Mens centraal element ondernemingsbeleid' Juiste gezindheid Uit de Haagse hof geplukt Deel overheidsapparaat naar het noorden moet Belastingverlaging is nu niet op zijn plaats alles goed/ en wel' 7 DONDERDAG I JUNI 1967 H. H. Wemmers Alleen temmeer de gezindheid verandert heeft het zin om over fundamentele verandering In onze maatschappij-structuur te praten. Op die voor waarde is de heer Wemmers bereid in te gaan op de suggestie van drs. ZijIstra te streven naar een Christelijk .Sociaal Congres. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG We kunnen alles overhoop halen, onze hele economische orde incluis. Maar dan verspillen we onze krach ten aan het overhoop halen en komen we niet aan praktisch resultaat toe. We zullen het niet in de eerste plaats moeten zoe ken in wijzigingen van onze instellingen, maar in verandering van mentaliteit, van gezindheid. bestaande orde een andere inhoud ge ven langs de weg van evolutie. Het gaat er niet om de bestaande orde om ver te werpen en dan een vaciium of een chaos achter te 1 ten. Het is een eis van het Evangelie ons beleid op de mens in de onderneming te richten. Doen wij dit niet. dan laten wij ons leiden in plaats van zelf lei ding te geven. De conjunctuur bepaalt dan ons beleid. Dan zijn we hard in de laagconjunctuur en toegeeflijk in de hoogconjunctuur. Volgens de heer Wemmers is dit niet de aanpak van de bijbel. Het Evangelie verwerpt bijv. de slavernij niet met zoveel woorden, maar geeft de verhou ding heer-knecht een wezenlijk andere inhoud, maakt haar van een andere orde en daardoor is de slavernij wel gedoemd te verdwijnen. De cao is niet tot stand gekomen, doordat ze na uitgevonden te zijn, van bovenaf is opgelegd, maar zij was vrucht van een omwenteling in de ge dachten over de verhouding tussen werkgevers en werknemers in de in dustriële verhoudingen. Dit geldt ook voor de onderneming. De structuur is geen onaantastbaar ge geven, maar daar ligt niet het eigen lijke probleem van deze tijd. We kun nen een mooie nieuwe vorm uitdenken en die wettelijk verplicht stellen, maar nieuwe vorm blijft een lege huls, niet eerst iets verandert in de gezindheid van betrokkenen. Zo zijn de bedrijfsraden, de p.b.-organen en soms ook de ondernemingsraden le ge hulzen gebleven. Alleen wanneer de gezindheid veran dert bij de partners in het bedrijfsle ven heeft het zin om over fundamente le veranderingen in onze maatschap pij-structuur te praten. Op die voor waarde is de voorzitter van het Ver- bond van Protestants-Christelijke ^Werkgevers in Nederland, de heer H. ;H. Wemmers, bereid in te gaan op de i suggestie van de CBTB-voorzitter, drs. R. Zijlstra, te streven naar een christe lijk sociaal congres. In dat geval zou er een vruchtb ar beraad mogelijk zijn tussen christenen over het thema: Geloven en handelen. Op het ogenblik laat veel kritiek zo weinig van de bestaande orde over, zo stelde de heer Wemmers vandaag in de jaarvergadering van zijn verbond in het KurhaU6, dat een gewoon mens de moed opgeeft. Men gelooft niet, dat er nog ooit iets, dat de moeite waard is, voor in de plaats kan komen. Hij vroeg zich af, of daarom het overleg in de Stichting van de Arbeid en het Convent van Chr.-Sociale Organisaties zo moeilijk op gang komt. Geen chaos De heer Wemmers wilde echter ook van zijn kant toegeven, dat de huidige maatschappij niet de meest ideale is. De mens behoort het centrale element in het ondernemingsbeleid te zijn; dit betekent volgens hem in vele opzich ten een revolutie in het denken en bandelen van ondernemers en werkne mers, die gevolgen zal hebben voor de bestaande orde. Verenigingsvoorsitter t Liquidatie korps rijkspolitie UTRECHT De voorzitter van de j Rijkspolitievereniging, de heer L. H. M. Nottet, is bang dat het rijkspolitie- i korps geruisloos zal worden geliqui- deerd. Dit wordt volgens hem in de hand gewerkt door het toenemend in compleet aan personeel. Een nog gro- Iter gevaar is 'de inkrimping van het gezagsgebied van het korps in verband met de overgang van rijkspolitiege- I meenten naar gemeentepolitiege- meenten. De vereniging heeft voorstellen ingediend om de grens van 125.000 inwoners als een aanvraag J om een gemeentepolitie mag worden ingediend te verleggen naar 40.000 I inwoners. Krijgsmacht moet „veilig" rijden DEN HAAG Minister Den Toom (defensie) heeft in een dagorder een beroep gedaan op allen die tot krijgsmacht behoren om een zo groot mogelijke veiligheid in het verkeer lossing kunnen bieden voor de verlan-te streven, gens van inspraak van werknemerszij- Ete bewindsman verwacht dat, nu de de. De werknemerscommissaris en een vakantieperiode aanbreekt, de intensi- formele status van de vakbeweging in teit van het wegverkeer aanzienlijk de onderneming (bedrijvenwerk) acht- zal toenemen. te hij geen oplossingen. Met klem verzoekt hij allen er zich steeds van bewust te blijven dat op ieder als deelnemer aan het wegver- LJe onaei nemei keer de menselijke plicht rust alles ne te laten wat de veiligheid van de me- Voor betere verhoudingen in de on dernemingen moeten ondernemingslei ding en werknemers gevormd worden tot ondernemingspartners. Het beleid vastgelegd in de Wet op de Onderne mingsraden moet worden voortgezet. De heer Wemmers vond, dat de onder nemingsraden in veel ondernemingen goed hebben gewerkt en zeker een op- Winst, gezag en privaat-eigendom passen volgens velen niet meer in de ideale maatschappij. Het zijn echter onmisbare elementen om de onderne ming te laten draaien. Er is over het algemeen weinig waardering voor het geslaagde ondernemerschap. Men ac cepteert de welvaart als een produkt, dat de ondernemers moeiteloos zouden verwerven. Het verdelen van de vruch ten zou belangrijker zijn dan de instandhouding van wat in vele genera ties werd opgebouwd. In de nieuwe orde is voor de ondernemer eigenlijk geen plaats. Alle geroep om aolidariteit betekent voor de ondernemer isole- Voortdurende toetsing van de bij belse normen van gerechtigheid, vrij heid en gemeenschap is een onmisbaar element in de levenshouding van ieder een. Wanneer we kritiek leveren, moeten we niet alleen naar de ander wijzen, maar bij onszelf beginnen. In de heden daagse kritiek is weinig terug te vin den van de verworden schepping, waaraan we gemeenschappelijk schuld 1965, behandeld, hebben. De heer Wemmers betreurde het. dat hiervan dikwijls ook weinig blijkt in de kritiek van christelijke zij demensen en de bestuurder zelf in ge vaar kan brengen. „Wij kunnen op dit gebied de we reld verbeteren en zeker bij ons zelf beginnen", zo besluit de minister de dagorder. VEEHANDELAAR ONTKENT MOORD OP BLOKLAND DOOR Een middagje winkelen schijnt voor de meeste vrouwen een pretje te zijn, maar ik vind het alleen leuk als er eigenlijk geen boodschappen bij zijn. Gewoon wat rondslingeren en liefst iets kopen dat je lekker helemaal niet nodig hebt. Maar ja. zo nu en dan moet ik er toch aan geloven. Dan reiken mijn geliefde buurtwinkels qua sortering niet ver genoeg, want ik kan van mijn kruidenier, die me ook kousen levert wist of ik plafond- of wandbevesti- ging wilde. Maar bij de uitstalling werd ik on middellijk met een geheel andere keuze geconfronteerd: nikkel, alumi nium of plastic. Alle in eenvoudige luxe, superluxe, blote of overdekte toestand. Talloze jongemannen bewo gen zich tussen de tapijtenstapels, maar geen bekommerde zich om de railstand. Dus schoot ik er een aan. seerde en toen ben ik maar ver dwenen. Naar de overkant, waar ook een warenhuis is. Door ervaring wijzer stoomde ik meteen door naar de tapijten. Weer een jongeman, ditmaal in geanimeerd gesprek met een verkoopster. Ik in terrumpeerde bedee.sd, maar deed het toch fout, want de jongeman ging wel mee naar de railuitstalling, doch wenste geen inlichtingen over hante- en zelfs tuinaarde, niet eisen, dat hij een keuze in lampekapjes, gordijnrail en verfkwasten te mijnen gerieve aanlegt. Vlak om de zei hij vermoeid. „Uitverkocht." Ik wees de volgende aan. „Uitverkocht." ..Welke hebt u nog?" Hij haalde zijn schouders op: „Ei- U merkt het al. de schoonmaak- koorts is ietwat laat over me geko men. Dan merk je opeens alle onvol komenheden in het interieur en ko- lioek Dus naar de stad met een hele lijst. De verfkwast leverde geen moeilijk heden, tenzij men de koopanimo voor dit artikel, dus het lange wachten als moeilijkheid neemt. Heel Den Haag schijnt aan het doe- het-zelven te zijn en de arme verko per kwam handen en tong te kort om alle wensen te vervullen en alle le- kenvragen te beantwoorden. Met kwast eindelijk op naar de gordijnrail. In het warenhuis steeg ik Het bleek een tapijtzoeker te zijn, die me direct annexeerde om mee zijn keuze te bepalen, want hij aarzelde tussen een super praktisch nylon glimkleed of een rustiek dierenvel. Ik adviseerde romantisch het dierenvel. maar hij zei dat hij liever eerst de raad van zijn moeder inwon en wan delde weg. Eindelijk zag ik een meneer die een bonnetje schreef en zich dus als ver- Worden voortaan afgepast verkocht in stukken van één meter en twee Ik verveelde hem gruwelijk, dat was duidelijk. De rails schrapte ik van het stadse lijstje, ergens zal wel een buurtwin- keltje zijn en misschien heeft daar iemand tijd voor me. Aan de lampekapjes ben ik niet eens meer begonnen. doch werd verwezen naar de tapijt afdeling. Eindelijk in een verloren hoekje daar een standje met rails. Ik had gedacht, dat het een eenvoudige boodschap was, temeer daar ik zelfs schuchter mijn raihvens kenbaar maakte, had hij geen tijd. want een echtpaar stond te trappelen bij de namaakperzen. De derde aangescho- tene antwoordde, dat hij inventari zoon wachtte me op: ..Zeg je wou toch een verfkwast hebben. Is deze goed. je mag hem ruilen, hier vlak om de hoek bij de drogist Ik had wat moeite om blij te zijn 'II DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren in ho ger beroep de moord op de Dor- drechtse fouragehandelaar Arie Blokland (49) op 11 december <ÖP. Kritiek van Wemmers tot „Den Haag" Verband TAE confrontatie van de twee grootste j mogendheden in het Middellandse zeegebied is van invloed op de situ atie in Vietnam. Het Amerikaanse verbod, Hanoi en Haiphong te bom barderen, wordt er al mogelijk ten onrechte mee in verband ge bracht. Amerika moet in het Middenoosten (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG In de jaarverga dering van het Verbond van Pro testants-Christelijke Werkgevers heeft hedenmiddag voorzitter Wemmers zich er over verbaasd, dat mensen zonder werk er de voorkeur aan geven werkloos te blyven boven aanvaarding van tij delijke of anderssoortige werkge legenheid. Het gevolg is dat hier en daar buitenlandse arbeids krachten moeten worden aange trokken. die het noorden voor het bedrijfsleven aantrekkelijk had kunnen maken, na melijk de gemeentteclassificatie, is af geschaft. Bij de steunverlening door de over heid aan de industrie waarschuwde de heer Wemmfers er voor, duidelijk het gevaar te onderkennen, dat hier de overheid ongewild invloed kan gaan uitoefenen op de samenstelling van be paalde onderdelen van ons industriële apparaat, terwijl de overheid voor d'e eventuele gevolgen hiervan geen ver antwoordelijkheid draagt. De heer Wemmers vroeg zich af, of de werkloosheid nog langduriger er harder moest toeslaan om in deze mis stand verandering te brengen. Naar zijn mening zou thans reeds de Wacht- geld- en Werkloosheidswet op dit punt omzichtig te werk gaan, wil het in moeten worden herzien, dat gebied niet in een gewapend Hij noemde het hoopvol, dat ook de conflict worden betrokken. Een der- vakbeweging tot het inzicht is geko- gelijk treffen zou ongetwijfeld een meni dat terughoudendheid in loon- ernstige belemmering vormen voor eisen geboden is. Hier ligt een basis de strijd tegen Vietcong en Noord- voor overleg. Voordat partijen zich in vietnamezen. de loonpolitieke problemen storten, die nen zij te beseffen, dat het niet alleen Reeds wordt het mogelijk gehouden om loonpolitiek gaat, maar om het wei dat Washington wel eens gedwongen rijn van het bedrijfsleven en onze ge- kan w-orden de bombardementen op dele samenlteving. Veehandelaar Gerrit Arie de G. (29). die ervan verdacht wordt Blokland zijn neef te hebben vermoord, ont kende ook nu weer stelselmatig de moord te hebben gepleegd, ondanks het vele belastende materiaal tegen hem. Niet minder dan achttien getuigen, van wie drie a décharge, werden ge hoord. Velen vertelden dingen die de theorie van de recherche dat De G. de moord heeft gepleegd, ondersteunen. Slechts de vader van de verdachte, de 68-jarige K. de G., sprak in het voordeel van zijn zoon. Bij het verla ten van de rechtszaal gaf de oude man zijn zoon een hand en zei tegen hem: „Het beste, jongen". Het Drnces wordt vandaag voort gezet. Er zullen nog vier getuigen wor den gehoord. PARIJS Het NAVO-hoofdkwar- tier in Parijs heeft gisteren de benoe ming bekendgemaakt van de Ameri kaanse vice-admiraal Esphraim Hol mes tot NAVO-opperbevelhebber in het gebied van de Atlantische Oceaan. Hij volgt op 17 juni admiraal Tnomas Moorer op, die op verzoek van presi dent Jonhson aftreedt. Teach-in van PSP over encycliek: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op dit moment is een belastingverlaging niet op zijn plaats. De nood waarvoor de ontwikkelingslanden staan, maakt erder een belastingverhoging ten gunste van deze landen gewenst. Met een luid applaus maakten de bezoekers van ..Musis Sacrum" gister avond in Schiedam duidelijk dat zij het met deze uitspraak volledig eens waren. Zij waren bijeen om van ge dachten te wisselen over de pauselijke encycliek Populorum Progressio. De Schiedamse afdeling van de PSP, die de afgelopen weken de tekst van dit schrijven op grote schaal heeft verspreid, organiseerde een teach-in onder leiding van drs. H. Lockefeer, sociaal-economisch redakteur van De Volkskrant. Een forum bestaande uit kapelaan B. Truyens, ds. D. J. Spaling. voorzit- de Oecumenische Raad ti Schiedam, PSP-Tweede-Kamerlid H J. Lankhorst en het socialistische Rijn mondraadslid mr. H. B. Engelsman, be antwoordde de vragen. Verheugd De forumleden waren verheugd over het verschijnen van Populorum Pro gressio. Dit stuk doet een beroep op mensen om te ijveren voor vrede gerechtigheid voor de hele wereld, meenden zij. De Spaling waarschuwde echter voor overschatting van de betekenis van de encycliek. Vrijwel alles wat er in staat gemeengoed van alle kerken gewor den, betoogde hij. Er staat betrekke lijk weinig nieuws in maar het blijft van groot belang dat de paus extra aandacht voor de problemen vraagt Over de geboortebeprking zei kape laan Truyens te geloven dat in de toe komst de R.ooms-Katholieke Kerk waarschijnlijk zal leren dat ieder vol gens zijn eigen geweten moet hande len. Analfabetisme De heer Engelsman betoogde dat men voor een doeltreffende ontwikke lingshulp vooral het analfabetisme in de ontwikkelingslanden dient te bestrij- De heer Lankhorst noemde het nood zakelijk dat de totale economische structuur gewijzigd wordt. In een overschatting van de betekenis van de maatschappij die op winst maken uit is en particuliere eigendom van pro- duktiemiddelen kent, is het onmogelijk om vrede en gerechtigheid voor allen te waarborgen, zei hij. ESRO krijgt van NASA gratis Scout-raket WASHINGTON —De NASA, het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart, zal gratis een nieuwe Scout-raket ter beschikking stellen voor het in de ruimte brengen van de volgende ESRO-satelliet. Over de schade vergoeding wegens het verlies van de vorige satelliet is tussen de NASA en de ESRO niets af gesproken. Kostbare tijd De hfeer Wemmers vroeg om weder invoering van de investeringsfacili teiten. Elk uitstel betekent hiet het ver- I loren gaan van kostbare tijd en vele mogelijkheden voor werkgelegenheid Noord-Vietnam stop te zetten. In ruil daarvoor zou Rusland dan moe ten zorgen, dat Egypte de blokkade van de Golf van Akaba beëindigt. Op zichzelf zou zulk een oplossing toe gejuicht moeten worden. Overziet men echter de gevolgen ervan, dan lijkt zij niet voor de hand te liggen. Amerika heeft altijd volgehouden, dat no voorzitter de bombardementen pas worden weinig te hebben gedaan gestaakt, als Noord-Vietnam even eens een stap doet naar vrede. Een zonder-meer staken van de bom bardementen zou Amerikanen ei Zuidvietnamezen in een militair zeei nadelige positie brengen. weet de overheid tc ivangri.ike overheidsappa raat. dat in het westen van het land is fecentraliseerd, naar de minder bevolk te gebieden over te brengen. Men heeft er in het verleden wel op gestu deerd, maar de vrucht van de studie is in de bureauladen bliiven steken. Hier ligt een nationaal probleem van eerste Moeilijk valt aan te nemen, dat deze 0rde. Het overvolle westen heeft er zwaar wegende argumenten nu plot- mee te maken, evenals het niet op toe- seling overboord worden gezet om •-««—noorden elders in de wereld een concessie te verkrijgen. Daar komt hij, dat een Noch he overheid, noch het be- regeiing van de crisis in het Mid- «ft-» g*-tTSfSfc denoosten bepaald n etgarandeert. vaardi§heid tegenover bepaald'e stre- dat op een later tijdstip zich geen ken in het land Wonderlijk noemde problemen meer zullen voordoen. hij het. dat juist een van de dingen. Zou Amerika op bedoelde suggesties ingaan, dan geeft het toe aan chan tage. Bovendien zou het geen wezen- LOPEZ MATEOS lijke oplossing hebben bereikt. In andere delen van de wereld be schikken de Russen over méér chan- tagc-middelen. VVc donken aan Ber- MECICO-CITY - Oud-president itjn, Korea en Cuba. Het hek rot. Adol[o Lopra Mateos v3n Mexico ls van de dam zijn. in ernstige toestand in een neurolo- -i sische kliniek in Mexico City opgeno- Niettemin gaat Amerika een «.erve. Hlj hee(, vermoedelijk een rende tijd tegemoet, die rijn militaire hersenbloeding gehad. Lopez Maleos is kracht wel eens zwaar op de proel|57 ja8r Van 1958 tot 196, is hij presi- kan stellen. dent van zijn land geweest ERNSTIG ZIEK (Van een onzer redecteuren) AMSTERDAM Vandaag zijn de feestelijkheden be gonnen die de Nederlandse Spaarbankbond heeft georga niseerd omdat dit jaar anderhalve eeuw geleden in ont land de eerste twee spaarbanken werden opgericht. Zij verrezen in Workiim en in Haarlem, met steun vai koning Willem 1 en op initiatief van de plaatselijke Nutv departementen van de Maatschappij tot Nut van 't Alge De geschiedschrqver tekent hierbij aan, dat z(j werdei „geboren uit de nood der tijden". Want het vaderland was wel van de Franse overheersing bevrijd en Tollens jubel de luid: „De toekomst is in goud gehuld", maar het zou nog lang duren voor deze woorden zouden worden be waarheid. Twee standen We leefden nog in de nadagen van het vroeg-kapitalisme. De sa menleving kon feitelijk in twee standen worden verdeeld: ener zijds de „aanzienlijke" of wel de „gegoede stand', en anderzijds de .armen', het „volk", waaronder zowel de loonarbeiders als de pau pers werden verstaan. Een eigen lijke middenstand ontbrak rage noeg geheel. Voortvloeiend uit een sociale be wogenheid waren er onder de ge goeden, die wat voor hun behoef tige medeburgers wilden doen. Toen zij kennis hadden genomen van de oprichting van spaarban ken in Schotland, zagen zij hun taak duidelijk voor ogen ook Koning Willem I, ijverend /oor het economisch herstel /an zijn land, begroette hel streven van de Maatschap pij tot nut van 't Algemeen met grote instemming en trachtte ook zijnerzijds de iprichting van spaarbanken 'e bevorderen. En met suc ces. In 1928 waren er reeds '6 Nutsspaarbanken. Waarschuwing Onder het motto „Die was spaart in der tijd, vindt wat in den nood', richtten de initiatiefnemers van de -tf- Zo was de Nutsspaarbank Haarlem in het begin van deze eeuw gehuisvest. ,,'t ls maar zeker, lieve Vrien den aldus een circulaire dat als Dienstboden en ook enigszins welvarende Werklieden er zich op toe willen leggen dat zij dan van het geld, dat zij voor hunne arbeid en vlijt ontvangen, iets kunnen overhouden. Dit blijktt duidelijk, vooral in ien opschik van gouddien veelal eugdige, en zelfs oudere Dienst meisjes dragen, en in het goud en 'ilver, waarmede alle ongehuwde Ambachtslieden en Gezellen pron- De circulaire eindigde met de waarschuwing er nauwlettend op toe te zien, dat het geld niet werd besteed aan „beuzelingen en aan kleine onnodige verteringen". Groei Vele „lieve Vrienden" van toen en later hebben zich deze waar schuwing in de oren geknoopt en de weg naar de spaarbank gevon den. In de loop van de voorbije 150 jaar zijn tientallen spaarbanken opgericht Nutsspaarbanken, ge meente-spaarbanken en andere spaarbanken, die zich in 1907 ver enigden in de Nederlandse Spaar bankbond. Er is geen stad en geen dorp of men vindt er een spaarbank „ten nutte van het individu en gemeen schap". De spaarbank is nog altijd een sociale instelling zonder winst oogmerk, een moderne gezinsbank. die alle diensten verleent waaraan men in dc sfeer van het persoonlijk inkomen behoefte heeft. fn de Rechte Straat de: Ds. Gravendeel was slechts voor de helft van zijn tijd in dienst van de Stichting In de Rechte Straat en voor de andere helft in dienst van de Belg. Evangelische Zending. Vervol gens was ds. Gravendeel slechts tij delijk in dienst, nl. van februari 1964 - 1965 en van februari 1965 - 1966, dus telkens slechts voor een jaar. Het is toch normaal dat een bestuur een tijdelijke benoeming niet continueert en men kan toch niet ver wachten dat een bestuur aan de pers mededeling gaat doen waarom men een tijdelijke benoeming niet wenst te continueren. Het gaat alle perken te buiten wanneer men zulk een nlet- continueren meteen gaat betitelen als een „geruisloos wegwerken". Het besluit om de tijdelijke dienst van ds. Gravendeel niet voort te zet ten is genomen door het bestuur, waarvan ds. Hegger geen deel uit maakt. De verantwoordelijkheid ligt dan ook enkel bij het bestuur. Velp (Gld.) Ds. J. A. Hamers en ds. Th. Rutters, resp. voorzitter en secr. van „In de Rechte Straat" Israël bedreigd (2) Voor de tweede maal is men bezig Israël te vernietigen. Laten wij het gebed voor het behoud van dat volk niet vergeten, want bedenk: de zalig heid is uit de Joden. Dordrecht A. de Vries. Rode Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis staat al honderd jaar paraat voor ieder, die door ramp getroffen wordt, ongeacht kleur, godsdienst of nationaliteit. Om deze onmisbare ta ken te kunnen blijven uitvoeren is veel geld nodig. Laten wij, die in tij den van tegenspoed nooit tevergeefs een beroep doen op het Rode Kruis, nu zorgen dat deze organisatie paraat kan blijven en geen geldzorgen be hoeft te hebben. Zevenbergen H. Lokers. Amerika-Vietnam (18) Is het niet zo, mijnheer J. D. Ooms uit Schiedam, dat de schuld van het voortduren van de oorlog ligt bij Noord - Vietnam, dat immers weigert in te gaan op de uitnodigingen van Amerika om tot vredesonderhande lingen te komen? Als Noord - Vietnam werkelijk zou willen praten dan zijn de Amerika nen bereid hun bombardementen te staken en ook de hele oorlogsvoering stil te leggen in afwachting van het resultaat der besprekingen. Den Bommel C. Snijder, ARP-Convent op 17 juni bijeen DEN HAAG Het voorjaars-Par- tijconvent van de Anti-revolutionaire partij zal op zaterdag 17 juni in Es- planada in Utrecht bijeenkomen. Mr. A. B. Roosjen, een van de ondervoor zitters van het Centraal comité, zal de openingsrede uitspreken. Op de huishoudelijke agenda staan o.a. de behandeling van het jaarver slag 1966 van het Centraal comité, de dr. A. Kuyperstichting, het College ?an Advies en de Arjos. Mr. W. Aantjes, vice-voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de ARP, zal 's middags verslag uitbrengen over de werkzaamheden van de fractie. De voorzitter van de fractie, mr. B. W. Biesheuvel kan dit door ziekte niet Brand in klooster VALKENBURG Een brand heeft gisteren de hele zolderverdieping en een gedeelte van de tweede etage in het noviciaat van de paters monforta- nen te Houthem verwoest. De brand ontstond tijdens het afbranden van de verflaag op de dakkapellen achter het oude gebouw. De schade wordt voorlo pig geschat op 100.000 tot 150.000 gul den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7