Sterk Nederlands team in ronde van toekomst Bouwmeester nu alleen leider KLACHT INDIENEN TEGEN ATHENE Oudjes doen het nog best Zeeman lag dood onder gootsteen Honderddertig werknemers vloeien af B. en W. Texel: geen geschiet op eiland ORANJE ook nu niet in voorste gelederen Brechts hoofdzonden bleven anecdotisch Uitslagen van de TOUR 9 WOENSDAG 12 JULI 1967 Nat. schaakkampioenschap ZIERIKZEE Hans Bouwmeester heeft in Zierikzee de Jeiding genomen in de strid om het nationale kampioenschap schaken. Hij zette eerst de afgebroken partij tegen Rosei thai in winst om en klopte gistermtdd; Van Scheltinga werd afgebroken in gunstiger stelling voor zwart. Naast Bouwmeester en Ree blijft c geweg een directe kanshebber voi i lijken inmid- goed als kansloos. J afg., 4. Scholl 5. 5/7. Donner. Kuypers. Zuidema 4 en 1 afg.. 8. Van Scheltinga 3"/s en 1 afg.. 9/10. Bakker. Rosenthal 2Vi. 11. Krabbé 2.12. Boomgaardt 1 en l afg. Rini Wagtmans wordt kopman N1MES Donderdag begin in Nimes de Ronde van de Toekomst, een Tour de France in het klein voor amateurs tot maximaal 25 jaar. In het totaal komen er 88 renners aan de start onder wie acht Neder landers onder leiding van de Limburger Sjefke Jansen. Elke dag wordt een deel van het parcours afgelegd dat ook de rij ders van de grote Tour passeren. In grote lijnen betekent het dat de renners in de zogenaamde kleine ronde enkele uren voordat de Tour de France voorbij komt hun startplaats hebben op een punt dat een stuk op de route van de dagelijkse etappe van de Tour de France ligt. Deze coupering van het traject houdt overigens niet in, dat men de zwaarste gedeelten van de echte ronde heeft om zeild. In de Pyreneeën moeten de ama teurs precies dezelfde bergen over als de grote broers. Het zou immers een omslachtige zaak worden om een apar te route uit te stippelen en berijdbaar te maken. De Tour de l'Avenir wordt dit jaar voor de zevende keer gehouden. Even als in de voorgaande edities zal er ook nu veel strijd zijn. Het is vaak een gevecht van start tot finish hetgeen te De Nederlandse ploeg voor de ronde van de toekomst. Op dc achterste rij van links naar rechts: Scheepers, Van Katwijk, Wagtmans en Hans Tesselaar. Voorste rij: Den Hertog, Duyn- dam, Piet Tesselaar en Holst. Nieuw Luiks komt met toekomstplan (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Nieuw Links, groep van radicale jongeren in de PvdA, heeft een plan voor structuur hervormingen opgesteld dat perspec tief moet openen voor de socialistische toekomst. Het plan is ontworpen door de historicus Th. van Tijn. Nieuw Links hoopt dat het plan aan de orde zal komen op het PvdA-congres ir november. Centraal staan in het plan de natio nalisatie van de grond, de bodem schatten en het bank- en verzekerings wezen. Op het gebied van het onder wijs pleit Nieuw Links voor vestiging van meer universiteiten buiten de Randstad. Voorts acht men het van belang dat een program van openbare werken wordt opgesteld dat onmiddellijk kan worden ingezet als de werkgelegen heid vermindert. Een belangrijk onder deel van dit program behoort de so ciale woningbouw te zijn. Nieuw Links meent dat de zorg voor de volksgezondheid als sociale dienst verlening dient te worden beschouwd. VEEL LOPERS VOOR APELD00RNSE VIERDAAGSE APELDOORN Voor de veertiende vierdaagse van Apeldoorn van 19 t/m 24 juli as. bestaat grote belangstelling in het buitenland. Er zijn reeds inschrij vingen binnen gekomen uit België, De nemarken, West-Duitsland, Engeland, Noord-Ierland, Oostenrijk, Zwitserland, Iran, Nederlandse Antillen en Noorwe gen. Het totaal aantal deelnemers zal waarschijnlijk omstreeks de 1200 bedra gen. Dat is een nieuw record voor de apeldoornse vierdaagse. De Belg Vanneste, negende in het algemeen klassement heeft in de elfde etappe moeten opgeven. De 26-jarige Brit Michael Wright, die enkele dagen geleden gewond raakte bij een val, is dinsdagmorgen niet gestart. KYP'er in mat Senaatsdebat (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De KVP-sena- tor mr, W. E. Siegmann heeft de regering voorgesteld een klacht in te dienen bij de Europese com missie voor de rechten van de mens over de situatie in Grieken land. Hij lanceerde deze gedachte gisteren tijdens de behandeling van de begroting van buitenland se zaken in de Eerste Kamer. De KVP'er zei dat het Europees Ver drag tot bescherming van de rechten van de mens zo'n aktie mogelijk maakt. Griekenland heeft destijds zelf ook een klacht ingediend tegen het Britse optre- De zes oude Fordjes maken een ware zegetocht door Zwit serland. De Nederlandse groep vakantiegangers in hun „old timers" is overal gastvrij en geestdriftig ontvangen en de oude, maar tip-top verzorgde auto's hebben daar in het berg land uitstekende prestaties ver- De wagens bedwongen dins dag weer vier belangrijke Al penpassen. De Brünig (1100 me ter), de Grimsel (2165 meter), de Furka (2431 meter) en ten slotte de Susten (2224 meter) werden als het ware met dam pende flanken genomen. Op de foto: de zes Fords in gesloten gelid op weg van de pas-bestegen Grimsel naar de nog weerbarstiger Furka. Op de achtergrond: de beroemde Rhö- ne-gletscher. den op Cyprus. Voorts was hij van mening dat Griekenland zich na de staatsgreep, in feite reeds buiten de Europese Gemeenschap, waarmee het land is geassocieerd, heeft geplaatst. De suggestie van mr. Siegmann vorm de het enige hoogtepunt in het vrij vlakke Senaatsdebat over de buiten landse politiek. VIETNAM Verschillende sprekers brachten de oorlog in Vietnam ter sprake. Mr. De Niet (soc.), prof. Albeda (a.r.), ir. Geuze (c.h.) en de heer Boetes (pac. soc.) meen den dat Nederland in samenwerking met andere kleine landen initiatie ven moet nemen om uit de impasse te komen. De heer De Niet vroeg zich af of bij de strijdende partijen niet een zeke re bedrijfsblindheid is ontstaan. Prof. Albeda noemde de haalbaarheid van de Amerikaanse doelstellingen in Vietnam kwestieus. De heer Van Riel (lib.) daar entegen zei dat in Nederland te weinig wordt beseft dat de VS in Vietnam een oorlog voeren ten bate van het Westen. ISRAËL Sprekend over de situatie in het Na bije Oosten lieten de meeste Senatoren duidelijk hun sympathie voor Israël blijken. De heren Geuze, Boetes en Van Riel wezen er op dat er gestreefd dient te worden naar een regeling tussen Israël en zijn buurlanden, die de Ara bische angst voor Israël wegneemt. Ir. Geuze (c.h.) was merkwaardi- tgerwijs de enige spreker die infor meerde naar de stand van zaken in het conflict tussen Nederland en Guinee over de internering van KLM-piloten. Hij vroeg of het niet wenselijk is alle KLM-piloten regelmatig op de hoogte te brengen van de politieke ontwik keling in de landen waarop zij vliegen. Amsterdam oost heeft de bewoner i de vierde étage gisteren omstreeks uur de 32-jarige zeeman kunstschil der A. Negenman dood aangetroffen. De man werd gevonden in een ruim te onder de gootsteen, waar hij in een wat vreemde houding opgevouwen lag, met zijn hoofd onder de afvoerbuis van de gootsteen op een plastic emmer. Er waren op het lijk geen uiterlijke tekenen van geweld waar te nemen Hoe de zeeman op dit adres terecht is gekomen is totdusver niet bekend. Het schijnt dat hij niet in dit huis woonde of inwoonde. De bewoner van het huis was niet thuis toen het lijk werd gevonden. Toen hij later op de avond thuis kwam werd hij door de recherche gehoord. Zijn vrouw, die buiten de stad is, zal verhoor worden onderwor- danken is aan de opzet van de ronde en anderzijds aan de onuitblusbare strijd lust van de amateurs. NEDERLANDS SUCCES Traditiegetrouw mag van de Neder landse ploeg veel worden verwacht. On ze renners hebben in het totaal elf etap pes gewonnen, terwijl Harry Steevens tweemaal winnaar werd van het pun tenklassement. Dit keer is de 20-jarige Rini Wagt mans uit St. Willebrord de sterkste Oranje-rijder. Hij heeft alles In zich om een groot renner te worden. En dat nog niet eens door zijn vele successen in binnenlandse en buitenlandse den, maar nog meer door zijn mentale instelling. Hij zou misschien binnenkort al prof worden ware het niet dat hij vorig jaar Mexico bij de proef-Olympische Spe len iets van de Olympische sfeer heeft geroken en volgend jaar in Mexico aan de start wil komen. Wagtmans deed vorig jaar in de schaduw van Beughels, Steevens, Dolman reeds ervaring op in de Tour van de toekomst. Maar naast Wagtmans zijn er nog meer rijders van allure. Fedor den Her tog uit Harderwijk ook hij reed in Mexico was met Wagtmans onlangs de grote man in de ronde van Oosten rijk. Voorts zijn er de twee broers Piet en Hans Tesselaar uit Kalverdijk die dit seizoen zeer succesvol zijn. Vooral Hans kan heel sterk uit de voeten. Ook in de bergen. Sprinters telt Nederland in benjamin Leo Duyndam en Jo van Katwijk, een sterke klassementsrijder in Daan Holst die echter een sprint mist om tot afge ronde successen te komen en een pure klimmer in John Schepers een broer van de Wim Schepers die dit jaar in de Tour debuteert. MEER KANSHEBBERS Maar de Nederlanders hebben het rijk natuurlijk niet alleen. In de negen overige ploegen van acht zijn nog di verse potentiële winnaars aan te wij zen. Zo de Brit Harrison die overigens al jaren in Frankrijk woont. Daarnaast Nederland wonende West die vo rig jaar bij de wereldkampioenschap pen tweede werd achter Evert Dolman. Bij de Belgen, die tot nu toe weinig klaarmaakten in de ronde van de toe komst, moet men letten op Maes. En dan zijn er natuurlijk nog de Italianen, Fransen en Spanjaarden die al eerder een winnaar in hun midden hadden. Maar onberekenbaarder dan welke andere koers ook is de etappe-koers die 'Ronde van de Toekomst heet. Het is eeiv te bonte mengeling van factoren BERINIMOTOREN IN ROTTERDAM DICHT (Van i onzer redacteuren) ROTTERDAM De fabrieken te Rotterdam van de NV Anker Mo toren Maatschappij die zoals men weet, de productie en verkoop van de Berini-bromfietsen in handen heeft, gaat sluiten. Het bedrijf heeft samen werking gezocht en gevonden met de NV Gazelle Rijwielfabriek v.h. Arent- sen en Kölling te Dieren. Het is de bedoeling, dat Anker Motoren zich ge heel gaat specialiseren op de productie en verkoop van motoren en dat de bouw van bromfietsen voortaan ge schiedt te Dieren en Aalten. De motorenproductie zal worden overgebracht naar de terreinen van NV Laura en Vereniging te Eygelsho- ven in Limburg, die voor vijftig pro cent aandeelhouder is in Anker Moto ren. In Eygelshoven zullen door deze re organisatie ongeveer honderd nieuwe arbeidsplaatsen komen, in Dieren en Aalten kunnen ook meer mensen wor den opgenomen. Daarentegen zullen de honderd dertig leden van het personeel van Anker Motoren te Rotterdam, die niet voor plaatsing in Eygelshoven of Dieren in aanmerking komen, in het najaar moeten afvloeien. Vanmiddag was er een bespreking met de vakbeweging over een aan vaardbare afvloeiingsregeling en over aanblijfpremie. uit te keren aan hen, die tot de laatste dag het bedrijf te Rotterdam in productie houden. Oppervlakkig gezien, zo werd ons .an de zijde van de Christelijke Me- taalbedrijfsbond, afd. Rotterdam, ge zegd. lijkt dit alles op verplaatsing de moeilijkheden: een aantal men sen wordt in Dieren en Eygelshoven aangesteld, eenzelfde aantal mensen wordt in Rotterdam ontslagen. Maar de Christelijke Metaalbedrijfs- bond meent, dat waar in Rotterdam de vraag naar werknemers in de me taalsector het aanbod verre overtreft, deze regeling toch kan meewerken aan de ontwikkeling in Zuid-Limburg. De situatie, zoals die in het najaar wordt geschapen, is uiteraard langdu rig voorbereid. Reeds maakte Anker Motoren de bromfietsmotoren voor Batavus en Eysink. Hongaarse ruiter vraagt om asiel AKEN De Hongaarse ruiter Josef Frank, die verleden week spoorloos dween uit het Hongaarse team voor het CHIO in Aken, is dinsdag in deze stai' opgedoken. De Hongaar, die uit privé- en politieke overwegingen niet meer naar zijn vaderland terug wil, heeft om politiek asiel gevraagd. Geschil voor Raad van State DEN HAAG De Raad van State zal zich vrijdag bezighouden met het geschil tussen burge meester en wethouders van Texel en de minister van defensie over de instandhouding van de schiet- inrichting De Hors. B. en W. van de cilandengemeente hadden een vergunning voor de schiet- inrichting geweigerd, nadat er veel klachten waren binnengekomen over de gevaren, de schade en de hinder door de verstoring van de rust, alsmede schade toegebracht aan de gelstand. In het verleden hebben zich, ondanks de veiligheidsmaatregelen, enkele ma len gevaarlijke situaties voorgedaan. Zo werden in 1963 twee raketten te vroeg afgeworpen nabij Den Hoorn, dichtbij dezelfde plaats vielen in 1964 twee oe- fenbommen. in 1965 raakte een laagvlie gend vliegtuig het touw van een vlie ger en vorig jaar werd op De Hors eer marine-officier gedood door een laag vliegend toestel. T oeristen W. zijn bang voor ernstige onge lukken onder de tienduizenden toe risten, die-Texel jaarlijks bezoeken. De minister van defensie meent dat geen sprake kan zijn van ernstig gevaar, temeer niet als het overvliegen over concentraties van personen en gebou wen wordt vermeden. Ook de veerdienst zal van overvlie gende toestellen geen gevaar hebben te duchten. In ieder geval niet meer dan door het vliegen over andere gedeelten land. „Deze mate van gevaar wordt algemeen aanvaard, omdat an- MinisterEngelse werf was goedkoper DEN HAAG De Stoomvaartmaat schappij Zeeland heeft een Engelse werf de opdracht voor de bouw van een schip gegeven, omdat die werf het laagste had ingeschreven. Dit ant woordt minister De Block op vragen het Tweede-Kamerlid drs. D. F. van der Mei (ch). De minister weet niet hoe het komt it een Engelse werf een aanzienlijk lager aanbod kon doen dan de overige inschrijvers, waaronder Nederlandse werven. Het Olympische voetbalelftal van Guinee heeft dinsdag in Conakry in een wedstrijd van de voorronden van het Olympisch voetbaltornooi met 61 gewonnen van Gabon. Guinee heeft zich voor de volgende voorronde ge plaatst ders geen enkel vliegtuig over Neder lands grondgebied zou mogen vliegen,' aldus de minister in zijn beroepschrift tegen de weigering van B. en W. Onderwijs De minister erkent dat het onderwijs in Den Hoorn hinder heeft van weer op hoogte brengen van een vlieg tuig nadat dit oefenbommen in een duikvlucht heeft afgeworpen. Hij verzoekt de Kroon alsnog de ver gunning te verlenen, echter met de be paling dat na het afwerpen van de oe fenbommen en raketten, die geen ex plosieve lading mogen bevatten, boven De Hors en het verlengde daarvan zeer snel zal worden opgetrokken. Boven dien wil de minister als voorwaarde op de vergunning zien dat straalvliegtui gen dit oorlogstuig niet mogen afwer- Zomer in Nederland. Overal genieten de duizenden boffers, die nu vakantie hebben, volop van het prachtige weer en de kinderen genieten dubbel als er maar een beetje water aan te pas kan komen. Op een camping werd het bekende spelletje „Effe elkaar lekker nat gooien" met groot enthousiasme voor onze fotograaf beoefend. Eenzame vluchter Chappe ondanks voorsprong 13 min. achterhaald DIGNE Ook in de Zuidfranse lavendelstad Digne geen etappe overwinning voor Nederland in de 54ste Tour de France. Toen na een dommel-rit in de slotfase de Luxemburger Schutz en de Fran sen Samyn en Foucher achter de eenzame vluchter George Chappe hij had halverwege de rit een voorsprong van dertien minuten! aansprongen, was er weer geen Nederlander die zijn kans greep om in de voorste gelederen te komen. En dat terwijl er na de laatste col er tot Digne een af daling van bijna honderd kilome ter volgde en er dus weinig zwaar werk meer moest worden gedaan. Maar het waren niet alleen de Neder landers* die weinig actief bleken. Deze elfde etappe van Brian?on naar Digne, een rit waarbij elke renner na het Gali- bier-avontuur meer tegen de groté hitte, de kleffe wegen en zichzelf reed dan tegen welke tegenstander ook, werd door iedereen gebruikt om op verhaal te komen. Alleen Chappe rook avontuur. De 23-jarige renner uit Marseille sprong een paar kilometer onder de Col de Vars weg en kreeg een paar renners onder wie De Roo en Van der Vleuten aan zijn wiel. DeZe laatsten deden overigens geen serieuze uitlooppoging, maar namen een kleine voorsprong om bij de bestij ging niet al te ver achter te raken. Chappe daarentegen wist wel wat hij deed en lag bovenop de Vars (na 52 km) ruim twee minuten voor op de even eens weggesprongen Jimenez. In de lange klim over smalle, met miljoenen puntige steentjes bezaaide weg naar de kruin van de Alios kreeg Chappe kennelijk vleugels, want hij passeerde de top der tien minuten eerder dan het peloton. ONRUST! Inmiddels was het in het achterveld wel gaan rommelen. Aimar, boos over de steun van Poulidor aan Plngeon in de Galibier-etappe. was weggelopen en zat op 8.45 achter Chappe. Hij had de Span jaard Diaz dicht achter zich en Jimenez tussen deze laatste en het peloton. Het waren eenzame mensjes in een woeste wildernis van de Franse Alpen. Die sprong van Aimar is uiteindelijk de ondergang voor Chappe geworden. Het peloton was door de voorsprong van Aimar onrustig geworden en begon in de afdaling vele venijnige hairpins de tanden te laten zien. Jimenez werd teruggepakt en even later ook Aimar Diaz die elkaar hadden gevonden. Bfj de aansluiting sprongen Schutz. Fouchez en Samyn, ploeggenoot van Chappe weg. Samyn probeerde het tempo wel te drukken, maar de eenzame vechter Chappe voelde zijn krachten onder een brandende zon wegteren. Hij leed dorst, vreselijke dorst en zag tot zijn grote schrik op nog geen tien kilometer van de eindstreep de achtervolgers op zijn hielen. CHAPPE VIERDE Op de eindstreep in Digne was hij kansloos. Zijn ploeggenoot Samyn won en kreeg de haver van die dag die hij ruimschoots had verdiend. Cchappe werd Voor het peloton zaten nog de Belg Van Schille en dc Fransman Grain waarna de doodvermoeide Karstens bij de sprint van het peloton achter Gode- froof, maar vóór Reybroek achtste werd. De grootste pechvogel In dc Neder landse ploeg was Harings die versuft en geheel onder bloed aan de eindstreep kwam. Hij was in de afdaling van de Alios gevallen en door de scherpe steen tjes op velé plaatsen verwond. HU moest zich onder doktersbehandeling stellen. SCHEVEN1NGEN Het Ne derlands danstheater heeft de kans op tartend tijdtheater laten glippen, want Brechts „Zeven hoofdzonden" met de zo ijzersterke muziek van Kurt Weill werden in de zetting van Anna Sokolow (typerend, dat het programma al niet spreekt van choreografie) alleen maar pekel zonden. Wij geloven niet. dat Sokolow Brecht doorleeft, want anders had ze de lotge vallen van praktische Anna en haar heetbloedige, gelijknamige zuster niet aantal schetsmatige, losse scènes geïllustreerd. Er werd op het danspodium aan Brechts strijd tegen de schijnmoraal geen enkele demensie toegevoegd. Deze zonden" bleven anecdotisch, cabaret- tesk en parodistisch. Ook de tekst beet nergens, omdat Ile- ana Melita als Anna 1 eenvoudig te mooi zong. Marian Sarstadt als Anna 2 draait op de losse toer dansvaardig door alle taferelen heen. maar of zij blij is met deze rol betwijfelen wij. Daarvoor klonken de enkele clausjes. die zij moet zeggen, ook te schools. Subliem was daarentegen het man- nenkwartet John Vierkens, Tom Hae- nen, Reinier Schweppe en Marius van Altena dat Brechts sarcasme een duidelijk inzicht gaf. Het Ned. Balletorkest onder directie van Peter Erös was af en toe aan de, snelle kant, maar deed verder zijn best teveel aan instrumentale lyriek te der Wal in de stijl van de jaren dertig was voorbeeldig. Er was dinsdagavond in het goed be zette Scheveningse Circustheater nog een première in deze laatste Hol- land-Festival-bijdrage van het Ned. Danstheater, nl. Harkarvy's „Dubbeldu- et" op muziek van Bartok. Plastisch veelal rake en verrassende vondsten in deze danssfeer van verwijt en dishar- ie, waarin Willy de la Bije letter en figuurlijk gesandwiehed wordt tussen Jorge Fatauros en Anne Hyde, terwijl ook Jaap Flier in het decor van de grote gespleten bollen en erotische vlakken vaardig invult. Een boeiend, zij het niet steeds over al even helder danswerk, waarin illusie en wensdroom spiegelend in elkaar overgaan. Het muziekballet „Metafo ren" ging aan beide premières vooraf. F.D. Nigeria vroeg VS niet om steun LAGOS Dc federale regering van Nigeria heeft gisteren ontkend militaire steun te hebben gevraagd aan de VS om de „opstand in Biafra" neer te kun nen slaan. Zij heeft Washington alleen verzocht uitvoervergunningen te verstrekken om wapens op commer ciële basis te kunnen kopen van Ameri kaanse fabrikanten. Het ging hier om een zuiver commerciële transactie en niet om een verzoek om militaire hulp, vermijden. De aankleding van Jan vanaldus de federale regering. Huub Harings maakte in de elfde etappe van de Tour de France een lelijke val. Met bloed over het gehele lichaam zette hij de rit voort. Wiel rennen kan een hard beroep zijn (Blei etappe: 1. Samyn Schulz_ (Zw-Lajx) 6.05.08: 4. Chappe vets Grain (Coqs Fr) z t: 7. Godefrc Belg) „oaefroot (Rode Duivels Belg) 6.0fi.38: 8. Karstens (Ned) - - Reybroeck (Rode Duivels Bete' (Xed)T Plngeon Simpson (Eng) Maliepaard i. sa. zuveroerg cwea) 6.15 (Ned) 6.18.38. Gemiddelde t Si t: epers 29. Janssen (Ned) z t: 32. Glmondl (It). 33. Plngeon (Fr). 35. Poulidor (Fr). 37. Alger 82.42.01; 2. Letort (Fr) 5 48 5. Glmondl (It(_ (Ned) Bc'g) Huysmai Raysslere (Coqs. WPrlmavera. It) c (Sp) op 4 57: "ïlmoi._ Sbnpson (Eng)_ op 8.20: 8. Jans mïg)' Karstens (Ned) 11.38: 15. Bodrero lepers (Ned) op' 22.30: 51. Var It) punten: 2. Karstens (Ned) 58: 3. Rlotte (Fr) j6: 4. Janssen (Ned) 53: 5. Godefroot (Rode Duivels Belg) Ó2. 8 Glmondl (It) 43: 15. ex 'equo^Pnulldor (Fr) en Van der Vleuten Ploege.-Alassement van de 11de etappe: 1. Bleuets. Fr (Samyn - Chappe - Letort) 18.16.52: 2. Frankrijk '8.18.23: 3. Zwltser- and/Luxemburg 18.18.24: 4. Rode Duivels. 8ei8B598 18 54' 5 C0QS Fl" Z t: 7' Nederland n D'ocRenklassement: 1- Frankrijk 90 0538; Belcié 190 12 24: 3. Nederland 190.13 24: 4 Prlmavera. Italië 190.14.49 5. Spanle 190 21.56 Het bej;gklassenicnt: 1 Jimenez (Sp) 52 It) 29 pnt: J. 5 (SP) NUNSPEET Anton Ebben is dinsdag met Prins Ajax winnaar gewor den van het springconcours MA in Nunspeet. Ebben reed een foutloos par cours in een tijd van 61 9 sec. Jan Maat huis kwam eveneens met twee van zijn •paarden foutloos rond. Hij werd met Nenuphar tweede in K4.7 sec. en derde met Fliegette in 65 sec Het springconcours l'Americaine le verde een overwinning op voor Jan Maathuis met Fliegette. Hans Brugman met Sky High was tweede.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9