...zelfs zonder koken Toegelaten tot de chr. lycea te Leiden Gehooronderzoek voor Leiderdorpse jeugd Dat is nieuw! De Witte Reus - hij maakt wassen gemakkelijk en eenvoudig Secretaris Italiaanse ambassade had hand in smokkelaffaire NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 25 MEI 7967 LEIDEN Voor het toelatingsexamen xn het chr. lyceum Kagerstraat ziin ge- Petra Kottier, De Kaag; Truus de Rui- ir, Abbenes; Heieen Smaal,- Bea Vlie- •nthart, Huug Barnhoorn, Arnold Boers, 'im Hagen, Kees de Vries, Nellie van eelen, Gerard Bogaards, Addij Bruijn, ohan Burgerhout, Anneke van Dijk, aap Dubbeldam, Arend van Duijn, Nico aasnoot, Jan Hazekamp, Kees Hoek, Muizelaar, Rolf Nijenhuis, Dirk uwehand, Gerrit Parlevliet, Hans Pe- L Dirk Petersen, Henk van Rhijn, van Rijn, Machiel van der Schoot elleke Spierenburg, Cor Verdoes. Nico der Bent, Gerarda de Best Henny os, Albert van Duijn, Piet Freke, Je- en den Hollander, Ida van der Landen, orrie Pullen, Andre Slappendel, Roe- •n Gorter, Marianne Guijt, Cootje ulsen, Pim Kanbier, Karien Parlevliet, arry Vahrmeijer, Ineke Vlieland, Ger- Guijt, Jan Guijt, Truus Parlevliet. ap Plokker, Joijce van den Berg, In- 'an Duijn, Nico van Egmond, Jaap der Bent, Geertje Klok, Anneke uijt, Dick van der Plas, Marga Boer, len te Katwijk; Ben Beeftink, Oegst- est; Leo Beekhuis, Rijnszurg; Robert iul van Bilderbeek, Nora Bokma, Paul n den Broek, John Dietz, allen te Lei- n; Sjaak Glasbergen, Rijnsburg, Inge insen, Tirbe Karim, beiden te Leiden, ierhard van der Laan, Wil van der jij, beiden te Rijnsburg; Hans Petri igstgeest; Hanke van de Putte, Wasse- ar; Johan Swager, Julia Szirmai, Ma te Verver, Jaap Wekker, allen te Lei- n; Heleentje Westrik Broeksma, Oegst- est; Carla van Woerden, Nieuw-Ven- p; Kid Schwarz, Wim Vriezen, Rinie i der Weel, Karei van der Mey, Peter Roode, Pieter Vlasveld, Ingrid Selier. rrie Devilee, allen te Leiden; Judith n Dommele, L'dorp; Herman Heshu- Hans Koster, Freddy Monsma, Ma de Wit, allen te Leiden: Koert der •den, Oude Ade; Dik Sipkema, Jeroen nger. Jan Kees de Vries, Kees Walen, te Leiderdorp; Herman Hollander. Lobbezoo, Cor Tromp, Ad West- ate, allen te Lisse; Peter van Beelen p Bosma, Joost Bouwmeester allen te tordwijkerhout; Paula Hegeman-, Fred ïlldnk, Jacqueline Passchier, Wim Scho- veld, Elsje van Stam, Anja van Asten, Barnhoorn, Leen Duijn, Cora de ng, Liesbeth van Rooijen, Wim Smit, Toegelaten tot de L. de Coligny-hbs REIDEN Toegelaten tot de Louise Coligny-hbs: Simone Akerboom, Lei- n; Fulco Baas, De Zilk; Mar tijn Bas. aden;, Saskia Bauer, Leiden, Jolanda jekrnan, Leiden; Willemien van Beien, ordwijk; Jeann van Bellen, Oegstgeest: |ia van den Berg, Leiden; Ilse van frkel, Woubrugge; Hetty Bey, Leiden; !rry Binnendijk, Voorhout; Thea Blom, jiden; Marieke Boelsma-, Warmond; ben Brand, Leiden; Connie Brandhof, jdschendam; Hetty den Brok, Katwijk; pke Brugman, Leiderdorp; Hans Bruin- ja, Leiden; Marina Buis, Oegstgeest; ke Ohaudron, Leiden; Kees Christiaan- Leiden; Harold Crama, Leiden; Rob ama. Leiden; Antoinet Disselkoen, jordwijk; Karin Donderwinkel, Leider- ip; Ton van den Dop, Leiden; Dick b- Duyvenvoorde, Katwijk; Yvonne bel. Leiden; Rudy Filon-, Noordiwijfc; trian Franken, Leiderdorp; Rob kuenfelder, Oegstgeest; Annetje Frlt- u, Voorschoten; Inge van Gelder, iden; Hans van Gelderen, Leiden; nan van Gemutud, Leiden; Eric Ges- p, Leiden; Margeke de Geus, Leider- rp; Hans Haarlem, Leiden; Edwin Henboer, Noordwij k; Hans Hensen, pen; Rietske Hensing, Leiden; A-nnet- ivan den Heuvel, Voorschoten; Ruith lekstra, Oegstgeest; Victor van den fff. Leiden; Ankerien Hofckelinig, Lei- fdorp; Paul Holsbergen, Leiden; Roeli jogendorp, N oordwijkerhout; Tilly fogeveen, Leiden; Franciöka Huizimga, gstgeest; Louise Hulsinig, Oegstgeest; jns Jasperse, Leiden; Saskia de Jong, pgmade; Dick Jonstra, Leiden; Ralph Ising, Voorschoten; Lineke Rasterm-ans, iden; Anja Kauffeld, Leiderdorp; Rud-y (wilarang, Noordwijk; Bert Kemner, [den; Hans Kneefel, Noordwijk; Maar- i Kok, Voorschoten; Els Kooper, Lei- fdorp; Jim Kraayka-mp, Oegstgeest; Lthijs Kropholler, Leiden; Marianne tnan, Leiden; Margot Langenberg. iderdorp; Martine van Leeuwen, Lei- fi; Charlotte Leferin-k, Wassenaar: Irgriet Lek, Leiden; Frans Leugering, iden; Conny van der Linden, Leiden; jnneke Maarseveen, Noordwijk; Marit Oegstgeest; Jan Piet van der Meer, naar; Marijke Mens, Leiden; Mary ntink. Voorschoten; Maarten Merkel- :h, Noordwijk; Ans van der Meulen, Drdwijk; Jeroen van der Meijden, den; Yvonne Mieremet, Leiden; Eric eliker, Leiden; Wil Moerland, Leiden; lette Mol, Alphen aan den Rijn; Mitra jraghi, Sassenheim; Ann-emieke Neu- (oom. Leiden; Miranda Nieboer, Lei- Annette Nieuwenburg, Leiden; ion van den Oever, Katwijk; Yu-La-n j, Oegstgeest; Gusta Osseman, Leider- p; Emmy Otto, Leiden; Jan Hendrik don, Leiden; Peter Paulus, Oegstgeest; Piso, Leiderdorp; Eric van der s, Leiden; Henriëtte van der Plas, jtgeest; Jim Poeteray, Leiden; Marian Polanen, Oegstgeest; Eliane Polano, rmond1; Jeroen Ravelli, Sassenheim; ud Romijn, Noordwijk; Wim van nswou. Leiden: Irma Schalks, Kat ie; Wouter Schalks, Leiden; Anneke lel/tes, Oegstgeest; Hans Sloos, Leiden; ndfer Soffner, Valkenburg; Cock aneveld, Oegstgeest; Yvonne Spuy- n, Leiden; Tineke Stafleu, Leiden; 5 Sterk, Vooi-schoten; Fred Strik, Lei- j; Peter Sijbrandij, Voorhout; Agnita omas, Leiden; Coen Tjerks, Oegst- «jt; Els de Tollenaere, Warmond; Ada inhof de Moed, Leiden; Toos Uilder- Leiden; Mark Uittenbogaard, Lei- Mar ion Verhoeff, Leiden; Marjan rhoeven. Leiden; Aja Vink, Noord- k; Irene van Vlijmen, Valkenburg; rjanne Vollmer, Leiden; Lenneke nfc, Oegstgeest; Gerard Vroom, Lei- Jolanda Vroom, Leiden; Maaike de Noordwijk; Nanna Walraven, iden; Koos Wassink, Leiderdorp; An- 5 van Wezel, Leiden; Elvira Wieder, enaar; Ietje v. d. Willigen Gatsond- Voorhout; Mirjam Wirtz, Leiden: ticent Woelders, Oegstgeest; Maaike jgmans, Oegstgeest; Lies Zuidema, ssenheim; Paul van Zijp, Oegstgeest; Klarenbeek, Oegstgeest; Hans Zie- e, Leiden; Lend Evers, Oegstgeest Berenschot, Wassenaar-; Marco ilbers, Voorschoten; Jeanine Neute- om. Wassenaar. Wijnie Valkenier, Henry Verhoeff, Ro nald van der Zwan, Diitte Verloop, Ineke Gode, Jan Hazenoot, Wim Peute. Bas Blok, allen te Noordwijk; Gerrit vai der Beek, Gabrielle de Groot, Lex var Iterson, Freddy Kemperman, Anke La- gas, Christoffels Middeldorp, Willy Post, Marijke Swaan, Laurien Teeuw, Wim Verbeek, Heieen 'de Vroedt, Derk Jan van Genderen, Elly Jansen, Kees vai Meü, allen te Oegstgeest; Ap de Jonge, Katwijk; Jan Meteren, Roelofarendsveen; Marit Spruitenburg, Joke Willems, bed den te Oudewetering; Simon Heemskerk, Sietse Jagersman, Kees de Mooij, Peter Oudshoox-n, Klaas Cor Eldering, Ton Noort, allen te Rijnsburg; Andre Boers- Dick Gijsen, Frits de Graaf, Jose var Roon, Nelke Tukker, Els de Waard, Ma rijke Wierda, Marie Louise Zonneveld, Gertjan Zuilhof, Hans Doornbosch, Elly de Man, Piet de Man, allen te Sa: heim; Anja van der Meer, Voorhout; Hanneke de Jong, Warmond; Peter Drunen, Arie Jan Foet, Koert Gerzon allen te Wassenaar; Niek Rovensbergen te Leiden, Ellen van der Vis, Hennde der Wel, Bert van Werven, Alber-t jn, Han Hagg, allen te Wassenaar; Henk Rouqoor, Paul Stuik beiden te Nieuw-Vennep. Voor het toelatingsexamen van het chr. lyceum Schubertlaan zijn geslaagd: Robbie van Booren, Tjeerd Roosjen, Robbie Smittenaar, Emiile van Aelst, Si- Arnoldussen, Anja Blok, Marjan Dokter, Rick van Doorn, Ron van Kees Hermsen, Ti-udy de Joode, Rien Lindhout, Han van Meeuwen, Marianne Oudman, Peter Peterse,, Anneke Schar- loo, Jos Strijen, Peter Vogelaar, Nelleke Waal, Hugo van Egmond, Johnny Bioch, Bram Guijt, Kommert Hazenberg, Corry Hogendoorn, Machteld de Jager, Gert Kamphof, Truus Kedde, Hans Kret, Arjen van der Meulen, Ineke Rietveld, Louise Sont, Rolinka Vink, Job Vlijm, Peter van Weeren, Hans de Bruijn, Goof de Leeuw, Katinka Coumou, Eddy Eve- leens, Evert Plugge, Joke Prins, Toos Lanz, Leo van der Noppen, Josje de Ru, Helma Tukker, Pieter van Vliet, Teun Rooyen, Chi-ista Boonstra, Andre Brussee, Dick Brussee, Hubert van der Burg, Hans van Hemert, Judith Post, Hedy van Sprang, Peter van de Velde, Maja Breuker, Conny Gaykema, Wilma de Ru, Adrienne Gerth van Wijk, Oscar Serne, Eric Hennes, alles te Katwijk a. d- Rijn; Jan Dirk Bulens, Gusta Hous, Wiep je Dijkman, Gerrit van Ommering, Jikke van Osnabrugge, Mar ja Verhaagen, Wilma Wijnands, Henk Braat, Marijke de Jong, Tineke Korswagen, Mieke Kui. ters, Robert Lups, Christine Meeuse, Leo Menrjn-, Bonnie Mulder, Wim den Os Marten Ris, Hans Schelling, Cobie Steen beek, Peter de Vrij, Rosa Woudenberg, allen te Leiderdorp; Machiel Kuijt, John Neuteboom, beiden te Valkenburg, Chris Joost van Barneveld, Annekoos Boon, Ben Foke, Anne Klaas de Groot, Lex Lamers, Leo Maat, Elly Mol, Adri van Mullingen, Ko Oudshoorn, Alice Padmos, Liselot Tjalma, Kees Verhoog, Jolien Visser, Corinne Witter, Renate van den Berg, Heieen Dimindcus, Marian van Duy- venbode, Erica Faber, Henk Haitsma, Marjolijn Harmseu, Marianne Luijmes, Hans Schreudering, Rosalite Zweep, Pe ter Kempen, Albert Koedam, Janneke Nimwegen, Rudy van Seters, Helen Ver boom, allen te Voorschoten, Nicolette Lunneman, Voorschoten, Phda Hulsbos, Zoeterwoude. Geen plaatsnaam betekent Leiden. BEL LUIDT VOOR LAATSTE RONDE LEIDEN Ruim 500 sport mensen zullen morgenavond Leiden instromen voor de laatste acte van onze actie: de Collecte. Een bliksem-collecte waar we heel erg veel van verwachten. Het doel: Leiden een sporthal, is meer dan voldoende belicht. We mogen veronderstellen dat iedere Leidenaar er diep van doordrongen is dat het bescha mend zou zijn als wij er niet in slagen de ton op tafel te leg gen. Het is daarom dat wij, zij het met schroom, een suggestie wil len doen aan alle inwoners van onze Sleutelstad. Als ieder huis waar morgen avond tussen 7 en 8 uur de bel zal gaan en de collectebus u voorgehouden zal worden f 2,50 - f 5 oplevert, dan zouden we toch nog slagen in onze opzet. Dit kan en dit moet. Zij die meer kunnen missen, graag natuurlijk. Wij vragen geen offer van u, maar als alle vaders, moeders, zoons en doch ters, eens iets dieper in hun beurs tasten, dan komt het be drag er. Met z'n allen de schouders eronder. Stel ons niet teleur, Wij rekenen op u. Het actiecomité. GYMNASTIEK VOOR DE A.S. MOEDER VALKENBURG De sportvereni ging ,,De Valken" hoopt in juni te kun nen beginnen met een cursus zwanger- schap-gymnastiek. Deze cursus zal uit tien lessen bestaan, die vallen in de vierde, vijfde en zesde maand van de zwangerschap. De kosten bedragen f 2 per uur. Alleen bij voldoende deelne ming kan de curisus doorgaan. Men kan zich vóór 1 juni aanmelden bij mevrouw Van Veen. Boonrak 30. teL 01718—4278. Uitstapje Christenvrouwen uit Valkenburg VALKENBURG Een veertigtal leden van de Ohristenvrouwenibond maakte een uitstapje naar de Posbank. Op de heenreis werd in Rhenen koffie gedronken en op de terugweg werd in hotel De Kaï-seboom gedineerd. Dc vrouwen kregen twee tegenslagen te incasseren: men had willen winkelen in Apeldoorn maar daar waren de winkels dicht; daarna werd Hilversum het doel om te winkelen ook hier waren de winkels gesloten. Dit laat echter niet na, dat het voor allen eer prachtige dag is geworden. VALKENBURG De Emmabloem collecte heeft in Valkenburg f 108,74 De actie „Eten voor India" in totaal f 1190,32. Tevens werd door enkele particulieren tijdens het concours van Valkenburgs Harmonie nog een actie gevoerd die f 131.36 heeft opgebracht. ALPHlEiN Het aantal bij de schoolartsendienst district Alphen aan gesloten scholen bedraagt 128; het aantal onder toezicht staande leerlingen 18.615. In de periode 1960-1964 was er een toeneming van ongeveer 450 kinderen per jaar; van 1964-1965 en van 1965-1966 is de toeneming res pectievelijk 1.143 en 611 kinderen. Het aantal kleuterscholen is van 1964- 1966 met 12 gestegen. Velen werden naar huisarts verwezen Het aantal kinderen dat bij het pe riodiek systematisch onderzoek on derzocht werd bedraagt 3.597; het aantal gedeeltelijk c.q. gericht onder zochten bedraagt 3.308; het aantal op het spreekuur onderzochten 1.046. Medewerkers van het Ned. Instituut voor Preventieve Geneeskunde (af deling Sociale Hygiëne, sectie audiolo- gie) te Leiden hebben onderzoek ver richt op het vóórkomen van een ge- hoorscherpte-af wij kingen bij alle kin deren van de lagere scholen te Leiderdorp. Voor het begin van het onderzoek zijn in de onderzoekruimten op de scholen geluidmetingen ver richt om er zeker van te zijn, dat het omgevingslawaai beneden voor screeningsonderzoek acceptabele gren zen bleef. Er zijn 1.451 kinderen onderzocht. Bij het opsporingsonderzoek heeft ruim 20% onvoldoende gereageerd: deze kinderen werden voor controle opgeroepen. Hierbij is een drempel- audiogram vervaardigd in de stille kamer van het instituut. Circa 1/3 Koperen jubileum van fotoclub LISSE De fotoclub Bollenstreek heeft gisteravond in Treslong op een voudige wiize het 1214-jarig bestaan gevierd. Na een kort welkomstwoord van voorzitter Van Rede uit Hillegom me moreerde de bondsconsul van Zuid- Holland, de heer Cool uiit Den Haag, de vele activiteiten van de fotoclub en drong hij aan op samenwerking met andere clubs. Hoogtepunt van de avond was de vertoning van de dia-serie Naarden in duplo-projeotie, waarmee de ma kers, de heer Boonebakker uit Naar den en zijn zoon, al veel eer hebben inge- de voor controle opgeroepen kin deren bleek een normaal audiogram te hebben; ongeveer 13% (191) had een afwijkend audiogram; 69 kinde ren (4,7%) bleken een matig tot matig-ernstig gehoorverlies te hebben (auditief gehandicapt). Deze kinderen zijn allen naar de huisarts verwezen voor behandeling en/of specialistisch onderzoek. Van de 122 kinderen, die een geringe gehoor- scherpte hadden, zyn 42 naar hun huisarts verwezen. Het begrip „auditief gehandicapt" is door prof. H. C. Huizing te Gronin gen ingevoerd om aan te duiden, dat een kind met een dergelijke gehoor- stoornis een grotere kans loopt moeite te hebben met het volgen van het les programma in klassikaal verband. Reuzenwaskracht i'- Zo grondig... maar toch zo veilig. De Witte Reus wastgrondigmaar toch zo veilig. Uw was wordt schoon en prachtig verzorgd. Linnen en katoen worden heerlijk fris. Bad handdoeken zacht en absor berend.Wollen goed wordt zacht en donzig. Bonte was krijgt een zachte greep en wordt heerlijk fris van kleur. Wasaktief... al bij 80° De Witte Reus ontwikkelt al bij 80° zijn Reuzenwaskracht. Een Witte Kracht, sterker dan alle vlekken, sterker dan ieder vuil. Want de Witte Reus bevat een hoog percen tage wasaktieve stoffen. Uw was wordt.schoon - zelfs zonder koken. Of u in een ketel, in een kuipwas- machine of in een trommelwas machine wast - de Witte Reus is ideaal voor iedere wasmethode. Omdat hij reeds bij 80° zijn Reu zenwaskracht ontwik- kelt. Omdat hij met ge reguleerd schuimwast - veel schuim bij lage wastemperatuur - weinig schuim bij hoge wastemperatuur. In iedere wasmachine. Of u in een trommelwasmachine of in een kuipwasmachine wast - de Witte Reus is ideaal voor iedere wasmachine. Omdat hij al bij 80° zijn Reuzenwaskracht ontwikkelt. Omdat hij met gere guleerd schuim wast- veel schuim bij lage wastemperatuur-wei nig schuim bij hoge wastemperatuur. DEN HAAG „Dooi- deze affaire is de Staat der Nederlanden voor rond een miljoen gulden benadeeld en al laat verdachte het voorkomen als een eenvoudige zaak, het gaat hier over een uitgebreide ontduiking van de in voerrechten'', aldus de officier van justitie bij d Haagse Economische politierechter gisteren in de zaak tegen een 56-jarige Haagse taxichauf feur die voe; genoemd feit tot twee maarden gevangenisstraf werd ver oordeeld. Het betrof hier een uitgebreide smokkelhandel, waarin een secretaris van de Italiaanse Ambassade te Den Haag was betrokken, waarbij enorme hoeveelheden sigaretten en drank, die accijnsvrij op naam van ambassade leden werden betrokken, voor onge veer negentig procent in de clandesti ne handel terecht kwam. Deze „handel" zou twee miljoen stuks sigaretten en duizend flessen drank hebben omvat. De voornaamste tussenschakel was de taxichauffeur, door wiens tussenkomst 120.000 sigaretten en 7200 flessen drank zouden zijn verhandeld. Verdachte ont kende dit grote aantal te hebben ont vangen: Hij zou nimmer iets hebben ge kocht, doch van de secretaris vai Italiaanse Ambassade als betaling autoritten, schoonmaken en onderhoud van diens auto de waren hebben vangen. Evenwel heeft de ambas sade-secretaris in een verklaring voc economische recherche meegedeeld, dat hij de hoeveelheden aan de taxichauf feur had geleverd en de politierechter hield verdachte aan die mededeling. Een i-echerchéur verklaarde als ge tuige, dat een deel van de goederen ook in Rotterdam /erd verhandeld Bij het onderzoek bleek, dat het lek bij de Itali aanse ambassade zat. Volgens de verklaring van de secreta ris. werden aanvankelijk slechts onge veer 100 sloffen siegai-etten ep 100 fles sen drank per week afgeleverd aan de taxichauffeur, doch dit liep op tot veel grotere hoeveelheden. De hele affaire strekte zich uit over een periode van IVz jaar. Volgens ver klaring va:, de secretaris had de taxi chauffeur hem gezegd, dat hij voor zijn gezin zou dienen te zorgen, indien htJ ooit door de affaire in de gevangenis zou komen. Van de op naam van de Italiaanse ambassade geleverde sigaretten en dran ken, is slechts tien procent werkelijk door de ambassade gebruikt. De overige 90 procent kwamen in de clandestiene handel terecht. Verbeurd verklaard Er was ook een vertegenwoordiger die terecht stond, omdat hij voor f 6000 artikelen had gekocht, die hij voo: melijk gebruikte om zijn klanten gun stig jegens hem te stemmen, zo verklaar de hij. Deze verdachte werd door de politierechter veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan eer maand voorwaardelijk met proeftijd var drie jaar en verbeurdverklaring der in- beslaggenomen goederen. De taxichauffeur was enige tijd gele den in verband met handel in ongeban- ctoroleerde sigaretten tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld. De officier van justitie, mr. R. J. Beer wees erop, dat deze zaak een lange termijn loopt en de in deze affaire betrokken verdachten alle tijd hebben gehad zich terug te trekken. Zij hebben meegewerkt om de Staat in ernstige mate te benadelen en de eis tegen de taxichauffeur luidde dan ook drie ma? -.den gevangenisstraf en verbeurdverklaring van hetgeen in be slag was genomen. Een winkelder, die een aantal flessen whisky en ruim 2000 sigaretten had ver handeld, werd veroordeeld na een eis vier weken gevangenisstraf voor waardelijk en f 1000 boete, tot vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk en boete en verbeurdverklax-ing der goede- Mr. dr. K. W. P. Klaassen, die vo vertegenwoordiger en de taxichauffeur de verdediging voerde betoogde, dat zij slechts een kleine schakel in het geheel vormden. Hij meende, dat grote partijen elders van de hand gedaan moeten zijn, omdat de chauffeur lang niet zoveel had ontvangen, als door de ambassade-s taris is opgegeven. Merkwaardig vond pleiter het, dat de betrokken secretaris nog steeds in Ne derland verblijft en in diens posietie is gehandhaafd. De diverse artikelen werden op for muiieren van de Italiaanse ambassade bij diverse leveranciers besteld, welke for mulieren volgens mr. Klaassen valselijk door de secretaris werden ondertekend met namen van andere leden der bassade, zodat hier nog sprake zou kun nen zijn van valsheid in geschrifte. Pleiter sprak ook zijn verwondering iit over het feit, dat de douaneambtena- :n niet eerder deze zaak hebben ont dekt, zodat er spoediger een einde aan gemaakt had kunnen worden. De taxi chauffeur maakt ritten naar Leiden er kreeg daarvoor dan sigaretten of drank, hetgeen op zichzelf niets bijzonders is. Pleiter vond de eis dan ook veel te De politierechter, mr. C. Stolk consta teerde, dat hier sprake is van een bij zonder ernstige trouweloosheid welke een buitenlandse zijde werd be- Bondsvoorzitter Rook bij politie-ambtenaren NOORDWIJK In de gisteren ge houden ledenvergadering van de af deling Katwijk-Noordwijk van de Bond van Ohr. Politieambtenaren in Nederland, herdacht de voorzitter, de heer C. Leeflang, de heer A. N. Mer kelbach, koprschef van politie te Noordwijk. De vergadering eerde de nagedachtenis van de heer Merkel- baoh met enkele ogenblikken stilte. Op deze bijeenkomst kregen de tal rijke bezoekers voorlichting uit de eerste hand, daar de bondsvoorzitter, de heer D. Rook, aanwezig was om verschllende vragen te beantwoorden. Uitvoerig ging deze in op de slepende kwestie van de toeslag voor onregel matige dienst. Door de kabinetscrisis is de zaak blijven slepen. Minister Beernink zal, hopelijk op korte ter myn, de knoop moeten doorhakken. Voorts besprak de bondsvoorzitter de pensioenregeling voor ambtenaren, die vóór 1963 de dienst hadden verla ten. Minister Beernnk heeft als kamerlid veel belangstelling voor deze zaak getoond. Men Jioopt, dat hij er in sla gen zal een Jubeljaar" in de pen sioenen te brengen. Omtrent de kader- opleiing deelde de heer Rook mee, dat deze binnenkort in twee delen uiteenvalt, namelijk in een vormings cursus en de opleiding voor het B- diploma. De vormingscursus start begin volgend jaar in Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9