ZOUT/ORGANON IS NOG MAAR EEN „KLEINTJE" Lijst van bedrijven Tour in cijfers Gerben Karstens toch weer in groene trui WERKLOOSHEIDSCIJFERS LAAG TEMPO IN ZESDE ETAPPE TOER Buitenlandse concurrentie voor blijven Koekoeksklok (darm voor bejaarden Newcombe favoriet in finale tegen Bungert Opnieuw zege voor Zuid erna 7 DONDERDAG 6 JULI 1967 Fusie van reuzen: van zout tot pil „We gaan nu een beetje meetellen Chemische industrie derde bedrijfstak Volkomen onverwacht hebben Kon. Zout-Ketjen en Kon. Zwanen- berg-Organon tot een fusie beslo ten. Het nieuwe bedrijf kan gere kend worden tot één van Europa's grootste chemische concerns met een omzet van 1,6 miljard gulden. Enige bedrijven, waarin Zout- Ketjen en Zwanenberg-Orga- non deelnemen dan wel voor honderd procent eigenaar zijn: Zout-Ketjen: Zoutindustrie Hen gelo en Delfzijl (de grootste ter wereld); Soda-Delfzijl; St< rk - Chemie. Hengelo; Ketjen - Amsterdam; Ketjen Carbon, Botlek; Chefaro. Rotterdam; Kempische Zink, Budel; Sik- kens, Sassenheim; Kunstharsfa- briek Synthese, Katwijk; Ce- ta-Bever, Beverwijk; Was de "Wit, Voorburg; Mekog-Alba- tros, Utrecht. Zwanenberg-Organon: Noack, Amersfoort; HuninK, Deventer; California Soepen; Van Vollen hoven, Den Haag; Uitho^rnsche Bacon- en Conservenfabrie-cen; Zwitsal. Apeldoorn; Noury Van der Lande met buiten landse vestigingen; Boldoot, Amsterdam; Meindersma, Den Haag; Loda, Breda; Kortman Schulte, Rotterdam. Het kan uiteraard slechts een greep zijn, evenals de opsom ming van het aantal merKen onvolledig is: Zwan, Hunink, California, Golden Wonder Chips, Lyndiol, Davitamon, Bio- tex, Lodaline, Echfalon, Eol- doot, Zwitsal, Jozo zout, Eou- vy-zout, Flexa, soda en Ce- ta-Bever. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM De fusie tussen de twee Nederlandse reuzen. Kon. Zout-Ketjen en Kon. Zwanenberg-Organon, is een mijlpaal op de weg naar Nederland-chemieland. Het nieuwe con cern met een jaaromzet van 1,6 miljard gulden en een personeelsbestand van ruim 22.000 em ployees zal beter in staat zijn om bet boofd te bieden aan de concurrentie van de grote buiten landse bedrijven, boewei de Kon. Zout Organon toch nog altijd klein is in vergelijking met concerns als Dupont, ICI, Montecatini en Bayer. Vergelijking met buitenlandse bedrij ven leert, dat de heer Krayenhoff nog wel enige reden heeft om bescheiden te blijven: de omzet van Dupont is 11,5 miljard, van ICI 9 mlrd, van Mon- tecatoini 8 miljard, van Bayer 6 miljard (dus ongeveer even groot als de hele Nederlandse chemische indus trie). Daarna komen dan Hoechst en Badisohe Anilin. Zout/Organon kan zioh meten met Saint Gobain en enige Zwit serse gedrijven. Ongetrainde Duitser moet verliezen Geen succes voor Ebben Klimie Europees d ressuurkampioen (AKEN De Westduitser Reiner Kli mie is woensdag op het CHIO in Aken Europees kampioen op de dressuur ge worden. Met zijn paard Dux verwees hij de Rus Kissimov op Ikhor naar de tweede plaats. Wereldkampioen D'Oriola behaalde Op dezelfde dag het internationale fepringkampioenschap van Duitsland. II'r". de Europese kampioen Pessoa ac' nadat beiden eerst twee keer hei pn-cours strafpuntloos hadden afge legd. Anton Ebben bereikte met Kairou- Bn niet meer dan een zesde plaats. HILVERSUM Een mogelijkheid voor bejaarden om In geval van nood alarm te slaan: een koekoeksklok. Wordt deze niet opgetrokken dan gaat op een centra le post een rood lichtje branden en een bel rinkelen. worden geplaatst, niet. Het nadeel is duidelijk de lange tijd die kan verlopen voor er gealarmeerd wordt. Wellicht is een combinatie van enkele mogelijkheden het meeste aan te bevelen. CHARTOEM— De Soedanese rege ring heeft bekendgemaakt, dat zeker 14 mensen zijn gedood bij gevechten tus sen stammen in twee provincies van Zuid-West-Soedan. Voor de gewone Nederlander is het interessant te weten, dat veel van zijn produkten door Zout/ Organon geleverd worden. Of het nu kip is, of ham, soep, wasmid delen, babyverzorgingsmiddelen, inktj verf, zout, toiletartikelen, vlees, medicijnen, de pil of chips. Verder soda, zuurstof, koolzuur, zoutzuur, zwavelzuur, mest, lijm. Te veel om op te noemen. Nit deze scala van produkten blijkt wel dat het nieuwe concern, evenals de twee oude overigens, vele pijlers heeft om eventuele verliezen uit te smeren. Tot nu toe vertoonde Zwanen berg-Organon de grootste groei, de re sultaten van Zout-Ketjen vielen vorig jaar iets tegen, al bedroeg de winst nog altijd 43 miljoen op een winst van bijna 700 miljoen. De winst van Or ganon was 38,5 miljoen bij een omzet van 900 miljoen gulden. CHEMIE Door de samensmelting wordt Zout/ Organon het op een na grootste che- mie-concern in Nederland. AKU is weliswaar groter met een omzet van! 2200 miljoen gulden, maar de AKU-1 omzet in ons land bedraagt „slechts'-1 640 miljoen. Nederland is trouwens toch aardig op weg het chemieland bij uitstek te worden. Na de voedingsmiddelenindus trie met 16,9 miljard gulden en de me taalnijverheid met 16,4 miljard staat de chemie met 6,5 miljard op de derde plaats. De fusie is dan ook bij uitstek gericht op de chemische sector. Zwa- WIMBLEDON De uitersten nenberg zal de werkzaamheden op dezuUen eUtaar ontmoeten in de oude voet voortzetten. hefenenkelspelfinale van Wimble- don van vrijdag. De volkomen on getrainde artist Wilhelm Bungert bindt de strijd aan tegen de in topconditie verkerende vakman John Newcombe. Deze uitkomst vormt voor de Britten de grootste deceptie sinds jaren, want nooit was de kans groter dat met het verdwijnen van de geplaatste spe lers de nationale nummer één Ro ger Taylor de finale zou bereiken. Maar de 28-jarige Bungert bleef hem in vijf sets: 64 68 26 64 64 de baas. Het was de derde uitputtende vijfset- ter, die de Duitser in tien dagen uit vocht. Mijn conditie is heus niet zo goed. vertelde de dolgelukkige Bungert na af loop. Maar ik spaarde me tijdens de par tij welbewust en liep niet op elke bal. Dat deed Roger wel. En ik was er geluk- t«i kig om. Maar toen het er om ging I L I- net wat fitter dan hij. Tot hun stomme verbazing hoorden de Britse journalisten hoe Bungert's voorbe reidingen voor Wimbledon waren ge weest. „In de maanden april en mei werkte ik twaalf tot veertien uur in mijn sportzaak, 's Avonds was ik dood moe en blij als ik mijn benen op een stoel kon leggen. Tennis was er niet bij. Temeer niet omdat mijn vrouw BiTgett in augustus een baby verwacht. Toen ik op Queen's aankwam had ik een maand lang niet gespeeld'' Het duel Newcombe-Pilie 19»7 46 6—3 6—4) werd veel minder ontsierd door fouten, maar hier was Newcombe' service-kanonnade zo overheersend dat de spanning slechts zelden oplaaide met uitzondering van enkele superbe rallies in de vierde set toen Pillic alles op alles zette. Driemaal was hij een punt van een doorbraak verwijderd. Driemaal redde Newcombe zich met een wegschietende service gevolgd door een afmakende smash als dat nodig was. Hij hield zijn service en pakte twee games later de match op love. In de derde ronde van het troosttor- nooi verloor Lidy Jansen Venneboer Reeds lang was er sprake van samen werking bassen de grote chemische be drijven. Het Centraal Planbureau heeft daar ook meermalen op aangedrongen. De concurrentie van de buitenlanders, vooral de Amerikanen, werd te groot om alleen door kleine bedrijven bestre den te worden. De onderhandelingen zelf hebben echter maar een maand geduurd. Het resultaat was een volsla gen verrassing voor iedereen, ook voor de aandeelhouders van beide partijen, van wie de Ketj en-aandeelhouders veel reden tot juichen hebben en de Organon-mensen een extra uitkering van 25 procent krijgen. Zwanenberg-Organon is ontstaan uit een in 1887 opgerichte slagerij in Oss. Een eindeloze reeks overnemingen en fusies volgde (onder meer met Zwitsal). Het concern legt zich toe op farmacie en levensmiddelen. Tof de Koninklijke Zout-Ketjen be horen Sikkens lakfabrieken en Kempen Zink. METZ In de vandaag van Metz naar Straatsburg verreden zevende etappe van de Tour de France was onze landgenoot Ger ben Karstens weer in de groene trui gestoken. Na veel rekenwerk aan het slot van de etappe Jam- bes-Metz bleek dat de Leidenaar met een achtste plaats het tricot had teruggewonnen op Ryotte die zo ongelukkig was geweest om kort voor de finish te vallen en achterin het peloton te eindigen. Ondanks die val had Karstens niet op een herovering van de groene trui gere kend, want hij was al naar zijn hotel toen hij werd opgeroepen voor de cere monie protocollair. Ab Geldermans, eens een gevierd wielrenner en nu chauffeur van ploegleider Wout Wagtmans, nam de groene trui voor Karstens in ontvangst. Minder rekenwerk was nodig om te bepalen wie koploper in het algemeen klassement bleef. De Fransman Pingeon gaf geen centimeter van zijn voorsprong prijs ook al bleek hij gedurende de ge zapige en in traag tempo verreden etappe voor de Belgische en Luxemburgse Ar dennen niet zo zeker van zijn zaak. Hoogst persoonlijk damde hij enkele aanvallen (o.m. van Karstens) in, het geen hem ongetwijfeld krachten heeft gekost. Toen tegen het einde Kees Haast en nog een aantal renners op pad gingen, moest Tour-winnaar '66 Aimar er aan te pas komen om er voor te zorgen dat er geen verrassende brokken werden ge maakt ZO MAAR DOORGAAN „Pingeon moet zo maar doorgaan", was het commentaar van een montere Jan Janssen die by de sprint van het pelo ton een elfde plaats had veroverd. „Dat houdt hij geen week vol." Het was tekenend voor het herstelde moreel bij Janssen die in de voorbije koersen een verslagen man leek. maar nu wilde laten zien dat hij nog altijd op een hoge klassering vertrouwt. „In de ronde van Spanje reed ik de eer ste week ook slecht. En toch uiteindelijk." De etappe bracht uiteindelijk in Metz een overwinning voor de Belg Van Springel die daarmee onze zuiderburen de vierde overwinning in zes etappes be zorgde. Een teleurstelling voor de jarige Jo de Roo die zich evenals vorig jaar had voorgenomen te winnen op de vijfde juli. Toen lukte dat. Nu niet. De Zeeuw draait nog steeds niet en had moeite de course te volgen. Evenals trouwens Van der Vleuten die naar hij zei in Jambes wat kouds had gedronken en last van zijn maag had gehad. Beter verging het de van geest- ik j drift bruisende Wim Schepers, terwijl ook Maliepaard en Zilverberg zich ein delijk eens in de voorste gelederen lieten Na klacht van Provo Politieman De buitenlanders hadden grote plan nen met Nederland. Wij beschikken over goede omstandigheden voor dit soort industrieën: aardgas, grondstoffen als olie, aardgas, zout en kolen, goedko pe aanvoer via de zeehavens en een belangrijk achterland. De belangrijkste gebieden voor de chemie zijn: Nieuwe Waterweg, Limburg, Zeeuws-Vlaande ren en Amsterdam. Echter ook Délf zijl, Dordrecht en Vlissingen. „We beginnen nu pas een beetje mee te tellen", zei de jhr. G. Krayenhoff, voorzitter van de raad van bestuur van Zwanenberg-Organon. „Nog wel niet zoveel maar vooral in Europees ver band kunnen we een woordje gaan meespreken". Veelzeggend is ook dat deze fusie tot stand komt zo kort na de afsluiting van de Kennedy-ronde, waarbij de che mische industrie een belangrijk punt I van bespreking was. Frankrijk tegen rede Brown als EEG-document DEN HAAG Frankrijk vraagt zich thans af of de verklaring van Het voordeel van deze methode, die in het Mad Op do Hoogte «Federatie Be- de Britse minister Brown in de jaardenzorg) wordt aanbevolen, is. dat er ministerraad van de Westeurope- ook alarm komt als de bejaarde zelf niet j meer in staat is alarm te slaan. Die mo- se unie over Engelands toetreding gelijkheid is er bij belletjes en alarm- tot de EEG wel als een officieel driehoeken,di® voor het raam moeten documem van de >Zes" kan wor- den beschouwd. Het vindt waarschijnlijk de andere vijf EEG-landen tegenover zich. Zowel minister Brandt (West-Duitsland) als minister Luns hebben gezegd, dat de verklaring wel een officieel EEG-docu ment is geworden. Het zal dan ook ter sprake komen in de EEG-ministerraad, die volgende week wordt gehouden. officier van justitie, mr. A. W. Ros-ingh, heef1 besloten geen strafvervolging in te stel- _^ukelspel van de 2Suidafrikaanse Lau- j ien tegen de Haagse politieman die de r^nHrr„^a'jVhivanaBK Amat^Sm» „rovo o„ hot oa-aomeon- Sehaakstrijd in Zierikzee ZIERIKZEE De Amsterdamse meester Coen Zuidema heeft woensdag de leiding genomen in het tornooi om het Nederlands schaakkampioenschap dat in Zierikzee wordt gehouden. In de derde ronde zegevierde de Amsterdam- over Van Scheltinga, waardoor hij ongeslagen bleef. Donner had weinig moeit met Boom- .gaardt. Scholl kwam in zijn partij te gen Langeweg hevig in tijdnood en ver loor als gevolg van tijdsoverschrijding. De jonge Leeuwardenaar had zich met wit een zo gunstige positie verworven dat hij een goede kans had gemaakt de partij te winnen als hij niet in tijdnood gekomen. De inhaalpartij uit de tweede ronde tussen Krabbé en Rosen thal eindigde in remise. De uitslagen van. de derde ronde lui den: Bouwmeester Kuijpers afg., Zui dema Van Scheltinga 10, Donner Boomgaardt 10, Rosenthal Ree 01, Bakker Krabbé afg., Scholl Langeweg 01. Stand na 3 ronden; 1. Zuidema 3 pnt. 2. Langeweg 2. 3/4. Krabbé en Kuijpers, elk l'/f en 1 afg., 5/7. Donner, Ree en Scholl, elk l1/», 8. Bouwmeester 1 en 1 afg, 9/10, Rosenthal en Van Scheltinga 1, II. Bakker en 1 afg;, 12, Boom gaardt 0. Hordijk behaalde jeugdtennistitel Dat kon overigens gemakkelijk, want het tempo lag laag. De grote schare Nederlandse vakantiegangers in de Bel gische Ardennen zag een keuvelende en etende Tour-karavaan voorbij peddelen waarin nauwelijks enige beweging zat. Eerst in de laatste kilometers werd er wat gekoerst. Toen sprongen de Belg Van Springel en de Duitser Buelke weg en namen bijna een minuut voorsprong. In de laatste vijf kilometer gingen ook de Zwitser Ruegg. Cadiou. Arazabel en v. d. Berghe er vandoor om uiteindelijk in Metz als eersten te arriveren. Francis MacLennan, maar Astrid Suur- beek moest dn de Amerikaanse Patty Ho- gan met 46 64 46 haar meedere erkennen- In het jeugdtornooi plaatste Judith Sa- lomé zich door een walk over bij de laatste acht. Haar tegenstandster de Por tugese speelster Santos was niet op Wim bledon verschenen. In de tweede ronde van het jongenstor- nooi werd Fred Hemmes uitgeschakeld. Hij verloor met 2—6 3—6 van de Brit Demendoza. Amsterdamse provo en bet ex-gemeen teraadslid Bernhard de Vries vorig jaar op het hoofdbureau van politie residentie zou hebben mishandeld. De klachten die de provo bij de offi cier destijds indiende heeft wel tot volg gehad dat disciplinair tegen de betreffende politieagent is opgetreden. Provo De Vries diende de aanklacht begin oktober vorig jaar in. Daarin heette het dat hij na zijn aanhouding bij relletjes op bet Plein op het politie bureau door de politieman met eei gummiknuppel in het gezicht was gesla- De Vries, die thans als film-acteur in Italië werkt, zal op zijn beurt nog wel terecht moeten staan voor het verzet dat hij bij zijn arrestatie pleegde. TNO analyseert sigarettenrook T,™. „.A/-. STOCKHOLM De Australische we- DEN HAAG TNO zal sigaretten-1 reldrekordhouder Ron Clarke is er rook gaan analyseren. Een comirms.e, womsdag njel in geslaagd het wereldre- i"? f'earettenmdustne m cord de 5 000 meter dal met 1316 6 Nederland in het leven geroepen, heeft K - - de opdracht hiertoe verstrekt. De Stichting heeft de commissie, in navolging van bet buitenland, fondsen ter beschikking gesteld voor een we tenschappelijk onderzoek naar het ver band tussen roken en gezondheid. De geneesheer-directeur van het aca demisch ziekenhuis in Leiden, dr. M. W. Jongsma, is voorzitter van de com missie. tennisincdcwerkcr) ■elke op het Nenijto-te ickhand :s had. speelde n weinig gkar Hilversum. 15-jarige Nora Blom uit ■einig fouten maakte en mei and met goede uitschiet* n had niet veel moeite met het wei- ie snel van Jacqueline. Nora stond één game af. Met 6—1 6—0 Blom de jeugdtitel. Ook in de eindstrijd van Jan Hordijk Ad. Kooimans uit Eindhoven was er spanning en veel eentonigheid. Het hoge tempo, dat Hordijk herhaaldelijk op li"* juiste moment inzette, was de Eindhovena te machtig. Zonder veel moeite zegevierde de Rotterdammer met 6—1 6—1, waardoor hij de jeugdtitel op zijn naam kon schrijven Meisjes. Halve eindstrijden; Nora Blon (H'sum—Yvonne Wagenvoord (Nrd. Holl 62 75, Jacqueline Sluyter (R'dam)—Lili ter Metz (Haarlem) 6—4 6—2. Eindstrijd Nora BlomJacqueline Sluyter 61 6—0. Jongens, llalve eindstrijden; Jan Hordijk (R'damHerman Westendorp (Nrd. Brab) .6—1 6—2, Ad Kooimans (EindJr)-i-Fried Hij liet een tijd van 13.18.8 voor zich Schmitz (Haag) 1—6 6—3 6—3. noteren en won dit onderdeel van de Jan Hordijk—Ad Kooi internationale atletiekwedstrijden, die' in de Zweedse hoofdstad Stockholm werden gehouden, met ruim verschil voor de Spanjaard Alvarez (13.42.0) en de Japanner Keisuki Sawa- ki (13.48.2). i 6—1 6—1 volksgezondheid eind mei eind juni Werklozen 61.122 58.152 (waarvan op sociale werkvoorzieningsobjecten) (7.664) (7.553) Bezetting aanvullende werken 2.720 2.504 Geregistreerde arbeidsreserve mannen 63.842 60.656 Werkloze vrouwen 6.123 6.518 (waarvan op sociale werkvoorzieningsobjecten) (853) (934) Openstaande aanvragen mannen 45.948 51.847 Openstaande aanvragen vrouwen 27.842 30.237 De uitslag van de zesde etappe (Jambes - letz. 238 km) luidt: 1. Van Springel (Belg) .13.28 (met bonificatie 6.13.08). 2. Bölke <W .-els. Belg) 6.14.25. 7. (Nederland). 43. allen (Fr. 1 6.14.25. 71. Haas 59. Poulidor 93. Vleuten Coqs) en hebben de tappe: 79. De Roo (Ned.). 85 Harings (N« Zilverberg (Ned), ill. Van dr- (Ned), 113. Maliepaard (Ned). De Fransman Henry Anglade Italiaan Stefanoni (Primavera) strijd woensdag gestaakt. Moyei „assement na de ze_. 1. Pingeon (Fr.) 30.06.17. 2. Polldori (Prlmave- -- - 3 Ritotte (fr.) fr.) 30. -.09" .33 op Belg) 30.10.23~ óp 4.06. 9. Manzarieque "(Éspe- op 4.07. 10. Poulidor (Fi Algemeen 1 \geon <r 1,06.53 c ["(Belg) 30.09.25' .0.09.33 op 3.16. 7. van oer (Ned.) 30.09.46 op 3.29, 8. Spruyt 10.23 op 4.06, 9. Manzaneque (Espe- Sp.) 30.10.24 op 4.07. 10. Garcia (Sp-> 33 OP 4.16, 19 - 20. Harings Vleul (Coqs) 29. J .12.43 626. 31. -Slmpso 6.29, 32. Karstens" (Ned) 30.12.51 (GB> (Ned) 30 14 02 op 7.45, 116. Mal'epaard (Ned) 30.22.26 op 16.09. ilet ploegenklassement van de 6e etappe:. Beleië (Van Springel, Van den Berghe ickaert) 18.42.07. 2. West-Dultsland Luxemburg 18.43.04 Cde^ tijd 87 1 Schepers Zwltserlai Esperanzj 'els 18.43.1! Janssen er. n ploegenklassemenl Primavera België 92.11 Ncd« Overtuigende solo van Peter Post ULVENHOUT Peter Post woensdag winnaar geworden van Ronde van Ulvenhout, een weg- OP ELK VOORDEELVAATJE wedstrijd over 140 km. Zeventien km Denk voor het einde sprong hij weg en bouw-J de een voorsprong op van twee minu ten die hij tot de streep behield. Cees Lute won de sprint van het peloton, voor Henk Nijdam. De uitslag luidt: 1. Post 3.19.40, 2. C. Lute 3.21.40, 3. Nijdam z.t„ 5. Breure ,t. 8. Paul z.t„ 10. Hugens ,zt. ST. NIKLAAS/WAES Nederlandse I oureurs waren goed op dreef in een profwedstrijd in St. Niklaas. Bart Zoet,| Steevens, Vianen en Braspenninckx leg den achter Verschuren (winnaar) be slag op de 2e, 3de. 4de en 6de plaats. Aardbeienexport naar Zwitserland stopgezet DEN HAAG Met ingang van 5 ju li is in heel Zwitserland de invoer van aardbeien verboden. Dit hebben de autoriteiten van dit land bekendge maakt. Voor de Nederlandse aard beientelers is dit Zwitserse besluit! niet van grote betekenis, want de j aardbeienoogst is in ons land reeds i i ver over het hoogtepunt, al zullen er uiteraard nog wel enige tyd kleinere j I hoeveelheden te koop zijn. j Zwitserland kan af en toe wel een afnemer van betekenis van Neder- i landse aardbeien zijn. Volgens de ex portcijfers, verstrekt door het uitvoer- i controle-bureau voor tuinbouwproduk- iten, bedroeg de Nederlandse aard beienexport in de week van 19 - 24 ju- ni 1390 ton en hiervan ging 230 ton naar Zwitserland. De belangrijkste buitenlandse afnemer van Nederland se aardbeien was Wst-Duitsland met 1149 ton in deze week. Naar België en [Luxemburg werd elf ton aardbeien, verladen. Al gem 92 17i54.' 92.20.01. Algemeen klassement van de grote berg prijs: 1. Jaquemin (Rode Duivels) 8 pnt, 2. Labaube (Coqs) 5 pnt., 3. Pingeon (Fr) en I-Iaasl (Ned) belden 4 pnt. 5. Dtaz (Esperan- za), Gimondl (It) en Tosello (Primavera) al- Na de zesde etappe luidt het puntenklasse ment: 1. Karstens (Ned.) 44 pnt-, 2. Rey- broeck (Belg) 43, 3. Rlotte (Fr) 40. 4. Jans sen (Ned) 34 pnt, 5. Godefroot (Rode Dul- Nieuwe regels in Europa Cup-serie GENÈVE Zoals gisteren in een deel van onze edities nog kon worden ver meld, moet landskampioen Ajax in de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen uitkomen tegen het Spaanse Real Madrid. In de bekerstrijd voor bekerwinnaars ontmoet NAC het Malteser Hibernian la Valetta. Voor beide tornooien gelden in liet komende seizoen enkele nieuwe regels. Zo zullen er in de eerste twee ronden geen beslissingswedstrijden worden ge speeld. Mochten twee clubs gelijk eindi gen dan zullen de doelpunten in een uit wedstrijd gescoord dubbel tellen. Mocht ook deze methode geen winnaar aanwij zen clan wordt de strijd met een half uur verlengd. In het uiterste geval beslist het I lot. de loting niet in alle opzichten gunstig beoordeelden. Zeker niet omdat Ajax ais eerste thuis moet spelen en Real voor de zoveelste maal thuis de kans krijgt de buit binnen te halen. „Vorig jaar wonnen we van het Spaan se nationale elftal", zei Tonny Pronk. „Techniek hebben we genoeg, maar in Europa Cup-wedstrijden is meer nodig. Denk maar aan de wedstrijden die Feije- noord tegen Real Madrid speelde." Bij die gedachte liepen de koude rillin gen iedereen over het lijf Een Duitse natuurliefhebber, die zijn weekends doorbrengt in liet bos om het gedrag van vogels en dieren van zo nabij mogelijk te be studeren, kwam op het idee om van een oude auto een schuilhut te bouwen. Hij heeft nu een prach tige uitkijkpost, die water- en winddicht is en die hem in de win ter een aanzienlijk aangenamer verblijf dan de open lucht zal gaan bezorgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 8