Vier christ.-geref. bonden starten zendingsactie w Sport en „sexperiment op CJV-dag in Leiden Een woord voor vandaag Jeugd brengt startkapitaal bijeen Wj een Zuidhollandse jongeren 5? Tachtig jaar Leger des Heils PINKSTEREN FEEST VAN DE JEUGD Vrij-evangelische jeugd gaf bijbels aan Samosir Prof. Verkuyl tot duizenden Christus kan ook in het westen werken Lutherse jeugdbond krijgt vrijgestelde DINSDAG 16 MEI 1967 Recht op de man af is de toespraak van Petrus op de Pinkster dag. Geen omhaal van woorden, geen uitvoerige beschrijvingen, geen woord voor de massa, neen, een woord tot ieder, die luistert, persoonlijk. Dat wordt het benauwende voor de hoorders, zoals het voor ieder mens benauwend is, als hij rechtstreeks wordt aangesproken en hem zijn feilen worden voorgehouden. Petrus spaart hen niet. Als hij over Christus spreekt, zegt hij „deze Jezus, die gij gekruisigd hebt" (Handelingen 236). Dat woordje „gij" doet het hem. Petrus zegt niet die gekruisigd is" of „die men gekruisigd heeft". Hij spreekt niet over overpriesters of Romeinen of over een opgewonden menigte, maar „gij". Hij brengt de mens terug in zijn verhouding tot God. En de man, die luistert, denkt „ik". Petrus laat hem denken en zeggenlk heb deze Jezus gedood, niet een anderneen, ik! Het is de eerste stap van een mens naar een verzoende ver houding met God. „Ik, Here, heb U gekruisigd." En dan moet ook de tweede stap volgen: „Wat moeten wij doen, mannen broeders?" Wie zijn eigen ellende heeft, gezien, leert roepen om genade. Wij lezen vandaag Handelingen 2 22-36. (Van onze kerkredactie) UTRECHT Vier bonden uit de kring der Christelijke Gereformeerde Kerken gaan een grote zendingsactie van een jaar organiseren. Zij willen geld bijeen bren gen om een nieuw ziekenhuis voor de Tb- radja's een instrumentarium te geven, in het Zuidafrikaanse Venda-land een bijbel huis en een bijbelboekhandel te stichten Bas Molenaar, de vrijgestelde van de jeugdbond, vond gisteren een unieke manier om de zendings actie te starten. Geassisteerd door „quiz-miss" Wïlma Vianen trad hij op als quizmaster, die twee groe pen van vijf jongeren uit de zaal vragen stelde en opdrachten gaf. Grote hilariteit ontstond er in de zaal, toen de beide groepen moesten proberen alle predikanten in de zaal op het podium te halen. Ze kregen voor iedere predikant een punt. Nog grotere hilariteit ontstond er in de zaal toen de beide groepen voorzien werden van kartonnen mandjes en op dracht kregen in vijf minuten zoveel geld als ze konden uit de zaal te halen als startkapitaal voor de zendingsactie. en tenminste vier auto's te kopen voor zendelingen. Alle leeftijdsgroepen zullen bij de actie worden ingeschakeld, want de bond voor de jongsten, de jeugdbond, de mannenbond en de vrouwenbond werken samen. In plaats van een jeugdweek om het nieuwe seizoen te beginnen, zal naar alle waarschijnlijk heid in september een kerkweek worden gehouden, waarbij de aandacht gericht wordt op alle facetten van het kerkwerk. De jeugdbond was gisteren de eerste dia op zijn landelijke toogdag de grootscheepse actie kon starten. De vrouwenbond doet dat de volgende maand en de mannenbond in september. De jeugdbond bracht gisteren in vijf minuten ook het startkapitaal van rond 1120 gulden bijeen. De actie wordt afge sloten op Tweede Pinksterdag, volgend jaar met een grote toogdag waaraan de vier bon den zullen medewerken. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Welkom geheten door Leidens loco-burgemeester S. Menken hebben de gezamenlijke CJV's in Zuid-Holland gisteren in de Sleutelstad hun provinciale jongerendag gehouden. Na een korte openingsbijeenkomst in de Stadsgehoorzaal zwermde het grootste deel van de ongeveer 700 bezoekers naar buiten of naar andere ruimten in het gebouw, om zich actief of passief over te geven aan de sport. Er kon worden gevoetbald, gevolleybald, getafeltennist, gedamd, geschaakt, geklaverjast en gevolksdanst. Voor de achterblijvers was een „sex periment" op touw gezet: een forum probeerde een antwoord te geven op de vraag of jongeren voor het "huwe lijk vrij mogen experimenteren op het gebied van de seksualiteit. 's Middags werd een wat luchtiger programma gebracht met medewer king van het Corkscrewcombo uit Gou da. The Young Sisters uit Breda, het Lowlandtrio en Cees Boender uit Dor drecht, die in samenwerking met The Blues Incorporated beat-poetry ten ge- ltore brbcht. r (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Bijna tweeduizend soldaten van het Leger des Heils heb ben gistermiddag in het Concertge bouw een dankstond gehouden in ver band met het tachtigjarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland. Het thema was „Geloof der vaad'ren, dat nog leeft". 's Morgens werden de 25 kadet-offi- cieren van de cursus „Geloofsgetuigen" door kommandant Kaare Westergaard bevorderd tot officier. De kadetten van de cursus „Boodschappers van het geloof" (drie jongens, dertien meisjes en drie echtpa ren), dié hun theoretische opleiding aan de kweekschool voltooid hebben, werden 's avonds uitgezonden naar verschillende korpsen in ons land voor hun praktische vorming. Hun moeders werden daarbij ook «ven naar voren gehaald. Omdat zij hun kinderen hebben „afgestaan" aan het Leger, ontvingen zij1 een Zilveren Ster uit handen van mevrouw commis sioner M. Westergaard-Rowe. De opleidingscursus, die dit jaar start, zal „De Evangelisten" genoemd worden. Deze cursusnamen zijn nu in ternationaal voor alle veertig kweekscholen van het Leger des Heils op de wereld. Het Stafmuziekkorps en het Combo Den Haag-Zuid verleenden muzikale medewerking. Indonesië gaat het bekende boek van wijlen prof. dr. H. Th. Obbink „De gods dienst in zijn verschijningsvormen" waarschijnlijk op de zwarte lijst plaat sen. Dit heeft minister Sjaifoeddin Zoehri tenminste aan de procureur- generaal gevraagd. Reden: het boek be vat een afbeelding van Mohammed. Dit wordt beledigend geacht voor de mos- Beroepingsiverk Koppenhol te Haaften; te Varsseveld (vac. J. M. de Meij; toez.), W. Koole te Leeuwarden; te Westerhaar (toez.), D Driebergen te Klaaswaal: door de prov. kerkverg. Noord-Brabant-Lim burg (.scriba; toez.), C. E. van Voort - huysen te Breda. Aangenomen naar Arnhem (wijkgem. Zuid), W. van Bruggen te Gorjnchem; naar 's-Gravenhage (wijkgeh. 15), Ch. M. ten Kate. pred. bwg. werkz. (geest. verz. arbeiderskampen) aldaar; naar Ridder kerk (wijkgem. Goede Herderkerk). J. H Boerlijrt te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN Beroepen te Bljja, kand. A. A. Zwaai te Winterswijk: te Dieren (vac. drs. R Strijker), J. W. K. Kelder te Schip- Aangenomen naar Voorburg (vac. dr. L Schuurman) (2e beroep), H. A. van Bottenburg te Noordwijk aan Zee. Emeritaat verleend (per 1 sept.) aan W. A. Zwaan te Brielle-Tinte. Het middagprogramma werd beslo ten met een jongerenmeeting, bedoeld als bezinning op het Pinksterfeest en geleid door de Leidse jeugdpredikant ds, A. J. Lamping. De vermoeienissen van'een hele dag sporten, praten en luisteren werden 's a- vonds weggedanst tijdens een groots slotbal in de Stadsgehoorzaal. Sexperiment Aan het sexperiment-forum dat morgens werd gehouden, namen deel mej. Christien van Duyne, de psycho loog dr. R. Gras, CJV-bestuurslid ds. P. Wapenaar, de heer J. N. Theunissen secretaris publiciteit van het CJV, er de heer T. Schimmelpenninck. De opvattingen van de forumleden bleken nogal uiteen te lopen. De heer Gras verdedigde de stelling dat het niet verantwoord is een huwelijk te sluiten als de partners niet langere tijd met elkaar hebben geslapen. Ds. Wapenaar daarentegen meende dat de partners elkaar tijdens de verlo ving weliswaar volledig moeten ontdek ken, maar dat de geslachtsdaad uitslui tend in het huwelijk thuishoort. Boven dien legde hij er de nadruk op dat seksualiteit altijd beleefd moet worden in de ruimte van de verliefdheid en de liefde. Mej. Van Duyne nam min of meer een tussenstandpunt in door te stellen dat voorechtelijk geslachtsverkeer niet moet worden afgewezen, maar ander zijds ook niet moet worden gezien als een voorwaarde voor een goed huwe lijk. Zij wilde de beslissing in dezen volledig aan de partners zelf overla in die opvatting werd zij in de loop van de discussie gesteund door dr. Gras, die vond dat je au fond samen zelf moet uitmaken wat je doet. Wel hij erop dat ook bij onthouding de seksualiteit aanwezig blijft en dat de partners toch, zij het dan op een andere manier, bevrediging zoeken. De voorzitter van het forum, me vrouw A. Engelsman, bestuurslid van de NVSH, zorgde er bekwaam voor dat ook de zaal in de discussies werd betrokken. Daardoor kwam ten slotte ook de kwestie van het gebruik van voorbehoedmiddelen aan de orde, waar bij de heer Gras de verspreiding daar van ook onder minderjarigen bepleitte. Startkapitaal Nog nimmer ging een collecte zo snel en zo grondig. Het geld werd met een op het podium geteld en toen bleek al dat de zaal deze actie en het programma waardeerde. De collecte be droeg ongeveer een gulden per man. De teams werden vlot samengesteld. Alle jongeren kregen bij het binnenko men een programma, met daarin een kaart met een nummer. Tien nummers werden opgeroepen om op het podium te verschijnen. En het moet ge worden, ze verschenen vlot, hoewel geen van hen wist wat er zou gaan gebeuren. Aktie Centrum gestart (Van onze kerkredactie) GOUDA Pinksteren, feest van de jeugd. Dat was het thema van de bondsdag van de bond van jeugdverenigingen van de Gerefor meerde Gemeenten, 's Morgens preekte de bondsvoorzitter, ds. H. Rijksen, er over (uit Handelingen 2 17 midden) en 's middags keerde dit thema telkens terug. Velen zetten hier vraagtekens ach ter, aldus ds. Rijksen, maar wij een dubbel uitroepteken. De Heere heeft beloofd, dat ook jongeren delen in Zijn Geest. Dat geeft ons de moed, om met ons jeugdwerk door te gaan. Maar bij een neerdalende Geest hoort een neerbiddende kerk. Wij mogen God om alles vragen, maar het gebeid om de Geest moet voorp gaan. De Heere belooft Zijn Geest aan wie Hem harte lijk daarom bidden. (Van een onzer medewerkers) DOORN Ook de toogdag van de vry-evangelische jeugd stond gisteren in het teken van de zen ding. De actie „Bijbels voor Samo sir" werd afgesloten en de jonge ren luisterden intens aandachtig naar een referaat van de zendings predikant ds. P. Bolink, die vrij dag a.s. aan de Vrije Universiteit hoopt te promoveren. Ds. Bolink sprak over het onder werp: „God spreekt vele talen." Hij sluit zich aan bij de denk- en leefwe reld van de volken, zei deze predikant, die in Zambia werkt. De zending wordt telkens weer voor situaties geplaatst waar zij in woorden en daden duidelijk moet maken dat God Heer is. Daarom moesten de we zen, wier moeders bij hun geboorte stierven worden opgenomen in plaats van met de moeders begraven te wor den. zoals de gewoonte was. Daarom moest de zending zich ontfermen over melaatsen. 's Middags sprak ds. T. J. Prinse uit GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Oudemirdum, J Karens te Nieuwerkerk (Zld.). EVANG. LUTHERSE KERK Aangenomen naar 's-Hertogenbosch- Heusden, mevr. M. Mostert-Schendelaar, prop. te 's-Hertogenbo9ch. i Wzti. te Ütreoht. Meppel over „Mensen spreken dezelfde taal." Hij zei dat een spraakverwar ring ontstaat waar mensen zich samen trekken in verzet tegen God. Waar de Heilige Geest beslag legt op de mensen ontstaat een nieuw taal, gaan nieuwe woorden leven, zoals vreugde, vrede, genade en verlossing. Actie Namens de Samosir-zending nam ir. J. van Bergeijk de opbrengst van de actie „Bijbels voor Samosir" in ont vangst. Hij deelde mede dat zo moge lijk de vrij-evangelische zendingspredi kant in Djakarta zelf op het eiland Samosir in Noord-Sumatra de bijbels zal aanbieden. De jongeren hebben bloembollen ver kocht, een kunstschilder stelde enkele schilderijen ter beschikking. Jeugdvere nigingen hebben thuiswerk verricht voor fabrieken en zo brachten de dui zend Vejo-leden ruim tienduizend gul den bijeen. Door deze actie kan het bijbelgenootschap bijbels in eigen taal verstrekken aan de inwoners van Sa mosir, dat lange tijd het zendings ter rein van de Vrije Evangelische Ge meenten was. De toogdag werd dit jaar gehouden in de prachtige aula van de Christelijk Lyceum te Doorn. Meer tijd dan in voorafgaande jaren was uitgetrokken voor de ontmoeting met elkaar. Vooral een gemeenschappelijke maaltijd bond de jonge mensen samen. Door het prachtige weer was bovendien een bui tenspel mogelijk. Tijdens deze toogdag werd afscheid genomen van mejuffrouw A. M. S. van Ommeren en de heer A. Slot die bei den jarenlang lid zijn geweest van het hoofdbestuur. Drie sprekers waren er op deze dag: ds. A. W. Verhoef uit Barneveld, ouder ling G. J. van de Beek uit Rotterdam en ds. C. Harinck uit Utrecht. Verhoef sprak over de taak van de kerk voor de jeugd. De jonge tijd is de beste tijd, om God te leren vre zen. De meeste mensen worden voor hun dertigste jaar bekeerd. Ds. Ver hoef waarschuwde de jeugd, zich te hoeden voor zelfbedrog. We moeten le ren, dat we in Adam buiten God lig gen. Men spreekt veel over een bou wen op Christus, terwijl men de i niging met Christus mist. Hij gaf ook enkele praktische raadge vingen: Lees Fruytiers „Salomo's raad voor de jeugd". Laat je vereni gingswerk niet voorgaan voor de kate- chisatie. Discussieer niet te veel ovei zaken, die te wonderlijk zijn. Denk niet zo gauw, dat je meer weet, dan de ouderen. Neem de vermaning van Gods volk in acht en wees blij, dat deze mensen nog in de kerk zijn. Merktekenen De heer Van de Beek, sprekend over de taak van de jeugd in de kerk, for muleerde het puntig: toon de merkteke nen van een christen, belijd Zijn Naam, offer je leven tot een levend dankoffer. God gebiedt je dat te doen, anders ben je geen christen. Dat klinkt activistisch, maar het is verant woord. De Bijbel zegt: Bekeert i gelooft het evangelie. Daar gaat een mens aan kapot. Je kunt zo de pijn benaderen, Christus aan het kruis heeft geleden. Maar wij zullen zegevieren in de strijd, als we het in Zijn kracht doen. Als we daaraan denken, gaan we de toekomst vrolijk tegemoet. Zo niet, dan moeten we de middelen der gena de vuriger waarnemen. Want de strijd Ds. Harinck sprak over de taak kerk en jeugd. Hij wees op de gemeen te Philadelphia, waarvan de Bijbel zegt, dat ze Gods Woord bewaarde en Zijn Naam niet verloochende. „Op jullie rust de ontzaglijke taak, om Gods Woord zuiver over te dragen in een volgende eeuw. Als wij dat doen, doet God de rest: dan zal Hij ons een geopende deur geven. Maar daartoe is het nodig, dat wij dat Woord eerst in ons persoonlijk leven toelaten", aldus ds. Harinck. Aktie Gisteren startte tevens de „Aktie Centrum". Aanvankelijk was het de be doeling, vertelde ds. Rijksen, om op de Veluwe een eigen jeugdcentrum op te zetten, voor weekends, conferenties dergelijke. Financieel bleek dit toch niet haalbaar. Daarom is de aktie nu bedoeld,- om de bond een eigen bondscentrum te geven voor een bete re begeleiding van het jeugdwerk. In januari krijgen de jongeren van de Ge reformeerde Gemeenten voor het eerst een vrijgestelde voor dit werk. Ds. Rijksen spoorde de jongeren aan. om zelf met ideeën te komen voor de financiële actie. Het bondsbestuur zal slechts coördineren. Om de aktie betere naam te geven is een prijsvraag uitgeschreven. Quizmaster Bas en quizmiss Wilma zorgden er voor dat het programma snel werd afgewerkt. De jongeren kre gen vragen als: „Wat was de laatste grote aankoop om het jeugdwerk goed in beweging te houden?" (Antwoord een auto voor Bas Molenaar), „Waar is het nieuwe zendingshuis gevestigd?" (Antwoord: Hilversum.) Welke zenden de kerk heeft het echtpaar Rebel uitge zonden?" (Antwoord: Rotterdam-Cen trum). Olie en water Ook de middag stond in het teken van de zending. Sprekers waren prof. dr. W. H. Velema van Apeldoorn, ds. A. Bikker van Utrecht en ds. C. H. Tupumahu. Muzikale medewerking werd verleend door het kerkkoor de fluitgroep van de Molukse Evange lische Gemeente uit Vaassen. Onderwerp van het middagprogram ma was „olie en water" een beeld ont leend aan de Pelgrimsreis van Bun- yan. Christen komt in het huis van Uit legger. Daar brandt een vuur in de open haard. Tevergeefs is iemand be zig te proberen het vuur te doven met water. Dat lukt niet, omdat andere kant olie op het vuur wordt gegoten. Olie is vaak in de bijbel het beeld voor de Heilige Geest. Alle drie de sprekers stelden de vraag: „Aan welke kant staan wij?" Stuk voor stuk kwamen zij met een appèl op de 1200 jongeren om hun le ven in te zetten voor het evangelie er het Koninkrijk Gods. Ook de voorzitter, ds. J. H. Velema uit Apeldoorn, riep aan het einde van de ochtendbijeenkomst de jongeren op om de actie tot een succes te maken. Wij zijn een kleine kerk, zei hij, maar we zijn geen schuwe kerk. Als we straks samen aan het werk gaan ben ik er van overtuigd dat de actie zal slagen. moet nog door de jongeren worden ge vonden. Ieder antwoord van de twee groepen bevatte twee letters, die op het podium onthuld werden. Uit de twee rijen van twaalf letters moesten vier woorden worden gevormd. Wie de vier woorden gevonden had, mocht een slagzin voor de actie bedenken en invullen. De letters waren Toen onze overbezette foto graaf gisteren in Tivoli arri veerde was het Molukse koor juist uitgezongen. Maar om ons te helpen riep ds. Bikker de le den opnieuw op het podium om begeleid door de Molukse flui ten nogmaals te zingen. Niet slechts onze verslaggever waar deerde de suggestie, maar ook de gehele zaal, die het koen- een extra luid applaus schonk. Bas Molenaar wilde ons geen streef- twee landen waar de christelijke gere- bedrag noemen voor deze actie. Maar, formeerde zending werkt. Honderden, zei hij, we hopen de drie projecten te jongeren vonden ongetwijfeld ook de kunnen financieren. twee woorden uit de letters van de De actie heeft nog geen naam. Die eerste rij. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Opnieuw kwaitien dit jaar enkele duizenden christe nen, leden van verschillende ker ken, naar de landdag te Velsen. Zij luisterden onder meer naar prof. dr. J. Verkuyl die sprak over de grote zegen in de kerken van Indonesië. De directeur van de Europese Evangelische Zending, ds G. A. Brücks zei dat de mensen (Van een onzer medewerkers) i gehele Lutherse kerk van Nederland I gaan verdiepen in de vraagstukken, die op de conferentie van de Wereld raad van kerken te Genève in 196t aan de orde zijn gesteld. Tot mondiaal denken werd ook op geroepen door een aantal leden van de bond. Zij vroegen de aandacht van het bondsbestuur en de plaatselijke af delingen voor het vraagstuk van oor log en vrede en voor een bestudering van het Marxisme. Verworpen werd een voorstel om bij de Nederlandse re gering er op aan te dringen uit de Navo te treden, als het contract Het z.g.n. Koepeloverleg Jeugdza ken dat samenwerking beoogt op velerlei gebied van de jeugdorganisa ties heeft geen voet om op te staan en komt zodoende niet erg uit de verf. WEESP Tweede Pinksterdag werd de 80e bondsvergadering van de Nederlandse Lutherse Jeugdbond gehouden. Tijdens deze vergadering kon het voorlopige eindbedrag worden meegedeeld van de actie Olifant, die het afgelopen hondsjaar is ge voerd voor het werk van de oog arts dr. S. Franken in India. Ruim 28.000,was binnengeko- In het komende jaar zal de bond er toe overgaan een jeugdwerkleider met een volledige dagtaak aan te stellen. Dit zal echter, aldus bondsvoorzitter T. Albers, geen rustperiode voor ons mogen betekenen. De leden zullen het werk moeten blijven doen, maar nu geïnstrueerd door een beroepskracht. Wij jongeren vormen het kader van de kerk van morgen. Wij zullen geen fatalistische houding mogen aannemen in de trant van: we kunnen toch niets doen in onze kerk, die door oude men sen wordt bestuurd. Naast onze kri tiek moeten we hard meewerken in de kerk. opdat we de kans krijgen naar ons inzicht te handelen. De N.L.J.B. gaat zich het komende jaar bezighouden met de naaste-dicht bij. Men denkt aan weekeindhulp, dia- konaal jaar en het opzetten van meer societeitswerk voor jongeren. Daarnaast zal men zich met de Afscheid Tijdens de bondsvergadering werd afscheid genomen van de bondsbe- stuurders mevrouw E. J. Hallewas- Beenker, C. N. Schmidt, W. C. Meijer, J. D. Kistemaker, algemeen secretaris C. F. G. E. Hallewas, eindredacteur van Sola Fide E. G. Boshuijzen en theolo gisch adviseur dr. J. P. Boendermaker. Voorts werd medegedeeld dat bonds- bestuurder H. C. Schouwenburg uit Groningen de wens te kennen had ge geven om af te treden. Als nieuwe bondsbestuurders kon den worden welkom geheten de dames T. Ophuysen (Den Haag) en P. Gron- loh (Arnhem) en de heer R. M. A. Vermeulen (Amsterdam). Afi in het westen vaak wel de presen tie van Christus willen, maar niet de presentatie, het getuigenis. Prof. Verkuyl vertelde hoe in Indo nesië op het ogenblik duizenden tot geloof komen. Er is, zei hij, een grote vraag naar de levende God. Op Timor kwamen 100.000 mensen uit het ge animisme over tot het evangelie. Op andere plaatsen ontvangen meer dan 6000 mensen dooponderricht. Leerlin gen wan een bijbelschool gaan er uit als vurige predikers. Maar prof. Verkuyl zei dat God ook nog in ons Westen kan werken. Wij zijn geestelijk arm, zo zei hij, maar Jezus is rijk. De Geest werkt ook in de moderne mens in onze landen. Moderne theologie De jonge hervormde predikant van Anna Paulowna, ds. A. M. A. Hellen- doorn, was de eerste spreker. Hij -schonk vooral aandacht nieuwe stromingen in de theologie. Hij waarschuwde zijn gehoor om niet al te A zeer onder de indruk te komen, omdat slechts een kleine groep in wezen deze "ng moderne inzichten aanhangt. Ra Maar hij waarschuwde zijn gehoor kuir wel dat het aantal mensen dat God '1 niet kent en niet in Hem geïnteresseerd c is steeds groter wordt. Maar ook van daag maakt het eenvoudige getuigenis van de gelovige indruk. Ook de tweede spreker, ds. G.A. Brucks schonk aandacht aan de nood zaak van het persoonlijk getuigenis. Er D kan geen sprake zijn van de presentie jt van Christus, Zijn aanwezigheid in ons u leven, als er geen sprake is presentatie, getuigenis van het geloof. Het een kan niet zonder het ander. Onze opdracht is het evangelie te bren gen, maar ook om ons in te zetten 1 voor maatschappelijke en sociale no- Regen De zware regenval verhinderde niet dat 's middags de enorme tent toch overvol was. Samen met prof. dr. J. Verkuyl sprak toen ook de baptisten predikant ds. G. van 't Wout van IJ- muiden. In een slotsamenkomst spra ken nog de evangelisten Theo Dikkes en Jacob Klein Haneveld. De eerste deed een beroep op de ge lovigen om ernst te maken met de na volging van Christus, de laatste riep op om persoonlijk de verlos singsboodschap van het evangelie te aanvaarden. Tijdens de samenkomsten in de grote tent kwamen elders op het terrein de kinderen bijeen onder lei ding van Annie Verboom en Ann Punt. 20- ja ïeof

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2