Over de grens kijken taboe in Uithoorn Thielen breekt met NPD Meer begrip nodig voor moeilijkheden van gehandicapten Veldwijk heeft nieuw personeelscentrum Amsterdam lanceert prijsvraag voor bouw van nieuw stadhuis 4 dagen LONDEN v a f148.- Doping strafbaar op Olymp. Spelen Brabant krijgt eigen omroep' Weer kritiek op COWER-rapport DINSDAG 9 MEI 1961 UITHOORN Nieuwe huizen, gladgeschoren gras perken en schone daken Uithoorn gaat er prat op een van de schoonste ge meenten van ons land te zijn. Vandaar ook het be sluit van de gemeenteraad een aantal jaren terug, dat televisie-antennes op de da ken in Uithoorn taboe zou den zijn. Ex-burgemeester C. M. A. Koot vond ze uit esthetisch .oogpunt niet j passen in zijn keurige nieuwbouw- wijken. En dus kwam er een ge meenteverordening, die inhield, dat de inwoners hun beeld maar via een binnen-antcnnc moesten zien te krijgen. Dat was in 1953, in een jaar, dat Uithoorn nog nauwelijks nieuw- bouw kende en het aantal tv-bezit- I ters in het polderdorp nog maar gering was. In de raad rees er dan ook geen verzet tegen. Hij kende i de ambities van zijn burge meester: Uithoorn moest een van de moiste dorpen van Noord-Hol land worden. En daarin had hij vertrouwen. Zij is wat dit betreft I pok nooit in zijn eerste burger teleurgesteld. Uithoorn werd in de loop der jaren een stedebouwkun dig paradepaardje, dank zij de visie van burgemeester Koot. Zijn plannen trokken de aan dacht tot ver over de grenzen. Zelfs uit Israël kwamen stedebouw kundigen om de scheppingen in het Uithoornse te bewonderen. Maar met één van die ideeën van de burgervader, die twee jaar geleden met veel dankbetuigingen afscheid nam om met pensioen te gaan, zit het dorp nu toch wel een beetje. Die antenne-bepaling kon dan es thetisch haar waarde hebben, maar hartstochtelijke t.v.-kijkers J ondervinden er wél de nadelen I van. Wat in naburige dorpen moge lijk is de ontvangst van Duitse programma's uit Münster, Langen- berg, Kleef en, straks, uit Wesel wordt Uithoorn onthouden. Want een eenvoudige binnen-antenne le vert alleen de beide Nederlandse netten. En dat vindt Uithoorn niet voldoende. LBEDILLERIG Deze gang van zaken was voor werktuigbouwkundige J. H. G. Klinkenbijl (39) aanleiding v.oor ac tie. „Niet omdat ik per se die Duitse uitzendingen wil hebben; Ir vanwege het principe. Ik vind het bedillerig als het gemeen tebestuur wil uitmaken welke pro gramma's je wèl en welke je niet ag Nieuwe partij opgericht BREMEN e= Friedrich Thielen heeft twee dagen voor het buitengewone con gres van de uiterst rechtse Nationalde- mokratische Partei Deutschlands (NPD) het voorzitterschap van deze be weging neergelegd en een nieuwe par tij, de Nationale Volkspartei (NVP), op gericht. Thielen, een betonhandelaar, tekende gisteren in Bremen met 14 medestan ders uit de NPD de stichtingsakte. Zelf treedt hij op als voorzitter. Als zijn plaatsvervanger zal de advocaat Fritz Winkelmann optreden. Thielen gold als een vertegenwoordi ger van de betrekkelijk gematigde vleugel in de NPD. Al sinds maanden l hij overhoop met zijn plaatsvervan ger Adolf von Thadden, die hij op een gegeven moment met zeven van zijn aanhangers royeerde. Von Thadden en de zijnen zetten toen op hun beurt Thielen uit de par tij, doch dit besiluit werd bij gerechte lijke uitspraak ongedaan gemaakt. mag zien. Want daar komt het wel op neer." Hij schreef een artikel in een plaatselijk blad en op dat moment had het rustige polderdorp ineens zijn tv-kwestie. De gemeente reageerde met een sussend antwoord. „Diegenen, die Duitsland .wilden zien, vormden maar een zeer beperkte groep: de amateurs, de hobbyisten. En voor hen konden geen concessies aan Uithoorns dorpsschoon worden ge- Maar voor Uithoorner Klinken bijl was dat een dooddoener. Hij besprak de zaak met VVD-Twee- de-Kamerlid en fanatiek voor vechtster van vrijheid in de ether, mevrouw Haya van Someren-Dow- ner. Die adviseerde hem een ver zoekschrift in te dienen bij B. en W. en als dat niet hielp een be roep te doen op de raad. Mocht ook dat niet baten, dan moest, hij nog maar eens terugkomen. BEKNOT De heer Klinkenbijl in zijn woonkamer aan de Valeriuslaan in de dorpsnieuwbouwwijk: „Ik heb dat allemaal gedaan, maar men gaat niet door de knieën. Het ge meentebestuur beschikte afwijzend en bij de raad kreeg ik geen ge hoor." Terwijl, naar hij meent, zijn argumenten juridisch toch ste vig zijn gegrond. „Deze gemeenteverordening, die uniek is in Nederland, doet niets minder dan een grondwetsartikel buiten werking stellen. Wij heb ben grondwettelijk recht op vrije meningsuiting en dat houdt ook in recht op vrije informatie. En dat laatste recht wordt nu volkomen beknot. Want zo is het toch als je geen vergunning krijgt voor een buitenantenne Die vergunningen worden in Uit hoorn alleen in uiterste noodzaak gegeven: als men kan aantonen, dat de ontvangst van Nederland I en II op een andere wijze niet mo gelijk is. En ook dan mag men 'geen antennes gebruiken, die bo ven de daknok uitkomen. KLEUREN-TV Een bepaling, die in het dorp al veel weerstand heeft ontmoet. En zoals dat met de meeste verboden gaat. gebeurt het ook in Uithoorn: ze worden overtreden. In het avondlijk duister gaan kloksag acht, als1 de omroepster op het scherm verschijnt, uit vele dakka pellen de antennes uit en schakelt de bezitter over op de oosterburen. Dat gebeurt heimelijk, want rod dels gaan snel. En als ze het ge meentehuis bereiken, staat de vol gende dag de ambtenaar op de stoep, vreest men. Minder in het geheim echter wordt de kritiek geuit. De heer Klinkenbijl heeft zijn omvangrijke correspondentie over de kwestie bewaard en gaat deze nu sturen naar mevrouw Van Someren. „Mis schien dat zij er straks wat mee kan doen." Met dat straks bedoelt hij dan met name het moment, waarop de kleuren-tv zijn intrede doet. „Dan zal de bom wel moeten barsten, want niemand kan kleur goed met een binnenantenne ont vangen. Daar zullen wel masten voor moeten komen." CAS De huidige burgemeester H. B. P. A. Letschert lijkt ook daarin vooralsnog geen aanleiding te zien om de verordening in te trekken. Hij heeft al gezegd te hopen, dat Gezondheidsdag in Gorkum De heer J. H. G. Klinkenbijl: „recht op vrije informatie" (Van een onzer verslaggevers) GORKUM „Alleen bewogen heid met het lot van de gehandi capten is nodig voor een eerste begin om mogelijkheden te schep pen om deze mensen een vol waardige plaats in de maatschap pij te geven. Er is over de proble men van de gehandicapten bij wo nen en werken al meer gezegd en geschreven dan de resultaten doen vermoeden. Het gaat er om dat de proble- men van deze groep meer bekend heid krijgen. Ook zal de overtui ging moeten groeien dat het een menselijke en maatschappelijke plicht is iets te doen voor deze misdeelden." Dit zei gisteren architect F. Ottenhof in de stadsgehoorzaal „De Nieuwe Doe len" te Gorkum, waar hij sprak op de gezondheidsdag van de provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland. Deze dag was speciaal gewijd aan de woon- en leefmogelijk- heden voor de lichamelijk gehandicap ten. De heer H. van Zijl uit Hilversum, zelf gehandicapt, vertelde iets over de H moeilijkheden die deze mensen soms I moeten overwinnen. Hij vertelde dat I vooral de stedebouwkundigen weinig rekening houden met de gehandicap- 1 ten. Uit zijn verhaal bleek dat het vooral devele opstapjes en trappen van openbare gebouwen zijn die deze I mensen veel moeite geven. die kleuren-tv de Uithoorners meer ontvankelijk zal maken voor een centraal antennesysteem. Elfhonderd nieuwe woningen krijgen het CAS al; voor de bestaande woningen is het echter onmogelijk dat uit de gemeentekas te financieren. Maar wanneer straks de kleur op het scherm komt, willen de tv-bezitters daar wellicht hun steentje wel aan bij dragen. Anders zouden ze toch ze ker ook honderd gulden moeten uittrekken voor een geschikte an tenne, zo redeneert men op het ge meentehuis. Wanneer men daarin gelijk zou krijgen, zou Uithoorn het waarschijnlijk toch nog zonder mastbos kunnen stellen. Maar of dat zal lukken, is nog een vraag. De heer Klinkenbijl: „Het gaat hier om het principe. Daarmee zijn velen in Uithoorn het oneens." Maar niemand is nog in staat gebleken deze bepaling van ex- eerste burger Koot ongedaan te maken. Ook al is ze in vele geval len moeilijk te hanteren. Evenals het verbod voor kinderen om op het gras te spelen. Dat laatste ech ter heeft de huidige burgemeester nog onlangs wat afgezwakt In een plaatselijk blad liet hij doorsche- De tv-kwestie evenwel lijkt vooralsnog niet opgelost. B. enW. gaan niet door de knieën. Dat Uithoorn stede bouwkundig een paradepaard je moet blijven, daar staat het hele gemeentebestuur graag achter. En al noemt burge meester Letschert zich dan niet, zoals zijn voorganger, de „goede stalmeester" daarvan, ook hij ziet zijn dorp niet graag begroeid met een mastbos. NIEUW DELHI In de afgelopen vier maanden zijn in India minstens 800 mensen aan de pokken bezweken. 600 stierven in de staat Maharasjtra in het westen van India en de rest in Assam. (Van een onzer verslaggevers) ERMELO Veldwijk, het be kende algemeen-christelijk zie kenhuis waarin geestes- en ze nuwzieken worden verpleegd heeft de eerste fase van een bouwplan, dat tien jaar in beslag zal nemen, afgerond: met een personeelscentrum, dat De Heerdt is genoemd. Het is een opleidings instituut voor het personeel, ont- moetings- en ontspanningscen trum en kantine in één. Er zijn ook een huiselijke conferen tiekamer, een bibliotheek, een tv-, an nex muziekkamer, een hobby- en een speelkelder in het gebouw onderge^ bracht. Plannen, binnen de gestelde pe riode te verwezenlijken, zijn: een was serij- en kledingbedrijf (augustus klaar), een arbeidstherapiecomplex (december volgend jaar gereed), een geriatrische kliniek, waarin patiënten zullen worden verpleegd die op oudere leeftijd geestesziek zijn geworden. De bouw hiervan zal nog dit jaar begin- Het is de bedoeling dat vervolgens diverse afdelingen nieuwbouwcom- plexen krijgen, terwijl oude afdelingen die daarvoor nog in aanmerking kun nen komen zullen worden gerestau reerd. Veldwijk heeft thans meer dan twin- Prijswinnaars puzzel De prijswinnaars van de puzzel uit ons Zondagsblad van 6 mei zijn: L. van Nood, Wallisweg 8B te Rotterdam ƒ5; J. de Waard, Duinroosweg 2 te Haamstede 2,50 en G. Jansen, Lek dijk 71 te Krimpen aan den IJssel f 2,50. AMSTERDAM - De hoofdstad gaat voor de tweede maal in der tig jaar een poging doen een nieuw stadhuis te bouwen. Daar toe is evenals de eerste keer in 1936 een prijsvraag uitge schreven voor een ontwerp. Droeg de eerste poging een strikt nationaal karakter, bij de tweede mogen architecten uit de hele we reld zich aan een ontwerp wagen. Burgemeester Van Hall maakte een en ander gisteren bekend. Hij noemde de prijsvraag een moeilijke opgave want de binnenstad van Amsterdam is een wereldmonument waarin het stad huis zal moeten passen. Wanneer alles naar wens verloopt zal Nederlands eerste stad in 1971 een nieuw stadhuis hebben. en vele andere reizen per dagboot naar Groot-Brittannië in het ZEELANDVAKANTIEREIZENBOEKJE bij uw reisbureau Hoek van Holland-Harwich Het terrein tussen het Waterlooplein, de Amstel en de Zwanenburgerwal voor het stadhuis gereserveerd. Een ontwerp moet onder meer a de volgende voorwaarden beantwoor- 1.200 mensen in er moet een schuilkelder zijn die ruim 3.000 mensen moet kunnen her bergen en er moet een parkeerruimte zijn voor maximaal 180 trouwauto's op het stadhuisterrein. Het nieuwe stadhuis moet voorts een democratisch stadhuis worden, eer plaats van ontmoeting van verschil lende gemeenschappen, kortom een ont moetingsplaats voor stadsbestuur en burgerij, zo zei burgemeester Van Hall. Er is bij het opstellen van de voor waarden nauw samengewerkt met l'U- nion internationale des architectes (de internationale architecten organisatie). Ook de kleine jury, die de ontwer pen moet beoordelen, is internationaal en bestaat uit Robert H. Matthew uit Londen, prof. J. Shader uit Zürich, de Belgische architect F. J. van Gove en de beide Nederlandse architecten H. Maaskant uit Rotterdam en Zanstra uit Amsterdam» tig verpleegafdelingen, die zijn onder gebracht in grote en minder grote ge bouwen. Als opleidingsinstituut bereidt op het rijksexamen diploma ziekenverpleging B. Van personeelste kort kan niet meer gesproken worden. Er is thans voldoende aanbod. Proef Fokkers straalvliegtuig geslaagd SCHIPHOL Fokkers nieuwste twee- motorige straalvliegtuig,-de F28 Fellow ship, heeft vanmorgen zijn eerste proef vlucht van Schiphol gemaakt. Na eer voorspoedige vludht van een uur, maakte het toestel een perfecte landing. Tijdens de grote luchtvaartshow in Parijs van 26 mei tot en met 4 juni zal het Fokkerstraalvliegtuig een belang rijke rol spelen. De Fokker Fellowship zal namelijk drie dagen naar Le Bourget vliegen om zo snel mogelijk weer naar Schiphol terug te keren met een internationaal gezelschap van genodigden. Deze nodigden, luchtvaartdeskundigen uit de gehele wereld, zullen de produktielijn van het vliegtuig bestuderen, 's Mid dags levert de Fellowship de genodig den weer keurig in Parijs af. Steekpartij na overtreding HEERLEN De 25-jarige automobi list A. C. W. uit Heerlen is in de nacht van zondag op maandag door een onbe kende autobestuurder drie maal met een mes gestoken. Hij kon na behandeling i een ziekenhuis naar huis terugkeren. De aanleiding tot de steekpartij was het niet verlenen van voorrang. Beide automobilisten stapten uit en begonnen te bekvechten over de vraag, wie voor rang had. Ze stapten weer in hun auto's maar driehonderd meter verder laaide de ruzie weer op. Tijdens het handgemeen dat daarop volgde, werd W. driemaal met een mes gestoken. Hoewel voor bijgangers het kenteken van de auto van de dader hadden opgenomen, bleek dit achteraf niet juist te zijn. Natuurwetenschap en kunst thema lustrum (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De natuurfiloso fische faculteitsvereniging aan de Vrije Universiteit viert tot 12 mei haar zevende lustrum. Er is een algemeen programma op het thema „Natuurwe tenschap en kunst" georganiseerd. De graficus Escher, prof. dr. H. L. C. Jaffé, de kunstenaar Peter Struycken prof. dr. A. G. M. van Melsen hou den lezingen. In het natuurkundig labo ratorium is een expositie van prenten van M. C. Escher, Struycken en Victor Vaserely. In het scheikundig laboratorium is een expositie ingericht „chemie en al chemie in kunst filatelie." Geschiedenisleraar: Johnson moordenaar ALMELO Tegen de Almelose geschiedenisleraar E. zal proces-ver baal worden opgemaakt wegens beledi ging van een bevriend staatshoofd in het openbaar. De heer E. heeft vrijdag als lid van een forum bij een teach-in over de bevrijding met nadruk en bij herhaling verklaard dat president Johnson een moordenaar is. Hij daagde alle aanwezigen uit hem hiervoor aan te geven bij de politie. De polilie kwam de uitspraken van de heer E., die voorzitter is van de plaatselijke afdeling van de PSP, ter Over het opnemen in het arbeidspro ces zei hij„Ik heb hard en lang moe ten vechten om verslaggever bij de AVRO te kunnen worden." Een andere moeilijkheid was zijn huwelijksdag, nu drie maanden gele den. Hij verzocht het gemeente bestuur van Hilversum in een ande re ruimte dan de trouwzaal te mo gen trouwen. De officiële trouwzaal was voor deze gehandicapte niet be reikbaar. Zijn verzoek werd echter afgewezen. Dit was ook het geval met een verzoek om in een van de gemeentehuizen van omliggende ge meenten te mogen trouwen. De heer Van Zijl vertelde ook dat het provinciaal bestuur van Utrecht een brief aan de gemeenten heeft gestuurd waarin het wordt verboden huwelijken te voltrekken in een ande re ruimte dan de daarvoor aangewezen trouwzaal. De gehandicapte vroeg voor dit punt aandacht van de provinciale besturen. De voorzitter, mr. J. Klaasesz, com missaris van de Koningin in Zuid-Hol land zei hierover later: „Er is waarschijnlijk een misverstand ge weest tussen burgemeester Boot en he' huwelijksbootje van de heer Van Zijl.' Hem was niet bekend dat een derge lijke regeling in alle provincies zou gelden. „Dit is typisch Utrechts". Hij vond het ook geen bezwaar als voor een gehandicapte een uitzondering zou worden gemaakt. „Tenslotte heeft bij- ieder gemeentehuis een mooie hall, aar je even goed kunt trouwen". De heer Van Zijl kwam tot de con clusie dat er een beter contact moet komen tussen hen die woningen ont werpen, bouwen en inrichten eri invalidenbonden. Hij was ook van ning dat de gehandicapten zelf een tere voorlichting moeten geven en hun wensen kenbaar moeten maken. Architect Ottenhof pleitte voor het opnemen van aangepaste woningen voor gehandicapten in de stedebouw- kundige plannen. Ook bij de aanpas sing van woningen en openbare gebou wen aan de mogelijkheid van gebruik door gehandicapten zal het meest haal bare het dikwijls winnen van de meest wenselijke. Dit alles zal veel geld gaan kosten, maar in de eerste plaats gaat het om een bewogenheid en bereidheid iets te doen vóór deze mensen. TEHERAN De deelnemers aan de Olympische spelen zullen in de toe komst onder ede moeten verklaren, dat zij geen doping zullen gebruiken. Dit besluit is maandag genomen in Te heran tijdens het congres van het In ternationaal Olympisch Comité. Voorts zullen alle atleten een formu lier moeten ondertekenen waarin zij opgeven tot welk geslacht zij behoren. Als doping zal het I.O.C. onder meer beschouwen: alcohol, amphetamine, ephedrine, cocaïne, hadhish, opium, alsmede middelen die de bloedvaten verwijden en mannelijke hormonen die de spierkracht vergroten. BLADEL In een vroeger bejaar dentehuis is sinds kort de studio ge vestigd van de Stichting Brabantse Omroep (SBO). De eerste uitzendingen zijn gepland op Tweede Pinksterdag. Tussen- half zes en zes uur zal via de AVRO het eerste „Brabant-journaal" de ether ingaan. Voorzitter van de SBO is de 24-jari- ge G. J. van Os. Het is de bedoeling vertelde hij de ontwikkeling van Brabant beter te presenteren en een brug slaan tussen Brabant en overig Nederland. Hoewel de SBO zelf een zendmachti ging heeft aangevraagd, werkt mer voorlopig samen met de AVRO. De stichting is opgericht met mede werking van een aantal gemeenten en regionale VW's. Iedere veertien dagen wordt een programma van een half uur uitgezonden. De medewerking aan de SBO is lopig gratis, omdat de stichting geen andere inkomsten heeft dan wat de AVRO beschikbaar stelt. In de toekomst zal een vereniging van sympathisanten worden gevormd. De Quay weer in Eerste Kamer DEN HAAG Prof. dr. J. E. de Quay is benoerpd verklaard tot lid van de Eerste Kamer. De heer De Quay (kath. v.) was al eerder lid van juni 1963 tot november 1966. Hierna was hij minister van verkeer en waterstaat in het kabi net-Zijlstra. Prof. De Quay, minister-president van 1959 tot 1963, komt in de plaats van mr. Ph. C. M. van Campen, die ontslag heeft genomen wegens zijn benoeming tot cu rator van de Technische Hogeschool in Eindhoven. (Van een onzer sportredacteuren) ROTTERDAM De heer W. F. H. Grashoff, secretaris-pen ningmeester van de Nederlandse Christelijke Sportunie, heeft op de jaarvergadering van de Provin ciale Christelijke Sportunie (Zuid- Holland) opnieuw kritiek gele verd op het COWER-rapport. Dit rapport onderzoekt de mogelijk heden tot wijziging an de bestaande subsidieregelingen voor het jeugdwerk, waarvan de sport vanzelfsprekend een belangrijk onderdeel is. De heer W. F. H. Grashoff vreesde dat wanneer dit rapport zoals het nu is samengesteld, later het jeugdwerk bij wet wil subsidiëren, een ernstige klap is voor de Christelijke sportbewe- ging, die dan geen levensvatbaarheid meer zou hebben. Overheidsbemoeiing in zaken die wij verzorgen moeten wij m ons houden. In ieder geval is het rapport een onhandelbaar werkstuk, mede door de ingewikkelde werkwijze tot nu toe. Bo vendien komt de sport er maar be kaaid af. In het huishoudelijk deel van de arvergadering werd ir. J. Schippers uit Barendrecht gekozen als nieuwe penningmeester. Hij volgt in deze func tie de heer J. N. Schanke op. Negen zeelieden gered Helikopterbemanning onderscheiden DEN HAAG De drie beman ningsleden van de marinehelikopter, die in de nacht van 18 op 19 maart negen opvarenden van de gekapseisde sleepboot Vükingbank bij Hoek van Holland hebben gered, zijn gisteren on derscheiden. Ir. D. L. Asjes, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse vereniging voor luchtvaart, speldde luitenant-ter-zee vlieger eerste klas N. van Dam, adju dant-onderofficier-vlieger C. H. J. Hei- nen en korporaal-vliegtuigmaker R. Naumann, de zilveren medaille van de vereniging op en overhandigde ze de kleine draagmedaille. De heer Asjes roemde de daden van het drietal dat voor het eerst in Neder land een nachtelijke redding met een helikopter heeft ondernomen. Op de bijeenkomst waren velen uit de krin gen van de Marineluchtvaartdienst, de Koninklijke Luchtmacht en de Burger luchtvaart aanwezig. Op Antillen veel buitenechteli j ke kinderen WILLEMSTAD De regering van Ie Nederlandse Antillen is ernstig be zorgd over het nog steeds toenemende aantal buitenechtelijk geboren kinde ren. Dit is vooral het geval op Curacao en de Bovenwindse eilanden. Bovendien is de zuigelingensterfte onder deze kinderen aanmerkelijk ho ger dan onder de binnen het huwelijk geboren kinderen, aldus de Antilli aanse gouverneur, mr. N. Debrot, van middag in zijn toespraak bij de ope ning van de Staten. Over het Statuut zei mr. Debrot dat zijn regering geen verbreking van de Koninkrijksbanden wenst. Zij wil de verzorging van de buitenlandse betrek kingen zo geregeld zien, dat de zelfstandige positie van de Antillen ook in het interstatelijk verkeer volle dig tot zijn recht komt. Tenslotte sprak mr. Debrot de ver wachting uit, dat het toerisme op de Antillen in de komende jaren de olie-industrie als belangrijkste be drijfstak zal verdringen. Garrison stelt CIA aan de kaak NEW ORLEANS James Garrison, officier van justitie te New Orleans, wil dat de Senaat een onderzoek instelt naar de rol die de CIA gespeeld heeft bij de werkzaamheden van de commissie-Warren. Volgens Garrison hebben de CIA en de FBI feitenmateriaal achtergehou den tijdens het onderzoek naar de moord op president Kennedy. Garrison meent voorts dat de CIA altijd heeft geweten dat de conclusie van de commissie-Warren, dat Lee Oswald de enige dader was, onjuist Consulaat VS in München bestormd MÜNCHEN De politie in München is gisteravond slaags geraakt met 5.000 jongelui die voor het Amerikaanse consulaat betoogden tegen de Ameri kaanse inmenging in Vietnam. De beto gers, voornamelijk studenten, probeer den de barrikades te bestormen die ter bescherming van het gebouw waren neergezet. Zeker tien betogers zijn gewond. Ook enige politicagenten hebben ver wondingen opgelopen. Er zijn vijf ar restaties verricht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9