Weekagenda Wie wordt miss Laura? een brandende vraag Reconstructieplan voor de De Kempenaerstr. Oud-kampioen Koenders door Vroegop verrast TRIO BOET Nat pak voor tal van Lauri ïanen Gastheer en -vrouw van onderduikers 55 jaar getrouwd Morgen grote feestelijke intocht LAROS Van den Ent NIEUWE LEIDSE COUR ANT DONDERDAG 6 JULI 196? Donderdag: (6 juli) KATWIJK Triumfatorkerk (te genover het raadhuis), 8 u.: orgelconcert Jan Welmers DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelconcert Warren Schmidt. Vrijdag (7 juli) Internationaal volksdansfestival: 2 uur korte demonstraties op Pieterskerkhof 30 uur défilé met muziekkorps en re- eptie in stadhuis. DEN HAAG Kloosterkerk. 1 uur: orgelbespeling Bernard Renoov. Zaterdag (8 juli) Gehoorzaal. 8 uur: internationaal volksdansfestival. LISSE St. Agathakerk, 8.15 uur: or. gelconcert Charles de Wolff. DEN HAAG Nieuwe Kerk, Spui. 8 ur: avondmuziek Gerard Akkerhuis or gel en Frans Brüggen blokfluit. SCHEVENINGEN Circus-theater, 15 uur: Nationaal Ballet. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp en Apotheek Voorschoten lijn de gehele week geopend. Camera '2.30 uur': De gevreesde ridder lalle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Gescheurd gordijn (18 jaar) Lido '2.30, 7 en 9 15 uur): OSS 117 Har ten troef in Tokio (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9,15 uur): Hombre (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Chinese avonturen in China (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Pop- pins (alle leeftijden); 10.30 uur behalve op zondag Flipper (alle leeftijden) Trianon '2.30, 7 en 9.15 uur): Fantomas tegen Scotland Yard (14 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zJJd op de volgende tijden geopend Lindestraat lb- maanaag gesloten dinsdag Si—11.15 u en 13.30—17J5 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u. vrijdag 54—11.15 u. en 13.30—18.45 u zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 er 13 30—18 15 u., vrijdag 8.30—11.15 u. ar. 30—18 45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16 30 u (Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag to» met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo ten. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld [tot 1 oktober Hoflaan 7: tentoonstelling van aquarel- ■an Herman Bogman, van 3 tot en met 19 juli. maandag tot zat. van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zondag gesloten. De Lakenhal: tentoonstelling Dansen toen en nu, van 7 juli tot 6 aug., dage van 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 Burgerlijke stancl LEIDEN Geboren: Monique C. dv A J J Moenen; Doeko J B zv P M Bossoher; Bianca F, dv F L Oostendorp; Willem, zv C v Delft; Catharina A, dv R E Schol ten; Steven, zv J H Boshuizen; Lucia M, dv A P M Lelieveld; Edwin J A, zv J D M Wisse. Gehuwd; J A Amoldus en J S v Bemmelen. Overleden: P V Beerenfenger, 14 jaar, z; L v d Nieuwendijk, 69, m; A W j Verdegaal. 42, echtg v F R J Knetsch: M E Eradus. 7, dochter; R Voordouw, 70, echtg v C v Leeuwen; M S v Polaanen, 91, m. Brandkast stond De stichting Huizenbezit 's-Graven- hage wil twee percelen bouwgrond aan de Menso Kamerlingh Onneslaan en de Vincent van Goghlaan, totaal 6465 m2, kopen van de gemeente ten behoeve van de bouw van 34 eenge zinswoningen en 22 garages voor personeelsleden van de Bataafse In ternationale PetroleummaatschaDDÜ N.V. Opnieuw dient de Pastoorswate- ring te worden uitgebaggerd en wel over een lengte van ruim een kilo meter: de kosten bedragen f 17.000. Voor de bouw van een derde betonnen bedrijfsruimte op het terrein van Ge meentewerken aan de Poelgeesterweg vragen B. en W. de raad een krediet van f 130.000. Geen nijverheidsschool In het kader van de systeembouw- serie van Leiden, Katwijk en Oegst- geesi zal aan de Pieter de Hooghlaan een nieuwe school worden gebouwd, bestemd voor de derde openbare lagere school; de kosten bedragen rond een miljoen gulden. Het huidige schoolgebouw Lange Voort 103 wordt Lz-t. bestemd voor de derde R.K.-school en de in aan bouw zijnde school aan de Kamperfoe- lielaan is bestemd voor een prot. chr.- school (voorlopig dépendance van de Hofwijckschool) op straat LEIDEN In de Lange Sint Ag- nietenstraat is gisteravond om 7 uur een brandkast aangetroffen, die op slot was. Nader onderzoek wees uit, dat onbekenden geprobeerd hadden de brandkast met een snijbrander open te krijgen. Het bleef echter bij be schadigingen. De politie verzoekt ge tuigen zich te melden bij het bureau aan de Zonneveldstraat. wie Heeft de auto gezien? LEIDEN In de nacht van 2 op 3 mei is in Amsterdam een witte Fiat 1300 gestolen, bouwjaar 1964 en ken teken G.U. 53-88. In Bonn zijn deze week twee Duitse jongens aangehou den die in het bezit waren van de sleutels van de gestolen Fiat. Volgens hun zeggen hebben zij de auto in Lei den en/of omgeving geparkeerd. De politie in Leiden verzoekt nu getuigen die deze auto hebben gezien zich te melden aan het bureau Zonneveld straat Slager en dochtertje gewond in Oejrstgeest OEGSTGEEST In de Leidsebuurt botste gisteren de 40-jarige Leidse sla ger A. van B. met zijn auto achterop een leswagen van de heer V. uit Lei den toen de leswagen stond voor gesorteerd om linksaf te slaan. De heer Van B. liep onder meer een her senschudding op terwijl zijn 13-jarig dochtertje mondverwondingen kreeg (gebroken tanden). Beiden zijn naar een ziekenhuis gebracht. Firma G. de Ruiter in de prijzen HAZERSWOUDE De firma G. de Ruiter heeft op het internationale ro- ïenconcours in het Westbroekpark in Den Haag mooie resultaten behaald. De jury bekroonde de roos Orange Sensation met een tweede prijs en de roos European-a met een derde. Met deze laatste roos, waarmee al veel succes is behaald, nam de firma deel aan een combi-natie van proeftuinen in de Verenigde Staten. Ook hier kreeg de roos een prijs. OEGSTGEEST Hoewel nog niet alle tuintjes aan de noordkant van het tweede deel van de De Kempenacrstraat eigendom van de gemeente zijn, willen B. en W. toch niet langer wachten met een reconstructieplan. Zij hebben dit nu bij de raad ingediend. Het is de bedoeling aan de noord zijde een parkeerstrook van 2,25 meter breedte aan te leggen; er komt een rijweg van 6.60 meter en de bestaande weg ter hoogte van de kruising met de Terweeweg wordt verbreed. Voorts wordt een aantal lichtmasten en nieuwe laanbomen geplaatst. Onderhandelingen over de nog ontbrekende stukjes grond zijn nog aan de gang. De totale kosten zyn op ruim een ton geraamd. De R.K.-vglo-school „Maria Ancilla" zal per 1 augustus a.s worden omge- ;et in een (gemengde) ulo-school, /aarna zij volgens de Mammoetwet automatisch een mavo-school wordt. De inspecteur van het lager onderwijs had geadviseerd er een lagere nijver heidsschool voor meisjes van te ma- Geslaagden Rijnlands lyceum Wassenaar WASSENAAR Rijnlands Lyceum. Geslaagd voor het diploma gymnasium A: Helga Brandt Corstius. Anja de Bruijn, Rosemarie de Bruijn, Angeline Dingemans, Dorette Ouwehand, Helen Reuvers. Pepi Rozendaal. Anne Schu1- te Nordholt. Geslaagd voor het diploma gymna sium B: Buzzy Abercrombie; Arjaan Everts. Pieter Fangman, Joost van der Flier, Ardaan Gerritsen. Kees Hartog, Marjolijn van Heteren. Els Heybroek, Bon de Jonge van Ellemeet, Derk Jo- sephus Jitta, Elly Koeijers, Pim Post humus, Janny de Vries, Willem de Vries, Michiel Wijsman. Schuur tot grond toe afgebrand ALPHEN Enkele uren voordat de deelnemers van de Laura het erf an de heer C. A. Pauw aan het Riet- veldsche Pad betraden om daar een frisse dronk in ontvangst te nemen, brak in een schuur achter de woning brand uit. De schuur, een damesfiets en wat gereedschap gingen verloren. Een gast van de heer Pauw, een Maastrichtse loodgieter was in de schuin- aan het werk geweest met een benzinebrander. Om twaalf uur deed de loodgieter de brander uit. Om on geveer half één bleek echter een naast de brander staand benzineblik te heb ben vlamgevat. Pogingen het vuur met emmers wa ter te blussen faalden. Het was ten slotte de brandweer die de resten van in de afgebrande schuur met twee stralen bedwong. Gras in brand gestoken LEIDEN De brandweer is giste ren verscheidene malen gealarmeerd om brandend gras te blussen, dat was aangestoken door jongens. Achter het zwembad De Zijl, werd 200 vierkante meter gras in brand gestoken. Even later ging langs de spoorlijn bij het Plesmanviadukit 50 vierkante meter in vlammen op. Op de Lammenschansweg werd geprobeerd een schillenwagen in brand -te steken. Leerlingen klopten hun leraren ALKEMADE Traditiegetrouw is ook dit jaar op de sportvelden van de voetbalvereniging YVeteringse Boys on der redelijke weersomstandigheden de sportdag van de LTS gehouden. Deze dag ging het erom, welke klas in haar totaliteit op sportgebied de beste is. Dit jaar werd dat van de eerste klas sen klas IA, van de tweede klassen, klas metaal 2A, en van de derde klas sen, klas timmeren 3B. De grootste taart ging naar T3B, die van alle klas sen de hoogste score behaalde, 31 aun- teD Dank zy de medewerking van leer lingen van de bisschoppelijke kweek school uit Beverwijk kon op de vol gende onderdelen strijd worden ge leverd: kast ie, zevenhandbal, voetbal, basketbal, volleybal en softbal; 's-mid- dags werden de volgende nummers afgewerkt: sprint, lange-afstandloop estafette, hoogspringen en touwtrek ken. Persoonlijke resultaten: hoog springen: 1 Ton van Velzen 1,65 2 en 3 Henny Möllers en Henny Berkel 1.60 m; sprint: 1 Koos Loos 8 sec; 2 Peter van der Meer 8,3 sec; lange afstand: 1 Henny Möllers 3.21.2 en 2 Jan v. d Jagt 3-25.8. De dag werd besloten met de voetbalwedstrijd lera- renelftal tegen leerlingenelftal Uit- (Van onze tennismedewerker) LEIDERDORP Ook op de vier de dag van het open tennistoernooi op De Munnik waren de weergoden de wedstrijdleiding gunstig gezind, zodat er van 's ochtends vroeg tot diep in het avondlyk duister ge speeld kon worden. Wisten bijna alle favorieten zich een ronde verder te spelen, in het neren-enkelspel-B sneefden enkele spelers, waaronder oud-districtskampioen Qtto Koen- een bijzonder interessante partij, waarin op het einde de zenuwen de overhand kregen, wist Koenders zijn tegenstander Vroegop snel de eerste set af te snoepen, maar daarna was het met de oud-titelhouder gedaan. Met zuivere forehands en een goed verdedigende backhand, wist hij de volgende twee sets (en daarna de par tij) naar zich toe te trekken: 26. 62. 6—4. Verrassend was het ook, dat Harry Mulder van C-speler Rob Spaas ver loor (6—4, 7—5). De als eerste geplaatste Rob Koggink had het tegen Ad van dei- Berg niet moeilijk en versloeg deze in straight sets (6—1. 6—4). In C versloeg Koen Heringa vrij ge makkelijk E. Scholten (62, 62). ter wijl Frans Kroes Wempe de verkeerde kant van.de score liet zien (60, 6—4). Bij de dames versloeg mej. Geirnaert ser verrassend de als tweede geplaatste ej. van Leeuwen (63, 63). Anfie- liqu'e Geyer boekte in het dames enkel opmerkelijk resultaat, door zich als eerste voor de finale te plaatsen, na in dc halve finale Unicum clubgenote Ma- s Bridié geklopt te hebben (64. 6—4). A. J. M. van der Berg 61, 64; R. lieren enkel B: R. L F. Koggink— SpaasH. Mulder 64, 75. KOUDEKERK Zaterdagmorgen om 9.30 uur is er een geitenkeuring op het erf van de heer Maat, Lage- waard 69. Middenstandsexamen LEIDEN Geslaagd voor het mid denstandsexamen: M. Eikelenboom. Aarlanderveen; W. F. Eibers, A. J. Elfering, J. V. Ellert, allen Leiden; E. G. J. v. d. Enden, Voorschoten; M. Eradus, Leiden; W. M. L. v. Es, Buitenkaag; R. M. v. Ettinger, Oegst- geest; E. J. Folkers, Leiden; A. J. de Gelder, Bodegraven; G. J. v. Gerv Lisse; P. A. v. Gooi, Boskoop; Joh. de Groot, Bodegraven; A. Haasnoot, G. J. M. Hartveld, beiden Leiden; A. S. v. d. Haven-Tanis, Voorschoten; J. Henzen. Leiden; J. M. A. v. d. Heuvel, Alphen a. d. Rijn; H. B. M. Heijdra, Ter Aai-; C. Hoogeveen. Alphen a. d. Rijn; L. C. M. Hoogeveen, Noordwük. M. P. J Hoogeveen, Hoogmade; C. J. W. Hooij- mans, Oegstgeest; A. J. Janson, Leid- schendam; J. M. W. de Jong, Alphen Rijn; H. Q. F. v. Kesteren, Sas- senheim; P. Keijzer, Leiden; C. C. M. Klink, Nieuwveen; A. G. Klaas, Katwijk a. Zee; W. A. Klyweg, Leiden; C. J. Koeleman, Ter Aar; A. J. Koele- wijn. Katwijk a. Zee; E. Korenhof, Oegstgeest; J. P. M. v. d. Kraan, Sas- senheim; A. P. Kromhout, Leiden: J. M. de Kwaasteniet, Oude Wetering; H. H. B. Kuiters, S. Kwaadgras. Lei den: A. v. d. Laken. Alphen a. d. Rijn; H. J. Langbroek, Hazerswoude; J. P- Lee, Alphen a. d. Rijn. TENNISSTRIJD OP DE MUNNIK UITSLAGEN Gemengd dubbel B: mej. E. Heijmans/ H Muldermevr. A. Engelenburg-Reef/ van der Nol 6—2. 6-0; mej. W. Bakema/J. S. Kooremanmevr. A. Enge lenburg-Reef/ J. B. van der Nol 46. 6—3, 6—3. Heren enkel C, derde ronde: K He ringaE. Scholten 62, 62; F. C KroesM. A. Wempe 60, 64. Dames enkel C: mej. K. v. Leeuwen mej. Geirnaert 36. 36 Heren dubbel C: C. A J. van der Nel/ G. P. van GemertH. Temminck/E Krul 5—7. 6—3, 6—3. Dames dubbel C: mej. G. Veen/mej Chr. Veenmej. I. Kasten/mej. L. de Boer 28, 61, 61; mevr. C. de Boer' Koemansmej. M Penseel/mej H. Kengen 6—4, 3—6, 6—2. Gemengd dubbel C: mevr. V. Splinter/ A. M. P. van Aelst—mevr. J. M. de Vries/H. A. Perkins 64, 62. Heren enkel D. tweede ronde: R, Gal lusF Boon 60. 61. Derde ronde: J. J. GroenB. Buissink 62, 26, 63; J. J. van der Meulen R. Sonderegger 64, 62. Dames enkel D, kwartfinale: J. Feeuw -F. van Nieuwenhuyzen 86, 61; A. Geyermej. T. de Beer 61, 61; mej. M Bridiémevr. M. Mioulet-Weber w.o. Halve finale: A. Geyermej. M. Bridié 64, 6—4. Heren dubbel D, tweede ronde: E. van Rijssel/P. de GruyterJ. Smid/H. van Luidam 60, 61. Kwartfinale: R. Webstra/A PlatzekE. v, Rijssel/P. de Gruyter 62, 62. Dames dubbel D, tweede ronde: mevr. Mulder/mevr. Ravellimevr. van Stra len/mevr. Visser 62. 62; mej. Krantz/ mej Teeuwmej. C, Stephan/mej. Gre belink 6-0, 6—0. Gemengd dubbel D: mej. A. Stephan/ Arn. Bergermej. Mulder/E. v. Rijssel 63, 79. 63; mej A. Geyer/A. v. d Capellemej. de Kwast/Eysinck-Smeets 6-1, 6—0. WIELRENNEN Leo van der Berg op vijfde plaats in Beverwijk (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK De Noordwyker Leo van der Berg tweede in de internationale Avondzesdaagse) heeft gisteravond naast de zege ge grepen in een wedstrijd voor ama teurs op het Beverwijkse sportpark Adrichem. Streekrijder Lies de Vries maakte de slotfase dankbaar gebruik van de rivaliteit tussen de snelle finishers en bleef dank zij een goede solo in de laatste kilometers buiten schot. In de sprint om de tweede plaats werd Van der Berg bekwaam door Jan Peetoom c.s. in de tang genomen. De uitslag luidt: 1 Lies de Vries (Beverwijk), de 66 km in 1 uur 31 min en 36 sec, 2 Jan Peetoom (Vijfhuizen) 1.31.54, 3 Ruud Troost (Zaandam), 4 Wim Viechter (Haarlem), 5 Leo v d Berg (Noord- wijk). DAMES DE ZIJL BEHOUDEN HUN TITELKANSJE LEIDEN De dames van De Zijl hebben in de derde klasse C van de waterpolocompetitie van de KNZB hun kansje op de titel behouden. De Kooi- bewoonsters versloegen gisteravond in een rustige, sportieve derby het door invalsters verzwakte LZC (zonder Ineke Mioch en Nettie Schoof) met 31. Bij de rust was de stand nog in enwicht (11). Voor De Zijl scoorden Rietje Koe- kebakker. Connie Hendriks en Greet Bergman-Heemskerk, terwijl Gonnie Eradus die aanvankelijk op de kant bleef toekijken hoe haar (zes) club- genootjes het deden, liet enige LZC- doelpunt voor haar rekening nam. LEIDEN De 22-jarige glazenwas ser J. Eradus uit Oegstgeest is gister middag om half twee tijdens werk zaamheden in de Haarlemmerstraat1 gewond geraakt. Bij het erplaatsen en omhoog schuiven van de ladder, evrloor hij de macht over de ladder. Deze viel en kwam op zijn linkerarm terecht. De arm brak. De jongen is naar een ziekenhuis overgebracht. TIJDENS DE Laura dansen in „CENTRAAL" ■ordt Miss- raag zal een nog ALPHEX - LAURA Dez belangrijker deel van de gesprekken van vandaag gaan uitmaken dan zt gisteren al teas. Invloed zal hebben of de grootste groepen die aan de Laura deelnemen, verdeeld zijn of niet. Als niet een bepaalde dame itblinkt in de door het bestuur ge stelde eisen: „prettige houding tegenover andere deelnemers, reet, sportief, vrolijk en opgewekt, ook bij tegenslag", dan zullen de stemmen van de inviduele deelne- s verdeeld zijn. Komt een groep, de grootste te noemen, de Boni- faciusschool. tot overeenstemming over de uit haar midden te kiezen dame fze ivoren hier gisteren nog niet in geslaagd) en weten ze voor deze dame buiten hun groep genoeg aanhang te winnen, dan maakt ze De Bonifaciusschool zal net als vo rig jaar de beker die voor de grootste groep klaar staart, in ontvangst mogen nemen, na de intocht vrijdagmiddag. De groep bestaat uit 47 deelnemers en is voor de ritten in vieren gesplitst daar zo'n grote groep anders gevaar voor het verkeer zou opleveren. Het weer was beter dan de eerste dag. Het werd zelfs zo warm, dat een oude traditie uitvoerig kon worden voortgezezt. Bij de Reeuwijkse Plas- Op de vlucht Zo zagen we onder andere de VEVO- ploeg, van het chr. lyceum, de een na de ander het water inwerken. Zij ver- HOOFDDORP Op 17 juli is het 55 jaar geleden dat de heer S. Breijer in Hoofddorp in het huwelijk trad met mej A. Eveleens. De op 24 juni 1888 in Oegstgeest geboren bruidegom heeft bijna zijn leven lang in de Haar lemmermeer gewoond en daar ook zijn nu 74-jarige vrouw leren ken nen. Na hun huwelijk hebben ze even in Hillegom gewoond, maar ai gauw trokken ze naar de Haarlemmermeer, waar zij nog steeds (aan de Lisser- dijk) wonen. Het echtpaar Breijer heeft veertien kinderen gehad, waarvan er nog ze ven in leven zijn: twee dochters en vijf zoons. De meeste kinderen wonen in Canada, maar twee zoons zullen het feest meevieren. Er zijn twaalf kleinkinderen. De heer en mevrouw Breijer heb ben zich vooral in de oorlog bijzon der onderscheiden door tien joodse onderduikers te herbergen. Begonnen met twee meisjes, zagen zij het aan tal ten slotte tot tien uitgroeien. De hele dag hield iemand de wacht; als er onraad was, vluchtten de onder duikers de kelder in. Hoewel de Duitsers zeven maal huiszoeking hebben gedaan, is er nooit iemand gevonden. Mede doordat vader en vyf zoons bij de boeren werkten, kon het voedselprobleem (er was voor het gezin en de onderduikers een mud tarwe per week nodig} worden opge lost. Na de oorlog werd de moedige daad beloond met een onderscheiding en oorkonde van de Israëlische am bassade in Den Haag. Het 55-jarig huwelijksfeest zal op 17 juli in Contact aan de Lisserdijk worden gevierd. grepen zich niet alleen aan ploeggeno- maar ook aan anderen. Een deel- er in militair uniform sloeg op de vlucht voordat er een vinger naar hem was uitgestoken. De aanleiding tot deze vlucht was de voorzichtige maar wel duidelijke informatie van de lyceïsten aan de Marechaussees, waar toch die korporaal Roggeveen was die geen horloge droeg en geen papieren bij zich zou hebben. Deze korporaal redde zijn pak en bleef bezweet, vele anderen namen al dan niet vrijwillig een bad. Ook een roetsbaan in een speeltuin te Haastrecht bezorgden enkelen een welkome verfrissing. In deze speel tuin werd druk gebruikt gemaakt van een midget ^golfbaan. Dit zijn slechts enkele voorbeel den van wat Laurianen uitspoken als ze Alphen hebben verlaten. Vandaag zou men een bezoek brengen aan het speelveld aan dc Oostsingel in Woerden. Daar zou „Woerdens Bloei" weer met ver frissingen klaar staan. Verwacht werd dat hier druk zou worden gevoetbald. Reden tot deze ver wachting is de uitdaging van VEVO aan de Gazelle-ploeg. De strijd zou gaan om de „Zilveren Emmer". Deze emmer is in het bezit van de Gazelle-ploeg. Ongeveer 70 deelnemers eten bij V. en D. met de bestuursleden wier vrouwen ook meerijden. Na de maal tijd gaf de heer Groenhamt daar zijn dagelijkse persconferentie waarop hij de hoop uitsprak, dat de Schiedamse politieagent spoedig zal herstellen. De jonge politieman die tijdens de eerste rit een hersenbloeding kreeg, wordit verpleegd in de Ursulakliniek in Was sen aai'. Er doen zich geen verlam mingsverschijnselen voor en de zieke heeft een tijdje met zijn vrouw mogen spreken. De EHBO moest tijdens de tweede rit 15 keer in aotie komen voor kleine bepleisteringen. Slechts één deelnemer kreeg een grotere hoeveelheid pleisters en verband doordat hij in Rotterdam over de kop sloeg. Hij fietste gewoon verder Financiën „De Laura zal Krimpen aan den Lek wel uit de begrortingsmoeilijkheden hebben geholpen", zo merkte de heer Groenhart schamper op, toen hij ver haalde van de gewijzigde houding daar wat betreft hert betalen van do pont naar Kinderdijk. Vorig jaar hoef de men niet te betalen, nu vroeg men voor iedere fietser f 0,35 en voor de auto's rekende men f 2,45. Over deze pont moesten alleen de B-rijders (440). Voor de pont bij Schoonhoven, dart was bekend, moest f 0.20 worden be taald. Dit bedrag werd vrijwillig ge stort in een pot aan de start, bijna nie mand vergat dit. Vandaag mooiste, maar tevens zwaarste rit ALPHEN Vandaag dus de derde rit, die als dc mooiste maar ook als de zwaarste kan worden gekwalificeerd. Door de Van Mandersloostraat en de Raadhuisstraat verliet men Alphen om via Aarlanderveen en Nieuwkoop in De Meye te belanden. Daar voerde de tocht over het z.g. „Oortjespad" naar de Nieuwkoopse Plassen. Door de Woerdense Verlaat en Kockengen kwam men in Haa.-zuilen De C-rijders reden om het kasteel De Haar heen. Zij hadden tijd genoeg om een bezoek aan het kasteel te bren gen en kwamen bij de Putkop in Har- melen weer bij de Rijn terecht van waar de weg naar Woerden voerde waar ze wachtten op de anderen De B-rijders gingen van Haarzuilen via Vleuten en De Meern naar IJssoj- stein. De A-ryders kwamen over Maarssen en Oud-Zuilen langs de Vecht, ove.- Groenekan naar Bilthoven en vandaar naar Huis ter Heide. Door de bossen ging het langs Zeist naar Bunnik Vandaar via Jutphaas naar IJsselstein waar de A- en de B-route zich verenin- den. Men reed toen langs de TV-toren naar Lopikerkapel en Jaarsveld en vandaar via Polsbroekerdam naar Oudewater. Door Oudewater heen reed men over de Lange Linschoten naar Woerden. Vanwaar alle deelnemers de kortste route naar huis namen. LEIDERDORP De burgemeester is verhinderd op maandag 10, 17 en 24 juli spreekuur te houden. Het eerst volgende spreekuur zal op maandag- 31 juli van 910 uur worden gehou- Waterballet bij de Laura- stempelpost Plaszicht te Reeuwijk. Gisteren meldden we reeds de moei lijkheden met „De Kleine Betuwe" in Haastrecht, waarvoor de route enigs zins werd gewijzigd. Mevrouw Mulder, een van de officials, dacht even de drukte te ontwijken en ging er toch heen. Haar werd verzocht f 0,50 te be talen voor het neerzetten van haar auto. Toen zij even weg was geweest, trachtte men haar dat bedrag weer afhandig te maken. Ook werd meege deeld, dat als er toch fietsers zouden komen deze fietsers voor het meebren gen van hun fiets een kwartje zouden moeten betalen. „Wat is er toch met de Horeca aan de hand?" zo verzuchtte de heer Groenhart, die nog een staaltje gaf: op de eerste dag werd aan een stem pelpost de heren verzocht buiten plaats te nemen. „En als het regent, wat moeten we dan?" vroeg men. Dan zet u maar een paraplu op", luidde het gastvrije antwoord. In Haastrecht was de stempelpost op een Hollandse boerenkaasmakerij an nex theetuin terecht gekomen. Vol lof was men over de bediening daar. De eigenaar, de heer P. A. Slingerland, trok er zelfs op uirt zijn snel slinkende voorraden aan te vullen. De verfrissingen bestonden vandaag uit een pakje kauwgum en 's middags uit melk of naar smaak karnemelk, uitgedeeld bij de boerderij van de heer C. A. Pauw door de zuivelfabriek „De Landbouw" uirt Leiden. ALPHEN Morgen zal Alphen de Laurarijders weer feestelijk kunnen verwelkomen. Om 4 uur sluit de eind- stempelpost Avifauna, waarna de stoet zich zal gaan groeperen. Men verlaat Avifauna door de uit gang aan de Hoorn en slaat dan links af de Emmalaan in. Daarna volgt de Wilhelminalaan, bij het Burgemeester Visserpark slaat de stoet rechtsaf, er wordt een rondje gereden over het Raadhuisplein langs het raadhuis, waarna men via de Stevinstraat in de Castellumstraat zal belanden. Na de Pieter Doelmanstraat wordt de Alphense Brug „genomen" en slaan de inmiddels met bloemen overladen deelnemers de Van Mandersloostraat in om daarna af te stijgen od het Thor- beckeplein. De Laura wordt gesloten in het Nutsgebouw, waarna de deelnemer* hun medailles in ontvangst kunnen ne- 's Avonds zullen ze dan nog het gro te afscheidsfeest kunnen bezoeken, dat alleen voor de deelnemers toegankelijk Camera's en rolfilms Alle bekende merken Foto- en Kinohandel Van Mandersloostraat 48 Alphen a. d. Rijn - Tel. 3084 KLEDING voor vader en zoon Thorbeckeplein 7-9 Alphen a. d. Rijn - Tel. 3128

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3