mein van sultans bloedwraak Jemeniten infiltreren sneller ASPRO' langer alles goed en wel Johnson: bidt voor de vrede Geheime documenten over Stalin in VS? VOORDELIG NAAR ENGELAND f86.- VARA over zegt niets meer Berglas-trucs NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1967 TCIIttEt'll 1M door LM van Bruggen MOSKOU De Russen hebben gisteren, naar het persbureau Tass meldt, een nieuwe onbemande kosmos- satelliet gelanceerd, htm 161ste. Vorige week woensdag waren er twee in de ruimte gebracht. Een kassier van een bank in Afrikaans Guinea heeft gisteren twee kistjes diamanten met een gewicht van 1.496 karaat gestolen. ^DEN Wie aan het Britse protectoraat Aden denkt, ziet meestal een stad voor zich, die beheerst wordt door bunkerende schepen en passagierende boot reizigers. Dit beeld bestaat inderdaad. De kroonkolonie Aden wat iets anders is dan het protectoraat is bij ontel- baren in de wereld als zodanig bekend. De sterke man van de federatie, I sultan Hoessein Ben Achmed El- Habu, die minister van binnen landse zaken is. Hij wordt ge- j noemd als toekomstig staats hoofd. Uitdaging ging aan het adres van Israël. Blijk haar hoopt president Nasser, dat het tot een militaire actie zal over gaan. Meer dan tien jaar geleden gebeur de dat nl. ook. De Egyptische strijd krachten leden toen in de Sinaï- woestijn een smadelijke nederlaag. De andere Arabische landen hielden zich buiten het conflict. Nü liggen de zaken anders. Egypte is op alles voorbereid. En ook Sy rië en Irak zijn regelrecht bij de te- geii Israël gerichte activiteiten be trokken. Wat dit land in 1956 deed, is nu niet meer mogelijk. Voordat Israël tot actie overgaat moet het alle middelen beproeven, die kunnen leiden tot een vreedza me regeling van het conflict. Dat zal veel geduld en zelfbeheersing kos ten. Premier Esjkol hield reeds een plei dooi voor vermindering van de spanning. Hij deed een beroep op de grote mogendheden, te voorko men dat er oorlog uitbreekt in Middenoosten. Opvallend is evenwel, dat Nasser de blokkade-maatregelen bekend maakte terwijl Oe Thant (secreta ris-generaal van de VN) op weg was naar Kairo voor besprekingen met de Egyptische president. Oe Thant werd voor een vol dongen feit geplaatst, hetgeen bete kent, dat zijn missie nog moeilijker en gecompliceerder wordt dan zü al was. Het is de vraag, of hij niet beter naar New York kan gaan on zaak aan de Veiligheidsraad voor te leggen. Israël heeft herhaaldelijk laten ten, het afsluiten van de Golf van Akaba als een oorlogsdaad te zullen beschouwen. Nasser heeft de Jood se staat de handschoen toegeworpen. Het is de taak van de Veiligheids raad en met name van de grote mo gendheden die het recht van veto hebben, te voorkomen dat in het Middenoosten de wereldvrede in ge vaar wordt gebracht Met ingang van 1 juli is aan generaal-majoor ir. C. W. A. Oyens, adjunct-directeur techniek en onder houd van het directoraat materiaal luchtmacht, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ontslag (Nigl verleend. WEHL De 27-jarige bromfietser J. A. Lueb uit Didam is vannacht om het leven gekomen toen hij na een val tot tweemaal toe door een auto werd óver- De staat van beleg heeft de stroom van bezoekers echter sterk doen afnemen. Hetzelfde geldt voor de omzetten der win keliers, wier specialiteiten o.m. (belastingvrije) horloges, ca mera's, radio's en bandrecor ders zijn. Hoewel men nog altijd veel sche pen in de natuurlijke haven van dit bunkerstation kan zien liggen, heb ben de prikkeldraadrollen en de pa trouillerende militairen deze vrijstad bepaald grimmige gelaatstrekken ge geven. Feodaal Ten noorden van Aden, maar ook ten oosten en ten westen ervan, be vinden zich zo'n twintig onherbergza me staten en staatjes. Ze zijn het domein van sultans, emirs en sjeiks, van wie er nog velen in de sfeer van duizend-en-een-naoht leven. Feodaal zijn deze heren veelal ook. Ze regeren met ijzeren hand en als absolute vorsten. Zoals eeuwen geleden hebben ze zich tegen elkaar beveiligd door het afsluiten van vriendsohapstractaten. De bloed wraak is nog altijd een levende en algemeen aanvaarde vorm van volksreohtspraak. In de moeilijk te ontsluiten gebie den, waar deze machthebbers zeg genschap over hebben, heeft de tijd stilgestaan. Er zijn berg- en woestijnstaatjes bij, die praktisch nooit door een blanke betreden zijn. Alleen een nomade is tenslotte in staat zich lange tijd met z'n geweer, een paar handjes rijst en enkele kop jes water in leven te houden. Sommige van die sjeikdommen zijn bovendien totaal vijandig in gesteld tegenover de vreemdeling, die 't zou wagen ongevraagd langs de hoge bergkragen binnen te drin gen. Van een gebied bij de Wadi Mar- khah, dat in het noorden van Boven Aulaqi ligt, zei een Britse officier: ,,ïk zou er nog niet met een heel bataljon in durven gaan." Tegenpool Ook dat is Aden, ook deze tegen pool van de betrekkelijk moderne vrijstad behoort tot de reeds gevorm de Zuid-Arabische Federatie, die waarschijnlijk begin volgend jaar zelfstandig wordt. Men moet er zelfs nog aan toevoegen dat ruion tweeder de deel van de bijna 1 miljoen zie len tellende bevolking in het twee keer zo groot als Jemen zijnde ach terland woont. Nu is het zo dat niet alle sultana ten en sjeikdommen voor de federa tie hebben gekozen. Tot nog toe staan Quaiti, Kathiri en Mahra er nog buiten, of wel het hele oostelijk deel van het protectoraat. In het westelijk deel heeft sultan Moham med Saleh bin Harharah van Boven Jafai zich nog altijd niet willen aansluiten. De federatie, die thans uit 17 staten en staatjes bestaat, is deze afzijdig heid een doorn in het oog. De zit tende regering heeft van Groot-Brit- tannië al geëist dat de nieuwe staatsvorm ook voor de „dissiden ten" zal moeten gelden. In Aden gelooft men niet dat dit veel helpen zal. Integendeel: men is eerder van mening dat de dwang, welke het federale kabinet wil laten uitoefenen, de heersers in hun eens genomen besluit zal doen volharden. Kameelruiters De tragiek van een en ander is dat het juist in de sultanaten, die de eigen souvereiniteit verkiezen, rustig is. Dit geldt in 't bijzonder voor het oostelijk deel van het protectoraat, dat groter is dan alle verbonden ge bieden tezamen. Er bevindt zich daar geen enkele Britse militair. In Mukalla bijvoor beeld. de hoofdstad van het sulta naat Quaiti, woont slechts één En gelse bestuursambtenaar. De sterke arm daar bestaat uit 2.000 kameelrui ters, die door de Britse schatkist worden betaald. Dat hele goed getrainde en goed bewapende korps zal straks moeten worden opgeheven. Na de zelfstan digheid zal Londen alleen het federa le leger (8.500 man) mogen steunen. Overeengekomen is dat deze subsidie 100 miljoen gulden per jaar bedraagt en tot 1971 wordt betaald. Hetzelfde geldt voor de andere tij delijke financiële hulp, die Engeland beloofd heeft te geven. Alleen de fe deratie zal ervan profiteren; niet de zich afzijdig houdende sultanaten dus. In het federatiegebied zelf is het verre van rustig. Aan de grens met Jemen staat het Ierse garderegiment, dat met eenheden van het federale leger, dat door Britse officieren is opgeleid, gewapende infiltranten moet keren. Egypte betaalt Het is een weinig benijdenswaardi ge taak. De ruigheid van het terrein en het tekort aan manschappen la ten vele sluip- en kruipwegen open. Tussen Aden aan de Zuidkust en Sa naa, de in de dorre woestijn liggen de hoofdstad van de republiek Je men, beweegt zich een stroom van agitatoren en saboteurs dwars door de staten van de federatie heen. Deze lieden, meestal Jemenieten zijn in hun geboorteland door Egyp tische officieren in terreuracties ge traind. Als ze er op uit worden gestuurd, krijgen ze een heel wapén- arsenaal mee. Hun eerste opdracht is in afgelegen dorpen Arabieren te recruteren voor de „vrijheidsstrijd". Ze betalen zoveel geld dat velen hier voor zwichten. Gezegd wordt zelfs dat Nasser vijftig gulden op tafel legt voor elke handgranaat die naar een Brit wordt gegooid. Het is daar lang niet pluis in die bij de Zuid-Arabische Federatie be horende staten en staatjes. In de tweede helft van april sneuvelden drie Ierse gardisten, die in het grensgebied in een val waren gelo pen. In de tweede week van mei werd op een afstand van slechts 100 kilometer van Aden de eerste leger- helikopter van de grond af onder vuur genomen. Veiligheid Over veiligheid in de federatie gesproken: een Engelse wegenbou wer, die in het aan Aden grenzende sultanaat Fadhli werkt, vertelde ons: ,,Van de vijfhonderd Arabieren, waarmee ik 't moet doen, houden er tweehonderd met het geweer aan de voet de wacht. Ze moeten niet alleen ons als Britten beschermen we zijn overigens maar met z'n vieren maar ook het wagenpark. Een van de. Arabische chauffeurs is er vorige maand met een splinter nieuwe 10-tohs truck vandoor ge- Volgens mijn informaties is hij er mee naar Jemen gereden." „Onze kampen liggen herhaalde lijk onder mortiervuur. Drie nieuwe afwateringsdammen zijn me bijna onder de ogen opgeblazen. Legio zijn de landmijnen, die werden ingegra ven, maar die we gelukkig tijdig heb ben ontdekt." M'n persoonlijke lijfwacht is een sergeant van het federale leger. Hij loopt voortdurend met een machine geweer rond. Omdat de Jemenitische radio mij met naam en toenaam voor een slavendrijver heeft uitge kreten, heb ik mezelf ook maar een machinegeweer aangeschaft. I tell you, boy, wegen aanleggen voor de federale regering van Zuid-Arabië is inderdaad iets anders dan opzichtertje spelen in een of an der Engels graafschap." ASPRO helpt nu werkt nu Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 'ASPRO'» Treinongeluk in India: 62 doden MADRAS Het aantal slachtoffers bij het treinongeluk van zondag bij de Indiase plaats Koeppan is gestegen tot 62. De trein die op weg was van Ban galore naar Cochin, ontspoorde in een zandberg Nadat zondag reeds 22 do den waren geborgen, werd gisteren het stoffelijk overschot van 40 slachtoffers uit het wrak gehaald. Zeker 63 perso nen zijn met verwondingen in zieken huizen opgenomen. Weer Starfighter neergestort BONN De Westduitse luchtmacht heeft gisteren haar 70e straaljager van het type Starfighter verloren. Het toestel stortte neer in de omgeving van Euskirchen in het Eifelgebied. De pi loot kon zich met zijn schietstoel in veiligheid stellen. Tot dusver zijn bij het verongelukken van Starfighters in West-Duitsland 37 piloten om het leven gekomen. WESTZAAN Gisteren is de 5-ja- rige Peter van Oudenaren uit West- zaan bij het spelen in de kolk van de sluis gevallen. Hoewel enkele omstan ders het kind direct nasprongen kon men het ventje pas met dreggen opha len. De levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. Bestand in Vietnam WASHINGTON President Johnson heeft gisteren „namens alle volkeren ter wereld" opnieuw een beroep ge daan op de Noordvietnamese leiders, aan de conferentietafel plaats te ne- Een woordvoerder van het Witte Huis deelde mee dat Johnson in een proclamatie ter gelegenheid van Memo rial Day (30 mei a.3.) de Amerikanen verzoekt die dag voor de wereldvrede te bidden en er tevens namens het Amerikaanse volk en mede namens al le andere volken ter wereld bij Hanoi op aan te dringen „samen een uitweg te zoeken uit de bloedige impasse". In de Vietnamese oorlog is vandaag een bestand van 24 uur ingegaan. Dit bestand is ingesteld wegens de geboor tedag van Boeddha. Vanmorgen tijdens het 24-uurs be stand zijn zeven Amerikaanse solda ten gedood en tien gewond. De Amerikanen spreken van inci denten en niet van „schendingen". De gehele geallieerde strijdmacht van 10.000 man is op één bataljon na uit de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Vietnam teruggetrok ken, schrijft de New York Times. Het blad vervolgt dat alle burgers uit de zone verwijderd zijn, wat een onderdeel van een programma is, het zuidelijke deel tot een onherbergzaam niemandsland te maken. Uiteindelijk zal de gehele zone van de zee tot aan de grens met Laos een afstand van 65 km schoonge veegd worden. LONDEN Te Tyseley bij de Engelse stad Birmingham is gisteren een sneltrein bij een snelheid van meer dan honderd km/u uit de rails gelopen. De diesellokomotief en twaalf wagons sloegen om. Vijftien mensen werden gewond, van wie een ernstig. Svetlaiia nam afschriften mee MOSKOU De Russische veiligheids dienst gaat na of het waar is, dat de dochter van Stalin, Svetlana, geheime do cumenten heeft meegenomen toen zü zes maanden geleden uit Moskou vertrok voor een reis die in de Verenigde Staten eindigde. De Russen vrezen, dat zij in haar me moires, die in oktober in Amerika wor den gepubliceerd, bezwarende feiten voor enkele huidige Russische leiders aan het licht zal brengen. Vrienden van Svetlana zouden h\ hebben geholpen bij het verkrijgen vulï afschriften van documenten uit officiële archieven over het dictatoriale bewind dat haar vader 29 jaar lang heeft uitge oefend. Weggelokt De Russische lezing over het uitwijken van Svetlana. waarin de Amerikaanse geheime dienst CIA wordt beschuldigd haar te hebben weggelokt, zal binnen kort verschijnen. Erhard afgetreden als CDU-voorzitter BRUNSWIJK De voormalige Westduitse bondskanselier Ludwig Er- hard is gisteren afgetreden als voorzit ter van de Westduitse Christen-demo cratische partij om plaats te maken voor bondskanselier Kiesinger. Verwacht wordt, dat Kiesinger van daag met grote meerderheid zal den gekozen, aan het eind van driedaags congres van de CDU. Erhard heeft gezegd, dat hij van mening is, dat hetzijn plicht is af te treden, omdat hij zich verzette tegen de grote coalitie van CDU met socialisten. por dagboot van de Stoomvaart Mij. Zeeland Retour Hoek van Holland - Londen voor Terugreis: Iedere zaterdag van 3 juni t/m 26 augustus Iedere zondag van 9 juli t/m 13 augustus Zon - of maandag 12 of 3 weken na de heenreis t/m 11 september Boekingen uiterlijk 8 dagen voor vertrek bij de erkende reisbureaus. Hoek van Holland-Harwich Van En bij het uitwuiven riep één zelfs: „Pas maar op, kennissen van me kwamen na drie dagen retour. Hun geld was op." De sombere had mij speciaal gewaarschuwd: „Jij met je altijd maar koffie drinken. Je betaalt drie vijfenzeventig voor een kopje." Het kon de feestpret niet druk ken. We wilden en "zouden naaf Parijs, desnoods -naar een koffieloos Een uur na aankomst, met de volle reispot nog ter beschikkin?, installeerden we ons maar direct op het punt waar ongetwijfeld de kop jes koffie 'het maximum rendement aan de eigenaar geven: Café de la De Turk kwam en vulde achteloos ons kopje. Donker en zoet, do koffie Met leeuwemoed keken we naar het begeleidende bonnetje. Dat is prettig, je bent in Parijs nooit overgeleverd aan de eindrekening. maar weet per consumptie waar je aan toe bent. 2.20 stond er op. Wij aan het rekenen: 2.20, dat is 2.20 maal vijfenzeventig cent, dat is 1,65. Koffie plus tout Paris langs je flanerend. Dat betaal je. Tout Paris. Hoe kleiner het stukje, des te lager de Geen kwaad prijs. In mijn stambistro op de hoek, waar ik het dagelijkse krantje las om bij te blijven, kostte mijn koffie op het ijzeren terrasstoeltje zeventig centimes, maar bij regen binnen daalde de prijs tot zestig en snel omgeslagen aan de toog tot vijftig. De bistro even verder, op de hoek van een boulevard; telde in elk der drie stadia tien centimes Maar aan welke Nederlandse toog haal ik een kopje koffie voor zevenendertig en een halve cent? Als vorsten hebben we geleefd met als enige beperking, dat we vóór we een eetgelegenheid instapten eerst het menukaartje naast de deur, dat hangt er altijd, bestudeerden. Want in het kleinste straatje kan de duurste tent zijn. De prijslijst is hoogstens af te lezen van de tafel kleedjes, geblokt plastic of fijn linnen, maar dan ben je al binnen en wie ontsnapt nog aan een hoffe lijke Franse waard? Met een brede boog zijn we om alle toeristenadressen heengelopen. Wel gedoken in het buurtrestau- rant, waar de vaste klanten een eigen servetring hebben en de ma dame zelf bedient, terwijl haar man uit een onderaardse diepte de heer lijkste geuren uit zijn potten en Dannen doet oprijzen. Een uur voor de trein huistoe ging, de laatste franken en centimes bijeengeschraapt en de buurtmarkt opgegaan. Oogst: dertig soorten kaas in de bijna barstende koffer. Spreek me geen kwaad meer van Parijs noch van de prijzen. Het verdwijnen van Svetlana zou een in de redenen zijn waarom de voorzit- r van de commissie voor de staatsvei ligheid (de KGB, de Russische geheime s ontheven De dochter van Stalin heeft in maart in Zwitserland een klaagzang geschreven voor „Het Rusland dat ik verloren heb, het Rusland dat het wrede lot mij ont nomen heeft". Het was een spontane reactie op het lezen van het in Rusland verboden boek van Boris Pasternak, „Dr. Zhivago". Jokinen naar Nederland DEN HAAG De Amerikaanse ver- keersdeskundige prof? David Jokinen komt op korte termijn opnieuw naar ons land om zijn visie te geven op het verkeer in enkele Nederlandse grote steden. Hij werd uitgenodigd door de Stichting Weg, die hiertoe in staat werd gesteld door een gift van 100.000 van het Leonard Lang-fonds. Os. J. Gravendeel (3) Naar aanleiding van het „ingezon den" van ds. H. J. Hegger in uw blad van 18 mei j.l. het volgende: Gaarne wil ik aannemen dat „The Bulwark" het abuis maakte de doctorstitel aan ds. Hegger toe te schrijven. Mijns inziens is het echter merkwaardig dat eenzelfde vergissing door andere bla den zou zijn gemaakt, nl. de Spaanse bladen „Restauracion" (maart 1967) en „El Eco" (juni 1965). In mijn eerste „ingezonden" heb ik ds. Hegger er niet van beschuldigd redacties van bladen te hebben ge schreven met de waarschuwing geen artikelen meer van ds. Gravendeel op te nemen. Ik heb slechts het blad „Zie!" aangehaald, dat melding maak te van het „geruisloos van allerlei fronten wegwerken van ds. Graven deel", van „een roddelcampagne" en „een geheimzinnige, maar uitstekend geslaagde boycot". Naar aanleiding daarvan vroeg ik: „Wie schreef redacties van diverse bladen enz.". Ik stelde slechts een algemene vraag naar aanleiding van het droevige gebeuren rondom ds. Gravendeel. Van een beschuldiging aan het adres van ds. Hegger was geenszins sprake. Zeist J. R. van Oordt J. R. van Oordt Paus en Maria (S) In de oproep van de paus om de Maria-verering te verdiepen komt de r.k. kerk weer eens in haar ware gedaante naar voren. Laten wij ons evenwel niet laten bedriegen, want hier wordt Christus vreselijk verloochend. Het verlossings werk van Christus is voldoende, daar hoeft geen nagelschrapsel meer bij. bij. Haarlemmermeer A. C. Imanse Amerika-Vietnam (10) Enige tijd geleden werd aangekon digd dat 23 en 24 mei een staken van het vuren in Vietnam zou plaatsheb ben om de Vietnamese bevolking in noord en zuid de gelegenheid te geven de verjaardag van Boeddha te eren en een periode van gebed voor vrede te houden. Een Vietnamese vrouw heeft door zelfverbranding gepro beerd in hetopenbaar de aandacht hierop te vestigen. Intussen stegen de dodencijfers en namen de spanningen in het nabije en het verre oosten met de dag toe. Ik heb sterk het gevoel dat, als een werkelijke oproep en bezinning voor de hele mensheid was aangekondigd door het Vaticaan, de Wereldraad van Kerken en de VN om miljoenen in staat te stellen hun problemen aan de voeten van de Almachtige God neer te leggen, de jonge Vietnamese vrouw van haar zelfopoffering zou hebben afgezien. Totdat wij allen ons vertrouwen op God laten zegevieren boven het ver trouwen in vernietigingsmiddelen zul len onschuldigen worden verminkt en gedood. Grotendeels is het onze schuld, omdat wij Zijn weg niet willen bewandelen terwijl Hij die toch zo duidelijk heeft aangegeven. Voorburg P. van Emst-Badk Drama in dierentuin MUNCHEN Een conflict in de Munchense dierentuin heeft aan de 40- jarige Indische vrouwelijke olifant het leven gekost. Het dief deed afgelopen zondag, kennelijk in een slechte bui, een aanval op een oppasser die zich dank zij zijn langdurige omgang met olifan ten wist te redden. Tijdens dit conflict stortte een ande re vrouwelijke olifant, Minni, zich onverwachts op Kora die zo hard tegen een muur smakte, dat zij een hersen schudding en een longverwondinig op liep. Aan deze kwetsuren is het dier gisterochtend overleden. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Neen", zegt een woordvoerder van de VARA, „wij hebben geen enkele opmer king gehad van de Amsterdamse politie over de rij truc van Ber glas. En ja, wij hebben gehoord dat wel- en niet-deskundigen heb ben verklaard dat hij gewoon alles zag. Dat raakt ons allemaal niet. Wij hebben aardige programma's gepresenteerd en wij geven verder geen enkel commentaar op wat Berglas heeft verricht: wij laten het aan iedereen over, bespiege lingen te maken die hem of haar goeddunkt". „Wel willen wij nog eens opmerken, dat Berglas nooit heeft gezegd, boven natuurlijke kunsten te vertonen. Inte gendeel, hij heeft altijd beweerd, dat iedereen kan, wat hij doet, als men er zich maar voor wil inspannen. Natuur lijk heeft hij gebruik gemaakt van trucs, dat is zijn goed recht. Hij heeft ons altijd verzekerd, dat zijn experi menten geen enkel gevaar inhielden en daarop hebben wij blindgevaren." Het enige vervelende incident is dat geval met die slaap-suggestie in Soest, maar daar stond Berglas buiten: hij is door geen arts ter verantwoording geroepen. Dit lag aan de gesteldheid van het „slachtoffer" zelf, naar de huisdokter heeft verklaard. Hééft Berglas wel gehypnotiseerd? Heeft hij zich soms alleen van helpers en trucs bediend? Mogelijk wel, zegt de VARA, maar daarmee hebben wij niets te maken. En hoe staat het nu met dat geblind doekte rijden door Amsterdam? Hierover zegt de VARA: „Berglas heeft ons verzekerd, dat er geen enkel gevaar bij was. Dat Is trouwens ook gebleken. U zag boven dien. hoe gerust de drie juryleden instapten. Zeker hebben wij alles gele zen, wat er over is geschreven, maar wij laten dat recht aan iedereen. Wij voor ons hebben geen commentaar. Ook al zouden we weten (maar we weten niets) dat Berglas alles heeft gezien, dan nog zouden wij dat niet verraden. Het ging om de stunt, dat hij met een kap over het hoofd reed." Wij voor ons £ijn er wel zeker van, dat Berglas kon zien, hij reed immers tot tweemaal toe keurig om dubbel- geparkeerde auto's heen! Maar gevaar lijk op He weg was hij geen ogenblik. In hoeverre hij verminderd gezichts vermogen heeft gehad, valt ook niet te beoordelen. Dat watten, blinddoek en kap van tevoren waren onderzocht door de juryleden, zegt natuurlijk niets: een goochelaar laat ook dikwijls zijn attributen controleren door het publiek en niemand, die dan de foefjes vindt Daarvoor zijn het goochelaars attributen. Wij achten het plaatsbaar, dat de VARA zich verder niet in de kwestie verdiept: „Wij zouden met evt. verkla ringen een artiest zijn werk onmoge lijk maken'", is haar mening en die valt te respecteren. In elk geval heeft de VARA bereikt, dat er, net als destijds in Engeland, geweldig veel gepraat en geschreven is over de grootste stunt van Berglas. Men moge zich herinneren, dat hij toen onder zijn kap door het drukste deel van Londen reed. Dat zegt toch wei iets! Wie dóttop zijn gevoel kan klaarspelen is een tovenaar... „en Berglas heeft ons altijd gezegd, dat hij dzt beslist niet is!" aldus de VARA.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5