Adjudant Van der Schans koninklijk onderscheiden Verongelukte kinderen ter ruste gelegd Toren kerk Noordwijk rust op dun balkje Bruidspaar in de boot Krediet volor jeugdhuis en sportvelden Hospitaalkerkschip legt 20.000 mijl af Tour van Valkenburg gewonnen door Buys PLAN OVERDEKTE MARKT NOG NIET INGEDIEND BU GEMEENTEBESTUUR NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 JUNI 1967 Bij afscheid in Katwijk KATWIJK De scheidende adju dant van politie C. P. van der Schans is onderscheiden met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden gouden eremedaille. Het eremetaal werd hem gistermorgen tijdens de arscheidsbij- eenkomst in het politiebureau uitge reikt door korpschef mr. J. Blanken. Mr. Blanken zei, dat deze onder scheiding een beloning is voor de veel zijdige activiteiten van de hr Van der Schans in het belang van de samenle- Inspecteur J. van der Landen bood namens het korps een werphengel aan, brigadier C. Leeflang uit Noordwijk schonk bloemen namens de afdeling Katwijk-Noordwijk van de bond van christelijke politieambtenaren en bri gadier W. van Nieuwenhuijzen over handigde de draagmedaille als blijk van waardering van de plaatselijke KATWIJK AAN DEN RIJN Gis termiddag had op de algemene begraaf plaats de teraardebestelling plaats van de twee kinderen, die zaterdagmorgen op de Sandtlaan bij een verkeersonge val zo tragisch om het leven kwamen, de bijna zesjarige Peter Johan van der Meij en de driejarige Jan Bouma. In de Hervormde dorpskerk werd tevoren een rouwdienst gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling be stond. Het kerkgebouw was bijna tol de laatste plaats bezet. In deze dienst werd gesproken door ds. A. C. van Beek, gereformeerd pre dikant ter plaats?. Zijn predikatie ba seerde ds. Van Beek op de tek3t Jo hannes 13 vers 7 „Jezus antwoordde en zeide tot hem: Wat ik doe. weet gy nu niet. maar gij zult het later ver- St Wat gebeurd is. is onbegrijpelijk en de vraag, die op ons afkomt, is, of dit nu de wil van God is geweest. We ko men er niet uit. Theoretisch weten we het allemaal wel, maar in de hardheid v^n het leven doen we met zo'n theo- retisch geloof niets. Peter en Jan hebben open armen 1 gevonden voor Gods aangezicht; we kunnen het niet begrijpen, maar later, als Christus komt. zullen we het ver staan. Laten we daar naartoe leven. Rond de geopende groeve stonden de medebewoners van Katwijk in dik ke rijen en nadat de beide kistjes wa ren neergelaten, werd door een groep kinderen van de kleuterschool „De Kleuterhof" gezongen en sprak ds. Van Beek de geloofsbeleidenis uit Reünie zeeliospitium te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag 8 juni wordt in het zeehospitium een retinie van oud-tbc-patiënten gehou den. Oud-patiënten die aan deze reünie deelnemen, kunnen zich vóór 6 juni op geven bij mevrouw G. Anker-Klomp, Hoge Rijndijk 417 te Zoeterwoude of telefonisch onder nummer 01718-2744. Wie niet alleen kan reizen, mag een begeleider meebrengen voorzover men dit van te voren heeft meegedeeld. De bijeenkomst begint om half elf De heer C. Vlieland zal 's middags voor een ontspanningsprogramma zog gen. Huismoeders Katwijk gezellig uit KATWIJK AAN ZEE Gisteren is de zogenaamde huismoedertocht gehou den, waaraan ditmaal ruim honderd- dertig dames deelnamen. In drie bus sen reed het gezelschap naar het sprookjespark De Efteling in Kaats heuvel, waar men zich kostelijk amu seerde. In Breda was gelegenheid te winke len en in Hillegersberg stond een kos telijk diner te wachten Hoewel het weer niet erg meewerk te, vonden de reizigsters het een kos telijke dag, al was he* alleen maar om dat men er nu echt eens helemaal tus sen uit was. KATWIJK AAN ZEE Uitslag van de wedvlucht met oude duiven van Pont St. Maxence. Afstand 346 km. In concours 160 duiven, die gelost werden om 6.50 bij zuidoosten wind. De eerste duif kwam om 11.35.04 uur en maakte een snelheid van 1213.87 meter per minuut. De uitslag luidt A L de Vreügd 1; W de Liefde 2 15 35; M C Gui.it 3 20 32; W van der Niet 4 6 8 10 11. L van der Plas 5 16 25 26. Gebr. Geijteman 7 21 34; H Dekker 9 31 39 W de Vreugd 12 28 40; J van der Plas 13 14 18 19 22; J Dijkhuizen 17 23: P de Mol 24 30; M Langmuur 27: B Mulder 29; H M Tjebbes 33; K Geijteman 36 38; H Smit 37. Hoofdinspecteur mr. Blanken wenst adjudant Van der Schans geluk nadat hij hem de gouden medaille heeft opgespeld. Foto D. Kruyt politie sportvereniging. Hartelijke woorden werden eveneens gesproken door adjudant J. Venekamp. Het gemeentebestuur werd verte genwoordigd door wethouder J. Berg- Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJ KAAN ZEE Vrijdag: hoog water 11.17 en 23.44 uur: laag wa ter 6.42 en 19.25 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De jaarlijkse autotocht voor bejaarden zal op dinsdag 20 juni plaats hebben. Za terdag 3 juni is er gelegenheid voor degenen die 65 jaar of ouder zijn, zich op te geven- Dit kan gebeuren in De Roskam tussen drie en vijf uur. Vissers gaven De p f 10.000 AMSTERDAM Over 1966 hebben de vissers door middel van collecte busjes op de schepen aan het hospitaal kerkschip De Hoop f 10.302,61 bijgedra gen. Dit bedrag was afkomstig van 140 schepen. Van 40 schepen uit Scheveningen werd ontvangen f 4.180,56, van 32 sche pen uit Katwijk f 2.481,26, van 13 sche pen uit Vlaardingen f 2.009,83, van 37 schepen uit Goedereede/Óuddorp f 792,20, van 14 schepen üit Urk f 452,50. van 3 schepen uit IJmuiden f 321,98, van 1 schiD uit Wieringen Hoop Da gbij eenkomst, in Gehoorzaal LEIDEN Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente houdt in overleg met sociale organisaties van Kerken, Humanistisch Verbond en overheid, en met medewerking van vrijwilligers zondag 18 juni in de Ge hoorzaal een dagbijeenkomst voor be jaarden, gehandicapten en alleenwo- nenden. Het programma draagt een algemeen karakter en biedt veel afwisseling. In de middagpauze kunnen bezoekers, die dit wensen, een broodmaaltijd gebrui- Voor de bezoekers zijn aan deze bij eenkomst geen kosten verbonden. Zü mogen, zonder hiertoe verplicht te zijn. een bijdrage geven. Wie de bijeenkomsl geheel of gedeeltelijk willen meema ken. kan zich melden bij de voorzitter van het Bijzonder Kerkewerk. dr. P. L Sehoonheim, Hoge Rijndijk 14A. tel 30284. Voor vervoer per auto wordt gaarne gezorgd. Particulieren die zich op zondag 18 juni voor autovervoer van de bezoekers beschikbaar willen stellen, kunnen zich eveneens op ge noemd adres melden. Ieder is welkom. Dit is letterlijk zr bedoeld: iedereen van welke overtui ging ook. Burgemeester krijgt „Interscolaire" LEIDEN Burgemeester Van der Willigen kreeg gistermiddag als een der eersten het blad „Interscolaire" onder ogen, dat hem werd aangebo den door de Wassenaarse scholiere An- nelies van Egmond. De schoolkrant „Interscolaire" is een orgaan van de Benelux Youth Press Federation. Met een monsteroplage van 45.000 exem plaren is het verspreid onder scho lieren van Den Haag, Wassenaar, Voorburg, Rijswijk en Leiden. Dank zij de inspanning van Dick van Raay en zijn medewerkers is mogelijk geweest na twee jaar stil stand het blad weer te laten verschij nen als combinatie van Haagse, Was senaarse en Leidse scholen. In de 12e jaargang van Interscolaire staan voor namelijk poëzie en proza. De eerste 11 jaargangen waren hoofdzakelijk een Haagse aangelegenheid. Niet minder dan 50 scholen van middelbare tot school voor luchtvaart- techniek hebben aan dit blad mee gewerkt. Voor Leiden waren dit onder meer het Rembrandt lyceum het ste- deliik gymnasium, het chr. lyceum en de Louise de Coligny-hbs. Convent van Kerken in Noordwijk NOORDWIJK De Noordwijkse Kerken (rooms-katholiek, hervormd en gereformeerd) zijn van plan te gaan samenwerken in een Convent van Kerken. Dit op initiatief van het co mité ..Een goed woord voor Noord wijk". Het convent is bedoeld om gezamen lijk allerlei activiteiten te ontwikka- Morgenavond sloopbijeenkomst Snelle ingreep noodzakelijk NOORDWIJK AAN ZEE De kerk voogdij van de Hervormde Gemeente heeft zich genoodzaakt gezien nu reeds gedeeltelijk een begin te maken met de tweede fase van de restauratie vaD de kerk aan de Hoofdstraat Bij de werkzaamheden is namelijk gebleken, dat bij een vorige restauratie een gedeelte van de muur aan de voor zijde dertig centimeter naar voren is geplaatst. Daarbij is verzuimd de toren voldoende te stutten. Aan de voorkant rust de toren nu op een betrekkelijk dun balkje. Het is ccn wonder dat zich in de loop der jaren geen instorting heeft voorgedaan. Voormuur Bij de restauratie zal nu tegen het aanvankelijke plan in ook de voormuur worden betrokken. Dit betekent voor de Hervormde Gemeente een flinke financiële tegenvaller. Herinnerd wordt aan de morgen avond (vrijdag) om acht uur in de kerk te houden bijeenkomst. Burge meester Bonnike hoopt daar alle Noordwijkers op te roepen zich in te zetten voor de provisorische inrichting van het oude gedeelte van de kerk. Daartoe moeten schutten worden ee- Christenvrouwen voor liet laatst bijeen NOORDWIJK-BINNEN Onder lei- ding van presidente mej. N. Krabben dam hield de afdeling van de Christen vrouwenbond haar laatste vergadering van dit seizoen. 1 Verscheidene huishoudelijke zaken werden afgedaan. De jaarverslagen van de secretaresse mevr. Van Neutegem en de penningmeesteresse mevr. De Raad, gaven een beeld van een opge wekt en bloeiend vereniginsleven. Vervolgens nam de presidente met enkele hartelijke woorden afscheid van de aftredende en niet herkiesbare be stuursleden, de dames De Raad en Van Neutegem. Zy werden bedankt voor hun vele werk en als blijk van waardering ontvingen beiden een leuke attentie. In de vacatures werd voorzien door de verkiezing van de dames Nobbe- Misdorp en Koppenaal-Van Splunter. De heer Van der Voort uit Voor schoten gaf een demonstratie in het schikken van bloemen. Hij maakte verscheidene bijzonder mooie stukjes en gaf in zyn leerzame toelichting tal van behartigenswaardige tips. sloopt en muren bewerkt. Degenen die deelnemen aan de sloop- en bouwwerkzaamheden mogen de vrijkomende materialen onder elkaar verdelen. Geslaagd voor piano-examen LEIDEN Mej. Ada van der Bent slaagde aan het Amsterdams Conser vatorium voor het diploma A piano. IJMUIDEN. Men zal zeer scherpe ogen moeten hebben om nog enkele Nederlandse treilers in de noordelijke Noordzee te kunnen bespeuren. Nu de resultaten met de dag slechter worden, hebben de meeste schepen dit visgebied de rug toegekeerd. In de meeste geval len zijn zü op huis aangegaan om straks achter de haring te kunnen jagen. De zeer weinige vaartuigen die achterbleven moesten weer met schrale resultaten ge noegen nemen De makreel bleek nog verder op d« terugtocht te zijn. Ook de koolvis liet zich heel moeilijk verschalken De haringtreilers vertoefden voor het grootste gedeelte tussen 56 NB en 57 NB De resultaten waren nog niet daverend Een enkel vaartuig bracht het tot een dagtotaal van 25 kantjes, maar de meeste schepen kwamen nauwelijks aan de helft toe. Er waren zelfs treilers die weinig of niets vingen. De loggers en kotters onder de Neder landse kust noteerden door elkaar ge nomen trekken van een kleine veertig kilo tong en een paar manden andere vis Dit betrof in hoofdzaak schol. D< kleine gul was minder bereid in d« netten te zwemmen dan enkele dager geleden De vaartuigen bij de P-boeien en rond- om de Oost troffen voornamelijk tong aan. De resultaten liepen sterk uiteen Sommige vaartuigen haalden in een et maal bijna 800 kilo scheep, andere vaar tuigen konden hieraan niet tippen Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 12 vaartuigen. Zij zorgden voor een voer van 1395 kisten vis. waarvan kisten schelvis. 90 kisten wijting, 160 ten gul en kabeljauw. 120 kisten kleine gul. 50 kisten koolvis. 135 kisten makreel 40 kisten grote makreel. 200 kisten schot 110 kisten diversen. 110 stuks stijve ka beljauw en 12.000 kilo tong. Verder waren 77 kleine kisten makreel stijgende lijn. De slips bleven ver de twee-guldengrens en bleven daar op de laatste afslag tachtig cent boven. Op de eerste afslag betaalde men vijf cent meer. De tong 1 verhief zich zelfs de drie gulden De kleinmiddel begon met een koers van f 3.45 ook al beter en moest later maar zeven cent prijsgeven. De grote en de grootmiddel schol be dongen op de eerste afslag een hoogste bod van f 61 en ook dat was stukken beter dan op de vorige dagen Deze koers zakte later maar drie gulden. De kleinmiddel en de schol 1 mochten met een gemiddelde van ruim vijftig gul den ook best zijn Makreel Nu de makreel langzamerhand schaars artikel begint te worden, valt een toenemende belangstelling te note ren. Voor de betere soort betaalde men op 'de eerste afslag grif veertig gulden. Onder de f 20.60 kon men later niet te recht. Ook voor de schelvis was de be langstelling groter. De grootste soort en de grootmiddel stonden er met een ge middelde van ruim f 45 niet slecht. Met uitzondering van de kleinste soort ..on een toenemende interesse voor de gul worden geconstateerd. De grootste soort haalde een top van f 52. Hoewel de koolvis niet ruim voorhan- _>n was gingen de noteringen toch ach teruit. Voor de grote zwarte soort had eerste afslag niet meer over dan f 94 Later kon men ook voor zestig gulden een kist van 125 kilo inslaan. De regels kabeljauw waren gewilder. Voor de grote betaalde men op de eerste Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Maria Elisabeth d v J N Th Manshande; Franciscus Maria z v W J B van der Groen; Margrietha Magdalena d v H Meijer 33 j. Overleden: Wolffensperger J 80 j. Ondertrouwd: E A B v Noort 26 j te Leiden en P A M de Bruijckere 22 LEIDEN In de meest letter lijke zin zijn vandaag Jan van der Spek (26), leraar aan het Bonaventuralyceum, en Anneke van Steenbergen (26), onder wijzeres bij het b.l.o., in het hu welijksbootje gestapt. Zij lieten zich van de woning der bruid naar het stadhuis varen en ver volgens naar de Lodewijkskerk aan het Steenschuur. Foto N. van der Horst afslag f 122, voor de kleine f 104 Onder de honderd gulden kwamen beide soor- Vandaag aan de markt Voor de IJmuider markt van vandaag meldden zich onder meer de KW 80 Dirk Maria met 650 kisten en 500 kleine kisten diversen, de IJM 37 Delft met 755 kisten en 400 kleine kisten diversen, de VL 116 Voorloper met 420 kisten en 550 kleine kisten diversen, de VL 110 Michiel Jan met 300 kisten de KW 121 Brittenburg met 90 kisten en 240 kleine kisten diversen en de KW 159 Marian Ellen met 35 kisten en 55 kantjes haring. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 150 kisten schol en 3000 kilo tong. Raad Zoeterwoude bijeen LEIDEN Met algemene stemmen ging de raad gisteravond akkoord met een subsidie van f 25.000,- voor het te bouwen Hervormde Jeugdhuis in de Loetiie. AJIe fracties uitten waardering en lof over het initiatief van de Jeugdraad. Zoals bekend, heeft ook de provincie een subsidie van f 25.000.- toegekend. De totale bouwkosten zü" f 265.c000.- geraamd. Er werd tijdens de raadsvergadering in besloten zitting uitvoerig van gedachten gewisseld over een brief van G.S. betreffende de bestemming vang ronden, die onteigend moeten worden ten dienste van het Industrie- schap De Grote Polder. De begroting voor 1967 is door GS goedgekeurd, zo bleek uit de binnen gekomen stukken, zij het met enkele wijzigingen. Zo moet het krediet van f 33.000.- voor de verbetering van de Westeindseweg twee maanden worden aangehouden. Aangezien de Grondka mer tegen rouleringen van pachters is, konden de voorgestelde grasverpach tingen van gemeenteeigendommen niet doorgaan. De oogst zal nu als hooi Frappante cijfers in jaarverslag over werkzaamheden De Hoop AMSTERDAM Het hospitaalkerk schip De Hoop legde in 1966 een af stand van meer dan 20.000 mijl af. Dat ongeveer de omtrek van de aarde. Vissersschepen namen 190.000 liter drinkwater en 202.400 liter gasolie over. Deze frappante cijfers worden vermeid in het jaarverslag van de Vereniging Hospitaalkerkschip De Hoop. De financiën spelen een belangrijke rol voor een particuliere vereniging. Aan subsidies, contributies en giften kwam een bedrag van bijna een mil joen gulden binnen. Het bedrag wordt grotendeels gebruikt voor de exploita- an De Hoop. de gages voor de be manning en secretariaatskosten. Helaas moest vanwege de financiën het ver vaardigen van een nieuwe film „De Hoop vaart" worden uitgesteld. De film over de vorige De Hoop werd in 1968 135 maal vertoond en trok 10.000 schouwers. Met ingang van 1 december werd voorzitter P. Broeksma tevens benoemd tot directeur, belast met de dagelijkse leiding en begeleiding het hospitaalkerkschip. Vaak zijn snelle beslissingen noodzakelijk. Het bestuur moest dan bijeen komen, waardoor veel kostbare tijd verloren ging. Met de in stelling van het directoraat kunnen maatregelen veel sneller worden geno- Pensioen De administrateur van de vereniging, de heer J. A. van Voorthuysen, nam na 12 jaar. in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, af scheid. Enkele hoofdzaken van het veelom vattende werk van De Hoop zijn de medische dienst, de geestelijke verzor ging, recreatie en technische hulp verlening. Beers vrij opgewekt DEN HAAG De directie van Beers' Zonen is gematigd optimistisch over 1967. Na de instorting in november heeft de markt van bedrijfswagens zich n maart hersteld, zodat nog niets te zeggen valt over de winst. De directie meent, dat de golf van aanbiedingen be neden normale prijs slechts tijdelijk is geweest. De inpassingskosten van Van Yperen zullen nog slechts „nadruppels zijn." Na voltooiing van de uitbrei dingsplannen worden voorlopig geen nieuwe plannen aangevat en de investe ringen zullen beneden de afschrijving blijven. President-commissaris prof. dr A. H. M. Albregts bracht lof aan de aftredende oudste directeur, de heer J E. A. Beers. Spaarbanken gaan samenwerken Rotterdam. De bondsspaarbanken te Rotterdam. Schiedam. Vlaardingen, Maassluis, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Alblasserdam, Middelburg, Vlissingen. Tholen, Zierikzee en Middelharnis gaan hecht samenwerken daar steeds meer be drijven, enz salarissen en pensioenen over de spaarbanken uitbetalen. Zij heb ben 108 vaste kantoren en 84 stand plaatsen van rijdende kantoren, en sa- nen een miljard spaartegoed. Hoe Valkenburg spaarde VALKENBURG By de Rijkspost spaarbank werd vorige maand inge legd f 18.549,65 en terugbetaald een bedrag van f 15.426.72. In het hospitaal werden 76 patiënten gemiddeld vijf dagen verpleegd. Twee honderd personen werden poliklinisch geholpen. Via de radio wer^ twee honderd patiënten medisch advies ge geven Onder de behandelde patiënten waren 40 buitenlanders. De 135 kerkdiensten en dagslui tingen werden door ongeveer 2000 kerkgangers aan boord van De Hoop bijgewoond. De uitgezonden kerk diensten werden door duizenden zo wel op zee als aan de wal beluis terd Vele schippers maakten van de ra diodienst van De Hoop gretig gebruik om te weten te komen hoe de prijzen op een buitenlandse markt liggen. Hulpverlening De radio-technische dienst verrichtte 178 reparaties, van zeer uiteenlopende aard. Zo kwam er op 2 november via de marifoon het volgeivde bericht: „De zender heeft in brand gestaan, meneer, en toen heb ik hem maar geblust met schuim. De ramen staan nu open om het spul er weer uit te laten waaien De radiomonteur had vijf uur nodig om de zender te repareren. Ook de technische dienst deed veel nuttig werk. De Hoop tracht zoveel mogelijk de werkzaamheden met collega's te coör dineren. Er bestond in het verslagjaar een goede samenwerking met de Duitse hulpschepen Frithjof en Meer- katze en onze visserijpolitiekruiser H.M. Jaguar. AUTO GESTOLEN LEIDEN Gisteren tussen de mid dag is op de Pieterskerkgracht een auïo, merk DAF, kenteken MD 31-40, gestolen. De auto is het eigendom van een inwoner van Alphen a/d Rijn. Uit een sigarettenautomaat op de Ouae Rijn zijn gisteravond 20 pakjes sigaretten ontvreemd. Het glas van de automaat werd stukgeslagen. Grotere zaal De raad ging ékkoord met de atfwfh zende beslissing van B. en W. inzake een verzoek om materiaal voor kle» terscholen. Er werd een krediet van f 150 000*» beschikbaar gesteld voor de aanleg van sportvelden. Het geld zal worden ge* put uit het fonds Porpsnitleg. Speciaal de heron Pleij en Van de* Veer wijdden vele woorden aan hei verzoek om subsidie ten behoeve van het Hervormde Jeugdhuis. B. en W» zegden toe de Jeugdraad te benaderen met het verzoek in het gebouw eeÜ grotere z aal te mal ten in verband melt de uitbreiding der gemeente. Ook faiea» over zou nog wordfen gesproken in dö geheime vergadering. Met twee stemrrten tegen (dia VS$ wethouder Van Hofwegen en de heéf Van der Veer) ging de rraad akkoord met een rigoreuze verhoging van de reinigingsrechten. In de rondvraag deelde de voorzitter naar aanleiding vani een vraag de heer Van der Veei' mee, dat overleg met de Citosa gaande is over verlegging van de bushalte bij de Vyf-Meilaam» Bruidegom pleegt roofoverval HAARLEM De 21-{jarige kopergieter J. J. W. uit Haarlem heeft gistermorgen vroeg de groentehandelaar K. B. in diens woning neergeslagen. De jongeman zou 's middags in het huwelijk treden en had geld nodig. De inbreker ging op de vlucht zonder iets te hebben meegenomen. Hij is De jongeman had besloten bij de groen tehandelaar, die hij oppervlakkig kende, geld te gaan stelen. De man werd echter wakker door het lawaa^ dat de bruide gom maakte en ging zijn.'bed uit. Toen de jongeman de groentehandelaar zag, sprong hij op hem af en sloeg hem met een bijl op het hoofd. De groentehande laar laakte gewond en moest in het zie kenhuis worden behandeld Amsterdamse wisselmarkt York 3.60.V—3.60A, Mfontreal 3.32%— 3.33%, Parijs 73.28%—73.33%, Brussel 7.255*7-26'.8, Frankfort 90.48%—90.53%, Stockholm 69.91%—69.96% Zürich 83.46% —83.51%, Milaan 57.62%—57.67%, Kopen hagen 51.97%—52.02%, Oslo 50.38%— 50.43%, 'Wenen 13.95—13.96, Lissabon 12.55%—12.57%. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 31 mei De advies- koersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onveranderd géble- KATWIJK De veertiende Tour van Valkenburg behoort tot het verleden en is, zoals verwacht kon worden, ge wonnen door Buys, die behalve ook de eerste en tweede etappe, ook de derde etappe won. De derde etappe, die gistermiddag werd verreden, was niet de gemakke lijkste, gelet op de sterk wind, die de renners van tijd tot tijd zwaar hin derde. De tijden, die in deze derde etappe werden gemaakt waren dan ook minder gunstig. Kort na de start was er al een kop groep va nvyftien renners, waarin aÜ< kanshebbers waren te vinden, Buys, Van den Hoff, Ten Broeke, en Spaans. Toen bij het bereiken van de Boule vard de wind in het voordeel was, werd een dusdanig hoge snelheid ge draaid, dat de kopgroep uiteengerukt werd. We zagen, nog voor het einde van de eerste ronde een kleine groep van zeven renners op kop, even later gevolgd door een groepje van en dan weer gevolgd door twee kleine groepjes. Steeds wanneer de zware bries de renners tegen was, sloten teruggevallen renners weer aan, maar zodra de wind LEIDEN Van het gemeentelijk bureau Voorlichting ontvingen wij het volgende schrijven over het plan tot eventuele stichting van een overdekte warenmarkt: „Het college van B en W heeft zich 'er het plan van de centrale „'Ver eniging voor ambulante handel" nog geen oordeel kunnen vormen omdat het plan nog niet by het college is in gediend. Het is tot dusver slechts ter sprake gekomen in een tweetal zuiver informatieve gesprekken met resp. de wethouder van openbare werken en de wethouder van financiën. Het is dus bepaald niet zo, dat het gemeentebestuur hetzij ten aanzien van de financiering, hetzij ten aanzien van de plaats van de hal enigerlei be slissingen heeft genomen of enigerlei toezegging heeft gedaan. Het leek my nuttig dit te uwer ken nis te brengen om misverstanden en eventuele voorbarig optimisme over de realisering van het plan te voorko- in de rug blies rekte de karavaan m de eerste gelederen zich uit. Ten slotte was er een groep van negen renners, die op de finish-streep aanstormde, met Buys en naast hem Ten Broeke en Van den Hoff. Een klein misverstand kostte Ten Broeke de zege, zodat Buys als eerste de streep passeerde. In de B-klasse éhad Aartsen schijn baar in de eerste twee etappen te veel van zijn krachten gevergd, wan-t in deze derde etappe werd hij vierde. Winnaar in deze groep werd Brouwer. Wel werd Aartsen winnaar in zün klasse van de hele tour. Klassementen: Dagklassementen: A- klasse: 1 Buijs (imet bonificatie) 1.37-50; 2 Ten Broeke (met bon.) 1.38.21; 3 Van den Hoff 1.38.52; 4 Turk 1.38.53; 5 Bezooyen 1.38.53; 6 Peters 1.38.53: 7 Spaans 1.38-53; 8 De Vrieze 1-38.53; 9 Nieuwenhuizen 1.38.53; 10 Verhorik 1.39.07. B-klasse: 1 Brouwer 1.09.19; 2 WalDher 1.09.21; 3 Van der Mey 1.09.22. C-kQasse: 1 v. Rheenen 0-43-00. Dagploegenklassement: A-klasse: 1 Beach Boys I 3.17.41; 2 Pinquins 3.17.46; 3 De Kooij 3.19.28; 4 Beaah Boys H 3.25.30; 5 Blitzers 3.32-02; 6 Brandweer 3-32.04; 7 Bataaf 3.39.30; 8 M.B. '67 3.45.51; 9 Bloemkolen 3.52.37; 10 Tutti Frutti 4.02.26; 11 Telgangers 4.05.36. B-klasse: 1 Beach Boys HÏ 2.18.40. Eindklassementen: A-klasse: 1 Buijs 3.41.12; 2 Van den Hoff 3-43.21; 3 Be- zooijen 3.45.23; 4 Ten Broeke 3.45.40; 5 Nieuwenihuizen 3.46.31; 6 Turk 3-46.53; 7 Spaans 3.51.07; 8 De Vrieze 3.51.35; 9 Kamp 3-52.21; 10 Verhorik 3.52.33. B-klasse: 1 Aartsen 2.48.42; 2 Walther 2.54.11; 3 Van der Riet 2.54.33; C-klasse: 1 Van Rheenen 2.07-28. Eindroloegenklassement A-klasse: 1 Beach Boys I 7-28.45; 2 Pinquins 7.39.33; 3 De Kooij 7.43.52; 4 Beach Boys II 7.50.57; 5 Blitzers 8.04.57; 6 Brandweer 8.19.22; 7 Bataaf 8.47.04; 8 Bloemkolen 9.03.15; 9 M.B '67 9 03.59; 10 Tutti Frut ti 9.37.45; 11 Telgangers 9.50.35. B- klasse: 1 Beach Boys III 5.48.41. De strijdlustigste renner van de laatste etappe was Ten Broeke; pech vogel Van Turenhout; de sportiefste renner Sittrop. De strijdlustigrie renner van de ge hele tour: Van den Hoff; de grootste pechvogel: Van Turenhout; de spor tiefste renner Boeienga.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5