THE BLUE DIAMONDS „We gaan iets heel nieuws proberen" m éÈk VèV. ZATERDAG 24 JUNI 1967 Aan de muur op een achtergrond van steentjesbehang, hangen de her inneringen aan betere tijden, zes gouden platen en een van platina. In de vensterbank staat achteloos een „Edison". Er staat ook een bed in de kamer waaraan Ruud de Wolff (26) even vlug wat recht trekt. „M'n moeder heeft er even wat gerust", zegt hij verontschuldigend. Want al is het huis aan de Driebergse Welgele- genlaan vrij groot, het is er nu toch wel vol. Er wonen twee gezinnen en er wordt geoefend, men sen worden ontvangen en kennissen lopen in en uit.* Sinds enige tijd bestaat het duo The Blue Diamonds, na een half jaar uit elkaar te zijn geweest, weer uit de broers Ruud en Riem de Wolff. De twee jongens, die lange tijd Neêrlands bekendste zangduo vormden, treden weer geza menlijk op. Toch zijn het niet helemaal meer de jongens van ,^Ramo- na", hun topnummer waar van zij over de hele wereld vier miljoen platen verkoch ten en waarvan nog steeds de royalties binnenkomen, uit Nigeria, uit Tokio en uit Zuid- Amerika. Beiden zijn getrouwd. Ruud met de Mexicaanse fabrikanten dochter en filmster Leda Moreno, en Riem met het Deense corres pondentievriendinnetje Jane Borg Christensen. Langzaam In december 1966 zei' Ruud plotseling goedendag en ver dween naar vrouw (en dochter tje Dalila). Een half jaar later stond hij even plotseling weer op de stoep in Driebergen. Waarom? Ruud: „Ik had in eens genoeg van het vak. Dat krijgt iedere artiest wel eens. Ik hield ermee op en ging naar Mexico. Mijn schoonvader is di recteur van de Persil-fabrieken in Mexico-City. Ik heb daar mee geholpen aan de ontwikkeling van speciale machines. Mijn vrouw vond het geweldig. Zij hield niet zo van het artiesten- En waarom na een half jaar „In het begin beviel het me wel. Toen ik er wat langer zat, veranderde het. De mensen daar zijn wat moeilijk... Ze leven ge lukkig, maar alles gaat er zo langzaam. Bovendien ik dacht dat ik met de showbusiness kon stoppen. Dat ging niet Toen ben ik maar teruggegaan." Leda en Dalila komen zodra de baby de vereiste prikken heeft gehad. Voorlopig zal dit echtpaar ook in het ouderlijk huis gaan wonen. Gelukkig is het nieuwe huis voor Riem en zijn vrouw bijna gereed. van der Plaats. Toen hebben we wat gesproken wat er zou wor den gedaan. Chris was enthousi ast en wilde onmiddellijk, na de contracten te hebben afgewerkt zijn plaats weer afstaan." Wat staat er zoal te gebeuren? „Voorlopig zaaloptredens. Vijf maal per week, de andere avon den repeteren wij. Er staat een plaat op stapel met een heel nieuw nummer. Iets anders.-' Overgangstijd En radio en tv? Ruud: „Eigen lijk doet me dat weinig. Voorlo pig hebben we het niet nodig. Samen werken we eraan zo gepo lijst mogelijk op te treden. Het is moeilijk, want we zitten in een overgangstijd en niemand weet wat er staat te gebeuren. De teenagers zijn niet zo dom meer. Ze zijn kritisch." Hoe gaat het momenteel? „Heel fijn. We krijgen en thousiaste zalen. In Laren waren er zelfs veertienhonderd mensen. Waarom ben je niet zo gek op de radio? Ruud: „Je kunt niet zo spelen en zingen als je zelf wilt." Wat is de toekomst? „Vooral niet te hoog gespan nen. Als we iets maken, moeten we het goed doen. Tot nu toe zijn we tevreden. En dat is voor jezelf ook belangrijk. Je mag in dit vak ook weer niet te tevre den zijn. Per slot van rekening moeten we het van het publiek hebben. En daarvoor moet je vechten." The Blue Diamonds werken nu al tien jaar samen, eerst als amateurs in oktober 1959 wer den ze prof. Zo'n jaar geleden was het huis in Driebergen zeer internatio naal. Er werden allerlei talen door elkaar gesproken. Neder lands, Duits, Spaans. Deens. De vrouwen van Ruud en Riem spreken nu echter allebei vloei end Nederlands. De twee jon gens spreken ieder vloeiend Spaans en Deens erbij. Riem, altijd vrolijk altijd opti mistisch, zegt lachend: „Het over rompelde me wel toen Ruud vori ge maand ineens voor m'n neus stond. Eerlijk, ik had niet ge dacht dat hij zou terugkomen. Toen Ruud vorig jaar zei weg te gaan, dacht ik meteen: door draaien, ik zeg het vak niet vaar- Riem, die nu de leider is van de groep, zit vol plannen: „Het gaat geweldig. Er zijn al plan nen voor tournees door Finland. Spanje, Duitsland en Mexico." En over de keus van het reper toire: „Je moet de top-veertig he lemaal kennen. Wat er komt is moeilijk te zeggen. In de beatpe- riode was de „Ramona-sound" voor ons wel een nadeel. Maar we gaan nu, zoals Ruud al zei, iets heel nieuws proberen." De broers willen dat nieuwe Niet weg PUZZEL VAN DE WEEK Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. weefsel met streepjes. 11. palmboom, 12. jaar (Lat.), 13. onbep. voornaamw., 14. plaats in Duitsland, 17. myth, figuur, 18. brandkraan <afk.), 19. plaats in Spanje, 21. muzieknoot. 22. oude be naming voor liter, 23. nakroost. 25. groente. 26. meisjesnaam. 28. ont-o kenning, 30. hinderen. 31. plaats in Zeeland, 32. plechtige gelofte. 33 meisjesnaam, 35. kweekgras (ZN). 37. steen. 39. vlies. 41. deel van de mast, 43. volgens de regel, 46. deel van de bijbel (afk.), 47. vlakte maat, 49. ijverig, 50. maand van het jaar, 51. meisjesnaam, 53. bij woord, 54. karperachtige vis. Vertikaal: 1. zekere dans. 2. ruk, haal. 3. kippenloop, 4. voegwoord. 5. wig, 6. nobel. 7. gebod. 8. telwoord (Eng.), 9. zoon van Seth, 10. kleine hoeveelheid van een geneesmiddel. 14. rivier in Rusland. 15. kant. 16. nieuw (Gr.). 19. plaats in N.H. 20. groen in de wapenkunde. 22. kip met kuikens, 24. wezenlijk. 25. sociéteit (afk.). 26. meisjesnaam. 27. turks bevelhebber. 29. plaats in Gelderl., 34. juffrouw. 36. tent. 38 elektrisch geladen atoom, 39. term bij het schaakspel. 40. rund. 42. rivier in Italië, 44. water in Limb., 45. zoon van Jacob. 46. plaats in Gelderl., 48. eind. 50. klap. 52. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.). 53. muzieknoot. 7. ns. 8. rok. 9. on. 10. oor. 11. kram, 13. aap, 14. dam. 17. are. 20. mop. 22. att. 23. Polen. 25. Gap. 27. Ierland. 28. pat. 29. linea. 30. lente, 32. Trins. 34. manen. 35. Etten. 37. paars. 39. ont, 40. Pan 42. plein. 46. eik. 48. gen. 51. aar. 52. setter. 54. top. 56. nar. 57. roede. 59. lende, 60. Rika. 61. dog. 63. mee. 65. Tief. 67. dra. 68 pet. 69. Son. 72. o.l.. 73. me. 74. Ee. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.— en twee van 2,50. SSING VAN DE tIGE PUZZEL Horlsontaal: 1. slag. 4. ak3nt. 8. rook, 12. oer. 13. Arras. 14. donor. 15. eg. 16. galon. 17. aak. 18. Ra. 19. Sem. 21. pek. 22. arm, 24. rog, 26. suite. 28. pol. 31. pat, 33. set. 34. malie, 36. e.p., 38. pro. 40. pa tent, 41. nap, 43. inslaan, 44. net. 45. talent. 47. neg. 49. a.e., 50. ereis. 51. Ans, 53. net, 55. sik, 56. nader. 58. nol. 61. dar. 62. Tom. 64. pet. 66. id. 68. Dor. 69. steek. 70. Jarigen Hans Boender, Jan van Dam en Alic van Rijswijk van har te gefeliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en ne- Dag nichten en neven, Hoe maken jullie het alle maal? Nog één week en voor veel van jullie breekt de vakantie aan. Nog even de tanden op elkaar. Wat kreeg ik opgewekte brieven over het school reisje. Prachtig dat jullie er allemaal zo van hebt ge noten. Het waren verre rei zen hoor! En nu komt straks nog de echte vakantie. Jullie zijn maar boffers! Hebben we al logeer plannen gemaakt? Verschillen de nichten en neven schreven aan tante Jos dat ze heerlijk gaan kamperen met vader, moeder, zusjes en broertjes. Heerlijk! Anderen gaan een paar weken in een ander huis je wonen in het bos of aan het strand. Wat zullen jullie genieten. We kunnen dan in ieder geval weer konijntjes of eekhoorn tjes zien. Prijswinnaars Sary van Vliet, Maasland; Willy de Vos, Streefkerk en Wim de Vos, Streefkerk. Oplossingen raadsels De weg naar Kralingen, -ü- Muilperen. Meisjes en jon gens volgende week wordt het voor de meesten van jullie wel een gewichtige week Als tante Jos goed is ingelicht breekt volgende week de vakantie aanen krijgen we de rapporten. Oef, wat zijn we wel nieuwsgierig hoe het zal zijn. Nou tante Jos ook hoor! Jullie schrij ven maar gauw hoe het er uitziet. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag. De rochade ls ln de ogen van vele schaakspelers een uitstekend middel om zich tegen overvallen door de tegenstander te beschermen. Dit gaat zo ver dat vele schakers zich de rochade als eerste doel ln hun partij stellen: eerst lekker veilig staan en dan zien we wel verder. Zo lang men niet gerocheerd heeft beschouwt men het opspelen van een of meer pionnen van de rochadestelllng als een soort roekeloosheid, waarmee men de grondslag voor verlies legt. betekenf:8 Men enkele w.K bescherming. abcdefgh liever niet omschrijven. Het uit komen van de plaat is wat ver traagd omdat hun muzikale ma nager, Jaak Buiterman, tijdelijk niet kan werken. Kritisch, vooral op zichzelf, zijn de jongens wèl. Ruud zegt: „Het is zo moeilijk een goed ei gen liedje te krijgen. De meeste groepen maken ze zelf. maar het is allemaal zo eentonig." Stapels el-pees op de grond en het geluid van een nieuwe „coun try and western" in de andere kamer bewijzen dat ze wel op de hoogte zijn. Ruud gaat zelfs regelmatig naar een disco-bar in Driebergen om de meningen te peilen bij de jongeren over be paalde groepen. Ruud zegt tot slot: „Toch ben ik blij er even tussenuit geweest te zijn. Ik was me steeds meer gaan blind staren op de routine. Overigens, veertien dagen per jaar gaan we toch uit elkaar. In de vakantie, dan zien we elkaar beslist niet." *«AW *X iii ±1 i. KRIK ik XX i sx -■ is mm mm abcdefgh Wit speelde zo juist 13. 0-0-0 Wat nu? abcdefgh Wit heeft zo juist 10. 0-0? gespeeld. OPLOSSINGEN der volgen de oplossin der opgaven uit onze rubriek var 1unl jl„ u voorgezet onder de t ..Gemakkelijk?". (1) Tavernier Grodner: 1. h4f 2. Kg4 f5t 3. Txf5 (Maar' nu de zwarte toren bevrUd van zijn r En Riem: „Ik ga niet weg uit Nederland. We hebben het hier toch goed? In dit land hoef je je voor niets zorgen te maken. En het publiek is toch overal gelijk." i i liifiiu i. a PS® a b d e f g h juist 12. 0-0? Wa (2) Najdorf N.N.: 1. Dh5 LxdS (Aanval op en verdediging van f7) 2. Txd5 Dxd5 (En nog eens) 3. Dxf7tl- (3) Tchigorin Znosko-Borotvs- voorbeeld: 1. Te7t Kd6 2. Lg3t Kxe7 3. Lxb8 Lc6 (Gaat wit nu tóch zijn kostbare vrijpion verliezen?) 4. Ld6tl (4) Eindspelpositie van Berger. Wit heeft de keus uit twee mogelijkhe den. De verkeerde ls: 1. Txb6? Dxb6 krijgt de witte vrijpion. De juiste manier* is: 1. Dxf6t Dxf6 2. Txbdt Ke7 3. Txf6 Kxf6 4. b6 en wint. Wimpie, de opschepper Jullie vergeten toch niet te schrijven in de vakantie? Zoals je weet ontvangt tante Jos graag lange en gezellige brieven ook als je vakantie hebt. Daag meisjes en jongens, tot de volgende keer. TANTE JOS Waf heeft die meneer een goeie zin. Kijk hem Hij heeft in de stad mooie vogels gekocht. Nu draagt hij ze in een kooi aan een stok over Maar hij heeft beslist het deurtje niet goed dicht gedaan. Op een gege ven ogenblik zit ten de vogeltjes niet meer in de kooi maar hebben heerlijk de vrij heid gekozen. Ze zitten fijn in de Straks komt hij zonder vogeltjes thuis en wat dan? Gaan jullie ken hoeveel vo geltjes er in de boom zijn. De oplossing gezonden vóór moet worden in- dinsdag 27 juni. Ina Herwig stuurde het vol gende versje in. Het paardebloempje Het paardebloempje stond er, Alleen in de grote wei. Het zucht: „ik ben vast héél lelijk. Want niemand houdt van mij, De kinderen plukken wèl bloemen doch ik blijf altijd slaan. En langs haar gele blaadjes, Daar rolde een grote traan. Daar kwam een by aan vliegen, Het gonsde zoem, zoem, zoem. En ging toen eventjes rusten, Al op de paardebloem. Jij krijgt toch ook mooie kaarsjes? Daarmee zijn alle kinderen blij. De kindertjes blazen de kaarsjes. Met bolle wangetjes uit. Daar gingen de donzen pluimpjes De lucht in zonder geluid. Het paardebloempje sprak toen tot het bijtje. Mijn dank voor je vriendelijk woord. En liet toen haar zonnetje schijnen, Alleen en ongestoord. Dit versje stuurde Kunie v. d. Wetering in. Bakker zijn Bakker zijn, Vroeg wakker zijn, Om gebak te maken. Taarten, tulband, suikergoed Krakelingen rond en zoet, Die zo heerlijk smaken. En met paard en wagen, Langs de huizen het gebak, In een trommel, doos of zak Brengen alle dagen. OPLOSSING JONGENSNAAM De jongen heet Jacob. In een grote stad woonde eens een jon getje, Wimpie Laar man. Wimpie was een hele grote op schepper. Altijd zei hij bijvoorbeeld: Die broek van jou is he lemaal raar en vies. Kijk eens naar mij, ik heb pas een mooie! Helemaal uit Amerika, uit New York! En dan zei den de kinderen al tijd maar weer te rug: „Thuis heb ik er wel honderd van die broeken, uit In donesië en tien uit Japan!" Zo kwam het dat al de kinde ren hem op den duur een vervelend jongetje vonden. Nu was er één ding wat Wimpie bij zichzelf toch wel het meest bewonder de en daar schepte hij ook vaak over op. Dat was zijn nek! Hoe zijn nek was? Gewoon, misschien een centimeter gro ter dan van jullie, maar het zou toch niet veel schelen. Hij vond zijn nek zo mooi. Nou ja, hij was dan misschien wel echt wat langer hoor, maar niet veel. Op een dag Liep hij zomaar wat op straat en kwam Ka- rel tegen, een buur jongetje. Wimpie zei, „Zeg joh, kijk toch eens naar mijn nek inplaats van naar de straatste nen. Mijn nek is zo lang!" Nu was Karei net van plan om naar Wimpie toe te gaan, want zijn vader zou eens een gezellig dagje met de buur jongens uitgaan. Naar de dierentuin. En zijn vader vond toch dat hij Wimpie ook moest vragen. Karei had er eigen lijk niets geen zin in, maar opeens wist hij wat. Spottend zei hij: „Ja. is je nek zo mooi? Wel het mooi ste van de hele we reld?" „Ja". „Nou, ik weet iemand die een veel langere nek dan jij heeft hoor. „Hu, dat bestaat niet, wie dan?" „Dat zal je nog wel zien. O ja, mijn vader vraagt of je mee eer dagje uit gaat". ,,'k Zal 't wel vra gen, of i' mee mag" „Ja". Wimpie ging naar huis, en ja hoor het mocht. Gauw holde hij naar Karei. ,,'t Mag!" „Ja? dan vertrekken we" Kareis vader. Het werd een erge fijne dag. Op 't slot gingen ze naar de dieren tuin. Bij de giraffes keken ze met bij zondere interesse, Toen zei Karei: „Kijk eens, hebben die nou langere nekken dan jij, ja of r „Mmmm Wimpie. Maar sinds dien heeft hij nooit meer opgeschept over zijn nek, en hij werd een echte flin- I ke jongen. Puzzeloplossing Vanzelfsprekend 1. zebra, 2. anker, 3. laars, 4. taart, 5. brood, 6. orgel, 7. molen, 8. markt. 9. eikel. 10. leeuw. De plaats is Zaltbommel. PIET: Grijs haar, meester. raHK- Hoe vinden jullie deze mooie sportwagen van Cees Vellekoop?

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 16