TV Wie krijgen de zes nieuwe zenduren? RADIO GOED SAMENSPEL BIJ RADIO EN TV Jjjr Ui door VANAVOND: DE DROOM In de greep van de kreeft B. J. Kleymens VOORDELIG NAAR ENGELAND Kunstgebitten en DINSDAG 6 JUNI 1067 NTS wacht op de indeling Extra journaal nog een vraag HILVERSUM Ton de Leeuw com poneerde in opdracht van het Holland festival zijn korte opera „De droom" j In de jaren 1962/'63. Twee jaar later, tijdens het Festival 1965, werd 'het werk voor de eerste maal uitgevoerd. Frans Boerlage maakte er een televisie bewerking van en de NTS vertoont die vanavond tusse 9.15 en 9.56 op Ned. 2. Degenen, die terugschrikken voor bnodeirfc muziekwerken kunnen heel goed toch proberen, Ton de Leeuw's werk te horen: onverstaanbaar in klank is het zeker. niet. Deze nu 41-ja- rige Nederlandse componist heeft al- lijd een voorliefde gehad voor Oosterse muziek en dichtkunst en men vindt dat in zijn oeuvre en vooral In „De droom" terug. De opera telt slechts drie rollen: U tiet en hoort Sophia van Santé als de vrouw, Marco Bakker als de jonge man en Sonja van Beers als de dansen de vrouw. In de muzikale uitvoering hoort U voorts het Utrechts Stedelijk Orkest en het NCRV-Vocaal Ensemble, birigent is Bruno Maderna. TROS richt zich op ontspanning HILVERSUM Met de komst (op 22 mei) van de Telegraaf-journalist H. F van Loon (39 jaar) heeft de TROS pen televisiedirecteur gekregen. De peer J. M. Landré blijft radiodirecteur. De nieuwe televisieleider verklaart, iat de TROS weldra jongmaatje-af is i met ingang van 1 oktober a.s. een uondvullend programma gaat presen teren, waarbij duidelijk nadruk op ontspanning wordt gelegd: ..Daar is be hoefte aan en het Nederlandse volk peeft er recht op, eerder in ieder geval Han op de voortdurnde opi nie-beïnvloeding, die nu maar al te dikwijls door televisie wordt ge pleegd". heid heeft. De kijker blijft door deze omstandigheden gemakkelijk „han gen" op Ned. 1 en houdt de indruk, dat hij daar meer waar voor zijn geld krijgt". .Daarom wilden wij graag, dat Ned. ook om 7 uur in de ether kon komen en zien wij er voordeel het grote journaal dan c worden „doorgeprikt" (d.w.z. één uit zending op beide netten tegelijk)." Maar ons streven was er mede op gericht, de wanverhouding in di zendtijden tussen de grote en de klei ne omroepen een beetje recht te trek ken. De komende wet heeft in deze al zijn voorloper in de nu geldende overgangsbepalingen, die voorschrij ven dat een omroep A (met meer dan 400.000 leden) vijfmaal zt Zij waarschuwt echter tegen de zendtijd behoort te hebben als (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS is ver heugd over het feit dat minister Klompé gehoor heeft gegeven aan haar verzoek om meer te levisiezendtijd voor het tweede net, zodat dit nu ook (met in gang van 1 oktober a.s.) om 7 uur 's avonds in de ether kan komen, en dat zij mede ter compensatie van de kosten hier voor het kijkgeld met 4 wil verhogen, volgens de limiet van de wettelijke bepalingen. voorbarige conclusie als zou de NTS hierdoor nu automatisch haar wens, Ned. 2 te voorzien van de grote journaal-uitzen ding, in vervulling zien gaan: dat is nl. nog zeer de vraag. Wij hadden over deze zaken gisteren j een gesprek met enkele NTS-autori-- teiten en vernamen daarbij, dat het verzoek, aan de minister gedaan, be paald niet in de eerste plaats gericht was op het welzijn van de NTS zelf. i Integendeel. „De discriminatie ,van Ned. 2, het net dat ongeacht de programma's (op een enkele uitschieter na) niet meer dan 4 5 pet. kijkdichtheid haalt, moet naar ons oordeel mede worden gezocht in het feit, dat de zenduren daar zoveel minder zijn dan op Ned. 1. Het tweede net komt pas uur in de lucht. Ned. 1 is dan al vijf kwartier bezig. De klok van 8 brengt op Ned. 2 een kort nieuwsbulletin, op Ned. 1 echter het grote journaal, dat altijd nog de hoogste kijkdicht- omroep C, en driemaal zoveel een omroep B. Wij hebben op het ogenblik 4 omroepen A, 1 omroep C (VPRO), en één adspirant- omroep, die mogelijk op 1 oktober ook een omroep C zal zijn. De overgangsbepalingen (en straks de nieuwe omroepwet) stellen echt; vast, dat een omroep C tenminste 2'/i uur zendtijd per week behoort te hebben en een adspirant-omroep één uur. Bovendien moet de NTS nog 25 pet. minstens van alle zend tijd vullen." ,En wat krijgen we bij de beperkte zendtijd van nu? De NTS heeft 18Vs uur per week, de TROS een uur. de VPRO 2'Jt uur... en de vier A-omroe pen hebben 6 uur en een kwartier. Hier is dus alle verhouding zoek, zij krijgen nog niet eens de zendtijd voor een B-omroep". Kru iswoord-pitzzel zonder zwart \DADIO- en televisieprogramma's werden gisteravond beheerst door riet Nabije Oosten. Verschillende pro grammaonderdelen moesten vervallen voor ingelaste uitzendingenwaarin de mededelingen elkaar soms tegenspra ken, omdat er veel onduidelijks in de berichtgeving was. Men kwam toe goede cn juiste sa menwerking tussen de omroepen. Voor de TV had de VPRO krachtige steun gekregen van Brandpunt- Achter het nieuws-redacteuren. Via de satelliet Early Bird kwam de Veiligheidsraad in het beeld. Dr. De Jong gaf met behulp van de kaart een goed overzicht van de ge- Vechtssituaties, Dick Verkijk sprak met de secretaris van de Collectieve Isra^lactie. We zagen een BBC-interview met Abba Eban, Israëls minister van bui tenlandse zaken, later een Brits ge- jsprek met Nasser zelf, glimlachend en ponder emotie. Hij mocht dan niets nieuws beweren, het was toch boeiend hem de dingen zelf te horen en zien iegsen. Dit interview dateerde van Vrijdag j.l., maar de vastbeslotenheid tot oorlog tegen Israël stond toen al fast. j Verder zorgden de nieuwsredacteu- ren voor directe commentaren uit het buitenland, door tal van corresponden ten in Europese hoofdsteden en in Washington op te bellen. Ook Moskou kwam aan de lijn. Uit Engeland hoor den wij de mening dat Israël de oor log praktisch al heeft gewonnen. Pa fijs denkt aan een strijd van hoog stens vier dagen, de vrees voor een (wereldoorlog heerst blijkbaar niet. Ook e ennieuwe reportage van het VARA- team uit Israël werd ingelast. De informatie strekte zich beurte lings over twee netten uit: op Neder land 2 ging men door tot elf uur. Het "TS-journaal kwam, evenals de ra dionieuwsdienst, herhaalde malen met inieuws in de uitzendingen. Bij de radio werd ruim gebruik ge maakt van de buitenlandse dienst van Wereldomroep. Zo werden kijker luisteraar zeer behoorlijk op de hoogte gehouden en naar beste krach ten voorgelicht. Die bundeling van krachten moeten wij toejuichen: het blijkt dat er, in tussen de omroepen kan bestaan en dien nodig, uitstekende samenwerking wij mogen het waarderen dat er giste-1 ren bijzonder hard is gewerkt om in uitzendingen goed voor de dag te ko- Het NTS-journaal zorgde ook voor actuele beelden uit eigen land: in de laatste uitzending kregen wij onder meer cties van demonstratieoptochten in diverse gemeenten te zien. Het kijken naar de televisieprogram ma's van VPRO en KRO raakte bij deze actualiteiten een beetje op de achtergrond; het was niet mogelijk ze een van alle volledig te volgen. Prins Bernhard naar Boston SCHIPHOL Prins Bernhard is istermiddag naar Boston (VS) vertrok ken teneinde de leerstoel, die Neder land gaat verzorgen, aan te bieden aan de Harvard Universiteit. De Prins reist jezelschap van zijn particulier secre taris, de heer E. Vernède. De plechtigheid staat voor morgen op het programma. Daarna blijft de Prins nog anderhalve dag in de VS voor hij vrijdagavond vanuit New York naar Nederland terugkeert. ,U ziet dus, dat dit volkomen onbillijk is, maar ja. er is gewoon niet meer zendtijd. Reëel zou het dus zijn. als de vier A-omroepen deze nieuwe zes uren voluit ter verdeling kregen, en dan waren ze nog niet aan hun trek ken. want in feite behoren zij vol gens de wet vijfmaal 2'/ï uur, dat is 12 /t uur per week te hebben. Toch zal zon verdeling weer niet kunnen opgaan, omdat voor de TROS straks moet worden vastgehouden aan de wettelijke minimum-bepaling van 2'/ï uur voor een C-omroep en dat pakt anderhalf uur van de zes weg." .Wil de NTS op die overgebleven 3Vi uur haar rechten van percentage la ten gelden, dan valt er nog eens e°n kwart van af en dat zou een klein half uur per week zijn. Daarvan kun nen wij geen 20 minuten per dag' journaal op Ned. 2 maken!" Een fragment uit Ton de Leeuw's opera ..De droom", die de NTS vanavond op Ned. 2 uitzendt. Marco Bak ker als de jongeman in ontmoetino met Sovhia van Santé als de vrouwdie hem onderdak geeft op zijn reis „naar de macht", die hij na zijn voorspellende droom meteen weer afbreekt. Zoals u ziet, heeft Peter Gabriëlse gezorgd voor ex- Wat al voetangels en klemmen' EenI clusieve decors, die hier de tijdloosheid van het ver tweede vraag is nl., of een dubbel-\dichte gebeuren suggereren. programma op 2 netten moet worden gezien als dubbele zendtijd. Zo neen dan zal de NTS voor anderhalf uur journaal per week op Ned. 2 de om roepen van haar huidige zendtijd die 90 minuten moeten teruggeven, zo ja, dan moet zij evened haar ande re programma's bekorten om binnen j 7.00 haar 18'/i uur per week met een groot journaal op Ned. 2 te kunnen verschijnen. VANAVOND TE ZIEN 7.25 1 8.45 1 9.35 1 „En het is zeer de vraag, of de pro-I1®-05 grammaraad dat zal goedkeuren, want deze is van mening, dat dei huidige zendtijd goed is besteed, datl er niets bij hoeft, maar ook niets af kan. En de programmaraad heeft hetl te zeggen, ook al volgens de wet". Intussen zal de minister nog moeten aangeven, hoe zij de nieuwe uren op Ned. 2 wenst te zien toegewezen, zulks met inachtneming van de mini- mum-bepalingen voor een C-om-1 roep. De moeilijkheid ls. dat de wet overal 8.00 1 spreekt van percentages, terwijl zij 9.05 1 voor adspirant- en C-omroepen mini ma in uren aangeeft. Daarmee komt 10.00 men in conflict, wanneer de koek 10 45 v niet lang genoeg is. Dan lijden uiter aard de percentages er onder. Ned. 1 VARA r Lucy-show. ir Koning Klant (met weerwoord van de texti branche) ir Tweede deel optreden „Black New World'", ir Mies Bouwman op bezoek bij Rudi Carrell. ir bij Henk Elsink in De Koopermoolen. Ned. 2 NTS Aflevering opvoering v de Leeuw. VANAVOND TE HOREN Horizontaal: 1 Gevangenis - plomp. 2. Familielid - buitenhaven - plaats Gelderl. 3. Water in N.H. - scheik. ele ment (afk.) 4. Voorzetsel - plaats Gelderl. 5. Herkauwer - Ierland. Meisjesnaam - onzes inziens (afk) - klap. 7. Plaats in N. Brab. - vermoeid. 8. Rund - vaarwel - boomloot. 9. Sint (afk) - voorwerp om te snijden - m mer (afk) - stoomschip (afk). Vertikaal: 1. Gratis. 2. Plaats in N. Brab. - plaats in Gelderl. Zonderling - meisjesnaam - viervoetig diter. 4. Meta len haak - voorzetsel - vaarwel. 5 Achting - schone jongeling. 6. Kippen loop - stad in Z.H. 7. Verdriet - steeds. 8. Gemaling van Saturnus - eer - wicht. 9. Plaats in Limb. - gravure. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Horizontaal: 1. Haps. 5. stal, 9. 10, den, 11, ego. 12. darrr., 14. riem. aandeel, 19. reëel, 21 patat, 22. rakel, 23. beest. 26. politie, 29. Eire, 31. Eist, 33. Ede, 34. ode, 35. Ate, 36. leed. 37. knar. Vertikaal: 1. Hede, 2. ara, 3. para, 4. lende, 6. teil, 7. age, 8. lomp, 13. mara- boe, 14. relatie. 16. netel, 17. eerst, 18. 20. dek, 24. teinde. 25. meel, 26. pree, 27. elan. 28. ster, 30. Ide, 32. Sta. per dagboot van de Stoomvaart Mij. Zeeland - Retour Hoek van Holland - Londen voor T UU," Heenreis: Iedere zaterdag van 3 juni t/m 26 augustus Iedere zondag van 9 juli t/m 13 augustus TerugreisZon- of maandag 12 of 3 weken na de heenreis t/m 11 september Boekingen uiterlijk 8 dagen voor vertrek bij de erkende reisbureaus. Hoek van Holland-Harwich m DE AVRO Vanzelf kwam, met het oog op de toe komstige zendtijdindeling, ook de positie van de AVRO ter sprake. U weet, dat deze omroep na de fusie met de RTN spreekt van een grote ledenwinst. die de 700.000 is overschreden, dat zij mikt op een miljoen (dat er nog lang niet is) eni dan rechten op veel meer zendtijd wil laten gelden Is dat mogelijk bin-1 nen de wet? Tot op zekere hoogte, ja. Het getalscri-l terium bepaalt de positie A, B of C van een omroep, maar houdt op met ..boven de 400.000": dat is A. Er staat echter een clausule in de wet dat een veel grotere omroep een be roep op de minister kan doen omi billijkheidshalve extra zendtijd toej te wijzen. Indien een omroep dus een miljoen leden zou hebben enj daarmee 400.000 meer dan de KRO (tot voor kort de grootste omroep) zou men zo'n verzoek kunnen indie nen. De minister is dan geheel vrijl om ja of nee te zeggen. Aangezien echter, voor zover het de televisie betreft, geen van de 4 A-omroepen tot nu toe meer dan de helft van zijn wettelijk toegestane zendtijd kan krijgen, is het lijks aan te nemen, dat de ministei drie A-omroepen nog meer zou bena delen, door een vierde grotere zend tijd tc geven. Bovendien heeft de AVRO nog eer kleine ereschuld (en daarom is he mede de vraag of zij wel een ver zoek om meer tv-zendtijd zal indie nen!): in de overgangsbepalingen (die op 31 december a.s. aflopen) staat vermeld dat zakken r B-omroep bij het duiken onder de 400.000 leden, nog niet van kracht is, voordat de wet in werking tresdt Deze bepaling werd indertijd ge maakt om de AVRO. die door groot ledenverlies al in die omstandighe den was geraakt, kans te geven zich nog tijdig te herstellen, hetgeen dan ook is gebeurd. Hilversum I KRO r Omroeporkest concerteert. r Lo van Hensbergen leest het verhaal „De dood van Ardjoeno" van Helen Kamper, r Kunst, cultureel programma, r herhaling van het hoorspel „De witte waaier" Hilversum II AVRO 7.00 uur Willem Duys in Muziekmozaiek. 8.05 uur Liedjesprogramma. 8.35 uur Amusementsprogramma. 9.50 uur Jazzmagazine. 10.55 uur Klassieke muziek en Bijbelse liederen, histori sche opnamen. Soliste: de alt Carla Brünott. (Advertentie) Dentofix houdt ze stevig op hun plaats! Uw gebit raakt niet meer los, wanneer U 's morgens een weinig Dentofix op de plooi sfrooit. U heeft don de gehele dog een heerlijk gevoel van zekerheid en welbeha gen, want Dentofix doet zijn plicht! Dit moderne, antiseptische poeaer werkt als een beschermend kussen en houdt boven dien de adem fris. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. 19 Niet meer nodig, onderbrak Frens hem bedaard. Ik heb ook niet stil gezeten! Meneer Strand is wat men noemt een kleine zelfstandige. Een makelaar in roerende en onroe rende goederen. Hij woont in de Vestingstraat Ga mee... ik ben met 't wagentje. Vestingstraat 46 was een huis, dat zich in slechts eén enkel opzicht onderscheidde van al die andere, grauwe, sfeerloze gevels in de saaie straat, namelijk door een nogal protserig, glimmend gepoetst koperen naambord op de deur, dat vermeldde dat hier de heer J. C. Strand, makelaar, zijn domicilie had. Een koperen deurbel, in glans wedijverend met het naambord, produceerde een soort gebeier toen Frens er een flinke ruk aan gaf. Een spichtige vrouw van even in de vijftig opende de deur nog voor de laatste galm van het carillon was weggestorven. Ja, de heer Strand wag thuis. Of de heren maar wilden volgen? Een vestibule, een korte gang en een deur met het opschrift „Kantoor". En even later de heer Strand. Gezeten achter een met boeken en paperassen overladen, ouderwets bureau. Hij groette vormelijk, maar duidelijk nieuwsgierig naar de reden van het bezoek van twee verslaggever». Want Frens had Jek en zichzelf direct met naam en functi« voorgesteld. Wat verschaft me de eer, heren? informeerde de gezet te vijftiger in donker kostuum en met een wiebelige knijp bril op zijn blauwgeaderde neus. Jan Frens, zo was afgesproken, zou het woord voeren en direct ter zake komen. Wij wilden u een vraag stellen, die u misschien wat indiscreet zult vinden, maar waarvan het antwoord ons dermate interesseert, dat we het met de discretie voor deze keer maar eens op een akkoordje willen gooien, zei hij langzaam. Meneer Strand... waarom wilt u van de gemeente die pandjes aan het Bolwerk kopen? De heer Strand had tijdens de woorden van de journalist langzaam, maar steeds verder zijn wenkbrauwen opgetrok ken. Tot ze tenslotte zo hoog waren gerezen, dat zijn knijp bril uit zijn evenwicht raakte en omlaag tuimelde om han gend aan een zwart lintje op de buik van zijn baas tot stilstand te komen. Maar de baas bleek over tegenwoordig heid van geest te beschikken. Wat bedoelt u met die vraag, meneer? zei hij, zonder dat zijn stem iets van opwinding verried. Het is namelijk niet mijn gewoonte met anderen over de zaken van mijn opdrachtgevers te spreken. Is de heer Ubbink uw opdrachtgever? ketste Jan Frens onmiddellijk terug. De heer Strand was waarschijnlijk nog meer verbaasd dan bij de eerste vraag, maar hij liet dat nauwelijks blijken.' Rustig zijn knijpbril weer in zijn oorspronkelijke positie brengend, gluurde hij met slimme oogjes naar zijn twee bezoekers. Ik heb u al gezegd, datik niet met derden over de zaken van mijn opdrachtgevers kan sprekn. Indien u niets anders hebt te vragen zou ik u willen verzoeken mij verder aan mijn werk te laten. Maar ik heb nog een vraag, zei Frens onverstoorbaar. Ik zou namelijk nog willen weten of er voor de heer Ubbink een andere opdrachtgever was.... het raadslid Dam merman! Het geduld van de heer Strand was ten einde. Met een ruk stond hij op en wees naar de deur. Maar nu was het de beurt van Jek Groot, die onbewogen op zijn stoel was blijven zitten. Indien dit. meneer Strand, een speculatief zaakje is waarbij een lid van de gemeenteraad is betrokken, kon d:t wel eens tot publikaties in de kranten aanleiding geven. En daarin zou dan ongetwijfeld uw naam ook genoemd wor den. zei hij ijzig. De makelaar met de knijpbril stond een moment stijf als een pilaar zijn bezoekers aan te staren. Zijn gezicht werd langzamerhand purperachtig van tint. Toen sloot hij met een klap zijn mond, die hij had geopend om „er uit" te zeggen, ging langzaam zitten en zei met duidelijk ingehou den drift: Indien u, heren van de pers, denkt Iets te moeten publiceren, dan gaat u uw gang maar. Ik waarschuw u echter nadrukkelijk, dat mijn opdrachtgever en ik niet zullen aarzelen u aan te klagen wegens laster indien u iets schrijft in de zin van uw opmerking van zoëven. Over speculatieve bedoelingen, om precies te zijn. Zijn kalmte van dat moment had hem kennelijk de aller grootste inspanning gekost, want zodra de twee journalisten waren vertrokken, veegde hij met een grote zakdoek de zweetdruppels van zijn voorhoofd, greep toen de telefoon en begon driftig een nummer te draaien.... (Wordt vervolgd) -- IN PE T'JDLOZE Ri//tf7E /S GEPKKIVEERP STELT dRtctc PE Typzoenen/N^ Df)RR'. DR. B/0STLBND EN ARNftlDO VVDEDCW flflN PCORD VRN HET RUIMTE- Twee strij- Al a II JlaU ders van de Mau Mau kwa- onlangs schaars gekleed en bemodderd uit het oerwoud van Kenya tevoorschijn. De mannen hadden zich 14 jaar schuilgehouden en als oerwoudbewoners geleefd van de jungle. Een oude man die hen in het oer woud vond, had hun kranten ge bracht waaruit bleek dat Kenya al drie en een half jaar onafhankelijk was. Zij zullen de regering vragen tot het normale leven te mogen te rugkeren. Hilversum I. 402 m. KRO: 19.00 Nieuws: 19.10 Actualitei ten. 19.30 Conciliepostbus: 19.35 Moderne muziek (gr.): 19.45 De zingende kerk: 20.00 Omroeporkest en zangsolist; 20.40 Viool en plano: 21.05 Voordracht: 21.35 Radio Filhar monisch sextet: 22.00 Cultu reel programma: 22.30 Nieuws: 22.40 Overweging: 22.45 De wit te waaier, hoorspel: 23.30 Ste reo: Metropole-orkest: 23.55-24.00 Nieuws. Hll' ,-crsum II. 298 m. AVRO: Nieuws: 18.15 Actualitei- 18.30 Licht orkest: 18.55 'aris ïrle. 19.01 iziek 20.00 Liedjesprogramma: 20 35 Op de zomertoer: gevarieerd pro gramma: 21.50 Jazz Spectrum 22.30 Nieuws: 22.40 Actualitei ten; 22.55 Omroeporkest er zangsoliste (gr): 23.55-24.01 Nieuws. TELEVISIE v\\\VOND iederland I. VIS: II.. nr rip kleuters. De Minimo Journaal: STER: e; VARA )w: 19.25 sumentenr STER: 21 VARA: 20.20 het nieuws: 20.45 Van dans cn muziek van de In Noord Amerika: 21.: dag uit het leven van bekend Nederlander: Vrij entree, cabaretpri ma: 22.25-22.30 Joi 22.00-23.30 Teleac: Ken federlands progr. trio. 9.00 Voor de ziek. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de hulsvr. 10.30 Morgend. 11.00 Lichte gram. 12.27 Med. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Aki. event, gram. 12.50 Opera- muz. (gr). 14.00 De wilda vaart, detect -hoorsp. (dl. 4). 15.05 Mod. en klass. kamermuz (opn.). 15.50 Bljbelvertel. voor de jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. 17.00 Lichte gram. 17.50 Over- heidsvoorl. 18.00 Tiid vrij voor muz. in vrije tijd. A Stereo: Koorzang: B. Fanfa- SUKKELTJE EN BRUUNKE 38. „Hatsji" klinkt het ge dempt onder de vlag. „Dal poeder komt in m'n neus en ook de lucht van broodjes met worst!" Stik- keltje schuift een mandje met wat broodjes onder de vlag. „Hier dan. maar als de minister komt. mag je geen vin verroeren!" Tuuttuutdaar komt de auto van de n nister. Hij stapt uit en pakt zijn bril „Waar mijn standbeeld, waarde burgemeester?", vraagt „Juist, juist" zegt de minister en pakt het touw. dat aan de vlag vastzit. Hij zegt „Hiermee onthul ik het monument ter ere van de minister eh ter ere van mezelf, bedoel ik!" En hü geeft een ruk aan het touw FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9