Raad Lisse verwerpt het plan-Eenhuis VLEET Voorzitter boos: wij kruipen niet in houtbouw Visserij nieuws bij de Wegpiraat vlucht uit angst voor molestatie DONDERDAG 13 JULI 19i Na felle discussie nederlaag B. en W. LISSE De gemeenteraad zorgde gisteravond voor een verrassing. Na een langdurige discussie verwierp zij met 8 tegen 5 stemmen het plan van het colle; j van burgemeester en wet houders het naast het gemeentehuis gelegen pand Eenhuis bij het gemeen tehuis te trekken. Voordat de verga dering begon was de raad al ander half uur bijeen geweest voor „infor meel overleg" over dit agendapunt. Als eerste sprak de heer J. P. de Koning (KVP), geheel persoonlijk en dus niet als fractievoorzitter, zoals hij nadrukkelijk verklaarde. Hy zei, dat de vraag gerezen was: pand-Eenhuis slopen en een semi-permanente hout bouw plegen of (wat reeds meer dan 10 jaar in de pen is) nu tegelijk een geheel nieuw raadhuis te bouwen, hetgeen een bedrag van circa 3 mil joen zou kosten en jaarlijks een last op de begroting zou betekenen van f 150.000,- f 175.000,-. afgezien van het feit of men de geldmiddelen kunnen krijgen. Verbouwing van pand-Eenhuis kost f 200.000,- en dat betekent een jaar lijkse past van f 50.000,-. of ruim een ton minder dan nieuwbouw. Zijn con clusie was: verbouwing pand-Eenhuis. Varkenshok De 'neer P. van Leeuwen (PvdA) was een andere mening toegedaan. Na vele jaren staan we nu voor een be slissing. Hij dacht dat er wel iets van te maken was, zoals ook het rapport- ir. Van Heerde zegt, maar zei hij. „als je in een varkenshok woont ben je met alles blij. tot inwoning toe", maar later zakt de stemming. In 'n oud pand blijf je voortdurend aan de gang met voorzieningen. De in het rapport ge noemde bedragen (f 200.000,-) zeg gen hem in dit verband niet zo veel. Er komt werkruimte bij, maar veel onnuttige ruimte blijft er over. Zyn fractie was van mening, dat dit niet de juiste besteding is. Een semi-per- manent gebouw heeft de voorkeur. De heer H. Nieuwenhuis CGPJ vond het zonde aan het pand-Een huis zoveel geld te besteden. De heer G. J. de Vos (VVD) zei: we gaan naar een gedwongen ruim te. Voor 170 m2 werk/ruimte achtte hij het bedrag veel te hoog. De heer H. de Vroomen (KVP) was het niet met de heer De Koning eens. Het representatieve gedeelte komt er erg bekaaid af De heer W. Schelberg (KVP): Is een semi-permanent gebouw niet meer acceptabel? Ir. A. H. J. Paardekooper (KVP), zo juist als nieuw raadslid beëdigd, sloot Katwijkers verslaan badgasten KATWIJK AAN ZEE In de Oran jezaal van het jeugdhuis is gisteravond de eerste wedstrijd gespeeld tussen leden van de schaakvereniging Katwijk en badgasten Er waren dertig deel nemers en 75 toeschouwers- De ont moeting eidigde in een royale overwin ning van de Katwijkers: 81$5%. De volgende wedstrijd wordt woens dag 19 juli gehouden, weer in het jeugdhuis. De gedetailleerde uitslagen W. G. BinnendijkS. Knibbel 01. G- HaasnootJ. Onderaarden VzI2. M. v. d. Plas—R. Krebs <Sr.) 0—1. C. BarnhoornS- Mout 01, A. C. Berkhey Sr—T Krebs (jr) 1—0. P H. AdmiraalTh, P- v. d. Berg 01,1 P. de MolJ. Broere 10. J. C. de RaadJ Ritsma 1—0, A. van Rijn— W. v. Rooyen 10, J. v. Duyvenbode M. D. Achterberg 10, W. van Leeu wenP. Radrer 10, A. KuytBobs- ma 10. J. GuytD. v. d. Moest 10, H. H. v. d. Wierdt—P. von Trigt 0—1- Concert in Overdnin in besloten kring KATWIJK In aansluiting op ons bericht over de orgelbespeling van Feike Asma op het nieuwe orgel in de Kapel van het psychiatrisch zieken huis Overduln morgen deelt de direc tie van Overduin ons mee, dat deze orgelbespeling uitsluitend zal plaats hebben in tegenwoordigheid van pa tiënten, personeel en enige genodig den Hoewel het niet ondekbaar is, dat concerten op dit fraaie instrument in de toekomst ook voor een breder pu bliek toegankelijk zullen worden ge steld, moet hiervan ditmaal in ver band met de beperkte plaatsruimte beslist worden afgezien. Weekagenda Katwijk KATWIJK Vrijdag: parkeerter rein bij De Zwaan, 7 uur n.m.: volley balwedstrijd KVC 1 tegen VVSL. Zaterdag: strand ter hoogte van het zeehospitium, 3 uur: reddingsdemon- KATWIJK De collecte ten bate van de Groesbeekse tehuizen heeft f 1654,30 opgebracht. zich bij de heren Van Leeuwen en De Vos aan en was zonder meer vooi houtbouw (dus slopen pand-Eenhuis), Teleurgesteld Na deze sprekers betoogde de voor zitter. burgemeester mr. Th. de Graaf, zich teleurgesteld. Met klem betoog de hij dat niemand minder dan ir. Van Heerde, een bij uitstek deskundi ge op dit gebied, en voorts ook de ar chitect, de heer L. Tol, het volkomen met elkaar eens waren: verbouwing pand-Eenhuis is de oplossing. Wij steunen als B. en W. op het oordeel van deskundigen. Het college heeft er geen behoefte aan met een ander plan te komen. Wethouder Roos vond het onbegrij pelijk. dat er voor dit plan niet mee: begrip was in de raad. Het is voor de komende 15 jaar een verantwoords oplossing. De burgemeester zei onomwon den, dat wanneer de raad tot slo ping zou besluiten en een semi permanent gebouw wil stichten (houtbouw), de raad er rekening mee heeft te houden dat B. en W. en de gemeentesecretaris niet voornemens zijn in houtbouw te kruipen. Wanneer het verbou wingsplan wordt afgestemd, zit er niets anders op, dan dat het aan gekochte pand een verfje krijgt en de diensten er zó intrekken. Maar B. en W. in geen geval- Het is, aldus de burgemeester geen Veel badgasten naar de Hoomes polder KATWIJK Een verrassende ont wikkeling is, dat zeker een kwart van de buitenlandse gasten zich voor zijn vakantie in de Hoornespolder instal leert. De gastentrek gaat in niet onbe langrijke mate buiten de onmiddellijk in de nabijheid van het strand gele gen straten om naar de nieuwbouw. Mogelijk speelt daarbij ook het in gebruik nemen van het nieuwe par keerterrein in de noordduinen een rol Dit terrein zal de komende weken de strandexploit an ten noordelijk van de Uitwatering aanzienlijk meer drukte brengen. Skuitevaert heft ledenstop op KATWIJK Nu het nieuwe boten huis ter beschikking van Skuitevaert is gekomen, kan deze zeezeilvereni ging haar ledenstop opheffen. De laat ste drie maanden hebben tal van en thousiaste zeezeilers zich als lid op gegeven. KATWIJK AAN ZEE In zuid oost zijn enkele straten dringend aan herstrating toe, onder andere de Adrianastraat en de Annastraat. Vooral de Adrianastraat vertoont door de grondwerkzaamheden van de laatste tijd heel wat oneffenheden. De plan nen vor verbetering liggen gereed, maar eerst moeten de benodigde kre dieten nog worden gevoteerd. KATWIJKERS DE LEIDSE BAKKER, bekend om z'n kwaliteitsprodukten, staat nu ook op de KATWIJKSE MARKT Ter kennismaking een speciale reclame-aanbieding 500 GRAM ZANDKOEK 1,25 Taaie bitterkoek 250 gram 0,85 Arnhemse Meisjes, krakelingen en stengels, per 250 gram 0,79 500 gram BOTERSTUKJES 500 GRAM 1,25 8 gevulde koeken 8 macaroni koeken 8 vruchtenrondo's 6 glacé cakes f U vindt ons op de markt a.s. vrijdag na LET OP DE TENT MET DE VLAGGEN! DE LEIDSE BAKKER Jongen verdwaalde Ouders lagen op strand Katwijk SCHEVENINGEN Op het noorder- strand trof de strandpolitie dinsdagmid dag een verdwaald jongetje aan. De 8- jarige Corrie van Es uit Alphen aan den Rijn wist alleen dat hy met zijn ouders naar het strand was gegaan, maar waar precies, kon hij de politie niet zeggen. Er waren heel veel telefoontjes no dig, voordat de politie te weten kwam, dat de ouders van Corrie op het strand van Katwijk lagen. De jongen was tijdens een wandelin getje wel wat erg ver uit de buurt ge- J. H. Reynders, Tandarts Tandarts Katwijk aan Zee AFWEZIG TOT 17 AUGUSTUS Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen op hun spreekuren. gezicht, houtbouw naast het ste nen raadhuis Met nadruk verklaarde de burge meester. dat een ander plan niet te verwachten is. Gezien de discussies stelde hij voor nog geen beslising t« nemen, óók al omdat twee leden af wezig zijn. Daartegen rees krachtig verzet, vooral bij ir. Paardekooper, die uit Brabant speciaal naar Lisse was ge komen, terwijl een der afwezigen (de heer Montagne) in Katwijk met va kantie is. De heer Van Leeuwen zei, dat wie er vanavond niet was. zich zonder meer bij een beslissing heeft neer te leggen. Er werd dus gestemd. Tegen wa ren: ir. G. J. <Je Vos, P. van Leeuwen, H. Meijers, ir. A. H. J. Paardekooper, P. Beelen, H. Nieuwenhuis. H. de Vroomen en W. Schelberg; vóór het plan waren: J. P. de Koning, A. J. Mesman, W. Roos, J. H. Salman. G van der Berg. Vlot De agenda werd voorts vlot afge handeld, Tot Ud van de gemeentelij ke sportstichting werd benoemd de heer W. Schelberg. De heer J. H. Sal man werd benoemd tot commissaris van het elektriciteitsbedrijf H.L.S.. beide functitionarissen in de vacature Jac. van Dijk. De heer J. P. de Koning had een schriftelijke vraag gesteld over het beheer van de te openen sporthal (in september a.s.). In dit verband deelde de voorzitter mede. dat het de bedoe ling is de sporthal onder de gem. sportstichting te brengen. De heer P. van Leeuwen wil echter als voorzit ter van de sportstichting aftreden, omdat het met de sporthal erbij te omvangrijk wordt. De voorzitter zei, dat de gedach ten uitgaan naar de benoeming van een sportambtneaar, die dan be drijfsleider/beheerder wordt van de Sporthal en van het te bouwen zwembad dat er naast komt. Mis schien kan dan de heer Van Leeu wen voor de gem. sportstichting be houden blijven. Intussen merkte de voorzitter op, dat voor de sporthal nog bitter weinig gegadigden zich aangemeld hebben. Als dit met het zwembad óók zo gaat' LISSE Voor de aangekondigde jeugdactiviteiten van het comité „Va kantievreugd voor de jeugd" kan men zich nog opgeven. Het adres: mevrouw Zitter, Dormanplein 7. Op 18 juli is er een tiener-poppenshow in De Witte Zwaan en op 25 juli een grote teken wedstrijd in het verenigingsgebouw De Engel, waar ook alle kinderen uit Lisse-dorp aan kunnen deelnemen Kosten f 0.35. LISSE Aan de R.K. Mulo zijn geslaagd: Chris Arrachart, Henk van Dongen, Annie de Bruin, John van Kesteren, Wil van der Lans, Lous Huijsdens, Hilda Nieuwenhuizen, Fran- cien Bakker, Hennie van Diest, Piet Schoone, Adri Langeveld, Rina Rus man, Rinus van der Lans, Theo Wilson en Cock van Wickeren KATWIJK Er zijn veler lei vormen van vakantie-houden. Sommigen rusten niet eerder of ze moeten langs exotische marktjes ge zworven hebben, mystieke tempels hebben beklommen of van pittige gerechten geproefd hebben, anderen dromen daar slechts van en voelen zich al gelukkig, wanneer ze aan de vrijheid kunnen nippen en hun im pulsen kunnen volgen. Gewóón het alledaagse leven een beetje van een andere kant bekijkenZoals bijvoor beeld zomaar in de avondlijke etens tijd op een lege boulevard op een bankje ploffen en dan wat genieten van die zee, die altijd en altijd zich zelf blijft. Geen namen van politici in het geruis der branding, geen politieke kleuren in het helder watervlak dan de oranjestreep der ondergaande zon. Bij deze eeuwige zee worden mensen lot stervelingen en dingen tot betrekkelijkheden. Bruin-gebrande ruggen torsen op het strand moeilijk hanteerbare logge badstoelen naar hun plaats. Daar worden ze met touwen vast gesjord tot morgen, tot de kringloop zich sluit. Deze romantisch aandoen de boot aan de ankers ver volmaakt het décor en schiep het pasklaar voor onze fotograaf. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 7.54 en 20.23 uur; laag water 3.40 en 16 uur. Als een dwaas door Noordwijk NOORDWIJK Gisteravond omstreeks half twaalf werd op De Grent een 21-jarig meisje uit Enschede, dat in de badplaats vakantie hield, bij het over steken door een met grote snelheid naderende personenauto geschept en tegen de grond gesmakt. Met een gecompliceerde beenbreuk en een hersenschudding moest zij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Naar schatting moet de bestuurder van de auto, een 30 jaar oude bedrijfs leider uil Rotterdam, met een snelheid van 80 a 100 km per uur hebben gereden. Uit angst, dat hij door het publiek zou worden gemolesteerd, nam hij na de aanrijding met achterlating van zijn wagen de vlucht. Later meldde hij zich bij de politie. De man bleek niet in het bezit van een rijbewijs, omdat dit elders reeds was ingevorderd. IJMÜIDEN Met de haringvisserij op de Noordzee gaat het steeds meer bergafwaarts. De biologen Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek te IJmuiden dreigen gelijk te krijgen met hun sombere verwachtingen. Zij voorspelden, dat men van dit seizoen niet veel mocht verwachten. Wat de sultaten tot nog toe betreft hebben de wetenschapsmensen In de roos gescho len. De paar vaartuigen die op de Noordzee die op de Noordzee nog achter de haring aanzaten, konden uit een hele dag vissen nauwelijks twee kantjes ha len. Men moet bewondering hebben voor het doorzettingsvermogen van de schip pers maar dit is natuurlijk niet vol t® houden. Daarom richt men steeds meer de aandacht op de Ierse Zee. Via de Pent- land stoomden verscheidene vaartuigen naar dit gebied. De dagvangsten lagen tussen de 35 en 100 kantjes. De grootste concentratie vaartuigen bevond zich op ongeveer 60 mijl zuidwest van de Smalls. Ook wat dat betreft is het gelijk aan de zijde van de deskundigen op het Rijksinstituut Zij meenden, dat deze contreien compensatie konden bieden voor de slechte vangsten op de Noor*- ScbeivW De treilers in de Noord moesten het voornamelijk hebben van schelvis en koolvis. Van deze soorten kreeg men behoorlijke hoeveelheden aan boord. Dit betekende voor de bemanning hard werken zonder dat een gunstige belo ning in het vooruitzicht is. Want de prijzen voor schelvis en koolvis zijn de laatste dagen dermate laag. dat men heel volle ruimen moet hebben om quitte te kunnen spelen. De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust konden hun activiteiten onder het mooiste zomerweer bedrijven de resultaten hadden een minder zonnig karakter, al viel er ten opzichte de voorgaande dagen een lichte vooruitgang tc bespeuren. De beste trekken leverden dertig kilo tong en mand of vijf andere vis op, voor namelijk schol en soms wat wijting. De schepen bij de routeboeien deden het iets beter met gemiddelde trekken vijftig kilo tong en zes a zev«u> manden andere via. Wat er was. Aan de Umuider markt verschenen 16 vaartuigen. Zij zorgden voor een 1 3310 kisten vis. waarvan kisten schelvis, 130 kisten wijting, 220 kisten gul en kabeljauw. 210 kis ten kleine gul. 1430 kisten koolvis, 230 kisten schol, 110 kisten diversen. 40 stuks stijve kabeljauw en 7000 kilo tong. Verder waren er 250 kleine kisten schelvis en 68 kleine kisten makreel. De prijzen lagen over het algemeen iets hoger dan op de voorgaande dag, het warme weer stond een lonende betering in de weg. Tong De tong herstelde zich redelijk. Met uitzondering van de grootmiddel schoten alle soorten weer boven de drie gulden met als top f 3,57 voor de slips. De gro te en de grootmiddelschol trokken iets meer belangstelling. Dit monddde uit een hoogste notering van f 36. Later moest men drie gulden prijsgevi Makreel Het beetje makreel was van goede goede kwaliteit en dit leidde tot een hoogste koers van f 50.80. Op de laatste afslag haalde men niet meer dan f 33.60. De schelvisproduktie bestond alleen uit pennen en braad. De interesse was ge ring, maar dat is men ondertussen wel gewend geraakt. Na een inzet van f 22 eindigde de braad op f 17. De pennen konden nauwelijks aan een gemiddelde van twintig gulden komen. De wijting vormde een uitzondering op de ongunstige regel. Er was alleen gestripte en die bereikte een gemiddelde van rond dertig gulden. De gul was nog steeds goedkoop. De kleinste soort smaakte eindelijk het genoegen iets bo- minimum te blijven. Het was maar twee gulden dooh dit betekende toch een streep aan de prijzenbalk. Wolf In de groep van de grote rond-vissoor- ten ging de meeste belangstelling naar de wolf. Hiervoor betaalde men constant f 134. De leng was heel wat minder in trek. Hiervoor betaalde men niet meer dan f 31. Later kon men ook voor f 25 terecht. De witte koolvis was met een koers an f 56 eveneens goedkoop. De kabel jauw herstelde zich enigszins. De groot ste soort haalde evenals de middelka beljauw een top van f 80. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 500 kleine kis ten haring. 20 kisten schol en 500 kilo tong. VISSEN VOOR UNIFORMEN NOORDWIJK Het Noordzeekoor The Seaside Singers houdt zaterdag a.s. onder het motto Goede Vangst" een viswedstrijd in de Leidschevaart, nabij de Noordwijkerhoekbrug. De op brengst is bestemd voor het kleding- fonds van het koor. Het bestuur van De Sportvissers zal aan dit hengel- evenement alle medewerking verle nen. Leden van de Noorwykse Red- dfngsbrigade zullen present zijn om te water geraakte hengelaars aan de haak te slaan. De wedstrijd begint 's morgens om acht uur. Voor de dames is een extra prijs uitgeloofd. Huurverhoging voor wonineen Elsbroek HILLEGOM B. en W. hebben aan het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid inlichtingen ge vraagd over een huurverhoging van 92 nieuwbouwwoningen in het plan Els- bloek door de Termaatstichting in Rot terdam. Volgens B. en W. is deze huur verhoging niet van toepassing op 61 woningen, die na 1 april 1964 werden opgeleverd. Deze huurverhoging kan echter wel mogelijk worden voor de overige (31) woningen, die vóór 1 april 1964 werden opgeleverd. Deze woningen zijn verhuurd tegen f 127.50 per maand. Inmiddels heeft de Termaatstichting nieuwe plannen voor het bouwen van 384 woningen in Elsbroek, waarvan 120 woningwetwoningen en f keicentrum van 11 winkels met 10 bovenwoningen. Dorpsstraat gesloten WARMOND In verband met de kermis en de braderie zijn op 17, 18 en 19 juli de Dorpsstraat, gelegen tussen de Burgemeester Schölvinck- straat en de Baan, de Baan zelf en de pleinen aan de Burgemeester Schöl- vinckstraat voor het verkeer gesloten. Dit geldt niet voor voetgangers, brandweer, politie, ziekenauto's en het bezorgend verkeer. WARMOND Op de afdeling al gemene zaken van de gemeentesecre tarie is de heer J. P. Rietveld uit Voorhout en op de afdeling financiële zaken is mej. G. Th. M. Preenen uit Sassenheim benoemd. WARMOND In juli zal geen raadsvergadering worden gehouden. De eerstvolgende raadsvergadering is vastgesteld op dinsdag 8 augustus. Erdal meldt dat de omzet in het eer ste halfjaar 15% hoger was dan een jaar tevoren en er een behoorlijk 1967 te ver wachten is. Dit is te danken aan voor zichtigheid met investeren, effecency en zuinigheid. De investering in 1966 was f 2,84 miljoen, grotendeels voor de £a- brek te Sint Truiden in België, waar de omzet belangrijk is gestegen doch de bel drijfswinst nog niet zo hoog is door ver koop- en reclameuitgaven. Zwitserland, Italië. Denemarken en Finland zijn goe de licentiehouders. Ceylon lijkt iets te worden, Egypte is een groot vraagteken. In Franrük en Canada (proefmarkt voor de Verenigde Staten) is de omzet geste- Ernstig gewonde bij felle brand in Utrecht UTRECHT Een felle brand heeft vanochtend voor honderdduizenden guldens schade aangericht in de Che- mitex Lakfabrieken. Een employé is ernstig gewond. De brand ontstond in de celluloseafdeling. Dikke rookwolken bemoeilijkten de blussingswerkzaam- heden van de Utrechtse brandweer. Om kwart over twaalf werd de assi stentie ingeroepen van de vliegbasis Soest erberg om met een schuimkanon de vlammen te lijf te gaan. Water en schuimblussers bleken namelijk on voldoende. Tevens moest ernstig reke ning worden gehouden met het gevaar van explosies. Het kanon arriveerde wel maar behoefde geen dienst te doen Om tien voor één werd het -sein ..brand meester" gegeven. Gazelle en Anker werken samen AMSTERDAM Gazelle Rijwielfa- briek v/h Arentsen en Kolling te Dieren en Anker Motoren Mij. te Rotterdam gaan nauw samenwerken. Hierbij zal Ga zelle ook nog produktie en verkoop var Berini's op zich nemen en Anker zal zich toeleggen op bromfietsmotoren voor in bouw in verschillende binnen- en buiten landse merken bromfietsen en het pro gramma uitbreiden met buitenboord- ei verbrandingsmotoren, enz. Dientengevol ge zal de motorenproduktie verhuizen naar de terreinen van Laura en Vereeni- ging te Eygelshoven die voor 50 pet. aandeelhoudster is van Anker-, waardoor te Eygelshaven werkgelegenheid voor 100 man komt. Bromfietsproduktie ver huist naar Gazelle te Dieren en Aalten. zodat ook daar meer werk komt. Bij Anker te Rotterdam echter zullen 30 man moeten verhuizen of in het najaar afvloeien. Met de vakbonden is contact gezocht. De Zaanlandse Scheepsbouw Mij ver trouwt dat er spoedige soepele samenwer king zal zijn met machinefabriek Serco, die reeds in 1966 aanmerkelijk tot de omzet bijdroeg en wier aanloopkosten geheel ten laste van 1966 gebracht zijn Zij verwacht dat Serco in 1967 tot de winst zal bijdragen. Voor reparatie wordt in 1967 gelijke bezetting verwacht. De schepen in aanbouw worden in mei en oktober opgeleverd. Hoewel de bouw prijzen laag zijn. heeft de directie ver trouwen Er zijn geen grote investerin gen geweest En enkele grote afnemers zijn aanmerkelijke tegemoetkomingen verleend en dit heeft zware eisen aan de liquiditeit gesteld. De uitbreiding van het produktieprogram, de regeringsmaat regelen en samenwerking met andere werven stemmen vooreerst opti mistisch. Scholten-Honig meldt dat in het eerste halfjaar de concernomzet 3,8% hoger was dan een jaar tevoren en de winst vóór belasting 5% ondanks sterk ge stegen kosten. Zij verwacht over 1967 gelijke winst vóór belasting. Een deel neming is verworven in Albion Sugar Company Ltd, fabriek van maiszetmeel. glucose en invert-suiker te Woolwich, die na modernisering een belangrijk produktiecentrum kan worden. Na 2 jaar zal Albion Sugar een 100% dochter zijn. Met de verkrijging van alle aan delen is 900.000 gemoeid. Minister Luns: in Nabije Ooste langdurige crisi DEN HAAG Minister Luns e wacht, dat de wereld zal worden geco fronteerd met een crisis van lange du 1 in het Nabije Oosten. De Oost-Wer verhouding heeft zich als gevolg v dit conflict ongunstig ontwikkeld. A11 de ontspanning is hopelijk slech voorlopig een eind gekomen, aid De minister van buitenlandse zaki zei dit gisteren in de Eerste Kami waar hij zijn persoonlijke visie gaf c de situatie in het Nabije Oosten. „E weifelende houding van de grote m gendheden zou wel eens door verra singen kunnen worden doorkruist. I is reden voor bezorgdheid. Ik hoop d de betrokken landen zullen inzien d zij meer kunnen winnen bij samenwe king" betoogde hij. Over de situatie in Griekenland z minister Luns, dat de Nederlandse regi ring onlangs heeft overwogen ei klacht tegen Griekenland in I dienen bij het Europese Hof voor Rechten van de Mens. Het leek c regering echter gewenst dit alleen t doen als ook andere landen hierto wensten over te gaan. Hiervan is nib gebleken en wij zien geen heil in ee zelfstandig optreden, zo zei hij. Minister Luns waarschuwde de sen- toren de gebeurtenissen in Griekenlan niet los te zien van het Griekse verlt den. Vele malen is het door ster) autoritaire personen of militairen geit geerd. Partijen zijn sterk rond leidei gegroepeerd, alldus de minister. „Welii r is er voorlopig van geen verbett ring sprake, maar er zijn toch wel aan wijzigingen die in de goede richtin wijzen". De 19e Wéhaté Verandering van klimaat in de tuinbouw DEN HAAG De 19e Internationals Technische Tuiinbouwbeurs Wéhaté '6 za op dinsdag 25 juli om tien tien uui in de Haags Houtrusthallen door di A. J. Verhage. voorzitter van de verj eniging De Nederlandse Bloemisterij] officieel geopend worden. De expositM die van 25 tot en met 29 juli gehoudeij wordt staat in het teken van de klii maatsverandering in de tuinbouw". El zijn de nieuwste tuinbouwmachines, zoi als de sla-perspotplantmachine, de komj kommersorteermachine en de moderns^ vindingen op het gebied van de fruit- groenten- en bloemeatransport te zien] Er wordt voorlichting gegeven over de toepassing van ziekten bestrijdings-j middelen bij planten en bloemen eri alles wat verder een beroepstuinder zot kunnen interesseren, zoals verwarmines- installaties. koelapparatuur, regenin- stallatdes e.a. Behalve de vakman in het tuinbouw bedrijf, vindt dit jaar echter de ama teurtuinier ook iets van zyn gading. Ei zijn ook verschillende hobby kassen bezichtigen en in de hal van het ten toonstellingsgebouw zal de Westlandse Snijbloemenveiling te Honselersdijk een grote bloemenexpositie houden. Bloe men kan men ook in de „groene kas" op het buitenterrein van Houtrust bewon deren, waar men tevens in de-kassen bouw ingewijd wordt. De Wéhaté is van negen uur 's mor gens tot zes uur 's avonds geopend. Fusie VMF-Hensen AMSTERDAM De Verenigde Ma chinefabrieken en Machinefabriek Hen- melden dat zij tot overeenstemminf zijn gekomen over zeer nauwe samen werking met samenvoeging van produit- an kranen en transportinstallaties. Zij overwegen dat een middelgroot in drijf als Hensen in de huidige mailt1- bijzonder kwetsbaar is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4