4 TIJGER-BEKERS Vredesaanbod Israël vierkant afgewezen BROEIKAS VENUS DODE EN 9 ERNSTIG GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING Zware slag in Zuid-Vietnam NASSER IN REDE ONVERZOENLIJK Ongeluk op Botlekweg één dode De Gaulle in Canada VS ontkennen bemiddeling j voor Tsjombe STOP'NTUGER IN UWTANK! Ctsso) EXTRA Twee ruimtesondes vier maanden lang onderweg naar 19okl' BrittenLaat gebruik van marihuana vrij Sluiknv^dtmfJIeTr^fde™,tol^!LSeSCh0UWe"- °°k m°e' I" 5 MAANDAG 24 JULI 1967 SIAGON Amerikaanse militai ren hebben gisteren in een zware slag in het oerwoud nabij de Cambod jaanse grens ten minste honderd man van de geregelde Noordvietnamese troepen gedood. Zij verloren zelf 22 man in een gebied dat ongeveer tien km van de grens in de provincie Plei- koe ligt. Verscheidene compagnieën van de Amerikaanse vierde infanteriedivisie waren gewikkeld in een gevecht met een compagnie Noordvietnamezen. Ze ven Noordvietnamezen werden gevan gen genomen en 39 gewond,' aldus mededelingen van een Amerikaanse woordvoerder in Saigon. Generaal Westmoreland, de Ameri kaanse opperbevelhebber in Vietnam, verklaarde dat de militaire toestand in Vietnam de afgelopen zes maan den is verbeterd en dat het vragen om versterkingen slechts in over eenstemming is met het goede strate gische principe dat men het succes moet vergroten. Van terreur verdachte hoogleraar gearresteerd KREMS Dr. Norbert Burger, een 38-jarige Oostenrijkse hoogleraar die de leider van een neo-nazistische or ganisatie zou zijn, is zaterdag in Krems gearresteerd. De betrokken or ganisatie wenst aansluiting van de Italiaanse provincie Alto Adige (Zuid-Tirool) bij Oostenrijk. Burger had tegenover het West- duitse blad „Der Spiegel" verklaard dat meer dan ooit bomaanslagen no dig waren om Italië te bewegen tot overdracht van het gebied aan Oostenrijk. Dr. Burger werd in september jl. door een Italiaanse rechtbank bij verstek tot ruim 28 jaar gevangenis straf veroordeeld wegens politiek ter rorisme in Alto Adige. TEL AVIV Nassers rede is een vierkante af wijzing van Israels aanbod tot rechtstreekse onder handelingen over alle hangende geschillen. De Is raëlische regering betreurt, dat de Arabische leider kennelijk besloten heeft tot een harde poitiek. Voor de Amerikaanse tv verklaarde minister van bui tenlandse zaken Eban, dat Israël zich zorgen maakt over mogelijke hervatting van de vijandelijkheden langs het Suezkanaal. Egypte heeft veel nieuwe wapens en vlieg tuigen ontvangen. Blijkbaar heeft het gekozen voor voortzetting van de strijd. Volgens de Amerikaanse senator Gore (die onlangs het ROTTERDAM Zaterdagmid dag Is bfj een auto-ongeluk het elf jarige Engelse meisje Harriet Sea- ton uit Huil om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de heer Seaton met zijn auto op de Botlekweg plotseling snelheid ver minderde om te stoppen bij een restaurant. Een achteropkomende automobilist, de 22-jarlge H. 't Hart uit Dordrecht, had dit niet tijdig in de gaten. Met grote snelheid reed hij in op de Engelse wagen. Harriet was op slag dood. Haar negenjarig broertje Peter liep een kniefractuur op. De heer 't Hart werd uit zijn wagen geslingerd en liep ernstig hersenletsel op Nabije Oosten bezocht) is Egypte weer nagenoeg even sterk als voor de oorlog met Israël. Amerika De rede van Nasser was voor een groot deel een herhaling van zijn toespraak van zes weken geleden, waarin hij zijn aftreden aankondig de. Alle schuld werd weer op Israël, Amerika en Engeland geschoven. Het enige wat opviel was, dat hij erkende, weinig te weten van de rol van Amerika. Veel zou in mist ge huld blijven. Opvallend was vervol gens dat Nasser onthulde, reeds stap pen te hebben gedaan voor bespre kingen met de Amerikaanse rege ring. Nasser nam opnieuw alle verant woordelijkheid voor de nederlaag op zich. Gisteren voegde hij er echter aan toe, de opperbevelhebber van de strijdkrachten al op 2 juni te hebben gewaarschuwd, dat Israël zijn eer ste aanval binnen 48 of 72 uur op de luchtmacht zou richten. Op 5 juni brak de strijd uit. (Vervolg van pag. 1) NIEUWERKERK Bij een frontale botsing op rijksweg 18 onder Nieuwerkerk (gein. Dui- veland) zijn zaterdagavond een dode en negen ernstig gewonden te betreuren. Gedood werd J. Verdonk (50) uit Roosendaal. De slachtoffers die ernstig gewond in ziekenhuizen moesten worden opgenomen zijn: me vrouw Adriane Verdonk-Vreecken (43). mevrouw Bindsma-Verdonk (47) en de drie kinderen van 15. 7 en 6 jaar. allen uit Roosendaal, alsmede de inzittenden van de andere auto: W. van Waardhuizen (64) uit Leider dorp, diens 53-jarige echtgenote, hun 23-jarige zoon en hun 10-jarige doch ter. Het ongeluk gebeurde toen de heer Verdonk met zijn auto uit een file kwam en tegen een tegemoetkomen de personenauto botste. ZEVENAAR Vrijdagnacht zijn bij Didam drie jongelui met hun auto uit de bocht gevlogen. Een van de inzittenden, de heer Tervoort, stierf zondag in een ziekenhuis te Nijme gen. De toestand van de twee andere slachtoffers is redelijk. De jongelui kwamen uit Didam. BLOKZIJL Gistermiddag is hier de 22-jarige J. van Rosmalen uit Blokzijl overleden nadat hij met zijn auto. waarin nog drie inzittenden za ten. uit een bocht was gevlogen en in een sloot was terechtgekomen. De an dere drie passagiers werden levensge vaarlijk gewond. VINKEVEEN De 48-jarige C. Bakker uit Uithoorn is zaterdagavond gedood toen hij bij Vinkeveen met zijn auto uit de bocht vloog. De man. die uit de wagen werd geslingerd. Lijk van vermiste Nederlandse alpinist gevonden GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Het stoffelijk overschot van de vermiste Nederlandse bergbeklimmer Arie Breed is in het gebied van Hoel- lental boven Garmisch-Partenkirchen jarige A. Fraas u:t 's-Heerenbroek door kwam onder zijn voertuig in een sloot terecht. MAASTRICHT De. 59-jarige Belg Sylvester Hermans uit Lanae- ken is gisterochtend dodelijk veronge lukt op de Brusselse weg in Maastricht Hij werd op de fiets van achteren aangereden door een Itali aanse personenauto. AMSTERDAM De 27-jarige H. B. uit Amsterdam is vannacht op de rijksweg Amsterdam-Den Haag bij de afslag naar Schiphol met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een lantaarnpaal terecht gekomen. De au to brak doormidden. B. werd ernstig gewond. De naast hem gezeten mejuf frouw A. J. van Egmond, eveneens uit Amsterdam, is later in het Wilhel- minagasthuis overleden aan de opge lopen verwondingen. DIEMEN De 32-jarige J. J. C. Lankhaar uit Weesp is gistermiddag nabij Diemen om het leven gekomen toen zijn auto tijdens het passeren in een slip raakte en daarna tegen een boom opbotste. BERGEN OP ZOOM In het zie kenhuis is in de nacht van zaterdag op zondag de 32-jarige mevrouw P, Ma- thijssen-Verheezen overleden aan de verwondingen die zij donderdag bij een ongeluk had opgelopen. De vrouw botste toen met haar bromfiets tegen een vrachtauto. VENLO De 70-jarige winkelier J. Theunisz uit Venlo is zaterdag over leden. Enkele dagen tevoren was hij in zijn woonplaats zwaargewond ge raakt bij een autobotsing. HAARLEM De 63-jarige W. A. Kleyn uit Haarlem is zaterdag in een ziekenhuis overleden aan zijn verwon dingen. die hij kort daarvoor had opge lopen toen hij plotseling de ryweg was opgelopen en door een auto was aan gereden. ZWOLLE De achttienjarige me vrouw A. E. Nap uit Zwolle is gisteren in een ziekenhuis overleden. Een per sonenauto had haar zaterdag aangere- Palestina In zyn rede van twee en een half uur, gehouden ter gelegenheid van de vijftiende verjaardag van de re publiek, zei Nasser, dat de strijd te gen Israël moet worden voortgezet en dat de Arabische rechten in Pa lestina hersteld moeten worden. „Wat het volk van Vietnam kan, moet voor ons ook mogelijk zijn". De sluiting van het Suezkanaal be tekent een enorme derving aan de viezen, maar „dat offer moet wor den gebracht", aldus Nasser, die mee deelde dat de leiders van de re volutie van 1952 plaats moeten ma ken voor frisse krachten, die Egypte naar een nieuwe toekomst kunnen leiden. Nasser toonde zich voorstander van een topconferentie van alle Ara bische landen om de toekomst onder ogen te zien. Hij zei met nadruk, dat er een Arabisch front tegen Israël moet komen. Nasser sprak niet open- pelijk van een „tweede ronde" tegen Israël. QUEBEC President De Gaulle is gisteren aanboord van de kruiser Colbert in Quebec, het hart van franssprekend Canada, aangekomen. Onder luide toejuichingen van meer dan duizend mensen en begroet met 21 saluutschoten stapte het Franse staatshoofd aan wal. De menigte rea geerde met boegeroep toen een Cana dese militaire kapel het Britse volkslied speelde. President De Gaulle brengt een be zoek van vijf dagen aan Canada. Hij zal o.m. de Expo-57 in Montreal be zichtigen. Onder de menigte die De Gaulle begroette bevond zich een groep le den van de beweging die naar afschei ding van het franstalige Canada streeft. Zij droegen borden met opschriften als „Quebec Frans". Jongen en meisje verdronken STEENWIJK Zaterdagmiddag is de 10-jarige Harm Grit uit Amster dam die in Steenwijk op vakantie ÏÏS innïetion^pn1I ieschrëven naar Moboetoe waarin hij P Jongen zwom met enkele „„„.pn v,pt Wpn van Tiombe WASHINGTON Amerika ont kent dat het druk uitoefent op Alge rije ex-premier Moise Tsjombe niet aan Kongo uit te leveren. Zoals be kend heeft het Algerijnse hof beslo ten Tsjombe uit te leveren. De uitspraak moet slechts nog worden bekrachtigd door de Algerijnse presi dent Boumedienne. De Amerikanen ontkennen ook dat zij druk uitoefenen op de Kongolese leider Moboetoe het leven van de oud-premier te sparen. Kolonel Mike Hoare, gewezen be velhebber van het blanke huurlin gen-leger in Kongo, heeft een brief ESSO PRESENTEERT VAN ECHT BAVARIA PORSELEIN vriendjes in het bad van 1 meter diepte. Door de grote drukte viel het niet op dat de jongen op een gegeven moment niet meer boven kwam. Een militair ontdekte de inmiddels ver dronken jongen. Mond-op-mondbe ademing en het toevoegen van zuurstof hebben niet meer mogen ba ten. UTRECHT Zaterdag is in het Amsterdam-Rijnkanaal bij Utrecht de 8-jarige Jacqueline Werkhoven uit de Domstad verdronken. Het meisje zat met haar 11-jarig zusje naar de voorbijgaande schepen te kijken, toen zij haar evenwicht verloor en in het water viel. Drie voorbijgangers sprongen te water, maar konden haar niet meer vinden. Nadat ook de poli tie vergeefs naar het meisje had ge zocht werd de hulp van de Utrechtse onderwatersportvereniging Nautilus ingeroepen. Twee duikers wisten het meisje uit het water te halen, maar de levensgeesten van het meisje wa ren toen al geweken. hem verzoekt het leven van Tjombe j te sparen. Hoare, die een vriend is j van Moboetoe, schrijft onder meer: i „Wij verzoeken u in naam van de christelijke naastenliefde het leven te sparen van uw vijand Moise Tsjom be. Door genade te tonen, zult u in geen geval zwakheid tonen, maar zult u opnieuw van die kracht, moed en vastberadenheid van oordeel getui- gen, waarom u zo recht beroemd bent." Intussen doet mevrouw Tsjombe ook pogingen om haar man te red- i den. Zij is van Brussel naar Parijs gevlogen om er bij president Houp- houet - Bolgny van Ivoorkust en president Senghor van Senegal op j aan te dringen dat zij Boumedienne verzoeken haar echtgenoot niet aan Kongo uit te leveren. MONTREAL Prinses Gracia van Monaco heeft zaterdagmiddag het Royal Vistoria ziekenhuis in Mon- j treal verlaten waar zij drie dagen heeft gelegen na een miskraam. I satijnwit.fleurige decoraties, moderne vorm, handig formaat, geschikt voor èlle dranken! 3.75 4 zegels Winkelwaarde f.7.- Haal 'n spaarkaart bij een Esso dealerl (Van een onzer redacteuren) Op 14 juni is op Kaap Kennedy in Florida de Mariner-5 gelan ceerd voor een rei6 naar Venus. Met behulp van elektronische ap paratuur zal dwars door het enor me wolkendek dat deze planeet omhult, onderzocht worden wat er zich onder bevindt èn of er in derdaad een klimaat heerst waar vormen van leven onmogelijk zijn. Het is niet toevallig dat twee da gen voor de Amerikaanse lancering de Russen de Venus-4 de ruimte in heb ben gestuurd. Eens in de negentien maanden maar is er een „lanceer- venster": een korte periode waarin de onderlinge positie van Aarde en Venus gunstig is voor een tocht naar deze planeet HALF UURTJE ter op 19 oktober Venus passeren. In de 26 minuten die de sonde langs Ve nus vliegt, zullen radiosignalen door het wolkendek gezonden worden om verschillende metingen te doen. In december 1962 kwam de Mari- ?r-2 langs Venus op een afstand van 34.000 kilometer. Het apparaat seinde naar de aarde dat de temperatuur on geveer 426 graden Celsius bedroeg. Astronomen concludeerden hieruit dat geen leven in welke vorm dan ook op Venus kan voorkomen. Maar later werd door enkele geleerden toch weer getwijfeld aan de juiste interpretatie van deze signalen van Mariner-2. HELDER Het ongewapend oog bespeurt aan 'enus niets bijzonders. In het veld an een kijker echter vertoont zij zich Is een smalle zilversikkel met de bol le zijde naar links, naar de zon ge keerd. De planeet, bijna even groot als de aarde en van alle planeten het dichtste bij, draagt de naam van de Romeinse godin der liefde. Vanwege de romantiek bij het aanschouwen van de (soms) helderste „ster" aan onze - avond- of morgenhemel? De atmosfeer op Venus zelf moet minder lieflijk zijn. Aan de dampkring wordt mede op grond van spec troscopische waarnemingen van de aar de af een tien- tot dertigmaal grote re dichtheid toegeschreven dan aan die va n de aarde. Waarschijnlijk is die dichtheid de oorzaak van het broei kaseffect op Venus. De warmte van de zon kan niet meer van het Venusopper- vlak weg. RUIMTESONDES laatste moment nog gedeeltelijk misluk te vlucht van de Venus-3 overdoen. Dit ruimtevaartuig had boven de pla neet een kleine instrumentencapsule moeten afwerpen. Deze manoeuvre mislukte door de wrijvingshitte. TEGEN DE DRAAD Venus is een binnenplaneet. Dat wil zeggen dat haar baan-om-de-zon bin nen die van de aarde ligt. Stelt men de straal van de aarde op 1, wordt die van Venus 0.7. Venus heeft slechts 225 aarddagen nodig voor omwenteling om de zon. Opmerkelijk ook is dat de zon op Venus in het westen op. en in oosten ondergaat, doordat de wenteling de eigen as tegengesteld Is aar de aarde. Mariner-5 is eigenlijk een oud vehi- Va i magnetisch veld rondom de kei, dat in 1964 reserve heeft sestaan'^"u'Trbiekea 'hwwli' dl voor de Mar,ner-4. d,e een s"CC"ri]ke ,k'de Marl. vaartuig in de richting van de vliegt, is een hitteschild aangebracht om de apparatuur te beschermen tegen de steeds feller wordende zonnestra- ziekenhuis in Assen overleden. Het slachtoffer was enkele uren eerder aangereden door een personenauto. TILBURG Het negenjarig meisje Karin K. uit Tilburg is gisteren om het leven gekomen, toen de wagen van haar moeder op een weg bij Tilburg van de weg raakte en over de kop sloeg. gevonden, aldus heeft de Beierse poli tie zaterdag meegedeeld De 31-jarigr Breed werd sinds een week vermist Ziin dood zou veroorzaakt kunnen zijn door een fatale val tengevolge van een storm die plotseling opstak toen hij zich op een gevaarlijk stuk bevond. Age was op slag dood. Hij was het derde lid uit één gezin die bij een verkeers ongeval om het leven kwam VENLO De 2ti-jarige electricien W Kurvers uit Sevenum is zaterdag in het ziekenhuis in Deurne overleden. Precies een week geleden werd hij zwaar gewond bij een val door zeven meter hoog glazen dakraam. Het stoffelijk overschot werd vrij dagavond op een hoogte van 2300 me ter gevonden op een zo moeilijk toe- Izieicénh'uis* gankelljke plek, dat de berging tot leden, die hjj vier weken geleden bij zaterdag moest worden uitgesteld. I verkeersongeluk opliep. DRACHTEN De 31-jarige J. van den Veen uit Leeuwarden is gisteren in een zijn verwondingen over- Wij, doodgewone burgers, behoe ven niet meer hoog te worden ge acht door ambtenaren, die het niet menen. Minister-president De Jong zelf heeft het gezegd. Dienstbrieven aan partieulierer kunnen gewoon van een handteke ning voorzien worden en de graac' van achting of niet-achting zal daar uit niet blijken. Zo gek is dat nog niet. want zeg nou zelf, wie heeft er niet eens eer kwaje brief geschreven aan iemanr' en er dan als volkomen tegenspraak van de werkelijke gevoelens automa tisch „hoogachtend" onder geschre ven? Dat is gek, meer nog een oprecht leugen. Alléén de handtekening de monstreert de volslagen onpersoon lijke relatie van de man achter het bureau en de ontvanger van de brief. Premier De Jong zegt, dat he* „hoogachtend" niet meer in over eenstemming is met de huidige ter minologie en dat een wel aan hel dagelijks gebruik aangepaste termi nologie om praktische redenen onge wenst is. Daar zit ik nou mee. Hoogarhlend Ontdek namelijk in mijn kennis een grote leegte. Ik weet niet wat die huidige terminologie wel is. Ik schrijf of tik nog altijd netjes „hoog achtend". maar dat is dus blijkbaai lit de tijd. Nu weet ik wel, dat een geliefd. :roet is „Hou je taai" of „Tot kijk' ■naar dat is toch wel voorbehouder lan relaties van intiemer aard dar ifficiële. Zou de minister-president bedoe len, dat je ondertekent met wat je meentelijk loket overkwam, toen ik dat het „hoogachtend" te veel van het goede aan het worden is in de ambtelijke stijl. Een glimlach is nu eenmaal prettiger dan een ijzig ge zicht, ook al is die glimlach dan een 'ikkeltje neutraal. Zou het „hoogachtend" nu ook ■eschrapt worden in de houding van de man achter het loket, die Jan Publiek te woord staat? En welke woordkeus moet, hij gebruiken in- iien de „in het maatschappelijk ver- ceer gebezigde 'terminologie" ook liet geschikt is? Zonder boe of ba bijvoorbeeld het evraagde formuliertje overreiken? Dat zal nog het beste zijn, beter in elk geval dan wat mij hadden kunnen waarnemen. De afwe zigheid van een magnetisch veld klopt met het feit dat er ook geen straling is genieten zoals voorkomt in de Van Al- len-gordels die de aarde omringen. De vraag of er op Venus vormen van leven kunnen bestaan, is ons nog steeds open. Als de planeet inderdaad hoge oppervlaktetemperatuur geen water voorkomt, lijkt heeft en .Je kunt het me doen" of „En hor ■e nou verder gedeisd". De ambtenaren kunnen natuurlij) »ok schoon genoeg hebben van parti- ■uliere brievenschrijvers en dar ■rijg je dat. Wat ongewenst is. Dan maar liever helemaal niks. Om eerlijk te blijven zonder her rie. Toch een tikkeltje bedroevend. „Voor wie?" zei de man. „Voor mijn moeder." „Hoe oud?" ..Drieëntachtig." ..Hier", zei hij. het papiertje door iet gat schuivend. „We hebben an- 'ers krepeergevallen genoeg in Den Haag." De minister heeft gelijk, als het niet hoogachtend kan zijn, dan maar liever niks. Eén troost: gedachten zijn vrij. de kans op leven vrijwel uitgesloten. Sommige natuurkundigen en biolo gen menen dat er op de planeet gebie den kunnen zijn met gematigde tempe raturen. met name in de bergketens die enkele jaren geleden door Ameri kaanse radarmetingen onder de wol kenlaag zijn ontdekt Over vier maanden zullen de verken ners misschien enkele raadselen van onze buurplaneet kunnen oplossen. De Amerikaanse overheidsuitga ven in het op 30 januari geëindigde begrotingsjaar 1967 zijn ongeveer 36 miljoen gulden hoger dan de begro ting aangaf. Vuriye oven (2) Hoera voor meneer Bom uit Oolt- gensplaat. Het benijdenswaardig ge mak, waarmee hij alles wat in Neder land gebeurt in bijbels perspectief plaatst, is mij tot grote steun. Zo ook zijn laatste brief, waarin hij toornt tegen de beslissing, om drie Amster damse agenten te dagvaarden wegens mishandeling van een provo. Dank u, meneer Bom. nu weet ik tenminste, dat mishandeling een Gode welgevalli ge zaak is, als daarmee vaderland en vorstenhuis gediend wordt. Rotterdam C. D. van der Hoek VtiHpe oren (3) Nadat ik enige keren het ingezonden stuk van de heer Bom serieus gele zen had, begreep ik, dat h(j dit als een soort (te ver doorge voerde) grap heeft bedoeld. Maar geachte heer, zo te schrijven gaat te ver. Nu kan een andere inzen der deze agenten met Lamech gaan vergelijken („ik sloeg een knaap dood om mijn striem"). Ja, nu kan er zelfs iemand met de leukevondst komen, de agenten te adviseren zich na een eventuele veroordeling als Job op de mestvaalt met een potscherf te gaan krabben. Nee werkelijk, de door u geïntroduceerde stijl past niet. Leiden P. van 't Zelfde Boudewljn (2) Het slaat wel alles, dat men mensen als Boudewijn H. nog uitstapjes laat maken ook. Dit moet wel heel moei lijk te verwerken zijn voor de familie van het slachtoffer. Men hield er reke ning mee, dat hij er niet tegen kon, om in een cel te zitten. Heeft hij soms rekening gehouden met het feit, dat Theo Mastwijk een mens was en gaar ne wilde leven? De overheid draagt het zwaard niet tevergeefs. Door zulke gevallen maakt ze zich belachelijk. Vlaardingen Mei. J. Nauta Boudewijn (3) Met interesse heb ik het stukje „Drie kinderen" van Alexandra gele zen. Over drie moordenaars en dat zij veel aan die drie ongelukkige kinde ren denkt Bij mij is het net an dersom. Ik denk veel aan die ongeluk kige slachtoffers en het niet te peilen leed der ouders. Kijk, dat noem ik nu echt verkeerd gerichte deernis. Rotterdam C. Straver-van Straten Keen pil (2) Wat is de wetenschappelijke mens met al zijn geleerdheid toch arm, als hij voortleeft en werkt zonder zich te laten bestralen door het licht van Gods Woord. Hij maakt zich steeds zorgen voor overbevolking van de we reld. Daarentegen is Gods kind rijk, die zich door Gods Woord laat onder richten: Weest in geen ding bezorgd, want God zorgt voor u. Wij mensen rekenen en rekenen, maar er zal voor ons allen overgerekend worden naar Gods wil en welbehagen. Gods kind gebruikt niet de pil. want hij is een bidder. Scheveningen p. j. Dekker »ei verzoekschrift is ondertekend door onder meer John Lennon en Paul McCartney, twee van de Beatles, hun impressario Brain Epstein, de schrijver ^u^leden 811 van vooraanstaaiicle personen, onder wie enkele Lager- varzr£sc^T gepubliceerd onder auspiciën van de organisatie Soma die ten doel heeft „het onderzoek en de bespreking van de werking, de moge- I ij kneden en de gevaren van een staat van verhoogd bewustzijn te bestuderen" Het begint met een gevleugelde uitspraak van de wijsgeer Spinoza: Alle wetten die overtreden kunnen worden zonder dat iemand daar schade onder lydt, zyn belachelyk Aan de hand van citaten tonen de opstellers aan dat het gebruik van manhuana lang niet zo schadelijk is als het roken van tabak of het drinken van alcohoL

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5