Weekagenda Zuster Gerritsen gehuldigd KLEINE MASKERADE VAN FER HAKKAART it W. Neijmeijer naar Laren Vanavond ook in Leiden stembussen voor Mulo-examens te Leiden Uitverkocht Mr. dr. J. G. Geelkerken beste jonge pleiter Vakantiegasten pakten fikse duinbrand aan Succes in Weesp voor Jong- K. en G. Stembussen in Leiderdorp Katwijkse kleuter bij oversteken gedood (3) nieuwe leidse courant MAANDAG 12 JUNI 1967 Maandag (12 juni) HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Een appel voor de dorst". Dinsdag (13 juni) Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met ,In wankel evenwicht.' Woensdag (14 juni) Zuiderkerk, 8.15 uur; concert Brabants Barok-Ensemble. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 spreekuur sociale raadsvrouw. Wijkgebouw „De Goede Herder", Oude Vest 13. 20.30-21.30 uur: gesprekskring j)e Schakel", inschrijving nieuwe leden. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met ,In wankel evenwicht'. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur ,Dik Trom en zijn aap". Donderdag (15 juni) AM. Leiden Ned. Chr. Reis Vereniging: dagtocht naar de Holterberg. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht. 7.30 u.: contactavond (ad. Leiden Philatelica. Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 8 uur: kring De Schakel, ds. Van Gosliga te Rijnsburg over „De kerkgang i deze tijd". SCHEVENINGEN Circus-theater: .15 uur; Residentie-Orkest, Ned. Kamer oor en solisten van Nat. Ballet. SCHEVENINGEN strand. 10.30 uur- Vrijdag (16 juni) Van der Werfpark, 7.30 uur: vertrek Cille protestmars Vietnam-comité Lei- Bij kunstzaal Heuff in Wassenaar (Van een onzer redacteuren) WASSENAAR Vanaf tot en met 28 juni zijn bij kunstzaal Heuff aan de Hoflaan schilderijen, etsen en tekeningen te zien en te koop van de 26-jarige Leidse schil der Fer Hakkaart. De 24 nummers tellende expositie is zaterdagmiddag geopend door de directeur van De Lakenhal, drs. M. L. Wurfbain. De heer Wurfbain is. evenals zijn voorganger, prof. Van Wessem. een bewonderaar van het werk van Hak kaart en hij gaf daarvan in zijn ope ningsspeech onomwonden blijk. Hij zag een duidelijke parallel tussen het interieur van het atelier van Hak kaart, diens persoon en het werk, wat hem, zoals hij zei, de authentici- van dit kunstenaarschap bewijst. Behalve door het gezeefde, bijna ge heimzinnige licht in dat atelier (aan de Nieuwe Rijn), was hij vooral getroffen door de maskers die er aan de muren hangen. Dat Hakkaart een voorliefde voor maskers heeft, blijkt ook duidelijk uit zijn werk. De mensen die hij schildert, en dat geldt zelfs voor de zelfportret ten, dragen een masker. Ze zijn her kenbaar. maar niet fotografisch of waarheidsgetrouw afgebeeld. En deze maskerade is geen maniertje, geen HAAG Kloosterkerk, 1 uur orgelbespeling Bernard Renooy. DEN HAAG Zuiderpark, 8 uur: Die Haghe Operettespelers met lm Weissen Zaterdag (17 juni) Marekerk, 8.30 uur: Holland Festival. Masica Leidensis, Leidse composities van 15de tot en met 18de eeuw, Ned. Madri- gaalkoor. instrumentaal ensemble Pictcr Hellendaai, medewerking van sopraan, alt, davecimbel en orgel, o.l.v. Herman Strstegier HAAG Diligentia, 8.15 uur: gi- taarfestiva) SCHEVENINGEN Circus-theater. 15 uur: Ned. Danstheater. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. [Hooigracht 48. tel. 21060. De nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenbroek te LEIDERDORP !*ordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensheid. DeOEGSTGEESTSE Apotheek en Apo- VOORSCHOTEN zijn de gehele geopend. 9.15 uur): Loon i 9.15 uur): Duel in 9.15 uur): Een engel i 9.15 uur): Irma la 111 jaar). üdo (2.30, 7 en verraad (18 jaar). Lvxor (2.30, 7 er ^den (18 jaar) He* (2.30. 7.15 ei Dablo (18 jaar). Studio (2.30. 7 en an niks (14 jaar) Trianon (2.30. 7 i to"* (18 jaar) Badinrichtingen Ge gemeentelijke oadirirtchlingen zun "P de volgende lijder geopend Undesiraai lb maandag gesiotei Inslag y—li 15 u en 1330-17 15 u. *«nsdag gesloten, donderoag 13.30- •15 u. vrijdag 11.15 u. eD 1330—18.4? O terdag 8—11,15 u. en '3 30—16 3D Van der Weristraai 39: maandag en budag gesloten woenedag 3—11.15 en J'dO-17.15 u.. donderdag 8 30—11 15 *r im'815 u~ vrlldag 8 30—11.15 u a. '30-18.45 u~ zaterdag 7.30—11.15 er 1330—16.30 u Mnlenmuseuin Molen De Valk geopend dinsdag to» met zaterdag van 10 tol 5 uur zon van tot 5 uur. Maandags geslo- Tentoons tellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten- ustelling Bali, beeld en droombeeld kt 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling „Schatten e Leidse bibliotheek" (handschriften «illustreerde werken, kaarten en atlas- lihwl. bezit van de hniversiteits- ■Miotheek). van 2 tot en met 25 Jum uurVan 10 t0t 5 U" zondags vaD 1 101 .^^^NAAR Kunstzaal Heulf, ouaan 7: tentoonstelling van schilde rt tekeningen en etsen door Fer Uttaart (Leiden), van 12 tot en met 28 lin-vl 8 j$ Vai' 10 tot 5 u- ook °P Br- 8 tói WOUBRUGGE - De komend, week •th™?. "ls-ajn-huis-colleete worden ««ouder, ten bale van AVO. een in- dle minder-validen van aliv e^-zind-en verzorgt. Spielerei, maar een wezenlijke manier van uitdrukken voor een schilder die zichzelf ook gewoon als mens niet ge makkelijk blootgeeft. De heer Wurfbain belichtte ook nog andere aspecten van het werk van Hakkaart, waarin hij boven alles een romantische vlucht uit de werkelijk heid zag. Dat laatste blijkt bijvoorbeeld ook hieruit dat Hakkaart zijn mensen en het zijn altijd mensen die hij schildert of tekent nooit betrapt als zij werken, maar als ze feestvieren, drinken hengelen, snurken of luieren. Wie het werk van de buiten Leiden veelvuldig exposerende Hakkaart kent, zal op deze expositie weinig nieuws ontdekken, eenvoudig omdat veel van al eerder te zien is geweest. Voor wie het niet of nauwelijks kent, is deze kleine tentoonstelling een mooie gelegenheid de schade in te halen, /ooral omdat de etsen, nog steeds de sterke kant van Fer Hakkaart, goed vertegenwoordigd zijn. Leidenaars met gevoel voor couleur locale kunnen dan bovendien hun hart ophalen aan een ets als „Afbraak Le vendaal Leiden" of aan het olieverf- FER HAKKAART LEIDEN Geslaagd voor het mulo. diploma B: F J Warnar, Leiden; P de Jong, Bodegraven; A Schlagwein, Lei. den; H P v der Blom, Leiden; R E Gerrits, Leiden; R A Knaap, Leiden; P Heijboer, Oegstgeest; D J Eldering, Oegstgeest; R F L v Kampenhout, Oegstgeest; CAP Bolhuis, Oegstgeest; G van Duinen, Oegstgeest; J van Dui- venboden. Oegstgeest; H v d Kooi, Leiderdorp; B B Kaufman, Katwijk; J v Eek, Alphen a d Rijn; G J Moos- beek, Bodegraven; P de Jong. Bode graven. Geslaagd voor Mulo A: de heer A H Wirtz te Leiden; W. Brinckman, Oegstgeest; J R v Tongeren, Leiden; d Waals, Leiden; A M F Spek. Leiden; A Dijkman, Voorschoten; D R Vroom, Leiden; A P Sieval, Leiden; R Breedveld, Leiden; J Cohen. Leiden: C Verwaal. Bodegraven; J C P Sprui- tenburg. Benthuizen: P L de Bock. Leimuiden; L J Boeren. Voorschoten: J J H Boon Voorschoten: H D Oos tergo. Voorschoten. Ingezonden Uw redacteur mag menen scherp zinnig te zijn. maar het stukje Uit verkocht Weerhaakjes) over dr. ir. A. N- van Deventer, getuigt daarvan allerminst. De rectrix, mej. dr. A. M M. Smit. heeft bij de overhandiging van het geschenk gezegd, dat zij liever een camera had gekocht, maar dat de keus zo variabel en voor een desku dige als dr. ir. Van Deventer van z veel factoren afhankelijk is. dat zij het niet wilde riskeren de minder juiste aan te schaffen. Betere oriëntatie het vervolg is dus wel zeer aan t« be velen. Lenie van der Hoek, Hoge Rijndijk 165. Zoeterwoude-Rijndijk Leerlinge van het Sted. Gymnasium. LEIDERDORP De heer W. Neij meijer, chef van de afdeling algemene en interne zaken ter gemeentesecreta rie en waarnemend gemeentesecretaris in de rang van hoofdcommies A, is met ingang van 16 augustus in gelijke func tie, maar in de rang van referendaris, benoemd ter gemeentesecretarie van Laren, Noordholland. De heer Ney- Nachtwandeltocht Willen is Kunnen LEIDEN De Leidse Wandelsport vereniging Willen is Kunnen houdt van vrijdag 23 op zaterdag 24 juni voor de vijfde maal een nachtwandeltocht over een afstand van 60 kilometer. Het parcours voert ditmaal door het Rijnlandse polderland. De start is vrijdagavond tussen 22.30 en 23.00 uur uit de verenigingszaal aan de Maria Gijzensteeg (naast de Overdekte Haarlemmerstraat). De deelneming staat open voor lief hebbers van 17 jaar en ouder. Het in schrijfgeld is f4,50 per persoon. Inschrijf adressen: Maresingel 47. Oo9tenstraat 11a, Leiden; Eikenlaan 53. Aliphen aan den Rijn; en Hackfort- straat 140. Den Haag. Inschrijvingen aan de start nog mo gelijk tot uiterlijk 23 uur. Gereedschappen gestolen LEIDEN In de nacht van zondag ip maandag is ingebroken in het brug- wachtershuisje aan de grote Haven- brug. Er werd een ruit vernield. Ken nelijk is ernaar geld gezocht, rr it was er niet. Het afgelopen weekeinde is inge broken op een bouwwerk aan de Bernhardkade-Hoek Bernhardstraat. Timmermanskisten werden opengebro ken Er wordt voor een bedrag van f 250 aan gereedschapDen vermist Verder werd een elektrische handcir kelzaag ter waarde van f 550 meege nomen. LEIDEN Leiden doet vanavond nee aan de landelijke „stembusactie" voor Israël. Tussen 8 en 10 uur kan men zijn gift in e enstembus depone ren. De stembussen staan in alle kr- ken en in het stadhuis. De klokken zullen de actie inluiden. Afscheid ds. v. d. Berg op zondag 30 juli LEIDEIN Op zondag 30 juli hoopt ds. J. M. D. van den Berg afscheid te nemen van de Hervormde Gemeente alhier. De zondag daarop, 6 augustus, zal hij intrede doen in IJmuiden. Schoolfeest in Leiderdorp LEIDERDORP Als Chinezen, to maten, populaire televisiefiguren, ro- meinse schonen, komkommers en nog in vele andere creaties trokken de leerlingen van de Hervormde school Kastanjelaan door Leiderdorp, voor afgegaan door de geluidswagen van De Lange. Nadat de jeugd zich gepre senteerd had aan de ouden die de parade genoeglijk afnamen, begaf men zióh naar het RCL-terrein, waar het schoolfeest werd geopend door de heer Van der Hoek namens het be stuur van de vereniging. Er was een gevarieerd programma van soort en spel. Na afloop ontving eike leerling een boek en herinneringsvaantje. Ook voor de heer Van As en zijn assisten ten een zeer geslaagde dag. Geslaagde beurs van ruilclub Koningskerk LEIDEN De ruilclub „Konings kerk" hield zaterdag in het Antonius- clifbhuis een ruildag. Ruim 400 ver zamelaar sisters) waren aanwezig om postzegels, sigarenbandjes, lucifermer- ken, oude munten enz. te ruilen. Zelfs verzamelaars uit Den Haag en Haar lem waren naar Leiden gekomen om nieuwe contacten te leggen. De club schreef zaterdag 25 leden in. In de zomermaanden zullen er geen clubactiviteiten zijn. De eerste ruil- avond in het nieuwe seizoen is op vrijdag 15 september. LEIDEN Zoals wij zaterdag op pagina twee in het kort al berichtten, heeft de Leidse advocaat mr, dr. J. G. Geelkerken de plejtwedstrijden ge wonnen die jaarlijks door de Jonge Balie bij de Hoge Raad der Neder landen worden georganiseerd. De heer Geelkerken is in 1938 in Am- Mr. dr. I. G. GEELKERKEN NOORDWIJK Dankzij krachtig ingrijpen van personeel van het Staats bosbeheer en vijftig kampeerders kon zaterdagmiddag een prachtig stuk na tuurschoon worden gered in de omge ving van de kampeerplaats Pietcr Florisdel in de staatsbossen. noordenwind ernstig liet aanzien. Dankzij de actie van de toegesnelde helpers bleef de schade beperkt tot 150 vierkante meter duinbegroeiing. De brandweer kon zich tot controle werkzaamheden beperken. De oorzaak van de brand is nog onbekend. In deze droge periode dient in de duinen de uiterste voorzichtig heid met vuur te worden betracht sterdam geboren cn is sinds 1965 ad vocaat in Leiden. Hij is een zoon van mr. dr. N. G. Geelkerken en het ge meenteraadslid mevrouw mr. I. Geel- kerken-Brusse. Hij studeerde rechten aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, waar hij in 1961 het doctoraal examen aflegde en in 1966 promoveerde. De jaarlijkse wisselprijs is vrijdag middag in het gebouw van de Hoge Raad in Den Haag uitgereikt tijdens plechtige sluiting van het rechter lijk jaar. Een groot aantal vertegen woordigers van balies in Frankrijk, Engeland. België en Luxemburg en verder leden van de zittende en staan de magistratuur waren daarbij aanwe zig. Mr. B. Schultz. mr. E. M. Enschede en de prijswinnaar van vorig jaar, mr. H. J. Brandsma, kregen een eervolle vermelding. Katwijk zamelt geld in voor Israël KATWIJK Zoals we zaterdag al meldden, wordt vanavond tussen half zeven en half negen een geldinzeme- ling gehouden voor Israël, georgani seerd door de gezamenlijke Kerken en het gemeentebestuur. Na het luid envan de kerkklokken om half zeven kan het geld worden gebracht naar de kerken en gebouwen waar eerder geld voor de actie „Eten voor India" kon worden ingeleverd. Het geld zal worden afgedragen aan de collectieve Israël-actie in Amster dam. Auto's botsteu KATWIJK Gistermiddag om kwart voor drie zijn op de Hoornes- laan twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Ze werden beide ernstig beschadigd. De één was af komstig uit Den Haag, de ander uit Amsterdam. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 6.32 en 18.58 uur; laag water 2.18 en 14.40 uur. LEIDEN „Ik weet niet meer waar is slapen moet", zei zaterdagavond een glunderende mej. Gerritsen, „m'n huis is te klein geworden, zóveel bloemen heb ik gekregen". Op haar gouden jubileumdag waren velen naar de Maresingel gekomen om haar de hand te schudden, onder wie menige ex-kraamvrouw. Een vijftigtal ex-kraamvrouwen had een huldigings bijeenkomst georganiseerd in restau rant Van der Heyden zonder dat zus ter Gerritsen er iets van af wist. En zo werd zij zaterdagavond afge haald om naar de zaal gebracht te worden, waar de dames van het comité op haar wachtten. Mevrouw Van der Mey droeg een gedicht voor waarin zuster Gerritsen naar voren kwam als een plichtsge trouwe en voor iedereen altijd klaar staande vrouw. Hierna overhandigden twee oud-patiëntjes een centrifuge en een couvert met inhoud. Mej. Gerrit sen was ontroerd bij zoveel hulde. Zij schudde alle aanwezigen de hand en dankte voor de prachtige geschen ken. Gisteren heeft de burgemeester haar bezocht ter gelegenheid van haar tach tigste verjaardag. (Foto Van der Horst). Brand in vuilnisbelt KATWIJK Gisteren is herhaalde malen brand uitgebroken in de vuil nisbelt langs de provinciale weg, zo wel gistermiddag als gisteravond laat moest de brandweer uitrukken. LEIDEN Op een concours van de Alg. Ned. Unie van Muziekverenigin gen, zaterdag te Weesp gehouden, heeft Jong-K. en G. in de eerste afde ling een eerste prijs behaald met 196 punten. Er namen vijftien korpsen aan deel. Een tweede prijs ging naar muziekverenigingen uit Koudum, 's Gravenland en Hilversum. Bij het défilé verwierf Jong-K. en G. een derde prijs. In de lekenjury zaten on der anderen de burgemeester van Weesp en enkele wethouders. Tam- bour-maitre L. Nagtegaal, die ondanks de handicap van gebroken arm trouw op zijn post ws, zag kans op de twee de plaats te komen. Hij kreeg de peenprys aangeboden. Israëlische film voor Israël LEIDEN Vrijdagavond om half twaalf wordt in het Lido-theater een nacfhtvoorstelling van de bekroonde Israëlische film „Beslist niet op zater dag". Toegangskaarten a f 5 zijn uit sluitend verkrijgbaar aan de kassa, de opbrengst komt ten goede aan Israël. LEIDERDORP Vanavond van 8 tot 10 uur zal op verscheidene plaat- in de gemeente een stembus staan, irin men giften kan doen voor de actie „Vrede voor Israël". Oude en nieuwe peen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De waspeenaanvocr bedroeg in de af gelopen week in totaal 215.000 kg, 400 ton minder dan in de vorige week. Een beetje vreemd mag het misschien zijn, dat nu zowel peen van het seizoen 1966—1967 wordt aangeboden, als peen van de nieuwe oogst. Ondanks dat was de oude peen goed verkoopbaar. In vergelijking met de vorige week zyn de prijsnoteringen aanmerkelijk beter. Dat de nieuwe waspeen nog maar in geringe hoeveelheden wordt aan gevoerd, vindt zijn oorzaak in het feit. dat de bospeen goed van kwa liteit is. Voor exDort gingen maar geringe hoeveelheden weg de binnenlandse handel deed het wel goed. De orüs- noteringen waren: AI f8.90 tot f 13.20 oer kist van 20 kg. ATI f3.20 tot f 11.70. BT f 10 tot f 16 50. B TT f4 tot f6.40. Cl f2.20 tot f9.40. C II f3 60 tot f7.80. Dankzij de kleine aanvoer, in Kat wijk dan. waren de prijzen van toma ten. die in iets grotere hoeveelheden werden aangevoerd, wel goed. van f4.20 tot f6.40 per 6 kg; keuken groenten waren vrij duur: peterselie f17 tot f40, kruilpeterselie f22 tot f32. selderie f5 tot f26, bonenkruid deed f 26; uien waren goed gevraagd en daardoor aan de stijve kant. f30 f70; slauitjes f36 tot f72 per 100 kg en voor f 14 tot f26 per 100 bos. Sla f7 tot f 15; rabarber f23 tot f32 per 100 bos, bospeen f30 tot f128 per 100 bos; bloemkool f 38 tot f 108 per 100 stuks, radijs f8 tot f29, andijvie f 15 tot f 35. spinazie f 45 tot f 103. spitskool f22 tot f102; boskroten f27 tot f41, postelein f65, aardbeien f 0,63 tot f 0,74 per doosje van 200 gram, komkömmers f20, prei f30; de eerste snijbonen f2.40 tot f3.50 per kg en de herebonen f3,10 tot f3,50 per kg. KATWIJK Het afgelopen week einde zijn in Katwijk opnieuw ver keersongelukken met kinderen ge beurd. Twee van hen werden ge wond. de derde kwam om het leven. Het dodelijk ongeluk gebeurde gis termiddag tegen hadf vijf. Twee kin door een uit Krimpen aan. den IJssel afkomstige auto. De driejarige Albert Zwanenburg, Voorstraaf 93. liep een schedelbasisfractuur, een beenbreuk Academisch ziekenhuis te Leiden. Het kind met wie hij samen over stak ,was de driejarige Sonja Schal- kers, Voorstraat 103. Zij liep een bo venbeenbreuk op en schaafwonden over het gehele lichaam. Na in het Academisch zienkenhuis te zijn be handeld. kon het meisje huiswaarts keren. Het tweede ongeluk had zaterdag middag plaats om kwart voor vier im de Rijnstraat. De bijna driejarige Cor van Wijk, Noordiwijkerweg 3, werd bij het oversteken geschept door een personenauto uit Leiden. De kleuter brak een sleutelbeen en een arm en liep inwendige kneuzingen op. Na be handeling in het Leidse Academisch ziekenhuis mocht ook deze kleuter huiswaarts keren. Voor Jong-K. en G. is dit een suc cesrijke dag geweest, vooral als men bedenkt dat de gemiddelde leeftijd van de andere deelnemende verenigin gen veel hoger lag. Pipo-affaire voor de rechter LEIDEN Impressario Charles Aerts te Amsterdam heeft een aan klacht ingediend tegen de heer J. van Egmond, die als lid vam de actie 67 Sporthal Leiden, de heer Aerts in zijn eer en goede naam zou hebben aange tast. Het gaat nog steeds op de Pipo- affaire. De heer Aerts is hoogst ver bolgen, dat de heer Van Egmond hem van contractbreuk heeft beschuldigt. Volgens de heer Aerts is aanvankelijk afgesproken dat de felevi6ie-Pipo naar Leiden zou komen, maar later zou de heer Van Egmond er mee akkoord zijn gegaan, dat een andere clown kwam. Indon. ambassadeur te Leiden LEIDEN Vanmorgen hebben prinB Djatikoesoemoe, Indonesisch ambassa deur te Parijs en zijn echtgenote strikt informeel een bezoek gebracht aan eiden. Na een korte kennismaking met de burgemeester in het stadthuis be zocht het prinselijk paar in gezelschap van directeur prof. dr. A. A. Kamp man het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten, de Universiteitsbiblio theek (Oosterse handschriften) en het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land en Volkenkunde. <S«!& Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,- en 40.-. Of het allerbeste van 200,- en 400,- Eterna, Certina. Prisma, Junighans Ewe, Anker, Roamer, Citizen. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Noordwijk: voor Israël f 7500 NOORDWIJK Het afgelopen weekeinde is ongeveer f 7500 bijeen gebracht voor Israël. Op tal van pun ten in de gemeente waren stembussen neergezet en ook was er een rijdende geldkist, die achter een geluidswagen aan door het dorp trok. Wie in verband met de belasting faciliteiten zijn bijdrage liever gireert, kan dit doen op postrekening 45.303 van de Noordwijkse gemeente-ontvan ger onder vermelding „Hulp aan Israël". Aan de vooravond van de actie werd een interkerkelijke bijeenkomst ge houden in de Grote Kerk te Noord- wijk-Binnen met als sprekers burge meester Bonnike, ds. Van Dok, deken Van den Bosch en ds. Van Bottenborg. De opkomst was niet groot, mogelijk als gevolg van de geringe bekendheid die aan deze bijeenkomst was gegeven. Kringadspirantendag in Sassenheini SASSENHEIM Zat.rdaf aal da gymnastiekvereniging DOS zeven gymnastiekverenigingen uit de Rijn streek ontvangen. Op deze dag zullen circa 600 kinderen, in de leeftijd van 10 tot 14 jaar, meewerken aan wed strijden die jaarlijks door de kring Rijnstreek van het KNCGV worden georganiseerd onder de naam kring- adspirantendag. Na de wedstrijden, waaraan vereni gingen deelnemen uit Gouda, Bode graven, Alphen, Leiden, Valkenburg en Rijnsburg, zal er een demonstratie worden gegeven door de beste gym nasten van elke vereniging op ver schillende onderdelen. Al deze activiteiten vinden plaats voor het muziekpodium aan de Park laan. Na de rustpauze volgt er een grote mars door de gemeente, waar aan bands van de vrsohillende vereni gingen deelnemen. SASSENHEIM De huis-aan-huis collecte ten bate van Israël, die VTy- dagavond werd gehouden, heeft "31,27 opgebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3