Naakte onschuld zonder franje Weekagenda !?1 Reptielententoonstelling de eerste in Europa Variété in jeugddorp aan I oorschoterweg VERF In Oegstgeest: Nu toch een RK-ulo E VoorGERO CASSETTES ïIEUWE LE1DSE COURAN*] 3 VRIJDAG 28 JUIJ 1967 Vrijdag Noordwijk-Binnen Hervormde kerk. uur: orgelconcert Piet van Bgmond. Zaterdag (29 juli) Den Haag Zuideroark. 8 uur: Meet ie Stara, Dagelijks in Den Haag Circus-theater Scheveningen: tot en mei sept., 8.15 uur, musical Anatevka. Paviljoen-theater, tot en met 3l' aug maandags geen voorsteling) 8.30 u. show au Wim Sonneved) Maandag (31 juli) Luxor. Stationsweg 19, 10 uur commis- e jeugdvakantiebezigheden, Laurel en tardy in wonderland. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: Lim- urgs jeugdtoneel. Dinsdag (1 aug.) Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds led. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 u.; spreekuuur !hr. Emigratiecentrale Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: commis- e jeugdvakantiebezigheden. Laurel en lardy in wonderland. KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk. 8 ui: orgelconcert Jan J. van den. Berg. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur Lim- urgs jeugdtoneel. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: loofdstadoperette met „Zwei Herzen im keivierteltakt". Woensdag (2 aug.) Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: Jreekuur sociale raadsvrouw. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: commis- e jeugdvakantiebezigheden. Laurel en lardv in wonderland Den Haag Zuiderpark. 2 uur: De ïonturen van Pepino de clown. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: loofdstadoperette met „Zwei Herzen im ierteltakt". SCHEVENINGEN Oude Kerk. Kei- hstraat. 8 uur: orgelconcert Jan van •aar. met fluitiste. Donderdag (3 aug.) Jeugddorp Voorschoterweg, 2 uur: com- lissie jeugdvakantiebezigheden. va- iétéprogramma. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: to- leelgroep 66 met „De schitterende choenlapper". DELFT Oude Kerk. 8 uur: orgel- oncert Jan J. van den Berg. NOORDWIJK AAN ZEE Huis ter Juin. 9 uur nam concert The Southwest lissouri State College U.S.A., Chamber ingers, superb American chamber-choir. Vrijdag (4 aug.) Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jiri topek (Praag) Tentoonstelling corsowagens: zie apar- vermelding. DEN HAAG Kloosterkerk. L. Voor- out, 1 uur: orgelbespeling Bernard Re- Zatcrdag (5 aug.) Corsodag Corso Rijnsburg-Leiden: 1.30 uur ve ek van veiling Flora RIJNSBURG, 2. ur in OEGSTGEEST (Rijnzichtweg). 10 uur in LEIDEN (Stationsplein), 5.15 ur (na pauze in Doelenkazerne) voort- letting in Leiden (Noordeinde). Avond kilte door RIJNSBURG DEN HAAG Lutherse kerk. 8.15 ar: orgelconcert Renë Rakier, met liste DEN HAAG Nieuwe Kerk, Spui, 8 ur: orgelconcert Jan J van den Berg, met Otto Sterman, declamatie Bezichtiging huis ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den Haag: tot en met 25 aug., op werkdagen 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en zondag. TENTOONSTELLING CORSO Veiling Flora RIJNSBURG: tentoonstel ling corsowagens op vrijdag 4 aug. \an 13 tot 23 uur en zaterdag 5 aug. van 9 tot 12 uur. Een dokter nodig? Tot zaterdagmiddag 12 uur raadplege men de eigen huisarts (als deze niet vakantie is), daarna de doktersdienst op bellen, 5 maal 2. Welke apotheek? Geopend vöor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- >-oerd 171, tel 20502 en Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20, tel 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van apotheek Voorschoten )vordt op zondag 30 juli van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags 230, 4.45 en 9.15 uur): Drie op de divan (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: zondags ook <45 uur). De tortelduif van de geheime dienst (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags 2.30 445, 7 en 9.15 uur): Singapore, Singa pore, opdracht voor vijf (14 jaar). Rex (2,30. 7 en 9.15 uur): De judoka '14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur; zondags ook <45 uur): Naakte onschuld (18 jaar); uur: Flipper en de dolfijnen (alle leeftijden). Trianon (2 en 8 uur; zondags 2, 5 en 8 LEI DE 5 Hot jeugddorp aan de t oorschoterweg wordt dit sei zoen intensief gebruikt. Dat komt natuurlijk door het mooie weer, maar ontegenzeggelijk ook door het streven van de Leidse Jeugdactie en andere jeugdwerkinstellingen, het zo rendabel mogelijk te maken. Het is een fraai stukje natuur aan de rand van Zuid-West, waar kin deren en jongelui zich met allerlei activiteiten kostelijk vermaken. In de buurt van zo' n grote stadstvijk, ivaar de speel gelegenheid nu eenmaal beperkt is, moet een jeugddorp ivel in een behoefte voorzien. Gistermiddag bood de commissie Jeugdvakantiebezigheden enige honderden jongelui een aantrekkelijk variétéprogramma aan. Het bevatte accordeonmuziek, sneltekenen, goochelen en het optreden van een sprekende pop en enkele circusclowns. De jeugd werd niet alleen maar wat voortgezet maar werd er bij enkele nummerszelf ook actief bij betrokken. Volgende iceek donderdag. 3 augustus, is er weer een voorstelling. De laatste is op donderdag 10 augustus. Steeds om 2 uur. Als het weer niet meewerkt, gaan de kinderen naar de Gehoorzaal. Maar gistermiddag deed het dat ruimschoots, zodat ook de organisatoren zonder hoofdbrekens de middag doorkwamen. De kinderen hebben zich geen ogenblik verveeld Een leuke en gezonde ontspanning. Foto Van der Horst behang - glas I eve n A,a.a. i 165 tel.26259 lellen (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Wie de enige giftige hagedis (het gilamonster) of de grootste pad Ier wereld wel eens van dichtbij wil zien, kan tot en met 10 augustus terecht in de Oranjerie de Hortus botanicusDe Stichting bevordering herpetologie heeft daar ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Lacerta een tentoonstel ling van reptielen en amfibieën in gericht. Gistermiddag heeft burge meester Van der Willigen deze ten toonstelling geopend. Vanaf vandaag liggen de 2000 dieren, behorend tot 800 soorten en afkomstig uit de hele wereld, te wachten op de bezoekers, die van tien uur 's morgens tot tien uw 's avonds hun hart kunnen op halen (of eens goed griezelen Dat laatste is niet helemaal de be doeling van Lacerta, de jubilerende Ne derlandse vereniging voor herpetologie en terrariumkunde. Waarnemend voor zitter H. M. van Meeuwen vertelde tij dens de opening wat dan wel de bedoe ling is: een groep dieren die ver afschuwd wordt onder de aandacht het publiek te brengen. Onbekend, Burgemeester Van der Willigen lar deerde zijn openingsspeech met wat citaten, waaronder dit van Rousseau: „Het ergste gif is het gif van vrouwe lijke serpenten". Beleefdheidshalve ging de burgemeester, die was verge zeld van zijn vrouw, er niet verder op in of Rousseau met die uitspraak rep tielen of mensen op het oog heeft ge had. Ratelslangen te laat De tentoonstelling, die een dubbele naam heeft: „Terra hortus" en „Uit het mysterieuze leven der reptielen", is de eerste in Europa die uitsluitend reptielen en amfibieën is gewijd. De organisatoren hebben veel mede werking ondervonden van binnen en buitenlandse dierentuinen. Behalve uit Artis, Blijdorp en Dierenpark Was senaar zijn de inzendingen afkomstig uit onder meer de dierentuinen in Keu len. Düsseldorf, Antwerpen, Bangkok en Los Angeles. Uit Los Angeles waren gisteren de twintig ratelslangen onderweg, waarvan het melken een bijzondere at tractie belooft te worden. Ook verder was de tentoonstelling nog niet hele maal compleet, hoewel de organisato ren er een jaar mee bezig zijn geweest. Wel aanwezig waren de krokodillen, kikkers, padden twaaronder grootste ter wereld), leguanen, kamele ons, schildpadden, salamanders, hage dissen en andere beesten die nu einde lijk de kans krijgen bekend(er) te wor den. Of het op beminnen zal uitdraaien staat nog te bezien, al hebben ze l als het dat niet wordt, uitsluitend i zichzelf te wijten en niet aan sen van Lacerta. die het allemaal zo beminnelijk mogelijk hebben ge maakt. OEGSTGEEST Voor de tweede maal in deze maand besprak de raad gisteravond de aanvraag tot stichting van een bijzondere (R.K.) ulo school Huize Duinzicht. Zoals bekend, staakten op 13 juli hierover de stem men. Ditmaal ging men met tien tegen 4 stemmen met de stichting van de ulo akkoord, zij het nadat velen opnieunw bezwaren naar voren hadden gebracht. Zo achitite de heer Brouwer (prot.-chr.) de aanvankelijke door B. en W. verstrekte gegevens te summier en vond zyn fractiegenoot Alders- hoff de stichting slechts aanvaardbaar vanwege het feit dat er individueel 'oortgezet onderwijs komt. De heer De Graaf (soc.) zei dat zijn fractie de belangen van een bepaalde groep niet langer wilde tegenwerken en de in deze vergadering geïnstaLleer- de mr. J. Boesjes (soc.) (vacature me- .w Samkal'den-Meijers) stelde dat de raad volgens de wet verplicht is (alle leef- Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3. 17 en 31 aug., van 104 uur (doorlopend). Badinrichtingen De gemeentemke Dadinncniingen zyn .p de volgende tuder geopend Lindestraai lb maandag geslotei tinsdag 9—11.15 u en 13 301715 u. woensdag gesloten, donderdag 1330- 8.15 u. vrijdag 9—11.15 a en 13.30—18.40 j zaterdag 8—11.15 u. en '330—1630 Van der Werfstraai 39: maandag en tinsdag gesloten woensdag 811.15 en ,3 30—17.15 u„ donderdag 8 30—11.15 *r .3 30—18 15 u„ vrijdag 8.30—11.15 a ar. ,,.,30—18 45 u_ zaterdag 7.30—11.15 er '3.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk' geopend dinsdag tol en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling BaLi. beeld en droombeeld :ot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling Dansen toen en nu, van 7 juli tot 6 aug., dage lijks van 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 Waaggebouw (Aalmarkt): bloementen toonstelling, van 28 juli tot en met 6 augustus, dagelijks van 10 tot 22 uur Oranjerie Hortus Botanicus: tentoon stelling van reptielen en amphibieën, van 28 juli tot 10 augustus, dagelijks van 9 tot van 2 tot 5 uur senaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, tentoonstelling van wandkleden door Ca- v. d. Meer, van 24 juli tot en met 16 aug., maandag t.e.m, zat. van 10 tot 5 uur bovendien op dinsdag van 8 tot 10 uur zondags gesloten. KATWIJK Kleuterschool Voorstraat 33, dagelijks behalve op zondag, van 10 tot 12. van 3 tot 5 en van hall 8 tot 10 uur tentoonstelling Genootschap Oud-Kat wijk (tot 9 augustus). MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): ot werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur. kassen zaterdags en zondags se thans medewerking aan het voorstel te .verlenen. De v.v.d-fractie handhaafde het in de vorige vergadering ingenomen standpunt en stemde tegen. De heren Stapel en Dorgelo achtten het onjuist het onderwijsniveau van de school zo danig te verhogen, dat een zeker aantal kinderen wordt afgestoten, terwijl zij binnen een redelijke afstand nergens elders terecht kunnen. Bovendien word| de mogelijkheid tot stichting van een openbare ulo-school in Oegstgeest verkleind door de aanwezigheid vao een bijzondere school van dit type. In de rondvraag bracht de heer Brouwer nog de parkeerterreinen rond de De Kempenaerstraat ter sprake; hij zag mogelijkheden op de hoek Juffer- manstraat/Duivenvoordestraat. aan de Terweeweg waar thans nog houten huisjes staan, en (al eerder voorge steld) langs het ASC-terrein. Loco burgemeester Van der Voet deelde mee dat men inzake deze materie voor lopig de ontwikkelingen in het nieuwe winkelcentrum wil afwachten- Evenals trouwens met betrekking tot de stich ting van een weekmarkt in Oegstgeest. waarom de (thans nog niet aanwezige) heer Van Weizen (prot.-chr.) in zijn algemene beschouwing op de begroting had gevraagd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GeborenJolanda Suzanna Klazina, d v A van Soest en M Baart. Anton ia Maria. dvJ van Wezel en H C A de Does. Mar tina, d v J C van Egmond en M Pouw. Johanna Maria Josepha. d v A Janssen en M T F Visser. Richard, z v J Nieuwenhuizen en I Heerius Barbel, d v H Palm en S de Braak. Pieter Jacob, z v P J van den Berg en E E van Oosten. Ondertrouwd. B H G Sleumer en V F van Hall. M C Planje en H M J Jongsma. H A Burges en F J Zandvoort. J H Philippo en J Tegelaar. C J H Bellinga en I Ter- lage. J J Hoogervorst en A E A M B'eijs- W B Blankenstein en H La brijn. P Gubler en M van Halen. M Pronk en M G Oude Heuvel. E de Vink en L C Otto. H J L C Meijer en C E M Hazebroek. J Riethoven en Y S G de Wit, D J van Du ij venbode en Y M M Ver haar. A J Duk en Y Petit. G Dek ker en B Keyzer- J Verver en A Koppe. A van Rhee en A M Die ben. C W Boeren en M A M van Schravendijk. Gehuwd: J Peut en E M Bave- laar. A Jacobs en B Regtering. E Drenth en M Versteeg. W R van Ginkel en P van Berkel, E van Seggelen en G Görtz. Overleden: P de Haas. 83 jr, weduwe v H Noordermeer. E F Kwaijtaal 2 weken, dochter. B Kruijbhof. 70 jr, man. STUDIO De Fransman Paul Lambert had al verscheidene do cumentaires op zijn naam staan, toen hij besloot met zijn camera door te dringen in het Amazone gebied. Voor de indianen die hij daar vond, was hij de eerste blanke die zij zagen. Lambert filmde hun doen en laten en kon. in de bewoonde wereld terugge keerd, een nieuwe documentaire samenstellen. Voor Nederland ksreeg deze film de voor meer dan één uitleg vatbare titel Naakte onschuld. Spectaculaire of schokkende beelden heeft zijn verblijf van een jaar in het oerwoud niet opgele verd. Lambert heeft, met vakman schap, vastgelegd wat hij zag. Dat hij met een interessant werkstuk tevoorschijn is gekomen, is niet te danken aan de vorm, maar aan de inhoud. Hij kon iets laten zien dat nog nooit was vertoond en alleen daarom al de „moeite" van het zien waard is. De kijker wordt er niet onkun dig van gelaten dat Lambert zijn primeur niet cadeau heeft gekregen. Tijdens zijn barre tocht heeft hij heel wal moeilijkheden moeten overwinnen; de minste daarvan was wel dat er op een gegeven ogenblik niet genoeg licht was, waardoor tussen de kleuren plotseling een stukje zwart-wit opduikt. Misschien heeft Lambert het on schuldige indianenleven wat te braaf geregistreerd; daar staat tegenover dat hij de waarheid "de naakte, om in stijl te blijven) in elk geval geen geweld heeft aan gedaan. (Goede documentaire). De tortelduif vim de geheime dienst LIDO Films die pretenderen een parodie op Bond- en andere spi- onage-onzin te zijn, gaan meestal even zwaar de mist in als die onzin zelf. De persiflage is vaak zo ver te zoeken dat met de mogelijkheid van oneerlijke concurrentie ernstig reke ning moet worden gehouden. De Deense regisseur Erik Balling kan men daar onmogelijk van verden ken. Zijn Tortelduif van de geheime dienst is een knotsgekke film, die werkelijk het belachelijke van Ja- mes-Bond-gedoe aantoont. De reiziger in feestneuzen en aan verwante artiekelen die tegen wil en dank geheim agentje moet spe len en het er. uitsluitend dank zij zijn ongelooflijke domheid goed af brengt, is een schitterend wapen dat Balling uiterst bekwaam heeft weten te hanteren. De grappen zijn, ook afgezien van het persiflerende karakter, werke lijk geestig de paar die wat al te nadrukkelijk zijn natuurlijk te na gesproken. De rol van de in een Bond-ige film onmisbare vrouw wordt gespeeld door Essy Persson, die daarvoor na haar hoofdrol in Ik een vrouw, wel in aanmerking kwam. Ook zonder alle andere te hebben gezien, zijn \vij geneigd de Deense filmcritici die dit de beste Deense film van het jaar vonden, gelijk te geven. (Inpakken, James) Opdracht voor vijf LUXOR In de film Singapo re...Singapore...Opdracht voor vijf is een aantal Amerikaanse mariniers Open en bloot filmde Paul LambeYt de bewoners van het Amazonegebied zoals ze zijn: naakt en onschuldig. zoekgeraakt. CIA-agent Art Smith moet hen opsporen. Daar draait in 't kort deze film om. Men ziel stoe re en met de blote vuist vechtende mariniers roeren in een smeltkroes van internationale intrige. De mooie geheimagente, de goedi ge dikzak, mysterieuze vrouwen en de sadistische bendeleider, het hele stel is weer kompleet om het pu bliek anderhalf uur zoet te hou- Toch gaat dit regisseur Bernard T. Michel niet te best af. Er vallen wat doden en op een angstkreet meer of minder kijkt hij niet, maar hij weet de spanning er niet in te houden. Het gaat allemaal wat traag en de mooie Marika Green kan het publiek niet bliiven boeien. Opdracht mislukt Drie op de divan CAMERA Bewonderaars van Jerry Lewis kunnen hem in Drie op de divan bewonderen als de pseu do-psychiater, die zijn verloofde, een echte psychiater, een handje wil helpen. Dat gaat natuurlijk mis en goed ook: zijn drie mannenhaten- de patiënten, die hij wel even van hun cofhplexje zal afhelpen, worden u raadt het al alle drie ver liefd op hem. Zijn aanstaande vrouw is daar minder gelukkig mee, zoals te be grijpen valt en even lijkt het erop of het einde van de film niet „hap py" zal zijn. Maar in een film met Jerry Lewis is dat ondenkbaar en waarschijnlijk daarom komt alles gelukkig weer goed. Jerry Lewis krijgt niet erg veel kans om goed op dreef te raken en de grappen komen nogal bekend voor. Maar wie daarop let is een kniesoor, aan wie een film als deze. De judoka REX Judo-liefhebbers die, aan gelokt door de titel, De judoka gaan zien, worden waarschijnlijk teleur gesteld. Met judo heeft deze film van Pierre Zimmer niet veel te ma ken. Waarmee hij wel te maken heeft, is moeilijk te zeggen. Er komt spionage aan te pas, maar een echte spionagefilm is het niet gewor den. Als de regisseur zoiets als een persiflage voor ogen heeft gestaan, is het hem ook al niet gelukt dat goed duidelijk te maken. Om toch iets positiefs te zeggen: de vrouwen in de film zijn lang niet lelijk, de kleuren zijn zelfs mooi en aan aktie is geen gebrek. Er wordt vooral veel gevochten, maar niet volgens de judo-regels. Al met al: een film die je kunt missen, als je echt helemaal geen tijd hebt. Maar voor een verloren uurtje in elk geval te prefereren boven des duivels oorkussen. (Flets, ondanks de kleuren) The sound of music TRIANON Tussen alle sombe re geluiden gelukkig ook een geluid waar muziek in zit: de zingende fa milie von Trapp is weer terug. De muzical waarin de familie optreedt zal ongetwijfeld opnieuw veel lief hebbers trekken. Een aanbeveling is dus nauwelijks nodig; voor wie daar toch prijs op stelt: eerder noemden we het een lieve musical met een slap verhaal. Het had erger gekund. Vertrouwd geluid). Flipper, de dolfijn STUDIO Elke morgen om half elf beleeft de slimme dolfijn Flip per nieuwe avonturen, precies op tijd voordat de scholen weer begin- 9 I Gistermiddag door burgemeester geopend Behalve voor deskundige rondleiding is er gezorgd voor een programmaboek je met allerlei interessante bijzonderhe den over de tentoongestelde dieren. Als ze de kwade reuk, waarin ze staan, nu niet verliezen, doen ze het nooit meer. TREVIRA' HERENCOSTUUM in voortreffelijke 55/45-kwaliteit, Kreukherstel lend,ideaal van gewicht, blijvend mooi van coupe;de nieuw ste tinten, HÉÉL HET JAAR TE DRAGEN l *4 159- Geen telefonische of schriftelijke orders DEZE FENOMENALE AAN BIEDING GELDT tot en met 3 AUG. Met geleende auto tegen vrachtwagen OUDE WETERING Op de krui sing Weteringweg-Lisserweg had gis termorgen om half tien een ernstig ongeluk plaats, waarbij 6 mensen ge wond raakten. Een auto. bestuurd door de heer Van der Kwaak uit Rijnsburg verleende geen voorrang aan een vrachtauto van de fa. Bier- lage uit Leiden, De auto, waar vier mensen in zaten, schoof vernield in de berm. De vrachtauto kantelde er tegenaan. De vier inzittenden werden met ernstige en minder ernstige verwon dingen naar het academisch zieken huis in Leiden gebracht. De bijrijder in de vrachtauto liep een gekneusde teen op. De chauffeur zelf kreeg de krik van de auto op zijn hoofd. De heer Van der Kwaak had de auto geleend van een kennis uit Oegsteeest JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3