Titel kan AZC niet meer ontgaan Jan Janssen miste de beslissende slag Tour in cijfers Ook de dames van de Leidse Golfbrekers leggen via 2-11 zege op DZV op kampioenschap beslag DE SLEUTELSTAD VERLIEST (1-2) Vakantiegeld op autodak Academische examens BEN VERHAGEN OP 6e PLAATS Auto slipt op natte rails Excelsior toch geen dividend Uitvoerig programma voor Kaagweek Bergkeizer Jimenez vond zijn Waterloo Hoe is het mogelijk! NTETJWE LEIDSE COURANT 9 DINSDAG 11 JULI 1967 LEIDEN Het Alphense AZC heeft gisteravond in Haarlem de laatste hindernis omzeild op de weg naar het kampioenschap in de tweede klasse C. De Alphenaren bleven in de Spaamestad DWR met 46 zonder al te veel moeite de baas en prolongeerden daardoor zo goed als zeker het Tilburgse TZV heeft nog een protest lopen, maar dat maakt „op papier" bijzonder weinig kans van slagen hun titel van verleden jaar. Ook de dames van de Leidse Golfbrekers, die verleden jaar op het randje van degraderen naar de Kring-competitie stonden, haalden gisteravond in de derde klasse D het kampioenschap binnen. In Delft werd DZV resoluut door LGB aan de zegekar vastgeknoopt. derby tegen De Gouwe een matte in druk. Na de ruime overwinningen op het Apeldoornse AZC ondervonden de Leidenaars van de stevig op de man spelende Veners heel wat meer tegen stand. Vooral aanvallend ging het bij zonder stroef: het plaatsen liet veel te wensen over terwijl het ook met de afwerking niet al te best was ge steld. Jan Breedeveld en Wim van Zijl hadden overigens ook weinig geluk met hun schoten. Voor het doel van Sleutelstad-doel man Wim v Rooyen ontstonden heel wat meer gevaarlijke -situaties. Voorh al routinier Piet de Graaff bezorgde de de Leidse verdedigers handen vol werk. AZC heeft zich in het bad aar de Kleeverparklaan niet door DWR laten verrassen. De Haarlemse 'alles- doener' Jan Sint werd ofshoon hij er toch in slaagde vier doelpunten te socren voldoende uitgeschakeld en dat werd de basis voor een ruime er verdiende zege. in oie eeiyie periode namen ae pu pken van een rustig langs de kant toekijkende coaon JvaitenccKer aoor Wim verwagen ae leiamg (.ulj en hoewel jan oint direct na ae wisse ling ue naarlemse geiyitinaKer acn- ae laatste weasuijuen voor rier- tjen opererenae Wim ivijjerink scnoot, r A/iC toen ae suyu uciieeisen. het tempo wera nog iets opgevoera en dat oracnt oinnen entteie minuten Deslissing: via treiters van wim Verwagen uweeae speeiiiya) en Ua- rara ae Leeuw, opnieuw vernagen en Kaïteneciter nepen ae Alpnenaren tot uit en daarna, getoomen zjj hol wel. Door Jan Snt kwam DWR nog wei tot bo terug, maar in liet be gin van de laatste perioae maakte Ver ara ae Leeuw aan awe cxnze- kerneid een einae: b—6. zelfs een vierde doelpunt van bint kon toen geen albreuk meer doen aan ae Alpnense vreugde Want ai wint TZC het protest en alle nog reste rende weastryden, het Rotterdamse De Maas maakt in De ttoorn geen enkele kans. ï)e stand luidt: AZC Alp. 9—17 TZV Tilb. 8—12 De Zijl 8— 8 DWR De Maas Swift Geen revanche De Sleutelstad heelt in De Vliet geen revanche kunnen nemen op kam pioenspretendent De Gouwe voor het gelijkspel (22) in Waddinxveen. De Leidenaars stelden voor eigen pu bliek bijzonder teleur en moesten met een 12 nederlaag genoegen nemen. Pas in het laatste gedeelte wist Jan Breedeveld uit een straf worp de Leid se eer te redden. De Sleutelstad maakte in de sitreek- ZOETERWOUDE De bouw- vakker H. Loos uit Zoeter- woude die met zijn vrouw op weg naar Frankrijk was om naar de Tour de France te kij ken, heeft in Limburg de schrik van zijn leven gekregen. Hij ontdekte in Broekhuizen dat zijn portefeuille met 800 gul den, rijbewijs en paspoort zoek was. Terug in Zoeterwoude herin nerde hij zich dat hij de porte feuille bij het inladen op het dak van de auto had gelegd- Een speurtocht had succes; zes kilometer lang bleek de porte feuille het op het dak van de auto te hebben uitgehouden. Op een vluchtstrook langs rijksweg 4A, ter hoogte van Leidschendam, werd hij gevon den. Het geld was er uitge waaid, maar in een weiland vond men na lang zoeken alle bankbiljetten terug. Uit een strafworp van Gijs van der Leeden en een snelle actie van Hen- nie Boonstoppel veroverden de Veners zich n de -derde periode een verdiende 02 voorsprang en die winst gaf De Gouwe in de resterende speeltijd niet meer uit handen. Pas op de valreep slaagde Jan Breedeveld er uit een strafworp de doorgebroken Wim van Zijl was hardhandig een scorings- J RET Het zevental van de Alphense Zwemclub, dat hangende een protest van TZV bijna zeker is van prolongatie van de titel in de tweede klasse B door de 46 zege op DWR. Zittend v.l.n.r- Wim Verhagen, Theo Seppen, Rudy de Hey, Peter Boot. Staand, v.l.n.r. Wim Meijervnk. Jim Kos ter, Gerard de Leeuw, coach Kaltenecker. Geeza Kaltenecker en Hans 't Hart. De Gouwe 915 AZC Apeld. 52 UZSC 8—14 Sedna 6—2 Sleutelstad 911 HZC 70 LGB kampioen De dames van de Leidse Golfbre kers legden in Delft zonder al te veel moeite op het kampioenschap in de derde klas D beslag. De weer volle dige Leidse dames waren beduidend sterker dan het slechts met zes spëel- sters in hef water komeride DZV ook LGB hield overigens een 'manne tje' langs de lijn en zegevierden zonder veel inspanning met 211. Bij de rust hadden de Golfbreeksters reeds met 15 de leiding. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Coby Hoogeboom (6), Antoinette Heemskerk (2), Wil van der Drift (2) en Jos Aalders (2). LGB 7—12 Swift 5— 4 Sleutelstad 57 DZV 5—2 DELFT 8 juli A Hogeschool zijn geslaagd voor de examens: propaedeutlsch civiel-ingenleur: de heren T. W. H. J. Aarsen (Kamerlk), J F S Abelman (Den Haag). D J A M van Alphen (Breda). G Arends (Assen) C TJ Bakker (Grootebroek), F B J Barends (Arnhem), J T Battjes (Winschoten). F P Beemster (Almaar). H T J van Beers (Schiedam), J van Bendegom (Rot terdam), C Bierman (Utrecht), A C Binnen dijk (Alphen a/d Rijn), P A Blelchrodt (Amstelveen), A F Bloemsma (Leeuwarden), P W Blom (Leiderdorp), H G de Boer (Lip penhuizen), L J den Boer (Vllssingen). P den Boer (Krimpen a/d IJssel), J P A van Bokho ven (Drunen), F J M Bongenaar (Ede). G R Bosch (Heemskerk), A R H Bosman (Heemstede), J Bouwmeester (Zoetermeer). M A Bouwmeester (Voorburg), W J de Braak (Den Haag), J Brandenburg Alk maar). H J M van Breukelen (Hilversum), D Bouw (Sneele). G M Broer (Arnhem), J U Brofsma (Naarden). S W S P Brouwer (Was senaar). C P Bruggink (Zwolle), J M de Bruijne (Leiderdorp), EJ J Cals (Den Haag). J H M P Cauberg (Valkenburg). D H CorziU- us (Amsterdam). W Coster (Heemstede) A P Degenaars (Heemstede). J F Deunk (Deven ter), J D Doets (Baarn). P J Doflerhoff (Llsse). J van Doom (Ede), P J R (Velp), L J van Drlel (Hilversum). A Drunen (Amsterdam). J n Dijk O Er- 3 (Emmeloord) Flach (Den Haag). J R A R J Gelder (Utrecht). J L Haag» D P E A Girardot (Den 1 Godefrooy (Schijndel), R G Goedt Godefrooy (Schijndel), R G Goedhardt Delft). J Griep (Halfweg). A A Grunsberi (Voorburg), T d< isberg (Der T de J F Haardt (Wassenaar Hameien (Ensche- J L C M Hees wijk Hepkema (Wijckel). H J Hettlnga (Dei Haag). J van den Heuvel (Zlerikzee), Heij (Voorschoten), J J Hcljse (Middelb) (Rijsbei Hettlng Heuvel (Zlerikzee), G J i Heijse (Middelburg), lik bij Duurstede). G H Holthlisen (Bladel). G P Hoek (Katwijk aan Zee). J C P Hofstee Hoogveld (Den Haag). H G len Hoopen (Haar- Hudig (Rotterdam). J de Jager i). H L Jansen (Kortenhoefi. M (Overveen). S T M C Janssen Rijn). J tv A Koi Hoek Koo (Na; an). F van Kootcn M van der Kooij >cnrade (Zwolle). Holland). A Langhorst Luitei (Bleiswljk). A J J Lijendijk (Groot Am- mers). C Maas (Voorschoten). G J Mantlngh (Groningen). H W de MeehF ------ J van Metjgaarden lem), G E Moret legel (Beetsterz\ Nlekerk (Utrecht). W Niemeijer (Assen), A Niemeijer ihuls (Apel- Oorthuys Oliën (Herten). M J Padmos (Burgh). H T* Peters (Nijmegen). W A van der Plasse! (St. Kruis). K A Poortman (Den Haag). M M de Ras (Maastricht). M W Rinkel (Rotte Snoekc (Leet J Schipper (Leeu- Schwencke (Zeist). G M A :ht). B W Slijkhuis (Neede), H varden), L M J de Sonneville Speekenbrink (Breda). B C A Stel In (Krom (Deventer). M L Stoi Stormink (Deventer), (Dordrecht). E A van Strlen (Schie dam).. W J Stuurman (Zaandijk), A J Tam- r (Zeist), A Tapper (Eindhoven), J Ter- isterdam), F p Tolman (Amsterdam), j A Uijl (Roermond), W H van de Valk :rsfoort), F H van Veen (Assen). R D Veldman (Schiedam), W A Velslnk (Delft), D Visser (Delft). M J Vos (Bolsward), L de Vries (Maastricht). EER' W. Bemet cn CO: De toestand is een beetje verbeterd. Oude terreinen en opstallen zijn voor f2,5 miljoen aangebo den, doch nog niet verkocht. Als alles lukt. is er geen geld meer nodig voor de nieuwe gebouwen. ILE DE BENDOR De Britten John Oakeley en David Hunt heb ben gisteren de derde race van het Europese kampioenschap zeilen in de Flying Dutchmanklasse, dat bij het Eiland Bendor in Zuid-Frankrijk ge houden wordt, gewonnen. Aangezien de Britten ook de eerste twee races met grote overmacht op hun naam schreven, staan zij met flinke voor sprong eerste in het algemeen klas sement. De Nederlander Ben Verha gen ging met zijn bemanningslid Guus Bierman als tiende over de aankomst- lijn en staat nu in de algemene rang schikking op de zesde plaats. Aanvraag rijexamen ivordt duurder DEN HAAG Met ingang van van daag zijn de inschrijfgelden voor auto- en motorrijexamens over de gehele linie met twee gulden verhoogd, zo deelt het Centraal bureau voor de Afgifte van rijvaardigheidsbewijzen mede. Het inschrijfgeld voor het rijexamen voor personenauto's, de B-E-categorie, bedraagt vanaf vandaag f 16,50, het inschrijfgeld voor de rijexamens ii overige categorieën f 14. Bovendien is de prijs voor een for mulier „Eigen verklaring" noodzake lijk voor het verkrijgen van de ge neeskundige verklaring, gebracht van f 1,25 op f 1,75. E enen ander werd vastgesteld door de minister van Ver keer en Waterstaat bij besluit van 7 juli DEN HAAG De 22-jarige mejuf frouw A. W M. K. uit Leiden slipte zaterdagmorgen omstreeks half negen met haar auto op de tramrails van Leidse Straatweg. Ze botste tegen een lantarenpaal langs de weg. bestuurster liep hoofdletsel op: de naast haar zittende 26-jarige mevrouw C. C. T. (an der A. uit Wassenaar liep even eens verwondingen aan het hoofd op. Beide vrouwen werden in het ziekenhuis Westeinde opgenomen. AMSTERDAM. De vergadering var Excelsior - De Maas heeft een aandeel- houdersvoorstel om het dividend niet te slaan^ doch 5 pet. uit te keren met 12.526 van de 13 826 stemmen verwor pen. Volgens het bestuur zal het lopend jaar nog moeilijk zijn en de toekomst is onzeker, vooral voor Maastricht, waar de geleverde machines niet voldeden en de werknemers er nog aan wennen moesten. De produktie is echter sterk opgelopen de apparatuur voor gasbuizen goed bezet. Men moet nog hard werken om rendabel te worden. Oosterhout werkt op volle kracht, de verliezen van de eerste twee maanden zijn ingehaald en de winst is redelijk. De dochters hebben bevredigende resultaten behaald, even hoog als een jaar tevoren. TRU-coatbui- hebben tot de winst bijgedragen. De uitbreiding der produktie zal voorjaar 1968 klaar zijn. Overgang van butaan- op aardgas bespaart jaarlijks 3% tam Een deel der schulden is geconsolideerd. Bij verkoop van de oude fabriek te Maastricht moet een deel der opbrengst dienen voor aflossing. De taxatie der fa briek op fl min. is met 2.5 ton vermin derd, toch is er hoop de fl mil. te halen. Er is een bod geweest .maar te laag. De voorraden zijn redelijk Er is zeer goed verscheept De invoer uit het oost blok is sterk verminderd. Van 14 tot 19 juli WARMOND De commissie tot viering van Warmonds feesten, de VVV. de winkeliersvereniging en de jeugdraad hebben in onderlinge samen werking voor de aanstaande Kaagweek een uiU'oerig feestprogramma samen gesteld. Het is voor de eerste maal dat de kermis met de kinder- en volks spelen niet in september, maar tijdens de Kaagweek worden gehouden. De feestweek wordt geopend op vrijdag 14 juli met een muzikale rond gang door het dorp, waarbij medewer king wordt verleend door de Francis- cusdrumband uit Leiden. Terzelfder tijd geeft het Warmondse jeugdcircus „Atleta" een voorstelling op het plein van de St. Nicolaasschool. Om acht uur wordt het café-terras „De Pomp" op het oude Raadhuisplein geopend. In dit gezellige openlucht café kan men onder het genot van een consumptie genieten van goede muziek van een bekend strijkje. Zaterdag wordt op de speelweide bij boerderij v. d. Voort een show met New-forest-ponies gehouden, terwijl 's avonds de fanfare en de harmonie op het plein van de St. Nicolaasschool voor muziek zullen zorgen. Maandag is er feest voor de kinderen op de kinderspeelplaats „de Burcht', zijn er jeugdspelen in de Dorpsstraat als blaastrappen, Ivanhoe, levende stoelendans, poppenkast en worden voor de ouderen in de Stad Rome dam-, schaak- en sjoelbakspelen, kruis-, kla verjas- en tafeltenniswedstrijden ge- Seggelen 10. houden. Dinsdag ringsteken met auto's, behendigheidswedstrijden met brom fietsen. boegsprietlopen. Woensdag kaarten voor bejaarden in 't Trefpunt en het bekende tobbetje-steken. Op zaterdag zal een boot bemand met een boerenkapel over de Kager- plassen varen, terwijl de molen van A. Cozijn en de rand van het bos van de buitenplaats „Warmond" feestelijk zul len worden verlicht. Iedere dag zal er gelegenheid zijn met een boot naar de Kaagsociëteit te varen om van daaruit de zeilwedstrijden te zien. In de Dbrpsstraat wordt een grote braderie gehouden, die dit jaar bijzon der aantrekkelijk zal worden, terwijl de kermis draait op de Baan en achtc het gymnastieklokaal. Het geheel wordt besloten met een groot tuinfeest op „Meerrust" op woensdag 19 juli. Hoe de duiven vlogen WARMOND De postd ui venhou ders vereniging „Warmond" hield za terdag een wedvlucht voor jonge dui ven van Eindhoven af over een af stand van 104 km. In concours waren 22 duiven. De duiven werden om 8 uur feJost: Aankomst eerste prijsduif: .47.16 u.. aankomst laatste Driisduif: 10.06.00 u. De uitslag was: J. den Dunne 1 en 6. J C de Koekkoek 2 en 8, Q Beugels- dijk 3, C Kortekaas 4, dr J Venker 5. K de Vette 7, H van Dijk 9 en J van BRIANCON „Wout zat veel te ver naar achteren. Daar door moest ik zo lang wachten toen ik op dat slechte stuk weg i nde klim van de Galibier een lekke achterband kreeg"". Jan Janssen stortte zijn hart uit na de rit over deze Alpenreus, waarin hij bijna zes minuten op de trotse winnaar Felice Gi- mondi de grote man van deze tiende Tourdag verloor. „Cees Haast reed nog voor me uit, waarom moest Wagtmans dan zo ver weg zijn? Ik heb daardoor meer dan een minuut verspeeld. Wel heb ik nog naar Cees Haast, die tien meter voor me uitfietste, geschreeuwd, maar die jongen heeft het natuurlijk niet gehoord. Dat kan niet anders, want hij reed op kop." Janssen vertelde hoe hij een groep met Aimar en Balmamion had moeten laten passeren en had gehoopt nog aansluiting met deze mannen te krjygen. „Maar zelfs toen kwamen ze (Wagtmans) nog niet." Janssen was zeer teleur gesteld. Behalve de hijna zes mi nuten op Gimondi had hij drie minuten verspeeld op Poulidor en Pingeon en bijna twee minuten op Lucien Aimar. „Jammer," verzuchtte hij, „ik reed net zo goed. In het begin van de Gali bier was Ik nog gedemarreerd met Gi mondi, Pingeon en Poulidor. Ik was ei vast bijgebleven vandaag." Wat minder zeker voegde hij eraan toe: „Misschien had Ik Gimondi wel niet kunnen hou den, maar dan toch zeker Poulidor Pingeon.", en even later: „beslist zou samen met Aimar zijn binnengeko- -Jj- Kansloos Janssen, die door het verlies op de Galibier op de top was zijn ach terstand zo groot, dat hij niet eens meer door „Radio Tour" werd gemeld als kansloos voor de tourzege wordt beschouwd, bleef optimistisch: „Er ko men nog meer dagen." Het zag er aanvankelijk zo rooskleu rig uit voor de Nederlanders toen Cees Haast samen met Balmanion, Junker- mann, Poulidor en Puschel de eerste demarrage van Jimenez beantwoordde en nadat de Spanjaard was teruggeval len samen met de anderen op kop reed. Maar de waarheid kwam al spoedig aan het licht. Haast moest lossen en kwam terecht in een groep waarin zich toen nog Pin geon, Poulidor, Aimar, Jansen en Gi mondi bevonden. Nu kwam die slechte weg. Over de volle breedte was het wegdek weggebroken en puntige keiste nen maakten het voor de volgwagens al moeilijk om in tempo te blijven. Het was dan ook niet verwonderlijk dat vele dunne fietsbandjes het bega ven. Zo ook dat van het achterwiel van Janssen met de reeds bekende drama tische afloop. Hier ontspon zich de strijd tussen Gimondi, Poulidor en Pingeon. van wie de laatste alleen door de steun van Poulidor op de fiets bleef. Drama's Achter dit gebeuren speelde zich dra ma's af van renners, die slechts met moeite naar boven kwamen. De Neder landera redden zich gezien de omstan digheden bepaald niet slecht. Jan Jans sen, die op de top meer dan zeven minuten achterlag, kreeg in de afdaling steun van Gerben Karstens, spurtwin naar van een groepje, dat met een ach terstand van bijna zes minuten op de winnaar over de eindstreep ging. Ook Cees Haast bevond zich 'bij hen. Met regelmatige tussenpozen arriveer den de andere Nederlanders. Bas Malie paard, op de Galibier voorbij gefietst door de als een van de eersten op de Telgraphe geloste Jo de Roo, was laat ste op 21 minuten en 20 seconden, ruim binnen de tijdslimiet dus. We hebben het ln Briancon wel eens anders mee gemaakt. BRIANCON Een verrassing in de eerste Alpenetappe was de zeer laag geklasseerde Engelsman Collin Lewis, die met een ach terstand van slechtszestien mi nuten temidden van talrijke aan bergen gewende renners binnen- kwam. Zijn commentaar was echter nog verrassender. Nuchter bracht hij het volgende verhaal: „Er moesten meer van dergelijke ron den zijn. Zo iets als de Galibier had ik nog nooit van mijn leven gezien, het was geweldig om mee te maken. In de eerste plaats het uitzicht en verder was daar de merkwaardige sensatie om in de afdaling renners voorbij te rij den. It was wonderful". Collin Lewis, voor het eerie jaar professional, woont op zeeni veau, zijn huis staat in de En gelse badplaats Torquay... REE ALLEEN AAN LEIDING ZIERIKZEE De jonge Amsterdam mer Hans Ree heeft na de maandag gespeelde zevende ronde van het tor nooi om het Nederlandse schaakkampi oenschap. dat in Zlerikzee wordt gehou den alleen de leiding. Ree, die van Boomgaardt won, heeft echter nog terdege rekening te houden met zijn achtervolgers, van wie Bouw meester en Langeweg er het gunstigst voorstaan. Bouwmeester brak zijn par tij tegen Rosenthal met goede kansen af en komt bij winst zelfs op gelijke hoogte met de leider. Verrassend was het verlies van Zuidema, ditmaal tegen Kuijpers. De uitslagen luiden: Zuidema Kuij pers 0—1. Donner Scholl V»Vi. Rosenthal Bouwmeester afg. Bakker Langeweg VtVa. Krabbé Van I Scheltlnga afg. Ree Bomgaardt 1—0. BRIANCON „Ik ga proberen op de Galibier de Tour te winnen", had de Spaanse bergkeizer Jimenez voor de start in Divonne-les-Bains laten weten. N"ok geen acht uur later was Jimenez een ontroostbaar man. Want nadat het er zo op had geleken, dat hij zijn woor den waar zou maken door als eerste met een voorsprong van twee minuten op de Col du Telegraphe (met een hoog te van 1670 meter tot de tweede catego rie behorend) voor zijn voornaamste be lagers aan te komen, welke winst nog aangroeide tot meer dan drie minuten in de korte afdaling, moest de Span jaard ten slotte in Felice Gimondi zijn meester erkennen. De Italiaanse campionissimo. twee jaar geleden bij verrassing Tour won en nu de begeerde „wie- ler-dubbel" (het winnen van de giro en tour in één jaar) wil. had zijn grote dag. In de 16,5 kilometer lange klim naar de 2556 meter hoge kruin van de Galibier loste hij zijn jachtmakkers Poulidor en Pingeon. toen zijn ach terstand op Jinenez nog meer dan een minuut bedroeg. Gimondi zette zijn jacht in op de ver voor hem uit dansende Jimenez, die zich plotseling moest realiseren dat zijn koninkrijk nu werkelijk bijna ten ein- Op de top van de Galibier waar de Spanjaard nog de 2.000 francs van de premie ter herinnering aan de stich ter van de tour. Henri Desgranges, opeiste, lag Jimenez slechts 20 secon- op de Italiaan, die vlak na de ste twintig meter. Zijn eerste grote aan val was in een geweldige triomf ge ëindigd. van de tiende etappe luii 7.26.52, 2. Jimenez (Sp.) 7 Fr.) zt. io Karstens 7.32.51. il. B.-U', H.v. i' (BleueU. (Rode Duivpls Belg) z.t., 13. Z.t, 14 RUgg (ZW.-LUX) zt„ 15 zt. 16 lmpson (Eng) zt.. 17 18 Schutz (Z W-Lux) 7.33.4». 1» 7.33.50. 20 Bodrero (Primavera. 35.52. 46. Reybroeck (Rode Duivel». 7.38.35, 59. Van der Vleuten 7.41.00. 61. gs 7.41. 02. 62. Schepers zt 70. de Roo 91. Zilverberg 7 42. 51 en 106. Malla- <rn J Algemeen klassement: 1 Pingeon 23. 2. Letort (Bleuets. Fr.) op t. 02 3. Jime nez (Sp) op 4.57. 4. Balmanion (Primavera) op 5. 48. 5. Gimondi (It) op 6.15. 5. Aimar (Fr. l op 7.02, 7 Simpson (GB) oo 8.20. 8. Janssen op 8.39 9. Van Neste (Belg) op 8.54. 10 Van Clooster (Belg. Rode Duivels) op 9.34 11 Haast op 9.38, 12 Huysmans (Delg) op 9.53. 13 Brands (Belg) op 10.08 14 Karstens op lt.30 15 Bayssiere (Cqs. Fr.) op 11.38. 16. Bodrero (Primavera. It) op 12.02. 17 Monty (Belg) op 12 16. 18 Puschel (W-Dld) op 12.45 19 Mugnal- nt (It op 13.08 20 Polidorl (Primavera. It) op 13.22. 21 Poulidor (Fr), op 16.35. 39 Schepers op 18.30. 5». Van der Vleuten op ,25.46 68. Zilverberg op 28.21. 81. Hanngs op donkere tunnel in de afdaling 34.05 »5. De Roo oP 42.49. 100 Maliepaard op -neerstreek op de in zijn trots gekrenkte i pióegenklassement: 1. Frankrijk (Poulidor, Snaniaard Pingeon Aimar» 22.30.35. 2. Italië 22.33.32 3. Samen gingen zij naar beneden met fen?»** 33--2--4-->cd-?,-'an<1--<-a"teng. Jans* meestal Gimondi op kop. Vlak Champs de Mars reed de jonge Gimon di (24 jaar) zijn strijdmakker uit de wielen. Gimondi, die hartstochtelijk werd bejubeld, kon zich zelfs nog per mitteren achterom te kijken in de laat- BEREN-WAAS De Nederlander Maarten Breure eindigde maandag in het Belgische Beveren-Waas in een wie lerronde over 150 kilometer voor be- roepsrenners op de tweede plaats. Hij werd in de spring verslagen door zijn vluchtmakker de Belg Tony Huy- brechts. Cor Schuuring werd achtste op 45 seconden van de winnaar. De stand na zeven ronden luidt: 1. Ree 5 punten. 2. Langeweg 41/». 3. Bouw meester 4 en 1 afg. 4/7. Donner, Kuij pers, Scholl, Zuidema 4. 8/9. Rosenthal, Van Scheltinga 2Vt en 1 afg. 10. Bakker 2Vt. 11. Krabbé 2 en 1 afg. 12. Boom gaardt 1. Aig'. 12.38.33. 5 rijk nkl.is !t algemept 37. 611 km, (Belg) 59 Lopez- Rodriguez (Sp.) en Van Neste PouHdor'Fr.), I Het bergklassement Pnt. 2. Tosello (Pril Jacquemln (Belg.) 20 .1 mondl (It) en Mugnalnl (It) 1 Primavera, It) 5/6. Karstens (Nedj 8 p ILE DE BENDOR De Britten John Oakeley en David Hunt hebben maan dag de derde race van het Europees kampioenschap zeilen in de Flying Dutchmanklasse. dat bij het euand Bendor in Zuid-Frankrijk wordt ge houden, gewonnen De Nederlander Ben Verhagen ging met zijn bemanningslid Guus Bierman maandag als tiende over de aankomst- lijn en staat nu in de algemene I rangschikking op de zesde plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9