WILLY DE VEROVERAAR Overweldigend succes van Procol Harum Cuby maakte tweede Lp. met Blizzards KNVTO: lagere belasting voor openbare vervoer Boudewijn H. verblijft in kliniek VRIJDAG 7 JULI 1967 JJEELSUM Journalist Willy Le Comte die vandaag zestig is geworden en aan ivie wij bij wijze van felicitatie dit verhaal wijdenis een verre van alledaags figuur. Om te beginnen kan hij zich een landgoed permit teren. Komt weinig voor in journalistieke kringen. Afgeluisterd... 0 Fijn als altijd en inhoudsvol zijn de nummers die Ray Charles zingt op Artone AP 25-582: „Here we go again" en „Somebody ought to write a book about me" (mooi achtergrond-koor). I Lekkere meezingers heeft het zan geresje Gonnie Baars gezet op Artone DS 25-567. Het zijn de nummers „Alle leuke jongens" (met pianolamuziek) Helen en Fred (namaak Gert en I Hermien Timmerman I zingen op hun nieuwste single „In Santa Maria" en I „Het staat in de sterren" (Artone DS 25- I 553). Een fluisterende tekst en zachtige muziek in het nummer „A man and a woman" van Samba Saravah (naar de ge lijknamige film). De filmsong is geperst op United Artists UA 25-594. 0 Heerlijke Adamo-songs zijn de nieuwe nummers „Ensemble" en „Sont- ce vos byoux". Als vanouds hyper-melo dieus en een tekst die veelzeggend is (His Master's Voice QH 5103). 0 De beatgroep Tomorrow heeft op Parlophone R 5597 twee beat-nummers met vaart gezet: „My white bicycle" en „Claramount lake". Het Tamla-Motown label is uitge breid met enige langspelers die het in huil genre uitstekend zullen doen. De uit vjjf man bestaande vocal group „Tbe Temptations" zingt een aantal swingende nummers op MTMS 3021 („Greatest hits"). „Martha and the Vandellas" bren gen hun wat wilde nummers in het Su- premes-genre op MTMS 3011. Ook hun l.p. is uitgebracht onder de titel „Grea test hits". ..The Supreme»" zelf zijn weer ..knal" met nummers als „You keep me hangin' on" en „Remove this doubt" (MTMS 3012). Fijn voor de dag komen „The Mas kers" weer op Artone PDS 560; enkele nummers zijn „Shame on you", „It never happen again" en „Hard times". 9 Lekkere achtergrondmuziek is te beluisteren op de plaat „Bossa with a beat" van Exposito e sua orquestra (RCA Victor LSP 10080), met o.a. „Carota de Ipanima" en „Meditacao". Zonder meer goed is RCA Cainden CAS 2133 met de sprekende muziek uit de film „Doctor Zhivago". Enige num mers: „Komarovsky and Lara's Rendez Voue" en „AU that I am". Op Inelco V6-8681 speelt Oscar Pe terson onder de titel „Something warm" member Clifford" maar liefst bijna 10 Steengoed is de nieuwe single van de beatgroep „Who" (Polydor 59074) met „Pictures of Lily" en „Docter, Erg goed doet de nieuwe plaat van de „Bee Gees" het weer: „New York mining disaster" en „I can't see nobody" (Polydor 59073). 9 Hipper-blitz zijn Sonny and Cher in „Beautiful Story" en „Podunk" (Poly dor 584110). Voor de rythin and blues--liefheb- bers zingt Bojoura op Polydor S-1232 „Everybody's Day" en „Faceless sor- Het succes van de Engelse groep Procol Harum is overweldigend. Met hun „A whiter shade of pale" staan ze reeds vanaf begin juli in 5nge- land, Nederland en enige andere lan den op de eerste plaats van de hit lijsten. In korte tijd (op 27 mei verscheen Procol Harum met een elf de plaats op de Engelse hitparade en in die eerste week kochten de Engelse tieners al 90.000 platen!) zijn nu al meer dan een half mil joen exemplaren van dit grandioze nummer verkocht. Milva maakte come-back Uit Italië komen af en toe verras sende beatnummers, zoals onlangs „Uno come moi" van het Italiaanse zangeresje Milva, Met dit nummer maakte zij reeds internationale furo re, o.a. in Japan, de Verenigde Sta ten, Engeland en België. Ook in ons land schijnt Milva (27) er in te ko men, gezien haar succesvolle optre den in een der laatste t.v.-program- ma's „Fanclub". Milva is reeds jaren een gevierde zangeres in haar geboorteland. Na dat ze in 1960 op het San Remo festival een prijs in de wacht had gesleept, was liaar naam gemaakt. Ze werd door de muziekpers tot de beste zangeres in de popmuziek uit- geroepen. Ze kreeg een eigen t.v.-show en maakte enkele grote tournees. In 1963 werd Milva moeder en ze trok zich toen enige tijd uit de showbusi ness terug. Vorig jaar juni begon ze weer met het maken van platen. Haar co me-back staat nu alweer vast, voor al dankzij „Uno come moi" (Ricordi RI 25.581). „Les Cruclies" met „Will you always love me" en „Muni and dad" op CBS 2766. Ouderwets blaast tronipetist Willy Schobben de nummers „Sweet Maria" en „The happy Maxican" op Artone DJ De geschiedenis van Procol Ha rum (de naam van een zeldzaam soort Siamese kat) begint in septem ber 1966. De groep The Paramounts besluit dan na een toernee met Chris Andres uit elkaar te gaan. Hun zanger Gary Brooker komt zon der werk. Gary rent niet direkt naar een ander, maar bezint zich over zijn toekomst. Hij ontmoet Keith Reid, ze worden vrienden en schrij ven samen nummers: Gary de mu ziek, Keith de teksten. Ze laten de bekende producer Den ny Cordell het een en ander horen en deze is direkt weg van „A whiter shade of pale". Binnen enkele we ken moet de plaat worden opgeno men, maar er is dan nog geen groep, Gary en Keith plaatsen advertenties en komen zo aan basgitarist Dave Knights en sologitarist Ray Roger. Aangetrokken wordt ook drummer Bobby Harrison; organist Mathew Smith vonden ze in de begelei dingsgroep van Screaming Lord Sutch. Procol Harum was geboren. Enkele dagen na de plaatopname maakte Procol Harum zijn debuut in de Londense Speakesy Club. Ra dio Londen was het eerste station dat de plaat draaide en vanaf dat moment kwam de stroom aanvragen los. Procol Harum kreeg het vreselijk druk: men kreeg aanbiedingen aan de lopende band en in sneltrein vaart moest een eerste l.p. worden gemaakt. Keith Reid werd manager en moest 1000 gulden lenen om de groep te formeren, een bedrag dat hij inmiddels wel zal hebben terug verdiend.... Op de foto van links naar rechts: Matthew, Ray, Gary, Bobby en Da ve. Aan de achterkant van „A whi ter shade of pale" staat „Lime Street Blues" (Deram DM 126). De fans van „The mama's and the papa's" kunnen tevreden zijn met hun nieuwe single waarop „Creeque alley" en „Did you ever want tot cry" (RCA Victor 45-15006). Veelbelovend zijn de Tilburgse a-**}-*#*--»-*#*#*#*-»-*-»-*# De rythm and blues group „Cuby and the Blizzards" heeft dezer dagen haar nieuwe langspeelplaat gepresenteerd in een oude boerderij in het Drentse plaatsje Grollo, de woonplaats van Cuby (Harry Muskee). In die originele omgeving was ook aanwezig de bekende Engelse blues-zanger John Mayall (rechts op de foto). Cuby is bij een populariteitspoll onlangs tot Nederlands beste blueszanger gekozen. Hij en zijn uit vier leden bestaande Blizzards hebben de l.p. sa men gemaakt met de Engelse blueszanger Eddie Boyd, die verrukt was over hun eerste l.p. „Desolation". Uit het contact ontstond nu de tweede langspeler van „Cuby and the Blizzards". Er staan elf nummers op; de titel is „Praise the blues". Humperdinck naar Amerika Engelbert Humperdinck al maanden lang dè top-zanger van En geland begint in september in de Verenigde Staten aan een serie con certen en een aantal televisieshows (o.a. in die van Ed Sullivan). De kans is ook niet uitgesloten dat En gelbert een filmrol zal gaan spelen, aangezien men in Amerika „gek" is van zijn nummer „Release me". Na zijn reis door de Verenigde Staten start hij een tournee door Australië, gevolgd door een in Hong kong. Waarschijnlijk zal zijn voor november geplande Europese tour nee daardoor moeten vervallen. Het zou wel eens 1968 kunnen worden voordat Engelbert Humperdinck te rug is. ■H- -ö- Negen serie-l.p.'s met hitrepertoire In serie-verband is Bovema met een negental populaire langspelers verschenen, alle met het bekendste hitrepertoire van internationaal be kende groepen, semble en ar tiesten. De hoezen zijn allemaal in dezelfde vorm gegoten: pakkende kleurstrepen rond de foto van de groep e.d. Pittige beatnummers zijn te horen op de l.p. van „The Hollies" (Odeon SOPXH 1011), „Manfred Mann" (HMV XLPH 1062), ..Hermans Her- mits" (Columbia GHX 10038), „The Animals" (Columbia GHX 10027), „Cliff Richard and the Shadows" (Columbuia SGHX 10037) en „The Shadows" (Columbia SGHX 10035). Cher zingt met haar prachtige stem heerlijke songs op „The Sonny side of Cher" (Liberty SLBYH 3072). De resterende twee zijn „The very best op Roy Orbison" (Monument HMLP 1001) en „The Ventures" (Li berty SLBYH 1326). Verder geeft hij gestencilde blaadjes uit, waarvoor hij zich per jaar per abonnee (hij heeft er heel wat) honder den guldens laat betalen. Toch zijn die abonnees niet duur uit, waarover straks. Dan is hij nog voorzitter van een club, omvattende zo'n drie duizend zakenlieden-van-standing (Willy's eigen kwalificatie), die geen huishoudelijk reglement, geen statuten, geen commissies en in feite eigenlijk ook geen bestuur heeft. Hij is gelukkig met zijn charmante vrouw Anje (zestien jaar jonger dan ik) zonder wie hij zijn werk ondenkbaar acht. Met zijn twee grappige dochters van respectievelijk zes en acht, die eigen wijze vlechtjes dragen. En met zijn werk: „Na veel moeilijkheden is het ons gelukt iets te bereiken in de wereld." O ja, dat landgoed. Het heet De Langenberg en er zijn kamers waar hij misschien eens, tweemaal per jaar komt. Klinkt roman tisch. Als gaat het over een spookkasteel in Engeland. Willy hoeft dus niet te woekeren met ruimte. Doet hij ook niet, want in een der kamers, met riante erker, zet hij spulletjes die andere mensen gewoon zijn in hun balkonkast of schuurtje te plaatsen. In de vertrekken die hij als woon- en werkdomein ge bruikt is de sfeer nonchalant voornaam-gezellig. „Landgoed" overdreven? O neen, dat ervaart iedere bezoeker, die het familie-home via de Utrechtseweg vanuit Arnhem nadert. Witte borden bij verweerde hekken vuren, door middel van zwarte pijlen, bezoekers herhaaldelijk aan nog wat door te rijden alvorens zij „landgoed De Langenberg, W. le Comte, no. 7", zullen hebben bereikt. DOOR Ton v.d. Hammen Maar eindelijk dan de ingang: een veredeld karrespoor door een stukje ruige, ongecultiveerde natuur. Al weer bordjes. Daarop met grotere letters de on-Nederlandse naam van de hoofdbewoner. Plus nog wat aan vullende voorlichting: zijn directeur- hoofdredacteurschap van NEPAB (Nederlands Economisch Pers- en Advies Bureau). En zijn voorzitter schap van CGE, de meergenoemde Contactgroep Exportdeskundigen. Het kan niet missen. Men volge het spoor. Nog één uiting van de bordjesmanie, nu met de waarschu wing: „Pas op, spelende kinderen" en men is er. Om gastvrij te worden ontvangen door de directeur-hoofd- redacteur-voorziter zelf. VERHUIZEN Onderhoudend prater zonder om wegen. Desgevraagd eerst nog even over de ons intrigerende huisvesting. Hij gaat er al weer vandaan. Lastig te onderhouden. Anje heeft onvol doende hulp en is al volhandig ge noeg. Huisheer niet leuk. Straks een beknopter huis, ook aan de Utrecht seweg. Kunnen kópen. Dat kan er nu af. Tegen het najaar gana we over. Acht kamers. Da's tenminste te over- Le Comte is een gerichte nieuwsgaarder op eigen benen. Dat deed hij al in de oorlog ten behoeve van de illegaliteit. Nu ten dienste van het Nederlandse bedrijfsleven. „Als freelance export-bevorderende berichtgever ben ik uniek, althans in Europa. Mijn kracht is snel, gericht en betrouwbaar met mijn service te Want service, dat is het eigenlijk. De manier waarop is uniek. Het Ne derlandse bedrijfsleven wordt overstroomd door blaadjes en bladen van (al of niet gesubsidieerde) instel lingen die aan exportbevordering doen. Maar voor het overgrote deel zijn ze waardeloos. Ik heb géén rubrieken die eerst een bepaald bedrag vragen voor je inlich tingen kunt krijgen. Ik geef de Neder landse exporteur „hard nieuws", kor te tips compleet met namen, adressen en telefoonnummers over heel de we reld. Mijn abonnees kunnen onmid dellijk slagvaardig reageren. Dat doen ze, hoor. Kijk, collega: hier hebt u bijvoorbeeld zo'n heet- van-de-naaldberichtje, een van de vele tientallen die in mijn viermaal per week verschijnende Nieuwsbrief voorkomen: „De directie van Fabrica Nacional de Compressores (Rua Otavi- ano Alves de Lima 121 OO, CP 11753, Sao Paulo) deelt mede dat zij de hui dige produktie van compressoren wenst te verdubbelen en daarvoor sa menwerking zoekt met een buiten landse onderneming of groep". KANALEN Het nuttige: ik zoek in bepaalde landen uit hoe de kanalen liggen, waardoor vruchtbare contacten tot stand kunnen komen. Wie je wat moet toestoppen. Dat zit er soms ook in. In het internationale zakenleven een algemeen aanvaard verschijnsel. Moet wel. Daar zijn Nederlanders nog maar kleuters in. Amerikanen (gouden fototoestellen), Westduitsers, Japanners, doen het beter. Kwestie van zijn of niet zijn. Niemand wil toöh igraag de boot missen? Trou wens: die onkosten zijn fiscaal aftrek baar. Hebben ze me tenminste altijd verteld. Voor mijn diensten vraag ik nooit provisie. Het abonnementsgeld is „all in". Vaak hebben ze tegen me ge zegd: Man, laat je ervoor betalen; waarom pak je het niet zakelijker aan? Doe ik niet. Ik wil onafhanke lijk blijven. Dat eigen baas-zijn tegen over mijn tipgevers en -nemers is nu juist mijn kracht. Daarom kan ik aan m'n nieuws komen. Dan onze contactgroep. We vergade ren doorgaans elke maand, 'k Mag dan een gekke vent zijn, ze komen daar toch maar. Bij honderden. Direc teuren, managers en andere deskundi gen van importerende en exporteren de ondernemingen. En waarempel niet de eersten de besten. Mensen van standing. Er heerst een ongedwongen soos-sfeer. Er is openheid onder con currenten. Doel: het elkaar de bal toespelen en het op reguliere wijze geld aan elkaar trachten te verdie nen. Dat wil zeggen:' efficiënt, zonder ambtelijke aanpak, zonder gewichtig doenerij. In de zeven jaar van ons bestaan zijn er al wel 10.000 mensen geweest om te luisteren naar de ge richte voorlichting van diverse hoog gekwalificeerde sprekers. Hoe i'k denk over Nederland als exportland? Niet zo best. We komen niet voldoende mee. Onze export-er varing is globaal genomen gering en weinig gedegen. Traditionalisme en zo. Gunstige uitzonderingen daargela ten. We zitten opgescheept met een reeks export-voorlichtende en -'bevor derende media, gesubsidieerd of niet, die het minder goed doen dan elders. We werken vaak ondeskundig. On der meer met topzware en dure af vaardigingen, (prins Bernhard heeft daar volkomen gelijk in) die zich eer der concentreren op cocktailparties en handjes schudden met hoge pieten dan dat ze bescheiden en in afzonde ring proberen de juiste man op de juiste plaats te benaderen. Daar hoort duidelijk het genre jongens bij dat boos wordt omdat ze toeristen- klas en niet eerste klas vliegen. Gelukkig komt er wel wat kente ring. Als ik goed ben ingelicht is een aantal jonge, modern denkende zaken mensen doende zekere knuppels in ons soezende exporfchoenderpark te werpen. We zullen daar wel meer van horen. Het is ook hard nodig voor een zwak exportland als het on- Maar we zijn wel afgedwaald van onze contactgroep. Op 15 september (eerst even vakantie) hebben we de vijftigste bijeenkomst. Een mijlpaal. Te vieren in de grote congreszaal van de Jaarbeurs. Onderwerp ontwikke lingshulp. Spreker onder meer de be faamde generaal-majoor dr. Broek- meijer. Het wordt, hebben ze me ver teld (ik heb er ditmaal wat minder mee te maken) ook een soort verjaardagsviering voor mij. Vooruit dan maar. Kom ook. U bent welkom. DEN HAAG Voor de bestrijding van verkeerscongesties Is het noodzake lijk aan het openbare vervoer een grote re rol toe te bedelen. Het overgrote deel der openbare vervoersbedrijven verkeert op het ogenblik evenwel in een economisch uiterst moeilijke posi tie. Er zal met grote spoed gekomen moe ten worden tot een bevordering van het openbare vervoer, ook in financieel opzicht, wil zich geen bijzondere veront rustende situatie gaan voordoen. Daarvoor wordt gepleit voor een di recte verlaging van belastingen, die op het openbare vervoer drukken, en voor andere maatregelen van de overheid om op korte termijn het openbare ver voer te bevorderen. Daarbij zal de hui dige struktuur van het openbare ver voer geen geweld aan moeten worden gedaan. Dit staat in een memorandum, dat de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen (KNVTO) aan de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keyzer, heeft aangeboden. Bij de a.s. wijziging van het stelsel van dc omzetbelasting zal het noodzake lijk zijn bijzondere aandacht aan het openbare vervoer te schenken. In die zin dat het openbare vervoer een vrijstelling van de nieuwe omzetbe lasting krijgt, dan wel wordt onderge bracht in het zogenaamde nultarief, al dus de KNVTO. Zij wijst erop dat indien het openba re vervoer belast zou worden met het normale tarief een dergelijke verzwa ring van lasten zou optreden dat niet onbelangrijke tariefsverhogingen onver mijdelijk zouden worden. Dit zou wei nig in overeenstemming zijn met de bestaande opvatting dat bet openbare vervoer ook door handhaving van de tarieven op een redelijk peil bevorderd moet worden. Daarnaast vindt de KNVTO dat op zeer korte termijn maatregelen getrof fen dienen te worden tot het verlenen van vergoedingen aan ondernemingen voor activiteiten die zij in het alge meen belang verrichten. UTRECHT Boudewijn H„ één van de daders van de moord op de 14-jari- gc Theo Mastwijk uit Soest, verblijft sinds geruime tijd (naar verluidt al on geveer anderhalf jaar) in de Dr. van der Hoeven-kliniek in Utrecht, waar hij wordt behandeld. KAPITALEN Zo'n simpel bericht kan een bedrijf kapitalen op gaan leveren. Vandaar mijn gezonde abonnementenbestand. U denkt toch niet dat ze me steunen uit liefdadigheid? Grijnzend: want ik ben nog altijd dezelfde „vervelende rotjongen" van vroeger! Als er min der dan de abonnementsprijs „uit komt" schrijven ze je echt wel af. Houden ze er aan over, dan blijf je. Geen filantropie. Over de hele wereld heb ik mijn correspondenten. We werken samen op basis van uitwisseling. Uit mijn dagelijkse post (vakbladen, internatio nale bankverslagen, correspondentie enzovoorts) selecteer ik wat voor het Nederlandse bedrijfsleven van belang kan zijn. Tezamen met de nu 23-jarige Henny W. werd hij in april 1963 veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar met aftrek en een onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. De jongere broer van Boudewijn H.. Ewout, werd tot zes jaar veroordeeld met aftrek en eveneens een onvoor waardelijke terbeschikkingstelling. Volgens juridische kringen komt het slechts bij hoge uitzondering voor dat een ter beschikking van de regering gestelde delinquent, voordat hij zijn ge vangenisstraf heeft uitgezeten, naar een psychiatrische kliniek wordt over geplaatst om daar te worden behan deld. Een woordvoerder van het ministerie van justitie bevestigde dat Boudewijn H. in de Dr. van der Hoevenkliniek verblijft. Nadere inlichtingen wenste hij niet te verstrekken. COMBINEREN, DEDUCEREN: Daar moet je natuurlijk wel een goeie neus voor hebben. Ik tik het meteen op stencil. En dat gaat dan zo gauw mogelijk de deur uit. Cru ge zegd: ik ben spion vopr het Neder landse bedrijfsleven. Geef mondeling ook wel tips door. Ga verder een paar maal per jaar via de KLM (een van m'n vele rela ties) gratis op reis. Verenig het aange name met het nuttige. Het aangena me: pas nog ontmoette ik Juliette Greco. Aardige vrouw; we hebben in d* „plane" gezellig gebabbeld. En in karnemelk: koele drank, frisse drank, blanke drank, zomerdrank Voor maar 45 cent per echte liter en nog thuisbezorgd ook. NEDERLANDER IN BRUGGE GESTRAFT BRUGGE De Nederlander G. J. uit Zijpe, die op 25 mei te Veldegem een dodelijk ongeluk veroorzaakte, is giste ren door de rechtbank te Brugge ver oordeeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk. een rijverbod van drie maanden en het betalen van een schadevergoe ding van 290.000 franc (bijna 21.000 gul den).

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9