oelgemiddelde beslist Cup voor Quick Boys Alphia wint beker van ARC "Ze kunnen toch nog voetballen" Dit moeten we veranderen IIEITWÏ LEIDSE COURANT MAANDAG 26 JUNI 1967 Uit handen van dokter Van der Laan ontvangt Quick Boys-aan- voerder Cor Vooys de fraaie Docters-Cwp. De overige Kat- wijkse spelers kijken belang stellend toe. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG „Ja natuurlijk, dit moeten wij veranderen", rei Quick Boys-voorzitter Verdoes direct na afloop van de beslissings wedstrijd tegen de aanwezige bestuursleden van Noordwijk en gast heer Rijnsburgse Boys. „Volgend jaar moet als het nodig is i verlenging de beslissing brengen. Dat is immers veel eerlijker. Als alle verenigingen er mee accöord gaan. moeten wij in het regle ment wijzigen dat het doelgemiddelde niet meer doorslaggevend is Met de instemming, waarmee vooral van Noordwijkse zijde deze suggestie werd ontvangen, lijkt, een spoedige verandering in het reglement van de strijd om de Doctors-Cup op komst (Van een onzer verslaggevers) 1 ee«>jRIJNSBURG Het leek zaterdagmiddag of Quick Boys ie 2o-landskampioen was geworden. Tien uitgelaten blauwwit- we'pn liepen op het veld van Rijnsburgse Boys juichend 6 Richter aanvoerder Cor Vooys aan. die uit handen van dok- er Van der Laan de fraaie Doctors-trofee in ontvangst ad mogen nemen. Met de cup hoog boven zijn hoofd taakte hij met zijn moegestreden makkers een ereronde ver het veld, enthousiast toegejuicht door de vele Kat- djkse supporters. De Noordwijkse aanhang keek verbijsterd toe. Terwijl zij zich at had- ien opgemaakt om hun favorieten in de verwachte verlenging naar de overwinning te schreeuwen, bleek dit na het laatste fluitsignaal van de uistekende scheidsrechter Aarts niet meer nodig te zyn. Het doelgemid- renge eerde 1.52,2. ronde del de, en niet een verlenging DOELPUNTLOOS GELIJKSPEL N RIJNSBURG eventuele strafschoppen, besliste de te Het doelpuntengemiddelde van de oodbroeken dat er na zes gespeelde wedstrijden met 12 vóór en 8 tegen veelbelovend uitzag, is gewogen en te licht bevonden. Het bleek dutle- lij'k minder te zijn dan dat van hun Katwijkse tegenstanders. Deze scoor- issenjcteH weliswaar eveneens 12 doelpun ten, maar doelman Gerrie Vooys had ilechts vijfmaal de bai uit het np* loeven te vissen. Was de in groten getale opgekomen ioordwijkse aanhang ontevreden over de onbevredigende afloop van de be slissingswedstrijd. over de wedstrijd ':elf kon men onmogelijk teleurgesteld :yn. Twee geladen ploegen hadden met een volledige inzet en groot tech nisch kunnen de ruim 3000 toeschou wers een prachtige sportmiddag be zorgd. Begunstigd door ideaal voet- balweer en een voortreffelijke gras mat konden de 22 spelers zich vol ledig uitleven. Onder de goedkeurende blikken van de scheidende oefenmees- ter Bas Wallaart was het Quick Boys dat met een ijzersterke verdediging zijn wil aan Noordwijk oplegde. Toch was vóór de wedstrijd juist deze verdediging het grote vraag teken geweest. Want zonder de ge blesseerde Aandewiel zou het niet meevallen de gevreesde stormlopen van het schietgrage duo Cees Marijt- Jan van der Lippe te weerstaan Beste wedstrijd De naar het centrum verhuisde Je roen den Hollander maakte echter een uitstekende indruk en invaller links-achter Arie Verdoes speelde de wedstrijd van zijn leven, zodat de Noordwijkse aanvallers weinig ge legenheid kregen hun schutterskwaH- teiten te tonen. En mocht er toch nog een gevaar lijke situatie ontstaan, dan was het altijd weer doelman Gerrie Vooys, die zich onvervaard op de schoenen van de aanstormende Noordwijkers wierp. Nee, er was deze keer voor de rood witte aanval geen succes weggelegd. Aan de andere kant scheen de blauw witte aanval meer succes te zullen hebben. Harde schoten van Pluym- graaff en Cor van Duyvenbode leken vooral in het begin van de tweede helft Quick Boys aan een overwin ning te helpen. Maar doelman Jaap van der Niet liet merken, dat hij niet voor niets iedere week met een auto uit Bergen wordt gehaald. Hoog opspringend wist hij iedere bal uit zijn heiligdom te weren, daarbij gesteund door de hechte verdediging, die in Anton Ma- rijt en vooral aanvoerder Jaap Ver meulen zijn betrouwbare steunpilaren had. Al gauw werd het toen duidelijk dat het elftal dat het eerste doelpunt zou scoren, de winnaar zou zijn. Ondanks de vaak door het middenveld fraai opgezette aanvallen, bij Quick Boys door Leen de Best en bij de Noord wijkers veelal geleid door Jan Haas noot, wisten de aanvallers evenwel geen gaten in de hechte verdedigings linie^ te schieten, al was Quick Boys er met schoten van Andries van Leeuwen en Cor van Duyvenbode en met twee buitenspeldoelpunten van Koos Klinkenberg en Leo Pluym- graaff dicht bii. Enige smet Pas na afloop van de wedstrijd werd het voor de meeste toeschou-r wers, die al op een verlenging re kenden, duidelijk dat niet deze eer lijke weg gekozen was om de sterk ste ploeg aan te wijzen, maar dat het veelal onbevredigende systeem van het doelgemiddelde werd gevolgd, waardoor Quick-Boys-aanvoerder Cor Vooys de fraaie Cup in ont vangst mocht nemen. Dit misschien een volgend jaar te wijzigen artikel uit het reglement was echter de enige smet op het in alle opzichten geslaagde en voor herhaling vatbare Bollenstreek- toernooi; Quick Boys: Gerrie Vooys; Cor Vooys, Jeroen den Hollander, Arie Haasnoot Arie Verdoes, Leen de Best, Aat Remmelzwaai; CCor van Duyven bode, Leo Pluymgraaff, Andries van Leeuwen, Kees Klinkenberg. Noordwijk: Jaap van der Niet; Ge rard Duyndam, Anton Marijt, Jaap Vei-meulen, Jaap van Kesteren; Jan Haasnoot. Dick Heemskerk; Éerrie Crama, Cees Marijt, Jan van der Lippe. Rudy Bröring. Quicfc Boys-doelman Gerrie Vooys stak zaterdagmiddag in de beslis singswedstrijd tegen Noordwijk in goede vorm. Hier gaat hij de doorgebroken Cees Marijt een fraaie scoringskans ontnemen door voor diens .voeten te duiken VOORLOPIGE EINDSTAND (Van onze sportredactie) LEIDEN Het betere doel gemiddelde van Quick Boys heeft de doorslag gegeven in de sttryd om de Doctors-Cup. Noordwijk scoorde weliswaar eveneveel doelpunten als de Mauw-witte Katwijkers, maar doelman Jaap van der Niet moest drie keer meer „vissen"- De eindstand luidt- Quick Boys 7 4 2 1 10 12— 5 Noordwijk 7 4 2 1 10 128 Ter Leede 5 1 2 2 4 7—7 Rijnsb Bovs 5 0 0 5 0 3—14 De nog resterende wedstrijd tus sen Rijnsburgse Boys en Ter Leede wordt in verband met sluiting van het terrein pas aan het begin van nieuwe competitie gespeeld. Wereldrecord SAN LEANDRO (Califbrnié) De 17-jarige Mark Spitz uit Santa Clara heeft tijdens internationale zwemwed strijden in San Leandro het wereldre cord op de 400 m vrije slag verbeterd en gebracht op 4.10.0. Het oude record stond sinds 26 augus tus 1966 met 4.11.1 óp naam van de Oost duitser Frank Wiegand. Noordwijk-doelman Jaap van dei- Niet grijpt hoogopspringend de bal klem-vast voordat de Kat- wijker Andries van Leeuwen ge vaarlijk kan worden. Jaap van Kesteren (links) houdt een oogje in het zeil. Midden (onder Van der Niet) Cor van Duyvenbode. De wedstrijd van minuut tot minuut 2e min. OB-doelman Vooys moet bal van de voeten van Cees Marijt duiken 3e min. Cees Marijt schiet naa9t na voorzet van Jan van der Lippe. 10e min. Vliegend schot van Dick Heemskerk door Vooys nog net naast paal getikt 13e min. Noordwijk-doelman Van der Niet stopt bekwaam hard schot van Pluymgraaff in rech- ter-benedenhoek J8e min. Vrije trap van Pluym graaff gaat meters over de af rastering. 32e min. Doelpunt van- Koos Klin kenberg na lange rush van Cor van Duyvenbode wordt wegens buitenspel afgekeurd. 35e min. Slechts met veel moeite weet JaaD van Kesteren vlak voor doel Koos Klinkenberg van scoren af te houden. 36e min. Ver schot van Cees Marijit gaat net naast doel 37e min. Jan van der Lippe komt na halve misser van Arie Haasnoot vrij voor doel, maar Vooys duikt het slappe schot uit de hoek 38e min. Cees Marijt schiet bal uit een hoekschop hard tegen Jeroen den Hollander aan 43e min. Vrije schop van Cor van Duyvenbode stuit af op b»t Noordwijkse „muurtie" 50e min Pluymgraaff schiet hard in, maar ba-1 gaat net over do lat. 57e min. Pluymgraaff vrij voor doel. maar trant over de bal 65e min. Geweldige kogel van Van Duyvenbode net naast het doel. 66e min Doelmrnt van Leo Pluym graaff wordt wegens hands af gekeurd 77e min Doelman Van der Niet weet met zijn voet nog juist een van dichtbij afgevuurd schot van Cor van Duyvenbode tot. hoekschop te verwerken. 82e min. Een schitterende combi natie tussen Cor van Duyven bode en Leo Pluymgraaff wordt door Jaap van der Niet tijdig onderbroken. 83e min. Goed getimed uitlopen van Gerrie Vooys voorkomt een treffer van Cees Marijt. 85e min. Terugspeelbal van aan voerder Vermeulen van Noord wijk gaat net naast. Doelman Jaap van der Niet was reeds verslagen. 90e min. Scheidsrechter Aarts fluit voor laatste maal (00). Een kopduel tussen Jan RIJNSBURG Ondanks het „zegevie rende" gelijkspe', tegen Noordwijk goed voor de fraaie Doctors-Cup heeft Quick Boys-trainer Bas Wallaart zaterdagmiddag op het terrein van Rijnsburgse Boys het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Aarts aangehoord. Na een loop baan van ruim zeventien jaar met een onderbreking van drie jaar toen de toekomstige „Leenser" Daaf Westhoven de scepter op Nieuw-Zuid overnam en hij het Leidse LFC onder zijn hoede nam vertrekt de met de Katwijkse blauwwitten vergroeide ocfenmees- ter om zijn krachten aan VWS (Afdelings eersteklasser) en Fore- holte (zondag vierde klasse) te gaan wijden. „Ik heb altijd met veel pVzier bij Quick Boys gewerkt", vertelt de in het voetbalvak vergrijsde Bas Wallaart, „En we hebben in de loop der jaren vele successen geboekt. Het aantal kampioenschappen, dat we behaald hebben, weet ik niet meer precies. Driemaal zijn we landskampioen geweest, de laatste keer in 1962. Daarna is het niet meer gelukt. Zo'n vijftien jaar ge'eden ging het overigens wel wat gemakke lijker. Met mannen als Maarten Verdoes, Leen Schaap en Arie van der Oever hadden we eigenlijk elke wedstrijd al bij voorbaat gewonnen. Even onderbreekt de 54-jarige Letdc- naar zijn verhaal, als hij ziet dat een van de Noordwijkse spelers geblesseerd op de grond ligt. Hi j snelt het veld op en voorziet vVig enkele spelers van een frisse dronk en geeft wat kundige raadgevingen. „De tegenstanders zijn de laatste jaren ook veel sterker geworden", gaat hij even later verder. „Ze hebben betere velden gekregen, een betere accommodatie en trainen veelal twee a driemaal per week. Bij mij komen de jongens nog meestal eenmaal in de week. trai nen. Is het dan een wonder, dat de successen de laatste jaren zijn uit gebleven. „Daarbij komt dan ook nog,dat som- mige spelers de training nogal ge makkelijk opvatten en proberen zo veel mogelijk de kantjes er af te Dat is ook altijd een (veeg) teken aan de wand. Maar als ik nu deze wedstrijd tegen Noordwijk weer zie, dan merk ik dat ze toch nog goed kunnen voetballen. En ik weet *eker. dat Daaf Westhoven, de nieuwe trai ner, er mits hij alle medewerking krijgt en een volVdige inzet en goe de teamgeest weet te kweken een prachtig en sterk elftal van kan maken. OOK ALPHEN KAN JUBILERENDE ROODZWARTEN NIET VERSLAAN GOEDE EN SPORTIEVE DERBY SLUIT NEDERLAAGSERIE AF (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN Alphia heefit het ju- bileum-nederlaagtoernooi van ARC gewonnen. De 02 zege, die de (zon dag) derdeklassers m de openings wedstrijd van de serie boeklten, bleek voldoende om op de fraaie eerste prijs beslag te kunnen leggen. Evenals Quick Boys (36), Zwar te Schapen (12). Alphense Boys (3—2) en TOG (2—1). zag ook Al phen zaterdagmiddag geen kans de roodzwarten een grotere nederlaag toe te brengen.. Integendeel: de met enkele invallers spelende Alphen- ploeg moesit zelfs met een nederlaag genoegen nemen (21) De ongeveer tweeduizend toeschou wers hebben ARC en Alphen een aan trekkelijke strijd zien spelen. Voor een Alphense derby werd er bijzonder goed gevoetbald terwijl ook de sporti viteit hoogtij vierde. Kortom: eer -* die er zijn mocht. TEGEN DE LAT In de eerste helft kwamen beide doe len afwisselend in gevaar. Timmer trof voor ARC zelfs eenmaal de lat Wim van Kampen zou dat na de her vatting voor A'.phen doen maar de verdedigingen bleven toch de baas. Met de doelverdedigers Proost en de jeugdige Van Horzen aan het hoofd. Na de rust, waarin bij Alphen linksachter Tuinenburg het veld voor De Bruin had geruimd, ging de aan trekkelijke strijd lange tijd volledig gelijk op. Pas in de 31ste minuut wist Hagen met een kopbal na een voorzet linlksbuiten Nielen de score te ope- (01), maar het antwoord van de Racing liet niet lang op zich wachten: toen Proost bij een afgeslagen te ver van zijn doel uit wandelde zag Van Oostrom zijn kans schoon. Van zeker veertig meter afstand schoot hij de bal over de verblufte Alphen-doelman in het net: 11. Alphen raakte aangeslagen en daar van maakte de snelle rechtsbuiten Vel horst voor de roodzwarten dankbaai gébruik. Via het lichaam van een van de Alphen-verdedigers caramboleerde zijn schot onhoudbaar in het doel (21). Tot aan het eindsignaal van invaller scheidsrechter Schraag, die de touwtjes goed in handen had, hield ARC zijn voorsprong stevig vast. Alphen-doelman Joop Proost weet vallend een aanval van ARC te onderscheppen

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9