Nassers vice-president naar Johnson gaan zou Bourget Straaljagers op Le neergestort Gezin op vakantie omgekomen H. J. de Koster staatssecretaris Tien zetels voor NPD in Neder-Saksen Veel rampen in de lucht Uit de Haagse hof geplukt Man slaat zijn schoonzusje met hamer Enige overlevende van Aberfan-ramp bedreigd 1967 7 MAANDAG 5 JUNI 1967 „Direct contact" Wilson te Londen Geen verklaring? KAIRO Voor de gevechten tussen Israël en Egypte van morgen uitbraken, was bekend geworden, dat president Nasser vice-president Mohieddin naar Washington zou zenden om over ig te plegen met president Johnson. Uitslag neo-naxlstische NPD niet het succes gebracht, dat sij had verwacht. Zij kreeg ongeveer de helft van de stem men, waarop zij had gerekend. Dat ls overigens voldoende om in het parlement van de staat door te drin gen. Deze tegenvaller voor de Nationaal- democratische partij moet deels wor den geweten aan de grote onenig heid in haar gelederen. De afgezette voorzitter Thielen had de kiezers aangeraden, niet op de partij te stemmen, vanwege haar rechtse extremisme. Blijkbaar heb ben velen om die reden hun stem niet aan de NPD van Adolf von Thadden gegeven. Dat is een gerust stellend verschijnsel. Dit is temeer het geval, omdat Ne- dersaksen de staat is, waar Von Thadden zijn eerste successen boek te en voor hem min of meer „eigen terrein" is. Een succes is de uitslag voor bonds kanselier Kiesinger, wiens CDU flin ke stemmenwinst boekte, in tegen stelling tot socialisten en liberalen. Deze winst kan voor een belangrijk deel aan de persoonlijke populariteit van de kanselier worden toegeschre ven. Uit de teruggang van de socialisten, die reeds bij vorige verkiezingen werd geconstateerd, kan worden op gemaakt, dat velen nog bezwaar heb ben tegen de grote coalitie te Bonn. Aanleiding tot de reis was een bood schap van Johnson aan Nasser, waarin werd medegedeeld, dat de Amerikaan se vice-president Humphrey een reis naar het Nabije Oosten zou maken. De Britse premier Wilson, die van zijn reis naar Amerika en Canada te Londen terugkeerd, sprak met presi dent Johnson over de voorgestelde verklaring van de zeevarende mogend heden over het recht van vrije door vaart door de Golf van Akaba. Het lag in de bedoeling, de tekst van de verklaring morgen of woens dag bekend te maken. Het is echter de vraag, of het zo ver zal komen, omdat verschillende landen een aarze lende houding aannemen. President Nasser liet zondagavond weten, de verklaring bij voorbaat van de hand te wijzen. Zij zal beschouwd worden als een „inleiding op een oor logsdaad". President Johnson heeft intussen herhaald, dat Amerika vastbesloten is, de territoriale onschendbaarheid te garanderen van landen, die betrokken zijn bij de crisis in het Nabye Oosten. Te Tel Aviv zei minster van defensie Mosje Dayan, dat Israël met eigen troepen zal vechten en winnen, als het tot een conflict komt. Wij willen niet, dat Amerikaanse of Engelse jongens zouden sneuvelen om de veiligheid van Israël te verzekeren. Als er een grote oorlog uitbreekt, hoopt hij dat deze kort zal zijn. Hij is er zeker van, dat Israël zal winnen. Dayan leidde in 1956 de strijdkrach ten, die Egypte in de Sinaï-woestijn een nederlaag toebrachten. Thans bevinden zich in de Sinaï 100.000 Egyptische militairen met 800 tanks. Het Israëlische leger is zo ge organiseerd, dat het op drie fronten tegelijk kan vechten. De commando's het noorden, het centrum en het zuiden staan vrijwel onafhankelijk van elkaar. Egypte en Syrië kunnen Israël bin nen vier dagen vernietigen, zo is in Damaskus meegedeeld. Israël zal aan gezet worden tot het begaan van een HANNOVER De uiterst rechtse Na- tional-demokratische Partei Deutsch- lands (NPD) heeft bij de gisteren in de Westduitse deelstaat Neder-Saksen gehouden verkiezingen, 10 zetels ver overd in de Landdag (parlement). De socialisten (SPD) verloren 7 ze tels en hebben nu 66 zetels bij de ver kiezingen in 1963 hadden zij 73 zetels. De CDU (christen-democraten) won nen 1 zetel en hebben thans 63 zetels. In 1963 hadden zij 62 zetels. Ze behaal den nu 41.7 pet. tegen 37.7 in 1963. De ze winst wordt beschouwd als een dui delijke aanwijzing van de populariteit van bondskanselier iesinger. De Vrije Democraten (FDP) gingen LE BOURGET Tijdens de interna tionale luchtvaartshow op het vliegveld Le Bourget bij Parijs zijn gisteren twee vliegtuigen verongelukt. In een geval kostte dat de piloot het leven. Het eerste ongeluk gebeurde met een prototype van een Mirage-5. dat na een vertikale landing als gevolg van een klapband omsloeg en in brand vloog. Het vuur kon met koolzuursneeuw on middellijk worden bedwongen. De pi loot wist ongedeerd uit de cabine te kruipen. De stuntvlieger die enkele minuten voor het einde van de show, die de 27e internationale luchtvaarttentoonstelling besloot, met zijn Fouga-Magister vlak voor de officiële tribune neerstortte, was minder gelukkig. Hij werd op slag ge dood. Het toestel dat niet uit een duik had kunnen komen, explodeerde toen het neerkwam. Onder de vielen geen slachtoffers. H'ullets De internationale luchtvaart is het afgelopen half jaar door een groot aantal ram pen getroffen. Samen met de 160 doden van dit weekeinde kwamen daarbij bijna 700 mensen om het leven. Op 20 april stortte op Cyprus een Zwitserse Bristol Britannia neer. Het aantal doden 126. Op 5 maart waren er 56 doden bij het neerstorten van een Bra ziliaanse DC-8 in Liberia, op 24 decem ber 111 doden toen een Amerikaans tran sportvliegtuig bij Da Nang 'Zuid-Viet- nam) neerstortte. Verder gebeurde er onee'ukken in: Perzië f23 doden!Sahara (35). voor de kust van East London in Z.-Afrika (25). twee in de Amerikaanse staat Ohio <25 en 38 doden). Celebes '22), twee in Co lumbia (29 en 18 doden) en Irak (25). vergeleken met 1963 vier zetels ach teruit en bezitten nu 10 zetels. De NPD, die in '63 nog geen zetels hadden, hebben er bij de gisteren ge houden verkiezingen 10 zétëls gewon nen. Zij heeft thans in zes van de 11 Wesbduitse deelstaten (West-Berlijn inbegrepen) afgevaardigden in de Landdagen. \'an overval in Londen AANTAL STAVEN GOUD TERECHT CHIASSO In een smelterij in Chiasso aan de grens tussen Italië en Zwitserland zijn dit weekeinde een aantal goudstaven gevonden, die op 1 mei bij een roofoverval in Londen zijn buitgemaakt. De eigenaar van de smelterij had de politie gewaarschuwd na de ontvangst van de staven. Hij had ze gekregen met het verzoek om ze te smelten en daarna instructies af te wachten. In totaal zijn in Londen 140 staven ge- Trein beschoten SOEST i=* Tussen Baam en Amersfoort is gistermiddag een reizi gerstrein beschoten. Niemand werd gewond. De spoorwegrecherche en de gemeente politie van Soest die de zaak in on derzoek hebben achten het mogelijk dat jongelui met een windbuks aan het schieten zijn geweest. Nadat de Baamse stationschef de poli tie te Soest op de hoogte had gesteld heeft de politie de hele lijn geïnspecteerd, maar er waren geen jongens met buks te bekennen. Winnaars nationale beroepen wedstrijd a iuuKiuc ivA.il UTRECHT Gisteren zijn de 24 fïp1 Vneschmwers prijswinnaars bekend geworden van de nationale beroepenwedstrijd, die drie dagen lang in de Marijkehal in Utrecht werd gehouden. Een aantal prijswinnaars zal eind juli deelnemen aan de internationale beroepen wedstrij den in Madrid. Onder hen zijn: Th. A. H. van Eg- mond uit Bodegraven (bouwtimmeren), H. Henstra uit Boskoop (steenhouwen), R. G. van Hulst uit Den Haag (bank- timmeren), G. van Iwaarden uit Krab- bedijke (schilderen), K. J. Tonnekreek uit Ooltgensplaat (herenkappen), F. van Giessen uit Rotterdam (machine- bankwerken), L. G. Holleman uit Schie dam (elektrotechnisch installeren) en L. van Prroyen uit Dirksland (onder houd elektrische installaties). Andere prijswinnaars waren: P. G. Hertog uit Arkel (tegelzetten), P. H. Verheul uit Alblasserdam (scheeps- bouwstaal) P. J. Breevoort uit Rotter dam (drukken), M. Bolier uit Ril land Bath (vliegtuigbankplaatwerken) en A. Bionda uit Rotterdam (kantoor- machinemonteur). De eerste oplaag van het boek „De dood van een president" van Willem Manchester (600.000 exemplaren) is in minder dan twee maanden uitverkocht. Een tweede druk zal worden uitgege ven. Hierin zijn enkele wijzigingen aangebracht. nieuwe dwaasheid, die „de directe ba sis zou zijn voor zijn vernietiging". Syrië weigert toe te treden tot het Egyptisch-Jordaanse defensiepact. Irak heeft dit wel gedaan. In Jordanië heeft koning Hoessein moeite, de binnenlandse situatie mees ter te blijven. Hij keerde zich al indi rect tegen Sjoekairy, leider van de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie, die vo rige week in Jordanië terugkeerde. Over radio Amman verklaarde Hoes sein: „Niemand mag de gelegenheid aangrijpen voor het maken van per soonlijke politieke winst." Hoessein heeft ook geweigerd in te gaan op de eis van andere Arabische landen, de diplomatieke betrekkingen met West-Duitsland te verbreken. Aanleiding was de levering van gas maskers aan Israël. Deze zijn volgens de koning bestemd voor vrouwen en kinderen. Gisteren passeerde weer een Russi sche onderzeeboot] a ger de Bosporus op weg naar de Middellandse zee. Het Britse vliegdekschip Albion passeerde zaterdag Gibraltar, richting Middellandse zee. De Amerikaanse torpedobootjager DEN HAAG Tot staatsecretaris an buitenlandse zaken is benoemd de heer H. J. Koster, lid van de Tweede Kamer voor de VVD en oud - voorzit- ,an het Verbond van Nederlandse Werkgevers. De heer De Koster, die 52 jaar is, zal speciaal worden btekst met Europese aangelegenheden. Hij was tot voor kort ook president - directeur van de meelfabriek De Sleutels N.V. te Lei den; deze functie legde hij neer, toen hij als voorzitter van het VNW aftrad in de politiek te gaan. De nieuwe staatssecretaris heeft al veel „Euro pese" tervaring opgedaan. Als werkge versvoorzitter was hij sinds 1961 nauw betrokken bij de ontwikkelingen in de E.E.G. Zo was hij o.m. lid van de Euro pese Sociaal - Economische Raad en voorzitter van de Unie van Wergevers- organisaties in de EEG. De opperbevelhebber van de Ame rikaanse strijdkrachten in Alaska, generaal Glen Birchard, is zaterdag bij een vliegongeluk om het leven geko men. I Deyss vaart door 'het Suezkanaal, rich ting Rode zee. In het gebied van Jeruzalem scho- jten Jordaanse militairen op een Israe- jlisch verkenningsvliegtuigje. Het werd Jniet geraakt. President Tito zou hebben gewei gerd, Russische oorlogsschepen ge bruik te laten maken van Joegoslavi sche havens. De Israëlische piloot Abe Nathan wil naar Kairo vliegen om te proberen een „eenmansoplossing" te vonden voor de crisis in het nabye Oosten. Alarmtoestand in O.-Nigeria COTONOU De gouverneur van Bi- afra de van Nigeria afgescheiden Oost-provincie, heeft gisteren het ge bied tot „republiek in staat van alarm" verklaard en de algemene mobi lisatie afgekondigd. De autoriteiten hebben nu het recht elke verdachte aan te houden. Zondag is de evacuatie van buiten landers uit Oost-Nigeria begonnen. Vliegtuigen onderhouden een pendel dienst tussen Port Harcourt en Lagos. Uit Biafa kwam een eerste vlieg tuig aan met 33 volwassenen en 68 kinderen. In deze groep zaten Ame rikanen, Engelsen, Nederlanders en Italianen, grotendeels vrouwen en kinderen van het personeel van aard olie-concerns en andere bedrijven in het gebied van Port Harcourt. De marine van de centrale regering te Lagos he.eft opdracht gegeven elke tanker te onderscheppen die zich naar Oost-Nigerië begeeft zonder vooraf gaande toestemming. Elke tanker die bestemd is voor de Oostnigeriaanse ha ven Bonny moet eerst Lagos aan- Strijd in China: al 1900 doden TOKIO In de Oostchinese provin cies zijn bij gevechten tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-Toeng ten minste 1900 mensen om het leven geko men, gewond of zoek geraakt. Volgens een Japanse correspondent duurden de gevechten van 27 mei tot 1 juni TAIPEH Nationalistisch Chinese commando's, hebben op 29 mei een in filtratie-actie uitgevoerd in commu nistisch China. De commando's hadden tot taak wapens te leveren aan plaatse lijke Chinese guerrilla-strijders. In Tai- peh werd bekendgemaakt dat de com mando's bij een schermutseling met Chinese soldaten vijftien communisten hadden gedood. Meisjes aten bijna zwaar vergif ROTTERDAM Een buurvrouw van een tuinder aan de Kralingse- weg zag vrijdagmiddag dat drie meisjes de kas van haar buurman waren binnengegaan. Toen zij dit de man vertelde, kreeg de man de schrik van zijn leven. Het bleek dat de bonen, die hij kweekte waren bespoten met zwaar vergif. Snel werd de politie ge waarschuwd om de meisjes, die in middels waren weggelopen, op te sporen. Met geluidswagens werd ge patrouilleerd langs de Kralingseweg en in de Alexanderpolder. Na anderhalf uur hadden de poli tiemannen succes. Het waren een meisje van elf en twee van acht jaar. Het bleek dat zij niet hadden gegeten van de gewassen. Na een onderzoek van de huisarts konden de meisjes (met een goede leer) naar Ter gelegenheid van de ver loving van de Deense kroonprin ses Benedikte met de Duitse prins Richard, was er gisteren een banket op het paleis Fre- densborg te Kopenhagen. Een van de gasten maakte wel een zeer ongelukkige entree de Deense militaire attaché te Lon den prins Georg struikelde toen hij de trap naar de paleisingang besteeg. SCHIPHOL Op de laatste dag van zijn vakantie is KLM-vlieger J. A. Oosterveer uit Den Haag met zijn echtgenote, mevrouw Ooster- veer-Middelkoop, en zijn 4-jarig zoontje bij een auto-ongeluk in Tu nesië om het leven gekomen. De heer Oosterveer botste 6 km ten noorden van Tunis met grote snel heid tegen een andere wagen, bestuurd door de Algerijnse diplo maat Biout. Deze werd daarbij even eens gedood. Een mede-inzittende van de diplomaat werd licht ge- BORCULO De 24-jarige. W Tragter en zjjn 20-jarige zuster J. Tragter zjjn gistermiddag op de weg Borculo-Neede met hun motor tegen een boom gereden. Daarna werden zij overreden door een tweede motorrijder. BBroer en zus waren op slag dood. De tweede motorrijder liep een shock op. LEIDSCHENDAM Op het ver keersplein bij Leidsöhendam is zater dagmorgen de 26-jarige D. H. Brum- melman uit Den Haag met een perso nenauto tegen de opstaande beton nen rand langs het verkeersplein ge reden. De auto sloeg enkele malen over de kop. De heer Brummelman werd gedood. ALPHEN A/D RIJN De 33-jarige Marokkaan Mimum Musadris is za terdagavond op het kruispunt Prins Hendrikstraat Hazeveld te Alphen overreden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder van een linksafslaande auto de doorgang niet vrij heeft gela ten voor het slachtoffer, die in ge- Het „ja" had geklonken, de ou- of vierentwintig ben en ten tweede ders en getuigen hadden hun hand- voel ik er niks voor eerbiedig als tekeningen gezet en de ambtenaar een stevig getrouwde tante bekeken van de burgerlijke stand zette zich te worden." postuur om het jonge paar zijn wijze wensen mee te geven. Toen viel het woord. De bruid knipperde met de ogen, de ouderen glimlachten vertederd. Inderdaad nu was ze „mevrouw" dit meiske van negentien lentes, waarvan de grootvader maar steeds vertelde, dat hij zich nog als de dag van gisteren herinnerde hoe ze op zijn knie zat en aan zijn snor trok. Op de receptie later werd het een gesprek. Dat „mevrouw"-zijn. Of het nou niet gek was, dat „zo'n kind" dat statussymbool bezat en de tante van veertig, die haar ongehuwde staat gebruikt had om procuratiehouder van een grote fa briek te worden nog altijd maar een „juffrouw" Maar een stevige tante, die onge- nvd was en kennelijk dat ook Mevrouw" wel zou blijven, merkte ietwat pin nig op: „Zo leuk is het anders niet in winkels, waar ze tegen je me vrouwen te zien hoe ze veranderen als je bijvoorbeeld iets thuis moet laten bezorgen en dan je adres noemt met dat... juffrouw..." De mevrouwen in de kring had- ien helemaal geen last van het pro bleem. Niet voor zichzelf en niei tegenover anderen. „We noemen ie- winkeljuffrouw mevrouw, zit. In ogenblik tijd was de of het een me- of discussie werkel'jk emotioneel worden. De vraag was of het niet beter zou zijn iedere vrouw boven vrouw" Bovendien is iedereen tooh vrij zich zelf te laten aanspreken zoals ze Niemand verbiedt het de vijfentwintig „mevrouw" te noe men. getrouwd of ongetrouwd. Het vrolijke meisje van 26, dat ongetrouwde. Er zijn er genoeg, die zich als •rouw laten aanspreken." „Maar dat is gek", protesteerde als altijd omzwermd werd door at- een ander. „Dat kun je alleen doen tente mannen, lachte uitbundig: als je verschrikkelijk hoog op de vinden dan „juffrouw" niet eerbie dig genoeg." „Dus is „mevrouw" wel degelijk een statussymbool" concludeerde Toen kwam opeens de klap op de vuurpijl. Ze had nog geen woord gezegd, zoals ze eigenlijk altijd heel stil en tevreden in haar hoekje zat. De tante, die met haar poes en haar kanarie vredig leefde van een geërfd kapitaaltje en een soort rust gevend middelpunt van de familie was, waar vermoeide broers en '.usters kwamen uitrusten en opstan dige neven en nichten raad vroegen of kwamen uitklagen. De tante, die altijd een sussend woord had en elke ruzie wist terug te brengen tot een futiliteit waaro ver de twistenden zich dan gingen schamen. Nu schoof ze haar stoel met een harde kners naar achteren, strekte zich wat en zei heel duidelijk op dat eigenlijk niemanc van haar kende: „Statussymbool.. Een ongetrouwde, die zich mevrouw noemt heeft alleen haar eigen naam daar achter net als de gescheiden vrouw. Nou, ik heb liever dat ze weten dat ik een oude vrijster ben, dan dat ze denken dat ik een gescheiden vrouw ben..." Het losbarstende gelach was ver lossend en tevreden nipte tante aan haar glaasje: „Op het jonge me vrouwtje", zei ze. zelsohap van een aantal landgenoten fietste. De bestuurder, die na het on geluk was weggereden, werd later door de politie achterhaald. AMSTERDAM In de nacht van vrij dag op zaterdag is door onbekende oorzaak op de Amsteldijk een perso nenauto met een flinke snelheid te gen een geparkeerde autobus gere den. De bestuurder, Johannes Ipema (25) uit Zeist werd zeer ernstig ge wond. Zijn passagiere, de stewardess Anneke van der Feen (25), was op slag dood. OUDER AMSTEL Op de rijksweg Amsterdam Utrecht is zaterdag morgen de 41-jarige mevrouw M. A. Koetsenruyter Kastenmoeller uit Santpoort om het leven gekomen toen zij met de door haar bestuurde auto in de middenberm terecht kwam en uit de wagen werd geslin gerd. Zij overleed ter plaatse. Van haar drie eveneens in de auto zit tende kinderen werd een jongetje zwaar gewond en de twee andere kinderen licht Haar echtgenoot liep een shock op. BLADEL Hier zijn vrijdagmiddag twee jongens door een personenauto aangereden toen zij per fiets de weg overstaken. Eén van hen, A. L. A. Heesters (14) uit Reusel, was op slag dood. De andere jongen liep ernstige verwondingen op. GELDERMALSEN C. van Tussen broek (24) is vrijdag op het kruispunt rijksweg 15 Blan- kertsweg in Geldermalsen bij een verkeersongeluk om het leven geko men. De man was vlak voor de kruising uit zijn auto gestapt om de weg te vragen. Toen hij instapte en wegreed, botste hij op de kruising tegen een auto, waaraan hij voor rang had moeten verlenen. Jongeman slaat meisje neer UTRECHT Een jongeman van on veer 21 jaar heeft gisteravond de 23-ja- rige mejuffrouw L. Hintum uit Utrecht in Bunnik met een stuk beton neergeslagen. Het meisje, een secreta resse, liep een hersenschudding op. Ze wandelde met de 43-jarige arts mevrouw J. Groenewegen, ook uit Utrecht, naar een theehuis, toen een jongeman op een fiets hen een paar keer passeerde. Even verder zagen ze hem languit op een bank liggen. De twee vrouwen vervolgden rustig hun weg maar toen ze de bank voorbij liepen, sloeg de jongeman het meisje neer. Hij maakte zich snel uit de voe ten nadat de andere vrouw begon te gillen. Volgens de vrouwelijke arts had hij wilde uitpuilende ogen. Amerika—Vietnam (21) „Bommen op Hanoi's centrum" stond er in dte krant Maak van dat Hanoi nu eens Rotterdam en we zitten pre cies in de meidagen van '40. Toen (en nog wel) gingen we te keer tegen die „rotmoffen", die zomaar een open stad aanvielen. Nu noemen we het een christelijke daad, als het maar tegen „heidenen* gaat en als de Amerikanen het maar doen. onze grote bevrijders! Wordt het niet langzamerhand tijd, mijnheer Ringoir, dat christendom van u op te heffen, voordat de wereld ®r door wordt vernietigd? Rotterdam Mej. P. A. de Meyer Medische kosten Volgens de voorzitter van de r.-k. ziekenfondsen dienen de medici tot een beter kostenbesef te komen, ó.m, voor wat betreft het uitschrijven van recepten en het verwijzen naar specla- In economisch opzicht teen prachtig streven. Maar wel moet bedacht wor den. dat er mensenlevens mee gemoeid zijn als niet tijdig naar specialisten wordt verwezen of door het niet kun nen betalen van geneesmiddelen, dia door de zitekenfondsen niet worden ver goed. Den Haag, R. Th. OrmeL Natuur Een jong te promoveren academicus poneert dat elk natuurprodukt nog niet goed is en heeft bezwaar tegen advertenties die dit suggereren. Hij stelt zich op het voetstuk van da Schepper als hij bteweert dat de na tuur verbeterd kan worden. Natuurlijk zijn er vergiften in de natuur, maar die hebben hun eigen taak. Het verschil tussen grootmoeders wilgen- bast en een aspirientje is groot: da eerste ondersteunt het menselijk orga nisme zich tte ontdoen van de ongerech tigheden die pijn veroorzaken. Het tweede schept een tijdelijke even wichtstoestand, die door de natuur weer verbroken wordt zodat men een doosje aspirientjes bij zich moet heb ben om dan nog gteen werkelijke gene zing te krijgen. Digitaline is giftig maar goed gedoseerd een geneesmid del. Koninginnegelei van reformhuizen ontleent zijn waarde aan het zijn van natuurprodukt. Daar staat tegenover dat de heren chemici met meerdere van hun orodukten de oorzaak van veel ellendte zijn, waardoor landbouw- produkten in kwaliteit achteruitgaan en dieren een tragische dood sterven. Dat de VU deze stelling van de heer Timmermans aanvaardt in eenl proefschrift vind ik droevig. Rotterdam H. Stolh. Sollicitatie Eind april solliciteerde ik op een ad* vertentie uit uw blad onder numme*. Naam van de „landelijke organisatie'' werd niet vermeld. Mijn bezwaar is dat ik als sollicitant geen enkel bericht heb ontvangen en nog niet weet bij wie ik nu eigenlijk heb gesolliciteerd. Het druist toch tegen alle regels van fatsoen in, als men als adverteerder, die sollicitanten uitnodigde, nitets meer van zich laat horen? Is daar nieta tegen te doen? Den Haag G. Ruimzicht (Sollicitaties moeten vaak lang onbe antwoord blijven omdat de procedure van de vervulling van een vacature zeer tijdrovend kan zijn en het regel is dat men pas na de voorziening alle sollicitanten inlicht. Na een oproep ora sollicitanten is het inderdaad een kwestie van normale burgerlijke be leefdheid als daarop wordt gereageerd. Met naam en toenaam. - Red.). Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM In de nacht van zaterdag op zondag heeft de 31- Jarige steigermaker H. V. A. zijn 28- jarige vrouw en zijn 19-jarig schoon zusje C. B. S. Blankestijn in zijn wo ning aan de Nieuwe Binnenweg met een hamer zwaar mishandeld. De man had reeds geruime tijd moei. lijkheden met zijn vrouw. De onenig heid tussen beide echtelieden liep zo hoog dat de vrouw haar zusje, een leerling- verpleegster, vroeg de nacht bij haar door te brengen. Toen de man om één uur thuis kwam en het meisje slapende op de bank vond, was dit voor hem aanleiding op nieuw met zijn vrouw ruzie te zoeken. De onenigheid liep zo hoog dat hij een hamer pakte en zijn vrouw daarmee op het hoofd sloeg. Zijn schoonzusje, die probeerde tus senbeide te komen, sloeg hij tot driemaal toe op haar hoofd. Zijn vrouw raakte hierop zo razend van woede, dat zij de hamer uit de hand van de man greep en op haar beurt tot tweemaal toe krachtig op het hoofd sloeg. Hevig bloedend rende de man daarop de straat op en klampte voorbijgangers in. „Breng me naar de politie. Ik neb iin vrouw doodgeslagen", zei hij. Allen zijn naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht voor behandeling. Het schoon zusje moest worden opgenomen. Zij is ernstig gewond. De man is gearresteerd. Hem zal poging tot doodslag ten laste worden gelegd. Ouders krijgen dreigbrieven ABERFAN Het geluk van de ouders wier zoon de sintelberg- ramp van Aberfan overleefde wordt sinds twee weken vergald door brieven, waarin een aanslag op het leven van de 11-jarige jon gen wordt gedreigd. „Zodra ik hem op straat tegenkom duw ik hem onder een bus of een auto. Waar om leeft hij nog en moest mijn kind on der een bus of auto", stond in de eerste brief, die zee dagen later werd gevolgd zij hun zoon kunnen redden door hem van school te houden. De politie laat fotokopieën versprei den in de hoop dat Iemand het hand schrift herkent. De ramp in Aberfan, waarbij een berg mijnafval ging schuiven en een school en enkele huizen bedolf, heeft 144 doden ge- eist. Onder hen waren 118 schoolkinderen. De bedreigde jongen was het enige kind van zijn klas dat de ramp overleef-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7