TV RADIO MILLY NAAR SCOTT NIET ENGELAND TV-oorlog in Haarlem BB mag putten uit lichtingen 1957-1965 de stad en dokter Moore en Lunar Orbiter 5 gelanceerd AMERIKANEN VERRUKT l ttgaro .s rokjes ver boven de knieën Mis met miss Zes Duitsers bij Luik omgekomen WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 Bezinning er één autobestuurder, brom fietser of andere weggebruiker zijn geweest, die niet even tot bezin ning kwam terwijl de VARA gister avond die gesprekken met invali den voor het leven tengevolge van verkeersongelukken", uitzond? Zo treffend en onopgesmukt, zo zonder doorzichtige bijbedoelingen werd er eenvoudigweg gepraat over heden c toekomst, dat men wel móést denken: .X-aat ik toch voorzichtig of nog voorzichtiger zijn op de weg!" De reportages van Achter het nieuws hadden dit programma-on derdeel niet beter kunnen maken. Er werd geen diepe tragiek gede monstreerd en juist daarom drong deze zich onweerhoudbaar op. Een uitstekend idee. voortreffelijk uitgewerkt. Een ernstige waarschu wing zonder één belerend woord en daarmee een hoog te waarderen bij drage voor de veilig-verkeersactie. Warm Nadat men de frisse politieroman- tiek van de BBC (nog altijd geba seerd op ware gebeurtenissen) via een aflevering van Z-cars opnieuw had kunnen proeven, mocht iedere kijker naar de warme schouwburg zaal in Hoogeveen, waar de jasjes al waren uitgetrokken eer de came ra's gingen werken om de show „De jaren vijftig" direct uit te zenden (zij het niet zonder enige technische storingen). Daar was Ronny Tober helemaal op dreef met zijn oude Amerikaanse liedjes waarmee hij eenmaal overzee triomfen vierde en die hij beter zingt dan de Nederlandse, en daar ont moetten we Shirley weer eens, die bewees dat zij ook oude toppers voorbeeldig kan zingen en dat haar stem steeds vooruit gaat. Tussen de Nederlandse sterren be vond zich Rocco Granata met Ita liaanse liefdesliedjes: Frits Rade- macher die nog camera-vreemd is zong zijn bewonderde en omstreden Limburgse weemoed en humor en in de rij van vocalisten die elkaar vlot opvolgden troffen we ook Tante (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Ik ben diep te leurgesteld tot twee keer toe en ik zou al mijn collega's willen aanraden toch uiterst voorzichtig te zijn met buitenlandse managers. Er zijn na tuurlijk wel goede bij, maar ook op lichters. Ik kan er nu van meepraten. Neen, mijn verhuizing naar Engeland gaat niet door. ook mijn toernee door Scandinavië niet... dat zijn de resulta- Dit vertelde Millv Scott gistermid- 1 dag in KRO's radioprogramma Pizzi- cato aan presentator Lex Lammen (ook bekend uit NCRV's tv-actualitei- tenrubriek Attentie). Haar grieven gaan diep. De Engelse manager die zich naar later bleek meermalen aan oplichting heeft schuldig gemaakt en zich van diverse namen bedient, had het Milly zo mooi voorgespiegeld: een contract van drie jaren optreden in het Savoy (nachtclub) en het maken van veel platen, voor 20.000 per Waterdicht KAAP KENNEDY Vanaf Kaap Kennedy is gisteren de vijfde en laatste Lunar Orbiter fotosatelliet ge lanceerd, die foto's moet nemen van het maanoppervlak, vanuit een baan rond de maan. van Amsterdams binnenstad hoog hielden en de zaal in het noorden des lands best meekregen. Gezellig Gezelligheid bracht de pas uit Australië teruggekeerde Bernard Drukker op het pijploze orgel met zijn meezingertjes en al luisterende bedachten wij, dat de jaren vijftig toch alweer lang voorbij zijn, want sommige liedjes zijn beladen met verre herineringen. En dat is juist het aardige ervan als men ze nog eens hoort. Zij het dan in een show die zelf in entourage weinig afwis- Leen en Johnny Jordaan, die de eer seling had te bieden. (Vai moderedactrice) PARIJS Emanuel Ungaro, die als assistent van André Cour- règes in de modewereld naam kreeg, heeft in roem zijn leer meester reeds overvleugeld. De samenwerkingheeft trouwens maar kort geduurd en Ungaro gaat heel zeker zijn weg alleen verder. Nu heeft hij zich geves tigd in een klein maar zeer ver fijnd huis aan de Avenue Mon taigne, die beroemd is geworden doordat Christian Dior daar do micilie koos. Zijn salon is klein met een wonder lijke witte wand van plastic met daarachter een glazen muur in ijzer werk gevat. Een klein driehoekig po dium was door witte plastic repen van de kleedruimte afgescheiden. En door die fladders verschenen de man nequins onder de tonen van beatmu- ziek. Ze wandelden niet de zaal in, maar bleven op het podium en lie pen, sprongen, stonden en keerden zich, zodat men heel goed de kleding kon beoordelen. Kleding die voor de jeugd is. Rok jes zo'n vijftien centimeter boven de knie. Geen romantisch tintje eraan, maar fris en vrolijk, bijna sportief. De Amerikaanse inkopers, de mees ten zo boven de vijftig, klapten en riepen telkens de modellen terug om nog eens beter te kunnen zien. De Amerikaanse jeugd wacht misschien wel een Ungaro-rage. Ook hier wer den lange laarzen gedragen, maar ze lieten enkele centimeters dij onder de rokzoom vrij. KNIEBROEK De japonnen doen heel verfijnd denken aan schaatsenrijdsters- kostuumpjes met even klokkende rok of een plooirokje. De lijfjes zijn dik wijls vrij lang. Onder de geruite man tels werden strakke kniebroeken ge dragen. Bontmantels van gevlekt veu- honorarium me wel griezelig hoog. Het is bij informatie gebleken, dat er helemaal geen werk voor me is. Maar hij kan procederen over contract breuk en dan heb ik gelukkig vier getuigen. Hij hoeft me niets te ver goeden, als ik maar van hem af Alzo... Milly verhuist niet naar En geland maar blijft in Amsterdam, waar zij een eigen bar wil openen: „Daarmee ben ik al vijf jaar bezig en als ik slaag kan ik verder altijd thuisblijven!" Ook was er sprake van, dat ze met Edmundo Ross een toernee door Scan dinavië zou maken: „Via mijn Deerise impresario. Hij engageerde mij en Edmundo, die ik wel viermaal aan de telefoon heb gehad. Edmundo had er een orkest van 18 man voor beschik baar. En toen bleek er opeens hele maal geen toernee te zijn afgespro ken... nee, met buitenlandse impresa rio's kan je niet voorzichtig genoeg zijn!" Arme Milly. OIRSCHOT De Rotterdammer M. L. Trijzelaar (16) is gisteren bij Oirschot toen hij de weg met zijn bromfiets wilde oversteken door een auto gegrepen en gedood. Zijn 17-jari- ge duo-passagiere, eveneens uit Rot terdam, sprong nog bijtijds van de bromfiets en bekwam geen letsel. (Van i onzer verslaggevers) HAARLEM Nog vóór Nederland zijn kleurenprogramma's krijgt, is er al een kleuren-tv-slag. De Haarlem se radiohandelaar J. J. Blom start 20 augustus een verkoopactie, waarbij kleurentelevisietoestellen worden aangeboden voor iets meer dan 1600 gulden. De prijs bij andere handela ren varieert van 2500 tot 3000 gul- De heer Blom heeft de actie tot 20 augustus geheim willen houden, maar is daarin niet geslaagd: zijn plannen lekten uit nadat hij een advertentie in een landelijk dagblad had ge plaatst. Volgens de handelaar worden de toestellen rechtstreeks uit Duitsland geïmporteerd. Hoe hij ze importeert, wil hij niet zeggen. Bij de plaatselijke radiohandel heeft het initiatief van de heer Blom ongenoegen gewekt. Sinds hij een paar maanden zijn zaak Moderno be gon, heeft hij zijn concurrenten al meer tegen de haren ingestreken door radio's, scheerapparaten en an dere tv-toestellen van bekende mer ken ver beneden de gangbare prijzen te verkopen. Volgens de concurrentie is het niet mogelijk in Duitsland tv-toestellen onder de 1500 DM te krijgen. „Al haal je ze zonder betaling over de grens, dan nóg kun je er geen winst op maken." KLEINER AANTAL OP HERHALING DEN HAAG De buiten- 1 gewoon dienstplichtigen van de lichtingen 1957 tot en met 1965 zullen worden aangewezen voor de noodwachtplicht bij de Be scherming Burgerbevolking. De overheidsdiensten van de BB konden het laatste half jaar slechts putten aan het aantal be schikbare buitengewoon dienst plichtigen van de lichting 1966. Thans blijkt dit aantal onvol doende te zijn. Buitengewoon dienstplichtigen zijn zii, die na de diensttijd niet meer voor herhaling worden opgeroepen. len of kalfsvel waren gecombineerd met rokjes van hetzelfde bont. Alle mantels sloten met gespen, een rijtje onder elkaar. De wollen mantels hadden een laag opgezette ceintuur. Worden er geen hoge laar zen gedragen dan hebben de manne quins witte kousen met een ruitmo- tief of met ajourwerk, waarvan de gaten ongewoon groot zijn. Het is wel leuk, mits de draagster de allure heeft om deze bijzondere kleren te dragen. Niet leuk vonden we de bolle broekjes met kant, ge maakt van gefronste zijde waarschijn lijk, die bij enige jurkjes getoond werden. Een collectie dus, die gereserveerd blijft voor de jonkheid. Toch interes sant genoeg om er kennis van te ne men. De Franse modepers was una niem geestdriftig, maar op een ande re wijze dan de Amerikanen. Haar lof gold meer de mooie lijn, de perfec te snit. maar men keek toch wat scep tisch bij de gedachte dat Ungaro's mode een Parijse mode zou worden. Tenslotte is de Franse vrouw heel zuinig en bedachtzaam en voorzichtig met experimente ren. Maar wie weet of straks Ungaro's mode toch niet via Amerika weer naar Europa zal terugwaaien? LUIK Gistermiddag heeft een Franse vrachtwagen, op weg van Rot terdam naar Herstal, een Duitse per sonenauto verpletterd. Zes inzittenden van de personenauto kwamen om: een man. twee vrouwen en drie kinderen. Een vierde kind werd zwaar gewond. De vrachtauto was na een slippartij op het andere weggedeelte geraakt. De De 23-jarige Reita Faria uit India, die bij de laatste verkiezingen tot Miss World werd gekroond, is op gehouden met de afwerking van- haar programma, omdat de organi satoren volgens haar geen goede contracten hebben afgesloten en niet voor voldoende begeleiding hebben gezorgd. Op de foto zien we „miss World" in Londen. De minister van buitenlandse zaken, mr. Beernink, heeft besloten dat de buitengewoon dienstplichtigen van genoemde lichtingen met ingang van 1 januari volgend jaar door de ge meenten waar ze wonen, kunnen worden opgeroepen als noodwacht- plichtige. Het is niet zo dat alle buitenge woon dienstplichtigen van genoemde lichtingen nu ook zullen worden op geroepen. Al naar gelang de behoefte zullen in de diverse BB-kringen, waarvan er vijftig zijn, te beginnen met de jongste lichting (1965), een aantal jongemannen een oproep krij gen. Hierbij zal, naar voor de hand ligt, volgens alfabet worden gewerkt. Een BB-plichtnoodwachter moet per seizoen een aantal malen op oefenavonden verschijnen, waar zo wel de theorie als de praktijk van het werk van de BB wordt bijge bracht. Soms zijn er oefeningen in groter verband, waarvoor men een dag zijn burgerwerk in de steek moet laten. Een ander (opwekkender) nieuw tje is dat de minister van defensie, Den Toom. uit bezuinigingsoverwe gingen heeft besloten dit jaar vijfdui zend dienstplichtigen minder dan normaal voor herhaling op te roepen. Dit betekent, dat de diverse legeron derdelen tijdens herhalingsoefenin gen het met een compagnie of pelo ton minder moeten doen dan nor maal. Voorts zullen degenen, die in sep tember en oktober voor herhaling op moeten komen om dezelfde reden de duur van deze oefening met een week zien bekort. Het gaat hier om vierduizend man. Hoewel gehoopt wordt dat dit een maatregel is voor een keer, is het niet uitgesloten dat hiertoe nog wel "ens zal moeten worden overgegaan. Eiland Man wil ona fhankelijkheid DOUGLAS Het eiland Man, tus- n Engeland en Ierland, heeft zijn parlement van vakantie teruggeroe- om te gaan spreken over het verkrijgen van onafhankelijkheid vari Engeland. De 48.000 fnwoners van dit eiland zijn het niet eens met het Britse ver bod op piratenzenders, dat op 15 au gustus van kracht wordt. Het eiland heeft een binnenlands uitgeschreven voor dinsdag a.s. Een bestuur. De speciale bijeenkomst is van de Engelse piratenzenders zendt vanaf een schip dat bij het eiland voor anker ligt. Een beruchte Pakistaanse ban diet, gezocht in verband met de moord op 48 mensen, is gisteren na een vuurgevecht met de politie gear resteerd. tlnitr /'I tf ai hu 1 tut n ff Een foto zoals men er zelden ziet: drie van onze beste komieken bij elkaar: van links naar rechts Joop Do- derer, Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer in de Engelse klucht „Wat krijgen we nou?", waarvan de NCRV al opnamen heeft gemaakt en die op 14 oktober ia Ned. 1 wordt vertoond. Joop Doderer speelt in deze klucht een vierling met aparte hebbelijkheden, waardoor hij steeds gedaante verwisselingen moet ondergaan. De vierde komische acteur in deze klucht is Rien van Nunen: hij is de papa een niet meer zo jonge dochter (Ingeborg Elsevier) aan de man moet worden gebracht en dat zorgt r de nodige verwikkelingen, vooral als er dan nog vreemdsoortige vierling in 't spel is. VANAVOND TE ZIEN r sprookje uit Amerika: Repelsteeltje, r Katherine Hepburn in de film „Hij, zij en de petticoat": humor over het Oost-West-profoleem. r Requiem voor een groot volk: Amerikaanse film over de goede rol van de Indianen bij de trek naar het westen in de vorige eeuw. Ned. 2 AVRO r tekenfilm The Beatles, r paardensport en boksen r Wild West-film. eformeerde Zendlnsrsbond. ;rio. 17.00 Stereo: Metropole-or- nuzlek. 18.10 Sportrubrlclc. loonmuzlek.' 18 10 Cabaretpro- S?-1 cht"pfate n or o° erlandsé hitparade VANAVOND TE HOREN r Leger des Heilsmuziek. r symfonie-muziek op de plaat, r drs. J. M. C. Hagenaar uit Rotterdam t derland-havenland". ir lichte muziek. uur .amusementsprogramma. uur prijsbellen naar de studio. 10.55 uur BRT-uitvoering van Ponse's vioolconcert. 11.20 uur jazzmagazine. OPGAVE vakantie-adres Dringend verzoek, uw vakantie-adres via de uit de krant geknipte bon Indien deze schriftelijke 14 In de lift stond hij tegen andere m nsen aangeperst, dichter dan hij ooit bij vrienden stond, hij trachtte zijn afkeer van het lichamelijke contact te overwinnen door te blijven nadenken over het verschil tussen een praktijk in de stad en op het platteland. Hij woog het een tegen het andere af en vond dat de stedeling in menig opzicht in het voordeel was. De beste geleerden en ziekenhuizen. Veel onderzoek, gemakkelijk transport en dat was niet het minste als je naging dat *een plattelandsdokter een actieradius van een 45 km moest hebben, nacht en dag, in weer en wind. Was er ergens evenwicht? Terwijl hij hier nog over nadaoht, stapte hij uit de lift èn liep hij onder de belangrijke leiding van de piccolo een gang in. Veel hing er vanaf of je het bekeek van het standpunt van de dokter of de patiënt uit en dokter Moore wist niet te kiezen. Je zou tot de slotsom kunnen komen dat de stadsdokter de ziekte behandelde, niet de patiënt, terwijl de plattelandsdokter de patiënt behandelde en al het mogelijke deed, onder moeilijker omstandigheden, om de ziekte te bestrijden. Dat was natuurlijk wel erg simpel gezien. Zoals Howard Perkins echter had on derstreept, veranderde het karakter van de plattelandsprak tijk. Misschien zou er een tijd komen, hoewel niet in zijn tijd, maar in die van een nieuwe medische generatie, dat er meer evenwicht zou zijn. Toen hij zijn kamer binnenging zag hij tot zijn spijt dat het een moderne kamer was geworden, even meedogenloos toegetakeld als de hal. De piccolo zette zijn koffer neer, draaide de schakelaar van de luchtverv rser om, nog een van de televisie, aanvaardde zijn fooi en verliet snel en zwierig het vertrek. Dokter Moore keek argwanend naar de bank van kunststof waarop hij nauwelijks zou durven slapen, draaide zich toen snel om en zette de televisie af op het ogenblik dat deze begon te bulderen, liep naar de schakelaar van de luchtverversing en draaide hem om, probeerde tevens het raam te openen. Het zat potdicht. Hij zuchtte en zette de luchtverversing weer aan. Hij nam het enorme telefoonboek van Manhattan en ging het telefoonnummer van zijn vroegere studiegenoot in de medicijnen, dokter Adam Fairchild opzoeken. Met het boek op zijn knieën probeerde hij het toestel zo neer te etten dat hij op de bank kon zitten, terwijl hij telefoneerde, maar de draad was te kort. Men veronderstelde zeker dat de gasten achter over op de bank gingen liggen met het toestel op hun Terwijl hij wachtte, ontdekte hij een klein metalen plaatje op de arm van de bank, vlak onder een voorwerp dat het meest leek op het handvat van een voorsnijmes. Hij leunde voorover en las: Om deze bank in een bed te veranderen, moet men het handvat naar voren trekken tot in de gleuf. Trek daarna naar rechts tot een klik wordt gehoord en het handvat vast zit. Hij was zo afgeleid dat de stem „met het bureau van de dokter" hem pas tot de werkelijkheid terugbracht. Dokter Fairchild scheen met een patiënt bezig te zijn en ljon niet gestoord worden. Dokter Moore zei dat hij later zou terugbellen, zette de telefoon weer in de hoëk, stond op, greep de handel stevig vast en trok. De voorkant van de bank klapte op, gleed terug en de andere kant kwam boven, een gemakkelijk bed. Hij keek dit wonder even aan, zijn ogen begonnen te schitteren. „Verdraaid!" mompelde hij. Moore liet het bed voor wat het was en ging uitpakken, zijn 'toiletgerei legde hij in een kleine badkamer waar een bijna klinische zindelijkheid heerste. Onderuit zijn koffer haalde hij een flesje Scotch en ging op zoek naar een beker die hij in de badkamerkast vond, ingepakt in cellofaan. Hij schonk een bescheiden glaasje voor zichzelf in, negeerde een fles ijswater, liet water uit de kraan in het glas lopen en ging ermee naar de kamer terug, Hij stond voor het raam met het glas in zijn hand, keek. uit over de luchtververser naar een stad die nooit bekend voor hem was geweest en die hij nu zelfs niet herkende. Net als het weefsel van het lichaam, dat zich om de zeven jaar vernieuwt, zo zag de structuur van de straten eruit, evenwel zonder ooit te veranderen. Er hing een lichte mist waardoor de zon begon te dringen en rose stralen wierp óver de East River, net een slagader. Hij dronk zijn glas leeg, zette het op het kastje van de luchtververser en keek om naar zijn kamer. Hij had een verwonderde blik. Voor het eerst drong het langzaam tot dokter Moore door dat hij niets te doen had. En dan onmiddellijk daarna alsof het nietsdoen hem dit deed beseffen, deed hij zijn tweede ontdekking: hij was ontzettend moe. Hij was vermoeider dan na een dag' werken. Het leek wel of zijn lichaam ging beven. Met moeite liep hij de kamer door en ging op dt rand van het bed zitten, boog zich voorover, liet zijn handen slap tussen zijn knieën han gen en dacht aan de mogelijke oorzaak van de vermoeidheid die hem had overvallen. Hij had jaren achtereen hard ge werkt, te hard en zich te weinig rust gegund, daar was hij oververmoeid van geworden en het was plotseling te veel geworden. Hij werd zelfs moe van de diagnose van zichzelf, hij maakte zijn schoenen langzaam los en trok ze uit. Toen strekte hij zich uit op het bed en viel direct in slaap. Wordt vervolgd I I M HET ELECTEOMA&NETI&CH\> VEU> VAN MON PAK l<=> PAAe WEU T&ÓEN BESTAND. MAAR IK MOET DIE ROBOT TE fAKKEN 2IEN TE KR'AGENJJT SUKKELTJE EN BRUUNKE Maar Jats zet de hoed op de vensterbank een hoog raampje, zou je wel willen hè, r dan zelf mee naar de tovenaar hollen!" Stikkel- tje is verontwaardigd. „Nietes: ik wil alleen...". Maar dan bedenkt hij, dat het GEHEIM is wat de tovenaar vertelde over het „schokje" Buiten beraadslagen de vriendjes samen. „Kon den we er maar éven vlakbij komen, om het „schokje" te voelen!" zegt Stikkeltje spijtig. Bruunke zucht: „Maar als Jats nu niet WIL?!" Peinzend over een oplossing van de moeilijk heid lopen ze verder. Dan horen ze een woedende slem: Jats komt hen achterna! „Wat zou hij wil len?" vragen de vriendjes zich af

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6