Burgemeester van Katwijk zaterdagmiddag overleden Weekagenda Morgenavond herdenking in gemeenteraad Balletschool Hendrichs gaf leerlingenuitvoering Twee doden in Alphen bij verkeersongelukken Carl Schulze evenaarde bijna zichzelf WARMOND MAANDAG 5 JUNI 1967 In Diaconessenhiiis te Leiden61 jaar oud Maandag (5 juni) DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: laagsche Comedie met ..Een zondag in few York". Dinsdag (6 juni) Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- önds Ned, Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Ihr. Emigratiecentrale. De Lakenhal. 8 uur: concert Toon cunstorkest. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur laagsche Comedie met ..De Troje". Woensdag (7 juni) De Lakenhal. 5 uur: alg. ledenvergade- ing Ver. van belangstellenden jakenbal. Stadhuis. 4 tot 6 uur: zitting sociale aadsvrouw. Waalse kerk, Breestraat, 8 uur: Guy le Brés-herdenking. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 laagsche Comedie met ..De dans lergeant Musgrave DEN HAAG Zuiderpark. 2 uur leelgroep Den Haag met „De ni< ivonturen van kapitein Kid". Donderdag (8 juni) VOORSCHOTEN Herv. Kerk ur: Voorschotens Kamerorkest, met Ru dy de Heus piano, Pieter van Veen blok. tluit en Lucius Voorhorst fluit. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Hsagsche Comedie niet ..De vrouwen- an Troje". Den Haag Lutherse kerk, 8 uur: irgelconcert Willem Mudde. SCHEVENINGEN - Circus-theater. 8 ir: concert Die Haghe Sanghers, met lesidentie-Orkest en solisten. Vrijdag (9 juni) Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 uur: ruil- leurs voor verzamelaars. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: laagsche Comedie met „Een zondag in few York" DEN HAAG Kloosterkerk. 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. Zaterdag (10 juni) Antonius-clubhuis. 10 tot 5 uur: ruil- ag van ruilclub „Koningskerfc" DEN HAAG - Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Een appel voor de SCHEVENINGEN Circus-theater. ■fi.15 uur: Nat. Folkloristisch Ballet van [Tunesië. Welke apotheek? j Geopend voor spoedeisende gevallen: [apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel 20136. 1 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten ■ijn de gehele week geopend. J Camera (2.30. 7 en 9 15 uur): Seks a la [minute (18 iaar) I Lido (2.30 en 8 uur): How the west kas won (14 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Oüeratie deric man (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tehuis voor gevallen meisjes (18 jaar» Studio (2.30. 7 en 9.15 uur); Liefdes- petentenissen (18 jaar). Trianon (2 en 8 urn): Irma la Doucp (18 jaar). Badinrichtingen De gemeenieitike badinrichtingen zijn op de volgende tyder geopend Lmdestraai lb maandag sesmtei dinsdag 9—11.15 u eu 13 30—17 15 u. woensdag gesloten donderdag I3 3l>- 18.15 u vrijdag 9—1115 u en 13 30—18 4r u zaterdag 8—1115 u en "330—1830 Van der Werfstraai 39 maandag on dinsdag gesloten woensdag 8--11 15 en 13.30J 7.15 u. donderdag 8 30—11.15 1330—18 15 u„ vrijdag 830—11.15 u »r. .30—18 45 u.. zaterdag 7 3011.15 er 13.30—16 30 u Mnlenmiiseum Molen De Valk geopend dinsdag tn' n mei zaterdag van 10 tot 5 uur znn ags van 1 tot 5 uur Maandags geslo ten. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld lot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling ..Schatten it de Leidse bibliotheek" 'handschriften geïllustreerde werken kaarten en atlas »n uit hej bezit van de Universiteits bibliotheek), van 2 tot en met 25 juni an 10 tot 5 u., zondags van 1 to- HILLEGOM Aan de volgende eerlingen van de R.K. Lagere Tuin bouwschool werd het diploma uitge reikt: J J M Heemskerk, Bennebroek; P M Clemens. J L A Duivenvoor den. J P N van Dijk, P Imanse, L J L M van der Lans, A P W C van der Maden en J van Tol, Haarlemmer meer; J H A M Levelet, Heemstede; H L Boelé, J M de Boer. L J M van tjeden, J T A Jansen, F J Kleijn, J C Paardekooper. W A J Ruigrok en J T verhaar, Hillegom: G T van Beek, R j M Beelen. A J M Bergman, A C P oersee, E D den Breejen, A P Cle mens. J L M Kortekaas, T M Korte- <aas en A J van der Wiel. Lisse; H W M van der Vossen. Vogelzang; P J Groenendijk en L M Roozen, Over heen; TAM Bersee, Wassenaar; T J Meeldijk en C H T M Romijn, De Zillc. (Van een onzer redacteuren! l^ATWIJK Toch nog vrij plot- -!-*■ scling is zaterdagmiddag een einde gekomen aan het 'leven van burgemeester H. Duiker (61). De afgelopen week verslechterde zijn toestand voor de derde maal tijden zijn ziekte van het afgelopen jaar. Vrijdagmorgen werd hij getroffen door een hersenbloeding, die hem het bewustzijn deed verliezen. Zon der hij kennis te zijn gekomen, over leed dc burgemeester de volgende dag tegen één uur in het Diacones senhiiis te Leiden. Morgenavond om half acht wordt in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden, waarin loco-burgemeester C. van der Plas een herdenkingsrede Hoopt uit te spreken naar aanleiding van het heen gaan van de heer Duiker. De begrafenis heeft woensdagmid dag plaats op de begraafplaats in Katwijk aan den Rijn, nadat in de hervormde kerk van Katwijk aan den Rijn een rouwdienst zal zijn gehou den. die om twee uur begint Inzinking Op Koninginnedag vorig jaar kreeg burgemeester Duiker een ernstige in zinking, die hem noopte geruime tijd ziekteverlof te nemen. Het functione ren van zijn bloedvaten liet te wensen over. Sterk vermagerd hervatte de burgemeester, zijn werkzaamheden, maar niet lang daarna zag hij zich genoodzaakt zijn taak opnieuw neer te '.eggen. Zijn toestand was toen wel zo ernstig, dat duidelijk werd, dat er een wonder moest gebeuren, wilde hij zijn ambt ooit weer kunnen vervullen. De ontembare wilskracht van de bur gemeester deed aanvankelijk in dat wonder geloven tot vorige week zijn toestand zodanig begon te verslechte ren. dat het einde in het zicht kwam. De heer Duiker, die officier was in de orde van Oranje-Nassau. is elf jaar lang burgemeester van Katwijk ge weest. Vóór die tjjd was hij burgemees ter van Hendrik Ido Ambacht en van Pijnacker. Zn Katwijk heejt hij zich spoedig een grote plaats in de harten der bevolking veroverd. Men leerde de ze burgemeester kennen als een ge moedelijk man, die zich niet boven anderen verhief, voor ieder een vriendelijk woord had en boven dien onmiskenbare bestuurstalenten bezat. In de heer Duiker hadden de Katwijkers een burgemeester ge troffen, die dicht bij hen stond en zich liever tussen de mensen bewoog dan dat hij in stilte op zijn kamer zat. Zijn benoeming lot burgemeester van Katwijk berustte op een goede keus. Men kon zich moeilijk een bur- meester voorstellen, die zo bij Katwijk en de Katwijkers paste als juist de heer Duiker. Hij had een geboren Kat- wijker kunnen zijn Beschermer Karakteristiek aan hem was vooral ook, dat hij „zijn" Katwijkers altijd weer in bescherming nam. Wie een krit-èche opmerking over Katwijkse gedragingen maakte, vond de burge meester op zijn weg, vaderlijk glim lachend en vergoelijkende woorden sprekend. Zijn sympathie voor de Kat wijkers was groot en oprecht. Dat de Katwijkers hem op hun beurt een warm hart toedroegen, bleek onder meer eind 1963 toen de heer Duiker zijn zilveren jubileum als burgeqieesier vierde. Deze har telijke burgervader werd toen 'n har telijke huldiging bereid. Geprezen werd vooral zijn warm menselijke, van alle starheid gespeende vergader en presideertechnick, die steeds sterk bijdroeg tot een goede werksfeer. De burgemeester was er blij mee, dat hij het hart van de Katwijkers had gewonnen. Erg leuK bijvooroeeid vond hij, dat hij als hij door de gemeente liep door bejaarde vissersvrouwen werd aangesproken met „burgerva der". Dal was het duidelijkste teken, dat hij door de bevolking werd ge accepteerd, een heel ding in een ge sloten gemeenschap als Kaïwyk nog voor een groot deel is- Als je aan de Katwijkers vroeg hoe dat kwam. ant woorden ze eenvoudig maar veelzeg gend: Wel, hij is niet groos Ontspanning Burgemeester Duiker was burge meester met hart en ziel. Hij had ir dit ambt zijn bestemming gevonden, hoewel hy aanvankelijk politieman LEIDEN Balletschool Hendrichs, één van de weinige balletscholen die Leiden rijk is, gaf zaterdagavond een leerlingenuitvoering in de Schouwburg. Ongeveer tachtig van de honderdtwintig leerlingen ver tekenen voor het voetlicht in een zeer afwisselend profframma. Het is niet gemakkelijk een balletschool tot bloei te brengen. De leerlingen zijn toegewijde amateurs en daarmee kan men natuurliik niet bereiken wat men van beroeps mag verwachten. En wat de onderbouw betreft moet men het de kleintjes „lekker" kunnen maken* opdat er plezier in krijgen en ook houden. Mevrouw H. van Dijk-Hendrichs en haar assistente Ineke Winkelman hebben el een goede instelling voor. Ze we an geven en nemen en op het juiste ogenblik de zaak strak in handen te ne- Bij b.v. „Kinderliedjes" bleek wel dat men de choreografie bij de kleintjes heel simpel moet houden. Zodra men aan de volksdansbeweging voorzichtig over gaat Schoolsport dagen VOORSCHOTEN Vorige week londerdgg en vrijdag werden de •choolsportdagen gehouden voor leer lingen van de ulo en lagere scholen. Uitslagen estafettewedstrijden: 1 MMS 'Bijdorp'. 2 Emmanuël-ulo. (Meisjes tot 14 jaar); 1 Openbare ulo. 2 Nassau-ulo (jongens tot IA jaar). Meisjes oudere groepen: 1 Emmanuël- ulo, 2 MMS Bijdorp. Jongens oudere groepen: 1 Boschgeest ulo, 2 Sem. Be- resteyn. De uitslagen softball-wedstrijden. meisjes: 1 MMS Bijdorp. 2 Boschgeest ulo; jongens: 1 Openbare ulo, 2 Nas sau ulo. De lange-afstandloop over 1500 m werd gewonnen door: meisjes bene den 14 jaar: Nellie Zuiderduin; jon gens beneden 14 jaar: Peter de Graaff, meisjes boven 14 jaar: Ludwien van Niel: jongens boven 14 jaar: Lex Ris- wick. Elfhonderd leerlingen van de lage re scholen legden tijdens deze sport dagen de z.^,. vaardigheidsproeven af Lagere scholen: estafette: meisjes Bethaniëschool; jongens: Jozefschool, slagbalwedstrijd: meisjes: Mariaschool. iongens: Jozefschool. Vijfhonderd jon gens en meisies kwamen aan de star' voor de 500 meterloop: Uitslagen meis ies: klas 4 - Marian Stouthamer; klas 5 - Elma v. d Berg; klas 6 - Willy Kinkel Uitslagen jongens: klas 4 - Piet Douwes; klas 5 - Frans Zonneveld; klas 6 - Jos de Feijter. Na afloop werden op het hoofdveld van Rouwkoop door de heer Jongkind ie prijzen uitgereikt. Als slot van alle schoolsportwed- stryden zullen donderdag 8 juni de finalewedstrijden worden gespeeld van het korfbal- en voetval toernooi Aanvangstijd 4 uur. Gespeeld wordt op het terrein van de v.v. Rouwkoop. naar echte balletpasjes en beweginkjes, dan lukt het niet z best meer. De li chaamsafmetingen van de kleintjes zijn daar ook nog niet voor geschikt. Bij de groteren zagen we goede en soms soepel-vloeiende bewegingen, men is wel eens in wankel evenwicht, maar dat kan men leerlingen niet al te kwalijk nemen Joke ChriSjjyn danste aardige solo's en Paulien Kulk, nog wat onrustig soms in haar bewegingen, kan een behoorlijk danseresje worden. Zo'n programma heeft z'n vaste punten. Een droom en sneeuw- en ijspret geven gelijk gelegenheid tot leuke en kleurrijke Deze uitvoering bewees dat zij die de leiding hebben hun taak begrijpen en zodoende deze school ten goede plaats geven in ouze stad. A. C. Bouwman Levensloop van burgemeester H. Duiker KATWIJK De overleden burge meester van Katwijk, Hendrik Duiker werd op 20 oktober 1905 te Assen gc boren Hij doorliep de hbs in Hilver sum en kwam daarna als jong broekje op de gemeentesecretarie van b«-i Utrechtse Maartensdijk. Vervolgens werkte hij in Hilversum, maar daar was alles te gespecialiseerd naar zijn zin. Maartensdijk vroeg hem terug te komen, waar hij het tot chef algemene zakcn bracht. Op 16 november 1938 werd de heer Duiker burgemeester van Hendrik Ido Ambacht, op 1 januari 1950 burgemees ter van Pijnacker. In Pijnacker had het echtpaar Dui ker het zo goed naar de zin. dat het besluit naar Katwfjk te gaan met heel veel pijn is genomen. De heer Duiker had dan ook niet uit eigen beweging gesolliciteerd, maar was daartoe gezocht. Eenmaal in Katwijk bleken de heer en mevrouw Duiker hier nog meer op hun plaats dan in hun vorige stand- plaats. „We zijn hier volmaakt geluk kig". zo placht de overleden burge meester te zeggen. .Man vlucht uil gestolen auto LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is omtreeks half 6 een auto op de afrit van rijksweg 4 van de weg geraakt. Drie verkeersborden wer den vernield. De bestuurder nam de benen. Bij onderzoek bleek, dat de auto was gestolen voor cafc Sport in Wassenaar. riaci willen worden. Door omstandig- hedev was deze prille wens niet in vervulling gegaan. Maar als hij een drukke dag had gehad, een inspannen- vergadering 's avonds, dan werd de :urder in hem wakker en dook hij een detectiveboek in bed om zo zijn gespannen zenuwen hun rust te hergeven. De overleden burgemeester had twee stokpaardjes: onderwijs en muziek. Jarenlang nam hij „snip perdagen'' op om als examinator te kunnen optreden bij de examens staatsinrichting voor welk vak hij s jongen een voorkeur had. Wat de muziek betreft: de burge meester was voorzitter van de bond van christelijke muziekverenigingen in Nederland en dal voorzitterschap beschouwde hij beslist niet als een erebaantje. Hij liep warm voor de muziekkorpsen waarvan hij vond. dat ze een belangrijk stuk cultureel werk verrichten Groei Een der belangrijkste problemen aarmee burgemeesier Duiker in Kat wijk had te maken, was de overweldi gende bevolkingsgroei. Hij was trots op de onstuimige groei van zijn ge meente. maar tegelijkertijd bezorgd over de consequenties ervan. In dit verband heeft hij zich sterk beijverd voor de grenswijziging met de ge meente Noordwijk. Als het om leefruimte voor zün gemeentenaren ging werd hij fel en wist hü van geen wüken. toonde zich niet alleen een doorzetter, maar te vens een diplomaat en advocaat, meesterlijk in het bedenken van ar gumenten, tactvol en handig Id de discussie Hetzelfde gold voor zijn pogingen Katwijk aan een zeehaven te helpen. Dat het zover nog niet is gekomen, ligt beslist niet aan hem. De visserij lag hem na aan het hart. Een merkwaardig facet van zijn arbeid in Katwijk was zijn gewoonte alle gouden echtparen te bezoeken. Hij legde deze visites steeds opnieuw met vreugde af. Mede door die be zoeken kende hij zyn gemeente tot in de kleinste straatjes, Het was ook zijn gewoonte elk jaar het bejaarden uitstapje mee te maken Het sportveld kende hij trouwens evenzeer Wanneer Quick Boys speel de, ontbrak hij zelden op de tribune. Vóór de aanvang van de wedstrijd Quick BoysRijnsburgse Boys zater dagmiddag is hy plechtig herdacht. Het heengaan vpn burgemeester Duiker is een slag voor Katwijk. Het is het daarenboven natuurlijk voor zijn gezin, waarover de burge meester lyrisch kon spreken. Trots was hij op zijn beide zoons die al thans wat het begin van zijn amb- telijke loopbaan betreft, het voet spoor van hun vader drukken. Van zijn vrouw zei hij: „Hoe ik het zon der haar had moeten stellen, moet er niet aan denken. Zij is ideale burgemeestersvrouw, zonder meer. Samen maken we in het be gin van de week altijd mijn agendc op. Ze weet altijd precies waar ik ben". N HAZET ZAKT NIET DOOR1 HAZET LEDIKANTEN MET EXTRA GESPANNEN SPIRAAL Planken of hardboard overbodig geen vocht of schimmel meer. Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN TEL. 01680-3910* Vrachtivagenchauffeur reed door Folk Beat 14 LEIDEN Hoewel Carl Schulze za terdagavond in de hockeykantine van het sportpark Roomburg het peil van zijn eerste optreden in dit seizoen voor de Leidse jazz society Folk Beat 14 niet helemaal kon halen, is zijn tweede optreden het beluisteren toch alleszins waard geweest Schulze, met een wat gewijzigde (be. tere) bezetting naar Leiden gekomer. (Martin van Duynhoven op drums er de nog betrekkelijk onbekende Victor Kaihatu op bas) miste in de redelijk goed bezette kantine juist dat sprankje dat zijn optreden tot een giroot jazzfeest had kunnen maken. Nu bleven de werkelijke uitschieters van het Carl Schulze-trio tot enkele stukken (o.a. Satin doll. Softly as in the morning sunrise en Broadway) be perkt Toch behoorde deze voorlaatste avond wel tot de goede FB-avonden van dit tweede seizoen. Zaterdag 24 juni gaan de deuren van Roomburg voor de laatste maal in dit seizoen voor Folk Beat 14 open. Met een grote Leidse jazzavond en de tra ditionele jamsessions wordt dan om streeks vier uur 's nachts een streeD gezet onder het tweede jaar. Het derde seizoen zal de Leidse jazzliefhebbers daarna opnieuw enige groten uit de in ternationale jazz brengen Inbraken in scholen LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken kantine van het tennispark aan de Haarlemmerweg. Vermist worden pak jes sigaretten, snoep en koeken. Ook namen de inbrekers f 10 wisselgeld Tijdens het weekeinde is ingebroken in een café aan de Haven. Gestolen zijn 27000 dubbeltjes en een bedrag van f 100. Verder is ingebroken in een aantal scholen, o.a. in de technische school Medusastraat, een school aan de Lust hoflaan, een school aan de Maresingel, waar een horloge werd gestolen en in een school bij het woonwagenkamp. Hier hebben onbekenden de water kraan laten open staan. Uit een schaftlokaal aan het Mors- kwartier werden gereedschappen ge stolen. Het onderzoek duurt nog voort. Motorschip in brand LEIDEN Zaterdag om kwart over 1 is brand ontstaan in de kajuit van een motorschip aan een losplaats van het I.B.B. in de Rijn, toen een lasser bezig was met een snijbrander. Von ken vielen op een matras in de slaap- kooi. De kajuit brandde geheel uit. De schade is ruim f 5.000. D. v. d. Kwaak draagt financiën over LEIDEN De heer D. van dei- Kwaak te Leiden, penningmeester van de C.H.U., heeft zich niet herkiesbaar gesteld bij zijn periodiek aftreden als lid van het hoofdbestuur. Hij meende, na acht jaar de financiën van de Unie te hebben beheerd, zijn plaats te moe ten afstaan aan een jongere. Het hoofdbestuur heeft met algeme ne stemmen drs. D. W. Hoonakker (37) te Amsterdam tot nieuwe penningmees ter gekozen. Ruilclub Koningskerk houdt grote ruildag ALPHEN Zaterdagmiddag kwa men bij verkeersongelukken in deze gemeente twee mensen om het leven, de 70-jarige heer J. J. Stapper en de 33-jarige Marokkaan Mimum Musa Dris Het eerste ongeluk gebeurde om streeks half 1 op de oostelijke rijbaan van de Oranje Nassausingel. De heer Slapper en diens huishoudster, de 66- jarige mevr. Romein-de Graaf, wo nend Diamantstraat 340, staken te voet de weg over. komend uit de Pre sident Kennedylaan. Met flinke snel heid naderden vanuit de richting Gouwsluis enkele auto's. De bestuur der van de voorste auto. een 20-jarige Alphenaar, trachtte achter de (in de richting van de auto's kijkende) voet gangers langs te rijden. Hij raakte echter óf de voetgangers of een fiets, die een van hen aan de hand mee voerde Beide voetgangers bleven ge wond liggen Na aankomst in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden over leed de heer Stapper. Mevrouw Ro mein had een gebroken enkel Onder invloed Het tweede ongeluk gebeurde om streeks half 6 op de T-kruising Pr Hendrikstraat-Hazeveld. In gezelschap van twee landgenoten reed de 33- jarige Marokkaan Mimum Musa Dris op de fiets in de richting Gouwsluis. De bestuurder van een uit tegenge- telde richting komende vrachtauto, die linksaf sloeg, verleende de Ma rokkanen geen vrije doorgang. De Ma rokkaan Dris, werkzaam op een be drijf in Ter Aar en in pension bij de familie Rodenburg aan de Oostkanaal- veg. botste tegen de zijkant van de vrachtauto en werd daarna overreden door een achterwiel an de wagen. De bestuurder van de vrachtwagen reed zonder te stoppen door. De man. een 28-jarige Alphenaar, werd later zijn woning gearresteerd Hij bleek onder invloed van alcohol te verka- Nabij de oudelijke woning aan de Van Boetselaerstraat werd een 11-ja- rig meisje zaterdagmiddag tegen zes uur aangereden door een passerende auto toen zij plotseling de weg over stak. Het meisje liep schaafwonden op. Getuigen gevraagd Naar aanleiding van eerstgenoemd ongeluk, waarbij dus twee bejaarde voetgangers werden aangereden, ver zoekt de politie getuigen zich te mel den. In het bijzonder betreft dat de bestuurder van een groene Mercedes en de bestuurder van een bakfiets of brom bakfiets. De gemeente heeft reeds geruime tijd geleden de provincie verzocht voor het deel van de Oranje-Nassau- singel tussen Gouwsluis en de Heul een maximum snelheid vast te stel- Rijnsburgers hebben last van sloot RIJNSBURG Een aantal bewo ners van woningen, gelegen aan De Waal en de Baron van Wasse naarstraat heeft zich tot de raad ge wend met het verzoek de sloot, die langs de achterzijde van de aan de westzijde van de Baron van Wasse naarstraat staande panden loopt, te dempen. Ook het bestuur van de wo ningbouwvereniging „Spinoza" heeft op aangedrongen maatregelen te Enige tijd geleden is de sloot van gemeentewege schoongemaakt, het geen een uitgaaf van f3.358 heeft ge vergd. De moeilijkheid is, dat tal van bewoners langs de Baron van Wasse naarsstraat afvalwater op de sloot lo zen zodat deze telkens opnieuw ver- De Hoogheemraadschap heeft de ei genaren van de panden aangeschre ven een dergelijke lozing op te hef fen, hetgeen zou kunne worden be reikt door een aansluiting op de in de straat aanwezige riolering. Betrokke- hebben hieraan geen gevolg gege- Bij gebrek aan medewerking van eigenaren en bewoners i het vrijwel onmogelijk een definitieve verbete ring te verkrijgen, zo menen B. en W. De bewuste sloot behoort slechts voor de helft aan de gemeente in ei gendom. Zonder medewerking van de overige eigenaren kan niet tot dem ping worden overgegaan. In opdracht van B. en W. werkt de stedebouwkundige aan het opstellen van een tweede saneringsplan, dat on dermeer voorziet in sanering van de langs de Baron van Wasseaarstraat aanwezige bebouwing. Dit plan be oogt wel demping van de sloot, maar niet het daarin leggen van een riole ring, omdat deze op een andere plaats is geprojecteerd. Wanneer nu tot demping wordt overgegaan dient wel een riolering te worden gelegd, die dus een tijdelijk karakter zou hebben. De directeur van gemeentewerken raamt de kosten van deze tijdelijke maatregel op een bedrag van f 40000. Dit bedrag is zeer hoog maar niet alleen het gedeelte ten westen van de Baron van Wessenaarstraat moet wor den gedempt en van riolering voor zien, maar ook de noordelijke en oostelijke uitlopers van de sloot Er is bovendien geen enkele mogelijkheid deze kosten te verhalen, zodat zij ge heel ten laste van de gemeente zou den komen. B. en W. zien geen reële mogelijkheid om op korte termijn tot een oplossing te komen. Wel zijn zij bereid opnieuw met de eigenferen in overleg te treden teneinde aansluiting op de riolering te bevorderen. Zou dit tot positieve resultaten leiden, dan achten B. en W demping van de sloot een haalbare zaak. Bestemmingsplan Endepoel 1966 RIJNSBURG B. en W. hebben de raad het ontwerp van het bestem mingsplan „Bedrijfsterrein" aangebo den. Dit plan beoogt in het westelijk ge deelte van de gemeente vestigingsmo gelijkheden te creëren voor ambachte lijke bedrijven, die als gevolg van sa nering of anderszins uit de bebouwde kom moeten verdwijnen. Om te voorkomen, dat een ongewenste be bouwing tot stand zou komen heeft de raad al een voorbereidingsbesluit genomen. Het ontwerp „Bedrijfsterrein" heeft ter inzage gelegen. W. Star, Bung. Meijboomstraat 16, en 10 anderen; J. P. Monster, Piet Heinstraat 3, en Dijk graaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland te Leiden hebben bezwaren gemaakt. Naar B. en W. menen dienen de be zwaarschriften alle ongegrond te wor den verklaard. Verhoging rioolbelasting in Rijnsburg LEIDEN Het bestuur van de ruil club „Koningskerk" houdt zaterdag in het Antoniusclubhuis een ruildag. De bedoeling hiervan is om zowel jeug dige als oudere verzamelaars van post zegels. sigarenbandjes, lucifersmerken, oude munten en dergelijke die geen clublid zijn, in de gelegenheid te stel len tot het leggen van ruilcontacten. Daar in Leiden en omstreken een groot aantal verzamelaars woont, rekent het bestuur op een grote belangstelling. De zaal is open van 10 tot 17 uur. Concert in Luth. kerk LEIDEN Vrijdag a.s. wordt in de Evang. Lutherse Kerk (Hooglandse Kerkgracht 28) een concert gegeven door de organiste van de kerk, Anm> Blankenstein-Offenberg. Medewerking verleent de Hervormde Kindercantoril van Voorschoten, die bestaat uit een zang- en een blokfluitgroep. De kinderen voeren onder leidinsr van de heer H. J. Wal vaart een pro gramma uit van oude en nieuwe kerk liederen. Mevr. Blankenstein speeli werken van J S. Baeh en Nederlandse componisten uit verschillende tijden, nl. Pieter Cornet. Anthonie van Noordt J. H. Fiocco en Anthon van der Horst Het concert begint om 8.15 uur en is vrij toegankelijk. Wel wordt by de uit gang een collecte gehouden voor hei orgelfonds die zeer harteliik word aanbevolen. WARMOND Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben gedeel telijk goedkeuring onthouden en ge deeltelijk goedkeuring verleend aan het „Partieel bestemmingsplan Ende poel 1966". De heer J. Sikking te War mond werd in zijn bezwaren tegen dit plan niet-ontvankelijk verklaard, om dat hjj volgens de bepalingen in de Wet op de Ruimtelijke Ordening niet tot het indienen van bezwaren be voegd is. Wel werden de bezwaren van de heer Sikking in ambtelijke over weging genomen. Ged. Staten zeggen, dat dan aan zijn verlangen een normale toegang tot zijn bollenschuur tegemoet kan worden gekomen zonder dat daarbij andere, door het plan beoogde belan gen worden geschaad. De bestemming van een klein deel van het plan dient nader te worden overwogen, zulks in samenhang met het overige buiten het plan gelaten gedeelte en enkele per celen grond langs de Herenweg. WARMOND Onze vroegere plaats genoot mr. J. J. G. M. Walenkamp, chet van de afdeling onderwijs, sport en subsidiezaken ter gemeentesecreta rie van Breda, staat nummer twee op de voordracht voor griffier van de Staten van Zuid-Holland. WARMOND Mej. Maria v.d. Zalm en mej. Joke van Tongeren slaagden voor het diploma onderwij- RIJNBURG De bewoners van plan „West" moeten de Langevaart oversteken om het andere gedeelte van het dorp te bereiken. In verband met de verkeersdrukte op de Lange vaart is het in het belang van het verkeer, als een voetgangersover steekplaats wordt aangebracht, vooral ter bescherming van de schoolkinde ren. ,2D5§0kOSten be<lraSer> naar schatting RIJNSBURG De minister van binn. zaken handhaaft zijn standpunt, dat met betrekking tot de heffing van rioolbelasting uiterlijk op 1 janu ari 1968 het minimum-peil van f50 per aansluiting moet zijn bereikt. Aangezien B. en W. met het oog op de zorgelijke financiële positie van de gemeente niet het risico willen lopen de mogelijkheid tot het verkrijgen van een extra uitkering te verspelen, blijft geen andere weg open dan de raad voor te stellen het tarief van de rioolbelasting ingaande 1 januari 1968 te verhogen met f 15 per aansluiting per jaar. Gemeenteraad Rijnsburg RIJNSBURG Woensdag 7 juni om 8 uur komt de gemeenteraad bij een. Agenda o.a.: verhoging rioolbe lasting; vaststelling bestemmingsplan „Bedrijfsterrein"; voetgangersover steekplaats hoek Spinozalaan - Lange vaart; verlenging termijn voor ontrui ming onbewoonbaar verklaarde wo ningen Koestraat 2a en 4; klacht inza ke sloot Baron van Wassenaarstraat; beschikbaarstelling krediet aankoop veegmachine; beschikbaarstelling kre diet opstelling plan voor verbetering c.q. aanleg van wegen; subsidiever zoek van de Chr. gymnastiekvereni ging „DWS"; subsidieverzoek van de Chr. Gemengde Zangvereniging „De Lofstem". Rijnslturg duivennieuws RIJNSBURG De Snelvlieger nam deel aan een wedvlucht me', oude duiven vanuit Creil afstand 355 km. Uitslag: Straveis 1, 15; Noteboom 2. 3, 20. 21, 23, 27, 28 31; Paauw 4. 12, 32: Heemskerk 5, 6. 10. 11; Admiraal 7, 19. 29; Kromhout 8, 26; Kluyver 9, 14; v Doorn 13; De Mooy 16. 26. 30; Rosmolen 18. 24 25; v Zanten 22, RIJNSBURG In november wer den de woningen Koestraat 2, 2a en 4, onbewoonbaar verklaard. B en W. zijn er nog niet in geslaagd aan alle bewoners andere woonruimte toe te wijzen. Van deze woningen worden er nog twee be woond. t.w. Koestraat 2a en 4. Aan de huisvesting van de in deze krotten wonende gezinnen Hoek en Van Delft wordt de nodige aandacht besteed. Het is evenwel niet mogelijk op korte termijn andere woonruimte toe te wij zen. In verband hiermee stellen B. en W. voor, de termijn voor ontruiming van de woningen één jaar te verlen gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3