Amerikanen bouwen aan vliegende buurtbus KONGO VS sturen 30.000 man naar Zuid-Vietnam REGIME IN ONTNEEMT ATHENE BURGERS HUN NATIONALITEIT VERTO Publiek bezuinigt op (duur) vlees Nabije Oosten OPLOSSING VERKEERSPROBLEEM? 5? Helikopters voor 70 personen me alles goed en wel Rechercheurs slaags met dieveggen Uit de Haagse hof geplukt 3 DONDERDAG 13 JULI 1967 5? r (Van onze luchtvaart- medewerker) DEN HAAG Tot nu toe heb ben ondanks de zeer grote voordelen die de helikopter heeft in vergelijking met conventionele vliegtuigen enkele factoren een nog veel groter gebruik van dit toestel belemmerd. Maar aan de opheffing van die belemmeringen (o.m. geringe snelheid, hoge on derhoudskosten en meestal gering laadvermogen) wordt nu achter de schermen hard gewerkt. Een 60- tot 70- persoons hefschroef- vliegtuig dat tevens voorzien is van een vleugel en met een kruissnelheid van ongeveer 500 kilometer per uur rechtstreeks van stad tot stad kan vlie gen, zou heel goed dé oplossing kunnen zijn voor het klemmende vraagstuk van het steeds intensievere wegverkeer tussen grote plaatsen die vrij dicht op elkaar liggen. Randstad Dit vliegtuig, door de Amerikanen „vliegende buurtbus" genoemd is ont worpen voor gebruik in de Verenigde Staten, maar kan ook in West-Europa bijzonder goede diensten bewijzen. Voor het verkeer in de Randstad Hol land, de verbindingen met Zeeland en de Waddeneilanden, en, eventueel, het binnenlandse luchtnet en de ver bindingen met steden in België Noord-Frankrijk en West-Duitsland zul len dergelijke vliegtuigen wellicht van grote betekenis kunnen zijn. De Amerikanen noemen als voor beeld het gebied rond de steden Boston - New York - Philadelphia - Washing ton, dat in het begin van de jaren zeventig aaneen zal groeien, tot één gro te agglomeratie van woon- en indu striegebieden. Het wegennet zal, zelfs na flinke uitbreidingen en verbeteringen, de geweldig toenemende verkeersstro men nauwelijks kunnen verwerken, met als gevolg opstoppingen en vertragin- In Amerika wordt gewerkt aan combinatie helikoptervliegtuigen d.w.z. helikopters met opvouwba re en intrekbare rotors (foto bo ven), die na de start het uiterlijk van een gewoon vleugelvliegtuig krijgen (onder) en een hoge kruissnelheid kunnen ontwikke- Kwestie Guinee Geen verwijt aan KLM (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De KLM kan geen enkel verwijt worden ge daan voor het feit dat door haar vervoerde Guinese diplomaten in de Ivoorkust zijn vastgehouden. Dit heeft minister Luns woensdag in de Eerste Kamer meegedeeld. De bewindsman zei dat de KLM-vlie- gers die door slecht weer werden over vallen alle mogelijke voorzorgsmaat regelen hadden genomen. Men kon kie zen tussen een landing in de Ivoorkust of Ghana. Tegen een landing in Accra hadden de Guinese diplomaten echter bezwaar gemaakt omdat de Guinese minister van buitenlandse zaken al eens in Ghana is vastgehouden. De ministers deelde mee dat Neder land volledig buiten het conflict tussen Guinee en de Ivoorkust staat. Hij gaf een overzicht van alle diplomatieke acties die in de afgelopen weken door de Nederlandse regering zijn onder nomen om Guinee te bewegen de KLM- piloten hun bewegingsvrijheid terug te 8 De bewindsman hoopte dat de bemid deling van Rolph Bennett de vertegen woordiger van de Verenigde Naties suc ces zal hebben. Minister Luns heeft con tact gehad met zijn Franse collega Couve de Murville over de kwestie van de KLM-piloten. Frankrijk heeft name lijk goede betrekkingen met de Ivoor kust. GRONINGEN In het Van Star- kenborghkanaal te Groningen is de ne genjarige Ronald Alexander Schotanus uit Groningen verdronken. Het kind, dat daar met vriendjes nabij de sluis speelde, viel in het water. Een zesjarig vriendje Gerard Nienhuis sloeg alarm. Er werd naar de drenkeling gedoken, maar het gelukte de brandweer pas na enige tijd het kind weer boven water te halen. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. Kerk Brielle Het is volslagen onjuist te veron derstellen dat de Gereformeerde kerk in Brielle met bouwplannen is geko men, nadat de onderhandelingen over het gezamenlijk gebruik van de St. Catharijne op niets waren uitgelopen. gen. De oplossing is dus: de lucht in. Daarvoor z.ullen in de steden vrij gro te helihavens nodig zijn, die in spitsuur de aankomst en het vertrek van ca. veertig van deze vliegende bus sen moeten kunnen verwerken. Zelfs de langste vlucht binnen het genoemde gebied zal nog binnen het uur kunnen worden uitgevoerd. Lockeed en Sikorsky bestuderen de mogelijkheden en eigenschappen van drie verschillende concepties: te weten gewone helikopters, compound helikop ters die behalve een rotor ook een vleu gel en één of meer motoren voor hori zontale voortstuwing hebben en combi natievliegtuigen d.w.z. helikopters met opvouwbare en intrekbare rotors, die de start het uiterlijk van een ge woon vleugelvliegtuig krijgen en een hoge kruissnelheid kunnen ontwikke len. Het betreft hier een helikopter die behalve de rotor ook een vaste vleugel heeft en die na de start zijn rotor stop zet, naar achteren vouwt en in de romp intrekt. Aldus ontstaat een gewoon vliegtuig met vaste vleugel dat snelhe den tot 800 km/u kan behalen. Voor de landing wordt de procedure in omge keerde vorm uitgevoerd. Dergelijke vliegtuigen zullen een re volutie voor het luchtverkeer beteke nen. Zij hebben immers voor start en landing genoeg aan een betrekkelijk klein terrein dat in of nabij het cen trum van de stad kan liggen zodat de tijdrovende grondverbindingen tussen stad en luchthaven kunnen vervallen. Tijdsbesparing Voorlopig gaat men in de Verenigde Staten eerst nog een tussenoplossing beproeven door middel van een passa giersbus. die onder de romp van de hefschroever wordt meegevoerd. Daar voor gebruikt men een tractor met op legger. plaatsbiedende aan 30 tot 80 pas sagiers. Deze combinatie gaat langs bepaalde haltes in Los Angeles en rijdt dan naar de heliport. Daar aangekomen wordt de oplegger onder een „vliegende hijskraan" gemonteerd en wordt van het stadscentrum naar de luchthaven gevlogen. Een moderne transportwijze Ier t.o.v. het normale wegverkeer een jjg i 'ijdsbesparing van 52 minuten oplevert. Een enige jaren geleden aan de Ge reformeerde kerk gedaan voorstel tot het gezamenlijk gebruik van de kerk is nooit door de Gereformeerde kerke- raad beantwoord. Na een dit jaar door de Hervormde kerkeraad gedaan voorstel is na een gezamenlijke kerke- raadsvergadering een studiecommissie benoemd, die beide raden moest ad- Dit advies, waarmee zowel de Gere formeerde als de Hervormde leden van de commissie akkoord gingen, is enkele dagen na ontvangst weer afge wezen. Van lange onderhandelingen is dus geen sprake, omdat de Gerefor meerde kerkeraad nooit onderhandeld heeft De kerkbouwplannen dateren van na het eerste aanbod doch lang voor het tweede, zodat het afsoringen der onderhandelingen geen reden ZZ plannen is geweest Brielle C. J- Verhagen J (herv. ouderling) Jaar 1.97.» Jehovah's Getuigen ge'oven en leren j geenszins, dat in 1975 Armageddon of i het einde yen de wereld eenbreekt [rn vu d, lf|dm df Wel kenmerken zij 1975 a's een belang- de Franse „kolonel" Bod Denard. wordt) rijk jaar. omdat dan de zesduizend jn cen hospitaal van de Rhodesische jaar mensheidgeschiedenis eindigen hoofdstad Salisbury verpleegd. Hjj Is uit Deze zesduizend jaar zijn niet vreemd Kisangani gevlucht na bjj een gevecht] in de kerkgeschiedenis, want Aueusti- nus heeft hier vele malen over espro ken en voorspellingen over gedaan Al leen. rooms-katholieken en orotestan ten volgen de biibelchronologie van aartsbisschop J. Ussher (1581-1656) en stellen de schepping van Adam op het jaar 4004 voor Christus Jehova's Ge tuigen stellen dit op 4026 voor Christus en komen hierdoor op 1975 (Vervolg van pagina 1) McNamara: meer troepenversterking WASHINGTON De Ameri- Noordvietnamezen, aldus een leger- kaanse troepensterkte in Vietnam zal in de komende drie maanden worden uitgebreid met twintig- a dertigduizend man. Er zijn nu ruim 460.000 militairen in Viet nam; dit getal wordt op 480.000 man gebracht. De Amerikaanse minister van de fensie, Robert McNamara, pas terugge keerd van een inspectiereis in Zuid-Vietnam, deelde dit gisteren mee op een persconferentie in Washington. De versterking was al eerder voorge nomen, het is niet nodig er reservisten voor op te roepen, aldus de be windsman. Over de kwestie van troe penversterkingen zal ook met de bond genoten, de Philippijnen, Australië, Zuid-Vietnam worden gesproken. De minister zei niet of aan deze landen ook zal worden gevraagd meer troepen te zenden. Gevechten Bij gevechten met een sterke guerril la-eenheid in het oerwoud bij de Cam bodjaanse grens zijn 35 Amerikaanse infanteristen gesneuveld, zo is gisteren in Saigon bekendgemaakt. Zesentwintig werden gewond. De verliezen aan de andere kant zijn onbekend. Men weet niet of men bij die gevechten te maken heeft gehad met Vietcong-strijders of woordvoerder. Honderdvijfenveertig kilometer ten zuidwesten van Saigon wisten Zuidviet- namese troepen in de Mekong-delta 48 Vietcong-strijders te doden. De Viet- cong zorgde voor een tegenslag door een landingsvaartuig te bestoken met een mijn, machinegeweren en te- rugstootloze vuurmonden op het mo ment dat het had aangelegd om troe pen te laden. Negen Amerikanen wer den bij de aanval gedood. Ze vertelde dat de Griekse ambassa de in New York haar had benaderd met het verzoek „haar mond te hou den". „Ik zei, nee, ik hou mijn mond .niet, behalve voor 20 dagen omdat mand naar me luisterde door de oorlog in het Nabije Oosten. Ze vroegen me vier maanden te wachten.... ze vroegen me naar Griekenland te komen om te zien hoe gelukkig iedereen was. Ik lach te ze uit. Het was te gek", zo vertelde zij. Melina vond dat het regime in Athe ne haar een gunst heeft bewezen door haar de nationaliteit te ontnemen. „Nu kan ik alles zeggen", voegde zij er aan toe. Uit Athene wordt nog vernomen dat de openbare aanklager de vervolging geëist heeft van Andreas Papendreoe andere Griekse burgers op ATHENE Het militaire be wind in Griekenland heeft giste ren acht Griekse burgers, onder wie de filmactrice Melina Mer- couri, het staatsburgerschap ont nomen. Zij zouden zich hebben schuldig gemaakt aan anti-natio nale activiteiten. Hun bezittingen zijn verbeurd verklaard. Een en ander is bekendgemaakt door de minister van binnenlandse zaken, Stylianos Patakos, één van de leiders van de junta. Melina Mercouri, die op het ogenblik in de VS vertoeft, zei over de maatre gel: „Ik ben als Griekse geboren en zal als Griekse sterven. De heer Patakos werd als fascist geboren. Hij zal als fascist sterven. Als hij een Jeanne,beschuldiging van hoogverraad. Zij zou- d'Arc van mij wil maken is dat zijn ^en getracht hebben de monarchie om- goed recht. Omdat er nu eenmaal een diktatuur heerst kan hij zoveel wetten maken als hij wil, maar voor mij staat hij buiten de wet. Democratie heeft TVprlprlaiirlprc WPfPllS altijd helden nodig", aldus de filmactn- lNCUCllc4IlUC:i& WCgCll*. nareoticahandel in Finland gepakt HELSINKI Twee jongelui uit Ne derland zijn gisteren door de officier justitie te Tampere in Midden-Fin- land in staat van beschuldiging gesteld wegens smokkel, bezit en verkoop van verdovende middelen. Ze moeten over twee weken voorkomen. De verdachten, de in Stockholm wonende monteur Jac ques R. en de messbediende Martinus M, zijn opgesloten in de gevangenis van Tampere. AMSTERDAM Twee vrouw een jongen hebben zich gistermiddag voor het filiaal van de Hema in de Amsterdamse Kalverstraat al schop pend en slaand verzet tegen hun ar restatie door twee rechercheurs. Bij het gevecht trachtte de jongen een van de rechercheurs met een briefopener te ste ken, daartoe aangezet door zijn moeder. Toen de politieman het wapen vast greep, gaf de knaap hem een kopstoot in het gezicht waardoor zijn bril sneu velde en het hoornvlies van een van zijn ogen werd beschadigd. Een inspec- trice van de Hema liep behalve een paar blauw geschopte - benen een brandwond op, doordat één van de ar restanten een sigaret in haar hals uit drukte. Pas nadat de rechercheurs hulp kre gen van vier agenten slaagden zij er in de 31-jarige M. H. P., haar 12-jarig zoontje en een 21-jarige nicht naar het bureau over te brengen. Zij waren in het bezit van drie tassen, die volgens de politie tot de rand waren gevuld met in diverse winkels gestolen goede- (Vervolg van pagina 1) De produktie in Maassluis bestond uit touw. kabels, tapijten uit cocos en sisal, netten en verschillende soorten vloer bedekking. De algemene indruk is dat het bedrijf niet tijdig heeft kunnen omschakelen en te lang op het conventionele patroon is blijven hangen. Afgewacht moet nu worden of de vestigingen van Verto elders wel het hoofd boven water zullen kunnen houden. De produktie van Maassluis wordt overgebracht naar Lekkerkerk, Leider dorp en Steenwijk. Ook de Apeldoornse Nettenfabriek behoort tot dit concern. De grootste vestiging is in België, waar 900 man van in totaal 2800 man perso neel werkzaam is. De rentabiliteit van het bedrijf in Maassluis is de laatste jaren sterk terug gelopen. Met de toename van de afzet- moeilijkheden stegen ook de kosten en de verliezen. De produktie van haargaren- tapijt was al gestopt en voor de spinnerij bestond geen omplooi meer. Onderzoek Zowel de directie als een efficiency- bureau hebben de afgelopen jaren een onderzoek ingesteld naar de bestaans mogelijkheid van het Maassluise bedrijf. Beide onderzoeken vielen negatief uit. De directie was gisteren echter niet be reid de vakbonden inzage in het rapport te geven, wat als een bijzonder zwakke houding door de vakbonden werd aan gemerkt Wel zegde de bedrijfsleiding loe binnen veertien dagen met een afgerond plan te komen over afvloeiing, vertrek, ontslag of overplaatsing van het personeel ln Maassluis. Daarna zal de directie het ge sprek met de vakbonden voortzetten. HONGKONG Politie, geassisteerd door militairen, hebben gisteravond in Hongkong twee communistische hoofd kwartieren overvallen en 40 personen gearresteerd. Grote hoeveelheden wapens en pro- paganda-materiaal werden in beslag genomen. (Van onze soc.-econ- redactie) Iwas. Zijn de veehouders nog van mening, dat de veeprjjzen te laag z(jn, vele consumenten vinden de vleesprijzen te hoog voor een krap weekinkomen en gaan per week UTRECHT Al berekenen So ciaal-Economische Raad en Cen traal Planbureau, dat de reële koopkracht van het publiek ook dit jaar nog st\jgt, de verkoop cijfers bij de middenstand wijzen iets anders uit. Onder invloed van de terug lopende conjunctuur en werk gelegenheid blijkt het publiek thans duidelijk minder vlees te kopen dan voorheen het geval Veldslag in Jemen CAIRO Honderd royalistische Je- menieten zijn gesneuveld en tweehon derdvijftig gewond tijdens een veldslag met republikeinse stammen, zo meldde gisteren radio-Sanaa. De aanhangers van de verdreven iman El Badr zouden hebben geprobeerd via de oostgrens wa pens en munitie het land binnen te brengen. Aan republikeinse kant vielen olgens de radio slechts vier doden. In de Wachttoren van 15 februari wordt over dit jaar gesproken en ge zegd: „Betekent het, dat Armageddon, tezamen met het vinden van Satan, tegen 1975 ten einde zal lopen? Het zou kunnen. Betekent het dat Baby lon de Grote tegen 1975 ten onder gaat? Het zou kunnen. Betekent het. dat de aanval van Gog en Magog te gen Jehovah's Getuigen wordt ingezet om hen uit te roeien en dat daarna Gog zelf buiten gevecht zal worden gesteld? Het zou kunnen. Maar wij zeggen het niet. Bij God ziin alle din gen mogelijk. Waar het in verband met dit alles echter om gaat. is dat de tijd kort is. Wij behoeven er niet aan 'e twijfelen: de tijd loopt ten einde. Wij weten, dat onze bevrijding des te dich ter bij is. naarmate wij het jaar 1975 bereiken." Ridderkerk K. den Besten Oud-premier Tsjombe van Kongo, die al enige tijd in Algerije wordt vastgehou den. gelooft niet dat hij zal worden uit geleverd aan Kongo, waar hij wegens hoogverraad bij verstek ter dood is ver oordeeld. Volgens een verslaggever van het Duit se blad Stern, die erin geslaagd is de 48-jarige Tsjombe in een kazerne niet ver van Algiers te spreken te krijgen, wordt de oud-premier niet slecht behan deld. Tsjombe had gezegd wat last van maag en hart te hebben, maar de Alge rijnen hadden hem een arts ter beschik king gesteld. De Belgische regering overweegt een andere politiek te gaan voeren ten aan zien van Kongo. Er is een chronisch ge brek aan waarborgen voor de veiligheid] i de Belgische onderdanen in dit land] verder worden er „permanent onge-; rechtvaardigde en onbegrijpelijke ver-I daclitmakingcn aan liet adres van België een persconferenti zei premier Van- denboynants gisteren, dat de Belgische serine Kongo volledig verantwoorde ik stelt voor de veiligheid van de 40.000 Belgen in dit gebied. „Wij hebben vol- ]edig beerip voor de gevoelens van bit terheid die door de recte gebeurtenissen Kongo bij het Belgische publiek is ge kt. De regering is echter vastbesloten kalm en koelbloedig te blijven," aldus de premier. het ogenblik nadert dat ik het koste lijke vocht in de gootsteen moet la ten verdwijnen, want geen mens be geert dat hete spul. Er is een jongen, die het een feest heid en daarmee wint men het en vond, wanneer er thuis „snert" op krijgt de soep. tafel kwam. Tot hij een winter in dienst was geweest, nadien was erw tensoep een straf. Merkwaardig ge noeg had deze jongeman een neef. die liever zonder eten naar bed ging dan een lepel snert naar zijn mond te brengen. Na drie maanden dienst heeft kwam hij op vrijdagavond thuis bin- nenklotsen op zijn kissies en riep: .Eten we morgen eens snert?" Zo gaat dat. Over smaak valt niet te twisten. Maar in Leiden vechten ze er om Of andijvie, aardappelen en een run derlap nu lekker is of niet. Ik zou niet graag in de jury zit ten. denkend aan eigen menuproble- afwoog, bewonderd men in deze dagen. In mijn ijskast gezegd: „Kookt u nog? Ik heb ze al De soldaten in Leiden zeggen het wel. Om de runderlap en de andij- Goed, goed, maar nu weet ik dat vie. Misschien is het eten daar in Lei den wel beroerd, misschien is het Drima Dat weet ik niet. Maar hoe dan En de vrouw van de groenteman ook. ik heb medelijden met de arme terwijl ze de grote bonen koks, die in de hitte van de fornui in de pannen roeren Honger staking staat een pan verrukkelijke soep. De verteld, dat 2 gaande en komende man weet dal in mijn huis altijd een pan soep klaar staat. Dat is gewoon zo ge- En met alle huismoeders, die pro beren hun huisgenoten met iets meer te voederen dan met ijsjes en frisdranken. Ze doen een afschuwelijk ondank baar werk. Wie weet hoeveel huiselijke hon gerstakingen er al niet aan de gang iangekeken en zijn. iij thuis nog niet. maar om vanavond het moeten de waarheid te zeggen, het zou me ontheffen van een zware verant- 4oen met brood en aardbeien.' Ja, ik kook nog en dat in een woordelijkheid als het wel keuken, die precies op etenstijd in •ets vriendelijks erbij. En ik zit daar en prik wat op Leiden bijvoorbeeld gestegen is. nassiballen Aan hun kostje komen ze toch wel. Ik denk dat de cantineomzet van spritsen en gevulde koeken in aanmerkeliik uit de auto- Alleen... ik zou het voor geen goud maten vliegen, des avonds als het hardop durven zeggen. wat afgekoeld is. Koningin Juliana heeft uoensdag in Den Haag prins Claus geïnstalleerd als lid van de Raad van State. Deze plechtige installatie werd zoals wij gisteren reeds in een deel van onze oplage meldden bijgewoond door prinses Beatrix en prins Bernhard. Op deze foto ziet men geheel rechts ook de vice-president van de Baad tan Stale prof. dr. L. J. M. Beel. (Vervolg van pagina 1) De Rus Fedorenko eiste opnieuw sancties tegen Israël. De Sovjetunie is bereid aan strafmaatregelen deel 'e nemen. De maatregelen die Israël wij nemen zijn volgens Fedorenko gelijk aan de .lofzangen van Hitler over een nieuwe Europese orde". Hij noemde het merkwaardig, dat een volk, dat door Hitier zoveel heeft geleden, nu diens ideeën kopieert. Minister Eban (Israël) zei dat zijn land alleen maar wil dat de burgers van Jeruzalem, Arabieren en Joden, samen in vrede leven in plaats van in vijandschap en door prikkeldraad gescheiden. Niemand, aldus Eban, pro testeerde toen Jordanië in 1948 een VN-resolutie negeerde, een deel van Jeruzalem bezette en na het sluiten van een bestand een deel van deze stad annexeerde. Het is ironisch, dat de Sowjetunie, welks ideologie alle religies veracht, nu haar bezorgdheid over de heilige plaatsen in Jeruzalem demonstreert, aldus Eban. Het debat werd vandaag voortgezet. een keer minder naar de slager. De maandelijkse publicatie van de kosten van levensonderhoud wijst uit, dat het leven op het ogenblik nauwe lijks duurder wordt, maar deze prog nose klopt niet met de ervaringen van de Nederlandse huisvrouwen. De wijze waarop het prijsindexcijfer wordt vast gesteld blijkt, zoals wij reeds eerder vastgesteld hebben, in belangrijke mate niet de werkelijke ontwikkeling van de prijzen weer te geven. De voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk, sprak gisteren in de openbare vergade ring van het produktschap zijn te leurstelling uit over het afnemende vleesverbruik; dit geldt zowel het var kens- als het rundvlees. Ook in de an dere Europese landen, die op het ogen blik tevens in een conjunctureel moei lijke periode verkeren, blijkt het vleesverbruik terug te lopen. Onze ex port naar landen als België, Luxem burg, West-Duitsland en Frankrijk ver toont een neergaande lijn. In al deza landen gelden heffingen tegen impor ten uit niet-EEG-landen om zo de ei gen prijs nog zoveel mogelijk op peil te houden. De vraag naar vlees bij het publiek is bijzonder traag. De voor ons land normale aanvoer m 125.000 slachtvarkens per week kan maar moeilijk een afzet vinden tegen overigens dalende prijzen. Niet alleen de afgenomen werkgele genheid en het grotere aantal werkloze gezinnen beïnvloeden de consumptie. Ook in andere gezinnen is het verbruik van vlees onder invloed van het duur der wordende levensmiddelenpakket in dalende lijn. Het vlees zelf is het afgelo pen jaar voor de consument weinig in prijs gestegen, maar vlees blijkt wel een artikel, dat men bij cen gemiddelde .stijging van de kosten van levensonder houd het eerst schrapt. Italië heeft weliswaar formeel zijn grenzen weer opengesteld voor de Ne derlandse mestkalveren, maar de in voer naar dit land is nog niet op gang gekomen. De snelheid waarmee Italië deze maatregel heeft getroffen doet ver moeden, dat de Italianen hiermee Ne derlandse maatregelen tegen de invoer van goedkope wollen stoffen uit hun land zoveel mogelijk wil tegengaan. Nederlandse plannen gericht tegen Italië leden bij de Europese Commissie in Brussel reeds schipbreuk. BONN De Franse president De Gaulle, die in het kader van het Duits- Franse vriendschapsverdrag een be zoek brengt aan West-Duitsland, heeft gisteren in Bonn besprekingen gevoerd met premier Kiesinger. De crisis in het Nabije Oosten en de Britse aanvraag voor het EEG-lid- maatschap kwamen tijdens het onder houd ter sprake Rode top De regeringsleiders van de communis tische Oosteuropese landen hebben giste ren in Boedapest de situatie in het Nabije Oosten besproken. Ze kwamen tot de con clusie dat rij meer gebruik moesten gaan maken „van de middelen die geschikt zijn voor de strijd tegen de agressie van Israël en voor het herstel van de vrede in het Nabije Oosten." Ze verklaarden zicli eensgezind in hun steun aan de Arabische landen. In een communiqué worden de leider* van de VS, Israël en andere „imperialis tische krinjren" beschuldigd van het „uit dagen van de vredeskrachten in de hele wereld met hun aeres«ieve politiek". Ze hebben verder esproken over de eco- nomisehp en militaire hulp die z(j de Arabische landen zullen verlenen. Onder de partijleiders waren premier Kosygin van de Sow ietunie. Kadar (Hon garije), Ulbricht (Oost-Duitsland">, Go- moelka (Polen) en Tito (Zuid-Slavië).

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5