DE GEHEIMEN VAN DE HO CHI MINH ROUTE i it, 3» Demka/Utrecht doet weer beroep op arbeidsmarkt Commentaren Een niet te onderbreken bevoorradings l ijn Katholieke werkgevers ook tegen spaarloon m 1 WW' i 'M m 60 man nodig voor walser ij Westmoreland wil 200.000 man extra NIEUWE VOETBRUG OVER DE JORDAAN Uit de Haagse hof geplukt 5 VRIJDAG 7 JULI 1967 Woningbezit bevorderen SAIGON De voetangels en klemmen in het voormalige Indo-China liggen voor de Amerikanen niet alleen in Vietnam. In het aangrenzen de verdeelde en totaal ver scheurde Laos een ko ninkrijkje, dat, van de hoofd stad Vientiane uit bekeken, zo dood lukt als een pier voert Washington al sinds ja ren alle mogelyke geheime missies uit, die tot nog toe zonder veel resultaat zjjn ge- hieven. Het politieke doel lijkt de instandhouding van de ko ningsgezinde strijdkrachten te zijn. Het tactische doel echter is de Ho Chi Minh rou te, die als bevoorradingslijn van Noord- naar Zuid-Viet- nam niet te onderbreken is. Aan de Amerikaanse vuurkracht of militaire mogelijkheden ligt dit niet. Wel aan de neutrale status, die Laos officieel heeft volgens een in 1962, in Genève opgesteld ver drag, dat mede door de Verenigde Staten werd ondertekend. Nu is de neutraliteit van Laos een onvoorstelbare farce. Het land telt royalisten en neutralisten, die op 't ogenblik maar voor hoe lang? met elkaar samenwerken; daarnaast nog communisten, vere nigd in de beruchte Pathet Lao, die een groot deel van het grondgebied in de letterlijke betekenis van het woord bezet houden. Grenzen De tragiek wil dat de door de communisten bezette streken aan Noord-Vietnam grenzen. Voor een klein deel zelfs aan Zuid-Vietnam, wat van enorme strategische bete kenis is. Niet voor Washington uiteraard, maar voor Hanoi dat op deze wijze een omtrekkende bewe ging rond de gedemilitariseerde zo ne op de 17de breedtegraad kan maken. Het doet dit trouwens al sinds een jaar of vijf. Naar schatting dringen maandelijks tussen de 4.000 en 6.000 man Zuid-Vietnam via Laos binnen. De Ho Chi Minh route wordt ook voor de bevoorra ding van de daar opererende Noord-Vietnamese en Vietcong-een- heden gebruikt. Wapens, munitie, mortiergranaten, uniformen en een heleboel zaken meer vinden hun weg tot in de zuidelijk van Saigon gelegen Mekong-delta toe. De Amerikanen zien deze voor hen schadelijke-operaties niet hele maal met lede ogen aan. Het is een publiek geheim het vorig jaar heb ik enkele leden ervan trou wens in Vientane gezien dat ze met speciale missies de Ho Chi Bergstammen In het betrokken gebied bevoorra den ze met hun kentekenloze vlieg tuigen de bergstammen, die de Pa thet Lao bevechten. Ze lelden Laoti- 'f> it-i A» "Ui B&V 1 DEN HAAG Ook de r.k. (werkgevers zijn, volgens het jaar verslag van de Nederlandse Katho lieke Werkgevers Vereniging, tegen invoering van spaarloon in 1968. Dit spaarloon zou moeten komen bovenop een contant uit te betalen loonstijging, die de stijging van de kosten van levensonder houd moet opvangen en ook nog een reële verruiming van de con sumptie moet mogelijk maken. On duidelijk is nog hoe dit contante deel van de loonstijging beperkt zou kunnen worden. Inwilliging van de verlangens van de vakcentralen zou volgens de r.k. werk gevers leiden tot een aanmerkelijke overschrijding van de produktiviteits- stijging met als gevolg extra prijsstij ging en verdere verzwakking van de Nederlandse concurrentiepositie. Voorts trekken de werkgevers in twijfel of spaarloon de totale besparingen doen toenemen. Voor 1968 wil men niet een herhaling van 1966, toen loonsverhogingen van maximaal 7 pet. waren toegestaan, maar in werkelijkheid de loonsom per werknemer met in totaal 10,5 pet. steeg. Voor het derde achtereenvolgende jaar kwam hiermee de loonkostenstijging bo ven de 10 pet. uit. Ook het doen delen van de werkne mers in de aanwas van het vermogen van de ondernemingen (Vermogensaan wasdeling) wijzen de r.k. werkgevers af. Voor de oorspronkelijke eigenaars van de ondernemingen zou dit leiden tot aantasting van de waarde van hun vermogen en dus in feite neerkomen op een onteigening. De ingehouden winsf behoort een deel van de redelijke belo- Een zeldzame, buitgemaakte foto van Noordvietnamese militairen op mars over de Ho Chi Minh- route. Speciale Amerikaanse missies opereren langs de Laotiaanse grens. aanse piloten ""op, die verkennings- en operationele vluchten uitvoeren in aan de koninklijke luchtmacht geschonken gevechtsvliegtuigen. Ze laten Zuidvietnamese legereenhe den zo nu en dan verrassingsaanval len buiten de grenzen doen. Bekend is ook dat ze zelf nauw betrokken zijn in intelligencewerk in het grensgebied. Nog bekender is voorts dat vliegtuigen van de in de Zuidchinese Zee gelegen Zeven de Vloot, zomede Amerikaanse toestellen van luchtbases in Thai land. herhaaldelijk uitvallen naar de Ho Chi Minh route doen. De bevoorradingslijn, zonder wel ke de in Zuid-Vietnam vechtende Vietcong niet kan bestaan, is echter niet voor goed kapot te krijgen. Er mogen verliezen worden geleden aan mensen en materiaal, de Ho Chi Minh route, die uit een net werk van wegen bestaat, blijft in Oerwoud Washington kent de geheimen precies. De onherbergzaamheid van het Laotiaans-Vietnamese grensge bied oerwoud, rotsen, stromen f-s speelt de aanvallers steeds weer parten. De ruim 300 kilometer lan ge route, die nog een verlengstuk in Cambodja heeft, wordt boven dien nog beschermd door luchtaf weergeschut en door zo'n 25.000 man Noordvietnamese troepen. Ten slotte kunnen er 50.000 wegwerkers in het geweer worden gebracht om door bombardementen veroorzaak te schade te herstellen. Het Amerikaanse opperbevel in Saigon kwalificeert de Ho Chi Minh route als „een wonder der logistiek". Het is een andere ma nier om aan te duiden dat de be voorradingslijn onverwoestbaar is. Bruggen onder water De veelal door een boomblader dak beschermde weg (wegen) is volgens militaire kringen in de Zuidvietnamese hoofdstad groten deels verhard. Het vervoer ge schiedt per truck, per koelie en zelfs per olifant. De bruggen over de rivieren zouden niet te ontdek ken zijn, omdat ze even onder het (grauwe) wateroppervlak zouden zijn gebouwd. Wat gevechtskracht betreft, is Washington zeker in staat de Ho Chi Minh Route voor goed te onder breken. Dit zou echter een schen ding van de zogenaamde Laoti aanse neutraliteit inhouden met al le politieke gevolgen van dien. Een sleutelrol speelt nog altijd prins Soevanna Phoema. Deze zwakke, rechtse politicus is jaren geleden degene geweest, die de hulp van de Amerikanen inriep, omdat hij de dreiging van de Pa thet Lao vreesde. Soevanna Phoema Soevanna Phoema wenst geen openlijke Amerikaanse interventie in Laos, dat gemakkelijk door Ha noi kan worden geïrtvadeerd en in een nog slechtere positie dan Zuid-Vietnam kan komen te verke- Een andere hoofdfiguur is prins Sihanoek van Cambodja de Ho Chi Minh Route heeft ook vertak kingen naar zijn land een neu tralist. die de huik naar de wind hangt en zijn bakens steeds weer verzet. Sihanoek heeft ondertussen op Peking en Hanoi gewed. Hij staat de Amerikanen niet toe doeltreffen de akties tegen de rustkampen op zijn grondgebied of tegen de com munistische bevoorradingslijn te on dernemen. Verkieiinjieii Wat zwaarte betreft, betekent Cambodja weliswaar niets, doch het staatshoofd, wiens moeder re venuen uit de in Pnom-Penh ge vestigde bordelen trekt sinds een publikatie hierover in een Ame rikaans tijdschrift laat hij geen Westerse journalist meer toe in zijn land zou een internationale politieke rel kunnen ontketenen. Het enige lichtpuntje voor Ameri ka lijkt de huidige binnenlandse situatie in Cambodja te zijn. De verkiezingen welke onlangs gehou den zijn, hebben niet, zoals ver wacht werd, links de overwinning gebracht. Rechts heeft gezegevierd een feit, waar Sihanoek zioh bij schijnt te hebben neergelegd. Marktsituatie en orderpositie verbeterd ning voor kapitaal te zijn om de econo mische groei van ons land veilig te stellen. Bezitsvorming Als andere en betere mogelijkheden n de bezitsvorming te stimuleren noemt het jaarverslag de winstdelings- spaarregelingen. Nu zo ongeveer ie dereen een auto, televisie, wasautomaat en ijskast heeft zou de volgende fase eigen woning moeten zijn. In Ne derland heeft nog maar 17 pet. van de ,/erknemersgezinnen een eigen woning tegen in Luxemburg 54 pot., België 52 pet. Duitsland 33 pet. Italië 31 pet. en Frankrijk 19 pet. Een betere ontwikke ling in Nederland van het eigen woning- bezit zal echter gepaard moeten gaan met een huurbeleid, dat de juiste voor aarden schept. Thans wordt het eigen woningbezit nog gehinderd door kunst matig laag gehouden huren, vooral voor de woningwetwoningen. De werk gevers \inden, dat in Nederland lang zamerhand de tijd rijp wordt voor het eigen huis, ook voor werknemers. Tijdens een persconferentie wees de ,-oorzitter van het verbond, mr. P. M. H. van Boven, er op, dat in het kader de bezitsvorming de pensioenen niet vergeten moeten worden. Aanpas sing en uitbreiding van pensioenvoorzie ningen zouden voorrang moeten hebben op andere bezitsvormende maatregelen. In dit veifoand zou de heer Van Boven nog wel over spaarloon willen praten. Ontstemming blijkt in het verslag over de uitblijvende wet op de ven nootschapsbelasting en de regeling ter voorkoming van dubbele belastinghef fing. Ook van een vereenvoudiging van ons belastingstelsel is, tot teleurstelling van de werkgevers, tot nog toe niets terechtgekomen. Beslissing r\E gebeurtenissen in het Nabije Oosten leiden nog steeds de aandacht af van de oorlog in Viet nam. Zij leidden er zelfs toe, dat de kritiek op Amerika verminderde. De eenzijdige benadering in de wes telijke landen, zich uitend in anti- Amerikaanse demonstraties heeft (tijdelijk) plaats gemaakt voor een objectiever kijk op de houding van Washington. Dat neemt niet weg, dat de strijd steeds feller wordt, met name van de zijde van Noord-Vietnam. Daar door staat Amerika voor de nood zaak, nog vele tienduizenden mili tairen naar het strijdtoneel te zen den. President Johnson staat opnieuw voor een moeilijke beslissing van wege de menselijke, maar ook de politieke aspecten er van. Hij wacht op het advies van minister van de fensie McNamara, die zich thans in Vietnam bevindt. Zijn grootste pro bleem is dan. toestemming van het Congres te krijgen, omdat er enor me extra-uitgaven mee gemoeid zijn. Van Japanse zijde is intussen mel ding gemaakt van de mogelijkheid, dat in de herfst vredesbesprekingen worden gehouden. Deze zouden ge organiseerd worden door een derde land met invloed in Hanoi. In dit verband is het van belang, dat Amerika opnieuw te kennen heeft gegeven, zijn troepen te willen terugtrekken, als Noord-Vietnam eenzelfde stap neemt. Washington kan zich echter niet ver oorloven, een afwachtende houding aan te nemen, zolang Hanoi slechts wil praten over een regeling, die neerkomt op prijsgeven van Zuid- Vietnam. Verwarring UTRECHT De Kon. Dem ka Staalfabrieken NV te Utrecht gaat weer personeel werven. Eind vorig jaar ver oorzaakte zy nog grote beroe ring door 1150 van de 2.000 personeelsleden te ontslaan wegens interne sanering. Demka's direktie kondigde gisteren aan dat de walsers- afdeling zal worden uitgebreid met een derde ploeg bestaan de uit 60 man. Tevens komen elders in het be drijf vacatures vrij voor enkele tientallen personen. Een en ander is het gevolg van betere export gelijkheden en belangrijke toe name van orders in het binnen land. Vooruitzichten op de langere termijn wettigen de verwachting dat deze ont wikkeling geen tijdelijke zaak betreft zo verzekerde de directie in een of ficiële mededeling. Met andere woor den een massaal ontslag zoals dat aan het eind van 1966 zal zich niet herhalen. De ondernemingsraad van het bedrijf is van een en ander op de hoogte ge steld terwijl overleg gaande is mft vakorganisaties en het Gewestelijke Arbeidsbureau, Zuidkoreanen zouden rode agenten zijn BONN De 16 Zuidkoreanen die sinds de tweede helft van juni uit West Duitsland zijn verdwenen en naar officiële Zuidkoreaanse mededeling vrij willig naar hun vaderland zijn terugge keerd, worden in Seoel vastgehouden op verdenking van pro-communistische spionnage. Dit is gisteren door een woordvoer der voor de Zuidkoreaanse Ambassade in Bonn meegedeeld. Volgens de woord voerder waren de Zuidkoreanen door agenten van de Noordkoreaanse ambas sade in Oostberlijn tot spionage ge dwongen. Hij baseerde deze mededelin gen op inlichtingen van de Zuidkore aanse politie. De westduitse regering heeft in zeer scherpe termen bij de Zuidkoreaanse ambassade om ophelde ring verzocht en sinds dinsdag wordt een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheid dat de Zuidkoreanen uit West - Duitsland ontvoerd zijn. De West duitse regering sluit de mogelijkheid van verdere maatregelen niet uit. Kleuter komt om in hete olie ROTTERDAM Johan Stremme. drie jaar, kleinzoon van de schipper van de aan boord van het in de 2e Petroleumhaven liggende binnenvaart- tankschip PAM 22, is donderdagavond tijdens het laden van de tanker door een mangat in een tank gevallen. In deze tank stond anderhalve meter stookolie van meer dan 70 graden. Toen mer er in was geslaagd het jongetje uit de tank te halen, bleek het te zijn overleden. BRAND VERWOEST NATUURGEBIED STEENWIJKERWOLD Een brand heeft gisteren zes ha natuurgebied in de directe omgeving van Steenwijker- wold verwoest. De oorzaak van de brand is niet bekend. w rang De directie verheugt zioh over de positieve ontwikkeling. Maar, aldus de mededeling, zij is er zich van bewust dat het op zichzelf wrang is om, na nog maar kort een groot aantal werk nemers te hebben moeten ontslaan, reeds nu weer personeel aan te trek ken. Bij Demka werken op het ogen blik nog 850 personeelsleden. De massale ontslagen eind vorig jaar veroorzaakten als bekend grote beroe ring in het land. De vakbonden be reikten na langdurig overleg een rede lijke afvloeiingsregeling. Van de ge legenheid om over te stappen naar de Hoogovens te IJmuiden, waarin Demka is opgenomen, hebben slechts weinig arbeiders gebruik gemaakt. De meesten van de 1150 ontslagenen heb ben inmiddels elders emplooi gevonden. Oorzaak Als oorzaak van dit massale ontslag werd toen ondermeer de slechte be drijfsresultaten van de laatste jaren genoemd. De produktie werd toen ge staakt en slechts de staaf- en draad- walserij werd in nauwe samenwerking met die van de Hoogovens in stand gehouden. De heer A. Groenevelt, hoofd van het district Utrecht van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond is blij dat de werkgelegenheid zich in enkele maanden kennelijk zo gunstig heeft ontwikkeld, dat Demka weer een be roep doet op de arbeidsmarkt. Daarbij blijft dan naar zijn mening de wrange smaak van de 1150 ontsla gen. Hij heeft de indruk dat de geschiede nis zich gaat herhalen. Ook na de recessie van 1958/59 volgde een snelle opleving, maar vele werkgevers han delden paniekerig en stuurden vele arbeiders de straat op. „Men besluit wel eens te snel tot personeelsinkrim ping", zo meent hij. Conclusie van de heer Groenevelt is dat de Demka-directie als zovele andere werkgevers zich mogelijk te veel heeft laten beïnvloeden door de marktsituatie van het ogenblik. Met wat meer zicht op langere termijn had wellicht een ander beleid gevoerd kunnen worden, zo is zijn mening. 35 kilo heroine in beslag genomen Parijs In Parijs is 35 kilo heroï ne ter waarde van ongeveer driekwart miljoen gulden in beslag genomen. De Parijse politie deelde dit gisteren Oe heroïne was blijkbaar bestemd voor de Amerikaanse markt. Drie i nen, onder wie twee Corsicanen, den bij een overval op een woning in Parijs gearresteerd. De twee koffers met de heroïne werden in beslag geno SAIGON De Amerikaanse minis ter van defensie, Robert S. McNamara, is vandaag voor een bezoek van vier of vijf dagen in Zuid-Vietnam aange komen. McNamara zal vooral de vraag be spreken in welke mate en hoe snel de Amerikaanse militaire macht in Vietnam moet worden opgebouwd om gelijke tred te houden met de sterkte van de tegenstander. Volgens de Amerikanen neemt de communistische troepensterkte in Zuid- Vietnam nog steeds toe. In de afge lopen week zouden er weer 1000 man schappen zijn bijgekomen. Er zouden nu ongeveer 296.000 man in Zuid,-tViet nam zijn geïnfiltreerd. De Amerikaanse opperbevelhebber, generaal Westmoreland, zou nog eens 200.000 man extra willen. MeNamara zal zich ook ernstig bezig houden met het pacificatiepro gramma, dat met ernstige tegenslagen heeft te kampen. Na een goede start, aan het begin van het jaar, kreeg bet programma steeds meer te lijden van Vietcong-aanvallen, terwijl veel per soneel deserteerde. Twee Amerikaanse*B52 bommen werpers zijn vandaag op weg naar doelen in Zuid-Vietnam met elkaar in botsing gekomen en in de Zuidchinese Zee gestort. Zes van de twaalf beman ningsleden zijn gered. Er wordt gezocht naar andere overlevenden. Eén B52- toestel kost 28 miljoen gulden. 1Y/IOSJE Dayan, de Israëlische mi nister van defensie, heeft al heel wat verwarring gesticht met zijn verklaringen over de toekomst van de bezette Arabische gebieden. Enkele dagen geleden was dat op nieuw het geval. De minister is een man, die vooral in militaire termen denkt. Vandaar dat hij er op uit is zijn invloed aan te wenden om de strategische posi tie van Israël zo sterk mogelijk te maken, nu daar nog gelegenheid voor is. Blijft de vraag of het verstandig is hiervan zo duidelijk blijk te geven als Dayan totdusver heeft gedaan bij het weergeven van zijn 'persoon lijke mening'. In elk geval heeft hij zijn land er geen dienst mee bewe zen. Premier Esjkol was al enkele malen genoodzaakt, afstand te ne men van verklaringen van Dayan, Hem werd zelfs min of meer een spreekverbod opgelegd. Maar Dayan stoort zich daar niet aan. Ook de poging van Dayan, als woordvoerder van Israël de spoed zitting van de Algemene Vergade ring bij te wonen, werd in de kiem gesmoord. Gelukkig maar, want de positie van Israël zou door zijn op treden nadelig zijn beïnvloed. Dit neemt niet weg, dat Dayan spreekt naar het hart van de Isra ëliërs. Het'bedrijven van politiek is echter met name in de wereld van vandaag geen zaak van het hart, maar van het verstand. Dat Dayan bewust het bedachtzame beleid van premier Esjkol en minis ter Eban doorkruist bevestigt het vermoeden dat de minister, die rnim vijf weken geleden nog in de oppo- sitiebanken zat, in zijn land op po litieke winst uit is. JERUZALEM De Israëliërs zijn gisteren begonnen met de bouw van een nieuwe en sterke voetbrug over de Jordaan, klaarblijkelijk om de te rugkeer van de vluchtelingen naar het door Israël bezette gedeelte van Jor- ken... In de zomer is Den Haag toch een tikkeltje anders dan anders. Wat bonter, meer vreemde vogels. Wan neer je zo dag aan dag zelf rond draait in een stad, dan weet je eigen lijk niet hoe de vreemdeling het be kijkt. Je ziet de bussen trekken, even langs het Vredespaleis, een stop bij Madurodam. een rit over de Boule- de mee nemen vard, een doorsteek van het Binnen hof. Ze hebben het gehad. Den Haag- Maar hebben ze het geproefd? Die sfeer van de ambtelijkheid, de wat bedaagde deftigheid de genoeglijk heid van Scheveningen-vissersdorp en de losse flaneerstijl van Scheve- ningen-badplaats? Dan denk ik zo: als ik nu dag voor Den Haag had, hoe zou ik het dan willen doen? isschien de Ridderzaal bekij- Dan met een eerbiedige blik naar Tweede en Eerste Kamer, de poort naar het Mauritshuis door direct links af langs de Vijverberg en zo naar de Plaats; dan kiezen door Dagje Den Daag markt het kopje koffie halen. De keus is moeilijk, want ook het hoek- één je Kneuterdijk-Heulstraat is daar voor nog mogelijk. Waar ook, het is Haags. Johan de Vroeg beginnen. Dat zeker. Zorgen Witt, de moordsteen van Aleid dat ik c r uit de trein stap- Poelgeest, de toren van de oude St. Wie wil, kan de rit onderbreken voor een bezoek aan respectievelijk Vredespaleis of Madurodam. In Scheveningen? Ach daar kan men doen wat men wil. Zandzoeken, boulevardslenteren, pierewaaien. Liggen in een luiestoel op het terrasjezitten, laag aan de promena de of hoog op een der hotelterras sen. Het is maar waar men zich het prettigste voelt. Maar in ieder geval liep ik bovenover via Grand Hotel, het buitenpaviljoen van de Witte en Seinpost naar de Keizerstraat om zo naar lijn 8 terug te wandelen en weer bij het station te belanden. Hoe laat dat zou zijn doet er niet toe. Al zou ik graag de zon nog in zee zien zakken. Misschien ook stel de ik het Madurodamse bezoek uit tot de avonduren, omdat het zo on wezenlijk leuk is, wanneer daar de donkerte valt De lichtjes gaan er te (of mijn auto parkeerde). Laten Jacob, de lindelaan naar het Paleis JSE ntit we zeggen bij Hollend, Spoor. Dan aan het Voorhout, uitzicht naar be- ^"r Ll geleiXliik Eem ninl de tram tot het Spui (bij 8 of 9). lieven. ,71 n,.Vilïï; wfL/ Dan wandelde ik langs House of Dan met lijn 8 van de Kneuter- ontsteekt de straatverlichting Lords, door het poortje van de dijk of met lijn 9 van de Vijverdam langzamerhand komen de schiinwer- Hofsingel het Binnenhof op en maak- natuurlijk naar Scheveningen. Lijn Ders :n ac»:_ te een rondje om de Ridderzaal. Als acht gaat de oude Scheveningse deur of deurtje weg. door Huygens aangelegd en Maar vast en zeker zou ik in de lijn 9 langs Madurodam en het West- trein indutten een wenteltrapje op- of af te broekpark. mensen gewemel... danië te vergemakkelijken. De brug wordt drie meter breed. De Allenby-brug over de Jordaan werd tijdens de recente oorlog ver nield. Aan beide zijden van de Jor daan kijken gewapende Jordaanse en Israëlische soldaten toe hoe tien Is raëliërs in een intense hitte aan de brug werken. De Israëliërs hebben toegestaan dat vluchtelingen van de bezette westelijke oever van de Jordaan vanaf maandag naar hun huizen terugkeren. Het aan bod geldt voor de naar schatting 200.000 mensen die vóór 4 juli vlucht ten. De kleine stroom vluchtelingen naar Jordanië is omgeleid naar andere oversteekplaatsen in de Jordaan. De Zweed Nils-Goran Gussing, een deskundige op het gebied van de vluchtelingenhulp, zal als per soonlijk vertegenwoordiger van secretaris-generaal Oe Thant van de VN een onderzoek instellen naar de omstandigheden waarin vluchtelingen en krijgsgevange nen in het Nabije Oosten leven. Beleefder zijn teven Nasser LONDEN De Britse minis ter van buitenlandse zaken George Brown, spoorde gisteren aan het einde van het debat over het Nabije Oosten de Conserva tieve leden van het Lagerhuis aan voortaan het Egyptische staats hoofd wat beleefder te betitelen. Brown zei dat hij niemand van de oppositie van „president Nas ser" had horen spreken, wel steeds van „kolonel Nasser" en zelfs „de dictator Nasser". Waar op hem uit de oppositrebanken werd toegeschreeuwd: „Waarom betitelt u president De Gaulle als generaal De Gaulle?" DYON «-> De 22-jarige Maria Minten uit Eindhoven is gisteren in Dyon bij een auto-ongeluk ernstig gewond ge raakt. Zij werd door een tankauto aangereden. De vrouw van de chauf feur van de tankauto kwam om het leven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5