Weekagenda Plan voor aanleg weg Schuttersveld over ploeg paap gordijnstoffen japonstoffen Voetpad op Hoge Rijndijk in gemeente Zoeterwoude Horlogerv. d. WATER Huurprijzen van de stadsgehoorzaal flink verhogen COUPONS |>NS COUPONS CC COUPONS COUP! PONS COUPONS1 COUPONS Victoria Re^ia bloeit weer Opgesloten in lift NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 13 JULI 1967 KATWIJK AAN ZEE Kapel psy- jtrisch ziekenhuis Overduin, 8 uur: ert Feike Asma ter gelegenheid de ingebruikneming van het nieu- orgel «besloten concert'. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevalle a: Doeza Apotheek Doezastraat 31, telef. [313. Apotheek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Die rare gekke rot kaf (alle leeftijden). Lido (2.30. 7 en 9.16 uur): Sla nooit !n vrouw, zelfs niet met een bloem (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Beat and blues (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten (alle leeftijden). Studio «2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Poppins (alle leeftijden): 10.30 uur: Flip per (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fantomas intra Scotlland Yard (14 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb' maandag geslotei dinsdag 9—11.15 u eu 13.30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.40 zaterdag 8—11.15 a en '3.30—16.30 Van der Werfstraai 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 er 13.30—1815 u„ vrijdag 8 30—11.15 u. an 1?.30—18.45 u., zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot 1 met zaterdag van 10 tot 5 uur, zon- n"[óags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo. 1* Va. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten- ij] tonstelling Bali, beeld en droombeeld lol 1 oktober Hoflaan 7: tentoonstelling van aquarel- an Herman Bogman, van 3 tot en 19 juli, maandag tot zat. van 10 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zondag gesloten. De Lakenhal: tentoonstelling Dansen len en nu, van 7 juli tot 6 aug., dage- jks'van 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 KATWIJK Kleuterschool Voorstraat 33, dagelijks behalve op zondag, van IC tot 12, van 3 tot 5 en van half 8 tot 10 uur: tentoonstelling Genootschap Oud-Kat- v.'ljk ot 9 augustus). Verbinding tussen Stationsplein en Willem de Zwijgerbrug Verwacht wordt dat aan het einde van dit jaar de werkzaamheden aan de Willem de Zwijgerbrug, de Willem de Zwijgerlaan en de westelijke oprit van de brug over de Zijl gereed komen. Ook de bouw van de laatst genoemde brug en de aanleg van de oostelijke oprit daarvan, die vanwege de provincie worden uitgevoerd, zullen dan voltooid worden. In Leider dorp is een verbindingsweg de Engelendaal naar de brug over de Rijn in uitvoering. Aan èen rechtstreekse verbinding tussen het Stations plein en de provinciale weg no. 5 alsmede de Hoge Rijndijk, buiten de binnenstad om. zal dan nog slechts ontbreken de op het Schuttersveld geprojecteerde weg. die de verbinding zal vormen tussen het Stationsplein en de Willem de Zwijgerbrug. Daarom is een plan ontworpen, dat voor ziet in: de aanleg van de laatstgeboe'lde weg met een aftakking naar het Maredijkviaduct, alsmede de reconstructie van het verkeersplein bij het Rijnsburgerviaduct; de aanleg van een definitieve aansluiting tussen de Gabriël Metzustraat en de Haarlemmerweg: de aanleg van een transport- riool langs de nieuwe weg en langs de bestaande weg over bet Schutters veld; de aanleg van een transportriool tussen de Zweilandlaan en de Ga briël Metzustraat. De weg. die de verbinding zal wor men tussen de Willem de Zwijgerbrug en het Stationsplein, en de aftakking van die weg zullen bestaan uit twee gescheiden rijbanen. Ter weerszijden zullen zowel fietspaden als voetpaden worden aangelegd. De aftakkende weg zal via de onder doorgang van het Maredijkviaduct aansluiten aan de Oegstgeesterweg (weg door de Kikkerpolder). Met de aanleg van de laatstgenoemde weg zal binnenkort worden begonnen. De bouw van de brug over de Poelwete ring is inmiddels voltooid. Er zal naar gestreefd worden van de beide wegen nog dit jaar ten minste één rijbaan aan te leggen. In verband met de aanleg van de onderhavige wegen moet het ver keersplein bij het Rijnsburgerviaduct worden gereconstrueerd in een kruising. Ten behoeve van de ver keersregeling zal zowei bij de kruising als bij de voetgangersoversteekplaats op het Stationsplein, ten oosten van de uitmonding van de Stationsweg, een verkeerslichteninstallatie worden aan gebracht. De installaties zullen wor den voorzien van een coördinator, waardoor zij gekoppeld zullen kunnen worden aan bij voorbeeld de installa tie bij de Valkbrug en de eventueel te zijner tijd elders op het Stationsplein en op de Rijnsburgerweg aan te bren gen verkeerslichten. Ten slotte zal een opstelstrook wor den toegevoegd aan de al bestaande weg over het Schuttersveld, die geschikt gemaakt zal worden voor tweerichtingverkeer. De kosten van deze werkzaamheden worden geraamd op f 2.225.000. T ï'anspoitriool De bestaande aansluiting van de Ga- bril Metzustraat aan de Haarlemmer weg is tot stand gekomen in het kader van het bouwrijp maken van gronden in het bestemmingsplan Leiden- Groenoord". De aansluiting moest destijds in de huidige vorm geschieden in verband met de aanwezigheid van een aantal panden bij de noordelijke hoek van de beide wegen. Zij was dan ook steeds van tijdelijke aard. Nu binnen afzien bare tijd de Willem de Zwijgerbrug zal worden voltooid en de wegen over het Schuttersveld zullen worden aange legd, dient de onderhavige aansluiting in haar definitieve vorm te worden ge goten. Voorzover de ontruiming van Na vragen in de raad ZOETERWOUDE Tijdens de gis teren gehouden raadsvergadering deel de de voorzitter mee. dat de bushalte b de 5 Meilaan verlegd zal worden de richting Hazerswoude. Rijkswa terstaat is van plan in 1968 op de Hoge Rijndijk een voetpad aan te leggen aanleiding van vragen in de rorige vergadering. Gedeputeerde Sta- hebben de goedkeuring formeel onthouden aan de kredieten voor unleg Burgemeester Smeetsweg en foor het instruetiebad. Tegen een voorstel van B. en W. hp- teeffende vergunning voor het bouw rijp maken van gronden in het. be- temmingsplan Westeimde had de raad een bezwaren. De heer A. J. van der 'oei vroeg naai- de toepassing van de «CDloitatieverordening. De voorzitter «fttwoordde dat Rijnland de riolering erzorgen. Afgewacht moet nog «orden wat deze instantie daarvoor in ekening zal brenaen aan de belana- ebbenden. Op voorstel van B. en W. ging de sad akkoord met de door de firma Nachtegaal in Leiderdorp gevraagde vergunning bouwterrein aan de Hose tijdyk naast de 5 Meilaan in exoloi- atie te nemen. Op het verzoek van de stichting con sultatiebureaus voor huwelijk en ge ien bchtsleven om een subsidie werd af wijzend beschikt. De raad had er geen oezwaar tegen dat de gemeente Hille- raf 2om gaat deelnemen in de gemeen schappelijke regeling voor een reeio- iaaj woonwagenkamp te Leiden. Belasting B. en W. stelden de raad voor de verordening op de heffing en invorde- iag van de vermakelijkheidsbelasting e wijzigen. De heer J. H. van der Ploeg vroeg of ontheffing mogelijk is voor kindervoorstellingen. De voorzit ter antwoordde dit te zullen bezien, jvaarna de raad goedkeuring verleen- de- Ook de verordening regelende de rechtspositie van de ambtenaren werd op voorstel van B. en W. goedgekeurd. De sportvereniging Meerburg krijgt 'en subsidie van f 24.000 voor de uit leiding van de sportaccommodatie "iet een voetbalveld. De raad ging ook akkoord met de beschikbaarstelling an een bedrag van f 1000, voor de bestrijding van de kosten verbonden aan rechtsprocedures. De straten in het bouwplan van het bejaardencentrum moeten namen heb ben. Het college stelde voor de straat onder de poort „Eendrachtsweg" en de daarop aansluitendende weg „Bonne- broekweg" te noemen. De raad had er geen bezwaar tegen. Bij de rondvraag wees de heer Van Diemen op de verkeersmoeilijkheden in de Zuidbuurt en de heer Van der Veer op de gevaren in de Weipoort tussen de percelen no. 7 en 34. De heer Straver vond, dat bepaalde grasbermen te laat worden gemaaid. De voorzitter beriep zich op overmacht wegens ziek- van personeel. Kampioenschappen accordeon in oktober in Leiden LEIDEN Van 13 tot en met 16 oktober zullen in Leiden de wereld kampioenschappen accordeon 1967 wor den gehouden. Met de keuze van deze stad eert de Conféderation internatio nale des accordénistcs (CIA) de Leide- naar Henny Langeveld. die vorig jaar beslag legde op de „coupe mondia le". De deelnemers uit twintig landen worden vrijdagmiddag 13 oktober ont vangen. In de Stadsgehoorzaal worden zaterdagochtend de verplichte en zater dagmiddag de vrije werken uitge voerd. Zondag worden een congres en een excursie gehouden en zondag avond worden de kampioenschappen besloten met een galaconcert, waarbij de Lei den a ar (en leermeester van Lan geveld) Lauw Boellaard als gastdin gen t optreedt. Solisten zijn Henny La geveld en de drie prijswinnaars van de „coupe mondiale 1967". De Nederlandse Accordeon Asso ciatie, die dit evenement organiseert, heeft om een gemeentelijke subsidie van f 1500 verzocht. B. en W. advise ren de raad deze subsidie te verle- de bedoelde panden nog niet is geschied, wordt deze evenals de sloping zoveel mogelijk bespoe digd. Het tot stand brengen van de defini tieve aansluiting zal naar raming f 150.000 vergen. Langs de bestaande en de aan te leggen wegen over het Schuttersveld moet een transportriool worden aange bracht ten behoeve van de afvoer van het afvalwater, afkomstig uit het ge bied, begrensd door de Poelwetering, de spoorlijn Leiden Haarlem, het Legermuseum en de Haarlemmertrek vaart, alsmede uit het stadsdeel, dat wordt begrensd door de spoorlijnen Leiden Haarlem en Leiden Al phen aan den Rijn, het Galgewater, de Oude Vest. de Korte Mare en de Haar lemmertrekvaart. De aanleg van het transportriool zal het gemaal aan de Maresingel ont lasten .Tevens zullen daardoor in de beide genoemde stadsdelen minder dik wijls hoge waterstanden in de riole ring voorkomen. De kosten worden geraamd op f 1.750.000. Het aan te leggen transportriool tus sen de Zweilandlaan en de Gabriël Metzustraat met de rioolzinker in de Haarlemmertrekvaart vormt het sluitstuk van de afvoerleiding .waar door het afvalwater van het Mors- kwartier naar de zuiveringsinstalla tie-Noord zal worden afgevoerd. Voorts zal ook door de aanleg van dit riool het gemaal aan de Mare sin gel worden ontlast. Een deel van het vermogen van dit gemaal zal daardoor aangewend kunnen worden voor de afvoer naar de genoemde zuiveringsin stallatie van het afvalwater van in het stadscentrum gelegen, op het centrale rioleringsstelsel aan te sluiten gebie- De kosten worden geraamd f 900.000. In de op maandag 24 juli te houden raadsvergadering zal dit plan aai orde komen. FRIESE STAAKT- EN STOEL- TJESKLOKKEN, ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN DIV. ANTIEKE STIJLKLOKKEN MODERNE SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN In ruime keuze en de beste merken Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. 's maandags gesloten. Voorstel B. en W. Leiden LEIDEN De gemeenteraad steld. Dat betekende wordt voorgesteld de tarieven voor het gebruik van de stadsgehoorzaal met ingang van 1 september a.s. flink te verhogen: met 22,5 procent voor het gebruik van grote zaal en foyer en met 30 procent voor het gebruik van de koffiekamers. Voor het gebruik van de zalen ge durende „de gehele dag tot 24 uur" wordt een stijging van 28 tot 53 pet voorgesteld. De vergoedingen voor het gebruik van de toneelinrichtingen en de beide uitbouwsels van het podium in de grote zaal wil men verhogen met 20 pet. De thans geldende tarieven zijn door de gemeenteraad in juli 1962 vastge- Meer geld nodig voor uitbreiding gemeente-archief LEIDEN Burgemeester en wethou ders zijn van mening dat de uitbrei ding van het gemeente, archief, waar voor de raad in 1963 een krediet beschikbaar stelde, zo spoedig moge lijk moet worden gerealiseerd. Het nij pende ruimtegebrek heeft volgens B en W. al tot minder gewenste gevol gen geleid. Zij vragen de raad een aanvullend krediet van f 898.000 beschikbaar te stellen. In het oorspronkelijke plan is geen rekening gehouden met de nood zaak van een luchtbehandelrngsin- stallatie, omdat volgens de toen gelde de voorschriften nog kon worden volstaan met het aanbrengen van vaste ramen met daaronder regelbare ventilatieroosters. In verband met de tegenwoordige eisen is het aanbrengen van een luchtbehandelingsinstallatie echter onvermijdelijk. De kosten daar van worden begroot op f237.000. Verder hebben de loon- en prijsstij gingen van de afgelopen jaren n aan vulling van het krediet noodzakelijk gemaakt. Kleuterschool wordt opgeheven LEIDEN Omdat bij het begin van de nieuwe cursus nog slechts negen kleuters de openbare kleuterschool aan de Haverstraat (De Graankorrels) zouden bezoeken, stellen B. en W. de raad voor de school per 1 augustus op te heffen. De nog aanwezige kleuters kunnen worden ondergebracht in de openbare kleuterschool aan de Zuidsin- gel. De hoofdleidster, tevens het enige personeelslid, mevrouw M. A. van der Luit- Brinks, kan per 1 augustus wor den overgeplaatst naar de openbare kleuterschool aan de Zuidsingel (De Parkiet). De hoofdleidster van deze laatste school, mevrouw A. Koore- maïi. Vodegel, heeft ontslag uit haar i betrekking gevraagd. verdubbe ling van de daarvóór geldende prij zen. Het tekort van de exploitatie werd toen begroot op ruim f 159.000 per jaar. Sindsdien zijn de exploitatie lasten door de stijging van het. prijs peil sterk omhoog gegaan. Tekort Bedroeg het exploitatietekort over 1963 ruim f 162.000, dit jaar zal het naar raming oplopen tot bijna f 198.000 een toeneming met 22 pet. De varia bele kosten zijn sinds 1963 met 72 pet gestegen (van f 66.700 tot ruim f 115.000), terwijl de inkomsten daal den van 132 pet van de variabele kosten tot 91 pet. Een enquête heeft aangetoond, dat de huurprijzen van vergelijkbare za len in andere plaatsen over het al gemeen aanmerkelijk hoger zijn dan die van de zalen van de gehoorzaal. Zou het peil van de Leidse tarie ven worden opgetrokken tot het ni veau van de tarieven elders dan zt het verhogingspercentage 25 tot 50 procent bedragen. Om redenen van cultureel en maatschappelijk belong willen B. en W. evenwel zover niet gaan- Indertijd is besloten voor het ge bruik van de zalen op vrijdag en za- zaterdag, voor zover dit zich niet beperkte tot de ochtend en de middag een hoger tarief in rekening te bren gen dan voor het gebruik op de ove- dige dagen. B en W willen dit tarief voortaan graag ook op de zondag toepassing zien. Voorts wensen zij de huurprijzen in het vervolg met kortere tussenpozen aan gewijzigde omstandigheden aan t( passen. LEIDEN Op vrijdag 14 juli wor den de Warmonderweg. de Laan van Oud Poelgeest, de Abtspoelweg en de Oranje Nassaulaan voorrangsweg. De ze maatregel is genomen in onderling overleg tussen de gemeenten Leiden, Oegstgeest en Warmond eh de provin- Raacl van Leiden maandag 24 juli LEIDEN. De gemeenteraad komt op maandag 24 juli om twee uur 's middags bijeen. Daarbij zullen o.m. de volgende punten in behandeling komen: Voorstel tot het opheffen van de open bare kleuterschool aan de Ha ver straat-Gortestraat (D. Geraankorrels)be noeming van een lid van de coemmissie de gemeentelijke dienst voor kasbe heer en kredietwezen (voorgesteeld wordt de vacature-M. Sommeling te benoe- n de heer G. P. Hewitt); benoeming een lid van de Noorder-commissie wering van schoolverzuim (ter voor ziening in de vacature, ontstaan door zijn vertrek naar elders van de heer W. Caro. is de volgende voordracht opge maakt: 1. J. Ravensbergen. 2. P Kruit): benoeming van drie leraressen in vaste dienst aan het Rembrandt-lyceum: vrouw drs. J. M. Kuyper-Loen (Franse taal en letterkunde), mevrouw drs. C. M. Noest-Elenbaas (Franse taal en letterkun- en mej. B. J. Ottevanger (Duitse taal letterkunde): benoeming van hoofd van de openbare school voor bui tengewoon onderwijs aan imbeciele kin deren; preadvies op drie verzoeken var de Gereformeerde schoolvereniging: de kolenstookinrichtin-g van de cv-installatie de scholen voor glo en ulo aan d Asserstraat 50 te veranderen in een met olie i.p.v. met gas te stoken inrichting, een verzoek om medewerking voor de verbetering van de toiletten in de school voor glo aan de Driftstraat 49 en verzoek om medewerking ten behoeve van de school voor glo aan de Stadhou derslaan lb. voor het verbeteren van d( verlichting en het ombouwen van d< elektrische installatie van 127 naar 22( volt (met deze twee laatste verzoeken zijn bedragen van resp. f9650 en f9200 gemoeid ,af te schrijven in vijf jaar ten laste van de gewone dienst) ;voorstel inzake het beschikbaar stellen van den voor de inrichting met leermiddelen van de eerste vier leerjaren van school voor glo aan de Donizettilaan, gaande van- de Stichting Rooms-Katholie- ke scholen: voorstel inzake de overnam* van een gymnastieklokaal aan de Moes- sorgskistraat van de Verniging vooi chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs te Leiden; voorstel inzake breiding van 't geneeskundig schooltoe zicht met een vijfde schoolarts in vijfde schoolverpleegster: voorstel inzake toetreding tot de gemeenschappelijke re geling .Centraal orgaan voor 't gemeen telijk voortgezet onderwijs": voorstel in zake het verlenen van een subsidie vooi de organisatie van de wereldkampioen schappen accordeon 1967: voorstel inzake het beschikbaar stellen van een aanvul lend krediet voor de uitbreiding van hel gemeente-archief en het aanbrengen var een luchtbehandelin'gsinstallatie in de ar chiefbewaarplaatsen; voorstel inzake het aankopen van het woonhuis ca. Lage Rijndijk 100; voorstel inzake wijziging de tarieven van de verhuur va zalen van de Stadsgehoorzaal; voorstel inzake liet beschikbaar stellen van den voor de aanleg van een weg het Schuttersveld; voorstel inzake het het Schuttersveld; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor aanbrengen van een parkeerindeling op het Pieterskerkhof. Vijfde schoolarts en -verpleegster LEIDEN Behoudens goedkeu ring van de gemeenteraad zal de schoolartsendienst worden uitge breid met een vijfde schoolarts en verpleegster. De behoefte aan deze uitbreiding deed zich sterker voelen: sinds 1963. toen een vierde school arts en een vierde schoolverpleeg ster werden aangesteld, is het aan tal leerlingen dat onder geneeskundig toezicht staat, gegroeid van 19.000 tot 20-500. De kosten van een vijfde arts en pleegster worden geraamd om f 51.250 per jaar. Voor 1967 zal vermoedelijk :n bedrag nodig zijn van f 20.300, Voor de vijfde arts en verpleegstei zijn ruimten gereserveerd in het ge zondheidscentrum aan de Bernhard- Leiden treedt toe. lot centraal orgaan voortgezet onderivijs LEIDEN Burgemeester en wet houders adviseren de raad ermee ak koord te gaan dat Leiden toetreedt tot het „Centraal orgaan voor het ge meentelijk voortgezet onderwijs", een gemeenschappelijke regeling die ii aangegaan door de gemeenten Am sterdam, Den Haag, Groningen, Haar lem, Rotterdam en Sneek. De kosten daaraan verbonden zullen voor Lei den ongeveer 750 per jaar bedragen. Behalve het opstellen van een deelplan heeft het Centraal orgaan tot taak het geven van voorlichting aan de gemeenten omtrent de behoef te aan scholen en omtrent schoolorga nisatorische vragen. Hoofd b.l.o.-school LEIDEN Ter benoemivig van eer hoofd aan de openbare school vooi buitengewoon onderwijs aan imbeciele kinderen, die per 1 augustus wordt geopend, is de volgende voordracht op gemaakt: 1. P. T. Klinkhamer, onder wijzer aaïi de Dr. Van Voor- thuysenschool te Leiden; 2. H. C blom. onderwijzer aan de Prinses Bea- Irixschool voor buitengewoon lager on derwijs te Hoorn. Het hoofd zal in de raadsvergadering van 24 juli worden benoemd. LEIDEN Vanavond en morgen avond bloeit in de Hortus de Victoria Regia weer: vanavond wit, morgen avond rose-purper. Van negen uur af vanavond en mor genavond is de poort van de Hortus (ingang Rapenburg) open. De toe gangsprijs bedraagt een kwartje. In 1801 werd de plant door prof. Haenke ontdekt in één der voornaam ste zijrivieren van de Amazone; in 1872 bloeide hij voor de eerste keer in de Leidse Hortus en sindsdien kun nen belangstellenden vrijwel ieder jaar deze tropische waterlelie met met zijn grote (tot 2 m in doorsnede), cir kelvormige bladen bewonderen. De plant levert gemiddeld 25 bloemen per LEIDEN De uitbreiding van het christelijk lyceum aan de Kagerstraat is thans gereed. Ingevolge eerder ge maakte afspraak biedt 't schoolbestuur daarom het gymnastieklokaal aan de Moessor-gskistraat de gemeente per 1 augustus a.s. ter oveneming aan te gen betaling van een bedrag f 305.500, zijnde de boekwaarde. Parkeervakken op P ieterskerkhof LEIDEN Om het parkeren op het gedeelte van het Pieterskerkhof ten westen van de Pieterskerk ordelijker te doen geschieden en te bevorderen dat van de beschikbare ruimte eer timaal gebruik kan worden gemaakt, hebben B. en W. een plan voor het aanbrengen van een parkeerindeling. Volgens dit plan zal het plein zo wor den verdeeld, dat 75 vakken ontstaan, waarvan 72 voor auto's en 3 met een onderverdeling, voor motoren en scoo ters. Voor de omlijning van de vakken zal een zodanige sierbestrating worden gekozen dat het fraaie karakter van het Pieterskerkhof niet wordt aange tast. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Esther J E, dv J Evers; Larinda H G. dv H Kukler; Margit I, dv M Ratkai Olivier R, zv Baron R J v Har- denbroek van Ammerstol; Corn. C. dv J C de Koning; Johan, zv W K ten Haken; Martinus C O zv O F C Bruggeman; Eddy, zv P J v Roosmalen; Martha A M, dv W C Verlaan. Overleden: G Huisman. 64, m: C W v Rijn, 80. wed v J C van Tol; L Remmelzwaal, 73, m. LEIDEN Een 25-jarige Inwoner van Leiden heeft gistermiddag meer dan een uur opgesloten gezeten in een lift van een flat aan het Wagnerpleiiu De lift was defect geraakt. De brand weer heeft hem bevrijd. BROMFIETSER AANGEREDEN LEIDEN De 17-jarige N. van der Ploeg is gisteravond om kwart over zes op de Haagweg nabij de Churchill- laan door een auto aangereden. De jongen kreeg een hersenschudding. Hy reed met zijn bromfiets op het fietspad van de Haagweg. Een auto, die rechtsaf de Churchill-laan wilde inrijden, verleende geen voorrang. Dochtertje gaf ruk aan stuur ALPHE NVanmorgen is de 30- jarige tuinder, wonende in Alphen met zijn gloednieuwe auto tegen een lichtmast in de Emmalaan gebotst. Toen het twee-jarige dochtertje van de tuinder dat naast hem in de auto zat plotseling een ruk aan het stuur gaf en de auto naar rechts zwenkte. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. De auto is totaal vernield. Trein doodt koe ALPHEN Op de spoorlijn Alphen- Bodergraven is vanmorgen om negen uur een koe door een trein doodgere den. De trein werd licht beschadigt. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Goudse Rijweg. Insluiper gegrepen ALPHEN Een 15-jarige insluiper uit Leiden is door de politie aangehou den. Al zes weken liep hij met borstels langs de deur. Belde aan en als hij geen gehoor kreeg dan ging hij achter om het huis binnen en stal wat hij aantrof. Zo heeft hij oa. in Leiden, Alphen en Woerden bedragen variee- rend van f 10 tot f 70 gestolen. Arivipnkoprspn bankpapier AMSTERDAM. 12 juli De advies- koersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden: Engels pond 10.01-10.11; Am. dollar 3.58 3.62: Canadese dollar 3.32- 3.37: Franse frank (100» 73.35-73.85; Belg. frank (100) 7.15-7.20; Duitse mark (100) 89.90-90 40; Zweedse kroon (100) 69.50- 70.50; Zwitserse frank (100) 83.25-83.75; Italiaanse lire (10.000 57.00-59.00: Deense kroon (100 51.60-52-60; Noorse kroon (100) 50.00-51.00; Oostenrijkse schilling 100 13.95-14.05: Portugese escudo (100) 12.55-12.70; Spaanse peseta (100 gr. cp.) Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM. 12 juli Londen 10.0410.05. New York 3.60^—3.60^, Montreal 3.33•''i—3.34. Parijs 73.43—73.48, Brussel 7.25%r—7.26%', Frankfort 90.02% 90.07%, Stockholm 69.9670.01%, Zü- rich 83.27—83.32, Milaan 53.70%—53.75%' Kopenhagen 51.93%—51.89Oslo 50.37- 50.42, Wenen 13.96%13.97' t, Lissabon 12.52%—12.54

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3