TV 40.- ADIO Jef veroverde Nederland al als kleine „Witte" Zomercarrousel draait weer Aangeboren talent ussische les bij Teleac kris kras; 8 dagen door nederland voor In «Ie greep van de kreeft door B. JJCleymens MJjJS en ZATERDAG 10 JTJM 1967 Ome Lou )me Lou" van Burg, zoals hij g wil worden genoemd in Neder- komt in januari terug als leider het spelletjesprogramma van de 10, voorlopig in acht afleveringen, kwam hij,'het verse contract in de gisteravond in W.illem's Vuist was in dit programma in gezel van de ..Gouden" Leidse kraam- orgster die 14óó baby's heeft ge- rd en die Willem telkens abusie- jk niet „vroedvrouw" betitelde, Jan Jansen, de veel belovende me wielrenner, Pieter Bos, die Sleeswijk-revue gaat en de pas van Dommelen, die door de van het dorp in het ootje was men met een nachtegaal op de imofoonplaat en dit ten aanhoren zoveel miljoen kijkers mocht ver en. De pastoor lachte, maar had nslotte vertoonde Willem een tik- geroerd familiefoto's waarop hem als kleine en grote jongen zien maar het kinderlijk ple- heeft hij in deze groei nooit afge- Gelukkig, zeggen zijn fans. Avro liet ons eerst een vraagge- met minister Luns horen, derlands streng partij kiezen voor il komt voort uit een sterk rechts- el én uit de herinnering aan de inwelijke moord op zoveel land- •n in de tweede wereldoorlog, de minister. Hilterman hield een lange toe- ende rede over Nasser en zijn \den. Brandpunt gaf op Ned. 2 beeldreportage over Nasser en zo •n we, mèt het latere bericht dat och nog (even?) aanblijft en een :te satellietverslag uit de Veilig- sraad, opnieuw keurig bij in de ntgeving. ~~Vlaardings corps oor NCRV-radio 6 radio- en tv-redactie) BRUSSEL/HILVERSUM Jef Bruininckx, Vlaamse regisseur, is de man die het televisie-Zomer- carrousel weer zal laten draaien voor KRO, BRT, RBT en wellicht de Tsjechische en de Joegaslavi- sche omroepen. Voor Nederland is hij geen onbe kende: in 1934 werd hij enthousiast binnengehaald in zijn noordelijk buurland als „de Witte", in de film die de Belgen maakten naar de be faamde roman van Ernst Claes, die hier al stukgelezen was. En in de laatste jaren kent men hem niet alleen van zijn Zomercar- rousels, maar ook van zijn Jo Lee mans-shows: „Jullie omroepen vochten er om", verklaart hij. Die Jef! Als kleine jongen werd hij onverhoeds tot filmacteur gebombar deerd, toen de Vlaamse regisseur naar een manneke zocht, dat „de Witte" kon verpersoonlijken. Jef werd uitge kozen en... meteen ontdekt. Criticus Hij speelde met een aangeboren ta lent en elke criticus wist hem een gro te toekomst voor de camera' voorspellen. Een filmacteur in de dop! Met de overige spelers kwam hoofd- rol-Jef naar Nederland bij de pre mière van de film en ziedaar, de rol prent bleek de enige van Vlaamse ma kelij te zijn, die in het buurland gunstig werd ontvangen. Jef stond tus sen de volwassenen deftig te buigen op het podium. Na dat succes was hij niet meer uit de filmstudio's weg te slaan en plotse ling begon elke regisseur te zinnen op films, waarin de witharige, blauwogige tengere jongen kon meedoen. (Van onze radio- en tv-redactie) Vanavond reportage Deens huwelijk (Van o radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanmiddag om 5.4! uur zal de NTS op Ned. 2 een samen vatting uitzenden van de reportage welke de Deense televisie heeft ge maakt van het huwelijk tussen kroon prinses Margrethe en graaf Henri de Monpezat. De uitzending duurt een half uur. (Van onze radio- en tv-redactie) ILVERSUM In september begint Teleac met een cursus Russisch in essen, waarin men. bij intensief volgen van de lessen, over een woorden- it van ongeveer 1000 zal beschikken. it basis-onderricht zal ertoe kunnen leiden dat men dan elementair Rus- i kan lezen, schrijven, spreken en verstaan. Bij de tv-lessen behoort een boek en een werkboek en wie zich laat inschrijven voor de cursus ontvangt >ns een langspeelplaat voor het repeteren van het geleerde en het verbete van de uitspraak. én behoeft geen middelbare schoolopleiding te hebben om aan deze lessen cunnen deelnemen: het hanteren van de grammaticale begrippen van de ire school is voldoende ervoor. Teleac geeft alle inlichtingen over de nieu- cursus (Postbus 225 Delft). te [LVERSUM In het programma vrij voor muziek in vrije tijd" tensdag om 6 uur de Christelijke lonievereniging Sursum Corda uit Irdingen te hocer^zijiv,. ider leiding van Beerd Boerman Zij zal onmiddellijk aansluiten op de It gespeeld de parafrase ,,'k HebNTS-reportage yan de h< ifd" van Gerard Boedijn. In dezelf- wedstrijd Nederland Italië, itzending zingt de Drachtster Can- Haarlem wordt gespeeld en die om Cantate no 106 van Bach. 15.45 uur moet eindigen. Maar Jef wou toch een andere kant op. Hij droomde van het toneel, of... ja, van wat? Het werd hem duidelijk, toen hij in 1939 de kans kreeg, het filmmontagevak te leren. In die tijd kwamen daarvoor Franse en Duitse specialisten naar Brussel: de Belgen zelf waren er niet zo knap In, hun opnamen tot een fraai-lopende film te maken. „In 1950 was ik in België de vent die het vak 't beste verstond meeste ervaring had. Maar er was nooit geld, om zelf eens een film te maken. Ik kreeg wel toezeggingen van geldschieters die wat in me zagen, maar ikzelf zag niets in de Vlaamse film: die loonde immers de moeite niet! Totdat ik een oud en bestoft draaiboek ontdekte van de „klucht van een brave moordenaar". Ik heb dat gewaagd en het werd zowaar kassucces... met nog een stuk of vijf andere films er achteraan." Kassuccessen naar Belgische normen welteverstaan, maar er werd geen ver lies meer geleden en Jef toonde zijn vakmanschap. Naar de tv Vanzelf leidde dat vakmanschap hem naar de opkomende televisie. „Ik begon er in 1953, met de quiz „Wat een stiel!" en die liep heel best. Daar na begon „Kijkkast", een echt gevari eerd programma, waarmee je alles kon doen: er kwamen enquêtes diamantbedrijf in, zo goed als show en geschiedkundige taferelen en keer raakte er ook een toneel-hypno tiseur in verzeild. Dat vergeet ik nooit meer..." Neen. geen wonder, want er gebeur de juist zoiets als onlangs bij ons met de uitzending van David Bergias: hoe wel de hele zaak niets dan truc was, lieten drie kijkers zich zo suggereren, dat ze op het bevel: „Steek uw omhoog, zo, die kunt u niet meer om laag krijgen en u kunt ook niet meer van uw stoel opstaan!" inderdaad het gevoel kregen alsof zij verstard 1 Dubbele grap „We hadden er een dubbele grap van willen maken", vertelt Jef Brui ninckx-, - „daarom hadden we zes telefo nistes zo opgesteld, dat zij in 't beeld konden komen. Uit het gebouw zouden we die laten opbellen en dan zeggen: kijk eens aan, daar bellen de kykers die verstijfd zijn!" „Er begonnen dus telefoons te rinke len, niet drie zoals we hadden bedoeld, e zes. Ik gaf een teken, dat dit teveel show was om nog grappig uit te komen, maar de studiomeester kwam naar me toe gerend en zei: allemaal kijkers aan de telefoon!" „Kijk eens hier, jongen", zei ik „ik hou wel van een grapje, maar dit moment is slecht gekozen. We zitten midden in een be langrijke uitzending...!" Enfin, bleek allemaal waar te zijn! Nou. de hypnotiseur gaf ik opdracht, gauw weer wat te zeggen voor de camera, de man stond er zelf versteld van, had het als aardigheid voor „thuis" be doeld. Hij riep dus: „Iedereen kan zich weer bewegen!" maar ja, één kijker bleef toch zitten... hoe dat is afgelopen weet ik niet 't Is nu een jaar of tien geleden, dus hij zal wel weer rondstap- Met plezier herinnert Jef zich nog de eerste tijd van de televisie: „Tjon ge, wat een chaos was dat! Alles moest in één studio gebeuren. In die jaren heb ik vaak programma's ge maakt terwijl de decors van het vorige nog werden afgebroken. Maar ia, dat is gelukkig allemaal voorbij." De laatste jaren heeft Jef zich voor namelijk bewogen op het terrein van het kijk-amusement. „Het was mijn idee, met solo-vedet ten shows te maken die 40 minuten mochten duren. Zo bijv. met Louis Neefs, Jo Leemans, Lize Marke, maar ook Dave Berry en Tom Jones. En ze zijn allemaal ook naar Nederland ge gaan. Dat vind ik een fijn succes." Van Jef Bruininckx ook was de ge dachte. eens af te stappen van het lie ve liedjesprogramma, afgestemd op po pulaire en gemakkelijke zaken. Daar om maakte hij het wat satirische show- tje „Triptiek" met Boudewijn dt Groot, Martine Bijl en de Vlaamse Miel Cools: U hebt het op uw eigen scherm kunnen zien. En in België iets maken dat de Nederlandse tv wil over nemen, geldt als een onderscheiding! Op het ogenblik is hij druk met de voorbereiding van het derde seriepro gramma „Zomercarrousel". da Knokke wordt opgenomen. Het fraaie Casino leent zich best voor de repeti ties. Hij neemt de regie voor Vlaamse bijdragen voor zijn rekening en. laten Tsjechoslowakije en Joegosla vië het mogelijk nog afweten, dar „doet" hij die twee programma's e nog bij. Heel trots is Jef op het feit, jdat Toon Hermans ooit verklaarde, in gië alleen met hem als regisseur' pro ducer te willen werken. „Ja", zegt hij, „ik heb in Antwerpen „Tien Toon" opgenomen. Maar de dienste daarvan is alleen die der bescheidenheid: bij een man al? Toon Hermans moet je op de achtergrond blijven als regisseur en hem ervan la ten maken, wat hij zelf wil. Bij zo'r grote artiest moet je je nergens in wil len mengen. Ik heb dat blijkbaar klaar gespeeld... Toon Hermans was tevre- 1.00 Nieuws: 19.10 Actualïtel- ïkplatenpro- Muzlkaal afcM.öoS&f Aansluitend: )verw"eglng."'"22.^ HilversumÏI. 298 m. VARA: TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS: 'RO: 20.20 Spedial 0.45 rharles Azna- 1967: 21.30 Onaantast- »U «ehter Chrlstlai IjTS :22.50-22.55 Journaal. H. NTS: 2 t kort: STER: 2 STER: 22.10 Reclame: T 22-15-2? 30 Journaal. BeUli*. Nederlands p analen: 2 en tO. 19.00 |ol Kodsd. ï-itz: 19 30 Tic lanken: 20.00 Nieuw* o.m. f1lt*»n van de 21 3.30 nershow. 15.00 r fooni IKOR: Beschou- kerkdlensi. ïs.aa Kern verat en dlchtbl). NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatle. 19.07 Gewijde muziek 19.26 Brus selse kanttekeningen, lezlne 1930 Geestelijke liederen. 20.00 De christelijke toekomstver wachting. lezing. 2015 Engels kamerorkest (gr.). KRO: 21.00 Muzikaal vakantie memoran dum. 22.00 Liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Geloven In morgen: bezinning en gebed. 23 00 Waterweg wordt wel- vaartswonder (I). dokumental- re. 23 30 Franse chansons (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA 8.00 Nieuws. 8.15 Sportmedede- muzlkale show. 13.00 s. 13.07 De toestand In reld lezing 13.20 Radlo- lek 14.00 Internatlo- 'olkslledjes. NRU: 14.30 rogramma. VARA: 17.00 zfek! Ï7Ü5Ö NFei™1 Sportproeramm_ 18.30 Stereo: Walsorkest. 18 55 Liedjes op leven en dood. VPRO: 19 30 Vergelijking met literatuur ln Europa, documen- 21.15 Manneke Bis 0.03 Voor de Jeugd. AVRO: 900 tenlandse arbeiders. 14.32 Lich te orkestmuziek. 15.00 Nieuws. 15.02 Ankara - Madrid: platen- programma voor buitenlandse arbeiders. 15.32 Country en Western muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Tienerprogramma. (16.30 Voetbaltoto-uitslagen). 17.00 Nederland^ I. KRO RKK: lini. NTS:16 00 Expo '67. Filmvers!, v d. Wereldtentoon stelling te Montreal. 16.15 Eu- ln de Royal Albert Hall Fllmim- i van de CVK/I- t van de CVK/I- naal Kro: 20.30 Der Zlgeu- NTS: 22.30-22.35 Journaal. Journaal. 20.05 dr. Klldare. TV-film. 20.30 Vrijspraak voor Old Shatterhand. gedrama tiseerde dokumentaire. 21.35 Wereldbevolkingsvraagstuk. Dl. 4- De Verenigde Staten 22.00-22.05 Journaal. België. Nederlands progr. kanalen: 2 cn 10. 11 00-11.40 Protest, kerkdienst. 13.30-13.45 Eurovisie. Autorennen. 14.40 Beroemde en onbekende Itali aanse eilanden. 15.05 Tiener klanken. 15.30 Eurovisie. Auto rennen. 16.15 Eurovisie: Wiel rennen: Ronde van Italië 17.00-17.25 Bat out of heil. ooll- tieverh. Herh. v. d. 5e ep. 18 45 Klein, klein kleutertje 19.05 Britten op hun best. do kumentaire. 19.15 Disneyland, v. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.15 Sportweekelnd. 20.40 De bele- Hofer (6). 21.25 klanken. 1 RADIO MAANDAG ken; 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw: 10.10 Mo derne gitaarmuziek (gr.): 10.25 Theologische etherleergang: 11.00 Zang en gitaar; 11.20 Ber- UJns Filharmonisch orkest (gr.): 12.22 Voor boer en tuin der: 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Programma met een toeristische Inslag: 14.05 Schoolradio: 14.35 Stereo: Pia norecital: 15.00 Klassieke en moderne ^orkestwerken 'gr.): vocaal ensemble: Voor de kleuters^ ;17.25 Voor de jeugd: 17.40 Stereo: Lichte orkesti grammofoonmuzlek k; 7.20 Lichte gra luziek; VPRO: muziek: (8 30-8.35 De Groente- 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.): (11.00-11.02 Nieuws): 11.55 Beursberichten: 12.00 Licht pia nospel: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Modern platteland; 12.33 Licht orkest (opn.); 13.00 Nieuws: 13.10 Actualiteiten; 13.30 Stereo Instrumentaal ensemble; 6.45 Stereo: Sopraan Hilversum UI. 240 KRO: Nieuws: 9.02 programma mei Netty Rosenfeld; 10.00 Nieuws: 10.02 Actualiteiten: 10.05 Triptiek: licht platenpro- Actualltèlten11.05 Voor het 12.05 TNT: 17.05-18.00 Verzoekplaten- Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen Abonnement Voor een venassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. Of kies voor f25.- een 3-daags Randstad abonnement (eerste klas f 35.-). Bij deze prijs is het openbaar vervoer in de grote steden inbegrepen. Vraag op het station naar de folder 8- en 3-Daags Abonnement. duces Jef Bruininckx, op zijn 14e de pittige „Witte" in de verfilmde roman van Ernest Claes, mag dan nu 47 zijn en niet meer zo'n witblonde kuif bezitten, zijn ogen kijken nog met dezelfde geestdrift als hij het heeft over dingen die hem ter harte gaan, zoals bij voorbeeld zijn werk als realisator (regisseur/pro ducer) bij de Vlaamse televisie. Hij is een kleine, vriendelijke man met een grappige snor, die graag praat en, als hij eenmaal begint, van geen ophouden weet, tenzij de klok hem naar repetitie of opname roept. U ziet hem hier, na een hartig gesprek, afscheid nemend op weg naar het Casino in Knokke, waar de repetities voor de internationale amusements-serie Carrousel in volle gang zijn. De KRO vertoont de eerste show op vrijdag 23 juni. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VPRO 7.00 uur dierenfilm uit de Londense Zoo. 7.25 uur Sandie Shaw in een eigen programma. 8.20 uur programma over Provo. 8.45 uur Charles Aznavour zingt. 9.30 uur aflevering uit de politieserie Onaantastbaar. 10.15 uur Christian Morgenstern, Duits dichter, in de reeks Randfiguren. Ned. 2 NCRV 8.05 uur informatie over hout. 8.20 uur film uit de serie Politiemuseum. 9.30 uur derde deel van de reeks „Russische musici concerteren"; u hoort de Suite no. 2 voor cellosolo van Bach. 9.50 uur Druk-werk. religieuze informatie. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 KRO l uur operettemuziek. I uur verzoekplaten. uur Verknipt (herhaling i Hilversum 11 2 programma's). VARA 8.05 uur Metropoleshow. 8.40 uur herhaling hoorspel „De laatste vijf minuten". 10.00 uur Ensemble Marcello Benedetto speelt. 10.50 uur laatste uitzending van Rakelinks, satire, her haling van hoogtepunten. De Vereniging van verkeersvliegers heeft voor drie bestuursleden een uit nodiging ontvangen van de Russische vakbeweging voor luchtvaart, om een bezoek van twee weken aan de Sowjet- unie te brengen. Dat zal waarschijnlijk in september gebeuren. 23 »-> Commissaris, ik weet beslist niet waar u 't over hebt! Wat bedoelt u met „weggenomen" en met „een streep door de rekening?" Ik kan dat stuk zo voor u halen. Als u soms denkt, dat ik er waarde aan hecht hebt u 't mis. Overigens dacht ik, dat u me had laten roepen om nog wat inlichtin gen te geven. Niet, dat ik een formeel verhoor zou onder gaan, waarbij de commissaris van politie in hoogst eigen persoon me zo'n beetje zou gaan afblaffen. Wat insinueert u eigenlijk? Jan Frens was spinnijdig geworden. Z'n ogen vonkten en hij keek de commissaris vernietigend aan. Wat verbeeldde de sufferd zich? Zat hij daar het opperhoofd van een grote stadsrecherche te spelen terwijl'ie in werkelijkheid eerste veldwachter van een armzalige dorpsgendarmerie was. Nog te slecht om binnen redelijke tijd een pover inbraakje op te lossen. De maandelijkse oogst aan processen-verbaal bestond voor driekwart uit bonnetjes voor niet-brandende achterlichtjes en kleedjes kloppen voor tien uur. Jan stond op en liep naar de deur. Hij spande z'n hersens in om nog een vernietigende sneer te vinden, maar hij was zo veront waardigd dat hem niets te binnen wilde schieten. De commissaris zat hem belangstellend op te nemen, alsof hij er benieuwd naar was wat Jan zou gaan doen. Ik zal dat raadsstuk even halen en het aan de wacht afgeven. Dan kunt u het op uw beurt daar halen. Ik heb er geen behoefte aan u verder nog te zien... Ga zitten, meneer Frens, bulderde de commissaris. U gaat dat raadsstuk niet halen. Ik heb een bevel tot huiszoe king aangevraagd en gekregen. De inspecteur Van Boord is, terwijl u hier bent, al bezig om naar dat stuk te zoeken... Wèt zegt u...? Hoe durft u...! Jan stikte bijna van woede. Nou werd het nog mooier. Huiszoeking. Of'tie een bandiet was, die een moordwapen verborgen had gehouden. Dat was de levensblunder van ene meneer Akkerman, die zo nodig commissaris van politie in Rooldrecht moest zijn. Ja meneer Frens, huiszoeking! Van Boord zal wel niet zo lang weg blijven en als hij terugkomt weten we mis schien iets meer. Komt u ondertussen maar eens met de waariieid voor de dag. En laat dat mannetje, waarmee u gevochten hebt, nu maar los. Maar commissaris, wat bedoelt u nou toch? Ik bedoel, dat er op die bewuste avond helemaal geen man het stadhuis is binnengeslopen. Of liever, er was wél een insluiper, 't Was meneer Frens, die om redenen, welke hij zal moeten verklaren is gaan rondneuzen in de bodeka mer. Meneer Frens wilde een raadsstuk hebben, dat aan de onder verdachte omstandigheden overleden heer Hooftman had toebehoord. Meneer Frens slaagde er in het stuk te pakken te krijgen en wilde ongemerkt weer verdwijnen. Tot grote schrik van meneer Frens kwam ik net langs toen hij het stadhuis weer verliet Met grote vindingrijkheid hing meneer Frens toen een verhaal op over een man, die 't stadhuis was binnengeslopen. Als goede burger achtte hij het zijn plicht om die man te volgen. Hij had natuurlijk net zo goed en zelfs nog beter even naar de wacht in 't politiebureau kunnen hollen, maar nee, meneer Frens vond het mooier om die man achterna te gaan en een robbertje met 'm te vechten. De burgemeester en ik hebben dat verhaal aanvankelijk geslikt, omdat we ons eenvoudig niet zouden kunnen voorstellen wat u midden in de nacht in de bodekamer van 't stadhuis zou moeten doen. Maar nu geble ken is, dat zowel de heer Hooftman als bode Bolink waarschijnlijk niet helemaal uit eigen beweging de geest hebben gegeven, komt dat fabeltje over die insluiper in een vreemd licht te staan. Meneer Frens. ik geloof, dat u nog steeds niet beseft, dat u met een ander verhaal Aioor de dag zult moeten komen. Jan Frens' hersens werkten koortsachtig. Hij was bepaald niet langzaam van begrip, maai deze absurditeiten moest hij toch werkelijk langzaam tot zich laten doordringen. Wat wilde Akkerman nou eigenlijk zeggen? Dat hij op jacht was geweest naar 'het raadsstuk en dat van een insluiper geen sprake was geweest? En dat hij daar kwam het dan toch wel op neex bepaalde bedoelingen met het stukv had gehad. Vooral de zin: „nu gebleken is. dat zowel Hooftman als bode Bolink..." beviel hem niet Als 't een beetje wilde was hij tot aan z'n kin in de puree gezakt En allemaal door dat ellendige raadsstuk, waar hij en Jek nieuws aan hadden geroken. Maar goed, afgezien van het achterhouden van het stuk, was hij de onschuld zelve en dat zou wel blijken ook. Commissaris, met de beste wil van de wereld kan ik u geen ander verhaal vertellen. Het is stom van me geweest om dat stuk niet aan u te geven. Ik heb daar geen excuus voor, want ik heb er eenvoudig niet aan gedacht Dat mag u belachelijk vinden, maar 't is nu eenmaal zo. Die man was er werkelijk en als u wilt, kan ik ook nog een vervolg op de historie vertellen! (Wordt vervolgd) AWrERIEElJ WEINIG PERSONEEL DE ÖEVRNSENEW KUMNEN HLS wSiBVEN wewevJ. Wie in het gebied van de Mont Blanc in moeilijkheden komt en door gidsen moet worden gered, krijgt i Reddeloze I redders naderhand een rekening van de gid- senvereniging van gemiddeld 350 tot 700 gulden. Daar vele van deze rekeningen nooit betaald worden, is de positie van de kas slecht en kunnen de hoge ver zekeringen niet betaald worden. Deze zomer zullen de gidsen wel licht hun reddingsoperaties moeten beperken, tenzij de financiële proble men van hun in Chamonix gevestigde vereniging worden SUKKELTJE EN BRUUNKE 42. De minister begint eer. „Hiermee onthul ik >or de tweede keer Stikkeltje fluistert: „Bruun- zijn hier niet meer nodig; ga je mee?" „Even wat broodjes i gen het doet van alles in het mandje. „Neem maar mi voor onderweg, namaakbeeld!" lacht hij. Er staat een stalletje langs de weg met fruit limonade. „Laten we daar wat drinken", s'elt Bruunke voor, terwijl Stikkeltje al lopend het gipspoeder van Bruunke's pels wrijft. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9