Nieuw studiocomplex voor de NCRV FRANS MOLENAAR kleurig mcirkiezencloek in zwarte spiegelspelonk STONES DE CEL IN Prinses Gracia in verwachting Puzzelhoek door B. J. Kteymens 'tsuksesvan de gastvrouw liquid ideel ijn gro! rekent erguno. won VRIJDAG 30 JIM 1967 Commentaar Ratjetoe Het was gisteren weer zo'n onover zichtelijk tv-avondje waarvan in het bijzonder de AVRO een handje heeft. Op zich genomen waren de onderde len zo gek nog niet, maar als geheel was het rommelig en stijlloos. Televizier was hobbelig, vooral door de er tussendoor gestrooide va- kantietips. Eugen Cicero is een formi dabel pianist en ook als men Ramses Shaffy niet kan waarderen moet men toch toegeven dat hij talentvol en origineel is, hetgeen van Liesbeth Liszt zeker niet gezegd kan worden. De film over de Grand Canyon was indrukwc' kend. Stuk voor stuk ging hef dus wel, maar er zat geen lijn in Het was een ratjetoe en als zodanig een verloren avond. Vooral voor ile uitvoering van muziekwerken Nieuwe technische snufjes op gebied van regeltechniek HILVERSUM De NCRV heeft zonder enig officieel vertoon een nieuw studiocomplex in gebruik genomen. Het nieuwe bouwwerk sluit aan op het technische hart van de oude studiogebouwen. Het bestaat uit een studiozaal van 1000 kubieke meter, een studiocontrole kamer, een stemkamer, kleedkamers, twee kantines en bergruimte voor instrumenten. De studiozaal is niet al leen geschikt voor de produktie van muziekwerken en voor de uitvoering van klankbeelden, maar ook voor het maken van eenvoudige televisieproduk- ties. In de controlekamer bevindt zich een primeur in de vorm van een regeltafel volgens een geheel nieuw ontwerp. De ze nieuwste installatie is een produkt van drie jaar ontwikkelingswerk bij de technische dienst van de N.R.U. Een van de kenmerkende bijzonderhe den is dat meer regelcontrole, filter- en galmmogelijkheden ter beschikking staan van programmatechnicus en regis seur dan tot nu toe het geval was. De installatie is geheel met transistors uit gevoerd en op stereofonische weergave berekend. Onder de studiozaal bevinden zich twee galmkelders. Deze kelders kunnen niet alleen in combinatie met de nieu we studio, maar ook met de oudere studiozalen en gebouwen worden ge- De globale kosten van het gehele pro ject hebben ruim 2 miljoen gulden be dragen. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Frans Mole naar, geboren in Amsterdam, opge groeid in Zandvoort en tot coutu rier opgeleid in Parijs (met als eindstation daar het huis Nina Ric- ci) heeft zich nu aan de Van Baer- lestraat, op nummer 14, precies naast Dick Holthaus, gevestigd. En daarbij alles anders dan wie ook gedaan. Geen bouquetten, geen kristal len kronen, geen gouden stoeltjes, geen pasteltinten. Zijn gevel is zwart als of er eeuwen rook opgeblazen is. Zijn entree een spelonk van zwart en staal, vol glazen kubussen, waarin kleurrijke jurkjes opeengepakt hangen. Trappetje op, hoekje om. zwart... Dan opeens een spiegelwand, die je verward doet zwen ken naar de volgende treedjes om het Zo belandt men in een zaal. die al weer een kubus is, een zwarte kubus met een donkergrijsglimmend kleed en een spiegelwand..., die een witte pla fond-hoge deur aan de overkant weer kaatst... Als er ooit nog eens een Nederlandse griezelfilm gemaakt wordt, behoeft men geen ander decor te zoeken. Maar goed, wij kwamen er om de collectie strand- en vrijetijdskleding van Frans Molenaar te zien. Die slechts een half uur in beslag nam, maar beslist stof tot nadenken en discussie geeft. werd getoond, gedistantieerd van de korte rok. Hij is een jongeman, die' weet wat hij wil. Zijn strenge mond en koude ogen getuigen daar van. De in richting van zijn huis evenzeer. Maar toch heeft hij in deze laatste collectie, die lange rok laten vallen, of liever omhoog gehaald. Tentjurkjes van mar kiezendoek in felle kleuren, meestal V-vormig in strepen verwerkt. Bijna zijn het hesjes, ze kunnen over het badpak gedragen worden. De meesten hebben een lange rits midden voor, die een grote koperen ring als handvat heeft. De geometrische lijnen, die het interieur beheersen zien we ook in de modellen o.a. bij een chocoladebruine linnen japon en zelfs in de armsgaten, die hoekig zijn. Die hesjes en japonne tjes liggen in de prijsklasse tussen de CHICHISTER Twee leden van de Britse „pop-groep", The Rolling Stones, zijn gisteren tot gevangenisstraffen ver oordeeld. Mick Jagger kreeg drie maanden we gens het in bezit hebben van stimule rende pillen. Gitarist Richard kreeg een jaar, omdat hij zijn huis verhuurde aan gebruikers van hasjiesj. Op het buitenverblijf van Richard zouden zich nogal onverkwikkelijke to nelen hebben afgespeeld. Commentaar van de Stones: „Wij zijn tenslotte geen oude mannen en wij vinden iets niet zo gauw vreemd." Ongeveer 200 tieners demonstreer den vanmorgen in de Londense krante- wijk tegen het gevangenzetten van de Stones. MONACO Prinses Gracia van Mo- 1 naco is in verwachting van haar vierde I kind. In januari wordt de geboorte ver wacht. Het prinselijk paar heeft al drie kinderen, twee meisjes en een jongen. Kruiswoord-puzzel zonder zwart Tv dinsdagavond: Conclusie van W arren-rapport is juist HILVERSUM De VARA zal dinsdagavond na het journaal een programma van het Amerikaanse televisiestation CBS over de moord op president Kennedy uitzenden. De CBS, die een eigen onderzoek heeft ingesteld, bevestigt de con clusie van het Warren-rapport dat Lee Harvey Oswald de enige moor denaar van president Kennedy is geweest. Definitieve bewijzen voor het bestaan van een tweede schut ter konden niet worden ontdekt. In de televisie-uitzending wordt ge zegd dat de theorie van de enkele kogel de meest geloofwaardige is en dat presi dent Kennedy van achter werd getrof fen. Fouten Een van de ernstigste fouten van de In de greep van de kreeft Vanavond van kwart voor tien tot twintig over tien de bekende Franse actrice Jeanne Moreau in het VARA- televisieprogramma. Niet in een glanzende rol, maar gewoon thuis en tijdens een repetitie voor een lang speelplaat. Het is een uniek filmpje geworden van 35 minuten. In ons land is Jeanne Moreau bekend gewor den door de vele films, waarin ze speelde. VANAVOND TE ZIEN 7.00 uur De popzanger Michael Polnareff vertelt. 8.20 uur Bernard-show. Een kleine ambtenaar en zijn dagdromen. 8.55 uur Rawhide. De blauwe spionne. 110.20 uur Abortus provocatus (2). Een opinie-onder zoek onder artsen. KANT EN KLAAR een arm gestoken. 75 en 90. Veel naden, stiksels en een opstaand bieskraagje zijn kenmer kend voor de lak regenjasjes 225). Een derde kenmerkend model was de kazuifeljapon, waarvan die welke tot de grond reikten bepaald heel mooi wa ren. Of het materiaal, weer markiezen- doek, prettig in het dragen is, durven we niet te beoordelen. Maar statig wa ren die jurken wel, wijd afstaand met open zijnaden. Een variatie was de ja pon met weliswaar een verbinding van voor- en achterpand, maar tegelijkertijd met grote ovale gaten opzij. Grappig de combinatie van zo'n japon met kuitlan ge broek, die in hoge witte laarzen (rits midden achter) verdween. Het geheel spierwit. Een kleine collectie, die bij ons de vraag oproept, wat straks de lijn van Frans Molenaar zal worden; Kort-lang? Jong-bedaagd? Frans Molenaar zal zijn geheim wel zorgvuldig bewaren. Voorlopig lijkt hij de grote sfinx in onze modewereld. LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan Stansted (Essex) ten noordoosten van Londen als plaats voor een nieuwe internationale luchthaven, die in 1974 in gebruik moet worden genomen. Tegen het plan is krachtig gepro testeerd zowel door de bevolking als door de meeste dagbladen. Inwoners van Stansted en omgeving waren giste ren met een speciale trein naar Londen gekomen om tegen het plan te de monstreren. Horizontaal: 1. vloeistof - plaats in Zeeland; 2. en volgende (afk) - monde ling- jongensnaam; 3. en omstreken (afk) - scheik. element (afk) - bergwei de - son ordre (afk.); 4. grappenmaker behoeftig persoon; 5. oud gewicht' (afk) - meisjesnaam - aantekening; 6. verdikking der opperhuid - punthoed; 7. meisjesnaam - water in Utrecht - muzieknoot; 8. uitroep - slede - water in Friesland; 9. boom - achting - rijkstelefoon (afk.). Vertikaal: 1. plaats in N. Holland - zoon van Seth; 2. deel van de dag - en omstreken (afk) - en personne (afk); 3. geheel - meisjesnaam; 4. tijdrekening - ofertafel; 5. getroffen - zijtak Rhöne; 6. hoffelijk eer; 7. boom - wijnglas; 8. godin van de dageraad - familielid; 9. optocht - zwemvogel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Tiber. 4. poëet. 8. commissie is geweest dat ze de röntgen foto's en foto's van de lijkschouwing Nederland 1 NTS/VARA van de president niet heeft bestudeerd. De reden voor dit verzuim zou „de overgevoeligheid van de commissie voor de gevoelens van de familie Ken nedy" zijn geweest. De CBS beschuldigt de officier vail| justitie in New Orleans, Jim Garrison, ervan middelen in strijd met de wet en! jNederland 2 NCRV Het nieuwe quizprogramma voor puzze laars: Eén horizontaal. Waarheid over spionage. Deel 2: Atoomge heimen. De jacht op het geheim van de levende cel (documentaire). Aktualiteitenrubriek Attentie. i zijn onder-j Er is geen enkele reden om de juist- i 8-20 i heid van de conclusies van de commis- sie-AVarren te betwisten of geloof te 9.15 i hechten aan de beweringen van Gar- Jonge koorzang in Oude Kerk Scheveningen VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NRU 8.00 uur Grenspost: informaties voor en over vakan tiegangers. 10.05 uur Parlementair weekoverzicht. 110.40 uur Volksmuziek uit Karinthië 11.00 uur Klein Radiokoor en Radio Kamerorkest concerteren. SCHEVENINGEN Ons land zou Nederland niet zijn, als het Internatio-17r „DDnm.D. naai Koorfestival ttich niet voor een I HUtrerium i! VPRO/VARA deel binnen kerkmuren zou afspelen. En waarom ook niet als men beschikt over zo'n prachtige akoestische ruimte als de Oude Kerk te Scheveningen. 6.30 uur Jazz uit Rusland in Jazz-rondo. 8.35-uur De spiegel (hoorspel). 9.00 uur Holland Festival '67. Residentie-orkest met Bruno Maderna. pleet met het uitzonderlijk fraaie koor- 10.20 uur (NRU) Nabeschouwing over de le etappe orgel. Zes ensembles lieten zich donderdag avond achter het thans wel zeer toepas- j selijk geheten koorhek horen. De rood I geüniformeerde Seventh Army Soldiers! uit de V.S.. die hun eigen stellages had den meegebracht, zongen het laatst en volgens velen in de volle visserskerk ook het best. In elk geval waren hun spirituals van een indringende muzika liteit en een indrukwekkende klank intensiteit. Zeer goed zongen ook Hortus Musi cus Religiosus uit Bergen op Zoom de loepzuiver aangevatte Missa Brevis van Badings en het koor van de Vrije School uit Den Haag, aan welks leden dirigent Willem Bruning de moei lijke kunst van de verstrengeling der stemmen uitmuntend heeft geleerd, het geen in de Italianiserende weelde van Vittoria. Ingegneri en Scarlatti tot een even delicaat als ongeschonden zuiver heid leidde. Het Heldria Meisjeskoor van Max Punt de man van het brede gebaar hebben we in fragmenten uit wer ken van Fauré en Mendelssohn wel eens beter gehoord. Ook de combinatie van het Amster damse Ars Nova Et Antique en het Hilversums Gemengd Koor leverde door de minder genuanceerde aanpak van dirigent Antoni een wat grofkorre lig resultaat op. Het Shell Mannenkoor uit Rotterdam opende onder leiding van Ria Borgmei- de Tour de France. OPGAVE Vakantieadres Dringend verzoek, uw vakantie-adres via de uit de krant geknipte bon minstens een week van tevoren ;cn. Indien deze schriftelijke niet tijdig In i 40 Als de heren van hun politiebaantje af willen, laten ze dan hun vinger openhalen aan een van die nietjes. Ze zij geprepareerd met een zwaar tropisch vergif. Enkele minu ten na de verwonding treedt de dood snel en pijnloos ip..< De commissaris draaide gehaast een nummer op het tele foontoestel van Van Boord. Met Prent? Kom onmiddellijk naar de kamer van inspecteur Van Boord. Ik heb hier een stuk, dat met de meeste spoed onderzocht moet worden. Prent, de man van de dactyloscopische dienst, meldde zich even later en nam, op instructie van Jek en de commis saris. het papier behoedzaam op. Hij kreeg de boodschap, dat hij, als hij het op vingerafdrukken onderzocht had, het direct naar het gerechtelijk laboratorium ,in Den Haag moest laten brengen. Eindelijk... wendde de commissaris zich tot Jek. Ik geef toe, dat er van onze kant fouten zijn gemaakt, maar ik vind het van Frens en u onvergefelijk dat u al die tijd dat raadsstuk onder u hebt gehouden. Toen u bij Van Bood nu geen gehoor kreeg had u zich tot mij moeten wenden. Dit is toch waarachtig geen kinderspel! Enfin, u speelt nu ten minste open kaart. Hoe weet u dat die nietjes met vergif zijn geprepareerd? Jek had begrip voor Akkermans ontstemming. Maar hij kon niet nalaten hem nog even onder de neus te wrijven dat hij Jan Frens ten onrechte had laten vastzetten en dat hij zo kortzichtig was geweest direct maar aan te nemen, dat van een insluiper in het stadhuis geen sprake was geweest. De commissaris was zo sportief dat toe te geven, maar Van Boord, voor wie de druiven vanzelfsprekend bijzonder zuur waren, merkte met een donker gezicht op: Het bewijs, dat die insluiper er was, moet ondanks alles nog geleverd worden! Dat stuk op zich zelf zegt niets. Frens kan dat altijd zelf nog uit de bodekamer van het stadhuis hebben gehaald. Nee, naar mijn idee zijn we met hem echt nog niet klaar. Ik heb ernstige verdenkingen tegen hem. Goed, dat zien we nog wel. Frens loopt niet weg... suste de commissaris. Laten we eerst maar eens horen wat voor onthullingen meneer Groot verder nog te doen heeft Ik heb niet zoveel onthullingen te doen. Frens en ik hebben bepaalde feiten vezameld. Bewijzen hebben we nog allerminst En wat zijn die feiten dan en waar wijzen ze op?, vroeg Van Boord geïnteresseerd. Jek wilde zich liever op de vlakte houden, maar hij begreep, dat hij al te veel gezegd had. Ach, die feiten zult u zelf ook wel hebben. Nee, meneer Groot, zei de commissaris. U moet nu over de brug komen. Wie weet passen uw ontdekkingen bij wat wij al gevonden hebben. Nou goed, zei Jek, onwillig nog. We hebben vast gesteld, dat de heren Hooftman en Bolink om het leven zijn gebracht door dit raadsstuk. Voorts, dat twee achtenswaar dige burgers van deze stad, van wie er een spoorloos is Jek keek veelbetekenend naar het gespannen gezicht van Van Boord betrokken zijn geweest of nog zijn bij een grote speculatiezaak: het hotelplan, waarover u gelezen zult hebben. De ene achtenswaardige burger is natuurlijk Dammer man. Wie is de andere? Mr. Ubbink, advocaat en procureur te dezer stede... Mr. Ubbink? herhaalde de commissaris verbaasd. Inderdaad. En op het gevaar af, dat u me van smaad beschuldigt: die mr. Ubbink vertrouw ik persoonlijk voor geen cent. Voor zover ik het kan bekijken had hij Dammer man in de tang en goed ook! I"k ben bij hem op bezoek geweest en hij wilde me min of meer omkopen om niets over dat hotelplan te schrijven, waar Dammerman van de gemeente de oude panden aan het Bolwerk voor wilde kopen. Had Dammerman dan de slechte smaak om als raadslid een voordelig zaakje met eigendommen van de gemeente op touw te zetten? Juist commissaris, via een stroman. Als directeur van het bijkantoor Rooldrecht van de Algemene Handelsbank wist hij al lang van tevoren van dat plan af en hij wilde van die wetenschap gebruik maken ook. Maar Ubbink heeft hem het initiatief uit handen genomen, onder meer met de bedreiging, dat hij zijn wethouderschap wel op de kast kon zetten. Het wethouderschap, meneer Akkerman, waar heel toevallig Hooftman meer kans op had. De verbinding tussen Dammerman en Hooftman is duidelijker dan die tussen Ubbink en Hooftman. Vergeet niet, dat Hooftman als ac countant van de Handelsbank ook nog eens een keer de fraude van Dammerman zou ontdekken. Maar wat Ubbink betreft blijft het simpele feit bestaan, dat hij in Brazilië is geweest en dat hij als souvenir aan dat land tussen zijn wapen verzameling een bundeltje pijlen heeft hangen, waar van de punten met een dodelijk vergif zijn bestreken. Ook al weer heel toevallig is de moord op Hooftman met behulp van een tropisch vergif gepleegd. Om de zaak zo'n beetje compleet te maken: de geheimzinnige figuur, die Frens in het stadhuis heeft gezien vanzelfsprekend dezelfde, die Beukebos een klap op zijn hoofd heeft gegeven is bij de worsteling in de hal zijn paraplu kwijtgeraakt. Wordt vervolgd .12. pak. 15. lento. 17". animo.' I9.jjermet oude polyfonieën. eek, 20 Ran, 22. sar, 23. staar. 24. Ede.i 26. air, 27. Ans, 29. Genua 30. Ieren, 31.1 Lee, 33. An. 37. na, 38. Leeds, 39 preek. I Biervliet (Zeeuwsch-Vlaande- ren) is gisteren de zesjarige jongen R. Vertikaal 1 trllr 2 in 3 e k 5 os Prelaat door een achteruitrijdende 6. en. 7. Tabor. 9. ha.' 11.' enk. 12 por^ .vrachtauto overreden. Het kind was on taal. 13. kanarie. 14 dis 16. Eelde, 18.slaS dood- Marne, 21. aai. 24. egaal. 25. Ens, 27. ark, 28. snaak, 32. eg, 34. ne, 35. ed, 36. gr. 37. Ne. ..Langii-iii" Tweehonderd studenten van de universiteit Newcastle (Eng.) verzamelden zich in het centrum van de stad om daar 20 minuten te lachen. Na afloop vertelde de organisator dat deze bijeenkomst geen bepaald doel had, het was lachen om niets, maar de deelnemers voelden zich er be slist beter door. Volksmuziek 23.00 concert: I. Klein Radio koor; II. Radio kamerorkest. 23.55 - 24.00 Nieuws. cs. 20 05 Poli engagement. De spiegel. 22.55 Zaal-Club-Cabar i»R\\no3nioFP Pucclnl: „Tosc ledcrland I. NTS. zanger. 19.25 naai. STER: 20.: 1.15 De jacht op I JOJO *Eurov Frankrijk. 59. De vriendjes laten zich voorzichtig langs de regenpijp naar beneden glijden en staan even latei- op de grond. „Zie zo: dat is dat!" zegt Stikkeltje te vreden maar dan: „Wat I zien we er uit!" roept hij! „Iedereen kijkt naar ons; we moeten eerst schoon zien te worden, anders lukt het ons nooit!" zegt Bruunke. „Zou hier ergens een badhuis zijn?" vraagt Stikkeltje zich af. „Kijk hier eens: FIRMA BRANDSCHOON, Sto merij en Ververij staat hier op dit raam!*' wijst Stikkeltje. „Net wat we hebben moeten!" zegt Bruunke dankbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11