Holland Sport dwingt na de rust Noordwijk op knieën: 2-7 VLEET FEESTDAG KAAGS JËUGDCOMITE Visserijnieuws bij de Povere 1-0 zege van Quick Boys op RVC Op luchtbed afgedreven NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 COR VAN DER HART MOEST NA EERSTE HELFT (2-3) ZIJN GROENWITTE PUPILLEN EVEN „IETS" DUIDELIJK MAKEN.... Rijnmond III - Katwijk 44 Dit schip gaat weer aan de visserij deelnemen. Ter completering van de bemanning kunnen op korte termijn nog ENIGE MATROZEN worden geplaatst. Aanm. SCHIPPER KI. v. d. PLAS. Nachtegaallaan 19 Katwijk a. Zee. Tel. 6725 (Van een onsier verslaggevers NOORDWIJK Holland Sport-trainer Cor van der Hart liep in de rus* achtbaar ontevreden naar de kleedkamers van het Noordwijkse sport park. Het gebruinde gezicht van de 44-jarige oud-international stond op „.storm". Zijn (op Bennie Rioode en Anton den Engelse na) volledige eerste selectie, die dit seizoen de reis naar de eredivisie moet halen, had dat on beduidende zalerdagclubje Noordwijk voor de rust niet klein kunnen krij gen. Integendeel: slechts met veel moeite hadden de Haagse groenwitten •sprong kunnen i toch wel duidelijk onder hun status i dat i is, vond Cor van der Hart, Jaap stopt van der Niet strafschop Tijdens de rust heeft er in de Haagse kleedkamer „iets'' gezwaaid. Vijftien minuten heeft Van der Hart „zijn jongens" het een-en-ander voorgehouden: dat er toch wel drom mels vlug „iets" moest veranderen. Dat om te beginnen het tempo nog maar iets hoger moest worden op geschroefd. Dat meer de ruimte moest worden opgezocht. Dat er doelpunten moesten komen. Maar vooral: dat Noordwijk „even" onder de voet moest worden gelopen. Want de „schande", die Haarlem was over komen (41 nederlaag), moest Hol land Sport beslist worden bespaard. In de twee helft was de gramschap spoedig van het gezicht van Cor van der Hart verdwenen. Zijn jongens hadden d« ..hlnit" begrepen. Reeds na drie mi nuten zorgde „koningsschutter" Jacques Roggeveen voor de vierde treffer en van dat ogenblik af werd Noordwijk—Hol land Sport het spel van het piepkleine muisje en de bekende speelse kat. Wan neer doelman Jaap van der Niet in de tweede helft niet naar een grootse vorm was gegroeid de lange Velzense Noordwijker stopte om. een strafschop van de 24-jarige topscorer Roggeveen was de uutslag ongetwijfeld héél wat ho ger uitgevallen dan 27- Die stevige nederlaag zat er voor de rust bepaald niet in Weliswaar gaven de Haagse profs reeds in de eerste mi nuut hun visitekaartje af in de vorm van een treffer van de nieuwe aanwinst Aleksic (ex Rode Ster Belgrado), maar die „eerste klap" was voor de groenwitte Houtrustbewoners niet de befaamde daalder waard. Noordwijk herstelde zich bijzonder knap en toonde aan op het ogenblik in een goede vorm te verkeren. Vooral aanvalsleider Jaap van der Lip- pe bezorgde de Haagse verdediging han den vol werk en dertien minuten later was de stand dan ook al weer in even wicht. Na eerst fraai tegen de lat te hebben gekopt en vervolgens net over te hebben geschoten, was de derde keer scheepsrecht: vanaf de rand van het strafschopgebied passeerde hij de boom lange Haagse doelman Van Vlanen kans- Geen ontzag En NoordwUk ging, nauwelijks ge ïntimideerd. door. Het aanvalsqulntet Tetteroo - Heemskerk - Van der Lippe - Marl» Bröring. waarvan alleen de on berekenbare Rudy Bröring wat onder de maai bleef, toonde weinig ontzag voor verdedigers van naam als Teske, Roosen daal. Verlangen en Valkenhoff en ook op het middenveld deden Mar(jt en Van der Meulen niet onder voor de Haagse schakelspelers Van der Bol en Vratnjan (Rode Ster). En toen Jan van der Lippe in de 19e minuut na goed doorzetten van de opgerukte Van Resteren en Maris op nieuw scoorde door Van Vianen slim te ontspelen (21), betwiste niemand van de ongeveer 1500 toeschouwers die Noordwjjkse voorsprong. Op dat ogenblik barstte Holland Sport, trainer Cor van der Hart op het reserve bankje echiter los. Een achterstand var 21 tegen dat clubje, dat „wel aardig' speelde, maar toch nog wel het één er ander qua snelheid en technische vaar digheid tekort kwam, werd hem te gor tig- E nde Hagenaars schrokken toch wel even, toen zij hem langs de ljjn zo te keer hoorden èn zagen gaan. Tegen de muur Het tempo werd aanzienlijk opgevoerd, de gevaarlijkste roodwitte aanvallers Van der Lippe en Maris kregen stevige rugdekking en in de voorhoe de begon topscorer Roggeveen in al lerijl tegenacties op touw te zetten. En met succes. Nauwelijks één minuut la ter werkte Roggeveen zelf de achter stand reeds weg door met een bekeken schuiver over de verradelijk gladde grasmat Jaap van der Niet te verras sen en van dat ogenblik af werd Noordwijk met de rug tegen de muur gedrukt. Vooral Kuypers, die na rust een „klap van de hamer" zou krijgen, kwam met Van Kesteren herhaaldelijk in moeilijk heden tegen de snelle Don <ex NAC) en in de 34ste minuut was dan ook de 22-jarige Bredanaar de inleider van het derde Haagse doelpunt. Aleksic stopte De tweede en laatste treffer van Noordwijk in het duel tegen de Haagse eerste divisie-club Holland Sport. Jan van der Lippe is HS- doelman Martin van Vianen te slim af en schiet de bal onhoudbaar in. Theo Valkenhoff kan het doelpunt niet meer voorkomen. (Foto N, van der Horst) de slimme „trekbal" goed af en Rogge veen toonde aan verleden jaar niet voor niets hoog op de topscorerslijsten te heb ben gestaan 2—3). Tot aan het rustsignaal van de rustig leidende scheidsrechte Van Merkesteyn wist Noordwijk met enig fortuin (Alek sic en Roggeveen misten nog enkele op gelegde kansen) op de been te blijven. Dubieuze strafschop geeft doorslag (Van een onzer verslaggevers KATWIJK De tweede oefen wedstrijd, die Quick Boys gister avond op „Nieuw-Zuiid" tegen het de tweede helft moesten de moe- j Rijswijkse R.V.C. speelde, bracht de gestreden pupillen van trainer Ben van Duyl voor de door Cor van der Hart „opgepepte" Haagse ploeg toch volledig door de knieën. Roggeveen gaf de rood- broeken in de derde minuut al de ge nadeslag door de hattric te voltooien <24) en in de resterende speeltijd voer den Aleksic, Don en invaller Frossman tot 2—7 op. Jaap van der Niet voorkwam na de rust voor Noordwijk debacle door enkele zeer schijnende doelpunten van Roggeveen (o-a. straf schop), Don en Aleksic te voorkomen. Raad Alkemade ALKEMADE Op maandag 7 aug. komt de raad om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m, bij de ingeko men stukken het door G.S. goedge keurde raadsbesluit inzake verkoop van bouwgrond in het bestemmings plan de Goch aan 36 bouwers van een premiewoning. Voorts het voorstel tot Aansluiting van de gemeente by de gemeenschappelijke regeling „Be- -tuursschool Zuid-Holland". Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van reddings middelen. Voorstel voor de plaatsing an een abri bij de bushalte aan de ïolenbrug te Oud-Ade. Voorstel tot aststelling van een maximum snel heid voor de openbare wegen te De Laag. Voorstel tot benoeming van de eer P. J. G. M. Heijnen, arts te Roe- jfarendsveen. als gemeentelijk lijk- chouwer. Voorstel tot verlening van aranties ten behoeve van voor parti- uliere woningbouw te sluiten hypo- hecaire geldleningen. Voorstel tot be- •hikbaarstelüng van een krediet voor fbraak van de panden Stationsstraat en 2 en Westeinde 2, 4 en 6, alsmede oor de aanleg van een voetbrug over ie ringsloot van de Googerpolder van ie Noordhoek naar het in aanbouw ünde dorpshuis. Voorstel tot verhuur an de woning Westeinde 47, Roelof- rendsveen, aan de huidige bewoner, 'oorstel tot verkoop van een perceel ouwgrond aan de Dijkstraat te Roe- ifarendsveen. Voorstel tot het ver men van medewerking voor de aan- haffing van leer- en hulpmiddelen b.v, het verkeersonderwijs aan de 'hr. Nat. School te Oude Wetering, 'oorstel tot beschikbaarstelling van >n krediet wegens door de gemeente mleende garantie aan de Stichting 'carborginstituut voor de Tuinbouw n Zuid-Holland. ROELOFARENDSVEEN In eiden slaagde voor het diploma mo- rne bedrijfsadministratie onze atsgenoot de heer W. C. J. Kuipers, •"newoudsekade 13. Het eerste doelpunt van Noord wijk in de strijd tegen Holland Sport. Tussen twee Haagse ver dedigers in (Verlangen links en Roosendaal rechts) schiet Jan van der Lippe de bal hard in. (Foto N. van der Horst) Jeugdvakantie v.v. Koudekerk KOUDEKERK Onder prachtige weersomstandigheden is maandag ochtend een grote groep jeugdleden van de voetbalvereniging Koudekerk naar Noordgouwe op Schouwen-Dui veland vertrokken om aldaar eer weeklang vakantie te houden en tc genieten van bos, strand en zee. Dt groep werd geleid door een viertal jeugdleiders en werd vervoerd in per sonenauto's van leden, die zich hier voor belangeloos beschikbaar hadden gesteld. Zaterdag heeft een plaatselijk be drijf ervoor gezorgd dat ook de fiet sen van de jongelui op de vakantie plaats aanwezig zyn, zodat er werke lijk alles aan gedaan is deze eerste ieugdvakantieweek zo plezierig moge lijk te doen verlopen. Burgemeester Q. Waverijn en wet houder Van Vegten waren aanwezig om de lange kolonne auto's uitgeleide te doen. Zaterdag worden de jongelui om on geveer 1 uur in Koudekerk terugver wacht. Postkantoor Valkenburg VALKENBURG Met ingang van 14 aug. wordt het PTT-kantoor we gens verbouwing verplaatst naar de garage van de heer Van der Westen, Hoofdstraat 87. De openingstijden blij ven ongewijzigd. Met de verbouwing van het kantoor zullen ongeveer drie maanden gemoeid zijn. blauwwi/tten tevens hun eerste over winning (10). Het enige doelpunt in deze wedstrijd ontstond edhter uit een dubieuze strafschop, door scheidsrechter Uytendaal aan de Katwykers toegekend omdat aan voerder Wessels de doorgebroken Andiies van Leeuwen de hall ont nam. Volgens vele toeschouwers op reglementaire wijze; naar de mening van de scheidsrechter evenwel niet. En daar de scheidsrechter nog steeds beslist kreeg Leo Pluymgraaff de gelegenheid om vanaf de 11 meter stip de bal onhoudbaar achter doel- an De Graaff te schieten, Ondanks dit presentje van de soms vreemd fluitende arbiter verdiende Quick Boys de overwinning ten volle. Talloze malen verscheen er een spe ler vrij ;or doelman De Graaff. Even- zovele malen echter verdween de bal rer of naast in plaats van in het doel. Toch spee.lde de voorhoede beter dan in de voorafgaande wedstrijden. Met de snelle linksbuiten Hans Pluym graaff (een neef van Leo), en de dat- maal zeer actieve Cor van Duyvenbode op de rechtsbuitenplaats leken doel punten slechts een kwestie van tijd. daar ondanks harde schoten van Leo Pluymgraaf, Andrdes van Leeuwen en Cor van Duyvenbode wist doelman De Graaff met steun van de uitstekende linksachter Van der Sloot het voorlo og te klaren. In de voorhoede van RVC was het vooral linksbuiten Kloor, die met snel le rushes langs de lijn, zijn directe be lager Cor Vooys handenvol werk be zorgde Een afwerker van de soms keu rige voorzetten was er echter in d€ Rijswijkse voorhoede niet te vinden. Een mocht er dan soms een hard schot volgen, dan stond de dit maal weer bijzonder betrouwbare doelman Vooys op zijn post. DE KAAG Het Kaagse Jeugd comité heeft dinsdag voor veel kinderen itot een onvergetelijke dag gemaakt. Het begon 's morgens om half negen met een gekostumeerde optocht. Bakker Van Asselt zorgde hierbij voor vrolijke muziek niet zijn geluidswagen. Om 10.30 uur was er een sportvlieg- tuig boven het dorp waaruit 1000 strooilbiljetten werden gedroj Ieder wilde zoveel mogelijk biljetten bemachtigen en wat niet op het land terechtkwam, maar wel in het water, werd zonder meer nagedoken. Een nat pak was geen bezwaar maar een heerlijke opfrissing op deze warme dag. Van 12.301.30 uur was er eei kenwedstrijd op de speelplaats van de school aan de Buitenkaag. Er waren prachtige werkstukken bij en een des kundige jury beoordeelde de tekenin gen. Om 2 uur kwam het hoogtepunt van de dag. Er werd eerst voor df jeugd gegoocheld. Daarna het optre den van Bromsnor, Swiebertjc, Saar- tje en de burgemeester. De kinderen genoten geweldig. Ze zagen hun tv- sterren nu in levenden lijve. Na het optreden sprak de heer Van Diemen woorden van dank namens de kinderen en ook namens de vele vol wassenen die waren gekomen. Om half 5 volgde nog de ballonwed strijd op de camping waar alle kinde ren op een sein hun ballon loslieten, wat een feestelijk besluit was van leze dag. De prijswinnaars waren: Dropping trooibiljetten: le prijs Marietje de Jonge, 2e prijs Piet Vermey, 3e Rinie Dongen, 4e Ria v d Aart, 5e Marina Hoos, 6e Anton Visser. 7e Annemarie Tulen, 8e Wilfried v d Elshout, 9e Pau- Verhaar, 10e Leo Harteveld. Prijswinnaars tekenwedstrijd: 4- en 5-j-arigen: le prys: Albert Rood, 2e Erik Wesseling; 6- en 7-jarigen: le Jean-Mare v. d. Mey, 2e Jan Linssen; 8-, 9- en10-jarigen: le Rob Zwart, 2e Benny v Haastrecht; 11-, 12- er jarigen: le M. HattingaVerschure, 2e Marianne de Way. NOORDWIJK Gistermorgen om half 11 kwam ter hoogte van de vuurtoren een 42-jarige Duitse bad gast met zijn 5-jarig zoontje in zee in moeilijkheden Zij dreven af op een luchtbed. De Duitser, uit Wupper- tal afkomstig, sprong van het lucht bed af om het terug te trekken (hij kan niet zwemmen) maar het water was er al te diep. Toen hy al enkele malen onder water was geweest, zag een 20-jarige Duitse badgast wat er gebeurde. Deze wist het tweetal naar het strand te brengen. De man was al bewusteloos. Badman D. de Bruin paste eerst mond-op-mond-beademing toe en diende daarna zuurstof toe, met gunstig resultaat. Dokter De Beer liet de Duitser toch nog naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden brengen. De toestand van de man is nu weer goed. Zilvernotering hoger AMSTERDAM Noteringen van edele metalen te Amsterdam (medegedeeld door H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaal- bedrijven N.V. Amsterdam). Zdlvernote- ring hoger: f 210,f 222,50. Vorige no tering f 207,—f 219,50. Goudnotering on veranderd. Ondanks alle kansen vooral aan Quick Boys zijde leek de wedstrijd toch in een doelpuntloos gelijkspel te zullen eindigen. De scheidsrechter oordeelde echter in de 80ste minuut van de wed strijd anders. Bij dit ene doelpunt van Leo Pluymgraaf is het gebleven. Voor al het samenspel tussen de verschil lende linies liet bij de blauwwitten nogal eens te wensen over. Misschien lag de oorzaek hiervan wel in de afwezigheid van schakelspe ler Jea-oen den Hollander, diie wegens een blessure de wedstrijd van de tri bune af volgde. Ongetwijfeld heeft ook hij, evenals het slechts in geringe mate opgeko men publiek, het spel van de jeugdige invaller Bram Barnhoorn (vorig sei zoen nog stopper in het regionale jeugdelftal) met tevredenheid beke- Ondanks zijn onervarenheid be hoorde hy met Cor van Duyvenbode, Leo Pluymgraaf en de langzaam weer in vorm gekomen Aat Remmel- zwaa-1 tot de beste spelers van de Katwij'kse ploeg, die overigens zater dag in de wedstrijd tegen de sterke profs van Haarlem beter voor de dag zal moeten komen om een eer vol resultaat te kunnen behalen. Nieuwe zaak geopend KATWIJK AAN ZEE Gistermor gen heeft de heer E. Oostingh zijn nieuwe zaak in haarden en elektrische apparaten in wijk Hoornes geopend. Dit is de vierde zaak in de Lijnbaan. De zaak, die modern van opzet is, valt op door zijn mooie showroom. Tijdens de opening kwamen vele relaties de heer Oostingh de hand drukken. IJMUIDEN In de Noord wisten ver. gen. De kleine gul kon met een notering scheidene treilers mooie hoeveelheden van f 21,- tot f 18,- nog niet imponeren koolvis te verschalken. De schelvis maar men hield in ieder geval de kat- kwam op vrij verre af9tand op de tweede tencentrale uit die buurt. De kabeljauw plaats. Andere vissoorten kreeg men vrij. wel niet aan boord. De tongvisserij der de Nederlandse kust leverde het algemeen schrale resultaten op. Des te beter ging het in de Sylt. Daar teerden sommige vaartuigen zonder blikken of blozen trekken van 250 kilo, Van deze prachtige vangsten komt heel weinig in IJmuiden terecht. De groot ste aanvoer krijgen de noordelijke ha vens te verwerken. Maandag telde mei- in IJmuiiden ongeveer 40.000 kilo tong, ir Urk niet minder dan 105.000 kilo. Laatstgenoemde aanvoerplaats steekt IJmuiden steeds meer naar de kroon. Deskundigen verwachten dat het niet lang meer zal duren of het jaartotaal van het voormalige eiland zal dat var IJmuiden overtreffen. Deze ontwikke ling heeft men, toen in IJmuiden de 5- daagse werkweek werd ingevoerd, niet kunnen voorziien. Anders had men zich nog wel even bedacht alvorens tot deze ingrijpende maatregel over te gaan. De haringvisserij onder de Engelse kust viel na de goede resultaten van de laatste da. gen hard tegen. De beste vangers brach- >ten het tot een totaal van zestig kantjes. De meeste schepen konden nauwelijks aan de helft komen. De kustvissers zaten weer geducht achter de kleine gul Zij hadden over de vangsten niet te kla gen. Wat er was Aan de IJmuider markt was weinig te beleven. Slechts vijf vaartuigen ver schenen aan de loswal. Zij zorgden voor aanvoer van 1780 kisten vis,, waar- 235 kisten schelvis, 90 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw) 175 kleine kisten gul, 250 kisten koolvis, 800 kisten makreel, 90 kisten schol, 60 kisten di- >n, 35 kisten tarbot en 2000 kilo tong. Verder waren er 45 kleine kisten schel- 290 kleine kisten haring en 315 klei- kisten makreel. Ondanks de geringe aanvoer was de tong goedkoper. Nu be landde ook de slips onder de drie gul- dengrens. Deze soort schommelde tus- 3e f 2,96 en f 2,82. De kleinmaddel moest met een notering van f 2,90 tot f 2,76 met een nog lager gemiddelde ge noegen nemen. De belangstelling voor de schol was nog steeds redelijk. Op de eerste afslag betaalde men voor de gro- grootmiddel f 67 -, Later moest zeven gulden prijsgeven. De klein- middel en de schol I gingen op de ste afslag voor f 58.- van de hand. De laatste afslag vermeldde een notering f 50,-- De betere soort makreel be reikte een hoogste bod van f 31,-. De mindere soort bleef op f 13,- hangen. De schelvisaanvoer bestond alleen uit pen en braad. Voor beide soorten kon Zij haalden op de eerste afslag top van f 36,-. De pennen zakten slechts twee gulden. De braad moest meer ren laten en eindigde op f 25,-. De gul was iets meer in trek. De gr ste soort ging op de eerste afslag met een top van f 35,- strijken en dat wj stukken beter dan op de voorgaande d; klom zowaar boven de honderdgulden- grens. Zowel de grote als de middelsoort haalden op de eerste afslag een notering van f 116,-. De grote zwarte koolvis moest met minder tevreden zijn. Na een inzet van f 67,. sloot de markt op f 60,-. De kleine zwarte koolvis zat ongeveer vier gulden boven het minimum. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 180 So- lea met 580 kisten en de WR 51 Stella Maris met 120 kisten, waarvan 4100 kilo tong. In Scheveningen werden aangevoerd 15 kisten wijting, 245 kleine kisten ha ring, 120 kisten schol en 2500 kilo tong. Gymdemoiistratie afgelast RIJNSBURG De gymnastiekde- monstratie, die gisteravond op het plein voor het raadhuis zou worden gegeven, is niet doorgegaan. Dit was teleurstellend, temeer omdat naast vele Rijnsburgers ook mensen uit de omgeving, onder wie badgasten uit Katwijk, tevergeefs waren gekomen. JONGENS ONDER RODE VERF RIJNSBURG De eigenaar van een plezierbootje heeft korte met ten gemaakt met een paar jongens die onder de brug over het Oegst- geesterkanaal herhaaldelijk de inzittenden van voorbijvarende bootjes lastig vallen. De man richt te een verfspuit op de zwemmende knapen, die in een mum van tijd onder de rode verf zaten. Voor hen was tóen het plezier er wel af. Beiaardbespeling in Katwijk KATWIJK Zaterdagavond om acht uur wordit de beiaard om de toren van de Oude Kerk bespeeld door Arie Peters, stadsbeiaardier van Haarlem, Nijmegen en Cuyck. Het programma luiidit als volgt: 1. Preludio (G. F. Han del) 2a. Beiaardlied (P. Benoit); b. Waar staat ouws vadiers hui-s en hof; c. Kdlts Alemande d. Schotse vier; 3a. Larghetto (G. Tartini) b. Borrée en menuet (J. A. Hasse): c. Sarabande (G. F. Handel) 4a. La Pampina; b. Die Mazurka; c. Koldodi, koldodd d. Ber gère Légère; e. Zum fröhlichen jagen; 5a. Le tambourim (J. Ph. Rameau); b. Pastorale (D. Scarlatti); 6a. Laat nu hlii ziin: h (1«»A<jtAliilr (Arie Peters); c. Divertimento (Eug. Uten). De nrs. 1, 2, 4 en 6 zijn bewer kingen van Arie Peters, die nummers 3a, 3b en 3c van Leen 't Hart. Kerkdienst in De Wilbert KATWIJK AAN DEN RIJN Mor genavond om half zeven wordt in de )ejaardeninriehting „De Wi-lbert" aan de Overrijn weer een kerkdienst ge houden voor de protestantse verpleeg den. Spreker is ds. A. C. van Beek, ge reformeerd predikant. Het orgel wordt bespeeld door de heer J. van Rijn. Ook de fa-milieledien van die bejaarden zijn van harte welkom. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 4 KINDERMARKT IN SASSENHEIM SASSENHEIM Voor de kind er- markt, gister-middag door de Commis sie Jeugdrecreatie in de Hortuslaan gehouden, bestond grote belangstel ling. Aan de acht kramen stonden 32 jonge verkopers om hun waren be staande uit schoeisel, textiel, boeken levensmiddelen enz. aan de man te brengen. Verder waren er leuke at tracties voor de jeugd zoals balgooien, knikkerschieten en een grabbelton^ waarvoor enorme belangstelling be stond. Zelfs was er een mini-wissel kantoor. De verkoop verliep zo vlot, dat op wat textiel na, om half vyf gesloten kon worden Morgenavond is er op het terrein Oosthaven weer een groot openlucht bal met twee beatbands. SASSENHEIM Zaterdag hield „de Blauwband" een vlucht vanaf St. Quentin. In concours 204 jonge duiven. Gelost om 7.30 u. Aankomst eerste duif 11.05.31 u. Uitslag: Gebr. v. d. Krogt 1; G. Rewijk 2 10; W v. d. Zwart 3; L. J. Drost 4; G. Ammer- laan 5; J. Kruik 6; J. Wowijs 7; A. Schrama 8; T. v. Haaster 9. KATWIJK Voor het examen in ternationale bepalingen ter voorko ming van aanvaringen op zee zijn in Den Haag W. van Duyn van de WR 7 en M. H. van der Mairel van de KW 30 geslaagd. Beiden zijn leerlingen van de Viseer i j school. NorthW. Hypotheekbank dit jaar geen dividend AMSTERDAM Aangezien de winst en verliesrekening van de Northwestern and Pacific Hypotheekbank N.V. en haar zustervennootschap geen saldi aangeven, zal over dit boekjaar geen dividend wor den uitgekeerd (v.j. resp. 9 en 8 pet.). In 1964 werd de Northwestern Financie- rings Maatschappij N.V. opgericht met het doel de activiteiten -in Nederland ta ontplooien. Men kwam in contact met de groep CHFCBF (Centraal Hypothekenionds Centraal Beleggingsfonds). Toen de CHF-groep haar bouwbelan- gen uitbreidde, onder meer door het ge hele belang in de Nijibouw N.V. over te nemen, en ongeveer terzelfder tijd eaa stagnatie in de verkoop van gefinancier de nieuwbouwprojecten optrad, ontston den dusdanige liquiditeitsspanningen, dat de CHF-groep haar financieringsver plichtingen nauwelijks kon nakomen, ge volgd door faillissement. Alhoewel bij de thans lopende afwikke ling van een aantal projecten zich nog moeilijkheden voordoen, waarbij vrij aanzienlijke bedragen kunnen zijn ge moeid, zijn naar het zich thans laat aanzien de te treffen voorzieningen, t.w. de twee miljoen gulden voor afschrij ving en één miljoen gulden voor reserve ring, voldoende om tot een redelijke ex- ploitaite te kunnen komen van de inge kochte en nog in te kopen onderpanden. Deze ontwikkeling heeft tot gevolg, dat de ondernemingen in Nederland in hoofdzaak een holding zullen worden kleinere onroerend goed maatschap pijen. Een toekomstige inkrimping van het bedrijf hier te lande zal dan ook zeer waarschijnlijk zijn, aldus de raad van commissarissen, onder voorzitterschap van de oud-burgemeester van Amster dam. mr, G. van Hall Zeer groot aantal faillissementen DEN HAAG Volgens voorlopige cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in de eerste helft van dit jaar 1.198 faillissementen uitgespro ken tegen 929 in het eerste halfjaar 1966 !9 procent). Een dergelijk hoog cij fer werd sedert de tweede wereldoorlog nna niet bereikt. Alleen in 1951 (1.030) in 1952 (1.110) kwam het boven de 0. De maandcijfers waren als volgt: januari 200 (v.j. 132), februari 198 (113) maart 221 (99). april 194 (158), mei 1?Ó (158) en juni 215 (169). Voor de bedrijfsklassen landbouw en visserij tezamen liep het cijfer terug tot 24 (33). De bouwnijverheid vertoonde stijging van 207 tot 224 8 procent) le overige nijverheid en ambacht van 166 tot 280 69 procent Handel- en bank- en verzekeringswezen tezamen na me van 235 tot 329 (-(- 40 procent) en vervoers- en opslagbedrijven van 70 tot 85 21 procent). In de sector dienstverlening steeg het cijfer van 97 tot 124 28 procent). Per 100.000 inwoners bedroeg het aan tal uitgesproken faillissementen over het eerste halfjaar 9.6 tegen 7,5 in do eerste helft van 1966. Voor de provincies liep dit verhoudingscijfer uiteen van 5,1 in Groningen tot 15.5 in Limburg. Behalve laatstgenoemde provincie kwamen ooi: Gelderland (10,3) en Noord-Brabant (10.1) boven het gemiddelde. Van de 15 gemeenten mei meer dan 100000 inwoners waren er 7 met een verhoudingscijfer hoger dan het gemid delde. Aan de top 9tond Arnhem (16.3) gevolgd door Nijmegen (15.3). Amster dam (12.7), Breda (12.6), Rotterdam (11,3), Enschede (11,0) en Haarlem (110)

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4