuw-Guinea) te houden over de toekomstige status van het gebied. Oe Thant zal volgend jaar een VN-vertegenwoordiger aanwijzen die ter plaatse het referendum zal voorbe reiden. Krachten een in 1962 gesloten overeenkomst, waarbij Nederland West-Irian aan Indonesië overdroeg, moeten de papoea's voor het einde I van 1969 een keuze maken. tingen door wethouders te laten ver vullen en zo nodig het aantal wethou ders uit te breiden. Het verdient volgens de vooront werpers evenmin aanbeveling het voorzitterschap van de raad aan de burgemeester te ontnemen en aan een afzonderlijke functionaris op te dragen. Het presideren van de raadsvergaderingen bevordert, dat de burgemeester als centrale coördine rende figuur in het gemeentelijk bestuursapparaat kan fungeren. De bepaling dat de burgemeester voor zes jaar wordt benoemd is geschrapt. Voor een regelmatige be oordeling van de burgemeesters bestaat aan een herbenoemingsproce dure geen behoefte. Niet-herbenoe- ming heeft een even bezwarend ka rakter gekregen als onvrijwillig ont slag en hoeft dus niet als aparte mogelijkheid naast het ontslag te wor den gehandhaafd. Bovendien: het bur gemeestersambt heeft geleidelijk aan het karakter van een loopbaan gdkre- gen, waarin een zekere carrière kan worden gemaakt. Ook dit maakt een beperkte benoemingsduur minder voor de hand liggerid. De bevoegdheid tot schorsing van een burgemeester wordt in het voor ontwerp aan gedeputeerde staten ont nomen en geheel aan de Kroon ge bracht. De minister van binnenlandse zaken kan in afwachting van een beslissing omtrent schorsing bepalen, dat de burgemeester zijn functie niet uitoefent. Hierdoor bestaat geen be hoefte meer aan de in de praktijk weieens toegepaste, wat gewrongen maatregel, dat de commissaris van de koningin aan een burgemeester voor onbepaalde tijd ziekteverlof verleent. In het voorontwerp komen geen „vereisten tot benoembaarheid tot burgemeester" meer voor, terwijl te vens de opsomming van functies die de burgemeester niet mag bekleden is vervallen. Wel is uitdrukkelijk be paald. dat de burgemeester geen ne venfuncties in gemeentedienst mag uitoefenen, met uitzondering van (soms) het secretarisambt en het ambt van ambtenaar van de burger lijke stand. Het combineren van de 'burgemeesters- en secretarisfunctie is in gemeenten van 5000 meer niet toegestaan. Raadsleden ledereen, altijd, overal! Andere wijzigingen, die volgens het voorontwerp in de Gemeentewet zouden moeten worden aangebracht, De gemeenteraad krijgt de be voegdheid het aantal raadsleden bin nen een bepaalde marge uit te brei den als de omstandigheden daartoe aanleiding geven. De opsomming van de handelin gen die een raadslid niet zijn toe gestaan, is belangrijk uitgebreid. Nieuw is o.m. het verbod om op te treden als gemachtigde of adviseur ten behoeve van derden tot het aan gaan van overeenkomsten met de ge meente. Ook de lijst van onderwerpen waarover de gemeenteraad niet in besloten vergadering mag beraadsla gen of besluiten, is uitgebreid. Nieuw is b.v. het verbod om in het geheim te beslissen over een gemeenschappe lijke regeling, de oprichting of deelne ming in stichting en vennootschap pen, en het verlenen van garanties. De vrijheid van de gemeenteraad om het aantal wethouders té bepalen, wordt vergroot. Het voorontwerp kent een algemeen minimum van twee wethouders en voorts een bij zonder maximum dat afhankelijk is van het aantal raadsleden waaruit de raad tenminste moet bestaan. In afwijking van de hoofdregel kan de raad ter vervulling van een tussentijds opengevallen plaats een niet-raadslid tot wethouder benoe- De wethouderssalarissen worden bij algemene maatregel van bestuur geregeld en dus niet meer door gede puteerde staten onder goedkeuring van de Kroon vastgesteld. Onvrijwillig ontslag kan aan een wethouder worden verleend indien hij zich aan kennelijk wangedrag of verwaarlozing van zijn taak heeft schuldig gemaakt. Onder grove ver waarlozing wordt begrepen: „het zon der genoegzame grond weigeren de met het oog op het afleggen van ver antwoording gevraagde inlichtingen aan de raad te verstrekken". Het voorontwerp introduceert de benoeming van gemeentesecretaris sen op grond van een voordracht van b. en w., zulks om de invloed van het college op de benoeming te verster ken. Gemeentesecretarissen zijn ver plicht de raadsvergaderingen bij te wonen. De regeling van hun bezoldi ging gaat over van Gedeputeerde Sta ten naar de Kroon. Inmiddels werkt men op het mi nisterie van binnenlandse zaken aan het tweede gedeelte van het vooront werp voor de nieuwe Gemeentewet. De reacties op het eerste deel hoopt minister Beernink over ruim een half jaar binnen te hebben. De verant woordingsplicht van de burgemeester over het politiebeleid zal uit de alge mene herziening van de Gemeente wet worden gelicht en in een afzon derlijk wetsontwerp worden gere geld, dit gezien de urgentie van de Amsterdam, Rotterdam en Den Haag laten een film maken die de stedelijke politie-activiteiten in beeld brengt. Hier het opnemen van een (in elkaar gezet) ongeluk te... Utrecht. Waarom een van de Opdracht gevende steden niet tot plaats: van handeling werd uitgekozen vermeldt de historie niet. Oplossing crisis Nabije OostenKidnapping BELGRADO President Tito van Joegoslavië is als een van de weinigen op de hoogte van een geheime overeenkomst tussen de VS en Rusland over de oplossing van de crisis in het Nabije Oosten. Zoals gemeld gaat Tito morgen naar Kairo. De Russische partijleider Brezjnef heeft Tito van het plan op de hoogte gesteld, aldus het Romeinse blad Messaggero. Moskou en Washington zouden zijn overeengekomen dat zij druk zullen uitoefenen op de betrokken partijen (Israël en de Arabische landen) om te komen tot rechtstreekse onderhande lingen. Als dat niet lukt moet worden gepro beerd gezamenlijk fundamentele vraag stukken op te lossen, zoals dat van de uit de strook van Gaza en de westelijke oever van de Jordaan uitgewezen vluchtelingen. Volgens de VS en Rusland moet Israël zijn troepen terugtrekken tot aan de grenzen die bestonden vóór het con flict van 5 juni. Deze grenzen zouden in elk geval moeten worden gewijzigd om redenen van strategische aard die de veiligheid van Israël betreffen en Boekavoe bezet door huurling) en BQEJOEMBOERA Buitenlandse huurlingen en Katangese gendarmes hebben de Kongolese provinciestad Boekavoe bezet. In Boejoemboera aangekomen vluchtelingen uit Boe kavoe hebben dit gisteren verteld. Zij zeiden dat het regeringsleger op de vlucht is geslagen. Kongolese autoriteiten hebben de verovering echter ontkend. Wel heb ben de huurlingen en de gendarmes een aanval op de stad gedaan. Maar na een fel gevecht trokken de huur lingen zich terug. Volgens deze autoriteiten hebben zij 50 Europese gijzelaars bij zich. De huursoldaten staan onder bevel van de Belgische majoor Jean (Zwarte Jack) Schramme. Negentig vluchtelingen uit Boeka voe kwamen vanmorgen in Athene aan. Ze vertelden van moorden, wreedheden, aanrandingen en plun dering. De groep (planters, priesters e.a.) was op weg naar Brussel. Er is weer eens rumoer rond de bejaardentehuizen. En nu ga ik er niet over praten of er in een recre?>- tiezaal van zo'n bejaardentehuis wel of niet. televisie moet zijn. Evenmin wens ik me te verdiepen in de schuld van een directrice, die haar pensioengasten te lijf gaat. Maar er zijn vele andere dingen, schjen die ik me afvraag. Wat het geval ven van de directrice betreft alleen de ver't7öu'wdheid Na honderd jaar heel gewone le- belangrijk. omdat een deel van het eigen huis is. Ze zijn opgenomen in een ge- twee verpleegsters, die er tijdelijk meenschap waarIn begrijpelijk voor werkten, alarm sloegen. Hadden de bezoekers van de be jaarden dan niets in de gaten' goede huishouding regels ten gelden. Nu ga ik niet roepen, dat er een televisietoestel in de recreatiezaal het probleem konden ko- moet komen. Persoonlijk geloof ik, een nieuw onderdak te dat de televisie juist voor ouderen een enorme ontspanning geeft. Ze nemen via de beeldbuis kleel aan veel, dat anders ongeweten zou blij ven. Al kan ik me even zeer niet, toch voorstellen, dat ze dikwijls de knop -an tachtig geërgerd zullen omdraaien. Het gaat om heel wat anders. Het moeten zorgen? Bij die gedachte lopen de griezels over je rug. Het tv-toestel van Kesteren roept, al is en komt het er d beelden op. Het beeld bejaarden, die hun zelfstandigheid vertrouwde meubelen misschien, er- met zijn tachtigen bij elkaar zit. Al- I gens in hun herinnering hebben ten opbergen. Die niet m< beslissen wat ze vandaag zullen eten. Een kleinigheid mis- thans dat het als normaal wordt aan kunnen genomen, dat de bejaarden dat doen. morgen Dat ze gemeenschappelijk gea museerd moeten worden en een bestuur dan wel vertellen zal hoe. Dat geldt niet alleen voor Kesteren, dat geldt voor het instituut bejaar dentehuis in het algemeen. Wanneer zullen we eens leren, dat bejaarden normale mensen zijn met een eigen mening, voorkeur en af keer? Geen televisie of wel televisie, laat het toch aan hen over. Het argument, dat de bejaarden rap verhuizen zullen als er geen tele- Op eigen kamer kunnen ze tele visie hebben, waarom geven ze niet de voorkeur aan die eigen kamer? Met of zonder visite van buiten of uit het huis zelf? Net zoals het vroe ger in eigen huis ging? Of mankeert het daar juist? Zijn die kamers in veel bejaardentehui zen niet meer dan opbergruimten met minimummaten? Bekommert de jongere zich wel om de ouderen en krijgen dezen wel bezoek? We hebben het allemaal zo mooi geregeld ,en bedisseld voor de bejaar- Keesie het Diakenhuismannetje van Hildebrand bestaat niet meer, maar toch: lees er de Camera Obscu- ra eens op na. Er zijn nog veel din gen, die we na honderd jaar niet geleerd hebben. wel op zekere punten op de demarcatie lijnen met Jordanië en Syrië. Vóór de terugtrekking zouden de Arabische landen eerst Israël als staat moeten erkennen. De Arabische landen zouden garan ties moeten bieden voor de veiligheid van Israël; ze zouden de vrye vaart voor Israël door het Suezkanaal en in de Golf van Akaba moeten waarborgen. De Israëlische regering zou op haar beurt moeten beloven de grenzen van vóór de oorlog niet later te zullen wyzigen. De VS en de Sowjetunie zullen voorts geen nieuwe bewapeningswed loop in het Nabije Oosten in de hand werken. Kosygin zou Johnson hebben ingelicht over de hoeveelheden wapens die zijn land naar Syrië en Egypte zou willen sturen ter vervanging van de tanks en vliegtuigen die in de oorlog vernietigd zijn. Joegoslavische regeringskringen wij zen erop dat de twee grote mogend heden de situatie in het Nabije Oosten hebben „vastgezet" en de Arabische landen geen ruimte hebben gelaten om te TTET kapen van het Columbiganse vliegtuig door pro-Cqstro-re- bellen is geen op zichzelf staand feit. Ook al zijn berichten over de om vang van de guerilla in verschil lende Latijnsamerikaanse landen schaars, de ernst van de toestand daar en de voortdurende dreiging, die van Castro's Cuba uitgaat, moe ten niet onderschat worden. Cuba's ideologie is hard en direct. Castro stuurt aan op oorlog in die landen waar hij het revolutionair klimaat rijp acht. Zijn propaganda machine spuit 24 uur per dag een nooit aflatende stroom modder uit over de Amerikanen en de „mario netten" van Latijns-Amerika. Sinds de ontmanteling van de Rus sische raketten op Cuba is het ge vaar niet minder, eerder groter ge worden. Castro's greep op de jeugd is altijd opmerkelijk geweest. Mede via staatsopvoeding en -onderwijs. Het is deze beïnvloede jeugd die een rol gaat spelen in Cuba, in La tijns-Amerika. Een jeugd, bezield van nationale en tevens anti-Ame rikaanse gevoelens. Een bedenkelijke voedingsbodem voor extremisten. op AMSTERDAM Boos omdat de verhouding werd verbroken heeft een Italiaanse monteur gisteren zijn meisje met een mes neergestoken en daarna per ongeluk het vriendinnetje van het meisje. De 24-jarige Italiaan C. S. uit Tu rijn ging gewapend met mes en pistool naar het kantoor van zijn ge wezen meisje. Hij trof haar daar aan met een vriendinnetje. Eenmaal bin nen in de wachtkamer, waar de beide meisjes zaten, trok hij zijn revolver kennelijk met de bedoeling op zijn ex-vriendin te schieten. Er ontstond een worsteling waarbij de revolver afging en de Italiaan zich zelf in zijn hand schoot. Hiermee was zijn woede niet bekoeld. Het volgende ogenblik trok hij een mes en stak daarmee eerst zijn ex-meisje, mejuffrouw S. Snabilie (20) in de zij en vervolgens haar colle ga, mejuffrouw B. Wanders, in de rug. Deze laatste werd vrij ernstig gewond. De Italiaan werd over meesterd en naar het politiebureau gebracht. Hij kon wegens zijn ver wonding nog niet woVden verhoord. Zijn ex-vriendin kwam er met een lichte verwonding vanaf. Plan T ANGZAMERHAND wordt het waarschijnlijk^ dat Algerije in derdaad reden had om bezorgd te zijn over de reis van Kosigin naar Amerika en diens gesprek met Johnson betreffende het Nabije Oosten. De bijzonderheden van het in prin cipe gesloten akkoord raken be kend, en het is wel zeker dat de onverzoenlijke Arabische staten zich hiermee niet kunnen verenigen. De voornaamste punten zouden zijn: terugtrekking van de troepen ach ter de grenzen van voor 5 juni, met de mogelijkheid van een kleine cor rectie; een bepaalde vorm van er kenning van Israël door de Arabie ren: garanties voor de veiligheid van Israël; en de vrije doorvaart via Suez en de Golf van Akaba. President Tito, die niets moet heb ben van een door de twee wereld machten opgelegd akkoord, wil met een nieuw plan de speelruimte voor de Arabieren wat groter maken, en wel op twee essentiële punten: geen garantie van vrije doorvaart en geen feitelijke erkening van Israël door de Arabieren via een veilig heidsgarantie. Aan het voor alle partijen belang rijkste nieuws van het Amerikaans- Russische plan zullen noch Tito noch de Arabische staten echter kunnen tornen: geen nieuwe bewapenings wedloop in het Nabije Oosten. Verwezenlijking daarvan is bijna zo zinvol als een werkelijke vrede. NIJMEGEN - Na een hele nacht in de bossei? rondom Nij megen te hebben rondgezworven is de twintigjarige J. B., die gis teravond ontsnapte uit de Pro- I fessor Pompkliniek in Nijmegen, in een boerenschuur aan het Maas-Waal-kanaal achterhaald. Hij schuilde daar voor zware re genbuien. B. ontsnapte tijdens het luchten in de binnentuin van de isoleerafdeling van de kliniek. Op het moment dat de bewaker even omkeek, zette hij zijn voet op een vensterbank en slingerde zich over een twee meter hoge muur. De bewaker kwam net enkele passen tekort om hem te kun nen grijpen. In een oogwenk was B. in de bossen verdwenen. Ongeveer tegelijkertijd ontvlucht te ook de evenoude A. S. Deze de linquent kwam al een uur later uit eigen beweging in de kliniek terug via de omheining waarover hij ook was gevlucht. De intensieve speuractie was voor al op B. gericht, omdat hij als „zeer gevaarlijk" te boek staat. Al in zijn jonge jaren was hij een vaste klant van de politie in zijn woonplaats Huizen (NH). In maart 1964 werd hij veroor deeld wegens moord op zijn zeven jarig nichtje. Dit meisje zag hij er op aan. hem te hebben verraden na een diefstalletje. Samen met een jonger broertje lokte hij het kind naar een weiland. Hier wurgde hij het meisje. Bij zijn berechting werd hij voor onbepaalde tijd ter beschik king van de regering gesteld, om psychiatrisch te worden verpleegd. B. heeft urenlang in de bossen ge zworven. Toen het hard begon te regenen kroop hij in een schuur, vlakbij de kliniek. De eigenaar deed alsof hijniets had gezien en belde de politie. Een juist in deze omge ving opererende politiewagen raasde nog geen minuut later het erf op en greep de vluchteling (omstreeks kwart voor zeven). Van diverse kanten is de laatste jaren geprotesteerd tegen de aan wezigheid van deze kliniek. In mei van dit jaar opende minister Polak het nieuwe gebouw, dat de oude in richting (voor geestelijk gestoorde delinquentenvervangt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5