AANTAL ONGELUKKEN BIJ WATERSPORT DALEND Nieuw record van Dick Langerhorst Oproep Soedan: front maken tegen Israël alles goed eni wel Pearson: Canada duldt geen Franse inmenging „Johnson wil bombarderen staken" J. Speelman wordt lid KC zaterdagvoetbal 5 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 Voldoende ruimte voor rustzoekers ledereen, altijd, overal! (Van i i onzer verslaggevers) AMSTERDAM Zeilen is moeilijk, moeilijker dan autorijden, maar veel minder gevaarlijk. Dat blijkt uit het geringe aantal ongelukken in de laatste 12 jaar: in die periode werden slechts 13 slachtoffers genoteerd. In vergelijking met het wegverkeer een zeer gering aantal. Tot deze conclusie komt watersport consulent B. J. F. Stijger, adviseur voor de ANWB en de watersportbon den KVNWV en NKB. De uitspraak stoelt op de resultaten van een onder zoek, dat hij samen met de rijkspolitie (te water instelde. Een ander gegeven, dat uit het on derzoek naar voren komt, is, dat het aantal ongelukken ondanks het geste gen aantal plezierjachten niet om hoog gaat, zelfs niet in absolute getal len. Er is zelfs een lichte daling merkbaar. Het aantal jachten wordt op het ogenblik geschat op 80.000 (roeiboten en kano's niet meegerekend). Elk jaar gaat dit aantal met tien procent ver der omhoog. Deze forse stijging heeft wel tot gevolg gehad, dat bepaalde wa tersportgebieden de laatste jaren aan zienlijk drukker zijn geworden. Loosdrecht, de Kaag, de Kralingse en de Bergseplas, het Nieuwe Meer en het Paterwoldsemeer springen er wat dit betreft duidelijk uit. „Maar", zegt dc heer Stijger, „dit hoeft niet direct verontrustend te zijn. Men praat zo gauw over tekort aan ruimte, maar vergeet dat velen die drukte dikwijls zoeken. Wie nog rustig wil zeilen, heeft daarvoor in ons land nog alle gelegenheid. Het Veerse Meer, de Brielse Maas en het Veluwemcer zijn maar een paar voor beelden". Arabische ministers bijeen CHARTOEM De conferen tie van ministers van buiten landse zaken van Arabische lan den is gisteren in Chartoem be gonnen met een oproep van Soedan een verenigd Arabisch front te vormen tegen „zionis- tisch-imperialistische agres- Mahgoeb, premier tevens minister van buitenlandse zaken van Soedan zei, dat men moet besluiten tot geza- Vakantiegeld (3) Het schijnt de heer Zijderveld uit Zwijndrecht nogal zwaar op de maag te liggen dat niet georganiseerde werk nemers in het bouwbedrijf betiteld worden als profiteurs. Maar een ande re benaming is er in dit geval niet; nadelig is het toch zeker niet. De orga nisatie vindt deze manier van uitbeta len heel gewoon, al geeft het veel ver antwoording. Weet de heer Zijderveld wel dat dit een groot stuk sociaal werk is, dat door overleg tot stand gekomen is? En waar ze in Amerika jaloers op zijn? Zwijndrecht K. Versteeg Avondmaal en mis Daar er reeds lang sprake is van principiële erkenning van de H. Doop tussen de kerken der reformatie en de r.k. kerk is een nader gesprek tussen de hervormde kerk en de r.k. kerk niet verwerpelijk. Een volgend gesprek zal over 'het gemengde huwe lijk gaan en het is te hopen dat van hervormde ziide duidelijke taal ge hoord zal worden. Het derde gesprek zal DV gaan over de erkenning van eikaars Avondmaal. Een erkenning van de mis als „her haald Offer van Christus" is echter onmogelijk. Christus is eenmaal gestor- ven en heeft in eeuwigheid volmaakt degenen die geheiligd worded. Zo leert het ons de Bijbel en daarom verwer pen wij de mis als afgoderij, al mag dit laatste wel niet meer gezegd wor den volgens degenen, die geen grenzen meer zien tussen Rome en Reformatie. Wanneer wij de „hostie" vereren, onte- ren wij de levende Christus. Rotterdam P. Buitelaar Hulde uaarne zou ik vanaf deze plaats de ANWB eens in het zonnetje willen zetten. Op vakantie in het buitenland viel het mij weer eens op. dat de Nederlandse wegwijzers „ver boven andere uitsteken"! Of je nu in Duitsland, België of Frankrijk komt. het is allemaal (letterlijk en figuur lijk) „laag bij de grond" en daardoor rijdt men dikwijls onnodig een ver keerde weg in, met het gevolg dat men er de eerste kilometers soms niet meer afkomt. Het is dan echt een vera deming als je Nederland weer binnen rijdt en je ziet hoog langs de kant de zeer overzichtelijke borden van onze ANWB. Hulde. Den Haag A. P. Willemse menlijke actie teneinde alle sporen van deze agressie uit te wissen. De bijeenkomst heeft tot doel een solider Arabisch front te bouwen te gen Israël en landen als Engeland, de VS en West-Duitsland, die volgens sommige Arabische landen Israël bij de oorlog hebben geholpen. De ministers zullen ook praten over de oliepolitiek ten opzichte van de landen die Israël hebben gesteund. Waarnemers geloven dat het een touwtrekken zal worden tussen de fel le en gematigde Arabieren. Landen als Saoedie-Arabië, Koeweit en Libië hebben al te kennen gegeven, dat het olie-embargo, dat de financiële-in- komstenkraan heeft dichtgedraaid, een te zware belasting voor de schat kist gaat vormen. Aan het begin van de conferentie deed zich al een incident voor. De Tunisische minister van justitie, Mon- gi Slim, maakte bezwaar tegen de aanwezigheid van Sjoekairy, leider van de organisatie voor de bevrijding van Palestina. Volgens Slim mocht Sjoekairy niet aan de conferentie deelnemen, omdat hij geen minister was. Bovendien had de Palestijnse leider gezegd dat de Arabische staten de betrekkingen met de VS, Engeland en de Bondsrepubliek moeten verbre ken en hun eigendommen moeten na tionaliseren. Slim noemde deze uitla ting „onverantwoord". Deelen vierde in Ronde Joegoslavië KRAGUJEVAC De Pool Ma- cyszyn heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Joegoslavië gewon nen. De Nederlander Wim Deelen ein digde met 14 seconden achterstand op de winnaar als zesde. Het peloton met de Nederlandse renners Bravenboer, v. d. Klooster, Barendregt, Kroonen, Legierse en •Van der Burgh kwam met een ach terstand van twee minuten en een seconde over de eindstreep. SCHOTEN Henk Nijdam is dinsdag tweede geworden in een in ternationale wielerwedstrijd te Scho ten (België). Nijdam ging dertig se conden na de Belg Paul in 't Ven over de streep. RENNES Roger Pingeon, win naar van de Ronde van Frankrijk 1967, is dinsdagavond te Rennes eerste geworden in een internationale wedstrijd over 100 km. De Fransman ging na 2 uur 34 minuten en 4 secon den over de streep. De Nederlander Jan Janssen werd met 1 minuut 35 seconden achterstand vierde. Nederlandse scheidsrechters naar buitenland DEN HAAG In de volgende wedstrijden, die worden gespeeld in het kader van de voetbaltornooien om de Europese beker voor landskam pioenen en bekerwinnaars, zullen Ne derlandse scheidsrechters als arbiter fungeren: DundalkVasas Boedapest (landskampioenen) de heer L. v. d. Ravens (grensrechters A. J. Bentvelt- zen en F. P. Derks), AberdeenReyk javik (bekerwinnaars) de heer A. Al- brecht (grensrechters H. Pijper en H. H. J. Vlug), Shamrock Rovers^—Car diff City (bekerwinnaars) de heer P. P. Roomer (grensrechters L. W. v. d. Kroft en T. Muis). Vooral het Veerse Meer met zijn negen jachthavens biedt ruimte ge noeg. Op het ogenblik heeft men in de havens zelfs nog ruimte over. De Brielse Maas heeft ruimte tekort, maar aan- de oplossing van dit pro bleem wordt gewerkt. Wat het Veluwemeer betreft: daar is de laatste jaren een forse toeloop ontstaan. Elburg en Harderwijk zijn overvolle havens geworden. De nu in aanbouw zijnde nieuwe jachthaven van Harderwijk, die een van de grootste van ons land moet worden, moet deze stroom in de naaste toe komst opvangen. Ligplaatsen Een groter probleem vormen de lig plaatsen: de plaatsen, waar de wa tersporter op zijn tochten kan aanleg gen. De moeilijkheid is, dat grote ge deelten van de oeverstroken in bezit zijn van particulieren. En die laten niet graag toeristen toe. Maar ook hieraan wordt voortva rend gewerkt. De heer Stijger: voor al de recreatieschappen Brielse Maas en Veersemeer, het plassenschap Loosdrecht en (in Friesland) de Mar- rekrite doen uitstekend werk en hebben al grote stukken oever voor de waterrecreatie kunnen bemachti gen. Het gaat uiteindelijk maar om een strook van enkele meters breed. Wat tenslotte nog de ongelukken betreft: samen met de rijkspolitie te water heeft het bureau voor watertoe risme ANWB KVNWV NKB de fol der „Wenken voor de watersport" sa mengesteld. Vooral de beginner zal er veel leerzame adviezen in aantreffen, terwijl ook de geroutineerde wa tersporter nog vele van de wenken ter harte kan nemen. De folder is verkrijgbaar bij alle kantoren van de ANWB en bij de rijkspolitie te wa ter. Loos alarm op paleis op de Dam AMSTERDAM Een storing in het brandbeveiligingssysteem van het paleis op de Dam heeft gisteravond nogal wat spanning veroorzaakt op het drukke Amsterdamse plein. De brandwacht, die in de centrale sein- zaal van de brandweer het lichtje zag jpflikkeren dat betekent dat de alarm installatie in het paleis, in werking was getreden, sloeg groot'alarm en in de kortst mogelijke tijd stonden drie motorspuiten, twee ladderwagens, een personeehvagen en een gereed- schappenwagen. alsmede enkele poli tiewagens rond het paleis. Na een nauwgezet onderzoek bleek het loos alarm, mogelijk veroorzaakt door een wat zware donderslag. De brandweer trok uiteraard flinke belangstelling op het drukke plein in het centrum van Amsterdam. Vliehors weer open voor marine en luchtmacht DEN HAAG Met ingang van vandaag is het oefenterrein de Vlie-. hors op Vlieland weer opengesteld voor luchtmacht en marine. Het oefe nen met bommen wordt echter nog niet toegestaan. Hierover wordt nog overleg gepleegd met het ministerie van defensie. Een en ander is giste ren bekendgemaakt door een woord voerder van de luchtmachtvoorlich tingsdienst. De schouwburgzaal van hotel Dommering te Winschoten (900 zitplaatsen) is gistermiddag door brand verwoest. De brandweer wist het hotel zelf te behouden, maar de schade loopt in de tonnen, en het verlies is voor h$t uitgaansleven in wijde omtrek groot. Kort commentaar op verklaring De Gaulle OTTAWA/PARIJS Pre mier Pearson van Canada heeft gisteren in een verklaring van twee regels gereageerd op de regeringsverklaring van gene raal De Gaulle. Canada duldt geen inmenging van buitenaf in zijn binnenlandse aangelegen heden. Elk verder commentaar lijkt onder de huidige omstan digheden overbodig, zo luidde de verklaring. De premier zou diep gegriefd zijn over het jongste Franse communiqué waarin wordt gezegd dat Frankrijk de Franse Canadezen van Quebec zal steunen met het bereiken van de door henzelf gestelde vrijheidsdoelen. Hii zou echter na overleg met de kabinetsleden hebben besloten slechts een kort commentaar te ge ven in de hoop dat de gemoederen, door De Gaulles verklaring verhit, weer tot rust zullen komen. In Parijs heeft het onafhankelijke Franse blad Le Monde felle kritiek geleverd op de houding van De Gaul le. De hoofdredacteur, Hubert Beu- ve-Mery, deed een beroep op de te genstanders van de generaal zich spoedig te organiseren „met het oog op hun toekomstige verantwoordelijk- „Als zij niet oppassen kan het ge beuren, dat na de verdwijning van een oude leider die onverdraaglijk is geworden, de mensen diens vertrek betreuren". Hitier Tv-station meldt: NEW YORK President Johnson wil spoedig een vredes- gebaar maken tegenover Noord- Vietnam. Dit initatief moet sa menvallen met de presidents verkiezingen in Zuid-Vietnam in september. De Amerikaanse otnroepmaatschap- pij CBS zei gisteren in een tv-uitzen- ding dit te hebben gehoord van een Jioge zegsman in Washington. De kans zou groot zijn dat Johnson een bombardementspauze afkondigt voor na de verkiezingen. De theorie achter het besluit zou zijn dat de verkiezingen een bewijs moeten vor men voor de Amerikaanse bereidheid de Vietnamezen hun eigen zaken te laten behandelen. De bombardementspauze zou ook kunnen leiden tot een reactie van Noord-Vietpam om over vrede te pra ten, aldus CBS. De chefs van staven zouden fel gekant zijn tegen het plan maar minister van defensie McNama- ra zou erachter staan. Mekongdelta Inmiddels duurt de strijd in Viet nam voort. Bij hevige gevechten in de Mekongdelta, die vier dagen heb ben geduurd, zijn 350 Vietcongstrij- ders gedood. Zestien Amerikanen en 28 Zuidvietnamezen verloren het le ven. Terroristen van de Vietcong heb ben in de laatste week van juli 52 burgers gedood en 34 verwond. De Vietcong ontvoerdde 44 burgers. Honderdduizend officieren en manschappen hebben zich de afgelo pen drie jaar in de Verenigde Staten vrijwillig gemeld voor militaire dienst in Vietnam. Woordvoerders zei den dat dit een teken is dat deze mensen geloven in hetgeen de VS in dit gedeelte van de wereld doen. Opvolger H. Kattenberg benoemd DEN HAAG Het sectiebestuur zaterdagvoetbal heeft de heer J. Speelman uit Groningen benoemd tot lid van de landelijke keuze-commis sie zaterdagvoetbal. Hij volgt daar mee de heer H. Kattenberg uit Amersfoort op die zich onlangs om persoonlijke redenen terugtrok De heer Speelman, die 44 jaar en lid van de Groningse 2de klasser Oranje Nassau is, kwam driemaal uit voor het Noordelijke elftal. In zijn club verdedigde hij enige tijd het doel en speelde later spil. Sinds 1958 is de heer Speelman lid van de Noor delijke subcommissie. (Noot redactie: Met de benoeming van de heer Speelman gaat een lang gekoesterde wens van het Noordelijk zaterdagvoetbal in vervulling: een ei gen stem in het hoogste keuze-appa raat. De heer Speelman is iemand die door zijn genuanceerde staat van dienst en vurig enthousiasme voor het zaterdagvoetbal tot oordelen be voegd is. Toch vragen wij ons af of de keuze gelukkig is. De KC bestaat nu uit de heren H. Jonker (Den Haag), G. Fröhlich (Zwol le) en J. Speelman (Groningen) Op papier een uitstekende verdeling: West, Oost en Noord zijn nu in de KC Overwinningen voor tafeltennisjeugd VEJLE Op de Europese jeugdta- feltenniskampioenschappen, die in Vejle op Jutland worden gehouden, heeft dinsdag zowel het Nederlandse jongensteam als het Nederlandse meisjesteam een overwinning ge boekt. Het jongensteam versloeg Ita lië met 52 en het meisiesteam bleef met 30 de baas over Polen. Rusland heeft de Europese jeugdti- tel voor herenteams veroverd. De Russen versloegen in de eindstrijd de Hongaarse formatie met 5—2. Bij de meisjes werd Tsjecho-Slowakije Euro pees kampioene. De Tsjechische af vaardiging gaf in de finale Rusland geen kans: 30. vertegenwoordigd. Maar wie zo oor deelt ziet aan de werkelijkheid voor bij. Wémneer de heer Jonker illeen op draait voor West, dan betekent dit dat hij met de districten West I en West II over Zuid praten we d&n nog niet eens een veel groter arse naal van clubs onder zijn hoede heeft dan de andere twee heren. Tijdgebrek is er oorzaak van dat de heer Fröhlich niet in West kan bijspringen. Voor de heer Speelman moet zulks behoudens een enkele grote uitzondering al bij voorbaat als onmogelijk worden gekwalifi ceerd, Redelijker had het ons dan ook voorgekomen de heer Fröhlich met de supervisie van de districten Noord en Oost te belasten en in de plaats van de heer Kattenberg een persoon uit het centrum van het land te benoemen die zoals de heer Katten berg dat deed zowel in West, Oost als Zuid kan opereren. ML) teoden, de grondwerker J. Cre •recht, de belde Inzlt- het Zuiderziekenhuis lijk was teneinde de aandacht van de wereld te vestigen op een delicate si tuatie (van de Franse Canadezen) in uniform aan te komen op een oor logsschip, de leuze van voor onafhan kelijkheid ijverende extremisten te gebruiken en de sfeer van vrolijkheid op te roepen, welke in Parijs heerste toen de troepen van Hitier deze stad binnentrokken". Alleen het communistische blad l'Humanité steunde het omstreden op treden van De Gaulle. Dit blad vindt dat er een nieuwe Canadese grond wet moet komen. De reactie van de oppositiepartij en is echter gematigd. Zij zien in dat de situatie van de Franse Canadezen werkelijk reden tot bezorgdheid geeft. Maar de mattier waarop De Gaulle dit probleem wil oplossen wordt door hen afgekeurd. De linkse federatie van Frangois Mitterrand heeft intussen nogmaals aangedrongen op bijeenroeping van de parlementaire commissie van bui tenlandse zaken om van minister Cou- ve de Murville een verklaring over de zaak te horen. Methode QE THANT heeft het als secretaris- generaal van de Verenigde Na ties evenals zijn voorgangers tot nu toe verre van gemakkelijk gehad. Men kan gerust zeggen, dat hij een ondankbare taak heeft. Zijn voornaamste zorg (sinds hij voor een tweede ambtstermijn werd benoemd) is een eind te maken aan de strijd in Vietnam. De uitbreiding van de gevechten daar is voor hem dan ook bijzonder ontmoedigend. Temeer omdat hij zijn benoeming heeft aanvaard in de verwachting, dat met name de grote mogendhe den hem meer dan in het verleden in de gelegenheid zouden stellen, een bemiddelende rol te spelen. Het is echter de vraag, of Oe Thant zich van de juiste methoden bedient om de taak, die hij op zich heeft genomen, tot een goed einde te brengen. Daarbij laten we in het midden, of zijn visie een goede is. Grote internationale problemen kun nen niet worden opgelost door een der partijen openlijk onder druk te zetten. Een dergelijk optreden roept terecht weerstanden op. Dat is dan ook gebeurd, nadat Oe Thant zich over het hoofd van pre sident Johnson heen tot het Ameri kaanse publiek wendde om zijn kri tiek te spuien op de Vietnampolitiek van Washington. Oe Thant dient zich bewust te zijn, dat alleen de geheime diplomatie, waarvan zijn voorganger Hammer- skjoeld zo voortreffelijk gebruik maakte, in onze ingewikkelde inter nationale samenleving nog iets we zenlijks kan uitrichten. Zo'n tien jaar geleden - tapte ze voor het. eerst bij ons over de drem pel. Verliefd, verloofd en met trouw plannen als.... als eens het huis zon komen. Of de paar kamers. Ze vonden een huis. Niet in eer elitewijk, nee in een saaie straat, waar de huizen zich grauw rijer Binnen was het ook '«iet veel zaaks. Een vochtige duffe keuken, hokkige kamertjes, ramen die niet meeT open konden en toch tochten. Maar er was een dak, al lekte dat wel eens. En een huisdeur, al was die verveloos. Ze trokken erin. Sindsdien kregen we regelmatig verslag. Dat alles gewit was. Dat de deuren nu glad waren door opgezet te platen. De alkoof was uitgebro ken en nu een eethoek werd. Zo nu en dan hadden we wel een boodschap bij haar en bewonderden dan de woning, die van buiter grauw mocht ziin. maar binnen wel haast perfectionisme uitstraalde. Hoe ze het toch voor elkaar kre gen? Nu ja, als ze iets zelf niel konden was er altijd wel een zwa ger, een neef. een buurman, die er weet van had. En daar stonden we dan te kijken en te jenden, dar onze intellectuele familie tnrh maar wei nig praktische waarde had er wij zelf vele linkerhanden. In het voorjaar kwam de grote klap. De keuken werd omgevormd de gootsteen vervangen en als top punt van luxe werd de altijd uitslaande muur van tegels voorzien. Toen het klaar was zei ze: „Nou weet ik waar ik al die iaren voor gewerkt heb. Die mrtjes hier, die hebben het gedaan Dat ging in eer apart potje voor het huis" Waarmee we konden uitrekenen, dat er heel wat centjes op de mu ren, a&n de ramen rn in het hout werk waren gaan zitten. Een poos geleden was er iemand komen kijken naar de huizen. Ze hadden hem, wat frots, rondgeleid. Wel verteld van het verlangen naar een douchecel, van het dak dat toch nog altijd ergens lekte er hor- ze dat orobeerden te ondervangen. Nooit hadden ze gedroomd, dat het gevolg zou zijn: een huurverho ging van vijftien procent, omdat ze verleden jaar geen. opdag hadden gehad. Die vijftien urocent zijn voei tien guldens in de maand. Eén geval van de ?40 gezinnen die wonen in het blolk tussen Hoefka- de en Parallelweg, een trieste buuri aan de buitenkant Ze hebben natuurlijk in de buuit er druk over gepraat. En nu samen een protest gericht aan het ministe rie van volkshuisvesting. Tegen de huurverhoging. Ze vertelde het ons Natuurlijk de len ze mee. Zonder veel hoop Toen ze haar loon wegborg zei ze „Voor de extra huuren toen met een lachje om zichzelf: „Neem me maar niet kwalijk, maar de lol is er toch een beetje af." Nationale zwemkampioensehappen GRONINGEN Een nieuwe record-explosie van Dick Lan gerhorst heeft de openingsdag van de nationale zwemkam- pioenschapDen 19R7 in de riante Groninese Papiermolen het ca chet ffppevpn. dat ppn evene ment als dit veelbelovende prpstatjpo nn opn hreed vlak niet missen kan. 41® Mvoilf «n*le® ip Het hii dp Nederland Vomnm, nersnnnUike ROfl mpter vr«p «'m voor stond nif in vprhand met het uitge breid O'vmniseh nmeramma in Mexi- Ada Kok minder in vorm op de vriip sla» dan on-w.; u-u'om hü de dames niet. onder de tussentiid die zii vorig iaar bii de natinna'p kampi- oenschannen maakte O0o,>.fi tp^pn 10.16 8) Hopwel zii flink wprd opgp- iaaed door de verrassend sterk zwem mende Dollv Maanenman. 110 95 9) bleef zii zelfs boven de tiid van de ieugdzwemster Yvonne van Kuilen burg ri 021 0) VIJFDE RECORD Dick Laneerhorst daarpnteeen slaagde duidelijk Hij kwam tot zijn viifde recordverbptprine dif seizoen' 9.03.5 Veertien dagen geleden zwom T.aneerhorst in Oldenzaal nog 9 14 9 Wieger Mensonides. zeven iaar gele den een zwemmer van Olvmpische klasse, vierde ziin come-back met een titel op de 100 m. schoolslag in 1.12.5. De carrière van Mensonides leek na zijn mislukte Olympische Spe len van Tokio beëindigd. Daar hij zich echter ais roeier in Delft niet kan ontplooien zoekt hij het thans weer in de zwemsport. En gezien zijn na tionale titel niet zonder succes. Op driekwart van de baan lag Mensonides nog in derde positie ach ter Arthur van Oest. kampioen van vorig iaar. en Hans Snijkerman. In de laatstp tien meter kwam de grote snmna" dip hem brons bezorgde bij rio nivmpische Spplen van 1960 in Rome. Sniikprman canituleerde direct, Van Opst vocht terug, maar werd toch met een handslag verslagen: 1 125 tppen 1 12 6 De titel op de 100 m schoolslag dames was voor Kle- RW hel olt '"'-Mvemmpn werden en- U'kp tilden gemaakt. De rihertsen uit Emmcn ctiii de 100 meter nt> i On de 100 meter 'i de dames onder dc uitstagen 1 mn meter coNr.pi<;ias dames: T KV- nie R'molt 'O7PC) 120.1. 2. T'neke van Rheenen Waarden) 1.22.0, 3 Rita Ti ge'e er iRnhhen) 1.23.7. 4. Wilmy van Klieverik 'OZPC) 1.23.7, 5. Ellie Damhuis ro^Pf) 1.23.7. 6. Bea Swij- npnberg (77.PC) 1.25.0. ion Meter schools'ae heren: 1. Mensonides 'Zi- an) 112.5 Van Oest (Het IJ) 1 10 6 (serie 1 12.3). 3. Spijkerman 'FZ7.) 1 13.6 4 Sliphorst (Het IJ) 1.15?. 5. Snoor (DZV) 1.15.4. 6. Bartels (Zian) 1.15.7 800 m vrije slag heren: 1. Langer horst 'H7PC) 9 03.5 (nw. Ned. record - oude op zijn naam met 9.14.9). 2. Schans 'Vechtstreek) 9.25.8, 3. v. d. Veen fHPC) 9.39 8. 4. Verroen (Zian) 9 41.7 5 Jansen fWvchen) 9.42 3. 6. Dr0ot (7ins) 9 5i 2 800 meter vrije slag dames: 1. Ada Kok (Futen) 10.22.6. 2. Dolly Maa nenman (RZC 90) 10.25.9, 3. Betty Heukels (PSV) 10.32.7, 4. Corri'e Mulder (KNZB) 10.41.3, 5. Cora van de Veer (VZC) 10.44.6, 6. Carla Jans sen (Njord '59) 11.05.7. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5