Wil van Bart Zoet weer wet Golfbreeksters kampioen in Leimuiden HOLLANDERS VERGROTEN VOORSPRONG Veel te warm voor goed tennis CHEPEN, Tour de Lisse zaterdagavond van start HOEDE -NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 19 JULI 19t ZEEUWSE SWIFT-RENNER WAS AAN ZIJN STAND (PROF) WEL VERPLICHT OM JAARLIJKSE ORANJE-RONDE TE WINNEN wielermedewerker) LEIMUIDEN' Bart Zoet, de verleden jaar uit Sassenlieim naar het Zeeuwse Waarde verhuisde professional-wielrenner van de Leidse Swift - combinatie. heeft gisteravond met groot machtsvertoon op de eerste plaats beslag gelegd in de Ronde van Leimuiden. Bart Zoet ook winnaar in 1965 nam als enige een ronde voorsprong op alle renners. Vette premiepot De overwinning van Zoet kwam voor de vele toeschouwers rond het ruim een kilometer lange parcours in Leimuiden niet onverwacht. Zoet was als enige prof wel aan zijn stand verplicht te winnen, maar dat de triomf van de Oud-Sassenheimer (die dit seizoen overigens iets tegenvalt) zo duidelijk zou zijn had niemand verwacht. Zeker niet, als men zich nog de wat teleurstellende ronde van verleden jaar herinnerde toen Guus Zantingh zegevierde in een bijna massale eindsprint van het peloton. Het was overigens niet Bart Zoet, die de lont in het vat stak. De Rijns- burgse amateur Cees Schijff, die dit seizoen aan een imponerende come back bezig is, en altijd wel van de partij is als er ergens premies zijn te verdienen, ging al direct na het start schot aan de haal. Maar al snel werd duidelijk, dat Schijff op méér gokte dan een flink aandeel uit de rijk ge vulde prijzenpot (ruim f 1000 aan pre mies plus de eindprijzen). Hij nair 20 seconden voorsprong en toen vond Bart Zoet het ook tijd worden zich met het „spel" te gaan bemoeien. Grote slog En vanaf dat ogenblik was de Ronde in Leimuiden één grote slag. De strijd tussen Swift en het Halfwegse De Ba taaf (traditioneel was de ronde weei een clubontmoeting zonder puntentel ling aan het einde werd weer een strijd van man-tegen-man en zou pas na de laatste van 65 te rijden ronden eindigen. JOOP ZOETEMELK OP 2e PLAATS ARBROATH Nederlandse renners hebben gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Schotland voor amateurs de strijd beheerst. René Pijnen won de rit van Glasgow naar Arbroath over 170 km in 3.35.12. Joop Zoetemelk werd tweede op 1.09 Leen de Groot finishte als derde. Schot Bilsland legde beslag op de vierde plaats in dezelfde tijd als Zoe temelk. Oefenprogramma Ter Leede SASSENHEIM De V.V. Ter Leede is erin geslaagd een zeer aantrekkelijk oefenprogramma voor haar eerste elf tal te organiseren, dat naar zij hoopt vele voetbalenthousiasten naar haar mooie sportpark aan de Menneweg Sassenheim zal voeren. Dit oefenprogramma ziet er volgt uit: Zaterdag, 29 juli: Ter Leede 1 DWS semi profs (Amsterdam) 17 uur; zaterdag. 5 augustus: Ter Leede I ADO semi profs (Den Haag) 17 uur; woensdag, 9 augustus: Ter Leede I RCH semi profs (Heemstede) 18.30 uur; zaterdag, 12 augustus: Ter Leede 1 Hillegom I (le klasse KNVB) 17 uur) zaterdag, 19 augustus Ter Leede I DWS le amateurelftal (Amstex dam) 17 uur. De tegenwoordig in Zeeland wo nende Swiit-renner Bart Zoet heeft gisteravond de jaarlijkse wielerronde van Leimuiden clubontmoeting tussen Swift en de Bataaf uit Halfweg volledig beheerst. In het begin konden al leen de Rijnsburger Cees Schijff en Melle Jongkind uit Aalsmeer het hoge tempo van de oud-Sas- senheimer Zoet volgen. (Foto N. van der Horst). De sprong van Bart Zoet uit het pe loton kon alleen worden gepareerd door de sterke Aalsmeerder Melle Jongkind. In de elfde ronde brach ten Zoet en Jongkind de aansluiting met Schijff tot stand. Een poging van Jan Buis om eveneens de koplopers te bereiken, mislukte en zelfs toen hij na een tien ronden durende vergeefse strijd versterking kreeg van Jan Peet oom en nieuweling Breuzing (ama teurs/profs en nieuwelingen gingen te gelijk van start, maar de nieuwelingen zouden 20 ronden eerder finishen) kwam de aansluiting niet tot stand. De voorsprong van de drie koplopers, die onder aanvoering van Bart Zoet over het parcours snelden, groeide zelfs gestadig. De 35 seconden van de 25ste ronde werden er 50 in de 28ste en halverwege de wedstrijd werd het peloton gelapt Machtsvertoon Ook de achtervolgers zouden niet een ronde achterstand ontkomen. Want Bart Zoet had zich voorgenomen met groot machtsvertoon te winnen. Hij ging niet in het peloton op zijn lauweren rusten, maar sprong opnieuw weg; alleen. Zes ronden voor het einde kreeg de Swift-renner zijn zin. Ook Jan Peet oom en Jan Buis (de nieuweling Breu zing had inmiddels zijn klasse gewon nen) werden op een ronde achterstand gezet en pas toen Zoet ook dit tweetal weer voorbij was gesneld, bedaarde 't geweld. De krachtsexplosie van Bart Zoet had in de grote groep zijn sporen echter nagelaten. Van de rond zestig gestarte renners haalde slechts een derde gedeelte (13 amateurs en elf nieuwelingen) de eindstreep In de slotfase van de strijd zag Melle Jongkind nog kans een voor sprong op Cees Schijff (die inmid dels al de leidersprijs had gewon nen) te nemen en als tweede over de streep te gaan. Uitslagen De uitslagen luiden: Profs en amateurs: 1 Bart Zoet (Swift) de 70 km in 1.38.51, 2 op 1.45 Melle Jongkind (Bataaf), 3 op 2.10 Cees Schijff (Swift), 4 op 2.40 Jan Peetoom (Bataaf), 5 Jan Buis (Bataaf), 6 Peter van der Voort (B), 7 op 2.50 Guus Zantingh (B), 8 Jan Zomer (B), 9 Albert Jongkind (B), 10 Ton Zuiker (B). 11 Hans Solleveld (S). Nieuwelingen: 1 J Breuzing (B), 2 op 30 sec. Gerard van Velzen (S), 3 op 45 sec. M v d Meulen (B), 4 P de Vos (B), 5 W Haaijer (B). 6 Bert van der Hulst (S), 7 K Moritz (B), 8 C Vlijm (B). 9 H van Andel (B), 10 Liek de Jong (S). WARMOND De Hollandse Regenboogxeilers hebben gisteren op de derde dag van de 47ste Kaagweek het Friese Regenboogteam opnieuw met groot verschil verslagen. Met 35,1 put tegen Friesland 20 brachten de Hollanders de totaalstand op 102,2 pnt en zijn hiermee onbereikbaar voor de Friezen, die met hun puntentotaal van 63,1 de Hollanders niet meer kunnen inhalen. Friezen komen er op De Kaag niet aan te pas Ook in de individuele Regenboog wedstrijd is er tekening in de strijd gekomen. Favoriet Bouw van Wijk behaalde op deze derde, bijzonder geslaagde zeildag opnieuw een klin kende overwinning. Zijn grootste concurrent John Hofland moest dit keer met een derde plaats genoegen Hofland, die een slechte start had, zeilde halverwege de eerste ronde op de vierde plaats met de beide Friezen Alberda en De Wilde en de Hollander Van der Hulst voor zich. De Rotter dammer ondervond bovendien veel concurrentie van zijn stadgenoot De Goederen, die langzaam van hem weg liep en tenslotte zelfs als eerste bin nenkwam. Hofland maakte nog winst door o.a. Tol voorbij te zeilen, maar kon De Goederen en De Wilde toch niet meer inhalen en finishte on de derde plaats. In totaal staat Hofland op de 2e plaats en heeft nog uitzicht op de hoofdprijs. Zijn kansen zijn echter uiterst klein en het is niet aan te nemen dat Van Wijk vandaag de hoofdprijs van De Kaas uit handen zal geven. Valkenklasse In de Valkenklasse behaalde Bart Kraan de eerste plaats en staat met zijn score van 121 nu bijzonder sterk voor de hoofdprijs. Het was voor de man uit Oude-ÏVetering gisteren geen eenvoudige wedstrijd. Vooral de Rotterdammer Van Buren maakte het hem bijzonder lastig en zeilde geruime tijd op kop. Pas in het laatste rak slaagde Kraan er in zijn tegenstander voorbij te komen en finishte toch nog met ruime voorsprong. In de 16m2 klasse is Van der Kooy door zijn tweede plaats in de derde wedstrijd alleen op kop gekomen. Zijn grootste rivaal Jan van Rietschoten kwam vlak achter hem als derde bin nen, maar werd door een aanvaring met een solozeiler uitgesloten. De overwinning ging in deze wedstrijd naar Siebrand uit Kampen, die door dit resultaat ook nog uitzicht heeft op de hoofdprijs. Uitslagen Teylingen vergaderde SASSENHEIM Voetbalvereniging Teylingen hield gisteravond haar le denvergadering. Voorzitter V. de Meer herdacht bij de opening het overleden bestuurslid Bram Wolvers. Het hoofd bestuur van Teylingen is gewijzigd. De heer Van der Vaart is Ln de plaats ge komen van voorzitter J. v. d- Nouland en de heer Jasperse in plaatj van pen ningmeester Augustimus. Uit het ver slag van de secretaris bleek, dat het ledental weer iets groter is geworden. Tot slot werd nog een beroep op de leden gedaan vooral ruim op tijd te komen voor een wedstrijd en niet te snel af te zeggen. Het n:et op tyd af zeggen zal streng worden beboet. Des noods volgt schorsing voor de gehele competitie. TITEL BINNEN NA RUIME 6-2 ZEGE OP ZWAK RET Van onze waterpolomedeiverker LEIDEN Het damesteam van de Leidse Golfbrekers heeft gisteravond in de derde klasse A van de water polocompetitie van de KNZB het kampioenschap veroverd. Zelfs zonder aanvoerdster Coby Hoogeboom vakantiebleven de Leidse dames in De Vliet het zwakke Rotterdamse RET ruimschoots de baas (62). Bij de rust hadden de Golfbreeksters reeds met 31 de leiding. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Jos Aalders (4), Wil van der Drift en Antoinette Heemskerk. Halverwege de tweede helft stuurde scheidsrechter Post overigens de Rotterdamse aanvalsleid- ster Van der Laar wegens het gebruik van onwelvoeglijke taal uit het water, Op de foto: de zeven kampioenen (met de bloemen en „mascotte" Rudy Plouvier) in de stoel van de badman. Van boven (links) naar beneden (rechts): Jos Aalders, Marijke Geertsema, Gerrie Tanke, Cora Blom, Wil van der Drift, Joep en Antoinette Heemskerk. Kris-krus-spelmiddüg in Sassenheim SASSENHEIM Ondanks de hitte namen ruim 200 jongens en meisjes gistermiddag deel aan de Kris-kras- speimiddag. Over het 'hele dorp was een aantal posten uitgezet. De op drachten bestonden uit balwerpen, spykerslaan, macro-knikkerspel e.d. Hiervoor kregen zij punten. De SAMA- winkeliers verleenden medewerking met materiaal, personeel en prijzen. De leiding berustte bij de heren De Bruyn, Oostmeyer, Roodzant en Schmohl. Zij werden bijgestaan door 30 dames en heren. Uitslagen: 1 Jan Eysenga, 2 Elly Ammerlaan, 3 Lou Endlich, 4 Thea Molenaar, 5 Wim Zuilhof, Henkjan Wipkink, 7 Jan v. d. Zwet 8 Nico Ba tenburg, 9 Carla Jonkheer, 10 Jan Stelma, 11 Joke Eysinga. 12 Hans Zuil hof, 13 Clemens v. d. Swets, 14 Adri Allard, 15 Jolanda de Waard. 16 Fre- derika v. d. Meer. Speciale SAMA-prijzen kregen Joke Eysenga, Rudie Koert, Tom Meeu- wissen, Lisette Wipkink, Monique Bis schop. Marius Stehouwer, Elsje v. Kwaak, Alfons v. d. Eist, Robert Kesteren. Jos. y. Tol. HITTE DRUKT ZIJN STEMPEL OP DERDE DAG VAN DE OPEN LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN tenn isme de werker) LEIDEN' Bij een temperatuur van Zz 30° C was het gisteren op Room burg onmogelijk om tot grote prestaties te komen. Er werd sloom en loom getennist en daar de redelijke B-partijen reeds overdag waren gespeeld bood de wedstrijdleiding van Roomburg haar toeschouwers gisteravond Vet glanzende schouwspel van enkele C-partjjen op bedenkelijk niveau. Eén ding is gisteren duidelijk ge bleken: de commissie voor de natio nale toernooien zal een totaal nieuwe indeling voor de verschillende afde lingen moeten gaan maken, want zo ziet de toekomst er somber uit. Rede lijke B-spelers als De Haas, Pasme Ubbink, Mulder en nog vele anderen worden er in de oveningsronde meteen uitgeknikkerd door spelers uit de hoofdklasse en uit de eerste klas, die vlak onder de nationale top zitten en nu in de open B- toernooien de opperheerschappij vormen. In A-toernooien inschrijven kunnen deze spelers bijna ook niet, want die worden slechts sporadisch in Neder land georganiseerd en ook zeer sterk bezet. Een volledige herziening van de A-, B- en C-lijsten of een eventuele uitbreiding lijkt de enige oplossing. Sportief gezien deugt er op deze wiiza immers niets van ERG .LEUK' Herma Noordhoek-Hegt, eerste speelster van Leimonias Hoofdklasse A, liep gisteren met het grootste ge mak over haar tegenstandsters heen. Eerst moest mevr. Huurman eraan ge loven en vervolgens kreeg Els Hey- mans geen schijn van kans. Bijzonder leuk voor mevr. Huurman en Els die zich heus wel een charmantere neder laag hadden voorgesteld. Joke Groen en Josina vaai der Koogh speelden zich via mevr. Splinter en Eva Walsmit een ronde venier en Co van Berghe Henegouwen toonde haar goede vorm tegen Ria de Groot. Bij de heren sneuvelde Frank de Haas tegen Munck (Thor R. W. Hoofdklasse B), hoewel hij verwoed heeft gev.ochten (83, 63). Fri/ts Luyk had weinig moeite met Dekker en Kuypers (Toeg. Hillegersberg) walste de pas vader geworden Helge Ubbink van de baan: 62 60. Louk Sanders vergooide tegen Keij- i wel de eerste set maar maakte daarna zijn verkiezing in A snel waar: 2—6, 61, 62. Ook De Groot over leefde weer een ronde en blijft een ge vaarlijke outsider. SPECTACULAIR Spectacullair was in C de strijd tus sen Milou Penseel en Ellen Sanders. Milou won snel de eerste set 63, kwam in de tweede steeds voor maar moest daarna de verbeten vechtende Leidse via 97 toch naast zich dulden. Toen was het evenwel snel met Ellen Sanders gedaan. Een goed plaatsende Milcu won daarna snel met 61. Ook Wil Bloot won gemakkelijk en interessant w --dit nu zeker de halve finale tussen haar en Maya Mulder. Bn de heren geschiedde weinig schokkends, of het moest de benauwde drie sets zege van Peter Kwestroo op van Doornik zijn. Ook veteraan De Ruyter bereikte de kwartfinale even als Arnold van den Capelle, Arnoldi en Jan Vreeburg. UITSLAGEN De uitslagen luiden: Herenenkel B: LuyckDekker 62, 6—3; SandersReyne 26. 6—1, 62; de GrootJ W Janssen 64. 61; Munck —de Haas 63, 6—3; H Meyer—R Ter- vooren 7—5. 64; Kuypers—Ubbink 62. Herendubbel B: van de Pols 'Kuypers Tervooren/Molenbroek w.o.; Tervooren/ Molenbroekde Jong/van Teefelen 36. 6—8. Gemengddubbel B: mej Noordhoek- Hegt/Molen broekmevr Dekker/Dekker 61. 60; mej Dunnebier/KooleM Mul der/F de Haas 63. 64. Damesenkel B: mej Noordhoek-Hegt E Heymans 60. 61: J van de Koog— mej Walsmit 62, 64; GroenSplinter 62. 62; C van Berghe Henegouwe mej de Groot 61. 63. Damesdubbel B: R Gunters/E Walsmit A Monod/E Krol 6—3. 6—1. Damesenkel C: M Penseel—E Sanders 63. 79, 61: mej Blootmej Beek 6—2, 8—6. Herenenkel C: A van de CapellePlan. jer 86. 86; de RuyterIzig Heine 86, 75: Kwestro-fvan Doornik 61, 36. 62; Smithv Straaten w.o.: Ar noldiStaverman 46, 61, 63. Herendubbel C: Luyck/DetigerAr- noldiöv Doornik 62 63; Lagerwaard/ SchoutenKrich/Creyghton 4-6, 4-6. As- selbergs/den HaanHeringa/Klever 16, 6—3, 6—3- Gemengd dubbel C: Schutte/Kwestro Meurkens/Sölnes 62, 5—7, 64. Damesdubbel C: Goorius/Bonhuys Izig Heine/van Beuzekom 9—7, 61. Zaterdagavond zal weer het star schot worden gegeven voor de Tot de Lisse", die nu voor de elfde kt verreden wordt. Ieder jaar trekkt honderden belangstellenden naar t Spekkelaan om getuige te zijn van ti felle strijd tussen de jonge renn* om als eerste de finish te passert Er zullen weer acht ploegen \i start gaan: De Van Gerven-ploeg m als ploegleider Peter Koop, met rei ners uit Hillegom; de Graficus-plo< met renners uit Lisse onder leidii van Ton Zeldenthuis; ploegleidi Oele zal met bisser jongens voor d eer van „Ons Weekblad" strijde terwijl Paul Koop de ploeg „Heineki Anr.aent" zal aanvuren met renne uit Hillegom; de „Vlinderploeg" i staan onder leiding van ploegleid Teeuw en deelnemers bevatten u: Hillegom, Voorhout en Lisse; Ben va Leeuwen zal als leider fungeren vo« de ploeg van fa. JBeyersbergen renners uit Sassenheim en Lisse; „Gezamenlijke Melkhandel" zal staan uit renners uit Noordwijk Noordwijkerhout en geleid wordt door Hans Steekers; de „Van der ploeg" zal gevormd worden door ret ners uit Lisse. Deze elfde Tour de Lisse begi: zaterdagavond om zeven uur met et ploegentijdrit over 5 km. Daan volgt een rit over twee ronden va totaal 9,4 km. Op maandag 24 ju start om half 8 met vier ronden het bekende parcours van 18,8 kc Dinsdag 25 juli start half 8 met et individuele tijdrit over 2 km. start bij De Engel; daarna wedstrjj over twee ronden (9,4 km). Woensda 25 juli start half 8 met vier rondt over het gehele parcours (18,8 Ion Donderdag 27 juli start half 8 eveneens vier ronden over het parcou: van 18,8 km. Op vrijdag 28 juli won niet gereden. Op zaterdag 29 juli volj de eindstrijd. Om zeven uur zulle de renners dan starten voor een ind viduele tijdrit over 5 km. Na aflot hiervan zullen de drie renners die beste prestatie hebben geleverd w den gehuldigd. De organisatie berust weer bij plaatselijke ploegen. Vooral uit Hillt gom is de deelname dit jaar heel groo hoewel Lisse weer het grootste aai tal renners levert. Tekenen en vissen voor Lisser jeugd LISSE Het comuté „Vakantii vreugd voor de jeugd" zal dinsds 25 juli een grote tekenwedstrijd oi ganiseren in het Vereniglngsgeboui in De Engel; aanvang 9.30 uur. Daai aan kan niet alleen de jeugd (van zt tot negen en tien tot twaalf jaar) ui De Engel, maar ook uit Lisse-dor meedoen. Op zaterdag 29 juli Wordt een hengtl wedstrijd gehduden in de Ringvair/, verzamelen bij het gebouw van open bare werken bij de Ringvaart. Deel nemers (van zes tot veertien jaar moeten hengel en aas meenemen. Aan meldingen voor beide wedstrijd! by mevrouw Zitter, Doormanplein EILEN EN ZEILEN Eerste lijst .drastus 18 Can eilanden .lnltak 18 NO Mozambique -mmenkerk 18 NO Belra rgos 18 pass Kp St Vin- Tweede lijst

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4