Leidse Herv. Gemeente in financiële moeilijkheden Jaar gevangenisstraf voor inbrekersduo primeur in Leiden Wisselend parkeren in P. J. BLOKSTRAAT GESPREKSGROEP IN LISSE OPGERICHT Ramses en Liesbeth heroveren Leiden KEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 MEI 1967 Commissie bezig met pastorale herverdeling LEIDEN Tijdens de laatstgehou- n vergadering van de centrale ker- raad van de Hervormde Gemeente nog weer eens gebleken, dat de taneiële toestand van de Herv. Ge- :ente zorgwekkend is. De tekorten a de laatste jaren tot een ton opge ien. Ze hebben bovendien de neiging g meer te stijgen. De kerkvoogdij heeft de predikanten vraagd het bestaande werk in ieder val met hetzelfde aantal predikanten blijven verrichten, ook als de grote jk Zuid-West voor een tweede pre- cantsplaats in aanmerking komt Een gevolg van dit verzoek is ge est, dat de centrale kerkeraad een incommissie instelde voor mogelijke rverdeling van het werk. Deze com- ssie verzocht de kerkeraad inmiddels beroepingswerk voor de wijkge- meente Molenwijk (nu nog ds. J. M. an den Berg) en voor de jeugd- predikantsplaats (ds. A. J. Lamping wordt predikant van de Vredeskerk) maand op te schorten, dit om con crete voorstellen nader te kunnen ■wegen. De plancommissie liet wel weten dat zij geen voorstellen zal doen tot aantasting van de Molenwijk of de jeugdpredikantsplaats. De centrale kerkeraad heeft het ver zoek van de plancommissie ingewilligd- zij het met moeite, gezien ook het feit dat de vakanties aanstaande zijn. Voor f40.000 aan sieraden gestolen in Lisse DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 27-jarige los-werkman en een 25-jarige chauffeur veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan OLYMPIA de portable waar toekomstmuziek in zit! maanden voorwaardelijk, met aftrek. Beiden hadden onder meer in gebroken in een juwelierswinkel in i, waar zij de hele etalageruit uit de sponningen hadden gehaald en voor f 40.000 aan sieraden hadden buit gemaakt. De inbraak in Lisse was wel de grootste, maar niet de enige die het duo op zijn naam had staan. In een paar weken tijd hadden de maats er veertig gepleegd. Hun werkter- vonden zij in Den Haag, Delft, Bodegraven, Alphen aan den Rijn, Oudewater, Leiden en Lisse. Hun inbraken beschouwden zij als bittere noodzaak, omdat ze zwaar gokten bij de paardenrennen in Noot- De officier van justitie had tegen de jongste, die het meest aktief was geweest, een jaar gevangenisstraf en tegen de oudste een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist. Een Leidse slager werd conform de eis van de officier van justitie door de Haagse politierechter veroordeeld tot f 80 boete, omdat hij sulfiet door zijn gehakt had gedaan. De gehakt krijgt daardoor een mooi rood kleur tje, zonder ongeschikt te worden voor de consumptie. Bijkleuren is echter niet toegestaan. Volgens de slager was het bij gissing gebeurd, maar de officier vond dergelijke vergissingen in het belang de volksgezondheid ongewenst. LEIDEN Omdat het verkeer in P. J. Blokstraat veel hinder onder lid van aan weerszijden geparkeerde to's, hebben burgemeester en wet- üders besloten een parkeerverbod te stellen. Gedurende de eerste Ift van de maand geldt dit verbod )r de rechterzijde van de rijbaan gedurende de tweede helft van de land voor de linkerzijde. Deze pri- ur voor Leiden is mogelijk gewor- i door de recente invoering van l nieuwe Reglement verkeersregels verkeerstekens. )mdat het om iets nieuws gaat, zijn bewoners van de P. J. Blokstraat Iriftelijk van de nieuwe parkeer- leling op de hoogte gebracht. Voor reinigingsdienst betekent deze re- ing een goede gelegenheid ervaring te doen met straatreiniging by j systeem van wisselend parkeren. Hede op voorstel van een aantal yoners hebben B. en W. ook be ten voor deze straat eenriohting- keer in te stellen en wel in de (ïting van de Fruinlaan. Het op- len van de Hoge Rijndijk vanuit Bachstraat In het belang van een goede ver- keetsafwikkeling hebben burgemees :n wethouders eveneens besloten de langs de Rijnlandflat gelegen Bach straat gesloten te verklaren voor alle rijverkeer in de richting van de Ver- distraat. Met hel oog op een goede bereikbaarheid van het parkeerterrein ter plaatse is tevens een parkeerver bod vastgesteld voor de rijbaan var de Bachstraat met uitzondering van de parkeervakken. jomstig perspectief voor I.B.B. /EIDEN Over 1966 zal de N.V. [enieursbureau voor Bouwnijver- Leiden-Oegstgeest een dividend 12 procent uitkeren. edurende het gehele jaar was de rijfsbezetting bevredigend. In de van de tweede helft werd de nning op de arbeidsmarkt geringer, der dat dit echter leidde tot aan- van arbeidskrachten, e investering in arbeidsbesparende Lhines en gereedschappen ging on- Iminderd verder. fan de nieuwe opdrachten vermel- wij fabrieks- en kantoorgebouw r Brinkers' Margarinefabrieken te termeer; drie flatgebouwen te istgeest; een belastingkantoor te ihem; een kantoorgebouw voor v Chemical te Terneuzen. e orderportefeuille is zowel voor afdeling utiliteitsbouw als voor de eling woningbouw redelijk. Voor daaropvolgende jaren staat nog (duktiecapaciteit ter beschikking, e ernstige spanningen op de Ismarkt zijn vooral in de tweede t van het verslagjaar merkbaar minderd. e pogingen om de kennis van soneel op de verschillende niveaus irergroten werden voortgezet, r zijn research- en ontwikkelings- viteiten ontplooid' op het gebied uitvoeringstechnieken, materiaal- agstukken en sociologische proble- aar het zich laat aanzien zullen de iltaten over 1967 niet minder zijn. «•spellingen voor een langere ter n zijn moeilijk; zeer veel hangt van de ontwikkeling van de natio- s economie, waarover momenteel grote onzekerheid heerst. Was de tevoet zorgwekkend hoog, er valt ikkig een dalende tendens te coït eren, zonder dat er zekerheid be- jit over de vraag, of de bouwactivi- I hierdoor zal toenemen. Lehh zoldercabaret voor de radio LEIDEN In samenwerking mei (Vara en de BRT wordt op dinsdag Imei om negen uur 's avonds in de >permoolen in Amsterdam een nbare voorstelling gegeven van een aretprogramma. De NRU zal van 'cabaret van morgen' een reportage ken en t.z.t. uitzenden. 'ot de deelnemers behoort ook het ds Zoldercabaret. Einde van beatfeest LEIDEN Na een wat matige eerste avond mei The Shoes uit Zoeterwou.deis gisteravond in het EMS-gebouw wat enthou siaster gebeat ten bate van de sporthal in zuidwest. De Hagase beatband The Gol den Earrings bleek de juiste toon te kunnen treffen om de stem ming er in te houden. Vanavond worden de beat- avonden besloten met het optre den van Armand, de Keystones, Nou en The World Splen dours- Engels meisjeskoor zingt in Lakenhal LEIDEN Maandagavond om 8 uur zal een koor van Engelse scholieren zingen in De Lakenhal. Het koor heet ,The Worksop Girls' Choir''. Het bestaat uit 48 schoolmeisjes tus sen 11 en 18 jaar, leerlingen van zeven scholen in de stad Worksop, die zorg vuldig geselecteerd zijn. In dit seizoen maakt het koor een tournee door Ne derland en België. Het programma bevat een keuze uit allerlei soorten muziek, van de 15e eeuw tot de eigen tijd. Zo zullen naast composities van Josquin des Prés, Buxtehude, Handel, Mozart. Schu mann- Strauss e.a. volksliederen uit alle delen van de wereld ten gehore worden gebracht. Verder staan Negro Spirituals op het repertoire en ook een wat lichter e, als selecties uit hedendaagse musicals en een korte cantate: „The Daniel Jazz". Er wordt hoofdzakelijk in het Engels gezongen, maar er zijn enkele nummers met Latijnse, Franse en zelïs Nederlandse tekst. De soli worden door gast-artiesten of door in dividuele koorleden gezongen. Laatste wedstrijd van Van Luik en Karsdorp (Van onze sportredactie) LEIDERDORP Bij het Leider- dorpse RCL nemen morgenmiddag 2 spelers afscheid: Bert van Luik en Jack Karsdorp. Vóór de wedstrijd te gen het Oude-Weteringse SVOW, die om drie uur begint, zullen de rood witte Leiderdorpers in het zonnetje worden gezet Vrachtauto in sloot VALKENBURG Gistermiddag tegen één uur is in de bocht bij de Krom eer met een grote snelheid rijdende vracht auto geslipt. De wagen kwam in botsing met een oplegger, waarbij het rechter voorwiel brak. Hij sloeg vervolgens over de kop en reed een sloot in. Er ontstond grote materiële schade. Watersportcentrum De Brasem uit as herrezen OUDE WETERING Burgemeester P. M. F. Smolders heeft vanmiddag om vijf uur het nieuwe Watersportcen trum „De Brasem" van het bedrijf Arie de Boom N.V., officieel geopend. Di-t watersportcentrum is in de plaatg gekomen van het vorig jaar tot de gron toe afgebrande paviljoen De Bra sem, dat jarenlang ei-genom is geweest van de heer Ad Zezers. Het is de bedoeling, dat nog dit na jaar wordt begonnen met de bouw var een hotel met een aantal appartemen ten, Het complex dat vanmiddag door burgemeester Smolders geopend is, be staat uit een showroom voor motor- zeilboten, een reparatie-afdeling en de zijde van het meer, ongeveer op de oude plaats, het nieuwe mooi ingerich te restaurant. Eenrichtingverkeer park Ypenburg De betrekkelijk geringe breedte van de weg in Park Ypenburg houdt in, dat vierwielige voertuigen eik-aar niet of zeer moeilijk kunnen passeren. Boven dien is het geheel door de situering van de bungalows niet overzichtelijk, waardoor, indien inrijden via beide toegangen van het park zou zijn toe gestaan, botsingen niet zullen uitblii- B. en W. achten het noodzakelijk, dat in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op deze weg, slechts éénrichtingverkeer wordt toegestaan, en wel zodanig dat inrijden alleen is toegestaan via de toegang aan de Van Poelgeestlaan in het verlengde van de Europasingel. ACADEMISCHE geologiede heer D A Zeilmaker c. Hervormden en rooms-katholieken gereformeerden LISSE Donderdag is in „Oase"' de openingsavond gehouden van het in terkerkelijk gesprekswerk. De heer W. J. Munk, voorzitter van de Pa- •ochieraad van de St. Agathakerk en initiatiefnemer, zei, dat er vanuit ver schillende kerkgroepen behoefte was in meer onderling contact. Het resultaat is geweest, dat al 40 leden van de Hervormde, Gereformeer de en Rooms-Katholieke kerk zich voor de gespreksgroep hebben opgegeven. Deze 40 zijn in vier groepen verdeeld, waarin elke kerkelijke richting verte genwoordigd is. Iedere groep zal een gespreksleider kiezen en als contact- D'66 mi en morgen 'VOORSCHOTEN „Politiek Neder- land nü en morgen". Dat was liet on derwerp van een discussie tijdens de vergadering van D'66 afdeling Voor schoten, ingeleid door prof. mr. L. I. Brinkhorst.. Een samenbundeling van de confes sionele partijen ziet prof. Brinkhorst als minder gewenst. Tevens verwacht hij niet, dat A R.. K.V.P. en C.H.U. oo:l tot overeenstemming zullen komen. Er is een dringende noodzaak te komeu tot. minder partijen. Zes behoorlijke partyen zoals thans in Nederland het geval is. is te veel. Er dient een bun deling te komen van politieke krach ten en daardoor zal coalitievorming worden voorkomen. Als ideaal ziet D'66 een vier-partijensysteem, waarbij d« confessionele vorm geheel moet ver dwijnen. Bij.het vier-partijensysteem zijn er twee centrumpartijen: 1 voor. uitstrevend en 1 behoudend. Aan de linkerkant van de vooruitstrevende partij zal een links dogmatische partij kunnen zijn en aan de rechterzijde van de behoudende partij een groepering van uiterst reohtsen, zoals Vrije Bur gers en Boeren. zal de heer J. W- Dijker fungeren, ares is: Geraniumstraat 3, Lisse, waar ook andere belangstellenden zich kunnen opgeven. Voor deze avond was als spreker uitgenodigd pater dr. C. Braun, gedele geerde van het bisdom Rotterdam voor het oecumenisch werk. Hij zette de zin deze gespreksgroepen uiteen en wees op de grote veranderingen die hebben plaatsgehad in verschillende kerken, waf hij een zegen achtte. Het is Christus' bedoeling, zei pater Braun. dat wij elkaar zoeken en zullen bidden om elkaar te vertrouwen en naar el kaar te luisteren. ■sloten werd in de gespreksgroe pen een viertal onderwerpen te behan delen: 1. Hef geloofsleven van de door christen. 2. Is het nodig dat de R.K. en Prot. kerken tot één kerk ko men? 3. Hoe denkt men wederzijds over het gemengde huwelijk? 4. Heb ben de kerken een gemeenschappelijke boodschap inzake vraagstukken als oorlog en vrede Jaarlijkse viswedstrijd l.b.v. bejaarden WARMOND De viswedstrijd die de hengelsportvereniging De Leede elk jaar organiseert ten bate van de uit gaansdag van de bejaarden, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 3 juni, van af tien uur 's morgens. Gevist wordt in de Leede, en wel uitsluitend met brood, deeg of een aardappel en met een hengel en een haakje op maatvis. Voor de winnaars controleurs zijn prijzen beschikbaar gesteld. Het inleggold bedraagt tot en met 31 mei f 1,25 p.p., daarna f 1,50 p.p. Deelnemende korpsen betalen eèn gul den meer, omdat in samenwerking met vijf verenigingen buiten de gemeente een nieuwe wissel-beker zal worden aangeschaft. Vaartocht voor Leiderdorpse bejaarden LEIDERDORP Vandaag hebben ruim honderd Leiderdorpse bejaar den op initiatief van de Hervormde vrouwendienst een vaartocht ge maakt. Vanmorgen ging het eerst naar Schiphol, waarna men naar Alphen voer om daar in Avifauna te dineren. De terugtocht ging ook de meren. leidingsgroep, Liesbeth als een gevoe lige zangeres en Ramses als een en thousiaste liedjesvertolker, die doordat hij zelf tekst en muziek maakt zijn liedjes zo goed weet over te brengen- Dankbaar applaudisserend publiek (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In een niet uitverkochte zaal van de Stadsgehoorzaal gaven Ramses Shaffy en Liesbeth List gisteravond voor de tweede keer hun „Tour de Chant" in Leiden. Het befaamde trio Louis van Dijk begon direct met een snel nummer „We'll stick together" en John Engels op drums kon met een fikse solo al zijn eerste applaus in ontvangst nemen. De vingervlugge Louis van Dijk aan de piano en Jacques Schots aan de bas voelden elkaar goed aan in het wat bluesachtige nummer „Karen". Opeens kwam Liesbeth List uit de coulissen te voorschijn en begon fel en vurig met „Elle est finie la comé- die". Haar stem draagt ver en zij heeft een uitstekende voordracht, wat goed te merken was in liedjes als „Zonder Liefde", en „Kinderen van de zee" Het meeste "succes had zij met het pure ca baretliedje „Sjaantje", dat gaat over een meisje van het boerenland. Hoe wel Liesbeth List een goedgeschoolde stem heeft en haar liedjes boeiend weet te brengen, moet zij ervoor uit kijken dat zij door pathetische uitha len niet afschrikt. Na de pauze mocht het trio voor een „warming up" zorgen en toen 'kwam Ramses Shaffy met zijden blouse en broek met bretels. Na een bruisend Halleluja Amsterdam zong hij zijn nieuwste, maar niet erg sterke liedje „Aram". De zaal was doodstil, toen Ramses de stemmings liedjes „Het is vijf uur" en „Het is stil in Amsterdam" zong. Ook het bekende „Sammy" ontbrak niet op het repertoire en met dankbaar ap plaus beloonde het publiek hem, toen hij „Marije" en het levensliedje „De één wil de ander" bracht. Vier toegiften Als toegift zongen Ramses en Lies beth samen met het trio en Ramses achter het orgeltje de Shaffycantate, het liedje met een speelse knipoog naar de barok. Het publiek, dat inmid dels dol-enthousiast was geworden, wilde van geen ophouden weten en kreeg Liesbeth zover, dat zij nog een keer ,-Sjaantje" zong. Als derde toegift bracht Ramses zijn „Marye". Het applaus bleef aanhouden en als allerlaatste liedje zongen zij met de hele zaal nog eens de Shaffycantate. ALs geheel een fijne liedjesavond, waarin men het trio Louis van Dijk kon horen als een uitstekende bege- dc faculteit heer M J F Robijn te Gorinchem :promoveerd tot doctor in de faculteit letteren op proefschrift getiteld „Ra dicalen ln Nederland (1840—1851)". De pro- was prof. dr. B W Schaper (oor- 'Dure' auto? Voordelige auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1301/1501? Dan hebt u de nieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met het dure zitcomfort. En alles wat u verder zoekt. Bagageruimte? Makkelijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrek ken! En voor de caravanbezitter: ook de trekkracht is geweldig! Daarom een auto die technisch en praktisch' duidelijk 'duurder' is dan hij kost. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1301/1501 VANAF f 7795 SIMCA V67-9 iMF NEDERLAND N.V. SIMCA Voor Lelden en omgeving AUTO BIERMAN N.V Stationsweg 11-17 Lelden Telefoon 01710-40447 L1SBETH LIST boeiend Zwemdiploma's voor Watervrienden LEIDEN De volgende leden van De Leidse Watervrienden behaalden een zwemdiploma: Diploma A mevr. Hoogeveen-van Leeuwen; mevr. Roeleven-deji Hollan der; mej A. Lubbe; de heer Van Eg- Diploma B mevr. Hulsbos-v. d. Berg; mevr. v. d- Kleij-Vreeburg; me vrouw Verdegaal-Dudink; mevr. De Boer-Koot: mevr. Sira-de Jong; mevr. Van Kooy-Ligtvoet; mej. G. de Jong; mej. A. Elderhorst; mej. J. Bosman; mej. M. van Abswoude; de heer P. Sluit, de heer W. Wagenmakers. Eindexamen gymnasium 'LEIDEN Aan het Stedelijk Gym nasium zijn voor het eindexamen de volgende kandidaten geslaagd: diplo ma A: Fred Kooy-man, Marijke Lange- rak, Hannie Muller (Voorschoten), Marian Nap, Kitty Vreijenhoek (Oegst- geest). Yvonne Wijntjes( Voorscho ten); diploma B: Elisabeth de Jonge (Katwijk-Zee), Maarten Koetsier (Voorschoten). Piet Kostense (Voor schenen). Nol Kraan (Voorschoten), Willem Kukenheim, Met één kandidaat wordt het exa men voortgezet. Reebok doodgereden NOORDWIJK De reeën in de omgeving van Noordwijk worden steeds vrijpostiger. Onlangs versche nen zij in de landerij-en vlak bij de be bouwde kom en nu weer moest een reebok zijn zwerfzucht met de dood bekopen. Vroeg in de morgen stak het dier de rijbaan van de Herenweg ter hoogte van De Krom, over, vlak voor een personenauto. De reebok werd op slag gedood. De bestuurder van de auto kwam er met de schrik af. Zijn wagen werd aan de voorzijde besehi- dgd NOORDWIJK Uit bloembakken en plantsoenen worden de laatste tijd her haaldelfjk planten en boompjes wegge haald. Enkele geraniums werden later langs de Herenweg teruggevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5